Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-16:00;

Lato 2018 - First minute
 • Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani, Peru
 • Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani, Peru
 • Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani, Peru
 • Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani, Peru
 • Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani, Peru
 • Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani, Peru
1 / 6

Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani

Peru
Ocena wycieczki objazdowej Trekking Na Chachani:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Ocena hotelu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 03 listopada 2018
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 03 listopada 2018

Wycieczka objazdowa Trekking Na Chachani w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Peru?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

PERU

Szlak

PERU TREKKING NA CHACHANI (6074 m n.p.m.) - 15 dni

Główne atrakcje

Wejście na wulkan Chachani, jeden z najłatwiejszych do zdobycia sześciotysięczników na świecie Machu Picchu - zapierający dech w piersiach cud świata Cuzco - stolica imperium Inków Święta Dolina Urubamby Jezioro Titicaca i pływające wyspy Uros Tajemnicze linie Nazca Przepiękna kolonialna architektura Arequipy

O wycieczce

Wyprawa jest przeznaczona dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających odpowiednią sprawność i kondycję, aby pokonywać piechotą zaplanowaną górską trasę. Nie są wymagane żadne umiejętności wspinaczkowe. Dla osób rezygnujących z wejścia szczytowego istnieje możliwość pobytu w mieście Arequipa i dwudniowego oczekiwania, podczas wspinaczki pozostałej części grupy na Chachani. Podczas wyprawy zwiedzamy najważniejsze miejsca Peru, a nocując tuż koło Machu Picchu mamy więcej czasu na jego spokojne zwiedzani i fotografowanie. Dzięki wielodniowemu przebywaniu na dużej wysokości mamy szansę zdobycia prawdziwego sześciotysięcznika, który jest dostępny dla zwykłych, chodzących po górach turystów. Jest to krótki, ale mocny akcent wyprawy. O bezpieczeństwo uczestników dba znakomity polski lider i doświadczony miejscowy przewodnik górski.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki Wylot z przesiadkami do Cuzco. Możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 2

Przylot do Cuzco. Pierwszy spacer po tym niezwykłym mieście położonym na wysokości 3320 m n.p.m. Nocleg w hotelu w Cuzco.

Dzień 3

Pobyt w Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków, mieście z niezwykłą atmosferą, pełnym podróżników, gdzie prekolumbijskie korzenie przeplatają się z czasami hiszpańskiego kolonializmu. Zwiedzanie kościoła San Blas, El Triunfo i klasztoru świętej Katarzyny oraz innych zabytków zbudowanych z materiałów inkaskich i na fundamentach Inków. Wizyta w górującej nad miastem inkaskiej twierdzy Sacsaywaman. Nocleg w hotelu w Cuzco.

Dzień 4

Wycieczka do Doliny Urubamby, niegdyś kwitnącego regionu państwa Inków, które było niemal spichlerzem imperium. Dnem doliny płynie spieniona rzeka Urubamba. Zwiedzanie imponujących ruin inkaskiego miasta i współczesnego Pisac ze słynnym targiem pełnym pamiątek. Przejazd Doliną Urubamby do stacji kolejowej Ollentaytambo i podróż pociągiem do Aguas Calientes, miejscowości położonej u stóp Machu Picchu. Nocleg w hotelu w miasteczku.

Dzień 5

Zwiedzanie Machu Picchu - wymarzonego celu podróżników z całego świata i jednego z niekwestionowanych cudów. Machu Picchu zwiedzamy rano przed przybyciem tłumów pociągami z Cuzco. Dla chętnych (za dodatkową opłatą wg aktualnych stawek i po wcześniejszym zamówieniu) wyjście na Wayna Picchu, górujący nad miastem szczyt. Po południu wyjazd do Cuzco pociągiem, przyjazd wieczorem i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Całodzienny przejazd turystycznym autobusem do Puno nad jeziorem Titicaca. Przejazd drogą z pięknymi andyjskimi krajobrazami, przekroczenie przełęczy o wysokości ponad 4100 m n.p.m. Postój przy jednym ze stanowisk archeologicznych i lunch podczas postoju. Nocleg w hotelu w Puno.

Dzień 7

Rejs na pływające wyspy Uros, zamieszkane przez potomków Indian Uros, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali świat z trzciny. Zwiedzanie trzcinowych domów, osobiste wypróbowanie trzcinowej łodzi. Granatowa toń jeziora kontrastuje z jaskrawymi kolorami trzcinowych budynków. Po południu zwiedzanie okolicznej świątyni związanej z kultem płodności. Nocleg w hotelu w Puno.

Dzień 8

Podróż górskimi drogami do Chivay, miejscowości położonej nieopodal kanionu Colca, jednego z najgłębszych na świecie. W czasie wolnym możliwość zażycia gorących kąpieli w basenach termalnych (wstęp płatny we własnym zakresie). Nocleg w hotelu w Chivay.

Dzień 9

Przejazd do pobliskiego Cruz del Condor, punktu widokowego nad górnym odcinkiem kanionu Colca gdzie bardzo często można zobaczyć kondory szybujące nad doliną. Kanion Colca został spopularyzowany przez Polaków i po raz pierwszy pokonany przez krakowską wyprawę. Uchodzi za najgłębszy kanion świata. Przejazd do Arequipy, najładniejszego miasta kolonialnego w Peru. Arequipa leży w pobliżu pięknych i wysokich wulkanów. Spacer po zabytkowym centrum i zwiedzanie najważniejszych miejsc starego miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 10

Początek górskiej części wyprawy. Osoby, które nie zdecydują się wziąć w niej udział mogą pozostać w pięknym mieście Arequipa i oczekiwać na pozostałych. Wyjazd samochodem terenowym w stronę Chachani, potężnego choć niezbyt trudnego technicznie do zdobycia wulkanu o wysokości 6074 m n.p.m. Podjeżdżamy na wysokość 5150 m, skąd czeka nas godzina marszu do bazy położonej na wysokości 5200 m n.p.m. Nocleg w namiotach.

Dzień 11

Wejście na szczyt Chachani zaczyna się przed świtem. Dzięki aklimatyzacji podczas poprzedniej części wycieczki nasze organizmy powinny sobie dobrze radzić z wysokością. Wejście i zejście powinno zająć około 7 - 9 godzin marszu w stosunkowo łatwym terenie. Do tego trekkingu należy jednak podchodzić poważnie i nie można lekceważyć dużej wysokości. Uczestnikom towarzyszą miejscowi przewodnicy oraz polski lider wyprawy. W ciągu dnia powinien nastąpić doniosły moment postawienia stopy na szczycie i prawdopodobnie ustanowienie rekordu wysokości dla wielu uczestników wyprawy. Powrót do bazy, a następnie zjazd do hotelu w Arequipie.

Dzień 12

Ruszamy w dalszą drogę do Nazca. Opuszczamy góry, krajobrazy zmieniają się szybko i wjeżdżamy na tereny pustynne. Trasa wiedzie wzdłuż Pacyfiku, który jest u wybrzeży Peru bardzo zimny ze względu na chłodny prąd. Dojazd do Nazca i nocleg w hotelu.

Dzień 13

Przelot małymi samolotami nad liniami Nazca (dodatkowo płatne wg aktualnych cen - informacja w Informatorze Przedwyjazdowym). Okolice pełne są tajemniczych, wielkich figur, które widać dopiero z powietrza. Linie Nazca były inspiracją do powstawania woeluteorii o wizycie na Ziemi obcej cywilizacji. Przejazd do Limy, przyjazd do hotelu na nocleg późnym wieczorem.

Dzień 14

Zwiedzanie Limy, kolonialne centrum - Plaza de Armas z katedrą oraz klasztor Franciszkanów z katakumbami i piękną biblioteką pochodzącą z czasów konkwistadorów. Zwiedzanie wybranego muzeum i podsumowanie głównych zagadnień związanych z cywilizacją prekolumbijską Peru. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi), minimum 20kg bagażu nadawanego/os, wszelkie inne koszty transportu (minibusy, autokary, samochód terenowy, przejazdy między lotniskami i hotelami, rejs, pociąg), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, śniadania w hotelach, pełne wyżywienie podczas wejścia na Chachani (2 lunche w formie pikniku i kolacja), lunch podczas przejazdu z Cuzco do Puno, noclegi w hotelach i pensjonatach 3*, podczas trekkingu nocleg w namiotach 2 - osobowych, sprzęt biwakowy i kempingowy (oprócz śpiwora), zezwolenia i opłaty administracyjne, obsługę lokalnego przewodnika górskiego, ubezpieczenie KL, NNW bagaż, opiekę polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 550 USD płatnego w krajach docelowych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych obowiązkowych napiwków, indywidualnych opłat wylotowych wg aktualnej stawki (ok. 40 USD), lotu nad liniami Nazca i opłaty za wejście na Wayna Picchu, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nieujętych w programie i aktywności opcjonalnych, pozostałych posiłków, wieczornych wyjść i imprez, ewentualnej dopłaty do pok.1-os.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 14 osób. Pomimo odpowiedniego rozplanowania wycieczki należy pamiętać, że przebywanie na dużych wysokościach w Peru może spowodować dolegliwości związane z chorobą wysokościową. W wycieczce mogą uczestniczyć wyłącznie osoby o dobrym zdrowiu. W przypadku wątpliwości radzimy poradzić się swojego lekarza. Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje na bieżąco pilot. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi jako strony na wizy. Uwagi praktyczne wraz z listą ekwipunku do zabrania każdy uczestnik otrzymuje ok. 4 tyg. przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Trekking Na Chachani według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

PERU

Szlak

PERU TREKKING NA CHACHANI (6074 m n.p.m.) - 15 dni

Główne atrakcje

Wejście na wulkan Chachani, jeden z najłatwiejszych do zdobycia sześciotysięczników na świecie Machu Picchu - zapierający dech w piersiach cud świata Cuzco - stolica imperium Inków Święta Dolina Urubamby Jezioro Titicaca i pływające wyspy Uros Tajemnicze linie Nazca Przepiękna kolonialna architektura Arequipy

O wycieczce

Wyprawa jest przeznaczona dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających odpowiednią sprawność i kondycję, aby pokonywać piechotą zaplanowaną górską trasę. Nie są wymagane żadne umiejętności wspinaczkowe. Dla osób rezygnujących z wejścia szczytowego istnieje możliwość pobytu w mieście Arequipa i dwudniowego oczekiwania, podczas wspinaczki pozostałej części grupy na Chachani. Podczas wyprawy zwiedzamy najważniejsze miejsca Peru, a nocując tuż koło Machu Picchu mamy więcej czasu na jego spokojne zwiedzani i fotografowanie. Dzięki wielodniowemu przebywaniu na dużej wysokości mamy szansę zdobycia prawdziwego sześciotysięcznika, który jest dostępny dla zwykłych, chodzących po górach turystów. Jest to krótki, ale mocny akcent wyprawy. O bezpieczeństwo uczestników dba znakomity polski lider i doświadczony miejscowy przewodnik górski.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki Wylot z przesiadkami do Cuzco. Możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 2

Przylot do Cuzco. Pierwszy spacer po tym niezwykłym mieście położonym na wysokości 3320 m n.p.m. Nocleg w hotelu w Cuzco.

Dzień 3

Pobyt w Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków, mieście z niezwykłą atmosferą, pełnym podróżników, gdzie prekolumbijskie korzenie przeplatają się z czasami hiszpańskiego kolonializmu. Zwiedzanie kościoła San Blas, El Triunfo i klasztoru świętej Katarzyny oraz innych zabytków zbudowanych z materiałów inkaskich i na fundamentach Inków. Wizyta w górującej nad miastem inkaskiej twierdzy Sacsaywaman. Nocleg w hotelu w Cuzco.

Dzień 4

Wycieczka do Doliny Urubamby, niegdyś kwitnącego regionu państwa Inków, które było niemal spichlerzem imperium. Dnem doliny płynie spieniona rzeka Urubamba. Zwiedzanie imponujących ruin inkaskiego miasta i współczesnego Pisac ze słynnym targiem pełnym pamiątek. Przejazd Doliną Urubamby do stacji kolejowej Ollentaytambo i podróż pociągiem do Aguas Calientes, miejscowości położonej u stóp Machu Picchu. Nocleg w hotelu w miasteczku.

Dzień 5

Zwiedzanie Machu Picchu - wymarzonego celu podróżników z całego świata i jednego z niekwestionowanych cudów. Machu Picchu zwiedzamy rano przed przybyciem tłumów pociągami z Cuzco. Dla chętnych (za dodatkową opłatą wg aktualnych stawek i po wcześniejszym zamówieniu) wyjście na Wayna Picchu, górujący nad miastem szczyt. Po południu wyjazd do Cuzco pociągiem, przyjazd wieczorem i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Całodzienny przejazd turystycznym autobusem do Puno nad jeziorem Titicaca. Przejazd drogą z pięknymi andyjskimi krajobrazami, przekroczenie przełęczy o wysokości ponad 4100 m n.p.m. Postój przy jednym ze stanowisk archeologicznych i lunch podczas postoju. Nocleg w hotelu w Puno.

Dzień 7

Rejs na pływające wyspy Uros, zamieszkane przez potomków Indian Uros, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali świat z trzciny. Zwiedzanie trzcinowych domów, osobiste wypróbowanie trzcinowej łodzi. Granatowa toń jeziora kontrastuje z jaskrawymi kolorami trzcinowych budynków. Po południu zwiedzanie okolicznej świątyni związanej z kultem płodności. Nocleg w hotelu w Puno.

Dzień 8

Podróż górskimi drogami do Chivay, miejscowości położonej nieopodal kanionu Colca, jednego z najgłębszych na świecie. W czasie wolnym możliwość zażycia gorących kąpieli w basenach termalnych (wstęp płatny we własnym zakresie). Nocleg w hotelu w Chivay.

Dzień 9

Przejazd do pobliskiego Cruz del Condor, punktu widokowego nad górnym odcinkiem kanionu Colca gdzie bardzo często można zobaczyć kondory szybujące nad doliną. Kanion Colca został spopularyzowany przez Polaków i po raz pierwszy pokonany przez krakowską wyprawę. Uchodzi za najgłębszy kanion świata. Przejazd do Arequipy, najładniejszego miasta kolonialnego w Peru. Arequipa leży w pobliżu pięknych i wysokich wulkanów. Spacer po zabytkowym centrum i zwiedzanie najważniejszych miejsc starego miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 10

Początek górskiej części wyprawy. Osoby, które nie zdecydują się wziąć w niej udział mogą pozostać w pięknym mieście Arequipa i oczekiwać na pozostałych. Wyjazd samochodem terenowym w stronę Chachani, potężnego choć niezbyt trudnego technicznie do zdobycia wulkanu o wysokości 6074 m n.p.m. Podjeżdżamy na wysokość 5150 m, skąd czeka nas godzina marszu do bazy położonej na wysokości 5200 m n.p.m. Nocleg w namiotach.

Dzień 11

Wejście na szczyt Chachani zaczyna się przed świtem. Dzięki aklimatyzacji podczas poprzedniej części wycieczki nasze organizmy powinny sobie dobrze radzić z wysokością. Wejście i zejście powinno zająć około 7 - 9 godzin marszu w stosunkowo łatwym terenie. Do tego trekkingu należy jednak podchodzić poważnie i nie można lekceważyć dużej wysokości. Uczestnikom towarzyszą miejscowi przewodnicy oraz polski lider wyprawy. W ciągu dnia powinien nastąpić doniosły moment postawienia stopy na szczycie i prawdopodobnie ustanowienie rekordu wysokości dla wielu uczestników wyprawy. Powrót do bazy, a następnie zjazd do hotelu w Arequipie.

Dzień 12

Ruszamy w dalszą drogę do Nazca. Opuszczamy góry, krajobrazy zmieniają się szybko i wjeżdżamy na tereny pustynne. Trasa wiedzie wzdłuż Pacyfiku, który jest u wybrzeży Peru bardzo zimny ze względu na chłodny prąd. Dojazd do Nazca i nocleg w hotelu.

Dzień 13

Przelot małymi samolotami nad liniami Nazca (dodatkowo płatne wg aktualnych cen - informacja w Informatorze Przedwyjazdowym). Okolice pełne są tajemniczych, wielkich figur, które widać dopiero z powietrza. Linie Nazca były inspiracją do powstawania woeluteorii o wizycie na Ziemi obcej cywilizacji. Przejazd do Limy, przyjazd do hotelu na nocleg późnym wieczorem.

Dzień 14

Zwiedzanie Limy, kolonialne centrum - Plaza de Armas z katedrą oraz klasztor Franciszkanów z katakumbami i piękną biblioteką pochodzącą z czasów konkwistadorów. Zwiedzanie wybranego muzeum i podsumowanie głównych zagadnień związanych z cywilizacją prekolumbijską Peru. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi), minimum 20kg bagażu nadawanego/os, wszelkie inne koszty transportu (minibusy, autokary, samochód terenowy, przejazdy między lotniskami i hotelami, rejs, pociąg), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, śniadania w hotelach, pełne wyżywienie podczas wejścia na Chachani (2 lunche w formie pikniku i kolacja), lunch podczas przejazdu z Cuzco do Puno, noclegi w hotelach i pensjonatach 3*, podczas trekkingu nocleg w namiotach 2 - osobowych, sprzęt biwakowy i kempingowy (oprócz śpiwora), zezwolenia i opłaty administracyjne, obsługę lokalnego przewodnika górskiego, ubezpieczenie KL, NNW bagaż, opiekę polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 550 USD płatnego w krajach docelowych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych obowiązkowych napiwków, indywidualnych opłat wylotowych wg aktualnej stawki (ok. 40 USD), lotu nad liniami Nazca i opłaty za wejście na Wayna Picchu, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nieujętych w programie i aktywności opcjonalnych, pozostałych posiłków, wieczornych wyjść i imprez, ewentualnej dopłaty do pok.1-os.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 14 osób. Pomimo odpowiedniego rozplanowania wycieczki należy pamiętać, że przebywanie na dużych wysokościach w Peru może spowodować dolegliwości związane z chorobą wysokościową. W wycieczce mogą uczestniczyć wyłącznie osoby o dobrym zdrowiu. W przypadku wątpliwości radzimy poradzić się swojego lekarza. Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje na bieżąco pilot. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi jako strony na wizy. Uwagi praktyczne wraz z listą ekwipunku do zabrania każdy uczestnik otrzymuje ok. 4 tyg. przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.