cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa, Estonia
 • Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa, Estonia
 • Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa, Estonia
 • Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa, Estonia
 • Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa, Estonia
 • Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa, Estonia
 • Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa, Estonia
 • Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa, Estonia
 • Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa, Estonia
 • Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa, Estonia
 • Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa, Estonia
 • Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa, Estonia
1 / 12
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
22.06 - 29.06
już od 1955 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
07.09 - 14.09
już od 1841 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa
star 3

Estonia
Ocena wycieczki objazdowej Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 22 czerwca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 07 września 2019

Wycieczka objazdowa Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa w ofercie Biura podróży:

PBP Olsztyn

Szukasz wakacji do Estonii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

KRAJE NADBALTYCKIE

Trasa zagraniczna

Jurmała – Ryga (1) – Tallin (2) – Saaremaa –  ok. Parnawy (1) – Ventspils (1) – Liepaja – Połąga – ok. Kłajpedy  (2)

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd w kierunku Łotwy na wybrzeże Bałtyckie do Zatoki Ryskiej. Jurmała była już znana jako uzdrowisko w czasach napoleońskich. W czasach sowieckich stała się jednym z topowych radzieckich uzdrowisk. Przez kilkanaście kilometrów ciągnie się pas lasku, w którym ukryte są zabytkowe drewniane zabudowania pomieszane ze współczesną, aczkolwiek często dosyć gustowną, architekturą. Chwila relaksu nad morzem. Dalszy przejazd do Rygi – stolicy Łotwy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa: ok. 700 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi, m.in.: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska, plac Livski. Przejazd do Tallina. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Trasa: ok. 400 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Tallina, m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł,  2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół kupieckich kamieniczek Trzy Siostry. Wizyta w muzeum morskim, który stanowi największą chlubę estońskiego muzealnictwa – Seaplane Harbour. Niezwykle nowoczesne muzeum morskie jest położone na terenach starego osiedla rybackiegoj. Historia estońskiej żeglugi oraz marynarki wojennej wciąga bez reszty. Przechadzki między minami morskimi, wizyta w środku olbrzymiej estońskiej łodzi podwodnej Lembit (jedyna istniejąca przedwojenna jednostka Marynarki Wojennej Estonii z 1938 roku), a także podziwianie lekkich omeg oraz nowoczesnych łodzi.  Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Trasa: ok. 50 km.

DZIEŃ 4

Wczesne śniadanie lub suchy prowiant. Przejazd do Virtsu. Przeprawa promem na wyspę Muhu i przejazd po grobli na wyspę Saaremaa (największa wyspa Estonii na Morzu Bałtyckim, której symbolami są: chleb, piwo i wiatraki). Zwiedzanie: jezioro pometeorytowe Kaali (miejsce kultu pogańskiego), wybrzeże wapienne, latarnia morska, XIII i XIV wieczne obiekty sakralne, „żywe” skanseny (Koguva). Kuressaare – stolica wyspy Saaremaa, z jedynym w krajach Bałtyckich całkowicie zachowanym zamkiem średniowiecznym. Powrót na ląd i przejazd w okolicy Parnawy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 400 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd wzdłuż Zatoki Ryskiej do Ventspils (Windawa) – ośrodek sportowy i duży port morski, zamek Kawalerów Mieczowych, mosty murowane, wodospad. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 400 km.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wyjazd do Liepaja (Lipawa). Zwiedzanie miasta: kościół Św. Trójcy, luterańska świątynia, zbudowana w XVIII w., na uwagę zasługuje ołtarz i organy, które do XX wieku były największymi na świecie. Jedna z dzielnic – Karosta – dawna radziecka baza nadmorska, dawne radzieckie więzienie. Dalsza podróż do Połągi –  największego kurortu na Litwie, z pięknymi plażami, przesycony zapachem żywicy sosnowych lasów. Miasto datuje swe początki w XII wieku. W 1427 roku był tu król Władysław Jagiełło – ponoć tu pierwszy raz w swoim życiu zobaczył morze. Za czasów Tyszkiewicza powstał słynny dom wczasowy, do którego zjeżdżała się szlachta i magnateria – m.in.  także Radziwiłłowie i Ogińscy. Na przełomie XIX/XX wieku  Felicjan Tyszkiewicz wybudował  neoklasycystyczny pałac z zespołem parkowym, w którym obecnie mieści się Muzeum Bursztynu – zwiedzanie muzeum.  Przejazd do w okolice Kłajpedy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 250 km.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek lub dla chętnych przeprawa do Mierzei Kurońskiej – malownicze wydmy i przepiękne kolorowe rybackie chaty, wspaniałe plaże i czyste morskie powietrze, a w miejscowości Juodkrante – Góra Czarownic; w Nidzie, najważniejszej miejscowości na mierzei, spędzał wakacje Tomasz Mann. Czas wolny na wypoczynek nad morzem (dodatkowo płatne). Powrót do współczesnego miasta Kłajpedy, spacer z pilotem po małej starówce, zwiedzanie m.in.: secesyjne kamieniczki i  teatr. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 70 km.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Wizyta w Muzeum Morskim oraz Delfinarium w Kłajpedzie. W południe wyjazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 600 km. Całość trasy: ok. 3000 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

• przejazd autokarem • 7 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami • 7 śniadań i 7 obiadokolacji • opiekę pilota • ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) • TFG (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE

• pakiet do realizacji programu: 160 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, przeprawa promem na wyspę Saaremaa, opłaty administracyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki • wycieczka na Mierzeję Kurońską: 30 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

DOPŁATY OPCJONALNE

• dopłata do pokoju 1-osobowego: 770 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 25 osobach zgłoszonych. 2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd). 4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze. 5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy. 10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.


Opis hotelu Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

KRAJE NADBALTYCKIE

Trasa zagraniczna

Jurmała - Ryga (1) - Tallin (2) - Saaremaa - ok. Parnawy (1) - Ventspils (1) - Liepaja - Połąga - ok. Kłajpedy (2) - Mierzeja Kurońska - Kłajpeda

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd w kierunku Łotwy na wybrzeże Bałtyckie do Zatoki Ryskiej. Jurmała była już znana jako uzdrowisko w czasach napoleońskich. Potem w czasach sowieckich stała się jednym z topowych radzieckich uzdrowisk. Przez kilkanaście kilometrów ciągnie się pas lasku, w którym ukryte są zabytkowe drewniane zabudowania pomieszane ze współczesną, aczkolwiek często dosyć gustowną, architekturą. Chwila relaksu nad morzem. Dalszy przejazd do Rygi - stolicy Łotwy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem m.in.: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Katedra Luterańska. Przejazd do Tallina. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych. Wizyta w muzeum morskim, który stanowi największą chlubę estońskiego muzealnictwa - Seaplane Harbour. Niezwykle nowoczesne muzeum morskie jest położone na terenach starego osiedla rybackiego, w północnej części miasta, nieco poza głównymi trasami komunikacji miejskiej. Historia estońskiej żeglugi oraz marynarki wojennej wciąga bez reszty. Przechadzki między minami morskimi, wizyta w środku olbrzymiej estońskiej łodzi podwodnej Lembit (jedyna istniejąca przedwojenna jednostka Marynarki Wojennej Estonii!! z 1938 roku), a także podziwianie lekkich omeg oraz nowoczesnych łodzi. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Wczesne śniadanie lub suchy prowiant. Przejazd do Virtsu. Przeprawa promem na wyspę Muhu i przejazd po grobli na wyspę Saaremaa (największa wyspa Estonii na Morzu Bałtyckim, której symbolami są: chleb, piwo i wiatraki). Zwiedzanie: jezioro pometeorytowe Kaali (miejsce kultu pogańskiego), wybrzeże wapienne, latarnia morska, XIII-XIV - wieczne obiekty sakralne, "żywe" skanseny (Koguva). Kuressaare - stolica wyspy Saaremaa, z jedynym w krajach Bałtyckich całkowicie zachowanym zamkiem średniowiecznym. Powrót na ląd i przejazd w okolicy Parnawy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd wzdłuż Zatoki Ryskiej do Ventspils (Windawa) - ośrodek sportowy i duży port morski, zamek Kawalerów Mieczowych, mosty murowane, wodospad, przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wyjazd do Liepaja (Lipawa). Zwiedzanie miasta: kościół Św. Trójcy, luterańska świątynia, zbudowana w XVIII wieku, w którym na uwagę zasługuje ołtarz i organy, które do XX wieku były największymi na świecie. Jedna z dzielnic - Karosta - dawna radziecka baza nadmorska, dawne radzieckie więzienie. Dalsza podróż do Połągi - największego kurortu na Litwie, z pięknymi plażami, przesycony zapachem żywicy sosnowych lasów. Miasto datuje swe początki w XII wieku. W 1427 roku był tu król Władysław Jagiełło - ponoć tu pierwszy raz w swoim życiu zobaczył morze. Za czasów Tyszkiewicza powstał słynny dom wczasowy, do którego zjeżdżała się szlachta i magnateria - m.in. także Radziwiłłowie i Ogińscy. Na przełomie XIX/XX wieku Felicjan Tyszkiewicz wybudował neoklasycystyczny pałac z zespołem parkowym, w którym obecnie mieści się Muzeum Bursztynu - zwiedzanie muzeum. Przejazd do w okolice Kłajpedy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przeprawa do Mierzei Kurońskiej - malownicze wydmy i przepiękne kolorowe rybackie chaty, wspaniałe plaże i czyste morskie powietrze, a w miejscowości Juodkrante - Góra Czarownic; w Nidzie, najważniejszej miejscowości na mierzei, spędzał wakacje Tomasz Mann. Czas wolny na wypoczynek nad morzem. Powrót do współczesnego miasta Kłajpedy, spacer z pilotem po małej Starówce, zobaczymy m.in.: secesyjne kamieniczki i teatr. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Wizyta w Muzeum Morskim oraz Delfinarium w Kłajpedzie. W południe wyjazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMIN I CENY KATALOGOWE (zł)

28.05 - 04.06 1999 11.06 - 18.06 2199 12.08 - 19.08 2199 10.09 - 17.09 1999

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd) - 7 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami - 7 śniadania i 7 obiadokolacje - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu: 130 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, przeprawa promem na wyspę Saaremaa, przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1 - osobowego: 600 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.


Opinie o wycieczce objazdowej Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa

Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa - możliwości zakwaterowania:

Miejsce w pokoju

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Wybrzeże Bałtyku i Wyspa Saaremaa? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00