cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia Il, Antarktyda
  • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia Il, Antarktyda
  • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia Il, Antarktyda
  • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia Il, Antarktyda
  • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia Il, Antarktyda
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia Il

Antarktyda
Ocena wycieczki objazdowej Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia Il:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia Il w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji na Antarktydę?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

ANTARKTYDA

Szlak

ANTARKTYDA FALKLANDY (MALWINY) POŁUDNIOWA GEORGIA - 25 dni

Główne atrakcje

Dotarcie do Półwyspu Antarktycznego Liczne zejścia na właściwy ląd Antarktydy Georgia Pd. I Falklandy - trudnodostępne kolonie brytyjskie Bogata fauna Falklandów Georgia Południowa - surowe piękno krańców świata odległe Szetlandy Południowe Kolonie pingwinów Spotkanie z wielorybami, fokami i morskimi lampartami Zwiedzanie stacji naukowej Spotkanie z historią wypraw antarktycznych

O wycieczce

Dni spędzone na morzu pozwalają nam dotrzeć do miejsc niezwykłych. Są to dwa brytyjskie terytoria zamorskie do których dostęp nie jest łatwy. I Falklandy i Południowa Georgia to archipelagi pełne życia - mnóstwo tu ptaków i ssaków morskich oraz wspaniałych górskich krajobrazów. To tu właśnie mamy okazję zobaczyć pingwiny królewskie. Bardzo ciekawe jest też poznanie odizolowanych od świata osad ludzkich. Oczywiście celem wyprawy jest też postawienie stopy na Białym Kontynencie i chłonięcie niezwykłej scenerii Półwyspu Antarktycznego. Skały, często błękitne niebo, białe lodowce i mnóstwo ssaków, pingwinów i innych ptaków przenoszą nas w bajkowy świat. Podczas wycieczki przewidzianych jest wiele ekscytujących lądowań dokonywanych przy pomocy zodiaków - specjalnych wyprawowych pontonów. Doświadczona i chętna do pomocy załoga dba o pełne bezpieczeństwo i każdy niezależnie od wieku i kondycji poradzi sobie doskonale z wszystkimi wycieczkami. Uczestnicy wyprawy są zakwaterowani na stosunkowo kameralnym statku (poniżej stu pasażerów), który jest znakomicie przygotowany do wpływania w niewielkie fiordy, między wyspy i góry lodowe. Na statku korzystamy z pokładów widokowych, baru, biblioteki. O nasze zdrowie dba lekarz wyprawy, a kucharz pilnuje, by posiłki były urozmaicone i smaczne.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Buenos Aires z przesiadkami.

Dzień 2

Przylot do Buenos Aires. Pobyt w Buenos Aires i zwiedzanie miasta - dzielnica La Boca, San Telmo i okolice Placu Republiki. Wieczorem chętni udają się na pokaz tanga z kolacją lub do jednego z tanecznych klubów (koszty tej rozrywki nie są ujęte w cenie wyprawy - szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 3

Wylot do Ushuaia, miasteczku "na końcu świata" na dalekiej Ziemi Ognistej. Nocleg w hotelu w Ushuaia.

Dzień 4

Czas na ostatnie zakupy i na ewentualną wycieczkę (nieujętą w cenie) do pobliskiego Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Po południu zaokrętowanie na statek i początek rejsu. Opuszczamy port w Ushuaia i kierujemy się w kierunku Falklandów.

Dzień 5

Płyniemy przez wody południowego Atlantyku. Dla chętnych prowadzone są pierwsze ciekawe zajęcia i pokazy. Na pokładzie musimy przejść ćwiczenia związane z bezpieczeństwem uczestników wyprawy. Czas spędzamy na pokładzie, w salonie i oczywiście w barze. Podróż przebiega przez rzadko odwiedzane wody Południowego Atlantyku. Wypatrujemy ptaków zwiastujących zbliżanie się lądu.

Dzień 6

Tego dnia powinniśmy ujrzeć brzegi zachodniej części Falklandów. Jest to terytorium brytyjskie, o które spór toczy Argentyna. Na zachodnim wybrzeżu, w zależności od warunków pogodowych, będziemy mieli szansę odwiedzić jedną z wysp, West Point, Carcass lub obie te wyspy. Ostateczną decyzję o miejscu lądowania podejmuje lider wyprawy wraz z kapitanem statku. Na West Point możemy dotrzeć do słynnego skalnego cypla liczącą ponad dwa tysiące osobników kolonią albatrosów i pingwinów gniazdujących bardzo blisko siebie. Możemy także dostać się na wyspę Carcass z ciekawą historią osadnictwa ludzkiego. Mamy tu szansę na wypicie herbaty w towarzystwie żyjących w tych trudnych warunkach mieszkańców. Wieczorem obieramy kurs na Port Stanley, stolicę kolonii.

Dzień 7

Przybijamy do Port Stanley, stolicy kolonii. To pełne uroku i atmosfery dalekiej prowincji miasteczko nosi zdecydowanie brytyjski charakter. Mamy czas, by poznać Port Stanley i odwiedzić tam jeden z pubów. Izolacja i trudne warunki zahartowały mieszkańców, którzy są dumni ze swojej kolonii. Podziwiamy East Falkland, największą wyspę archipelagu, fotografując nadzwyczajną faunę i krajobrazy. Żyje tu m.in. kilka gatunków pingwinów, w tym pingwin królewski. Po południu wracamy na statek i płyniemy w kierunku odległej Georgii Południowej.

Dzień 8 - 9

Rejs w kierunku Georgii Południowej, kolejnego zamorskiego terytorium Wielkiej Brytanii. Czas na morzu mija szybko, mamy okazję do poznania się i nawiązania ciekawych kontaktów z innymi uczestnikami ekspedycji. Podczas rejsu liderzy ekspedycji kontynuują pokazy i prelekcje. Warto poczytać sobie w tym czasie kilka najciekawszych lektur związanych z wyprawami na Antarktydę.

Dzień 10

W końcu dopływamy do północno-zachodnich wybrzeży Georgii Południowej. W planach mamy wpłynięcie do dwóch zatok, Elsehul i Right Wale, gdzie zaobserwujemy wiele gatunków ptaków i ssaków, m.in. albatrosy, pingwiny królewskie czy słonie morskie, wylegujące się na popielatych piaszczystych plażach. Brzegi tej odległej brytyjskiej kolonii powinniśmy ujrzeć po południu. Liderzy ekspedycji podejmują decyzję o szczegółach zwiedzania w zależności od pogody i stanu morza.

Dzień 11 - 15

Fascynujący pobyt na Georgii Południowej. Ten odległy archipelag od lat był przystanią przed wyprawami na Antarktydę i miejscem dającym schronienie załogom polującym na foki i słonie morskie. Przede wszystkim jednak na wyspach zbudowano wielkie bazy wielorybnicze, na szczęście dziś już nieczynne. Lądowania pontonami w różnych miejscach archipelagu i liczne wycieczki dadzą nam obraz tych niesamowitych miejsc. W miejscowości Grytviken odwiedzimy miejsce, gdzie spoczywa Ernest Shackleton, jeden z największych polarników w historii. To właśnie z tymi wyspami wiąże się szczęśliwy finał jego antarktycznej epopei, o której usłyszymy podczas wyprawy. Powinniśmy zobaczyć m.in. fiord Drygalskiego z wpływającymi do oceanu lodowcami i liczne miejsca lęgowe ptactwa. Georgia Południowa ze względu na niesamowitą faunę nazywana jest czasem "Wyspami Galapagos Południa". Żyją tutaj piękne pingwiny królewskie i wiele innych zwierząt.

Dzień 16 - 17

Statek obiera kurs na południe, wprost w kierunku Antarktydy. Z każdą godziną czujemy chłodniejszy powiew i bliskość siódmego kontynentu. Czas mija na spacerach po pokładzie, rozmowach w barze i prezentacjach. Kierując się na południe wpływamy na zimne wody antarktyczne. Bogactwo wód, a przede wszystkim ogromne ilości kryla przyciąga wiele morskich zwierząt. Szczególnie wiele jest tu wielorybów, a spotkanie z tymi potężnymi ssakami jest niemal pewne.

Dzień 18

Przy dobrej pogodzie wylądujemy na Wyspie Słoniowej należącej do archipelagu Szetlandów Południowych. W tym właśnie miejscu w 1916 rozegrała się jedna z największych misji ratunkowych. Zmiażdżony statek Endurance wraz z częścią załogi oczekiwał na powrót Shackletona, który wyruszył by sprowadzić pomoc aż na Georgie Południową, oddaloną o przeszło 1250 km. Po tym postoju kontynuujemy drogę w stronę Siódmego Kontynentu.

Dzień 19-20

W końcu następuje długo oczekiwana chwila, wyprawa dociera na Półwysep Antarktyczny. Zejścia na ląd odbywają się zodiakami - specjalnymi pontonami motorowymi. Na lądzie obserwujemy kolonie pingwinów, dosłownie wchodząc między te ciekawskie i fotogeniczne ptaki. Tropimy pontonami lamparty morskie i inne fokowate, szukamy też wielorybów. Mamy też okazję zwiedzić bazę naukową i poznać jak mieszkają polarnicy. Przewidziane jest też lądowanie na jednej z wysp antarktycznych Szetlandów Południowych, być może będzie to Deception Island. Tu znajduje się największy aktywny wulkan w regionie. W zatoce utworzonej w wygasłym kraterze znajdują się zabudowania dawnych baz wielorybniczych. Po nieobecności spowodowanej polowaniami na wyspę powróciły już foki. Korzystając z faktu, że woda w zatoce jest o dwa stopnie wyższa, niektórzy w tym miejscu decydują się nawet na morską kąpiel! O bezpieczeństwo kąpiących dbają liderzy ekspedycji. Wody otaczające Antarktydę, między wyspami, są zwykle bardzo spokojne i dolegliwości związane z chorobą morską nie występują. Czas spędzony na Antarktydzie nie da się z niczym porównać, pozostawi on piękne wspomnienie do końca życia.

Dzień 21 - 22

Rejs powrotny do Argentyny przez Cieśninę Drake'a i Kanał Beagle. Załoga ekspedycji w drodze powrotnej również organizuje zajęcia, podsumowuje wyprawę, to także czas na pożegnalną kolację i okolicznościowe imprezy.

Dzień 23

Do portu w Ushuaia docieramy nad ranem. Spędzamy ostatnie chwile razem na statku z żalem żegnając się z naszym pływającym domem. Ciesząc się z faktu posiadania stałego gruntu pod nogami, mamy nieco wolnego czasu w Ushuaia. Wylot do Buenos Aires i nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 24

Wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 25

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

ZNIŻKI

2% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

Płatność

W USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty. I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 50% ceny wycieczki płatne do 180 dni przed wyjazdem III rata - do 100% ceny wycieczki płatne do 90 dni przed wyjazdem

KABINY

Kabina Standard - 1 łazienka na 2 kabinny, piętrowe koje Kabina Standard PLUS - kabina z łazienką Kabina Superior - kabina na wyższym pokładzie, z łazienką

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., koszty rejsu antarktycznego, pełne wyżywienie podczas rejsu (3x dziennie), wybór napojów bezalkoholowych na statku (m.in. kawa i herbata), noclegi w wybranej kabinie na statku, zejścia na ląd zodiakami (pontonami z silnikiem), wycieczki, zajęcia na statku, grupa wykwalifikowanych przewodników, wszelkie zezwolenia i koszty administracyjne, przejazdy między lotniskami i hotelami, wszelkie inne koszty transportu, wycieczki, bilety wstępu, noclegi w pokojach 2-osobowych - hotele 4*, śniadania w hotelach, rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku, informator przedwyjazdowy w jęz. polskim, polski pilot na całej trasie wraz z rejsem.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków, pozostałych posiłków, napojów zamawianych w barze na statku (w tym napojów alkoholowych i wina do posiłków). Dopłaty do pokoju i kabiny 1-osobowej (cena na zapytanie).

Uwagi

Liczebność grupy ok. 6 - 18 osób. Do osób podróżujących samodzielnie do kabiny i pokoju zostaje dokwaterowana osoba tej samej płci. Nie ma obowiązku wykupywania kabin i pokoi jednoosobowych. Uwagi praktyczne wraz ze szczegółowym spisem rzeczy do zabrania każdy uczestnik otrzymuje ok. dwa miesiące przed wyjazdem. Dokładna trasa rejsu leży wyłącznie w gestii kapitana i zależy od warunków lodowych i pogodowych. Zgodę na lądowanie w poszczególnych miejscach wydaje wyłącznie kapitan w porozumieniu z szefem ekspedycji. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia Il według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

ANTARKTYDA

Szlak

ANTARKTYDA FALKLANDY (MALWINY) POŁUDNIOWA GEORGIA - 25 dni

Główne atrakcje

Dotarcie do Półwyspu Antarktycznego Liczne zejścia na właściwy ląd Antarktydy Georgia Pd. I Falklandy - trudnodostępne kolonie brytyjskie Bogata fauna Falklandów Georgia Południowa - surowe piękno krańców świata odległe Szetlandy Południowe Kolonie pingwinów Spotkanie z wielorybami, fokami i morskimi lampartami Zwiedzanie stacji naukowej Spotkanie z historią wypraw antarktycznych

O wycieczce

Dni spędzone na morzu pozwalają nam dotrzeć do miejsc niezwykłych. Są to dwa brytyjskie terytoria zamorskie do których dostęp nie jest łatwy. I Falklandy i Południowa Georgia to archipelagi pełne życia - mnóstwo tu ptaków i ssaków morskich oraz wspaniałych górskich krajobrazów. To tu właśnie mamy okazję zobaczyć pingwiny królewskie. Bardzo ciekawe jest też poznanie odizolowanych od świata osad ludzkich. Oczywiście celem wyprawy jest też postawienie stopy na Białym Kontynencie i chłonięcie niezwykłej scenerii Półwyspu Antarktycznego. Skały, często błękitne niebo, białe lodowce i mnóstwo ssaków, pingwinów i innych ptaków przenoszą nas w bajkowy świat. Podczas wycieczki przewidzianych jest wiele ekscytujących lądowań dokonywanych przy pomocy zodiaków - specjalnych wyprawowych pontonów. Doświadczona i chętna do pomocy załoga dba o pełne bezpieczeństwo i każdy niezależnie od wieku i kondycji poradzi sobie doskonale z wszystkimi wycieczkami. Uczestnicy wyprawy są zakwaterowani na stosunkowo kameralnym statku (poniżej stu pasażerów), który jest znakomicie przygotowany do wpływania w niewielkie fiordy, między wyspy i góry lodowe. Na statku korzystamy z pokładów widokowych, baru, biblioteki. O nasze zdrowie dba lekarz wyprawy, a kucharz pilnuje, by posiłki były urozmaicone i smaczne.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Buenos Aires z przesiadkami.

Dzień 2

Przylot do Buenos Aires. Pobyt w Buenos Aires i zwiedzanie miasta - dzielnica La Boca, San Telmo i okolice Placu Republiki. Wieczorem chętni udają się na pokaz tanga z kolacją lub do jednego z tanecznych klubów (koszty tej rozrywki nie są ujęte w cenie wyprawy - szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 3

Wylot do Ushuaia, miasteczku "na końcu świata" na dalekiej Ziemi Ognistej. Nocleg w hotelu w Ushuaia.

Dzień 4

Czas na ostatnie zakupy i na ewentualną wycieczkę (nieujętą w cenie) do pobliskiego Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Po południu zaokrętowanie na statek i początek rejsu. Opuszczamy port w Ushuaia i kierujemy się w kierunku Falklandów.

Dzień 5

Płyniemy przez wody południowego Atlantyku. Dla chętnych prowadzone są pierwsze ciekawe zajęcia i pokazy. Na pokładzie musimy przejść ćwiczenia związane z bezpieczeństwem uczestników wyprawy. Czas spędzamy na pokładzie, w salonie i oczywiście w barze. Podróż przebiega przez rzadko odwiedzane wody Południowego Atlantyku. Wypatrujemy ptaków zwiastujących zbliżanie się lądu.

Dzień 6

Tego dnia powinniśmy ujrzeć brzegi zachodniej części Falklandów. Jest to terytorium brytyjskie, o które spór toczy Argentyna. Na zachodnim wybrzeżu, w zależności od warunków pogodowych, będziemy mieli szansę odwiedzić jedną z wysp, West Point, Carcass lub obie te wyspy. Ostateczną decyzję o miejscu lądowania podejmuje lider wyprawy wraz z kapitanem statku. Na West Point możemy dotrzeć do słynnego skalnego cypla liczącą ponad dwa tysiące osobników kolonią albatrosów i pingwinów gniazdujących bardzo blisko siebie. Możemy także dostać się na wyspę Carcass z ciekawą historią osadnictwa ludzkiego. Mamy tu szansę na wypicie herbaty w towarzystwie żyjących w tych trudnych warunkach mieszkańców. Wieczorem obieramy kurs na Port Stanley, stolicę kolonii.

Dzień 7

Przybijamy do Port Stanley, stolicy kolonii. To pełne uroku i atmosfery dalekiej prowincji miasteczko nosi zdecydowanie brytyjski charakter. Mamy czas, by poznać Port Stanley i odwiedzić tam jeden z pubów. Izolacja i trudne warunki zahartowały mieszkańców, którzy są dumni ze swojej kolonii. Podziwiamy East Falkland, największą wyspę archipelagu, fotografując nadzwyczajną faunę i krajobrazy. Żyje tu m.in. kilka gatunków pingwinów, w tym pingwin królewski. Po południu wracamy na statek i płyniemy w kierunku odległej Georgii Południowej.

Dzień 8 - 9

Rejs w kierunku Georgii Południowej, kolejnego zamorskiego terytorium Wielkiej Brytanii. Czas na morzu mija szybko, mamy okazję do poznania się i nawiązania ciekawych kontaktów z innymi uczestnikami ekspedycji. Podczas rejsu liderzy ekspedycji kontynuują pokazy i prelekcje. Warto poczytać sobie w tym czasie kilka najciekawszych lektur związanych z wyprawami na Antarktydę.

Dzień 10

W końcu dopływamy do północno-zachodnich wybrzeży Georgii Południowej. W planach mamy wpłynięcie do dwóch zatok, Elsehul i Right Wale, gdzie zaobserwujemy wiele gatunków ptaków i ssaków, m.in. albatrosy, pingwiny królewskie czy słonie morskie, wylegujące się na popielatych piaszczystych plażach. Brzegi tej odległej brytyjskiej kolonii powinniśmy ujrzeć po południu. Liderzy ekspedycji podejmują decyzję o szczegółach zwiedzania w zależności od pogody i stanu morza.

Dzień 11 - 15

Fascynujący pobyt na Georgii Południowej. Ten odległy archipelag od lat był przystanią przed wyprawami na Antarktydę i miejscem dającym schronienie załogom polującym na foki i słonie morskie. Przede wszystkim jednak na wyspach zbudowano wielkie bazy wielorybnicze, na szczęście dziś już nieczynne. Lądowania pontonami w różnych miejscach archipelagu i liczne wycieczki dadzą nam obraz tych niesamowitych miejsc. W miejscowości Grytviken odwiedzimy miejsce, gdzie spoczywa Ernest Shackleton, jeden z największych polarników w historii. To właśnie z tymi wyspami wiąże się szczęśliwy finał jego antarktycznej epopei, o której usłyszymy podczas wyprawy. Powinniśmy zobaczyć m.in. fiord Drygalskiego z wpływającymi do oceanu lodowcami i liczne miejsca lęgowe ptactwa. Georgia Południowa ze względu na niesamowitą faunę nazywana jest czasem "Wyspami Galapagos Południa". Żyją tutaj piękne pingwiny królewskie i wiele innych zwierząt.

Dzień 16 - 17

Statek obiera kurs na południe, wprost w kierunku Antarktydy. Z każdą godziną czujemy chłodniejszy powiew i bliskość siódmego kontynentu. Czas mija na spacerach po pokładzie, rozmowach w barze i prezentacjach. Kierując się na południe wpływamy na zimne wody antarktyczne. Bogactwo wód, a przede wszystkim ogromne ilości kryla przyciąga wiele morskich zwierząt. Szczególnie wiele jest tu wielorybów, a spotkanie z tymi potężnymi ssakami jest niemal pewne.

Dzień 18

Przy dobrej pogodzie wylądujemy na Wyspie Słoniowej należącej do archipelagu Szetlandów Południowych. W tym właśnie miejscu w 1916 rozegrała się jedna z największych misji ratunkowych. Zmiażdżony statek Endurance wraz z częścią załogi oczekiwał na powrót Shackletona, który wyruszył by sprowadzić pomoc aż na Georgie Południową, oddaloną o przeszło 1250 km. Po tym postoju kontynuujemy drogę w stronę Siódmego Kontynentu.

Dzień 19-20

W końcu następuje długo oczekiwana chwila, wyprawa dociera na Półwysep Antarktyczny. Zejścia na ląd odbywają się zodiakami - specjalnymi pontonami motorowymi. Na lądzie obserwujemy kolonie pingwinów, dosłownie wchodząc między te ciekawskie i fotogeniczne ptaki. Tropimy pontonami lamparty morskie i inne fokowate, szukamy też wielorybów. Mamy też okazję zwiedzić bazę naukową i poznać jak mieszkają polarnicy. Przewidziane jest też lądowanie na jednej z wysp antarktycznych Szetlandów Południowych, być może będzie to Deception Island. Tu znajduje się największy aktywny wulkan w regionie. W zatoce utworzonej w wygasłym kraterze znajdują się zabudowania dawnych baz wielorybniczych. Po nieobecności spowodowanej polowaniami na wyspę powróciły już foki. Korzystając z faktu, że woda w zatoce jest o dwa stopnie wyższa, niektórzy w tym miejscu decydują się nawet na morską kąpiel! O bezpieczeństwo kąpiących dbają liderzy ekspedycji. Wody otaczające Antarktydę, między wyspami, są zwykle bardzo spokojne i dolegliwości związane z chorobą morską nie występują. Czas spędzony na Antarktydzie nie da się z niczym porównać, pozostawi on piękne wspomnienie do końca życia.

Dzień 21 - 22

Rejs powrotny do Argentyny przez Cieśninę Drake'a i Kanał Beagle. Załoga ekspedycji w drodze powrotnej również organizuje zajęcia, podsumowuje wyprawę, to także czas na pożegnalną kolację i okolicznościowe imprezy.

Dzień 23

Do portu w Ushuaia docieramy nad ranem. Spędzamy ostatnie chwile razem na statku z żalem żegnając się z naszym pływającym domem. Ciesząc się z faktu posiadania stałego gruntu pod nogami, mamy nieco wolnego czasu w Ushuaia. Wylot do Buenos Aires i nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 24

Wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 25

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

ZNIŻKI

2% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

Płatność

W USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty. I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 50% ceny wycieczki płatne do 180 dni przed wyjazdem III rata - do 100% ceny wycieczki płatne do 90 dni przed wyjazdem

KABINY

Kabina Standard - 1 łazienka na 2 kabinny, piętrowe koje Kabina Standard PLUS - kabina z łazienką Kabina Superior - kabina na wyższym pokładzie, z łazienką

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., koszty rejsu antarktycznego, pełne wyżywienie podczas rejsu (3x dziennie), wybór napojów bezalkoholowych na statku (m.in. kawa i herbata), noclegi w wybranej kabinie na statku, zejścia na ląd zodiakami (pontonami z silnikiem), wycieczki, zajęcia na statku, grupa wykwalifikowanych przewodników, wszelkie zezwolenia i koszty administracyjne, przejazdy między lotniskami i hotelami, wszelkie inne koszty transportu, wycieczki, bilety wstępu, noclegi w pokojach 2-osobowych - hotele 4*, śniadania w hotelach, rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku, informator przedwyjazdowy w jęz. polskim, polski pilot na całej trasie wraz z rejsem.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków, pozostałych posiłków, napojów zamawianych w barze na statku (w tym napojów alkoholowych i wina do posiłków). Dopłaty do pokoju i kabiny 1-osobowej (cena na zapytanie).

Uwagi

Liczebność grupy ok. 6 - 18 osób. Do osób podróżujących samodzielnie do kabiny i pokoju zostaje dokwaterowana osoba tej samej płci. Nie ma obowiązku wykupywania kabin i pokoi jednoosobowych. Uwagi praktyczne wraz ze szczegółowym spisem rzeczy do zabrania każdy uczestnik otrzymuje ok. dwa miesiące przed wyjazdem. Dokładna trasa rejsu leży wyłącznie w gestii kapitana i zależy od warunków lodowych i pogodowych. Zgodę na lądowanie w poszczególnych miejscach wydaje wyłącznie kapitan w porozumieniu z szefem ekspedycji. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.Opinie o wycieczce objazdowej Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia Il

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia Il? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00