cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą, Filipiny
  • Wycieczka objazdowa Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą, Filipiny
  • Wycieczka objazdowa Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą, Filipiny
  • Wycieczka objazdowa Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą, Filipiny
  • Wycieczka objazdowa Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą, Filipiny
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą
star 3

Filipiny
Ocena wycieczki objazdowej Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji na Filipiny?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** (9 rozpoczętych dób hotelowych). Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w niektórych hotelach także basen. Pokoje wyposażone są w: łazienkę, klimatyzację, TV Sat., czasami minibar (płatny dodatkowo). Wyżywienie: śniadania. Kategoria lokalna: ***.

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady Przelot do Manili liniami rejsowymi z przesiadką.
Dzień 2
Przylot do Manili. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Dla chętnych wieczorem kolacja w tradycyjnej, lokalnej restauracji, serwującej dania kuchni filipińskiej i hiszpańskiej, połączona z folklorystycznymi występami (płatna dodatkowo). Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Następnie zwiedzanie centrum Manili z jej głównymi atrakcjami turystycznymi: Park Rizal, nazwany na cześć narodowego bohatera Jose Rizal'a, który w 1896 roku został niesłusznie skazany na karę śmierci za podburzanie powstańców przeciwko hiszpańskim kolonizatorom, dzielnicą Intramuros stanowiącą stare miasto z dobrze zachowanymi murami obronnymi z Fortem Santiago oraz wzniesionym z kamienia rzymskokatolickim kościołem San Agustin, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w którym znajduje się muzeum sztuki religijnej oraz świeckiej. Odwiedzimy również dzielnicę San Luis z kompleksem zrekonstruowanych domów przedstawiających XIX-wieczną Manilę. Przerwa na lunch w lokalnej restauracji (płatny dodatkowo). Następnie przejazd do Las Piñas na krótki koncert zagrany na 200-letnich bambusowych organach, uznanych za narodowe dziedzictwo kulturowe Filipin. Po koncercie wsiądziemy do jeepney'a, wieloosobowego kolorowego jeepa, którym udamy się do fabryki tychże samochodów - Sarao. Jeepney'e powstały z przeróbek amerykańskich, wojskowych samochodów terenowych pozostawionych na Filipinach po II wojnie światowej. Stanowi on jeden z charakterystycznych symboli tego kraju. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Następnie przejazd do miejscowości Talisay, położonej nad jeziorem Taal. Tam wsiądziemy na łódź motorową, którą płynąć będziemy ok. 1,5 h (w zależności od warunków pogodowych) na wyspę Taal Volcano, na której znajduje się kompleks wulkanów. Wśród nich położony jest drugi najaktywniejszy wulkan Filipin, który ma za sobą aż 33 erupcje. Udamy się na trekking w górę zboczy wulkanu, żeby zobaczyć zapierający dech w piersi widok na siarkowe jezioro kalderowe, powstałe wskutek jednej z erupcji. Powrót do łodzi, transfer powrotny do Talisay. Następnie przejazd na lunch w Tagaytay (płatny dodatkowo). Powrót do Manili na nocleg.
Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd do miasta Pagsanjan, położonego na południe od Manili. Tam przesiądziemy się na nieduże łodzie lub kajaki, którymi popłyniemy wzdłuż malowniczej rzeki Pagsanjan, podziwiając mijane skały oraz egzotyczną roślinność. Rejs zakończymy podpływając pod jeden z symboli kraju - majestatyczny wodospad Pagsanjan. Po powrocie do Manili, typowy filipiński lunch (dodatkowo płatny). Powrót do hotelu w Manili na nocleg.
Dzień 6
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Puerto Princesa na wyspie Palawan. Następnie zwiedzanie centrum Puerto Princesa, które rozpoczniemy od wizyty w Parku Księżniczki Eulalii, a dalej zobaczymy: Katedrę Niepokalanego Poczęcia, Mendoza Park nazwany imieniem wojennego bohatera wyspy Palawan, więzienie Iwahig z karną farmą, na której pracowali więźniowie zamiast spędzać czas za kratami. Zatrzymamy się także oby zobaczyć Plaza Cuartel - odrestaurowane ruiny starego garnizonu, gdzie w 1944 roku wojsko japońskie dokonało egzekucji na 150 amerykańskich więźniach, którzy spłonęli w tunelu pod parkiem - obecnie stanowiące smutne i pełne grozy wspomnienie II wojny światowej. Odwiedzimy również farmę krokodyli, aby zapoznać się z tajnikami ich hodowli. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 7
Wczesne śniadanie. Następnie przejazd do niedużej wioski Sabang, która jest miejscem początkowym niesamowitej przygody - spływu po podziemnej rzece Puerto Princesa, która wraz z otaczającym parkiem narodowym o tej samej nazwie, została za jeden z 7 Nowych Cudów Świata Natury. Na odcinku ponad 8 kilometrów podziwiać można imponujące formy krasowe, a rzeka przy ujściu do Morza Południowochińskiego przecina jaskinię, której wnętrze zachwyca formami naciekowymi w postaci niesamowitych stalagmitów i stalaktytów. Dodatkowo, ujście rzeki i pobliska laguna otoczone są bujną roślinnością, w której schronienie znajduje wiele gatunków zwierząt. Miejsce, którego nie można pominąć podczas wizyty na Filipinach - tajemniczość i urok tego miejsca zapewne na długo pozostaną w pamięci! Po wyprawie powrót do hotelu w Puerto Princesa na nocleg.
Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Tagbilaran (z przesiadką w Manili). Po wylądowaniu na wyspie Bohol, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny, nocleg.
Dzień 9
Śniadanie. Całodniowa wycieczka po wyspie Bohol, podczas której będziemy mieli możliwość podziwiania jej niezwykłej przyrody i krajobrazów. Wizytówką wyspy jest najmniejszy ssak naczelny, uroczy wyrak filipiński. Dzień rozpoczniemy od rejsu (tradycyjną barką) po rzece Loboc, która będzie okazją do relaksu pośród egzotycznej roślinności niemalże spływającej do wód rzeki, zielonych palm nipa oraz palm kokosowych. Wystawny lunch (płatny dodatkowo) zaserwowany będzie podczas rejsu. Następnie przejazd w stronę Wzgórz Czekoladowych przez bujny las mahoniowy, który jest jedynym nienaturalnym lasem na Filipinach tzw. Mahogany Man Made Forest. Las imponuje nie tylko swoją wysokością i odsłoniętymi korzeniami drzew, ale również niesamowitą świeżością powietrza. Dalsza droga w głąb wyspy przebiegać będzie wzdłuż zielonych farm w regionie Bilar oraz Batuan. Zatrzymamy się na tarasie widokowym na jednym z wzgórz, z którego podziwiać będzie można przepiękne widoki na Chocolate Hills. Te wapienne stożki swoją nazwę zawdzięczają kolorowi traw, które w okresie od lutego do maja nabierają czekoladowego koloru wskutek oddziaływujących na nie silnych promieni słonecznych. Powrót do portu na powrotny rejs na wyspę Cebu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 10
Po śniadaniu udamy się w rejs na niedużą wysepkę Balicasag. Balicasag jest jedną z rajskich wysp, która słynie z wolno biegnącego czasu, wielokolorowej rafy koralowej oraz żółwi! Doskonałe miejsce dla amatorów snurkowania oraz osób marzących o spotkaniu oko w oko z żółwiem morskim w jego naturalnym środowisku. Kolejny punkt programu, którego nie może zabraknąć na trasie po Filipinach. Popołudniu powrót do hotelu, czas wolny.
Dzień 11
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Manili. Transfer do centrum miasta, gdzie będzie ostatnia okazja na zakup lokalnych produktów czy pamiątek. Następnie udamy się do skybaru na dachu jednego z hoteli z panoramicznym widokiem, gdzie przy drinku lub przy kolacji rozkoszować się będziemy zachodem słońca nad Manilą (konsumpcja płatna dodatkowo). Transfer na lotnisko.
Dzień 12
Po północy, wylot z Manili samolotem rejsowym (z przesiadką). Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Wizy
Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Na granicy wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu. Okazywanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona) nie dotyczy grup zorganizowanych, a jedyie turystów indywidualnych. Turyści nie mogą przedłużyć pobytu bezwizowego. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym Warszawa - Manila - Warszawa, z przesiadką, opłaty lotniskowe, przeloty wewnętrzne Manila - Puerto Princesa, Puerto Princesa - Tagbilaran (z przesiadką w Manili) oraz Tagbilaran - Manila (limit bagażu 20 kg + 5 kg), 9 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazdy nieklimatyzowanymi jeepneyami, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
opłat wylotowych na lokalnych lotniskach (3 x po ok. 5 USD, płatne na lotnisku), biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 420 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych oraz kolacji świątecznej i kolacji sylwestrowej. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 18.03.2017 r. i mogą ulec zmianie.
Inne
Szczepienia
Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym Warszawa - Manila - Warszawa, z przesiadką, opłaty lotniskowe, przeloty wewnętrzne Manila - Puerto Princesa, Puerto Princesa - Tagbilaran (z przesiadką w Manili) oraz Tagbilaran - Manila (limit bagażu 20 kg + 5 kg), 9 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazdy nieklimatyzowanymi jeepneyami, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
opłat wylotowych na lokalnych lotniskach (3 x po ok. 5 USD, płatne na lotnisku), biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 420 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych oraz kolacji świątecznej i kolacji sylwestrowej. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 18.03.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Szczepienia
Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Wizy

Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Na granicy wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu. Okazywanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona) nie dotyczy grup zorganizowanych, a jedyie turystów indywidualnych. Turyści nie mogą przedłużyć pobytu bezwizowego. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.


Opis hotelu Kolorowe Filipiny - na lądzie i pod wodą według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** (9 rozpoczętych dób hotelowych). Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w niektórych hotelach także basen. Pokoje wyposażone są w: łazienkę, klimatyzację, TV Sat., czasami minibar (płatny dodatkowo). Wyżywienie: śniadania. Kategoria lokalna: ***.

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady Przelot do Manili liniami rejsowymi z przesiadką. Dzień 2 Przylot do Manili. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Dla chętnych wieczorem kolacja w tradycyjnej, lokalnej restauracji, serwującej dania kuchni filipińskiej i hiszpańskiej, połączona z folklorystycznymi występami (płatna dodatkowo). Powrót do hotelu na nocleg. Dzień 3 Śniadanie. Następnie zwiedzanie centrum Manili z jej głównymi atrakcjami turystycznymi: Park Rizal, nazwany na cześć narodowego bohatera Jose Rizal'a, który w 1896 roku został niesłusznie skazany na karę śmierci za podburzanie powstańców przeciwko hiszpańskim kolonizatorom, dzielnicą Intramuros stanowiącą stare miasto z dobrze zachowanymi murami obronnymi z Fortem Santiago oraz wzniesionym z kamienia rzymskokatolickim kościołem San Agustin, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w którym znajduje się muzeum sztuki religijnej oraz świeckiej. Odwiedzimy również dzielnicę San Luis z kompleksem zrekonstruowanych domów przedstawiających XIX-wieczną Manilę. Przerwa na lunch w lokalnej restauracji (płatny dodatkowo). Następnie przejazd do Las Piñas na krótki koncert zagrany na 200-letnich bambusowych organach, uznanych za narodowe dziedzictwo kulturowe Filipin. Po koncercie wsiądziemy do jeepney'a, wieloosobowego kolorowego jeepa, którym udamy się do fabryki tychże samochodów - Sarao. Jeepney'e powstały z przeróbek amerykańskich, wojskowych samochodów terenowych pozostawionych na Filipinach po II wojnie światowej. Stanowi on jeden z charakterystycznych symboli tego kraju. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg. Dzień 4 Śniadanie. Następnie przejazd do miejscowości Talisay, położonej nad jeziorem Taal. Tam wsiądziemy na łódź motorową, którą płynąć będziemy ok. 1,5 h (w zależności od warunków pogodowych) na wyspę Taal Volcano, na której znajduje się kompleks wulkanów. Wśród nich położony jest drugi najaktywniejszy wulkan Filipin, który ma za sobą aż 33 erupcje. Udamy się na trekking w górę zboczy wulkanu, żeby zobaczyć zapierający dech w piersi widok na siarkowe jezioro kalderowe, powstałe wskutek jednej z erupcji. Powrót do łodzi, transfer powrotny do Talisay. Następnie przejazd na lunch w Tagaytay (płatny dodatkowo). Powrót do Manili na nocleg. Dzień 5 Po wczesnym śniadaniu przejazd do miasta Pagsanjan, położonego na południe od Manili. Tam przesiądziemy się na nieduże łodzie lub kajaki, którymi popłyniemy wzdłuż malowniczej rzeki Pagsanjan, podziwiając mijane skały oraz egzotyczną roślinność. Rejs zakończymy podpływając pod jeden z symboli kraju - majestatyczny wodospad Pagsanjan. Po powrocie do Manili, typowy filipiński lunch (dodatkowo płatny). Powrót do hotelu w Manili na nocleg. Dzień 6 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Puerto Princesa na wyspie Palawan. Następnie zwiedzanie centrum Puerto Princesa, które rozpoczniemy od wizyty w Parku Księżniczki Eulalii, a dalej zobaczymy: Katedrę Niepokalanego Poczęcia, Mendoza Park nazwany imieniem wojennego bohatera wyspy Palawan, więzienie Iwahig z karną farmą, na której pracowali więźniowie zamiast spędzać czas za kratami. Zatrzymamy się także oby zobaczyć Plaza Cuartel - odrestaurowane ruiny starego garnizonu, gdzie w 1944 roku wojsko japońskie dokonało egzekucji na 150 amerykańskich więźniach, którzy spłonęli w tunelu pod parkiem - obecnie stanowiące smutne i pełne grozy wspomnienie II wojny światowej. Odwiedzimy również farmę krokodyli, aby zapoznać się z tajnikami ich hodowli. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Dzień 7 Wczesne śniadanie. Następnie przejazd do niedużej wioski Sabang, która jest miejscem początkowym niesamowitej przygody - spływu po podziemnej rzece Puerto Princesa, która wraz z otaczającym parkiem narodowym o tej samej nazwie, została za jeden z 7 Nowych Cudów Świata Natury. Na odcinku ponad 8 kilometrów podziwiać można imponujące formy krasowe, a rzeka przy ujściu do Morza Południowochińskiego przecina jaskinię, której wnętrze zachwyca formami naciekowymi w postaci niesamowitych stalagmitów i stalaktytów. Dodatkowo, ujście rzeki i pobliska laguna otoczone są bujną roślinnością, w której schronienie znajduje wiele gatunków zwierząt. Miejsce, którego nie można pominąć podczas wizyty na Filipinach - tajemniczość i urok tego miejsca zapewne na długo pozostaną w pamięci! Po wyprawie powrót do hotelu w Puerto Princesa na nocleg. Dzień 8 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Tagbilaran (z przesiadką w Manili). Po wylądowaniu na wyspie Bohol, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny, nocleg. Dzień 9 Śniadanie. Całodniowa wycieczka po wyspie Bohol, podczas której będziemy mieli możliwość podziwiania jej niezwykłej przyrody i krajobrazów. Wizytówką wyspy jest najmniejszy ssak naczelny, uroczy wyrak filipiński. Dzień rozpoczniemy od rejsu (tradycyjną barką) po rzece Loboc, która będzie okazją do relaksu pośród egzotycznej roślinności niemalże spływającej do wód rzeki, zielonych palm nipa oraz palm kokosowych. Wystawny lunch (płatny dodatkowo) zaserwowany będzie podczas rejsu. Następnie przejazd w stronę Wzgórz Czekoladowych przez bujny las mahoniowy, który jest jedynym nienaturalnym lasem na Filipinach tzw. Mahogany Man Made Forest. Las imponuje nie tylko swoją wysokością i odsłoniętymi korzeniami drzew, ale również niesamowitą świeżością powietrza. Dalsza droga w głąb wyspy przebiegać będzie wzdłuż zielonych farm w regionie Bilar oraz Batuan. Zatrzymamy się na tarasie widokowym na jednym z wzgórz, z którego podziwiać będzie można przepiękne widoki na Chocolate Hills. Te wapienne stożki swoją nazwę zawdzięczają kolorowi traw, które w okresie od lutego do maja nabierają czekoladowego koloru wskutek oddziaływujących na nie silnych promieni słonecznych. Powrót do portu na powrotny rejs na wyspę Cebu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Dzień 10 Po śniadaniu udamy się w rejs na niedużą wysepkę Balicasag. Balicasag jest jedną z rajskich wysp, która słynie z wolno biegnącego czasu, wielokolorowej rafy koralowej oraz żółwi! Doskonałe miejsce dla amatorów snurkowania oraz osób marzących o spotkaniu ‘oko w oko' z żółwiem morskim w jego naturalnym środowisku. Kolejny punkt programu, którego nie może zabraknąć na trasie po Filipinach. Popołudniu powrót do hotelu, czas wolny. Dzień 11 Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Manili. Transfer do centrum miasta, gdzie będzie ostatnia okazja na zakup lokalnych produktów czy pamiątek. Następnie udamy się do skybaru na dachu jednego z hoteli z panoramicznym widokiem, gdzie przy drinku lub przy kolacji rozkoszować się będziemy zachodem słońca nad Manilą (konsumpcja płatna dodatkowo). Transfer na lotnisko. Dzień 12 Po północy, wylot z Manili samolotem rejsowym (z przesiadką). Przylot do Warszawy. Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wizy Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Na granicy wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu. Okazywanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona) nie dotyczy grup zorganizowanych, a jedyie turystów indywidualnych. Turyści nie mogą przedłużyć pobytu bezwizowego. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Manila - Warszawa, z przesiadką, opłaty lotniskowe, przeloty wewnętrzne Manila - Puerto Princesa, Puerto Princesa - Tagbilaran (z przesiadką w Manili) oraz Tagbilaran - Manila (limit bagażu 20 kg + 5 kg), 9 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazdy nieklimatyzowanymi jeepneyami, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: opłat wylotowych na lokalnych lotniskach (3 x po ok. 5 USD, płatne na lotnisku), biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 420 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych oraz kolacji świątecznej i kolacji sylwestrowej. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 18.03.2017 r. i mogą ulec zmianie. Inne Szczepienia Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Manila - Warszawa, z przesiadką, opłaty lotniskowe, przeloty wewnętrzne Manila - Puerto Princesa, Puerto Princesa - Tagbilaran (z przesiadką w Manili) oraz Tagbilaran - Manila (limit bagażu 20 kg + 5 kg), 9 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, przejazdy nieklimatyzowanymi jeepneyami, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: opłat wylotowych na lokalnych lotniskach (3 x po ok. 5 USD, płatne na lotnisku), biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 420 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych oraz kolacji świątecznej i kolacji sylwestrowej. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 18.03.2017 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Szczepienia Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Wizy

Obywatele polscy (posiadacze zarówno paszportów biometrycznych, bez cech biometrii oraz paszportów tymczasowych) zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Przy wjeździe na Filipiny dokument paszportowy musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Na granicy wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu. Okazywanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona) nie dotyczy grup zorganizowanych, a jedyie turystów indywidualnych. Turyści nie mogą przedłużyć pobytu bezwizowego. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.