cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Uganda - Rwanda, Uganda
  • Wycieczka objazdowa Uganda - Rwanda, Uganda
  • Wycieczka objazdowa Uganda - Rwanda, Uganda
  • Wycieczka objazdowa Uganda - Rwanda, Uganda
  • Wycieczka objazdowa Uganda - Rwanda, Uganda
  • Wycieczka objazdowa Uganda - Rwanda, Uganda
  • Wycieczka objazdowa Uganda - Rwanda, Uganda
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Uganda - Rwanda

Uganda
Ocena wycieczki objazdowej Uganda - Rwanda:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Uganda - Rwanda w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Ugandy?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

Uganda

Szlak

Uganda Rwanda - 10 DNI

Główne atrakcje

- zobaczysz z bliska goryle, szympansy, i inne ssaki naczelne - poznasz naszych kuzynów - usłyszysz odgłosy afrykańskiej dżungli, to lepsze od niejednego koncertu - piękna sceneria parków narodowych przyniesie Ci spokój i radość - zobaczysz jak wyglądają afrykańskie wioski, jak poszczególne plemiona różnią się od siebie - masz szansę wziąć udział w raftingu na Nilu, będziesz w miejscu, gdzie ta potężna rzeka wypływa z Jeziora Wiktorii, największego w Afryce

O wycieczce

Brytyjczycy nazywali Ugandę "perłą brytyjskich kolonii". Nic dziwnego, kraj urzeka pięknem, wspaniałą zielenią, ciekawymi parkami narodowymi i przyjaznymi ludźmi. Z kolei Rwanda po strasznych doświadczeniach wojennych stała się oazą bezpieczeństwa i dobrobytu. Obserwacja goryli górskich w Parku Narodowym Wulkanów to przeżycie z pogranicza mistyki. Pakujcie walizki i zobaczcie na własne oczy błękit afrykańskich jezior, zieleń gór i tęczowe barwy afrykańskich wiosek.

Dzień 1

Na lotnisku Entebbe będzie na Was czekać kierowca, który zabierze Was wprost do hotelu. Kierowca oczekuje po wyjściu ze strefy celnej i trzyma tabliczkę z Waszym nazwiskiem, zatem nie powinniście mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwej osoby. W każdym momencie możecie zadzwonić na nasz awaryjny numer telefonu czynny non stop i nasz pracownik pomoże Wam trafić we właściwe miejsce. W dokumentach podróży znajdziecie przygotowane przez nas wskazówki i porady. Po przelocie przejazd prywatnym transportem do hotelu w Kampali, stolicy kraju.

Dzień 2

Wycieczka do Jinja, miejsca wypływania Nilu z Jeziora Wiktorii. To niezwykle ważne miejsce na mapie geograficznej słynnych odkryć. Długa i fascynująca jest historia dotarcia do źródeł Nilu. Dojeżdżacie do miasta o wdzięcznej nazwie Jinja, w którym można z trudem dostrzec relikty kolonialnego uroku. Właśnie tutaj Nil wypływa z Jeziora Wiktorii. Dla chętnych fakultatywnie i tylko po wcześniejszym zamówieniu duża dawka adrenaliny - rafting przełomami Nilu. W raftingu może wziąć udział każdy niezależnie od umiejętności pływania, choć wymaga to pewnej odwagi. To znakomita okazja do poznania rzeki i jej pięknych przełomów. Powrót na nocleg do Kampali.

Dzień 3

Wyjazd z miasta na zachód, w kierunku najpiękniejszych parków narodowych. Okazja do poznania ugandyjskiej prowincji, wjazd na coraz bardziej zielone tereny kraju, który już przez Brytyjczyków został nazwany "perłą Afryki". Dojazd do Parku Narodowego Kibale. Piesza wycieczka z lokalnym przewodnikiem po pięknej, równikowej, górskiej dżungli. Podziwiamy wspaniałe otoczenie, ale przede wszystkim próbujemy zaobserwować szympansy, najmądrzejsze i najbliższe naszemu gatunkowi człekokształtne. Obserwacja szympansów w naturalnym środowisku da Wam wiele radości. Nocleg w "lodży" położonej w miejscu otoczonym przyrodą. Kolacja. Tajemnicze odgłosy dżungli będą towarzyszyły Wam aż do momentu zaśnięcia.

Dzień 4

Od rana kontynuujemy dalszą drogę. Dojazd do miejscowości Fort Portal w rejon potężnego masywu Ruwenzori (5109 m n.p.m.), drugiej góry Afryki. Sam szczyt rzadko wyłania się z za chmur. Rejon Ruwenzori należy do najwilgotniejszych na świecie. Dojazd do Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Kolacja i nocleg w lodży.

Dzień 5

Rano safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety. W pięknej scenerii łatwo tu zaobserwować dziką zwierzynę, słonie, liczne gatunki antylop, żyrafy, a nawet drapieżniki. Po południu rejs po pełnym hipopotamów Kazinga Channel łączącym Jezioro Edwarda i Jerzego. Park jest położony właśnie między tymi dwoma wielkimi jeziorami. Z pokładu niewielkiego statku widzimy zwierzęta schodzące do wodopoju i wiele gatunków ptaków. Powrót na nocleg do lodży i kolacja.

Dzień 6

Ruszamy znów na południe, by dojechać w rejon Jeziora Bunyoni położonym na samym południu kraju. Błękit jeziora pięknie kontrastuje z zielonymi, stromymi wzgórzami. Po drodze zatrzymujemy się w ciekawszych miejscach i rzadko odwiedzanych przez turystów miejscowościach. Po dojeździe nad jezioro, można wykąpać się w jego rześkiej wodzie i zrelaksować po podróży. Nocleg w okolicach Bunyoni.

Dzień 7

Rejs po spokojnej toni jeziora. Waszym celem będzie wioska ludu Twa, czyli jednej z grup Pigmejów. Aby dojść do wioski musicie wspiąć się ścieżką poprowadzoną po stromy zboczu. Nie poddawajcie się, na pewno dacie radę wyjść. No a jeśli się nie uda, Pigmeje będą musieli zejść do Was. Poproście Waszego przewodnika, by to zorganizował. Po powrocie kierujecie się do pobliskiej granicy z Rwandą. Odsłaniają się kapitalne widoki na wulkany Wirunga, tworząc krajobraz niczym z bajki. Dojazd do miasta Ruhengeri położonego u stóp wulkanicznych gór. Kolacja i nocleg w lodży w okolicach miasta.

Dzień 8

W tym dniu możecie wybrać jedną z fakultatywnych aktywności. Najpopularniejszą ale też najdroższą opcją jest trekking mający na celu obserwację zagrożonych wyginięcie goryli górskich. Inną możliwością jest trudny trekking na wulkan Bisoke (3711 m n.p.m.) lub znacznie łatwiejszy do miejsca wiecznego spoczynku Dian Fossey, niestrudzonej obrończyni goryli, która zginęła na posterunku swej pięknej służby. Kolacja i nocleg w lodży w okolicach miasta.

Dzień 9

O ustalonej przez Was samych godzinie wyruszacie już w stronę Kigali, położonej na wzgórzach stolicy Rwandy. Zakwaterowanie w hotelu w centrum. Stolica Rwandy dotknięta w latach dziewięćdziesiątych strasznym ludobójstwem, jest już bezpieczna i rozwija się bez przeszkód. Wieczorem czas wolny - okazja do poznania życia nocnego miasta. Nocleg w Kigali.

Dzień 10

Zwiedzanie Kigali. Zaplanowaliśmy dla Was objazd miasta. Nie uciekniecie w tym miejscu od tragicznej historii kraju. Przystaniecie w hotelu rozsławionym przez film "Hotel Ruanda". Namawiamy Was, byście też zwiedzili Genocide Memorial Center, miejsce upamiętniające masowe ludobójstwo, które miało miejsce nie tak dawno temu. Wykwaterowanie z pokoju ok. godz. 18. Przejazd na lotnisko i wylot.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

- 9 noclegów (hotele i lodże ok. 3*/4*) ze śniadaniami - wyżywienie wg programu (5 kolacji) - transport samochodem typu toyota landcruiser - kierowca do własnej dyspozycji (jęz. angielski) - trekking w rezerwacie szympansów z lokalnym przewodnikiem - rejsy po Jeziorze Bunyoni i Kanale Kazinga - opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów, zezwolenia (poza pozwoleniem na goryle) - ubezpieczenie KL, NNW, bagaż - opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) - Informator Przedwyjazdowy w języku polskim - dostęp do awaryjnej linii telefonicznej 24/h w języku polskim

Cena nie obejmuje

- biletów lotniczych - wiz płatnej na granicy wg aktualnej stawki (obecnie 100 USD) - zwyczajowych napiwków (ich wysokość jest podawana w Informatorze Przedwyjazdowym) - pozostałego wyżywienia - wycieczek fakultatywnych w dn. 8 - ewentualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (2,8% ceny) - ewentualnego ubezpieczenia od chorób przewlekłych (2 USD/dzień/os.)

Uwagi

Należy posiadać paszport z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 9 miesięcy od daty powrotu. Po wykupieniu zezwolenia na goryle nie jest możliwy jego zwrot, ani zamiana na inną osobę. Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze wpisane do żółtej książeczki (lub wpis o braku możliwości zaszczepienia). Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Każdy Uczestnik otrzymuje około 2 tygodnie przed wyjazdem niezbędne vouchery i Informator Przedwyjazdowy w języku polskim. Każdy Uczestnik dysponuje awaryjnym telefonem biura czynnym 24h/dobę.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www


Opis hotelu Uganda - Rwanda według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

Uganda

Szlak

Uganda Rwanda - 10 DNI

Główne atrakcje

- zobaczysz z bliska goryle, szympansy, i inne ssaki naczelne - poznasz naszych kuzynów - usłyszysz odgłosy afrykańskiej dżungli, to lepsze od niejednego koncertu - piękna sceneria parków narodowych przyniesie Ci spokój i radość - zobaczysz jak wyglądają afrykańskie wioski, jak poszczególne plemiona różnią się od siebie - masz szansę wziąć udział w raftingu na Nilu, będziesz w miejscu, gdzie ta potężna rzeka wypływa z Jeziora Wiktorii, największego w Afryce

O wycieczce

Brytyjczycy nazywali Ugandę "perłą brytyjskich kolonii". Nic dziwnego, kraj urzeka pięknem, wspaniałą zielenią, ciekawymi parkami narodowymi i przyjaznymi ludźmi. Z kolei Rwanda po strasznych doświadczeniach wojennych stała się oazą bezpieczeństwa i dobrobytu. Obserwacja goryli górskich w Parku Narodowym Wulkanów to przeżycie z pogranicza mistyki. Pakujcie walizki i zobaczcie na własne oczy błękit afrykańskich jezior, zieleń gór i tęczowe barwy afrykańskich wiosek.

Dzień 1

Na lotnisku Entebbe będzie na Was czekać kierowca, który zabierze Was wprost do hotelu. Kierowca oczekuje po wyjściu ze strefy celnej i trzyma tabliczkę z Waszym nazwiskiem, zatem nie powinniście mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwej osoby. W każdym momencie możecie zadzwonić na nasz awaryjny numer telefonu czynny non stop i nasz pracownik pomoże Wam trafić we właściwe miejsce. W dokumentach podróży znajdziecie przygotowane przez nas wskazówki i porady. Po przelocie przejazd prywatnym transportem do hotelu w Kampali, stolicy kraju.

Dzień 2

Wycieczka do Jinja, miejsca wypływania Nilu z Jeziora Wiktorii. To niezwykle ważne miejsce na mapie geograficznej słynnych odkryć. Długa i fascynująca jest historia dotarcia do źródeł Nilu. Dojeżdżacie do miasta o wdzięcznej nazwie Jinja, w którym można z trudem dostrzec relikty kolonialnego uroku. Właśnie tutaj Nil wypływa z Jeziora Wiktorii. Dla chętnych fakultatywnie i tylko po wcześniejszym zamówieniu duża dawka adrenaliny - rafting przełomami Nilu. W raftingu może wziąć udział każdy niezależnie od umiejętności pływania, choć wymaga to pewnej odwagi. To znakomita okazja do poznania rzeki i jej pięknych przełomów. Powrót na nocleg do Kampali.

Dzień 3

Wyjazd z miasta na zachód, w kierunku najpiękniejszych parków narodowych. Okazja do poznania ugandyjskiej prowincji, wjazd na coraz bardziej zielone tereny kraju, który już przez Brytyjczyków został nazwany "perłą Afryki". Dojazd do Parku Narodowego Kibale. Piesza wycieczka z lokalnym przewodnikiem po pięknej, równikowej, górskiej dżungli. Podziwiamy wspaniałe otoczenie, ale przede wszystkim próbujemy zaobserwować szympansy, najmądrzejsze i najbliższe naszemu gatunkowi człekokształtne. Obserwacja szympansów w naturalnym środowisku da Wam wiele radości. Nocleg w "lodży" położonej w miejscu otoczonym przyrodą. Kolacja. Tajemnicze odgłosy dżungli będą towarzyszyły Wam aż do momentu zaśnięcia.

Dzień 4

Od rana kontynuujemy dalszą drogę. Dojazd do miejscowości Fort Portal w rejon potężnego masywu Ruwenzori (5109 m n.p.m.), drugiej góry Afryki. Sam szczyt rzadko wyłania się z za chmur. Rejon Ruwenzori należy do najwilgotniejszych na świecie. Dojazd do Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Kolacja i nocleg w lodży.

Dzień 5

Rano safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety. W pięknej scenerii łatwo tu zaobserwować dziką zwierzynę, słonie, liczne gatunki antylop, żyrafy, a nawet drapieżniki. Po południu rejs po pełnym hipopotamów Kazinga Channel łączącym Jezioro Edwarda i Jerzego. Park jest położony właśnie między tymi dwoma wielkimi jeziorami. Z pokładu niewielkiego statku widzimy zwierzęta schodzące do wodopoju i wiele gatunków ptaków. Powrót na nocleg do lodży i kolacja.

Dzień 6

Ruszamy znów na południe, by dojechać w rejon Jeziora Bunyoni położonym na samym południu kraju. Błękit jeziora pięknie kontrastuje z zielonymi, stromymi wzgórzami. Po drodze zatrzymujemy się w ciekawszych miejscach i rzadko odwiedzanych przez turystów miejscowościach. Po dojeździe nad jezioro, można wykąpać się w jego rześkiej wodzie i zrelaksować po podróży. Nocleg w okolicach Bunyoni.

Dzień 7

Rejs po spokojnej toni jeziora. Waszym celem będzie wioska ludu Twa, czyli jednej z grup Pigmejów. Aby dojść do wioski musicie wspiąć się ścieżką poprowadzoną po stromy zboczu. Nie poddawajcie się, na pewno dacie radę wyjść. No a jeśli się nie uda, Pigmeje będą musieli zejść do Was. Poproście Waszego przewodnika, by to zorganizował. Po powrocie kierujecie się do pobliskiej granicy z Rwandą. Odsłaniają się kapitalne widoki na wulkany Wirunga, tworząc krajobraz niczym z bajki. Dojazd do miasta Ruhengeri położonego u stóp wulkanicznych gór. Kolacja i nocleg w lodży w okolicach miasta.

Dzień 8

W tym dniu możecie wybrać jedną z fakultatywnych aktywności. Najpopularniejszą ale też najdroższą opcją jest trekking mający na celu obserwację zagrożonych wyginięcie goryli górskich. Inną możliwością jest trudny trekking na wulkan Bisoke (3711 m n.p.m.) lub znacznie łatwiejszy do miejsca wiecznego spoczynku Dian Fossey, niestrudzonej obrończyni goryli, która zginęła na posterunku swej pięknej służby. Kolacja i nocleg w lodży w okolicach miasta.

Dzień 9

O ustalonej przez Was samych godzinie wyruszacie już w stronę Kigali, położonej na wzgórzach stolicy Rwandy. Zakwaterowanie w hotelu w centrum. Stolica Rwandy dotknięta w latach dziewięćdziesiątych strasznym ludobójstwem, jest już bezpieczna i rozwija się bez przeszkód. Wieczorem czas wolny - okazja do poznania życia nocnego miasta. Nocleg w Kigali.

Dzień 10

Zwiedzanie Kigali. Zaplanowaliśmy dla Was objazd miasta. Nie uciekniecie w tym miejscu od tragicznej historii kraju. Przystaniecie w hotelu rozsławionym przez film "Hotel Ruanda". Namawiamy Was, byście też zwiedzili Genocide Memorial Center, miejsce upamiętniające masowe ludobójstwo, które miało miejsce nie tak dawno temu. Wykwaterowanie z pokoju ok. godz. 18. Przejazd na lotnisko i wylot.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

- 9 noclegów (hotele i lodże ok. 3*/4*) ze śniadaniami - wyżywienie wg programu (5 kolacji) - transport samochodem typu toyota landcruiser - kierowca do własnej dyspozycji (jęz. angielski) - trekking w rezerwacie szympansów z lokalnym przewodnikiem - rejsy po Jeziorze Bunyoni i Kanale Kazinga - opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów, zezwolenia (poza pozwoleniem na goryle) - ubezpieczenie KL, NNW, bagaż - opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) - Informator Przedwyjazdowy w języku polskim - dostęp do awaryjnej linii telefonicznej 24/h w języku polskim

Cena nie obejmuje

- biletów lotniczych - wiz płatnej na granicy wg aktualnej stawki (obecnie 100 USD) - zwyczajowych napiwków (ich wysokość jest podawana w Informatorze Przedwyjazdowym) - pozostałego wyżywienia - wycieczek fakultatywnych w dn. 8 - ewentualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (2,8% ceny) - ewentualnego ubezpieczenia od chorób przewlekłych (2 USD/dzień/os.)

Uwagi

Należy posiadać paszport z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 9 miesięcy od daty powrotu. Po wykupieniu zezwolenia na goryle nie jest możliwy jego zwrot, ani zamiana na inną osobę. Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze wpisane do żółtej książeczki (lub wpis o braku możliwości zaszczepienia). Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Każdy Uczestnik otrzymuje około 2 tygodnie przed wyjazdem niezbędne vouchery i Informator Przedwyjazdowy w języku polskim. Każdy Uczestnik dysponuje awaryjnym telefonem biura czynnym 24h/dobę.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie wwwOpinie o wycieczce objazdowej Uganda - Rwanda

Uganda - Rwanda - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2-osobowy
dokwaterowanie w pokoju 2-os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Uganda - Rwanda? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00