cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia, Armenia
1 / 15
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia
star 3

Armenia
Ocena wycieczki objazdowej Perła Kaukazu - Armenia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Perła Kaukazu - Armenia w ofercie Biura podróży:

Air Tours Club

Szukasz wakacji do Armenii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Trasa

WARSZAWA -  ERYWAŃ - WARSZAWA

Opis kraju / atrakcji

Armenia to miejsce niezwykłe, jakby zatrzymane w czasie i żyjące totalnie swoim rytmem, kompletnie obok" tego wszystkiego, co otacza nas na co dzień. Co prawda kraj ten nie ma dostępu do morza, ale za to ma w swych granicach największe jezioro na Kaukazie - Sewan, zwane nie bez powodu ormiańskim morzem  

Program ramowy

Oferta wyjazdu dla min. 2 osób

1 dzień

 Odprawa bagażowo paszportowa na lotnisku w Warszawie;  Wylot z Warszawy do Yerevan.

2 dzień

Przylot do Yerevan; Spotkanie z lokalnym przedstawicielem. Transfer z lotniska do hotelu Silashi 3*+*( serwis prywatny). Zakwaterowanie, nocleg. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Garni. Jest to niewielka wieś położona o godzinę jazdy ze stołecznego Erywania. Dwa tysiące lat temu znajdował się tu letni pałac królewski. Do dziś w całości zachował się tylko ten wyjątkowy zabytek, który przypomina ateński Partenon. Wzniesiono ją jednak z miejscowego bazaltu, a nie z białego marmuru. Następnie przejazd do Geghard.  Nazwanego także Klasztorem Włóczni lub Skalnym Klasztorem. Powstał na samym początku IV wieku, założony przez twórcę tutejszego Kościoła, Grzegorza Oświeciciela. Ormianie wierzą, że był tu kiedyś przechowywany grot z włóczni, którą przebito bok Chrystusa. Zachowane do dziś obiekty pochodzą z XIII wieku. Po południu przejazd do lokalnej piekarni" cele poznania tajników ormiańskiej kuchni. Nauka wypiekania lokalnego chleba. Dominujące cechy kuchni ormiańskiej zostały utworzone, co najmniej tysiąc lat przed chrześcijaństwem i przez ostatnie trzy tysiące lat pozostały niemal niezmienione. W przeciwieństwie do większości innych rodzajów chleba, orzechowy Lavash nie zawiera drożdży lub tradycyjnego chleba, który czyni Lavash zdrowszym i nadają się do prawie każdej diety. Ormiański lavash jest bardzo cienkim chlebem, który może być przechowywany w suchym miejscu. Wieczorem powrót do hotelu, czas wolny.

3 dzień

Khor Virap. Khor Virap jest najbardziej znanym miejscem pielgrzymek w Armenii, ponieważ jest bezpośrednio związany z przyjęciem chrześcijaństwa. Jako religia państwowa chrześcijaństwo w Armenii zostało przyjęte w 301 roku dzięki staraniom św. Grzegorza Iluminatora, który przed przekształceniem króla Trdata III w chrześcijaństwo został uwięziony w lochu, nad którym w XVII wieku został zbudowany kościół klasztoru Khor Virap. Z klasztoru można podziwiać wspaniały widok na biblijną Górę Ararat. Następnie przejazd na zwiedzanie klasztoru Noravank. Składa się on z kościoła św. Karapeta, kościoła św. Grigorja i dwupiętrowego kościoła św. Astwatsatsina, który wyróżnia się idealną konstrukcja i rzeźbą.Po zwiedzaniu przejazd do miejscowości Arenia - która znajduje się w regionie Vayot Dzor. Ta słoneczna wioska słynie z najlepszych asortymentów winiarskich w Armenii.  Ze względu na specyficzny smak i delikatny smak "Areni" wino cieszy się szacunkiem wśród najlepszych win Armenii. Wizyta w fabryce wina w wiosce będzie stanowić na to dobry dowód. Popołudniu zwiedzanie jaskini Areni. Badania laboratoryjne wykazały, że ma ona 5637-5387 lat. Kilka lat temu znaleziono tam miejsce, przeznaczone do produkcji wina. Ta najstarsza winiarnia na świecie ma 5000-5500 lat historii. Wieś ma ogromny potencjał rozwoju turystyki historyczno-kulturalnej, ekologicznej, ekstremalnej i winiarskiej. Wieczorem powrót do hotelu nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu przejazd do Ropeway Tsakhkadzor znajduje się na zboczu góry Teghenis. Wyjazd na wysokość 2819 m, szybkim wyciągiem krzesełkowym. Na szczycie na pierwszy rzut oka widoczna jest cała Armenia - przy dobrej pogodzie oferuje zapierający dech w piersiach widok na Mount Ararat Kecharis. Następnie przejazd do Klasztoru Kecharis, który znajduje się w północno-zachodniej części Tsakhkadzor. Klasztor składa się z czterech kościołów i w połowie zniszczonego mauzoleum Grigoriusza Pahlavuni, który finansował budowę klasztoru. Następnie uczestnicy zobaczą Jezioro Sevan. Jezioro znane jest, jako perła górskiej Armenii. Jest oto jezioro pochodzenia wulkanicznego, położone na wysokości 1900 m.n.p.m. i otoczone górami o wysokości 3000 m.n.p.m. Rejs po jeziorze, podczas, którego można podziwiać krystaliczną powierzchnie jeziora. W godzinach wieczornych powrót do hotelu.

5 dzień

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie klasztoru Saghmosavank. Główny kościół przylega do skansenu. Saghmosavank przeszedł katastrofalny wpływ trzęsienia ziemi w 1988 roku. Rekonstrukcja zrobiona w 2000 roku przywróciła piękno i chwałę. PRZJEAZD OBOK PomnikA Alfanumerycznego Ormianina, który znajduje się w miejscowości Artashavan, na wschodniej stronie u dołu Mt. Aragaty. Pomnik jest ciekawą demonstracją rzeźb kamiennych z 39 listów ormiańskich. Następnie przejazd do twierdza Amberd. Główne cechy architektoniczne średniowiecznej twierdzy znalazły odzwierciedlenie w tej twierdzy. Obecnie Amberd od dawna służy, jako fort wojskowy. Obok tej sekularnej budowli znajduje się kościół zbudowany w 1026 przez księcia Vahram Pahlavuni. Przejazd do klasztoru Karmravor. Ten znakomity kościół uważany jest za klejnot Ashtaraka. Przypomina monolit filar ze względu na małe rozmiary i rozwiązania architektoniczne. Został zbudowany w VII wieku i do naszych czasów był prawie nienaruszony. Wieczorem powrót do hotelu.  Nocleg.

6 dzień

Wyjazd z hotelu na lotnisko ok. 01.00 Odprawa biletowo paszportowa a lotnisku w Yerevan. Wylot z Yerevan do Warszawy.

Cena zawiera

* Przelot na trasie Warszawa -Yerevan - Warszawa i v.v samolotem linii LOT; * Wszystkie transfery na zasadzie serwisu prywatnego; * Zakwaterowanie na 5 i 1/2 nocy w Armenii w hotelu Silashi 3*+; * Opiekę przewodnika w języku angielskim na całej trasie; * Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów; * Wodę w autokarze. * Pakiet ubezpieczeniowy (koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana, bagaż podróżny) podczas pobytu za granicą w TU Signal Iduna;

Cena nie zawiera

* Posiłków innych niż wymienione; * Zwyczajowych napiwków dla bagażowych i przewodników lokalnych; * Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 4% wartości imprezy.

Uwagi

* Dozwolony limit bagażu podróżnego wynosi maksymalnie na osobę: 20 kilogramy bagażu głównego oraz 5 kilogramów bagażu podręcznego; * Aktualne przepisy dotyczące wymagań paszportowych i zdrowotnych znajdują się na stronach www.msz.gov.pl.


Opinie o wycieczce objazdowej Perła Kaukazu - Armenia

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Perła Kaukazu - Armenia? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00