cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Poza utartym szlakiem, Filipiny
  • Wycieczka objazdowa Poza utartym szlakiem, Filipiny
  • Wycieczka objazdowa Poza utartym szlakiem, Filipiny
  • Wycieczka objazdowa Poza utartym szlakiem, Filipiny
  • Wycieczka objazdowa Poza utartym szlakiem, Filipiny
  • Wycieczka objazdowa Poza utartym szlakiem, Filipiny
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Poza utartym szlakiem
star 3

Filipiny
Ocena wycieczki objazdowej Poza utartym szlakiem:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Poza utartym szlakiem w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji na Filipiny?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** (10 rozpoczętych dób hotelowych). Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w niektórych hotelach także basen. Pokoje wyposażone są w: łazienkę, klimatyzację, TV Sat., czasami minibar (płatny dodatkowo). Wyżywienie: śniadania. Kategoria lokalna: ***.

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady . Przelot do Manili liniami rejsowymi z przesiadką.
Dzień 2
Przylot do Manili. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Dla chętnych wieczorem kolacja w tradycyjnej, lokalnej restauracji, serwującej dania kuchni filipińskiej i hiszpańskiej, połączona z folklorystycznymi występami (płatna dodatkowo). Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Następnie zwiedzanie centrum Manili z jej głównymi atrakcjami turystycznymi: Park Rizal, nazwany na cześć narodowego bohatera Jose Rizal'a, który w 1896 roku został niesłusznie skazany na karę śmierci za podburzanie powstańców przeciwko hiszpańskim kolonizatorom, dzielnicą Intramuros stanowiącą stare miasto z dobrze zachowanymi murami obronnymi z Fortem Santiago oraz wzniesionym z kamienia rzymskokatolickim kościołem San Agustin, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w którym znajduje się muzeum sztuki religijnej oraz świeckiej. Odwiedzimy również dzielnicę San Luis z kompleksem zrekonstruowanych domów przedstawiających XIX-wieczną Manilę. Przerwa na lunch w lokalnej restauracji (płatny dodatkowo). Następnie przejazd do Las Piñas na krótki koncert zagrany na 200-letnich bambusowych organach, uznanych za narodowe dziedzictwo kulturowe Filipin. Po koncercie wsiądziemy do jeepney'a, wieloosobowego kolorowego jeepa, którym udamy się do fabryki tychże samochodów - Sarao. Jeepney'e powstały z przeróbek amerykańskich, wojskowych samochodów terenowych pozostawionych na Filipinach po II wojnie światowej. Stanowi on jeden z charakterystycznych symboli tego kraju. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.
Dzień 4
Bardzo wczesny wyjazd do miejscowości Tarlac (możliwe śniadanie w formie pakietów), gdzie przesiądziemy się do samochodów terenowych 4x4, którymi udamy się do podnóża wulkanu Pinatubo. Pinatubo jest czynnym wulkanem, którego ostatnia erupcja w 1991 roku spowodowała, że wulkan stracił wierzchołek, a jego wysokość zmniejszyła się o ok. 260 m. Udamy się na trekking do krateru wulkanu. Po drodze podziwiać będziemy niesamowite, jałowe krajobrazy, których zwieńczeniem będzie panoramiczny widok na turkusowe wody wulkanicznego jeziora w kraterze. Piękne krajobrazy przyćmiewają grozę, z jaką co roku mierzą się okoliczni mieszkańcy - podczas deszczów monsunowych z wnętrza wulkanu wypływa wypłukany popiół (Lahar), pokrywający zbocza góry coraz to grubszą warstwą. Lokalna ludność przywykła do "gniewu" wulkanu, godząc się z prawami natury. Domy budowane są na wysokich palach, aby spływające błoto ich nie uszkodziło. Za dodatkową opłatą możliwy lunch w postaci pakietów na szczycie wulkanu z pięknym widokiem na krater (płatny na miejscu). Powrót do St. Juliana i następnie do Manili na nocleg.
Dzień 5
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę Cebu. Następnie udamy się na zwiedzanie miejscowości Cebu, gdzie zatrzymamy się na lunch (płatny dodatkowo). Cebu jest drugą co do wielkości metropolią na Filipinach. W 1571 roku przybył na wyspę Ferdynand Magellan, który postawił krzyż upamiętniający przybycie swojej wyprawy. Krzyż przetrwał do czasów dzisiejszych i obecnie zobaczyć go można w niedużej kapliczce przy ulicy nazwanej jego nazwiskiem. Wyspa Cebu słynie również z pięknych plaż oraz możliwości zobaczenia niesamowitego życia morskiego. Transfer do hotelu, czas wolny.
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd na południowo-zachodnie wybrzeże wyspy do miejscowości Aloguinsan. Wizytę zaczniemy od lokalnego targu na ekologicznej farmie - Farm House, gdzie będzie okazja skosztować lokalnych owoców. Dalej przejedziemy nad rzekę Bojo, gdzie chętni będą mieli możliwość uczestnictwa w tradycyjnym, prastarym rytuale z udziałem lokalnego szamana. Wbrew pozorom rytuał ten nadal jest częścią żywej filipińskiej kultury. Następnie odbędziemy rejs niedużymi łodziami po turkusowych wodach rzeki Bojo, podziwiając aż 22 gatunki drzew namorzynowych na odcinku ok. 1,4 km, uchodzącej do Cieśniny Tañon, gdzie przy odrobinie szczęścia można obserwować delfiny i wieloryby. Po rejsie udamy się na lunch (płatny dodatkowo) w zatoce Hermit's, gdzie będzie czas wolny na plażowanie i snurkowanie. Powrót do Cebu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu, całodniowa wycieczka na wyspę Bohol, którą rozpoczniemy od 2-godzinnego rejsu statkiem. Następnie przejazd autokarem po wyspie dający możliwość podziwiania jej przyrody i krajobrazów. Wizytówką wyspy jest najmniejszy ssak naczelny, uroczy wyrak filipiński. Dzień rozpoczniemy od rejsu (tradycyjną barką) po rzece Loboc, która będzie okazją do relaksu pośród egzotycznej roślinności niemalże spływającej do wód rzeki, zielonych palm nipa oraz palm kokosowych. Wystawny lunch (płatny dodatkowo) zaserwowany będzie podczas rejsu. Następnie przejazd w stronę Wzgórz Czekoladowych przez bujny las mahoniowy, który jest jedynym nienaturalnym lasem na Filipinach tzw. Mahogany Man Made Forest. Las imponuje nie tylko swoją wysokością i odsłoniętymi korzeniami drzew, ale również niesamowitą świeżością powietrza. Dalsza droga w głąb wyspy przebiegać będzie wzdłuż zielonych farm w regionie Bilar oraz Batuan. Zatrzymamy się na tarasie widokowym na jednym z wzgórz, z którego podziwiać będzie można przepiękne widoki na Chocolate Hills. Te wapienne stożki swoją nazwę zawdzięczają kolorowi traw, które w okresie od lutego do maja nabierają czekoladowego koloru wskutek oddziaływujących na nie silnych promieni słonecznych. Powrót do portu na powrotny rejs na wyspę Cebu. Transfer do hotelu na nocleg.
Dzień 8
Śniadanie, czas wolny, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do Legaspi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny.
Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu, transfer w kierunku Naturalnego Parku Mayon Volcano. Tam, po spotkaniu informacyjnym, przesiądziemy się na quady, którymi wyruszymy w stronę ściany lawy wulkanu Mayon. Jest on uznany za najbardziej aktywny wulkan Filipin, którego aktywność notowana jest już od 1616 roku. Trasa przebiegać będzie przez polany, strumienie i wąwozy, gwarantując niezapomniane przeżycia! Zatrzyma nas dopiero "ściana lawy", czyli miejsce, w którym zatrzymała się płynąca, gorąca lawa, wyrzucona przez wulkan podczas ostatniej erupcji. Powrót tą samą drogą do autokaru. Transfer do Legaspi. Po drodze lunch w lokalnej restauracji (płatny dodatkowo), podczas którego będzie okazja spróbować pikantnych dań charakterystycznych dla regionu Bicol. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 10
Po śniadaniu, przejazd w stronę Wodospadu Busay, który stanowi naturalny, urokliwy klejnot pośród bujnej egzotycznej roślinności, w tętniącym życiem lesie. Woda opadająca po kaskadowo ułożonych skałach stanowi idealne tło dla pięknych zdjęć. Busay jest 7-poziomowym wodospadem, nazywanym niekiedy ‘7 Falls'. Pierwsze dwa poziomy stanowią łatwy cel dla bardziej aktywnych turystów, którzy poza kąpielami w krystalicznej wodzie chętnie odkryją okolicę na własną rękę. Czas wolny przy wodospadzie. Następnie przejazd do Misibis, zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na plażowanie w pięknych okolicznościach przyrody.
Dzień 11
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie.
Dzień 12
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko (część trasy to rejs statkiem). Przelot do Manili. Transfer do centrum miasta, gdzie będzie ostatnia okazja na zakup lokalnych produktów czy pamiątek. Następnie udamy się do skybaru na dachu jednego z hoteli z panoramicznym widokiem, gdzie przy drinku lub przy kolacji rozkoszować się będziemy zachodem słońca nad Manilą (konsumpcja płatna dodatkowo). Transfer na lotnisko.
Dzień 13
Po północy, wylot z Manili samolotem rejsowym (z przesiadką). Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
Uwaga!
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Wizy
Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Na granicy wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu. Okazywanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona) nie dotyczy grup zorganizowanych, a jedyie turystów indywidualnych. Turyści nie mogą przedłużyć pobytu bezwizowego. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym Warszawa - Maila - Warszawa, z przesiadką, przeloty wewnętrzne Manila - Cebu, Cebu - Legaspi oraz Legaspi - Manila (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 10 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazdy nieklimatyzowanymi jeepneyami, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). ,
Cena podstawowa nie obejmuje:
opłat wylotowych na lokalnych lotniskach (3 x po ok. 5 USD, płatne na lotnisku), biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 480 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych oraz kolacji świątecznej i kolacji sylwestrowej.
Uwaga!
Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 18.03.2017 r. i mogą ulec zmianie.
Inne
Szczepienia
Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym Warszawa - Maila - Warszawa, z przesiadką, przeloty wewnętrzne Manila - Cebu, Cebu - Legaspi oraz Legaspi - Manila (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 10 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazdy nieklimatyzowanymi jeepneyami, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). ,
Cena podstawowa nie obejmuje:
opłat wylotowych na lokalnych lotniskach (3 x po ok. 5 USD, płatne na lotnisku), biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 480 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych oraz kolacji świątecznej i kolacji sylwestrowej.
Uwaga!
Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 18.03.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Szczepienia
Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Wizy

Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Na granicy wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu. Okazywanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona) nie dotyczy grup zorganizowanych, a jedyie turystów indywidualnych. Turyści nie mogą przedłużyć pobytu bezwizowego. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.


Opis hotelu Poza utartym szlakiem według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** (10 rozpoczętych dób hotelowych). Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w niektórych hotelach także basen. Pokoje wyposażone są w: łazienkę, klimatyzację, TV Sat., czasami minibar (płatny dodatkowo). Wyżywienie: śniadania. Kategoria lokalna: ***.

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady . Przelot do Manili liniami rejsowymi z przesiadką. Dzień 2 Przylot do Manili. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Dla chętnych wieczorem kolacja w tradycyjnej, lokalnej restauracji, serwującej dania kuchni filipińskiej i hiszpańskiej, połączona z folklorystycznymi występami (płatna dodatkowo). Powrót do hotelu na nocleg. Dzień 3 Śniadanie. Następnie zwiedzanie centrum Manili z jej głównymi atrakcjami turystycznymi: Park Rizal, nazwany na cześć narodowego bohatera Jose Rizal'a, który w 1896 roku został niesłusznie skazany na karę śmierci za podburzanie powstańców przeciwko hiszpańskim kolonizatorom, dzielnicą Intramuros stanowiącą stare miasto z dobrze zachowanymi murami obronnymi z Fortem Santiago oraz wzniesionym z kamienia rzymskokatolickim kościołem San Agustin, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w którym znajduje się muzeum sztuki religijnej oraz świeckiej. Odwiedzimy również dzielnicę San Luis z kompleksem zrekonstruowanych domów przedstawiających XIX-wieczną Manilę. Przerwa na lunch w lokalnej restauracji (płatny dodatkowo). Następnie przejazd do Las Piñas na krótki koncert zagrany na 200-letnich bambusowych organach, uznanych za narodowe dziedzictwo kulturowe Filipin. Po koncercie wsiądziemy do jeepney'a, wieloosobowego kolorowego jeepa, którym udamy się do fabryki tychże samochodów - Sarao. Jeepney'e powstały z przeróbek amerykańskich, wojskowych samochodów terenowych pozostawionych na Filipinach po II wojnie światowej. Stanowi on jeden z charakterystycznych symboli tego kraju. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg. Dzień 4 Bardzo wczesny wyjazd do miejscowości Tarlac (możliwe śniadanie w formie pakietów), gdzie przesiądziemy się do samochodów terenowych 4x4, którymi udamy się do podnóża wulkanu Pinatubo. Pinatubo jest czynnym wulkanem, którego ostatnia erupcja w 1991 roku spowodowała, że wulkan stracił wierzchołek, a jego wysokość zmniejszyła się o ok. 260 m. Udamy się na trekking do krateru wulkanu. Po drodze podziwiać będziemy niesamowite, jałowe krajobrazy, których zwieńczeniem będzie panoramiczny widok na turkusowe wody wulkanicznego jeziora w kraterze. Piękne krajobrazy przyćmiewają grozę, z jaką co roku mierzą się okoliczni mieszkańcy - podczas deszczów monsunowych z wnętrza wulkanu wypływa wypłukany popiół (Lahar), pokrywający zbocza góry coraz to grubszą warstwą. Lokalna ludność przywykła do "gniewu" wulkanu, godząc się z prawami natury. Domy budowane są na wysokich palach, aby spływające błoto ich nie uszkodziło. Za dodatkową opłatą możliwy lunch w postaci pakietów na szczycie wulkanu z pięknym widokiem na krater (płatny na miejscu). Powrót do St. Juliana i następnie do Manili na nocleg. Dzień 5 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę Cebu. Następnie udamy się na zwiedzanie miejscowości Cebu, gdzie zatrzymamy się na lunch (płatny dodatkowo). Cebu jest drugą co do wielkości metropolią na Filipinach. W 1571 roku przybył na wyspę Ferdynand Magellan, który postawił krzyż upamiętniający przybycie swojej wyprawy. Krzyż przetrwał do czasów dzisiejszych i obecnie zobaczyć go można w niedużej kapliczce przy ulicy nazwanej jego nazwiskiem. Wyspa Cebu słynie również z pięknych plaż oraz możliwości zobaczenia niesamowitego życia morskiego. Transfer do hotelu, czas wolny. Dzień 6 Po śniadaniu przejazd na południowo-zachodnie wybrzeże wyspy do miejscowości Aloguinsan. Wizytę zaczniemy od lokalnego targu na ekologicznej farmie - Farm House, gdzie będzie okazja skosztować lokalnych owoców. Dalej przejedziemy nad rzekę Bojo, gdzie chętni będą mieli możliwość uczestnictwa w tradycyjnym, prastarym rytuale z udziałem lokalnego szamana. Wbrew pozorom rytuał ten nadal jest częścią żywej filipińskiej kultury. Następnie odbędziemy rejs niedużymi łodziami po turkusowych wodach rzeki Bojo, podziwiając aż 22 gatunki drzew namorzynowych na odcinku ok. 1,4 km, uchodzącej do Cieśniny Tañon, gdzie przy odrobinie szczęścia można obserwować delfiny i wieloryby. Po rejsie udamy się na lunch (płatny dodatkowo) w zatoce Hermit's, gdzie będzie czas wolny na plażowanie i snurkowanie. Powrót do Cebu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Dzień 7 Po śniadaniu, całodniowa wycieczka na wyspę Bohol, którą rozpoczniemy od 2-godzinnego rejsu statkiem. Następnie przejazd autokarem po wyspie dający możliwość podziwiania jej przyrody i krajobrazów. Wizytówką wyspy jest najmniejszy ssak naczelny, uroczy wyrak filipiński. Dzień rozpoczniemy od rejsu (tradycyjną barką) po rzece Loboc, która będzie okazją do relaksu pośród egzotycznej roślinności niemalże spływającej do wód rzeki, zielonych palm nipa oraz palm kokosowych. Wystawny lunch (płatny dodatkowo) zaserwowany będzie podczas rejsu. Następnie przejazd w stronę Wzgórz Czekoladowych przez bujny las mahoniowy, który jest jedynym nienaturalnym lasem na Filipinach tzw. Mahogany Man Made Forest. Las imponuje nie tylko swoją wysokością i odsłoniętymi korzeniami drzew, ale również niesamowitą świeżością powietrza. Dalsza droga w głąb wyspy przebiegać będzie wzdłuż zielonych farm w regionie Bilar oraz Batuan. Zatrzymamy się na tarasie widokowym na jednym z wzgórz, z którego podziwiać będzie można przepiękne widoki na Chocolate Hills. Te wapienne stożki swoją nazwę zawdzięczają kolorowi traw, które w okresie od lutego do maja nabierają czekoladowego koloru wskutek oddziaływujących na nie silnych promieni słonecznych. Powrót do portu na powrotny rejs na wyspę Cebu. Transfer do hotelu na nocleg. Dzień 8 Śniadanie, czas wolny, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do Legaspi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Dzień 9 Po wczesnym śniadaniu, transfer w kierunku Naturalnego Parku Mayon Volcano. Tam, po spotkaniu informacyjnym, przesiądziemy się na quady, którymi wyruszymy w stronę ściany lawy wulkanu Mayon. Jest on uznany za najbardziej aktywny wulkan Filipin, którego aktywność notowana jest już od 1616 roku. Trasa przebiegać będzie przez polany, strumienie i wąwozy, gwarantując niezapomniane przeżycia! Zatrzyma nas dopiero "ściana lawy", czyli miejsce, w którym zatrzymała się płynąca, gorąca lawa, wyrzucona przez wulkan podczas ostatniej erupcji. Powrót tą samą drogą do autokaru. Transfer do Legaspi. Po drodze lunch w lokalnej restauracji (płatny dodatkowo), podczas którego będzie okazja spróbować pikantnych dań charakterystycznych dla regionu Bicol. Powrót do hotelu na nocleg. Dzień 10 Po śniadaniu, przejazd w stronę Wodospadu Busay, który stanowi naturalny, urokliwy klejnot pośród bujnej egzotycznej roślinności, w tętniącym życiem lesie. Woda opadająca po kaskadowo ułożonych skałach stanowi idealne tło dla pięknych zdjęć. Busay jest 7-poziomowym wodospadem, nazywanym niekiedy ‘7 Falls'. Pierwsze dwa poziomy stanowią łatwy cel dla bardziej aktywnych turystów, którzy poza kąpielami w krystalicznej wodzie chętnie odkryją okolicę na własną rękę. Czas wolny przy wodospadzie. Następnie przejazd do Misibis, zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na plażowanie w pięknych okolicznościach przyrody. Dzień 11 Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Dzień 12 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko (część trasy to rejs statkiem). Przelot do Manili. Transfer do centrum miasta, gdzie będzie ostatnia okazja na zakup lokalnych produktów czy pamiątek. Następnie udamy się do skybaru na dachu jednego z hoteli z panoramicznym widokiem, gdzie przy drinku lub przy kolacji rozkoszować się będziemy zachodem słońca nad Manilą (konsumpcja płatna dodatkowo). Transfer na lotnisko. Dzień 13 Po północy, wylot z Manili samolotem rejsowym (z przesiadką). Przylot do Warszawy. Uwagi do programu Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wizy Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Na granicy wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu. Okazywanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona) nie dotyczy grup zorganizowanych, a jedyie turystów indywidualnych. Turyści nie mogą przedłużyć pobytu bezwizowego. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Maila - Warszawa, z przesiadką, przeloty wewnętrzne Manila - Cebu, Cebu - Legaspi oraz Legaspi - Manila (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 10 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazdy nieklimatyzowanymi jeepneyami, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). , Cena podstawowa nie obejmuje: opłat wylotowych na lokalnych lotniskach (3 x po ok. 5 USD, płatne na lotnisku), biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 480 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych oraz kolacji świątecznej i kolacji sylwestrowej. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 18.03.2017 r. i mogą ulec zmianie. Inne Szczepienia Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Maila - Warszawa, z przesiadką, przeloty wewnętrzne Manila - Cebu, Cebu - Legaspi oraz Legaspi - Manila (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 10 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazdy nieklimatyzowanymi jeepneyami, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). , Cena podstawowa nie obejmuje: opłat wylotowych na lokalnych lotniskach (3 x po ok. 5 USD, płatne na lotnisku), biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 480 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych oraz kolacji świątecznej i kolacji sylwestrowej. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 18.03.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Szczepienia Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Wizy

Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Na granicy wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu. Okazywanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona) nie dotyczy grup zorganizowanych, a jedyie turystów indywidualnych. Turyści nie mogą przedłużyć pobytu bezwizowego. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.