cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani, Peru
  • Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani, Peru
  • Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani, Peru
  • Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani, Peru
  • Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani, Peru
  • Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani, Peru
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani

Peru
Ocena wycieczki objazdowej Trekking Na Chachani:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Peru?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

PERU

Szlak

PERU TREKKING NA CHACHANI (6074 m n.p.m.) - 15 dni

Główne atrakcje

Wejście na wulkan Chachani, jeden z najłatwiejszych do zdobycia sześciotysięczników na świecie Machu Picchu - zapierający dech w piersiach cud świata Cuzco - stolica imperium Inków Święta Dolina Urubamby Jezioro Titicaca i pływające wyspy Uros Tajemnicze linie Nazca Przepiękna kolonialna architektura Arequipy

O wycieczce

Wyprawa jest przeznaczona dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających odpowiednią sprawność i kondycję, aby pokonywać piechotą zaplanowaną górską trasę. Nie są wymagane żadne umiejętności wspinaczkowe. Dla osób rezygnujących z wejścia szczytowego istnieje możliwość pobytu w mieście Arequipa i dwudniowego oczekiwania, podczas wspinaczki pozostałej części grupy na Chachani. Podczas wyprawy zwiedzamy najważniejsze miejsca Peru, a nocując tuż koło Machu Picchu mamy więcej czasu na jego spokojne zwiedzani i fotografowanie. Dzięki wielodniowemu przebywaniu na dużej wysokości mamy szansę zdobycia prawdziwego sześciotysięcznika, który jest dostępny dla zwykłych, chodzących po górach turystów. Jest to krótki, ale mocny akcent wyprawy. O bezpieczeństwo uczestników dba znakomity polski lider i doświadczony miejscowy przewodnik górski.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki Wylot z przesiadkami do Cuzco. Możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 2

Przylot do Cuzco. Pierwszy spacer po tym niezwykłym mieście położonym na wysokości 3320 m n.p.m. Nocleg w hotelu w Cuzco.

Dzień 3

Pobyt w Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków, mieście z niezwykłą atmosferą, pełnym podróżników, gdzie prekolumbijskie korzenie przeplatają się z czasami hiszpańskiego kolonializmu. Zwiedzanie kościoła San Blas, El Triunfo i klasztoru świętej Katarzyny oraz innych zabytków zbudowanych z materiałów inkaskich i na fundamentach Inków. Wizyta w górującej nad miastem inkaskiej twierdzy Sacsaywaman. Nocleg w hotelu w Cuzco.

Dzień 4

Wycieczka do Doliny Urubamby, niegdyś kwitnącego regionu państwa Inków, które było niemal spichlerzem imperium. Dnem doliny płynie spieniona rzeka Urubamba. Zwiedzanie imponujących ruin inkaskiego miasta i współczesnego Pisac ze słynnym targiem pełnym pamiątek. Przejazd Doliną Urubamby do stacji kolejowej Ollentaytambo i podróż pociągiem do Aguas Calientes, miejscowości położonej u stóp Machu Picchu. Nocleg w hotelu w miasteczku.

Dzień 5

Zwiedzanie Machu Picchu - wymarzonego celu podróżników z całego świata i jednego z niekwestionowanych cudów. Machu Picchu zwiedzamy rano przed przybyciem tłumów pociągami z Cuzco. Dla chętnych (za dodatkową opłatą wg aktualnych stawek i po wcześniejszym zamówieniu) wyjście na Wayna Picchu, górujący nad miastem szczyt. Po południu wyjazd do Cuzco pociągiem, przyjazd wieczorem i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Całodzienny przejazd turystycznym autobusem do Puno nad jeziorem Titicaca. Przejazd drogą z pięknymi andyjskimi krajobrazami, przekroczenie przełęczy o wysokości ponad 4100 m n.p.m. Postój przy jednym ze stanowisk archeologicznych i lunch podczas postoju. Nocleg w hotelu w Puno.

Dzień 7

Rejs na pływające wyspy Uros, zamieszkane przez potomków Indian Uros, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali świat z trzciny. Zwiedzanie trzcinowych domów, osobiste wypróbowanie trzcinowej łodzi. Granatowa toń jeziora kontrastuje z jaskrawymi kolorami trzcinowych budynków. Po południu zwiedzanie okolicznej świątyni związanej z kultem płodności. Nocleg w hotelu w Puno.

Dzień 8

Podróż górskimi drogami do Chivay, miejscowości położonej nieopodal kanionu Colca, jednego z najgłębszych na świecie. W czasie wolnym możliwość zażycia gorących kąpieli w basenach termalnych (wstęp płatny we własnym zakresie). Nocleg w hotelu w Chivay.

Dzień 9

Przejazd do pobliskiego Cruz del Condor, punktu widokowego nad górnym odcinkiem kanionu Colca gdzie bardzo często można zobaczyć kondory szybujące nad doliną. Kanion Colca został spopularyzowany przez Polaków i po raz pierwszy pokonany przez krakowską wyprawę. Uchodzi za najgłębszy kanion świata. Przejazd do Arequipy, najładniejszego miasta kolonialnego w Peru. Arequipa leży w pobliżu pięknych i wysokich wulkanów. Spacer po zabytkowym centrum i zwiedzanie najważniejszych miejsc starego miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 10

Początek górskiej części wyprawy. Osoby, które nie zdecydują się wziąć w niej udział mogą pozostać w pięknym mieście Arequipa i oczekiwać na pozostałych. Wyjazd samochodem terenowym w stronę Chachani, potężnego choć niezbyt trudnego technicznie do zdobycia wulkanu o wysokości 6074 m n.p.m. Podjeżdżamy na wysokość 5150 m, skąd czeka nas godzina marszu do bazy położonej na wysokości 5200 m n.p.m. Nocleg w namiotach.

Dzień 11

Wejście na szczyt Chachani zaczyna się przed świtem. Dzięki aklimatyzacji podczas poprzedniej części wycieczki nasze organizmy powinny sobie dobrze radzić z wysokością. Wejście i zejście powinno zająć około 7 - 9 godzin marszu w stosunkowo łatwym terenie. Do tego trekkingu należy jednak podchodzić poważnie i nie można lekceważyć dużej wysokości. Uczestnikom towarzyszą miejscowi przewodnicy oraz polski lider wyprawy. W ciągu dnia powinien nastąpić doniosły moment postawienia stopy na szczycie i prawdopodobnie ustanowienie rekordu wysokości dla wielu uczestników wyprawy. Powrót do bazy, a następnie zjazd do hotelu w Arequipie.

Dzień 12

Ruszamy w dalszą drogę do Nazca. Opuszczamy góry, krajobrazy zmieniają się szybko i wjeżdżamy na tereny pustynne. Trasa wiedzie wzdłuż Pacyfiku, który jest u wybrzeży Peru bardzo zimny ze względu na chłodny prąd. Dojazd do Nazca i nocleg w hotelu.

Dzień 13

Przelot małymi samolotami nad liniami Nazca (dodatkowo płatne wg aktualnych cen - informacja w Informatorze Przedwyjazdowym). Okolice pełne są tajemniczych, wielkich figur, które widać dopiero z powietrza. Linie Nazca były inspiracją do powstawania woeluteorii o wizycie na Ziemi obcej cywilizacji. Przejazd do Limy, przyjazd do hotelu na nocleg późnym wieczorem.

Dzień 14

Zwiedzanie Limy, kolonialne centrum - Plaza de Armas z katedrą oraz klasztor Franciszkanów z katakumbami i piękną biblioteką pochodzącą z czasów konkwistadorów. Zwiedzanie wybranego muzeum i podsumowanie głównych zagadnień związanych z cywilizacją prekolumbijską Peru. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi), minimum 20kg bagażu nadawanego/os, wszelkie inne koszty transportu (minibusy, autokary, samochód terenowy, przejazdy między lotniskami i hotelami, rejs, pociąg), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, śniadania w hotelach, pełne wyżywienie podczas wejścia na Chachani (2 lunche w formie pikniku i kolacja), lunch podczas przejazdu z Cuzco do Puno, noclegi w hotelach i pensjonatach 3*, podczas trekkingu nocleg w namiotach 2 - osobowych, sprzęt biwakowy i kempingowy (oprócz śpiwora), zezwolenia i opłaty administracyjne, obsługę lokalnego przewodnika górskiego, ubezpieczenie KL, NNW bagaż, opiekę polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 550 USD płatnego w krajach docelowych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych obowiązkowych napiwków, indywidualnych opłat wylotowych wg aktualnej stawki (ok. 40 USD), lotu nad liniami Nazca i opłaty za wejście na Wayna Picchu, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nieujętych w programie i aktywności opcjonalnych, pozostałych posiłków, wieczornych wyjść i imprez, ewentualnej dopłaty do pok.1-os.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 14 osób. Pomimo odpowiedniego rozplanowania wycieczki należy pamiętać, że przebywanie na dużych wysokościach w Peru może spowodować dolegliwości związane z chorobą wysokościową. W wycieczce mogą uczestniczyć wyłącznie osoby o dobrym zdrowiu. W przypadku wątpliwości radzimy poradzić się swojego lekarza. Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje na bieżąco pilot. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi jako strony na wizy. Uwagi praktyczne wraz z listą ekwipunku do zabrania każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Trekking Na Chachani według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

PERU

Szlak

PERU TREKKING NA CHACHANI (6074 m n.p.m.) - 15 dni

Główne atrakcje

Wejście na wulkan Chachani, jeden z najłatwiejszych do zdobycia sześciotysięczników na świecie Machu Picchu - zapierający dech w piersiach cud świata Cuzco - stolica imperium Inków Święta Dolina Urubamby Jezioro Titicaca i pływające wyspy Uros Tajemnicze linie Nazca Przepiękna kolonialna architektura Arequipy

O wycieczce

Wyprawa jest przeznaczona dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających odpowiednią sprawność i kondycję, aby pokonywać piechotą zaplanowaną górską trasę. Nie są wymagane żadne umiejętności wspinaczkowe. Dla osób rezygnujących z wejścia szczytowego istnieje możliwość pobytu w mieście Arequipa i dwudniowego oczekiwania, podczas wspinaczki pozostałej części grupy na Chachani. Podczas wyprawy zwiedzamy najważniejsze miejsca Peru, a nocując tuż koło Machu Picchu mamy więcej czasu na jego spokojne zwiedzani i fotografowanie. Dzięki wielodniowemu przebywaniu na dużej wysokości mamy szansę zdobycia prawdziwego sześciotysięcznika, który jest dostępny dla zwykłych, chodzących po górach turystów. Jest to krótki, ale mocny akcent wyprawy. O bezpieczeństwo uczestników dba znakomity polski lider i doświadczony miejscowy przewodnik górski.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki Wylot z przesiadkami do Cuzco. Możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 2

Przylot do Cuzco. Pierwszy spacer po tym niezwykłym mieście położonym na wysokości 3320 m n.p.m. Nocleg w hotelu w Cuzco.

Dzień 3

Pobyt w Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków, mieście z niezwykłą atmosferą, pełnym podróżników, gdzie prekolumbijskie korzenie przeplatają się z czasami hiszpańskiego kolonializmu. Zwiedzanie kościoła San Blas, El Triunfo i klasztoru świętej Katarzyny oraz innych zabytków zbudowanych z materiałów inkaskich i na fundamentach Inków. Wizyta w górującej nad miastem inkaskiej twierdzy Sacsaywaman. Nocleg w hotelu w Cuzco.

Dzień 4

Wycieczka do Doliny Urubamby, niegdyś kwitnącego regionu państwa Inków, które było niemal spichlerzem imperium. Dnem doliny płynie spieniona rzeka Urubamba. Zwiedzanie imponujących ruin inkaskiego miasta i współczesnego Pisac ze słynnym targiem pełnym pamiątek. Przejazd Doliną Urubamby do stacji kolejowej Ollentaytambo i podróż pociągiem do Aguas Calientes, miejscowości położonej u stóp Machu Picchu. Nocleg w hotelu w miasteczku.

Dzień 5

Zwiedzanie Machu Picchu - wymarzonego celu podróżników z całego świata i jednego z niekwestionowanych cudów. Machu Picchu zwiedzamy rano przed przybyciem tłumów pociągami z Cuzco. Dla chętnych (za dodatkową opłatą wg aktualnych stawek i po wcześniejszym zamówieniu) wyjście na Wayna Picchu, górujący nad miastem szczyt. Po południu wyjazd do Cuzco pociągiem, przyjazd wieczorem i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Całodzienny przejazd turystycznym autobusem do Puno nad jeziorem Titicaca. Przejazd drogą z pięknymi andyjskimi krajobrazami, przekroczenie przełęczy o wysokości ponad 4100 m n.p.m. Postój przy jednym ze stanowisk archeologicznych i lunch podczas postoju. Nocleg w hotelu w Puno.

Dzień 7

Rejs na pływające wyspy Uros, zamieszkane przez potomków Indian Uros, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali świat z trzciny. Zwiedzanie trzcinowych domów, osobiste wypróbowanie trzcinowej łodzi. Granatowa toń jeziora kontrastuje z jaskrawymi kolorami trzcinowych budynków. Po południu zwiedzanie okolicznej świątyni związanej z kultem płodności. Nocleg w hotelu w Puno.

Dzień 8

Podróż górskimi drogami do Chivay, miejscowości położonej nieopodal kanionu Colca, jednego z najgłębszych na świecie. W czasie wolnym możliwość zażycia gorących kąpieli w basenach termalnych (wstęp płatny we własnym zakresie). Nocleg w hotelu w Chivay.

Dzień 9

Przejazd do pobliskiego Cruz del Condor, punktu widokowego nad górnym odcinkiem kanionu Colca gdzie bardzo często można zobaczyć kondory szybujące nad doliną. Kanion Colca został spopularyzowany przez Polaków i po raz pierwszy pokonany przez krakowską wyprawę. Uchodzi za najgłębszy kanion świata. Przejazd do Arequipy, najładniejszego miasta kolonialnego w Peru. Arequipa leży w pobliżu pięknych i wysokich wulkanów. Spacer po zabytkowym centrum i zwiedzanie najważniejszych miejsc starego miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 10

Początek górskiej części wyprawy. Osoby, które nie zdecydują się wziąć w niej udział mogą pozostać w pięknym mieście Arequipa i oczekiwać na pozostałych. Wyjazd samochodem terenowym w stronę Chachani, potężnego choć niezbyt trudnego technicznie do zdobycia wulkanu o wysokości 6074 m n.p.m. Podjeżdżamy na wysokość 5150 m, skąd czeka nas godzina marszu do bazy położonej na wysokości 5200 m n.p.m. Nocleg w namiotach.

Dzień 11

Wejście na szczyt Chachani zaczyna się przed świtem. Dzięki aklimatyzacji podczas poprzedniej części wycieczki nasze organizmy powinny sobie dobrze radzić z wysokością. Wejście i zejście powinno zająć około 7 - 9 godzin marszu w stosunkowo łatwym terenie. Do tego trekkingu należy jednak podchodzić poważnie i nie można lekceważyć dużej wysokości. Uczestnikom towarzyszą miejscowi przewodnicy oraz polski lider wyprawy. W ciągu dnia powinien nastąpić doniosły moment postawienia stopy na szczycie i prawdopodobnie ustanowienie rekordu wysokości dla wielu uczestników wyprawy. Powrót do bazy, a następnie zjazd do hotelu w Arequipie.

Dzień 12

Ruszamy w dalszą drogę do Nazca. Opuszczamy góry, krajobrazy zmieniają się szybko i wjeżdżamy na tereny pustynne. Trasa wiedzie wzdłuż Pacyfiku, który jest u wybrzeży Peru bardzo zimny ze względu na chłodny prąd. Dojazd do Nazca i nocleg w hotelu.

Dzień 13

Przelot małymi samolotami nad liniami Nazca (dodatkowo płatne wg aktualnych cen - informacja w Informatorze Przedwyjazdowym). Okolice pełne są tajemniczych, wielkich figur, które widać dopiero z powietrza. Linie Nazca były inspiracją do powstawania woeluteorii o wizycie na Ziemi obcej cywilizacji. Przejazd do Limy, przyjazd do hotelu na nocleg późnym wieczorem.

Dzień 14

Zwiedzanie Limy, kolonialne centrum - Plaza de Armas z katedrą oraz klasztor Franciszkanów z katakumbami i piękną biblioteką pochodzącą z czasów konkwistadorów. Zwiedzanie wybranego muzeum i podsumowanie głównych zagadnień związanych z cywilizacją prekolumbijską Peru. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi), minimum 20kg bagażu nadawanego/os, wszelkie inne koszty transportu (minibusy, autokary, samochód terenowy, przejazdy między lotniskami i hotelami, rejs, pociąg), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, śniadania w hotelach, pełne wyżywienie podczas wejścia na Chachani (2 lunche w formie pikniku i kolacja), lunch podczas przejazdu z Cuzco do Puno, noclegi w hotelach i pensjonatach 3*, podczas trekkingu nocleg w namiotach 2 - osobowych, sprzęt biwakowy i kempingowy (oprócz śpiwora), zezwolenia i opłaty administracyjne, obsługę lokalnego przewodnika górskiego, ubezpieczenie KL, NNW bagaż, opiekę polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 550 USD płatnego w krajach docelowych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych obowiązkowych napiwków, indywidualnych opłat wylotowych wg aktualnej stawki (ok. 40 USD), lotu nad liniami Nazca i opłaty za wejście na Wayna Picchu, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nieujętych w programie i aktywności opcjonalnych, pozostałych posiłków, wieczornych wyjść i imprez, ewentualnej dopłaty do pok.1-os.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 14 osób. Pomimo odpowiedniego rozplanowania wycieczki należy pamiętać, że przebywanie na dużych wysokościach w Peru może spowodować dolegliwości związane z chorobą wysokościową. W wycieczce mogą uczestniczyć wyłącznie osoby o dobrym zdrowiu. W przypadku wątpliwości radzimy poradzić się swojego lekarza. Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje na bieżąco pilot. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi jako strony na wizy. Uwagi praktyczne wraz z listą ekwipunku do zabrania każdy uczestnik otrzymuje ok. 4 tyg. przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.