cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
 • Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy, Birma
1 / 16
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
28.04 - 06.05
już od 6099 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
28.04 - 06.05
już od 6099 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy

Birma
Ocena wycieczki objazdowej Oblicza Birmy:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 28 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 28 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa Oblicza Birmy w ofercie Biura podróży:

Ecco Travel

Szukasz wakacji do Birmy?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Region

Birma

Opis

Yangon - Bagan - Góra Popa - Bagan - Mingun - Mandalay - Heho - Inle - Yangon

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Yangon.

Dzień 2

Yangon. Przylot do Yangon. Na początek zobaczymy pozostałości architektury kolonialnej, a następnie Świątynię Shwedagon Paya, a właściwie kompleks świątynny, który wybudowany został w północnej części miasta na wzgórzu Singuttara (58 m n.p.m.) pomiędzy VI a X wiekiem przez lud Mon. Od tamtego czasu, głównie ze względu na silne trzęsienia ziemi była wielokrotnie niszczona i odbudowywana. Swój obecny kształt zawdzięcza przebudowie z roku 1769. Zwiedzanie miasta, będącego stolicą Birmy w latach 1886 - 2005, którego nazwa powstała z połączenia dwóch słów - yan i koun, oznaczających odpowiednio "wrogowie" i "uciekli". Po zajęciu Birmy przez Brytyjczyków upowszechniła się angielska forma Rangoon, która została zapożyczona także do innych języków zachodnich. Nocleg w Yangon.

Dzień 3

Yangon - Bagan. Po śniadaniu przelot do Bagan - starożytnego miasta i księstwa słynącego ze swej strefy archeologicznej zajmującej parę miejscowości. Prawie wszystkie zachowane budowle Baganu należą do jednej z trzech głównych kategorii - świątyń, klasztorów i stup. Największe budowle pochodzą w XII i XIII wieku, a każda z nich przypisywana jest odpowiedniemu królowi. Zobaczymy pagodę Shwezigon i stupę Shwensandaw, która jest typowym przykładem architektury Wczesnego Okresu w Baganie. Zawiera ona kość czołową zrabowaną przez Anawrahtę (twórcę królestwa) i ząb Buddy, będący darem króla Sri Lanki. Udamy się też do Wetkyi-in-Gubyaukgyi - XIII-wiecznej świątyni skalnej z interesującymi freskami. Zwiedzimy również słynną pagodę Ananda z dwoma wielkimi posągami Buddy oraz stojącą nieopodal pagodę Ananda Ok Kyaung - jedną z najstarszych, zachowanych świątyń z cegły. Wieczorem udamy się do tradycyjnej wioski, gdzie będzie można zaopatrzyć się w pamiątki. Powrót do hotelu.

Dzień 4

Bagan - Góra Popa - Bagan. Po śniadaniu udamy się w podróż w pobliże Góry Popa z buddyjskim klasztorem na szczycie. Dla Birmańczyków jest to ważne miejsce kulturowe i religijne. Niektórzy wierzą, że zamieszkują je naty (duchy). Nazwa Popa pochodzi od słowa "puppa", które oznacza kwiat, gdyż u podnóża góry tłumnie gromadzą się sprzedawcy kwiatów. Popularną pamiątką są główki żółtych kwiatów zamknięte w butelkach. Na szczycie wulkanu znajduje się Monaster Popa Taungkalat, który zgodnie z lokalnymi wierzeniami jest siedzibą dla 37 Natów, czyli potężnych duchów, w związku z czym Mount Popa porównywana jest często do greckiego Olimpu. Aby dojść do świątyni należy pokonać dokładnie 777 schodów pod blaszanym zadaszeniem, po którym skaczą małpy, na które należy uważać, ponieważ z chęcią zabierają turystom nie tylko jedzenie, ale rozmaite przedmioty. Po południu powrót do Bagan. Po krótkim odpoczynku udamy się na wycieczkę rowerową, aby zobaczyć zachód słońca nad pagodą Shwezigon. Powrót do hotelu.

Dzień 5

Bagan - Mandalay - Mingun. Po śniadaniu udamy się na lotnisko i polecimy do Mandalay, które było stolicą Birmy w latach 1857-1885. Zobaczymy pagodę Kuthodaw, otoczoną przez 729 pionowo ustawionych kamiennych płyt, na których wyryto całość Tipitaki (zbioru nauk buddyjskich), przez co nazywana jest często "Największą Książką Świata". Dalej klasztor Shwenandaw, będący pozostałością po dawnym Pałacu Królewskim, słynący z zawiłych, rzeźbionych w drewnie motywów. Powrót do hotelu.

Dzień 6

Mandalay - Amarapura - Sagiang - Mandalay. Śniadanie. Zwiedzanie klasztoru Mahaghadayon - największego na terenie Birmy, który po dzień dzisiejszy zamieszkuje ponad 1000 mnichów. Następnie udamy się w kierunku pagody Kaunghmudaw pochodzącej z XV w. oraz wzgórza Sagaing - ze wszystkich stron usianego stupami. Dalej, przejazd do Amarapury z przystankiem w lokalnym zakładzie rzemieślniczym, gdzie będzie można zakupić pamiątki. Po krótkiej przerwie pojedziemy zobaczyć zachód słońca na najdłuższym moście tekowym na świecie. Powrót do hotelu.

Dzień 7

Mandalay - Heho - Inle. Po śniadaniu udamy się na lotnisko skąd polecimy do Heho. Po Przylocie udamy się na wycieczkę po rozległym i płytkim jeziorze Inle (1328 m n.p.m.), które w wielu miejscach porośnięte jest sitowiem, przez które przebito kanały dla żeglugi łodziami. Na jeziorze wzniesiono na palach całe wioski. Mieszkańcy przemieszczają się płaskodennymi czółnami, a gdy trzeba udać się gdzieś dalej lub przetransportować większe ładunki używają łodzi motorowych. Później będziemy mieli okazję podziwiać całe ogródki warzywne i plantacje utworzone na środku jeziora. Zobaczymy pagodę Hpaung Daw, w której znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy, stale ozdabianych przez wiernych płatkami złota. Popłyniemy do stojącego na palach klasztoru Nga Phe Chaung. Podczas naszego rejsu zrobimy krótki postój w manufakturze jedwabiu, a następnie wizyta w wytórni, gdzie powstają tradycyjne birmańskie cygara - zwane cheroot. Powrót do hotelu.

Dzień 8

Inle - Heho - Yangon. Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Yangon. Po przylocie czeka nas wycieczka na lokalny rynek Bagyoke, otwarty w 1926 roku. Będzie można podejrzeć codzienne życie mieszkańców oraz zaopatrzyć się w ozdoby ze srebra i złota, z których słynie Birma. Na koniec udamy się do chińskiej dzielnicy. Powrót do hotelu.

Dzień 9

Yangon. Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 10

Przylot do Polski.

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Cena zawiera

przelot Polska - Yangon - Polska z przesiadkami,, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach 3 ***z klimatyzacją, wyżywienie - śniadania i obiadokolacje, transport klimatyzowanymi autokarami, zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),, serwis wykwalifikowanego polskiego pilota,

Cena nie zawiera

obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety lotnicze lokalne i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 275 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,, dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - tylko podczas programu głównego - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, kosztów uzyskania wizy birmańskiej 50 USD/os., pośrednictwa wizowego 100 PLN/os.,

Obsługa na miejscu

w języku polskim

Informacje wizowe

Wizy - Birma Wymagane są promesy wizowe, które obywatele polscy mogą otrzymać w Polsce w cenie 50 USD/os. (promesa, ważna do 28 dni). Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu promesy w cenie 100 PLN/od osoby za pośrednictwo. Wymagany paszport ważny min. 6 miesięcy od wyjazdu z Birmy, 1 zdjęcie paszportowe oraz posiadanie biletu powrotnego. Należy zostawić w paszporcie całą wolną stronę. Wniosek https.//ssl.eccoholiday.com/reservation_et/wiza_birma.php W związku z koniecznością zapewnienia promesy wizowej do Birmy przed wylotem, należy przesłać skan paszportu (strona ze zdjęciem) oraz zdjęcie (jpg) - w kolorze, w dużej rozdzielczości, najpóźniej na 14 dni przed wylotem.


Opis hotelu Oblicza Birmy według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Region

Birma

Opis

Yangon - Bagan - Góra Popa - Bagan - Mingun - Mandalay - Heho - Inle - Yangon

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Yangon.

Dzień 2

Yangon. Przylot do Yangon. Na początek zobaczymy pozostałości architektury kolonialnej, a następnie Świątynię Shwedagon Paya, a właściwie kompleks świątynny, który wybudowany został w północnej części miasta na wzgórzu Singuttara (58 m n.p.m.) pomiędzy VI a X wiekiem przez lud Mon. Od tamtego czasu, głównie ze względu na silne trzęsienia ziemi była wielokrotnie niszczona i odbudowywana. Swój obecny kształt zawdzięcza przebudowie z roku 1769.Zwiedzanie miasta, będącego stolicą Birmy w latach 1886 - 2005 roku, którego nazwa powstała z połączenia dwóch słów - yan i koun, oznaczających odpowiednio "wrogowie" i "uciekli". Po zajęciu Birmy przez Brytyjczyków upowszechniła się angielska forma Rangoon, która została zapożyczona także do innych języków zachodnich. Nocleg w Yangon.

Dzień 3

Yangon - Bagan. Po śniadaniu przelot do Bagan - starożytnego miasta i księstwa słynącego ze swej strefy archeologicznej zajmującej parę miejscowości. Prawie wszystkie zachowane budowle Baganu należą do jednej z trzech głównych kategorii - świątyń, klasztorów i stup. Największe budowle pochodzą w XII i XIII wieku, a każda z nich przypisywana jest odpowiedniemu królowi. Zobaczymy pagodę Shwezigon i stupę Shwensandaw, która jest typowym przykładem architektury Wczesnego Okresu w Baganie. Zawiera ona kość czołową zrabowaną przez Anawrahtę (twórcę królestwa) i ząb Buddy, będący darem króla Sri Lanki. Udamy się też do Wetkyi-in-Gubyaukgyi - XIII-wiecznej świątyni skalnej z interesującymi freskami. Zwiedzimy również słynną pagodę Ananda z dwoma wielkimi posągami Buddy oraz stojącą nieopodal pagodę Ananda Ok Kyaung - jedną z najstarszych, zachowanych świątyń z cegły. Wieczorem udamy się do tradycyjnej wioski, gdzie będzie można zaopatrzyć się w miejscowe pamiątki. Powrót do hotelu.

Dzień 4

Bagan - Góra Popa - Bagan. Po śniadaniu udamy się w podróż w pobliże Góry Popa z buddyjskim klasztorem na szczycie. Dla Birmańczyków jest to ważne miejsce kulturowe i religijne. Niektórzy wierzą, że zamieszkują je naty (duchy). Nazwa Popa pochodzi od słowa "puppa", które oznacza kwiat, przez co u podnóża góry tłumnie gromadzą się sprzedawcy kwiatów. Popularną pamiątką są główki żółtych kwiatów zamknięte w butelkach. Na szczycie wulkanu znajduje się Monaster Popa Taungkalat, który zgodnie z lokalnymi wierzeniami jest siedzibą dla 37 Natów, czyli potężnych duchów, w związku z czym Mount Popa porównywana jest często do greckiego Olimpu. Aby dojść do świątyni należy pokonać dokładnie 777 schodów pod blaszanym zadaszeniem, po którym skaczą małpy, na które należy uważać, ponieważ z chęcią zabierają turystom nie tylko jedzenie, ale rozmaite przedmioty. Po południu powrót do Bagan. Po krótkim odpoczynku udamy się na wycieczkę rowerową, aby zobaczyć zachód słońca nad pagodą Shwezigon. Powrót do hotelu.

Dzień 5

Bagan - Mandalay - Mingun. Z udamy sie na lotnisko i polecimy do Mandalay, które było stolicą Birmy w latach 1857-1885. Zobaczymy pagodę Kuthodaw, otoczoną przez 729 pionowo ustawionych kamiennych płyt, na których wyryto całość Tipitaki (zbioru nauk buddyjskich), przez co nazywana jest często "Największą Książką Świata". Dalej klasztor Shwenandaw, będący pozostałością po dawnym Pałacu Królewskim, słynący z zawiłych, rzeźbionych w drewnie motywów. Powrót do hotelu.

Dzień 6

Mandalay - Amarapura - Sagiang - Mandalay. Śniadanie. Zwiedzanie klasztoru Mahaghadayon - największego na terenie Birmy, który po dzień dzisiejszy zamieszkuje ponad 1000 mnichów. Następnie udamy się w kierunku pagody Kaunghmudaw pochodzącej z XV w. oraz wzgórza Sagaing - ze wszystkich stron usianego stupami. Dalej, przejazd do Amarapury z przystankiem w lokalnym zakładzie rzemieślniczym, gdzie będzie można zakupić pamiątki. Po krótkiej przerwie pojedziemy zobaczyć zachód słońca na najdłuższym moście tekowym na świecie. Powrót do hotelu.

Dzień 7

Mandalay - Heho - Inle. Po śniadaniu udamy się na lotnisko skąd polecimy do Heho. Po Przylocie udamy się na wycieczkę po rozległym i płytkim jeziorze Inle (1328 m n.p.m.), które w wielu miejscach porośnięte jest sitowiem, przez które przebito kanały dla żeglugi łodziami. Na jeziorze wzniesiono na palach całe wioski. Mieszkańcy przemieszczają się płaskodennymi czółnami, a gdy trzeba udać się gdzieś dalej lub przetransportować większe ładunki używają łodzi motorowych. Później będziemy mieli okazję podziwiać całe ogródki warzywne i plantacje utworzone na środku jeziora. Zobaczymy pagodę Hpaung Daw, w której znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy, stale ozdabianych przez wiernych płatkami złota. Popłyniemy do stojącego na palach klasztoru Nga Phe Chaung. Podczas naszego rejsu zrobimy krótki postój w manufakturze jedwabiu, a następnie wizyta w wytórni, gdzie powstają tradycyjnebirmańskie cygara - zwane cheroot. Powrót do hotelu.

Dzień 8

Inle - Heho - Yangon. Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Yangon. Po przylocie czeka nas wycieczka na lokalny rynek Bagyoke, otwarty w 1926 roku. Będzie można podejrzeć codzienne życie mieszkańców oraz zaopatrzyć się w ozdoby ze srebra i złota, z których słynie Birma. Na koniec udamy się do chińskiej dzielnicy. Powrót do hotelu.

Dzień 9

Yangon. Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 10

Przylot do Polski.

Cena zawiera

przelot Warszawa - Yangon - Warszawa z przesiadkami,, opłatylotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach 3 ***z klimatyzacją, wyżywienie - śniadania i obiadokolacje w formie bufetu, transport klimatyzowanymi autokarami, zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),, serwis wykwalifikowanego polskiego pilota,

Cena nie zawiera

dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - tylko podczas programu głównego - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki, bilety lotnicze lokalne i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 260 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,, kosztów uzyskania wizy birmańskiej 50 USD/os., pośrednictwa wizowego 100 PLN/os., Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

Obsługa na miejscu

w języku polskim

Informacje wizowe

Wizy - Birma Wymagane są promesy wizowe, które obywatele polscy mogą otrzymać w Polsce w cenie 50 USD/os. (promesa, ważna do 28 dni). Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu promesy w cenie 100 PLN/od osoby za pośrednictwo. Wymagany paszport ważny min. 6 miesięcy od wyjazdu z Birmy, 1 zdjęcie paszportowe oraz posiadanie biletu powrotnego. Należy zostawić w paszporcie całą wolną stronę. W związku z koniecznością zapewnienia promesy wizowej do Birmy przed wylotem, należy przesłać skan paszportu (strona ze zdjęciem) oraz zdjęcie (jpg) - w kolorze, w dużej rozdzielczości, najpóźniej na 14 dni przed wylotem.Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Ecco Travel, które jest jednym z największych w Polsce organizatorów egzotycznych wakacji. Wraz z Biurem Podróży Ecco Holiday od kilku lat spełnia turystyczne marzenia swoich klientów.

Biuro Podróży Ecco Travel specjalizuje się w szczególności w organizacji wycieczek objazdowych do Chin, Japonii, Tajlandii, Indonezji, Emiratów Arabskich, Meksyku i na Kubę. Ich programy zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Profesjonalni piloci, doskonała obsługa klienta zarówno przed wylotem jak i w trakcie wyjazdu, a także doskonale skonstruowane wycieczki objazdowe sprawiły, że dziś biuro ma mnóstwo świetnych opinii. Wszystkie oferty oparte są wyłacznie na przelotach rejsowych by zapewnić komfort transportu i doskonałe wspomnienia z podróży.

Możliwe jest także przygotowanie wyjazdu wypoczynkowego w popularnej formule all inclusive. Biuro Podrózy Ecco Travel jest w stanie spełnić wszystkie marzenia klientów, nawet w zakresie organizacji malowniczych ślubów i innych nietypowych imprez.


Opinie o wycieczce objazdowej Oblicza Birmy

Oblicza Birmy - możliwości zakwaterowania:

Pokój jednoosobowy
Pokój dwuosobowy
Miejsce w pokoju dwuosobowym

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Oblicza Birmy? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00