cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Peru Północne, Peru
 • Wycieczka objazdowa Peru Północne, Peru
 • Wycieczka objazdowa Peru Północne, Peru
 • Wycieczka objazdowa Peru Północne, Peru
 • Wycieczka objazdowa Peru Północne, Peru
 • Wycieczka objazdowa Peru Północne, Peru
 • Wycieczka objazdowa Peru Północne, Peru
 • Wycieczka objazdowa Peru Północne, Peru
 • Wycieczka objazdowa Peru Północne, Peru
 • Wycieczka objazdowa Peru Północne, Peru
 • Wycieczka objazdowa Peru Północne, Peru
 • Wycieczka objazdowa Peru Północne, Peru
1 / 12
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Peru Północne

Peru
Ocena wycieczki objazdowej Peru Północne:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Peru Północne w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Peru?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**

Opis oferty

  Hotele i Lodge **/*** klasy turystycznej - (12 rozpoczętych dób hotelowych). Lodge wyposażone są w moskitiery, zdarzają się przerwy w dostawach elektryczności. Pokoje: są wyposażone w łazienki z wc oraz często TV i telefon. W Peru pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (pokój z trzema oddzielnymi łóżkami na zamówienie).

Program

Lima i Cuzco • Machu Picchu • Iquitos • peruwiańska Amazonia • Chan Chan - stolica kultury Chimú • najstarsza cywilizacja Ameryki - Caral • kolekcja Larco Herrera - największe zbiory sztuki prekolumbijskiej
Dzień 1
04.15 Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow Tours. 06.15 Wylot do Amsterdamu liniami KLM. 08.25 Przylot do Amsterdamu. 12.25 Wylot z Amsterdamu do Limy liniami KLM. 19.10 Przylot do Limy (czas lokalny). Transfer do hotelu w Limie, drink powitalny z lokalnym przedstawicielem biura. Wieczorem dla chętnych (w miarę możliwości) udział w spektaklu Śpiewające Fontanny w Parque de las Aguas (35 USD) Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Iquitos, miasta położonego w sercu amazońskiej dżungli. Jest to największe miasto na świecie, do którego nie prowadzą żadne drogi jezdne ani ruch kolejowy. Następnie transfer łodzią do lodge (ok. 2,5 godz.), zakwaterowanie. Spacer po dżungli. Przewodnik pomoże nam wytropić ciekawe zwierzęta, kolorowe papugi, ciekawe okazy ptaków, małpy czy leniwce. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy słodkowodne delfiny czy może nawet manaty. Wieczorem wsłuchamy się w odgłosy dzikiej przyrody, a skoro świt obudzą nas przyjazne wyjce- rude małpy z rodziny czepiakowatych. Kolacja, nocleg.
Uwaga!
Bagaż główny zostanie zdeponowany w hotelu. Należy zabrać podręczną torbę z max. 8 kg/os.
Dzień 3
Po śniadaniu całodzienna wycieczka łodzią po Amazonce połączona z wizytą w pływających wioskach indiańskich, czas na zakup lokalnego rękodzieła, np. wyrobów z palmy winnej- moriche. Dla miejscowych Indian Yagua tradycyjne znaczenie ma spożywanie owoców tej rośliny, produkcji wina, a włókna służą do wykonywania sznurów. Obiad w plenerze. Poznawanie tropikalnej fauny i flory. Powrót do lodge, kolacja, nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu rejs powrotny po Amazonce i transfer na lotnisko w Iquitos. Największy rozwój gospodarczy miasta przypada na koniec XIX w. dzięki zapotrzebowaniu na kauczuk. Obejrzymy wspaniałe rezydencje będące świadkami dawnej świetności, zwiedzimy m.in. Żelazny Dom, zaprojektowany przez Gustawa Eiffla i słynny targ owocowo-rybny w dzielnicy Belen. Przelot do Limy, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu udamy się do twierdzy Paramonga, zbudowanej przez kulturę Chimú ok. 1200r.n.e. Następnie przejazd do Casma, gdzie zobaczymy jedno z najstarszych stanowisk archeologicznych na terenie Peru. Postój przy świątyni pochodzącej z 1600 r. p.n.e.. Przejazd do hotelu w miejscowości Huaraz (3052 m n.p.m.), będącego bazą wypadową do Parku Narodowego Huascaran. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 6
Po śniadaniu całodzienna wycieczka do starożytnej świątyni ku czci jaguara, Chavin de Huantar (UNESCO). Po drodze zobaczymy m.in. wysokogórskie jezioro Laguna Querococha (3980 m n.p.m.) oraz przejedziemy przez najwyżej położony na świecie tunel Cahuish. Obiad. Kompleks archeologiczny Chavin de Huantar znajduje na wysokości 3 180 m n.p.m. i składa się z doskonale zachowanych podziemnych korytarzy, głazów ceremonialnych i wizerunków dzikich zwierząt, które przetrwały ponad 3000 lat. Powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 7
Śniadanie (możliwy breakfast box na drogę) i przeprawa na drugą stronę Andów do Trujillo, peruwiańskiego kurortu położonego nad Oceanem Spokojnym. Malownicza górska droga prowadzi przez Canon del Pato, który słynie z wykutych w skale tuneli i zapierających dech w piersiach widoków. Zakwaterowanie w hotelu w Trujillo, dla chętnych spacer po Plaza de Armas- głównym placu miasta. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 305 km).
Dzień 8
Po śniadaniu udamy się do Chan Chan, starożytnej stolicy kultury Chimú, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 3000 lat temu Chan Chan było największą metropolią Ameryki Południowej. Następnie zobaczymy Piramidy Słońca i Księżyca wzniesione ze 143 milionów suszonych w słońcu cegieł adobe. Po obiedzie odwiedzimy kompleks El Brujo i Señora de Cao, w którym znaleziono znakomicie zachowaną mumię pierwszej peruwiańskiej władczyni. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu przejazd słynną drogą Carretera Panamericana, ciągnącej się wzdłuż Pacyfiku od Alaski aż po Chile. Po drodze zatrzymamy się na obiad i zwiedzimy stanowisko archeologiczne Caral (UNESCO), najstarsze na całym kontynencie. Dawne miasto Caral o powierzchni 66 hektarów zostało zbudowane 5000 lat temu przez cywilizację o tej samej nazwie, obecnie wciąż prowadzone są w nim wykopaliska. Po południu przejazd do Limy, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 520 km).
Dzień 10
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Cuzco, dawnej stolicy inkaskiego imperium Tahuantinsuyo, położonej w Andach na wysokości 3399 m n.p.m. Najpierw odwiedzimy Sacsaywaman, inkaską cytadelę wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po przerwie na lunch (dodatkowo płatny) proponujemy spacer po malowniczej starówce Cuzco: Plaza de Armas, katedra i dawna świątynia słońca Coricancha. Kolacja z folklorem, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
Dzień 11
Po śniadaniu przejazd do Ollantaytambo skąd zaczniemy wycieczkę do Machu Picchu, jednego z siedmiu cudów świata, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pociąg przewiezie nas malowniczą trasą wiodącą przez dżunglę wzdłuż rzeki Urubamba do ostatniej stacji, położonej u stóp ruin. Miasto Machu Picchu wciśnięte jest między Andy i Amazonię, prawdopodobnie z tego powodu nigdy nie dotarli tu hiszpańscy konkwistadorzy. Będziemy podziwiać m.in. tarasy uprawne, Świątynię Trzech Okien i Obserwatorium Słoneczne, przejdziemy też na punkt widokowy, skąd rozpościera się pocztówkowy widok na całe miasto. Obiadokolacja w Machu Picchu Pueblo, powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 380 km).
Dzień 12
Śniadanie, transfer na lotnisko i krótki przelot do Limy. W programie spacer po Limie kolonialnej, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na Plaza Mayor zobaczymy katedrę z grobowcem Francisco Pizarro oraz Pałac Prezydencki, następnie zwiedzimy klasztor św. Franciszka i katakumby oraz stację kolejową Desamparados, na której rozpoczyna się linia kolejowa zaprojektowana przez Ernesta Malinowskiego. Po obiedzie proponujemy wizytę w prywatnej kolekcji Larco Herrera, w którym zgromadzone są bezcenne zabytki peruwiańskiej kultury, takie jak pismo kipu, tekstylia prekolumbijskie czy ceramika erotyczna. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Dzień 13
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, czas wolny na ostatnie zakupy lub spacer po klifie z pięknym widokiem na ocean. Transfer na lotnisko, wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.
Dzień 14
Przylot do Polski.
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Warto spakować: paszport ważny minimum 6 miesięcy, wygodne buty trekkingowe, sandały lub klapki, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, repelent na owady, płaszcz przeciwdeszczowy, ciepły sweter lub polar, ręcznik, nakrycie głowy, lekkie ubranie z długim rękawem, latarka, mały plecak jako bagaż podręczny. - Najwyższy punkt na trasie to ok. 4500 m n.p.m.- przed wyjazdem należy skonsultować się z lekarzem. W Andach panują niskie temperatury (wieczorem/rano ok. +5 st. C) natomiast na pustyni temperatury mogą przekraczać +35 st. C.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem KLM na trasie Warszawa - Lima - Warszawa oraz przeloty wewnętrzne (Lima-Iquitos-Lima, Lima-Cusco-Lima), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach jw. (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem i pociągiem, wyżywienie: śniadania, obiady lub kolacje wg programu typu bufet lub w zastawie(przystawka, drugie danie, deser, ciepły napój, a przy obiedzie powitalnym aperitif alkoholowy i napój gazowany), suchy prowiant na drogę wg programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), pilota-opiekuna grupy podczas pobytu w Peru, program turystyczny jw. oraz ubezpieczenie T.U. Europa (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
podatków wylotowych w Peru ok.30 USD, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, biletów wstępu, oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępów, obligatoryjna dopłata) ok.280 USD (wycieczki fakultatywne płatne dodatkowo) od osoby (zależy to głównie od kursu dolara amerykańskiego). Napiwki, bagażowi, tragarze, ok. 50USD.


Opis hotelu Peru Północne według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Region

Peru

Opis

Lima - Cajamarca - Chiclayo - Piramidy Tucume - Trujillo - Chan Chan - Huaraz & Park Narodowy Huascaran - Chavin de Huantar Caral

Dzień 1

Przylot do Limy. Wylot z Warszawy. Przylot do Limy w godzinach wieczornych. Po przylocie transfer do hotelu w centrum Limy/Miraflores, powitalny drink i nocleg.

Dzień 2

Zwiedzanie Limy - stolicy Peru. Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne zwiedzanie Limy. Zobaczymy całe kolonialne centrum miasta z Plaza de Armas stojącą przy nim Katedrą, w której znajduje się sarkofag konkwistadora Francisco Pizarro. Zwiedzimy również słynne Muzeum Archeologiczne, aby zapoznać się z bogatą historią Peru, oraz miejsca zaznaczone śladami Polaków - pomnik polskich inżynierów i dworzec kolejowy inż. Ernesta Malinowskiego. Kolacja powitalna i nocleg w naszym hotelu.

Dzień 3

Lima - Cajamarca. Wcześnie rano bezpośredni przelot do Cajamarca, ulubionego miejsca wypoczynkowego króla Inków z imponująca architektura kolonialna w północnych Andach na wysokości 2700 m n.p.m. Zwiedzimy centrum miasta ze słynnym pokojem okupu - Cuarto del Rescate, w którym był więziony w 1532 roku wódz Inków Atahualpa. Aby zostać uwolniony, zaproponował on Hiszpanom okup w postaci wypełnienia tego pokoju złotem i dwa razy srebrem. Po południu udajemy się na wycieczkę do kamiennego lasu Cumbemayo, w którym 1000 lat przed Chrystusem pomiędzy imponującymi formacjami skalnymi wyryto niesamowity kamienny kanał łączący zlewiska Atlantyku i Pacyfiku.

Dzień 4

Cajamarca - Chiclayo. Wcześnie rano wyjeżdżamy w kierunku Chiclayo - całodniowa jazda w kierunku wybrzeża, po drodze zatrzymamy się żeby zwiedzić pozostałości miasta Zana, które było bogatym kolonialnym miastem zniszczonym na skutek trzęsienia ziemi, a także grób Lorda Sipan (najbogatszy grób odkryty w obu Amerykach), słynący ze swych obiektów w złocie i kamieni szlachetnych. Dojazd do Chiclayo nocleg.

Dzień 5

Chiclayo - "Lord of Sipan" - Chiclayo. Wyjazd w kierunku Lambayeque, żeby oglądać słynne muzeum Lord of Sipan z jedną z najciekawszych i największych kolekcji złota przedkolumbijskiego na kontynencie amerykańskim, pochodzących z grobowca cywilizacji Moche z III wieku naszej ery. Następnie udamy się do kompleksu piramid Tucume, należących do cywilizacji Sican. Kompleks składający się z ponad 20 glinianych piramid był stolicą kultury istniejącą w tym regionie między IX a XIV w n.e. Powrót do hotelu w Chiclayo przez miasteczko Ferrenafe, gdzie będziemy zwiedzać muzeum kultury Sican. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Chiclayo - Trujillo. Wyjazd w kierunku południowym do miasta Trujillo, po drodze zatrzymujemy się w porcie Pacasmayo, gdzie będziemy mogli zrobić zdjęcia ze starego molo i XIX-wieczne uliczki cichego portu rybackiego. Po drodze zwiedzimy kompleks archeologiczny El Brujo (czyli czarownik), gdzie znajduje się lokalne muzeum z mumią zwaną Lady of Cao, królewną czarownic która panowała na tych terytoriach. Poznamy jej ciekawą historię. Po południu dojazd do Trujillo na kolację i nocleg.

Dzień 7

Trujillo - Chan Chan. Wcześnie rano przejazd do Huanchaco - rybackiej wioski, w której do dnia dzisiejszego, budowane są z trzciny totora rybackie łodzie wykorzystywane do połowu na morzu. Następnie pojedziemy do stolicy Kultury Chimu - CHAN CHAN. Zwiedzimy pozostałości po tym największym mieście w prekolumbijskim Peru zbudowanym z glinianych cegieł, a następnie zobaczymy Sankturaium z piramidami Słońca i Księżyca. Powrót do naszego hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8

Trujillo - Huaraz. Całodzienny przejazd malowniczą trasą przez piękny Kanion Pato rzeki Santa do Huaraz, leżącego pomiędzy Cordillera Blanca i Cordillera Negra. Zatrzymamy się między innymi w miejscowości Yungay, gdzie w 1970 roku doszło do tragedii, kiedy po trzęsieniu ziemi obsunęła się część Huscaranu 6768m i zasypała całe miasteczko, grzebiąc pod gruzami blisko 50 000 mieszkańców. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Huaraz.

Dzień 9

Huaraz - Park Narodowy Huascaran - Huaraz. Całodzienny wypad w wysokie góry do Parku Narodowego Huascaran, w którym znajdują się jedne z najpiękniej położonych jezior - Lago Parón i Llanganuco. W 1985 roku Park został ogłoszony Swiatowym Dziedzictwem UNESCO. Możliwość krótkiej wspinaczki - hikking. Powrót do naszego hotelu na kolację i nocleg. (S, K)

Dzień 10

Huaraz - Chavin de Huantar - Huaraz. Po śniadaniu wyruszamy do Callejon de Conchucos, leżącego z drugiej strony Cordillera Blanca, w pobliżu którego znajduje się Chavin de Huantar, kompleks najstarszych budowli rzeźbionych w kamienu w całym Peru. Ruiny Chavin de Huantar 1000 - 400 p.n.e. składają się z dwóch budowli o charakterze kultowym. El Castillo (zamek) oraz Wczesna Świątynia. Tutaj odnaleziono słynną stelę Raimondiego, której oryginał będziemy mogli oglądać w lokalnym muzeum. W 1985 roku Chavin został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 11

Huaraz - Caral - Lima. Śniadanie. Całodzienny przejazd prywatnym autokarem do Limy. Początkowo jechać będziemy malowniczą drogą pośród wysokich gór, a później wzdłuż wybrzeża Pacyfiku aż do samej Limy, po drodze zwiedzimy kompleks archeologiczny Caral, najstarsze miasto w Ameryce datowane na 2700 lat p.n.e. Do Limy dojedziemy w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie kolacja i nocleg w naszym hotelu. Kolacja pożegnalna.

Dzień 12

Lima. Wylot z Peru. Śniadanie. Wolne przedpołudnie na samodzielne zwiedzanie Limy. Opcjonalna wycieczka do świątyni inkaskiej Pachacamac lub do Muzeum Złota i Broni. Po południu obiad, przejazd na lotnisko i wylot do Europy w godzinach wieczornych.

Dzień 13

Przylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.Informujemy, że wskazane w ofercie godziny funkcjonowania poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej (np. godziny serwowania posiłków, otwarcia basenu) mogą ulegać niewielkim zmianom. Zmiany te mogą być powodowane okolicznościami, za które odpowiedzialności nie ponosi, ani hotel, ani organizator turystyki, w tym m. in. sezonowością, warunkami pogodowymi, prośbami Gości lub zdarzeniami o charakterze siły wyższej.

Cena zawiera

Przelot Warszawa - Peru - Warszawa z przesiadką w porcie europejskim, Opłaty lotniskowe, Ubezpieczenie KL i NNW, Wszystkie przeloty wewnątrz Peru, Noclegi w hotelach 3* i 4*, Większość wyżywienia, Prywatny transport z lokalnymi przewodnikami oraz pilotem z językiem polskim, hiszpańskim i angielskim, Realizacja wyprawy wg ułożonego programu, Obsługa polskojęzycznego pilota,

Cena nie zawiera

Usług niewymienionych w programie, Obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 380 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,, Dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

Obsługa na miejscu

w jęz. polskim

Informacje wizowe

Wizy Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu jest polski paszport ważny min. 6 miesięcy.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Ecco Travel

Szukasz wakacji do Peru?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Region

Peru

Opis

Lima - Cajamarca - Chiclayo - Piramidy Tucume - Trujillo - Chan Chan - Huaraz & Park Narodowy Huascaran - Chavin de Huantar Caral

Dzień 1

Przylot do Limy. Wylot z Warszawy. Przylot do Limy w godzinach wieczornych. Po przylocie transfer do hotelu w centrum Limy/Miraflores, powitalny drink i nocleg.

Dzień 2

Zwiedzanie Limy - stolicy Peru. Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne zwiedzanie Limy. Zobaczymy całe kolonialne centrum miasta z Plaza de Armas stojącą przy nim Katedrą, w której znajduje się sarkofag konkwistadora Francisco Pizarro. Zwiedzimy również słynne Muzeum Archeologiczne, aby zapoznać się z bogatą historią Peru, oraz miejsca zaznaczone śladami Polaków - pomnik polskich inżynierów i dworzec kolejowy inż. Ernesta Malinowskiego. Kolacja powitalna i nocleg w naszym hotelu.

Dzień 3

Lima - Cajamarca. Wcześnie rano bezpośredni przelot do Cajamarca, ulubionego miejsca wypoczynkowego króla Inków z imponująca architektura kolonialna w północnych Andach na wysokości 2700 m n.p.m. Zwiedzimy centrum miasta ze słynnym pokojem okupu - Cuarto del Rescate, w którym był więziony w 1532 roku wódz Inków Atahualpa. Aby zostać uwolniony, zaproponował on Hiszpanom okup w postaci wypełnienia tego pokoju złotem i dwa razy srebrem. Po południu udajemy się na wycieczkę do kamiennego lasu Cumbemayo, w którym 1000 lat przed Chrystusem pomiędzy imponującymi formacjami skalnymi wyryto niesamowity kamienny kanał łączący zlewiska Atlantyku i Pacyfiku.

Dzień 4

Cajamarca - Chiclayo. Wcześnie rano wyjeżdżamy w kierunku Chiclayo - całodniowa jazda w kierunku wybrzeża, po drodze zatrzymamy się żeby zwiedzić pozostałości miasta Zana, które było bogatym kolonialnym miastem zniszczonym na skutek trzęsienia ziemi, a także grób Lorda Sipan (najbogatszy grób odkryty w obu Amerykach), słynący ze swych obiektów w złocie i kamieni szlachetnych. Dojazd do Chiclayo nocleg.

Dzień 5

Chiclayo - "Lord of Sipan" - Chiclayo. Wyjazd w kierunku Lambayeque, żeby oglądać słynne muzeum Lord of Sipan z jedną z najciekawszych i największych kolekcji złota przedkolumbijskiego na kontynencie amerykańskim, pochodzących z grobowca cywilizacji Moche z III wieku naszej ery. Następnie udamy się do kompleksu piramid Tucume, należących do cywilizacji Sican. Kompleks składający się z ponad 20 glinianych piramid był stolicą kultury istniejącą w tym regionie między IX a XIV w n.e. Powrót do hotelu w Chiclayo przez miasteczko Ferrenafe, gdzie będziemy zwiedzać muzeum kultury Sican. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Chiclayo - Trujillo. Wyjazd w kierunku południowym do miasta Trujillo, po drodze zatrzymujemy się w porcie Pacasmayo, gdzie będziemy mogli zrobić zdjęcia ze starego molo i XIX-wieczne uliczki cichego portu rybackiego. Po drodze zwiedzimy kompleks archeologiczny El Brujo (czyli czarownik), gdzie znajduje się lokalne muzeum z mumią zwaną Lady of Cao, królewną czarownic która panowała na tych terytoriach. Poznamy jej ciekawą historię. Po południu dojazd do Trujillo na kolację i nocleg.

Dzień 7

Trujillo - Chan Chan. Wcześnie rano przejazd do Huanchaco - rybackiej wioski, w której do dnia dzisiejszego, budowane są z trzciny totora rybackie łodzie wykorzystywane do połowu na morzu. Następnie pojedziemy do stolicy Kultury Chimu - CHAN CHAN. Zwiedzimy pozostałości po tym największym mieście w prekolumbijskim Peru zbudowanym z glinianych cegieł, a następnie zobaczymy Sankturaium z piramidami Słońca i Księżyca. Powrót do naszego hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8

Trujillo - Huaraz. Całodzienny przejazd malowniczą trasą przez piękny Kanion Pato rzeki Santa do Huaraz, leżącego pomiędzy Cordillera Blanca i Cordillera Negra. Zatrzymamy się między innymi w miejscowości Yungay, gdzie w 1970 roku doszło do tragedii, kiedy po trzęsieniu ziemi obsunęła się część Huscaranu 6768m i zasypała całe miasteczko, grzebiąc pod gruzami blisko 50 000 mieszkańców. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Huaraz.

Dzień 9

Huaraz - Park Narodowy Huascaran - Huaraz. Całodzienny wypad w wysokie góry do Parku Narodowego Huascaran, w którym znajdują się jedne z najpiękniej położonych jezior - Lago Parón i Llanganuco. W 1985 roku Park został ogłoszony Swiatowym Dziedzictwem UNESCO. Możliwość krótkiej wspinaczki - hikking. Powrót do naszego hotelu na kolację i nocleg. (S, K)

Dzień 10

Huaraz - Chavin de Huantar - Huaraz. Po śniadaniu wyruszamy do Callejon de Conchucos, leżącego z drugiej strony Cordillera Blanca, w pobliżu którego znajduje się Chavin de Huantar, kompleks najstarszych budowli rzeźbionych w kamienu w całym Peru. Ruiny Chavin de Huantar 1000 - 400 p.n.e. składają się z dwóch budowli o charakterze kultowym. El Castillo (zamek) oraz Wczesna Świątynia. Tutaj odnaleziono słynną stelę Raimondiego, której oryginał będziemy mogli oglądać w lokalnym muzeum. W 1985 roku Chavin został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 11

Huaraz - Caral - Lima. Śniadanie. Całodzienny przejazd prywatnym autokarem do Limy. Początkowo jechać będziemy malowniczą drogą pośród wysokich gór, a później wzdłuż wybrzeża Pacyfiku aż do samej Limy, po drodze zwiedzimy kompleks archeologiczny Caral, najstarsze miasto w Ameryce datowane na 2700 lat p.n.e. Do Limy dojedziemy w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie kolacja i nocleg w naszym hotelu. Kolacja pożegnalna.

Dzień 12

Lima. Wylot z Peru. Śniadanie. Wolne przedpołudnie na samodzielne zwiedzanie Limy. Opcjonalna wycieczka do świątyni inkaskiej Pachacamac lub do Muzeum Złota i Broni. Po południu obiad, przejazd na lotnisko i wylot do Europy w godzinach wieczornych.

Dzień 13

Przylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie. WAŻNA INFORMACJA - Powyższy wyjazd wymaga dobrej sprawności fizycznej z uwagi na wysokości, na jakich klient będzie przebywać (powyżej 3000 m n.p.m.)Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

Cena zawiera

Przelot Warszawa - Peru - Warszawa z przesiadką w porcie europejskim, Opłaty lotniskowe, Ubezpieczenie KL i NNW, Wszystkie przeloty wewnątrz Peru, Noclegi w hotelach 3* i 4*, Większość wyżywienia, Prywatny transport, Realizacja wyprawy wg ułożonego programu, Obsługa polskojęzycznego pilota,

Cena nie zawiera

Usług niewymienionych w programie, Obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 380 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,, Dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

Obsługa na miejscu

w jęz. polskim

Informacje wizowe

Wizy Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu jest polski paszport ważny min. 6 miesięcy.


Opis hotelu Peru Północne według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Region

Peru

Opis

Lima - Cajamarca - Chiclayo - Piramidy Tucume - Trujillo - Chan Chan - Huaraz & Park Narodowy Huascaran - Chavin de Huantar Caral

Dzień 1

Przylot do Limy. Wylot z Warszawy. Przylot do Limy w godzinach wieczornych. Po przylocie transfer do hotelu w centrum Limy/Miraflores, powitalny drink i nocleg.

Dzień 2

Zwiedzanie Limy - stolicy Peru. Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne zwiedzanie Limy. Zobaczymy całe kolonialne centrum miasta z Plaza de Armas stojącą przy nim Katedrą, w której znajduje się sarkofag konkwistadora Francisco Pizarro. Zwiedzimy również słynne Muzeum Archeologiczne, aby zapoznać się z bogatą historią Peru, oraz miejsca zaznaczone śladami Polaków - pomnik polskich inżynierów i dworzec kolejowy inż. Ernesta Malinowskiego. Kolacja powitalna i nocleg w naszym hotelu.

Dzień 3

Lima - Cajamarca. Wcześnie rano bezpośredni przelot do Cajamarca, ulubionego miejsca wypoczynkowego króla Inków z imponująca architektura kolonialna w północnych Andach na wysokości 2700 m n.p.m. Zwiedzimy centrum miasta ze słynnym pokojem okupu - Cuarto del Rescate, w którym był więziony w 1532 roku wódz Inków Atahualpa. Aby zostać uwolniony, zaproponował on Hiszpanom okup w postaci wypełnienia tego pokoju złotem i dwa razy srebrem. Po południu udajemy się na wycieczkę do kamiennego lasu Cumbemayo, w którym 1000 lat przed Chrystusem pomiędzy imponującymi formacjami skalnymi wyryto niesamowity kamienny kanał łączący zlewiska Atlantyku i Pacyfiku.

Dzień 4

Cajamarca - Chiclayo. Wcześnie rano wyjeżdżamy w kierunku Chiclayo - całodniowa jazda w kierunku wybrzeża, po drodze zatrzymamy się żeby zwiedzić pozostałości miasta Zana, które było bogatym kolonialnym miastem zniszczonym na skutek trzęsienia ziemi, a także grób Lorda Sipan (najbogatszy grób odkryty w obu Amerykach), słynący ze swych obiektów w złocie i kamieni szlachetnych. Dojazd do Chiclayo nocleg.

Dzień 5

Chiclayo - "Lord of Sipan" - Chiclayo. Wyjazd w kierunku Lambayeque, żeby oglądać słynne muzeum Lord of Sipan z jedną z najciekawszych i największych kolekcji złota przedkolumbijskiego na kontynencie amerykańskim, pochodzących z grobowca cywilizacji Moche z III wieku naszej ery. Następnie udamy się do kompleksu piramid Tucume, należących do cywilizacji Sican. Kompleks składający się z ponad 20 glinianych piramid był stolicą kultury istniejącą w tym regionie między IX a XIV w n.e. Powrót do hotelu w Chiclayo przez miasteczko Ferrenafe, gdzie będziemy zwiedzać muzeum kultury Sican. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Chiclayo - Trujillo. Wyjazd w kierunku południowym do miasta Trujillo, po drodze zatrzymujemy się w porcie Pacasmayo, gdzie będziemy mogli zrobić zdjęcia ze starego molo i XIX-wieczne uliczki cichego portu rybackiego. Po drodze zwiedzimy kompleks archeologiczny El Brujo (czyli czarownik), gdzie znajduje się lokalne muzeum z mumią zwaną Lady of Cao, królewną czarownic która panowała na tych terytoriach. Poznamy jej ciekawą historię. Po południu dojazd do Trujillo na kolację i nocleg.

Dzień 7

Trujillo - Chan Chan. Wcześnie rano przejazd do Huanchaco - rybackiej wioski, w której do dnia dzisiejszego, budowane są z trzciny totora rybackie łodzie wykorzystywane do połowu na morzu. Następnie pojedziemy do stolicy Kultury Chimu - CHAN CHAN. Zwiedzimy pozostałości po tym największym mieście w prekolumbijskim Peru zbudowanym z glinianych cegieł, a następnie zobaczymy Sankturaium z piramidami Słońca i Księżyca. Powrót do naszego hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8

Trujillo - Huaraz. Całodzienny przejazd malowniczą trasą przez piękny Kanion Pato rzeki Santa do Huaraz, leżącego pomiędzy Cordillera Blanca i Cordillera Negra. Zatrzymamy się między innymi w miejscowości Yungay, gdzie w 1970 roku doszło do tragedii, kiedy po trzęsieniu ziemi obsunęła się część Huscaranu 6768m i zasypała całe miasteczko, grzebiąc pod gruzami blisko 50 000 mieszkańców. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Huaraz.

Dzień 9

Huaraz - Park Narodowy Huascaran - Huaraz. Całodzienny wypad w wysokie góry do Parku Narodowego Huascaran, w którym znajdują się jedne z najpiękniej położonych jezior - Lago Parón i Llanganuco. W 1985 roku Park został ogłoszony Swiatowym Dziedzictwem UNESCO. Możliwość krótkiej wspinaczki - hikking. Powrót do naszego hotelu na kolację i nocleg. (S, K)

Dzień 10

Huaraz - Chavin de Huantar - Huaraz. Po śniadaniu wyruszamy do Callejon de Conchucos, leżącego z drugiej strony Cordillera Blanca, w pobliżu którego znajduje się Chavin de Huantar, kompleks najstarszych budowli rzeźbionych w kamienu w całym Peru. Ruiny Chavin de Huantar 1000 - 400 p.n.e. składają się z dwóch budowli o charakterze kultowym. El Castillo (zamek) oraz Wczesna Świątynia. Tutaj odnaleziono słynną stelę Raimondiego, której oryginał będziemy mogli oglądać w lokalnym muzeum. W 1985 roku Chavin został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 11

Huaraz - Caral - Lima. Śniadanie. Całodzienny przejazd prywatnym autokarem do Limy. Początkowo jechać będziemy malowniczą drogą pośród wysokich gór, a później wzdłuż wybrzeża Pacyfiku aż do samej Limy, po drodze zwiedzimy kompleks archeologiczny Caral, najstarsze miasto w Ameryce datowane na 2700 lat p.n.e. Do Limy dojedziemy w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie kolacja i nocleg w naszym hotelu. Kolacja pożegnalna.

Dzień 12

Lima. Wylot z Peru. Śniadanie. Wolne przedpołudnie na samodzielne zwiedzanie Limy. Opcjonalna wycieczka do świątyni inkaskiej Pachacamac lub do Muzeum Złota i Broni. Po południu obiad, przejazd na lotnisko i wylot do Europy w godzinach wieczornych.

Dzień 13

Przylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.Informujemy, że wskazane w ofercie godziny funkcjonowania poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej (np. godziny serwowania posiłków, otwarcia basenu) mogą ulegać niewielkim zmianom. Zmiany te mogą być powodowane okolicznościami, za które odpowiedzialności nie ponosi, ani hotel, ani organizator turystyki, w tym m. in. sezonowością, warunkami pogodowymi, prośbami Gości lub zdarzeniami o charakterze siły wyższej.

Cena zawiera

Przelot Warszawa - Peru - Warszawa z przesiadką w porcie europejskim, Opłaty lotniskowe, Ubezpieczenie KL i NNW, Wszystkie przeloty wewnątrz Peru, Noclegi w hotelach 3* i 4*, Większość wyżywienia, Prywatny transport z lokalnymi przewodnikami oraz pilotem z językiem polskim, hiszpańskim i angielskim, Realizacja wyprawy wg ułożonego programu, Obsługa polskojęzycznego pilota,

Cena nie zawiera

Usług niewymienionych w programie, Obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 380 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,, Dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

Obsługa na miejscu

w jęz. polskim

Informacje wizowe

Wizy Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu jest polski paszport ważny min. 6 miesięcy.Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Ecco Travel, które jest jednym z największych w Polsce organizatorów egzotycznych wakacji. Wraz z Biurem Podróży Ecco Holiday od kilku lat spełnia turystyczne marzenia swoich klientów.

Biuro Podróży Ecco Travel specjalizuje się w szczególności w organizacji wycieczek objazdowych do Chin, Japonii, Tajlandii, Indonezji, Emiratów Arabskich, Meksyku i na Kubę. Ich programy zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Profesjonalni piloci, doskonała obsługa klienta zarówno przed wylotem jak i w trakcie wyjazdu, a także doskonale skonstruowane wycieczki objazdowe sprawiły, że dziś biuro ma mnóstwo świetnych opinii. Wszystkie oferty oparte są wyłacznie na przelotach rejsowych by zapewnić komfort transportu i doskonałe wspomnienia z podróży.

Możliwe jest także przygotowanie wyjazdu wypoczynkowego w popularnej formule all inclusive. Biuro Podrózy Ecco Travel jest w stanie spełnić wszystkie marzenia klientów, nawet w zakresie organizacji malowniczych ślubów i innych nietypowych imprez.