cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna, Antarktyda
1 / 17
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna

Antarktyda
Ocena wycieczki objazdowej Antarktyda - Argentyna:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Antarktyda - Argentyna w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji na Antarktydę?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Antarktyda - ekspedycja + Argentyna Antarktyda jest kontynentem ziemskich rekordów i biegunów. Tam znajduje się światowy biegun zimna -to najbardziej wietrzny obszar kuli ziemskiej, to kontynent posiadający największą średnią wysokość i jest to równocześnie kontynent najbardziej suchy. Na Antarktydzie znajduje się sześć biegunów - geograficzny, magnetyczny, geomagnetyczny, zórz, zimna i niedostępności. Jest jeszcze niestety jeden rekord. Jest kontynentem o najbardziej zmiennej pogodzie. Działania każdej ekspedycji -również naszej - uzależnione są częściowo od jej kaprysów. To kontynent, gdzie woda i lód, a nie kalendarz i zegarek wyznaczają program działania człowieka.

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie w hali odlotów. Wylot do Argentyny przez jeden z portów tranzytowych.

DZIEŃ 2

Przylot do Buenos Aires, transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Około południa wyjście na zwiedzanie Buenos Aires, miasta zwanego "Paryżem Południa" - deptak Florida i Lavalle, Plaza de Mayo, dostojne spacerowanie wśród tłumów śniadolicych Argentynek i argentyńskich macho. Przejazd do nekropolii Recoleta, gdzie znajduje się między innymi grób charyzmatycznej Evity. Wieczorem możliwość tańców przy upojnej muzyce tanga w dzielnicy La Boca.

DZIEŃ 3

Wyjazd na słynną pampę. Przybycie na typowe argentyńskie rancho -estancia -gdzie zawsze gra muzyka i gdzie nogi same prowadzą do tanga. W przerwach między tańcami raczenie się asado -najlepszą wołowiną świata - pieczoną na ruszcie i obficie podlewaną winem. Przyglądanie się pracy argentyńskich kowbojów zwanych gauchos, ulubieńców wszystkich kobiet świata. Chybotliwy powrót do hotelu.

DZIEŃ 4

Od rana spacery, czas wolny. Przejazd na lotnisko. Wylot do Ushuaia na najdalsze południe Argentyny, ukryte między szczytami Tierra del Fuego miasto Ushuaia jest autentycznym "miastem na końcu świata". Lądowanie na ziemi wulkanów. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem spacer po Ushuaia. Nocleg.

DZIEŃ 5

Wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej w towarzystwie lokalnego przewodnika. Podczas przerwy w wykładzie na temat lokalnej kultury i historii raczenie się asadem, najlepszą wołowiną świata, pieczoną na ruszcie. Po południu przejazd do portu i uroczyste zaokrętowanie na statek. Wstępne nieśmiałe próby zaprzyjaźnienia się z pozostałymi uczestnikami rejsu - statek zabiera około 100 wszelkiej maści i narodowości podróżników i jest specjalnie wyposażony na ekspedycje polarne w wynalezione przez Cousteau zodiaki (wzmocnione pontony z silnikami, służące do eksploracji brzegów). Po pokonaniu Kanału Beagle wypatrywanie pierwszych lodowców Antarktydy.

DZIEŃ 6-8

Rejs na południe w stronę legendarnej, owianej złą sławą wśród żeglarzy Cieśniny Drake'a. Przełamywanie ostatnich lodów nieufności między uczestnikami rejsu, bowiem pierwsze prawdziwe lody już niebawem pokażą się na horyzoncie. Wypatrywanie wielorybów, opasłych królów mórz arktycznych. Przekroczenie strefy konwergencji arktycznej (mieszania się zimnych wód powierzchniowych z cieplejszymi wodami subarktycznymi). Wizyta na mostku kapitańskim i sprawdzanie radarów, namierzających góry lodowe. Uczestnictwo w serii fascynujących wykładów, które z wolna uchylą rąbka tajemnicy na temat zasad rządzących niebezpieczną, straszną ale jednocześnie zniewalającą pięknem i spokojem Antarktydą. Pod koniec dnia siódmego dopłynięcie do Szetlandów Południowych. Kontemplacja olśniewającej bieli pierwszych gór lodowych oraz ośnieżonych szczytów archipelagu, połączone z pierwszymi refleksjami na temat marności istnienia człowieka i potęgi Matki Natury. Fascynująca morska wędrówka wzdłuż brzegów Szetlandów, gdzie zwykły się zbierać komitety powitalne tysięcy uroczych fok i ciekawskich pingwinów, stojących niejednokrotnie jak na wojskowej paradzie. Chrzest bojowy na zodiacach - lądowanie przy zatopionym kraterze wulkanu na Zwodniczej Wyspie (Deception Island w zbożnym celu nawiązania fizycznego kontaktu z barwną fauną lodowego kontynentu. Rozmyślania filozoficzne na temat, jak miło by było pogłaskać pingwina… Zwiedzanie opuszczonej bazy wielorybniczej oraz dla chętnych możliwość zażycia kąpieli w niewiarygodnych, gorących źródłach w scenerii ośnieżonych szczytów.

DZIEŃ 9-11

Dalsza eksploracja Najdalszego Południa. Rejs przez "aleję lodowców" dryfujących w kierunku północnym. Próby rozeznania się w plątaninie zatok, cieśnin i wysp wokół Półwyspu Antarktycznego. Jeśli łaskawy Neptun zezwoli, lądowanie na Wyspie Poulet, gdzie można zobaczyć pingwiny Adelie. Zawinięcie do Rajskiej Zatoki i Zatoki Neko, postawienie stopy na kontynencie Antarktycznym. Wizyta w Post Lockroy, dawnej brytyjskiej stacji badawczej, odnowionej i przekształconej na muzeum (skąd można wysłać także kartki pocztowe). Majestatyczny rejs przez Cieśninę Gerlach oraz kanały Neumayer Lamaire - jeśli nie będą zatarasowane przez góry lodowe i w zależności od warunków pogodowych wizyta na Wyspie Petermana. Cucenie mdlejących od nadmiaru wrażeń estetycznych towarzyszy podróży.

DZIEŃ 12-13

Odwrót z Białego Kontynentu na z góry upatrzone pozycje w kierunku Cieśniny Drake'a. trwożliwe omijanie osławionego Przylądka Horn. Wypatrywanie ptaków oraz wielorybów, wykłady utrwalające wiedzę na temat Antarktydy oraz jej fascynującej przyrody. Relaks po ekscytujących przeżyciach.

DZIEŃ 14

Poranne przypłynięcie do Ushuaia, rozdzierające serce pożegnanie z pasażerami i załogą statku. Wytęskniony kontakt ze stałym lądem. Transfer na lotnisko. Wylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 15

Poranny wyjazd na lotnisko. Wylot do Europy.

DZIEŃ 16

Przylot do portu tranzytowego. Przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w godzinach popołudniowych.

TERMINY

18.12 - 02.01.2018* 25.02 - 13.03.2018** 17.03 - 02.04.2018** 18.12 - 02.01.2019*

CENA

14900 PLN + 5460 USD

1 rata

4 000 PLN płatne przy zapisie

2 rata

10 900 PLN na 70 dni przed wylotem

3 rata

5 460 USD na 35 dni przed wylotem

CENA ZAWIERA

- przeloty na trasie Warszawa - Buenos Aires - Ushuaia - Buenos Aires - Warszawa - 10-dniowy arktyczny rejs statkiem Ushuaia - Półwysep Antarktyczny - Szetlandy Południowe - Ushuaia - zakwaterowanie na statku w kabinach 3-osobowych (niski pokład) - 9 noclegów, kabina 2 -os. dopłata 1980 PLN od osoby - wyżywienie - śniadanie, obiad, kolacja na statku oraz śniadania na lądzie - zakwaterowanie w hotelu czterogwiazdkowym w Buenos Aires i Ushuaia - zwiedzanie Buenos Aires z miejscowym anglojęzycznym przewodnikiem i wyjazd na argentyńskie rancho - transfery z lotniska i na lotnisko - opłaty za bilety wstępu i przewodników miejscowych - wykłady na tematy arktyczne na statku - wycieczki zawarte w programie rejsu - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

- lokalnych opłat lotniskowych - ok. 40 USD - zwyczajowych napiwków (ok. 130 USD) *Wysoki sezon (termin okołosylwestrowy), dopłata 5 700 PLN **rejs statkiem wydłużony o jeden dzień ( 10 noclegów), dopłata 1470 PLN


Opis hotelu Antarktyda - Argentyna według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KRAJ

ANTARKTYDA - ARGENTYNA

OPIS

ANTARKTYDA - ARGENTYNA (+ Ziemia Ognista) 2018Dzień 1Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w hali odlotów, przy nowym stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Argentyny.BUENOS AIRES (Argentyna)Dzień 2Przylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Po południu zwiedzanie miasta. Na trasie Plaza de Mayo, katedra, siedziba rządu (Casa Rosada), Teatro Colon. Przejazd przez najstarszą część miasta San Telmo, gdzie w domach w stylu kolonialnym znaleźć można kafejki, sale tanga, sklepy z antykami i pamiątkami. Spacer po oryginalnej dzielnicy La Boca, będący podróżą w czasie do epoki, kiedy rodziło się tango. Następnie przejazd przez dzielnicę Palermo z eleganckimi willami i ambasadami. Postój na cmentarzu Recoleta, gdzie znajduje się m.in. grobowiec Evity Peron. Wieczorem fakultatywnie profesjonalny pokaz Tango Show oraz kolacja - doskonałe potrawy i wina argentyńskie (ok. 135 USD).USHUAIA (Ziemia Ognista)Dzień 3Transfer na lotnisko. Wylot do Ushuaia. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie.USHUAIADzień 4Wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Po drodze ciekawe okazy lokalnej fauny i flory (typowej dla klimatu okołobiegunowego). Widok na zatokę Ensenada, jezioro Roca i zatokę Lapataia. Powrót do Ushuaia. Po południu mały trekking do lodowca Martial.USHUAIA - KANAŁ BEAGLE (1. dzień rejsu)Dzień 5Po południu zaokrętowanie na statek pasażerski (klasa lodołamacza). Uczestnicy rejsu zostaną powitani przez szefa ekspedycji i załogę oraz poczęstowani drinkiem powitalnym. Statek wyposażony jest m.in. w komfortową mesę, salę jadalno-wypoczynkową z panoramicznymi oknami, bibliotekę i audytorium, gdzie podczas żeglugi odbywają się pokazy filmów, slajdów i wykłady przyrodnicze. Ma na wyposażeniu flotyllę zodiaków, czyli małych, pontonowych łodzi z silnikiem zaburtowym, używanych do lądowania na brzegach Antarktydy, która jest pozbawiona portów morskich. Wejście statku w słynny kanał Beagle i cieśninę Mackinlay.CIEŚNINA DRAKE'A (2.-3. dzień rejsu)Dzień 6 - 7Po opuszczeniu kanału Beagle statek wpływa do 460-kilometrowej Cieśniny Drake'a. Ta legendarna bariera dla żeglarzy, gdzie nieustannie wraz z Dryfem Wiatrów Zachodnich przemieszczają się silne sztormy, leży między brzegami Ziemi Ognistej a Szetlandów Południowych. W połowie Cieśniny Drake'a, której średnia głębokość wynosi 3400 m, przejście z ciepłych wód Atlantyku i Pacyfiku - przez tzw. strefę konwergencji - na wiecznie lodowate wody Antarktyki. Możliwość wypatrzenia pierwszych gór lodowych oraz albatrosów wędrownych, niewielkich nawałników i innych ptaków wodnych, które będą towarzyszyć statkowi. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające - wyjście na brzeg pod opieką przewodników i pierwsze spotkanie z pingwinami oraz fokami. Podczas przepływania Cieśniny Drake'a na pokładzie będzie można wysłuchać odczytu dotyczącego mijanych krajobrazów i żyjących tam wielu gatunków ptaków wodnych.

W ciągu całego rejsu pasażerowie mają możliwość wchodzenia na mostek kapitański, by uzyskać informacje od oficerów o nawigacji (open bridge policy).PÓŁWYSEP ANTARKTYCZNY - SZETLANDY POŁUDNIOWE (4.-7. dzień rejsu)Dzień 8-11Rejs przez wyspy Szetlandy Południowe. Podziwianie fascynującego świata oblodzonych szczytów, licznych fiordów i gór lodowych, mieniących się wszystkimi kolorami tęczy. Archipelag składa się z ponad 20 wysp. Żyją na nich różne gatunki albatrosów i petreli, mewy arktyczne, gołębie, pingwiny. Na plażach wypoczywają foki. Rejs na wyspę Deception powstałą z krateru wulkanu, który wybuchł i został zalany wodą tworząc zatokę w kształcie pierścienia. Wulkan jest ciągle aktywny – występują w nim gorące źródła geotermalne. Po drodze wyspa King George, największa na Szetlandach Południowych, na której żyją kolonie pingwinów Adélie i Chinstrap. Mewy Kelp, kormorany błękitnookie, rybitwy antarktyczne oraz petrele olbrzymie. Na tej wyspie często ekipy naukowców z różnych krajów prowadzą swoje badania. Postój na wyspie Livingstone. To najlepsze miejsce na Antarktydzie, gdzie można zobaczyć pingwiny antarktyczne (ang. Chinstrap) i pingwiny białobrewe (ang. Gentoo), petrele olbrzymie, oceanniki żółtopłetwe (ang. Wilson petrel), wydrzyki antarktyczne i kormorany niebieskookie. Jeśli dopisze szczęście pokażą się także lwy morskie. W planie (zależnie od stanu pokrywy lodowej) jest przepłynięcie wzdłuż lodowych ścian malowniczej cieśniny Gerlache, gdzie żyją wieloryby oraz kilka gatunków fok, uchatki, drapieżne i cętkowane lamparty morskie, krabojady. Rejs przez kanał Neumayer. Możliwość przepłynięcia łodzią zodiak między górami lodowymi. Pokonanie wąskiego kanału Lemaire, którego wysokie, pionowe klify sprawiają wrażenie, że nie ma między nimi żadnej możliwości przepłynięcia. Ma on opinię jednego z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Zatoka Rajska (Paradise Bay) to fascynujący świat lodowców i pływających w morzu gór lodowych przybierających niekiedy fantastyczne kształty i kolory. Mając nadzieję na korzystne warunki pogodowe lądowanie (lub użycie zodiaków). Przepłynięcie wzdłuż Półwyspu Antarktycznego szerokim na ok. 20 km i długim na ok. 50 km fiordem Antarctic Sound. Można tam zobaczyć kolonię pingwinów Adélie liczącą w okresie rozmnażania nawet 100 tysięcy par, a na pobliskiej wyspie Paulet także kormorany błękitnookie. Ekspedycja Otto Nordenskjölda czekała tam w 1903 roku na pomoc w kamiennym namiocie, którego ruiny są obecnie zajęte przez pingwiny wysiadujące młode. Rejs w kierunku wysp Melchior i Cuverville, wciśniętych między górzysty Półwysep Antarktyczny a wyspę Danco. Liczne kolonie pingwinów białobrewych (ang. Gentoo) i wydrzyków brązowych. Lądowanie w zatoce Neko. Została ona odkryta przez Adriana de Gerlache, belgijskiego podróżnika. Następnie próba lądowania zodiakami na wyspie Pléneau, gdzie znajdują się lodowe skały. Jeśli warunki pogodowe i lodowe pozwolą – lądowanie na wyspie Petermann. Jest to najbardziej na południe wysunięte miejsce ekspedycji. Spacer po wyspie, gdzie żyją pingwiny Gentoo, które mają gniazda blisko miejsca lądowania. Na wyspie zobaczyć można także pingwiny Adélie, wydrzyki antarktyczne i kormorany czubate.CIEŚNINA DRAKE'A (8.-9. dzień rejsu)Dzień 12-13Pożegnanie z Antarktydą - ostatnie góry lodowe. Przeprawa na północ przez wzburzoną Cieśninę Drake'a. W czasie dobrej pogody możliwość wypatrywania wielorybów. Różne gatunki ptaków morskich przylatują na pokład statku w miarę zbliżania się do Ameryki Południowej. W wolnym czasie będzie okazja do podsumowania wrażeń z rejsu. Możliwość posłuchania ostatnich odczytów i rozkoszowania się smacznymi potrawami serwowanymi przez szefa kuchni.USHUAIA (10. dzień rejsu)Dzień 14Po wczesnym śniadaniu wpłynięcie na spokojne wody kanału Beagle. Przybycie do portu Ushuaia. Transfer na lotnisko. Przelot do Buenos Aires - kosmopolitycznego miasta. Zakwaterowanie w hotelu.BUENOS AIRESDzień 15Rano czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.Dzień 16Przylot do Warszawy.I RATA10 500 PLN płatna przy zapisieII RATArównowartość 6 900 USD płatna w PLN na 90 dni przed wyjazdem wg kursu sprzedaży NBP obowiązujacego w tym dniuCena obejmuje* przeloty międzynarodowe, * przeloty wewnętrzne, * przejazdy autokarem/mikrobusem, * rejs statkiem, kabiny 2-osob. z bulajem, łóżka piętrowe; kabiny 1-osob. na zapytanie - zgłoszenia przy zapisie; * zakwaterowanie w Buenos Aires i Ushuaia w hotelach 4*, pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob. 1200 PLN, * śniadania w hotelach, podczas rejsu - 3 posiłki dziennie, * opiekę pilota, * ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).UWAGA !* Realizacja opisanego programu uzależniona jest od warunków pogodowych. Ostateczną decyzję o przebiegu rejsu podejmuje kierownik wyprawy i kapitan statku w zależności od panujących warunków atmosferycznych, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów.* Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zarezerwowania kabiny 2-osob. z oknem lub kabiny 1-osob. z bulajem lub z oknem. Zgłoszenia przy zapisie.* Na bilety wstępu i opłaty lotniskowe należy zabrać ok. 50 USD.* Na napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 170 USD.Terminy

17.01 - 01.02.2018, 10500.00 PLNOpinie o wycieczce objazdowej Antarktyda - Argentyna

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Antarktyda - Argentyna? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00