cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Uganda - Ruanda z wypadem do Konga, Uganda
 • Wycieczka objazdowa Uganda - Ruanda z wypadem do Konga, Uganda
 • Wycieczka objazdowa Uganda - Ruanda z wypadem do Konga, Uganda
 • Wycieczka objazdowa Uganda - Ruanda z wypadem do Konga, Uganda
 • Wycieczka objazdowa Uganda - Ruanda z wypadem do Konga, Uganda
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
15.08 - 27.08
już od 13206 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
07.11 - 19.11
już od 12511 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Uganda - Ruanda z wypadem do Konga

Uganda
Ocena wycieczki objazdowej Uganda - Ruanda z wypadem do Konga:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 15 sierpnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 07 listopada 2019

Wycieczka objazdowa Uganda - Ruanda z wypadem do Konga w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Ugandy?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

Uganda

Szlak

Uganda Rwanda - 13 dni Główne atrakcje Obserwacja goryli górskich w Ugandzie Fascynująca sceneria "Gór Księżycowych" Safari i rejs w Parku Narodowym Królowej Elżbiety Spotkanie z Pigmejami w Semuliki Obserwacja szympansów w Kibale Spotkania z miejscową ludnością Rejs po jeziorze Wiktorii i jeziorze Bunyoni

O wycieczce

Podczas tej wyprawy poznajemy różne oblicza Afryki. Odwiedzamy miejsca z dziurawymi drogami, biednymi wioskami i problemami nie do rozwiązania. Ale towarzyszą nam zawsze piękne krajobrazy, wspaniała przyroda i barwnie ubrani, przyjaźni ludzie. Zajrzymy do pełnego zwierząt Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Największą atrakcją jest obserwacja goryli górskich w Ugandzie. Spotkanie z gorylami w niezwykłej scenerii przypomina pobyt na innej planecie i spotkanie z obcą cywilizacją. Czeka nas natomiast poszukiwanie szympansów w ich naturalnym środowisku. Pod względem przyrodniczym odwiedzane tereny należą do najpiękniejszych na świecie. Podróżowanie po prawdziwej Afryce to wspaniała przygoda, która wymaga jednak nieco cierpliwości i pewnej odporności psychicznej. Uganda i Rwanda stały się ostatnio krajami bezpiecznymi i przyjaznymi, a ta organizowana już przez nas od lat wyprawa pozostaje na długo w pamięci.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Kampali, stolicy Ugandy. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2

Chłoniemy atmosferę gwarnego, afrykańskiego i wieloreligijnego miasta. Udajemy się nad leżące w dorzeczu Nilu Jezioro Wiktorii, znajdujemy się bezpośrednio nad największym jeziorem w Afryce. Rejs po jeziorze Wiktorii do jednej z wsi. Poznajemy realia życia mieszkańców i staramy się nieco zrelaksować i zaaklimatyzować się na Czarnym Lądzie. Wieczorem możliwość udziału w spektaklu prezentującym lokalne plemiona i tańce (poza ceną wycieczki). Powrót na nocleg.

Dzień 3

Całodzienna wycieczka do Jinja, miejsca wypływania Nilu z Jeziora Wiktorii. To niezwykle ważne miejsce na mapie geograficznej słynnych odkryć. Długa i fascynująca jest historia dotarcia do źródeł Nilu. Oglądamy też miasto Jinja, w którym można z trudem dostrzec relikty kolonialnego uroku. Następnie udajemy się, by ujrzeć przełomy Nilu Białego. Dla chętnych (dodatkowo płatne i tylko po wcześniejszym zamówieniu) duża dawka adrenaliny - rafting przełomami Nilu. W raftingu może wziąć udział każdy niezależnie od umiejętności pływania, choć udział ten wymaga pewnej odwagi. To znakomita okazja do poznania rzeki i jej pięknych przełomów. Dla pozostałych możliwość spędzenia czasu w sposób znacznie spokojniejszy, czyli podziwiania przełomu Nilu z brzegu. Powrót na nocleg.

Dzień 4

Wyjazd z miasta na zachód, w kierunku najpiękniejszych parków narodowych. Okazja do poznania ugandyjskiej prowincji, wjazd na coraz bardziej zielone tereny kraju, który już przez Brytyjczyków został nazwany "perłą Afryki". Piesza wycieczka ścieżką po pięknej, równikowej, górskiej dżungli. Podziwiamy wspaniałe otoczenie, ale przede wszystkim próbujemy zaobserwować szympansy, najmądrzejsze i najbliższe naszemu gatunkowi człekokształtne. Obserwacja szympansów w naturalnym środowisku daje wiele radości. W Kibale lokalni przewodnicy pomogą też wytropić dla nas inne gatunki naczelnych zamieszkujących las. Kolacja. Nocleg w lodży (w stałych namiotach) w otoczeniu przyrody. Tajemnicze odgłosy dżungli będą towarzyszyły nam aż do momentu zaśnięcia.

Dzień 5

Przejazd do miejscowości Fort Portal w rejon potężnego masywu Ruwenzori (5109 m n.p.m.), trzeciej góry Afryki. Sam szczyt rzadko wyłania się zza chmur. Rejon Ruwenzori należy do najwilgotniejszych na świecie. W tym dniu odwiedzimy jeszcze "pałac" lokalnego króla. W Ugandzie przetrwał system lokalnych królestw, a ich władcy odbudowują swoją pozycję. Udajemy się do Parku Narodowego Semuliki, jedynego obszaru prawdziwie nizinnego lasu tropikalnego we wschodniej Afryce. Żyją tu charakterystyczne gatunki antylop, leśne bawoły i leśne słonie, gerezy, hipopotamy. Występują gorące źródła. Nocleg w lodży w pięknej dolinie, w otoczeniu przyrody.

Dzień 6

Spacer w parku - obserwujemy ptaki, szukamy żyjących tu także szympansów, podpatrujemy słonie i bawoły, podziwiamy piękny wodospad, podziwiamy tryskające gejzery i rozkoszujemy się pięknem natury. Wielką ciekawostką będą odwiedziny wioski Pigmejów Bambuti, pierwotnych mieszkańców dżungli, żyjących nad brzegami rzeki. Przejazd do Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Zwierzęta często podchodzą pod namiotowe lodże, w których będziemy nocować. Na kolację udajemy się przy świetle latarki i uważamy aby nie zderzyć się z hipopotamem w ciemności. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Rano safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety. W pięknej scenerii łatwo tu zaobserwować dziką zwierzynę, słonie, antylopy, żyrafy, a czasem nawet drapieżniki. W oddali króluje pasmo gór Ruwenzori. Lunch. Po południu rejs po pełnym hipopotamów Kazinga Channel łączącym Jezioro Edwarda i Jerzego. Park jest położony właśnie między tymi dwoma wielkimi jeziorami. Zaobserwujemy mnóstwo różnych gatunków ptaków, a także liczne krokodyle, słonie. Rejs to piękne przeżycie, które zbliży nas do niezwykłej, afrykańskiej przyrody. Kolacja. Nocleg.

Dzień 8

Tego dnia czeka nas długa wyprawa naszymi samochodami terenowymi. Ruszamy na południe, by dojechać w rejon Parku Bwindi, wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO. Po drodze zatrzymujemy się w najciekawszych punktach położonych na naszej trasie i miejscach rzadko odwiedzanych przez turystów. Trasa na tym odcinku jest niezwykle atrakcyjna, przy szczęściu będziemy mieli okazje podziwiać lwy wdrapujące się tu na drzewa. Droga wiedzie w górę i zmienia się krajobraz, zakręty, ściany skalne, bujna roślinność, wioski górskie i ścielące się mgły stwarzają niesamowitą scenerię. Kolacja i zakwaterowanie na terenie Parku Bwindi.

Dzień 9

Rano wyruszamy do Lasu Bwindi, jednego z najbogatszych ekosystemów w Afryce, gdzie wraz z przewodnikiem udajemy się na wyprawę w poszukiwaniu goryli (dodatkowo płatne, nie ujęte w cenie wycieczki). Poruszamy się mniejszych grupach, w dzikim terenie przez pokryte dżunglą góry. Każda z grup idzie do innego stada goryli, które wcześniej tropią rangersi. Uwaga, piesza wycieczka do goryli wymaga marszu po błotnistych i czasem stromych ścieżkach. Wymagana jest przeciętna kondycja i sprawność. Jednakże na miejscu możemy za niewielką opłatą zaangażować pomocnika, który poniesie nasz plecaczek, pomoże w trudniejszych, błotnistych miejscach. Sprawia to że taki trekking jest dostępny praktycznie dla każdego. Po spotkaniu z gorylami ruszamy znów na południe, by dojechać w rejon Jeziora Bunyoni położonego na samym południu kraju. Błękit jeziora pięknie kontrastuje z zielonymi, stromymi wzgórzami. Po dojeździe nad jezioro, można wykąpać się w jego rześkiej wodzie i zrelaksować po podróży. Nocleg w okolicach Bunyoni.

Dzień 10

Rejs po spokojnej toni jeziora usianego licznymi wysepkami, bardzo ma lowniczego. Obserwujemy życie mieszkańców. Zatrzymujemy się aby odwiedzić jedną z wiosek. Słuchamy historii o jeziorze i legend opowiadanych przez miejscowego przewodnika. Po tej pięknej wycieczce wodnej kierujemy się już samochodami do pobliskiej granicy z Rwandą. Przekraczamy granicę. Odsłaniają się kapitalne widoki na wulkany Wirunga, tworząc krajobraz niczym z bajki. Dojeżdżamy do miasteczka Ruhengeri położonego u stóp wulkanicznych gór. Dobre piwo w historycznym motelu Muhabura przywróci nam chęć życia po podróży. Nocleg w górskiej lodży w spektakularnej scenerii stożków wulkanicznych.

Dzień 11

W tym dniu dla chętnych od wczesnego rana przewidziana jest półdniowa wycieczka (dodatkowo płatna) w pięknej, bajkowej scenerii gór Wirunga. Udajemy się do położonego w górach miejsca spoczynku Dian Fossey. Najpierw udajemy się przez pola kwitnącego rumianku, potem idziemy wśród paproci, mokradeł, drzew pokrytych mchem przypominających straszne postaci z bajek. Powrót do lodży. Czas na masaż, szklankę piwa. Na pewno ktoś zajmie się wyczyszczeniem naszych zabłoconych butów i rozpali w kominku, byśmy mogli zagrzać się, gdy przyjdzie chłodny wieczór. Nocleg w lodży.

Dzień 12

Przejazd do Kigali. Stolica Rwandy dotknięta w latach dziewięćdziesiątych strasznym ludobójstwem, jest już bezpieczna i rozwija się bez przeszkód. Przystajemy w hotelu rozsławionym przez film “Hotel Ruanda". Refleksyjna wizyta w Kigali Genocide Memorial Center, miejscu upamiętniającym masowe ludobójstwo, do którego doszło nie tak dawno temu. Spróbujemy zrozumieć, dlaczego świat w milczeniu przyglądał się tym makabrycznym wydarzeniom. Przekonamy się jak pięknie człowiek potrafi starać się wybaczyć drugiemu człowiekowi największe zło. Hotel do naszej dyspozycji do czasu wyjazdu na lotnisko. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski z przesiadką.

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, minimum 23kg bagażu nadawanego/os., wszelkie koszty transportu - samochody terenowe przystosowane do obserwacji zwierzyny, przejazdy między lotniskami i hotelami, śniadania w hotelach, 1 lunch, 5 kolacji; noclegi w pokojach 2 osobowych, (hotele lub "lodże" 3*- 4* wg oceny biura, możliwa noc w stałym namiocie wyposażonym w łóżka i prywatną łazienkę), opłaty za wstępy do parków narodowych (poza pozwoleniem na goryle) i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 900 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz (obecnie 100 USD/os), zimnych napojów do posiłków, ewentualnej indywidualnej opłaty wylotowej, zwyczajowych napiwków, wycieczki na obserwację goryli wg aktualnych cen (aktualnie ok. 690 USD/os. - koszt wstępu wraz z transportem), dopłaty do pok. 1-osobowego 650 USD.

Uwagi

Liczba Uczestników - od 6 do 16, program wraz z godzinami zbiórki i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tygodnie przed wyjazdem, obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych, wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje dla chętnych na bieżąco pilot. Decyzję o wzięciu udziału w obserwacji goryli górskich (lub rezygnacji z niej) należy podjąć w momencie zapisywania się na wycieczkę. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www


Opis hotelu Uganda - Ruanda z wypadem do Konga według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

Uganda

Szlak

Uganda Rwanda - 13 dni

Główne atrakcje

Obserwacja goryli górskich w Rwandzie Fascynująca sceneria "Gór Księżycowych" Safari i rejs w Parku Narodowym Królowej Elżbiety Poszukiwanie szympansów w Parku Kibale Spotkania z miejscową ludnością Emocje podczas raftingu na Nilu

O wycieczce

Podczas tej wyprawy poznajemy różne oblicza Afryki - piękne, nastawione na turystów miejsca, a także inne oblicze kraju z biednymi wioskami i problemami nie do rozwiązania. Towarzyszą nam zawsze urocze krajobrazy, wspaniała przyroda i barwnie ubrani, przyjaźni ludzie. Zajrzymy do pełnego zwierząt Parku Narodowego Królowej Elżbiety i w kilka innych wspaniałych miejsc. Wielką, choć bardzo drogą atrakcją jest obserwacja goryli górskich w Parku Narodowym Wulkanów w Rwandzie. Spotkanie z gorylami w niezwykłej scenerii gór przypomina pobyt na innej planecie i spotkanie z obcą cywilizacją. W Ugandzie czeka nas natomiast poszukiwanie szympansów w ich naturalnym środowisku. Pod względem przyrodniczym odwiedzane tereny należą do najpiękniejszych na świecie. Podróżowanie po prawdziwej Afryce to wspaniała przygoda, która wymaga jednak nieco cierpliwości i pewnej odporności psychicznej. Uganda i Rwanda stały się ostatnio krajami bezpiecznymi i przyjaznymi, a ta organizowana już kilkukrotnie wyprawa pozostaje na długo w pamięci.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Kampali, stolicy Ugandy. Przylot wieczorem i nocleg, ewentualnie nocleg tranzytowy w innym mieście i przylot do Ugandy następnego dnia.

Dzień 2

Oglądanie nabrzeża Jeziora Wiktorii, znajdujemy się bezpośrednio nad największym jeziorem w Afryce. Krótki rejs po jeziorze Wiktorii do jednej z wsi. Poznajemy realia życia mieszkańców i staramy się nieco zrelaksować i zaaklimatyzować się na Czarnym Lądzie. Nocleg w Kampali lub okolicach miasta.

Dzień 3

Całodzienna wycieczka do Jinja, miejsca wypływania Nilu z Jeziora Wiktorii. To niezwykle ważne miejsce na mapie geograficznej słynnych odkryć. Długa i fascynująca jest historia dotarcia do źródeł Nilu. Oglądamy też miasto Jinja, w którym można z trudem dostrzec relikty kolonialnego uroku. Następnie udajemy się, by ujrzeć przełomy Nilu Białego. Dla chętnych (dodatkowo płatne i tylko po wcześniejszym zamówieniu) duża dawka adrenaliny - rafting przełomami Nilu. W raftingu może wziąć udział każdy niezależnie od umiejętności pływania, choć udział ten wymaga pewnej odwagi. To znakomita okazja do poznania rzeki i jej pięknych przełomów. Dla pozostałych możliwość spędzenia czasu w sposób znacznie spokojniejszy, czyli podziwiania bystrzy Nilu z brzegu. Powrót na nocleg.

Dzień 4

Wyjazd z miasta na zachód, w kierunku najpiękniejszych parków narodowych. Okazja do poznania ugandyjskiej prowincji, wjazd na coraz bardziej zielone tereny kraju, który już przez Brytyjczyków został nazwany "perłą Afryki". Łatwa piesza wycieczka ścieżką po pięknej, równikowej, górskiej dżungli. Podziwiamy wspaniałe otoczenie, ale przede wszystkim próbujemy zaobserwować szympansy, najmądrzejsze i najbliższe naszemu gatunkowi człekokształtne. Obserwacja szympansów w naturalnym środowisku daje wiele radości. W Kibale lokalni przewodnicy pomogą też wytropić dla nas inne gatunki naczelnych zamieszkujących las. Nocleg w "lodży" położonej w miejscu otoczonym przyrodą. Tajemnicze odgłosy dżungli będą towarzyszyły nam aż do momentu zaśnięcia.

Dzień 5

Od rana kontynuujemy dalszą drogę. Dojazd do miejscowości Fort Portal w rejon potężnego masywu Ruwenzori (5109 m n.p.m.), drugiej góry Afryki. Sam szczyt rzadko wyłania się z za chmur. Rejon Ruwenzori należy do najwilgotniejszych na świecie. W tym dniu odwiedzimy jeszcze "pałac" lokalnego króla. W Ugandzie przetrwał system lokalnych królestw, a ich władcy odbudowują swoją pozycję. Posuwamy się dalej wzdłuż granicy z Kongiem. Dojazd do Parku Narodowego Królowej Elżbiety i tam nocleg w lodży.

Dzień 6

Rano safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety. W pięknej scenerii łatwo tu zaobserwować dziką zwierzynę, słonie, liczne gatunki antylop, żyrafy, a nawet drapieżniki. Po południu rejs po pełnym hipopotamów Kazinga Channel łączącym Jezioro Edwarda i Jerzego. Park jest położony właśnie między tymi dwoma wielkimi jeziorami. Rejs to piękne przeżycie, który zbliży nas do niezwykłej, afrykańskiej przyrody. Powrót na nocleg do lodży.

Dzień 7

Ruszamy znów na południe, by dojechać w rejon Jeziora Bunyoni położonym na samym południu kraju. Błękit jeziora pięknie kontrastuje z zielonymi, stromymi wzgórzami. Po drodze zatrzymujemy się w ciekawszych miejscach i rzadko odwiedzanych przez turystów miejscowościach. Po dojeździe nad jezioro, można wykąpać się w jego rześkiej wodzie i zrelaksować po podróży. Nocleg w okolicach Bunyoni.

Dzień 8

Rejs po spokojnej toni jeziora. Naszym celem jest wioska ludu Twa, czyli jednej z grup Pigmejów. Spotykamy tutaj Pigmejów, którzy zostali już wypędzeni z lasów stanowiących ich odwieczny dom i źródło pożywienia. Pigmeje żyją dziś w biedzie i z trudem odnajdują się w innym świecie. Kierujemy się do pobliskiej granicy z Rwandą. Odsłaniają się kapitalne widoki na wulkany Wirunga, tworząc krajobraz niczym z bajki. Dojeżdżamy do miasta Ruhengeri położonego u stóp wulkanicznych gór. Dobre piwo w historycznym motelu przywróci nam chęć życia po podróży. Nocleg w hotelu.

Dzień 9

W tym dniu czeka nas wyprawa do Parku Narodowego Wulkanów w górach Wirunga, unikatowej, pokrytej dżunglą, ostoi goryli górskich (dodatkowo płatne, nie ujęte w cenie wycieczki). Przewodnicy przez gęsty las doprowadzą nas do jednej z rodzin goryli, którą będziemy mogli obserwować całą godzinę. Poruszamy się w maksymalnie ośmioosobowych grupach, w dzikim terenie przez pokryte dżunglą góry. Zwykle goryle nie są daleko od miejsca do którego dojeżdża się samochodem. Każda z grup idzie z przewodnikiem do innego stada goryli, które wcześniej tropią rangersi. Uwaga, piesza wycieczka do goryli wymaga marszu po błotnistych i czasem stromych ścieżkach, wymagana jest przeciętna sprawność i kondycja. Wszyscy, którzy nie zechcą wydać znacznej kwoty za obserwację goryli, mogą spędzić ten dzień ciekawie w inny sposób, np. idąc na trekking na jeden z wulkanów lub miejsca, gdzie została pochowana Dian Fossey, niestrudzona obrończyni goryli, która zginęła na posterunku swej pięknej służby. Losy Dian Fossey były przedstawione w filmie "Goryle we mgle". Nocleg w Ruhengeri.

Dzień 10

Wyjazd nad Jezioro Kiwu, kolejne wielkie jezioro położone w Wielkim Rowie Afrykańskim. Docieramy do samej granicy Konga, wielkiego ale niestety niestabilnego kraju. Jeśli pozwoli sytuacja polityczna, stan bezpieczeństwa i możliwość wydawania wiz na granicy, istnieje szansa wyjazdu do pobliskiej Gomy w Kongu. To dotykane wieloma nieszczęściami, leżące u stóp czynnego wulkanu miasto robi mocne, choć niekoniecznie dobre wrażenie. Ewentualny wyjazd do Gomy - wyłącznie na własną odpowiedzialność, biuro nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa w Kongu.

Dzień 11

Leniwy poranek nad Jeziorem Kiwu. Wyruszamy w stronę stolicy przystając po drodze w najładniejszych miejscach. Szczególnie malownicze są położone na wzgórzach plantacje herbaty. Podobno najlepsze jej gatunki trafiają stąd prosto na brytyjski dwór królewski. Po południu dojazd do Kigali, położonej na wzgórzach stolicy Rwandy. Wieczorem okazja do poznania życia nocnego miasta, możliwość pójścia na tańce lub koncert. Nocleg w Kigali.

Dzień 12

Zwiedzanie Kigali. Stolica Rwandy dotknięta w latach dziewięćdziesiątych strasznym ludobójstwem, jest już bezpieczna i rozwija się bez przeszkód. Przystajemy w hotelu rozsławionym przez film "Hotel Ruanda". Refleksyjny wyjazd do Kigali Genocide Memorial Center, miejsca upamiętniającego masowe ludobójstwo, które miało miejsce nie tak dawno temu. Spróbujemy zrozumieć, dlaczego świat w milczeniu przyglądał się tym makabrycznym wydarzeniom. Wieczorem lub po południu wylot z przesiadką do Polski.

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie koszty transportu (podczas safari samochody przystosowane do obserwacji zwierzyny), minibusy, przejazdy między lotniskami i hotelami), śniadania w hotelach, 4 kolacje, noclegi w pokojach 2 osobowych, (hotele lub "lodże" - 3* lub 4*), opłaty za wstępy do parków narodowych (poza pozwoleniem na goryle) i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz (obecnie 100 USD/os), zimnych napojów do posiłków, ewentualnej indywidualnej opłaty wylotowej, zwyczajowych napiwków, pozwolenia wg aktualnych stawek na obserwację goryli w Ruandzie (aktualnie 750 USD/os.), kosztów ewentualnego wypadu do Konga, dopłaty do pok. 1-osobowego 480 USD.

Uwagi

Liczebności grupy od 7 do 18 osób. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Wymagane jest obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze wpisane do żółtej książeczki szczepień. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych. Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje dla chętnych na bieżąco pilot. Decyzję o wzięciu udziału w obserwacji goryli górskich (lub rezygnacji z niej) należy podjąć w momencie zapisywania się na wycieczkę. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od powrotu z przynajmniej trzema zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie wwwOpinie o wycieczce objazdowej Uganda - Ruanda z wypadem do Konga

Uganda - Ruanda z wypadem do Konga - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2-osobowy
dokwaterowanie w pokoju 2-os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Uganda - Ruanda z wypadem do Konga? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00