cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów, Norwegia
  • Wycieczka objazdowa Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów, Norwegia
  • Wycieczka objazdowa Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów, Norwegia
1 / 3
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
14.06 - 21.06
już od 4166 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
26.07 - 02.08
już od 3886 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów
star 3

Norwegia
Ocena wycieczki objazdowej Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
  • Termin:
  • 14 czerwca 2019
Najtańszy termin
  • Termin:
  • 26 lipca 2019

Wycieczka objazdowa Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Norwegii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Scandic na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.
Pokoje: wygodne, 2 - osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.
Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet).
Kategoria lokalna: ***/****
Promy: lokalne - bez kabin i bez wyżywienia.

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Bergen na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: . Po przylocie transfer i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bergen i czas wolny. Doba hotelowa rozpoczyna się ok. godz 14/15. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, "wieczorne Bergen" - wyjazdu do centrum, objazd miasta, wjazd kolejką na wzgórze Fløyen, z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy, czas wolny (wyjazd uzależniony od godzin przylotu i ilości chętnych(Trasa ok. 50 km)
Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd trasą widokową w kierunku Stavanger -tętniącego życiem oraz kolorami miasta, które niegdyś słynęło z produkcji konserw rybnych, a obecnie jest norweskim centrum handlu ropą naftową. Na trasie dwie przeprawy promowe Halhjem-Sandvikvag oraz Mortavik-Arsvågen. Po dojeździe zwiedzanie Stavanger: urzekająca starówka z białymi drewnianymi domkami z małymi ogródkami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach, zbudowana z szarego kamienia w 1125 r. Katedra Stavanger Domkirke i kosmopolityczne centrum Stavanger. Na koniec odwiedzimy imponujący kompleks muzeum Ropy Naftowej (można tu m.in. zobaczyć zrekonstruowaną platformę wiertniczą oraz uczestniczyć w symulowanej akcji ratowniczej). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Stavanger. (Trasa ok. 230 km)
Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i niezapomniany ok. 3-godzinny rejs po fiordzie Lysefjord, uważanym za jeden z najpiękniejszych w Norwegii i jedyna możliwość, aby podpłynąć pod najsłynniejszą, "pocztówkową" półkę skalną Norwegii - Preikestolen (tłum. ambona). Następnie przejazd w kierunku urokliwej miejscowości Norheimsund leżącej nad drugim najdłuższym fiordem Norwegii - Hardangerfjord, którego okolice słyną z wyjątkowej urody, łagodnego klimatu i tysięcy drzewek owocowych. Po drodze zobaczymy m.in. jeden z najciekawszych norweskich wodospadów - "bliźniaczy" Latefossen, a następnie przeprawimy się przez Hardangerfiord z Jondal do Torviksbygd. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Norheimsund. (Trasa ok. 250 km)
Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Voss, skąd udamy się w ok. 2-godzinną podróż koleją, w tym słynną trasą kolejową - Flåmsbana, której pociągi pokonują odległość 20 km i ponad 860 m różnicy wysokości, żeby dotrzeć do ostatniej stacji, a towarzyszą temu zapierające dech w piersiach widoki. Po dojeździe do Flam - uroczej miejscowości położonej w dolinie wśród gór na końcu Aurlandsfiordu, czas wolny. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) przejazd na jeden z najciekawszych punktów widokowych w Norwegii. Stegastein to umieszczona 650 m nad wodą platforma widokowa zbudowana z drewna i szkła, "wypuszczona" 30 m w głąb fiordu Aurlandsfjord - już sam podjazd górską drogą na Stegastein dostarcza niezapomnianych wrażeń. Następnie krótka przeprawa promowa z Fodnes do Manhaller przez największy fiord Norwegii - Sognefjord (po drodze do Fodnes przejazd najdłuższym tunelem drogowym świata Leardaltunel - 24,5km długości). Dalej nasza trasa prowadzić będzie narodowym szlakiem turystycznym Sognefjell przez najwyższą przełęcz Norwegii (do 1 434 m n.p.m.). Przy dobrej pogodzie można stąd zobaczyć m.in. najwyższy szczyt norweski -Galdhøpiggen (2469 m.n.p.m.). Dojazd na nocleg w okolicach Boverdalen. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do miasteczka Lom, gdzie zobaczymy jeden z unikatowych kościołów słupowych. Następnie przejazd do Geiranger (przy dobrej pogodzie możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - niezwykły punkt widokowy położony na wysokości 1500 m n.p.m.) i rejs po fiordzie, który w 2005 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - trasa wiedzie wśród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Następnie przejazd ekscytującą Drogą Orłów w kierunku Eidsdal. Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Przejazd słynną Drogą Trolli z widokiem na wodospad Stigfossen i Ścianę Trolli. Dalej dojazd do Molde zwanego Miastem Róż. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. Dla chętnych, za dodatkowa opłatą, przejazd na słynny punkt widokowy Varden - 407 m n.p.m. z przepiękną panoramą Molde, fiordów i widokiem na 222 szczyty górskie.(Trasa ok. 290 km)
Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przeprawa promowa do Vestnes i przejazd do urokliwego, portowego miasta Alesund. Wjazd na punkt widokowy Aksla skąd rozpościera się przepiękny widok na ocean, góry i panoramę miasta (uzależniony od warunków pogodowych), a następnie spacer po Alesund. Miasto spłonęło całkowicie w 1904 roku i zostało odbudowane w stylu secesyjnym. Następnie przejazd do Briksdal i wycieczka pod Briksdalsbreen - jeden z jęzorów lodowca Jostedalsbreen, która odbywa się specjalnie do tego celu przeznaczonymi pojazdami. Potem drogami górskimi dojazd na nocleg do hotelu w okolicy Førde. (Trasa ok. 380 km)
Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Bergen. Po drodze przeprawa promowa Lavik - Oppedal przez Sognefjord. Wizyta w baśniowym Troldhaugen - posiadłości najsłynniejszego kompozytora norweskiego Edvarda Griega. Najpierw obejrzymy dom i ogród, a potem w sali z widokiem na fjord i hytte, w której komponował, będziemy mogli posłuchać 30-minutowego koncertu fortepianowego utworów Griega. Następnie spacer po Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami oraz wstęp do muzeum Hanzy.(Trasa ok. 220 km)
Dzień 8
Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 10:00). Następnie transfery na lotnisko w Bergen, wylot do Polski.
Uwagi do programu
Program może ulec zmianie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 1150 NOK/os. i 145 EUR/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: wjazd na Stegastein ok. 160 NOK/os. wjazd na Varden ok. 90 NOK/os, wieczorne Bergen ok. 200 NOK/os. Uwaga, wjazdy na punkty widokowe uzależnione od warunków pogodowych i ilości chętnych. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.
Możliwość dokupienia 7 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie:
META Description

Nadmorskie Bergen - targ rybny, drewniana zabudowa oraz malownicze góry • Stavanger - średniowieczna katedra Domkirke • rejs po Lysefjord - niezwykłe Preikestolen (tzw. Ambona) • kolejka Flåmsbana • najpiękniejsze norweskie fiordy - Geirangerfjord, Aurlandsfjord oraz Sognefjord • wycieczka na lodowiec • imponująca Droga Trolli


Opis hotelu Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Quality lub Rica na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych. Pokoje: wygodne, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc, często z TV. Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja. Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet). Kategoria lokalna: ***/**** Promy: lokalne - bez kabin i bez wyżywienia.

Program

Nadmorskie Bergen - targ rybny, drewniana zabudowa oraz malownicze góry * Stavanger - średniowieczna katedra Domkirke * rejs po Lysefjord - niezwykłe Preikestolen (tzw. Ambona) * kolejka Flåmsbana * najpiękniejsze norweskie fiordy - Geirangerfjord, Aurlandsfjord oraz Sognefjord * wycieczka na lodowiec * imponująca Droga Trolli Dzień 1 Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Bergen na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Po przylocie transfer i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bergen - doba hotelowa rozpoczyna się ok. godz 14/15. Następnie spacer po Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami oraz wstęp do muzeum Hanzy. Po zwiedzaniu wjazd kolejką na wzgórze Fløyen z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy. Uwaga: W przypadku popołudniowego lub wieczornego przylotu, zwiedzanie Bergen odbywać się w innym dniu imprezy. Następnie przejazd na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 50 km) Dzień 2 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd trasą widokową w kierunku Stavanger - buzującego życiem oraz kolorami miasta, które niegdyś słynęło z produkcji konserw rybnych, a obecnie jest norweskim centrum handlu ropą naftową. Na trasie dwie przeprawy promowe Halhjem-Sandvikvag oraz Mortavik-Arsvågen. Po dojeździe zwiedzanie Stavanger: urzekająca starówka z białymi drewnianymi domkami z małymi ogródkami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach, zbudowana z szarego kamienia w 1125 r. Katedra Stavanger Domkirke i kosmopolityczne centrum Stavanger. Na koniec odwiedzimy imponujący kompleks muzeum Ropy Naftowej (można tu m.in. zobaczyć zrekonstruowaną platformę wiertniczą oraz uczestniczyć w symulowanej akcji ratowniczej). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Stavanger. (Trasa ok. 230 km) Dzień 3 Po śniadaniu, wykwaterowanie i niezapomniany ok. 3-godzinny rejs po fiordzie Lysefjord, uważanym za jeden z najpiękniejszych w Norwegii i jedyna możliwość, aby podpłynąć pod najsłynniejszą, "pocztówkową" półkę skalną Norwegii - Preikestolen (tłum. ambona). Następnie przejazd w kierunku urokliwej miejscowości Norheimsund leżącej nad drugim najdłuższym fiordem Norwegii - Hardangerfjordem, którego okolice słyną z wyjątkowej urody, łagodnego klimatu i tysięcy drzewek owocowych. Po drodze zobaczymy m.in. jeden z najciekawszych norweskich wodospadów - "bliźniaczy" Latefossen, a następnie przeprawimy się przez Hardangerfiord z Jondal do Torviksbygd. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Norheimsund. (Trasa ok. 250 km). Dzień 4 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Flam - niewielkiej miejscowości położonej w dolinie wśród gór na końcu Aurlandsfiordu. Stąd udamy się w ok. 2-godzinną podróż słynną trasą kolejową - Flåmsbana, której pociągi pokonują odległość 20 km i ponad 860 m różnicy wysokości, żeby dotrzeć do ostatniej stacji, a towarzyszą temu zapierające dech w piersiach widoki. Po powrocie do Flam - czas wolny, a dla chętnych (za dodatkową opłatą przejazd) do jednego z najciekawszych punktów widokowych w Norwegii. Stegastein to umieszczona 650 m nad wodą platforma widokowa zbudowana z drewna i szkła, "wypuszczona" 30 m w głąb fiordu Aurlandsfjord - już sam podjazd górską drogą na Stegastein dostarcza niezapomnianych wrażeń. Następnie krótka przeprawa promowa z Fodnes do Manhaller przez największy fiord Norwegii - Sognefjord (po drodze do Fodnes przejazd najdłuższym tunelem drogowym świata Leardaltunel - 24,5km długości). Dalej nasza trasa prowadzić będzie narodowym szlakiem turystycznym Sognefjell przez najwyższą przełęcz Norwegii (do 1 434 m n.p.m.). Przy dobrej pogodzie można stąd zobaczyć m.in. najwyższy szczyt norweski - Galdhøpiggen (2469 m.n.p.m.). Dojazd na nocleg w okolicach Boverdalen. (Trasa ok. 350 km) Dzień 5 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do miasteczka Geiranger (przy dobrej pogodzie możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - niezwykły punkt widokowy położony na wysokości 1500 m n.p.m., dodatkowo płatne) i rejs po fiordzie, który w 2005 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - trasa wiedzie wśród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Następnie przejazd ekscytującą Drogą Orłów w kierunku Eidsdal. Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Przejazd słynną Drogą Trolli z widokiem na wodospad Stigfossen i Ścianę Trolli. Dalej dojazd do urokliwego, portowego miasta Alesund. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Alesund. (Trasa ok. 340 km) Dzień 6 Po śniadaniu i wykwaterowaniu spacer po Alesund. Miasto spłonęło całkowicie w 1904 roku i zostało odbudowane w stylu secesyjnym. Wjazd na punkt widokowy Aksla skąd rozpościera się przepiękny widok na ocean, góry i panoramę miasta (uzależniony od warunków pogodowych). Następnie przejazd do Briksdal i wycieczka pod Briksdalsbreen - jeden z jęzorów lodowca Jostedalsbreen, która odbywa się specjalnie do tego celu przeznaczonymi pojazdami. Potem drogami górskimi dojazd na nocleg do hotelu w okolicy Førde. (Trasa ok. 310 km) Dzień 7 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Bergen. Po drodze przeprawa promowa Lavik - Oppedal przez Sognefjord. Wizyta w baśniowym Troldhaugen - posiadłości najsłynniejszego kompozytora norweskiego Edvarda Griega. Najpierw obejrzymy dom i ogród, a potem w sali z widokiem na fjord i hytte, w której komponował, będziemy mogli posłuchać 30-minutowego koncertu fortepianowego utworów Griega. Dalej, wizyta w kościele słupowym Fantoft stavkirke. Następnie przejazd do Bergen i czas wolny na samodzielną eksplorację miasta (m.in. możliwość wstępu do Muzeum Sztuk Pięknych, gdzie znajdują się liczne płótna najwybitniejszego norweskiego malarza Edvarda Muncha - wstęp ok. 100 NOK). (Trasa ok. 220 km) Dzień 8 Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 10:00). Następnie transfery na lotnisko w Bergen, wylot do Polski. Uwagi do programu Program może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok. 1050 NOK i 130 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: wjazd na Stegastein ok. 150 NOK wjazd na Dalsnibbę 110 NOK. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych. Możliwość dokupienia 7 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.