cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada, Kanada
1 / 12
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
28.04 - 10.05
już od 10100 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
28.04 - 10.05
już od 10100 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada
star 3

Kanada
Ocena wycieczki objazdowej Przystanek Kanada:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 28 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 28 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa Przystanek Kanada w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Kanady?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie lub bazy turystyczne na Alasce o średnim standardzie - zwykle położone poza centrami miast (10 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Calgary - 1, Lake Louise/Saskatchewan River Crossing - 1, Valemount - 1, Abbotsford/Vancouver - 1, Whistler - 1, Victoria - 1, Quebec City - 1, Montreal - 1, rejon 1000 wysp - 1, Niagara Falls - 1)
Do dyspozycji gości:

restauracja oraz bar.
Pokoje:

2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen") . Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie:

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwe przesiadki). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: . Przylot do Calgary, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Calgary.
Dzień 2
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Calgary rozpoczniemy od przystanku przy Fort Calgary, od którego rozpoczęła się historia miasta. Następnie przejedziemy na Stampede Grounds, gdzie co roku odbywa się największy w świecie festiwal rodeo. Będzie tam możliwość sfotografowania potężnej areny Saddledome, czy Stampede Corral, obiektu sportowego znanego z charakterystycznych murali. Dalszym punktem zwiedzania będzie Muzeum Glenbow ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób. Spacer po centrum Calgary, przez główny deptak handlowy Stephen Avenue do placu Olympic Plaza z fontannami. Widać stąd zarówno najwyższe wieżowce w mieście: Brooffield Palace i The Bow, jak i słynną wieżę Calgary Tower, na którą także wjedziemy. Wyjeżdżając z miasta miniemy obiekty olimpijskie z 1988 r. Przejazd na zwiedzanie miasteczka Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych. Podczas zwiedzania zobaczymy wodospad na rzece Bow oraz prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 r. Przejazd do Lake Louise i spacer brzegiem najpiękniejszego z górskich jezior Kanady - Lake Louise, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Przy brzegu jeziora usytuowany jest Chateau Lake Louise - neoklasycystyczny hotel zbudowany przez firmę kolejową CPR. Stąd prowadzi wiele pieszych tras turystycznych, również na sam lodowiec Victorii, pod którym bije źródło Lake Louise. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Lake Louise/Saskatchewan River Crossing. (Trasa ok. 270 km).
Dzień 3
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, następnie będziemy kontynuować podróż słynną drogą lodowcową - Icefields Parkway przez Park Narodowy Banff, zatrzymując się na zdjęcia w co piękniejszych miejscach np. nad Jeziorem Bow, czy na przełęczy Sunwapta. Dojedziemy w ten sposób pod lodowiec Athabasca. Wjazd na lodowiec specjalnym pojazdem "Ice Truck" przystosowanym do poruszania się po lodzie (dodatkowo płatne ok. 55 USD/os.). Wjedziemy na teren kolejnego parku narodowego - Jasper, gdzie zobaczymy wodospady Athabasca. Po wyjeździe z trasy lodowców przystanek w górskim kurorcie Jasper. Podczas dalszej podróży zatrzymamy się na granicy prowincji Alberta/British Columbia, po której przekroczeniu zmienimy również strefę czasową. Na koniec dnia postój w punkcie widokowym, skąd będziemy mogli podziwiać najwyższy szczyt kanadyjskiej części Gór Skalistych - Mt. Robson. Nocleg w okolicy Valemount. (Trasa ok. 280 km).
Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez kanadyjską część Gór Skalistych. Przejazd do Blue River, gdzie weźmiemy udział w tzw. safari na rzece, podczas którego, przy odrobinie szczęścia, zobaczymy niedźwiedzie czarne - baribale, w ich naturalnym środowisku. Przejedziemy wzdłuż parku Wells Gray. Można tu spotkać na wolności dziką zwierzynę - czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly oraz łosie, jelenie i sarny. Postój w kanadyjskiej stolicy zawodów - Kamloops, położonego przy zbiegu dwóch odnóg Rzeki Thomson. W mieście i okolicach odbywają się turnieje golfa oraz ważne rozgrywki hokeja. Nocleg w okolicy Kamloops, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 300 km)
Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie Vancouver, zwanego “miastem ogrodów". Zobaczymy takie atrakcje jak wyspa Granville, gdzie zobaczymy m.in.: targ ryb i owoców morza, czy park Stanley'a, który jest zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców bogatą kolekcję totemów - mistycznych rzeźb Indian z zachodniego wybrzeża Ameryki. Odbędziemy spacer przez starą dzielnicę Gastown, w której będziemy świadkami niezwykłego mechanicznego spektaklu z parowym zegarem w roli głównej. Przejdziemy obok secesyjnego budynku historycznego dworca Kolei Pacyficznej. Wjedziemy także na wieżę widokową Vancouver Lookout, zainstalowaną na szczycie biurowca Harbour Centre. Jest to jedna z najwyższych budowli w Vancouver, skąd roztacza się widok na miasto i jego spektakularne położenie. Po czasie wolnym wizyta w wąwozie Capilano z zawieszonym 70 m nad rzeką mostem. Po południu wyruszymy w głąb Gór Skalistych ku miejscowości Whistler, zatrzymując się na zdjęcia przy Shannon Falls - imponującym, wysokim na ponad 350 metrów wodospadzie. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Whistler. (Trasa ok. 420 km).
Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie miejscowości Whistler, gdzie rozgrywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 r. Podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich miasto i okolice wzbogaciły się o szereg nowych ośrodków sportowych. Zobaczymy olimpijskie obiekty, takie jak Whistler Sliding Centre oraz przespacerujemy się reprezentacyjnym deptakiem Village Stroll. W czasie wolnym możliwość wjechania jedną z najdłuższych wiszących kolejek gondolowych na świecie Peak 2 Peak", która łączy góry Mount Whistler i Mount Blackcomb. Wagoniki z częściowo szklaną podłogą pozwalają obserwować panoramę gór z niespotykanej dotąd perspektywy (dodatkowo płatne ok. 55 USD/os.). Przejedziemy następnie do portu, skąd odpłyniemy przez urocze zatoki wśród małych wysepek na wyspę Vancouver. Przejazd w okolice Victorii, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 280 km).
Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie, a następnie zwiedzanie Victorii, stolicy prowincji Kolumbia Brytyjska. Zobaczymy wspaniałe Butchart Gardens - ponad stuletni kompleks ogrodów uznawanych za jedne z najwspanialszych na świecie, odbędziemy spacer wśród XIX-wiecznej zabudowy centrum, przejdziemy wybrzeżem obok wytwornego hotelu Empress, podejdziemy także pod gmach Parlamentu. Dla chętnych rejs łodzią na oglądanie orek w ich naturalnym środowisku (za dodatkową opłatą, ok. 120 USD/os.). Na koniec zatrzymamy się jeszcze w parku Beacon Hill, skąd rozciąga się piękny widok na cieśninę Juan de Fuca i ośnieżone góry amerykańskiego stanu Waszyngton. Wieczorem przejazd do portu lotniczego w Victorii i nocny lot do Toronto. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 8
Po przylocie śniadanie i przejazd do historycznego miasteczka Niagara on the Lake. Miasto to jest położone przy granicy Kanady i USA. Podczas I Wojny Światowej pod miasteczkiem funkcjonował Tadeusz Kościuszko Camp - ośrodek szkoleniowy dla polskich ochotników do Armii Polskiej organizowanej przez państwa Ententy, która później była znana jako Armia Błękitna pod dowództwem generała Hallera. Po epidemii grypy 1918 r. kilkudziesięciu żołnierzy polskich zostało pochowanych w pobliżu centrum szkoleniowego. Tak powstał najprawdopodobniej jedyny polski cmentarz wojskowy na terenie Ameryki Północnej. W miasteczku pospacerujemy także pomiędzy pięknymi wiktoriańskimi domami. Kolejno przejazd nad wodospad Niagara, który liczy sobie 10 tys. lat i powstał u schyłku ostatniej epoki lodowcowej. Spacer nad wodospadem, a następnie przejazd statkiem wycieczkowym pod najszerszą częścią wodospadu, zwaną Końską Podkową. Zaobserwujemy jak miliony ton wody przelewają się nad urwistymi ścianami skalnymi w miejscu, gdzie Rzeka Niagara wypływa z Jeziora Erie do Jeziora Ontario, a ogłuszający huk usłyszymy z odległości wielu kilometrów. Następnie (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 15 USD/os.) wyjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się przepiękny widok na cały poziom rzeki po stronie amerykańskiej. Spacer na kolejne punkty widokowe wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Następnie wizyta w Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Niagara Falls. (Trasa ok. 170 km).
Dzień 9
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie, a następnie przejazd wzdłuż wybrzeży jeziora Ontario do Toronto, kanadyjskiej stolicy biznesu i największej metropolii Kanady. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, drugiej co do wielkości konstrukcji świata (553 m wysokości). Jazda do głowicy wieży trwa 40 sekund. Rozciąga się stąd widok na całe miasto i jezioro. Znajduje się tu także klub nocny i obrotowa restauracja, które mieszczą się na wysokości 351 m. Zachęcamy do przechadzki po szklanej podłodze, która zapewni niesamowite i niepowtarzalne doznania. Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej z historycznym Ratuszem. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario, który położony jest tuż obok największego w Kanadzie uniwersytetu. Po zwiedzeniu miasta wyruszymy w dalszą drogę na wschód. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Kingston/Gananoque. (Trasa ok. 420 km)
Dzień 10
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd do krainy 1000 wysp, gdzie będzie okazja podziwiać z pokładu statku malownicze pogranicze USA i Kanady, a także dowiedzieć się czy to z tego regionu pochodzi słynny na całym świecie sos do sałatek. Następnie przejazd do stolicy Kanady - Ottawy, a w niej zobaczymy lokalny targ - Byward Market, ekskluzywny hotel sieci Fairmont oraz piękny Parlament Kanady. Przejazd na nocleg w okolicy Montrealu. (Trasa ok. 370 km).
Dzień 11
Śniadanie i wykwaterowanie, a dalej zwiedzanie największego miasta francuskiej Kanady - Montrealu, zwanego Paryżem Północy. Przejazd na Stare Miasto ze słynną bazyliką Notre Dame, zbudowaną w 1829 r. w stylu gotyckim. Jest to zapierająca dech w piersiach świątynia z misternie wykonanym ołtarzem, rzeźbami i polichromią. Następnie udamy się na spacer w kierunku Starego Portu, mijając wzniesiony w stylu art-deco biurowiec Aldred, Ratusz i Kościół Żeglarzy. Czas wolny na Starym Mieście. Przejedziemy następnie na wzgórze Mont Royal, skąd roztacza się wspaniała panorama centrum miasta i szeroko rozlewającej się Rzeki Św. Wawrzyńca. Przejedziemy także do Parku Olimpijskiego z 1976 r., w którym zwiedzimy Biodome - dawny tor wyścigów rowerowych, przebudowany w latach 90. XX w. na imponujący obiekt umożliwiający zetknięcie się z 4 ekosystemami Ameryki Północnej, a także wjedziemy na wieżę nad Stadionem Olimpijskim. Następnie wyruszymy w trasę doliną Rzeki Św. Wawrzyńca do stolicy regionu, miasta Quebec. Po drodze obejrzymy także jedno z miejsc pozyskiwania i wytwarzania najbardziej bodajże kanadyjskiego dodatku do dań - syropu klonowego. Przejazd hotelu w okolicy miasta Quebec. (Trasa ok. 300 km) Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą przejazd na wieczorny krótki spacer po Dolnym Mieście Quebecu i rejs statkiem. Na pokładzie możliwość podziwiania bajkowo iluminowanego miasta. (Cena ok. 70 USD)
Dzień 12
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie miasta Quebec. Kiedy w 1608 r. dopłynął tu francuski odkrywca Samuel de Champlain, miejsce to wydało mu się tak piękne, że nazwał je darem od Boga. Quebec to jedyne otoczone fortyfikacjami miasto na północ od Meksyku, przepełnione historią i kulturą unikalną dla Ameryki Północnej. Zwiedzanie Quebecu rozpoczynamy od spaceru przez najstarszą część miasta - Basse-Ville, czyli Dolne Miasto. Przy wąskich uliczkach ulokowane są zabytkowe kamieniczki z kafejkami, butikami i galeriami. Gwarny Place Royale przyciąga turystów niedzisiejszą, wyjątkową atmosferą. Następnie przejście widokowym deptakiem Dufferin do Haute-Ville do centrum miasta położonego na wzgórzu. Góruje nad nim monumentalny hotel-zamek Château Frontenac - znak rozpoznawczy Quebecu. Zwiedzanie zabytkowych części miasta usytuowanych na malowniczym wzgórzu. Kolejno wyruszymy w drogę do portu lotniczego w Montrealu i wylot do Polski (możliwe przesiadki). (Trasa ok. 280 km)
Dzień 13
Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu

Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
Do gniazdek niezbędne są adaptery.
Walutą obowiązującą w Kanadzie jest dolarkanadyjski (CAD)- wydatki na miejscu są możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.
"
Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Calgary i z Montrealu do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot wewnętrzny z Vancouver do Toronto, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp.) - ok. 395 USD/os (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie:
META Description

Calgary - stolica hokeja • Park Narodowy Banff • Whistler - olimpijskie miasto • Jasper - oko w oko z grizzly • Wyspa Victoria i wieloryby • Vancouver - miasto pachnące żywicą • Montreal - Paryż Północy • Toronto i Wielkie Jeziora • Niagara - najsłynniejszy wodospad • fascynujące Quebec
Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:


Opis hotelu Przystanek Kanada według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie - zwykle położone poza centrami miast (8 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Whistler - 2, Vancouver - 2, Quebec City - 1, Montreal - 1, rejon 1000 wysp - 1, Niagara Falls - 1) Pokoje: 2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen") . Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat. Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1 Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwe przesiadki). Przylot do Vancouver, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Vancouver. Dzień 2 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie największego miasta prowincji British Columbia, takich atrakcji jak: Park Stanley'a, który jest zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców bogata kolekcja totemów - mistycznych rzeźb Indian z zachodniego wybrzeża Ameryki. Proponujemy pamiątkowe zdjęcia przy indiańskich słupach totemowych, które znajdują się w nietkniętym kawałku pierwotnego lasu z plażą. Następnie wizyta w wąwozie Capilano z zawieszonym 70 m nad rzeką mostem. Po powrocie do Vancouver spacer przez nowoczesne centrum, a także stare miasto Gastown. Odwiedzimy secesyjny budynek historycznego dworca Kolei Pacyficznej i będziemy świadkami niezwykłego mechanicznego spektaklu z parowym zegarem w roli głównej. Przejazd na Wyspę Granville, gdzie zobaczymy m.in.: targ ryb i owoców morza, galerie, teatry i występy uliczne. Po południu przejazd do Shannon Falls - imponującego, wysokiego na ponad 350 metrów wodospadu, a dalej w kierunku Whistler. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Whistler. (Trasa ok. 150 km) Dzień 3 Śniadanie, zwiedzanie Whistler, gdzie rozgrywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 r. Podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich miasto i okolice wzbogaciły się o szereg nowych ośrodków sportowych. Zobaczymy olimpijskie obiekty, takie jak: Whistler Olympic Park oraz Whistler Sliding Centre. Jedną z poważniejszych inwestycji tego okresu była kompletna przebudowa drogi Sea to Sky, która jest jedyną drogą lądową łączącą Whistler z Vancouver. W czasie wolnym możliwość wjechania jedną z najdłuższych wiszących kolejek gondolowych na świecie "Peak 2 Peak", która łączy góry Mount Whistler i Mount Blackcomb (dodatkowo płatne ok. 55 USD). Wagoniki ze szklaną podłogą pozwalają obserwować panoramę gór z niespotykanej dotąd perspektywy. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Whistler. (Trasa ok. 50 km) Dzień 4 Dzień wolny na odpoczynek w najpiękniejszym kurorcie górskim Kanady, możliwość jazdy na nartach. Wieczorem powrót do Vancouver na nocleg. (Trasa ok. 150km) Dzień 5 Śniadanie, następnie rejs promem przez małe zatoczki pośród małych wysepek na wyspę Victoria, która jest stolicą prowincji Columbia. Spacer po mieście, wśród budynków z XIX w., takich jak: gmach parlamentu, Thunderbird Park, hotel Fairmont Empress oraz Bastion Square. Dla chętnych (za dodatkową opłatą, ok. 135 USD) rejs łodzią na oglądanie orek w ich naturalnym środowisku. Powrót na stały ląd i przejazd na lotnisko w Vancouver. Nocny lot do Montrealu. (Trasa ok. 150 km) Dzień 6 Po przylocie śniadanie i przejazd do stolicy francuskojęzycznej prowincji Quebec. Kiedy w 1608 roku dopłynął tu francuski odkrywca Samuel de Champlain, miejsce to wydało mu się tak piękne, że nazwał je darem od Boga. Quebec to jedyne otoczone fortyfikacjami miasto na północ od Meksyku, przepełnione historią i kulturą unikalną dla Północnej Ameryki. Naszą podróż po Quebecu rozpoczynamy od spaceru przez najstarszą część miasta - Basse-Ville, czyli Dolne Miasto. Przy wąskich uliczkach ulokowane są zabytkowe kamieniczki z kafejkami, butikami i galeriami. Gwarny Place Royale przyciąga turystów niedzisiejszą, wyjątkową atmosferą. Następnie przejście widokowym deptakiem Dufferin do Haute-Ville, centrum miasta położonego na wzgórzu. Góruje nad nim monumentalny hotel-zamek Château Frontenac - znak rozpoznawczy Quebecu. Zwiedzanie zabytkowych części miasta usytuowanych na malowniczym wzgórzu. Po południu zakwaterowanie w hotelu w okolicy Quebec City. (Trasa ok. 300 km) Dzień 7 Śniadanie i wykwaterowanie, a dalej przejazd do największego miasta francuskiej Kanady - Montrealu, zwanego Paryżem Północy. Zwiedzanie rozpoczniemy od parku olimpijskiego z 1978 r. Wyjazd na punkt widokowy położony na najwyższej na świecie krzywej wieży skąd zobaczymy widok na obiekty olimpijskie oraz panoramę centrum miasta. Następnie przejazd na wzgórze królewskie Mont Royal z kościołem św. Józefa. Ogromna miedziana kopuła oddaje cześć patronowi Kanady i jest to największe sanktuarium ku czci Opiekuna św. Rodziny. To także najwyższy kościół Kanady, gdyż jego kopuła wznosi się na wysokość 97 m. Dzięki położeniu i imponującej architekturze przyciąga ludzi ze wszystkich wyznań religijnych i jest odwiedzany corocznie przez ponad 2 miliony turystów i pielgrzymów. Następnie przejazd na stare miasto ze słynną bazyliką Notre Dame, zbudowaną w 1829 roku w stylu gotyckim. Jest to największy kościół w Ameryce Północnej, budowany przez prawie cały XIX w. Jej architekt James O'Donnel był protestantem, ale przeszedł na katolicyzm zachwycony jej pięknem, gdyż swoim ogromem i wystrojem zapiera dech w piersiach. Może pomieścić aż 5 tys. osób. Neogotyckie wnętrze zdobią drewniane rzeźby i wspaniałe polichromie autorstwa Victora Bourgeau. Następnie udamy się na nadbrzeżną promenadę Starego Portu, gdzie można dostrzec Most Jaques'a Cartiera, założyciela miasta spinający brzegi Rzeki Św Wawrzyńca. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Montrealu (Trasa ok. 270 km) Dzień 8 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd do stolicy Kanady - Ottawy, a w niej zobaczymy lokalny targ - Byward Market, ekskluzywny hotel sieci Fairmont oraz piękny parlament Kanady. Następnie przejazd do krainy 1000 wysp, gdzie będzie okazja podziwiać z pokładu statku malownicze pogranicze USA i Kanady. Nocleg w regionie 1000 wysp (Kingston/Gananoque). (Trasa ok. 370 km) Dzień 9 Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie, a następnie zwiedzanie Toronto, kanadyjskiej stolicy biznesu i największej metropolii Kanady. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, drugiej co do wielkości konstrukcji świata (553 m). Rozciąga się stąd widok na całe miasto i jezioro Ontario. Znajduje się tu także klub nocny i obrotowa restauracja, które mieszczą się na wysokości 351 m. Zachęcamy do przechadzki po szklanej podłodze, która zapewni niesamowite i niepowtarzalne doznania. Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej z historycznym ratuszem. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario, który położony jest tuż obok największego w Kanadzie uniwersytetu. Przejazd na nocleg w hotelu w Niagara Falls. (Trasa ok. 420 km) Dzień 10 Śniadanie i przejazd nad wodospad Niagara, który liczy sobie 10 tys. lat i powstał u schyłku ostatniej epoki lodowcowej. Spacer nad wodospadem, którego główna część zwana jest Końską Podkową. Zaobserwujemy jak miliony ton wody przelewają się nad urwistymi ścianami skalnymi w miejscu, gdzie rzeka Niagara wypływa z jeziora Erie do jeziora Ontario, a ogłuszający huk usłyszymy z odległości wielu kilometrów. Następnie wyjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się przepiękny widok na cały poziom rzeki po stronie amerykańskiej. Spacer na kolejne punkty widokowe wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Następnie wizyta w historycznym miasteczku Niagara on the Lake. Miasto to jest położone przy granicy Kanady i USA. Podczas I Wojny Światowej pod miasteczkiem funkcjonował Tadeusz Kościuszko Camp - ośrodek szkoleniowy dla polskich ochotników do Armii Polskiej organizowanej przez państwa Ententy, która później była znana jako Armia Błękitna pod dowództwem generała Hallera. Po epidemii grypy 1918 r. kilkudziesięciu żołnierzy polskich zostało pochowanych w pobliżu centrum szkoleniowego. Tak powstał najprawdopodobniej jedyny polski cmentarz wojskowy na terenie Ameryki Północnej. W miasteczku pospacerujemy także pomiędzy pięknymi wiktoriańskimi domami. Przejazd na lotnisko w Toronto i wylot do Polski (możliwa przesiadka). (Trasa ok. 150 km) Dzień 11 Przylot do Warszawy. Uwagi do programu - Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady. - Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich). - Program jest ramowy. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera (dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepach, ok. 5 USD). - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Wizy Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem. - Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Świadczenia Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Vancouver i z Toronto do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot wewnętrzny z Vancouver do Montrealu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok. 335 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Vancouver i z Toronto do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot wewnętrzny z Vancouver do Montrealu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok. 335 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/przystanek-kanada/zakwaterowanie-kan

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem. - Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.