cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka, Ekwador
1 / 16
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka
star 3

Ekwador
Ocena wycieczki objazdowej Ameryka od Środka:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Ameryka od Środka w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Ekwadoru?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele o standardzie *** - (10 lub 11rozpoczętych dób hotelowych w zależności od terminu). Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Charges, położonego na północ od Panama City. Tu zobaczymy jak żyją Indianie Embera Drua, rdzenni mieszkańcy Panamy, którzy pierwotnie zamieszkiwali górzyste tereny Darien. Wioska ukryta jest w dżungli i jedyna droga, która do niej prowadzi, to droga rzeczna (ok. 60 min przeprawa czółnami). Poznamy kulturę oraz życie codziennie Indian, zobaczymy pokaz tańców, a następnie spróbujemy tradycyjnego posiłku - ryby z dodatkiem pieczonych lub gotowanych batatów. Czas na zakup pamiątek - wyrób rękodzieła to jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy przez mieszkańców wioski. Indianie Embera żyją prosto, z dala od cywilizacji, są wyjątkowo gościnni, serdeczni i uśmiechnięci. Następnie przepłyniemy do pobliskiego wodospadu, czas na orzeźwiającą kąpiel. Powrót do hotelu w Panamie, kolację i nocleg. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Panama City gdzie rozpoczniemy zwiedzanie starego miasta Panama - Panama Vieja (wpisane na listę UNESCO). Panama to charakterystyczne wąskie uliczki, niska zabudowa, szlacheckie posiadłości i kontrastujące z nimi wieżowce w centrum miasta. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy pałac prezydencki, katedrę San Jose. Następnie przejazd na groblę Amador, z której można podziwiać panoramę miasta. Następnie wyprawa nad Kanał Panamski. Kanał Panamski jest bardzo ważnym traktem morskim łączącym Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. Dzienna przepustowość kanału to około 1400 statków. Kanał Panamski posiada 3 pary śluz. Niektóre z nich posiadają centra obserwacyjne: Gatun, Agua Clara i Miraflores. Jego długość wynosi 81 km. Zatrzymamy się przy śluzie Miraflores, aby zobaczyć jak przez to wąskie gardło przeprawiają się ogromne statki. Całe przedsięwzięcie związane z Kanałem Panamskim to również Park Narodowy w Chagres. Park Narodowy pozwala zachować naturalne zasoby tego miejsca, lasy tropikalne, rzeki, jeziora. np. J. Alajuela jest naturalnym zbiornikiem retencyjnym regulującym poziom wody w Kanale Panamskim. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 70 km).
Dzień 4
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Quito (druga najwyżej położona stolica na świecie), jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Miasto położone jest w dolinie Guaillabamba, u stóp wulkanu Pichincha (4879 m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od nowej części miasta. Pojedziemy pod pomnik Francisco de Orellana, aby podziwiać panoramę Guapulo i drogę konkwistadorów. Przejedziemy obok kongresu z kamienną fasadą, w której wykute są sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytetu Katolickiego i Politechniki, parku El Ejido i Alameda oraz Domu Kultury Ekwadorskiej. Następnie zwiedzimy kolonialną część miasta, wpisaną w 1968 roku na listę światowego dziedzictwa kultury Unesco (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, renesansowa katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535 r.), barokowy kosciół La Compañía z początku XVII w. (1605 r.) i bazylika. Zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo. Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha). Wejdziemy do parku, gdzie znajduje sie słynny pomnik wzynaczający równik oraz do Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku: surowe jajko stoi pionowo, dokładnie na równiku woda w zlewie spływa pionowo (nie kręci się), natomiast 1 metr na północ od równika kręci się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a 1 m na południe od równika w odwrotną stronę. Będziemy mieli możliwość zrobienia zdjęć, stojąc jednocześnie na dwóch półkulach ziemi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 90 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897 m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podroż ok. 1.5 godz. po drodze asfaltowej i 1 godz. po utwardzonej, dojazd na parking znajdujący się na wysokości 4500 m n.p.m. Podczas podróży będziemy mieli okazję obserwowania tzw. laharów, różnej wielkości kawałków skalnych wypływających z wulkanów oraz roślin typowych dla strefy paramo. Z parkingu wspinaczka do schroniska Jose Rivas na wysokości 4864 m n.p.m., skąd blisko już do lodowca pokrywającego szczyt wulkanu. Po trekkingu spacer brzegiem jeziora Limpiopungo (3800 m n.p.m.), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Kolacja i nocleg w hotelu w Quito. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 6
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) na Galapagos. Archipelag ten, rozsławiony przez Darwina to niezwykłe miejsce, gdzie zobaczymy wiele gatunków roślin i zwierząt niewystępujących nigdzie indziej na świecie, ze słynnymi żółwiami słoniowymi na czele, legwanami morskimi czy głuptakami. Dla porównania, z 89 gatunków ptaków występujących na Galapagos aż 76 to gatunki endemiczne. Wulkaniczne wyspy Galapagos oraz otaczający je pas Oceanu Spokojnego są w 98% pod ścisłą ochroną, a od 1978 r. są na liście UNESCO. Przeprawa promem przez kanał Itabaka na wyspę Santa Cruz (986 km2), drugą co do wielkości i najbardziej zaludnioną w tym archipelagu. Przejazd do miejscowości Puerto Ayora, po drugiej stronie wyspy. Po drodze zwiedzanie wyższych partii wyspy, tzw. bliźniaczych kraterów. Postój na rancho, obserwowanie gigantycznych żółwi słoniowych (ich waga dochodzi do 200 kg, wysokość do 1 m) w ich naturalnym środowisku, spacer tunelami z lawy, lunch. Wieczorem dojazd do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu transfer na jacht i rejs na wyspę Seymour Norte. Na wyspie obserwowanie lwów morskich, iguan morskich i lądowych oraz kolonii ptaków, które zakładają tu swoje gniazda. To tutaj zobaczymy fregatę wielką, której samiec nadyma swój czerwony worek gardłowy w okresie godowym, tak, że przypomina rozpięty na wietrze żagiel fregaty oraz słynnego głuptaka niebieskonogiego. Lunch na jachcie i po południu rejs na Playa Bachas (słynną plażę z białego koralu), znajdującą się w północnej części wyspy Santa Cruz. Jest to doskonałe miejsce do plażowania i snorkelingu. Oglądanie żółwi zielonych i dużej ilości różnobarwnych ryb tropikalnych. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 8
Po śniadaniu transfer na jacht i wycieczka na wyspę Plaza. Wyspa ta charakteryzuje się płaską powierzchnią, która została utworzona z bloków lawowych, wydźwigniętych z dna morskiego. Oglądanie iguan lądowych, lwów morskich, endemicznych krabów oraz endemicznych ptaków, np. zięb Darwina, burzyków galapagoskich i mew widłosternych, które zakładają gniazda na stromym klifie po zachodniej stronie wyspy. Wyspa ma niepowtarzalny wygląd, który zawdzięcza roślinie o nazwie Sesuvium. Roślina ta tworzy swoisty, czerwony dywan, który okrywa wyspę i wraz z zielonymi opuncjami i turkusową wodą zatoki, tworzy jeden z najpiękniejszych krajobrazów na Galapagos. Lunch na jachcie, po południu przeprawa do Punta Carrion obok wyspy Santa Cruz. Możliwość podziwiania bajecznie kolorowego podwodnego świata, opalanie, snorkeling. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Stacji Biologicznej Charles Darwin na wyspie Santa Cruz, w miejscowości Puerto Ayora. Stacja powstała, aby chronić i rozmnażać zagrożone gatunki żółwi, a potem wprowadzać je do naturalnego środowiska. Przejazd autobusem przez cały obszar wyspy (ok. 1 godz.) do kanału Itabaka, przeprawa promem na wyspę Baltra, transfer na lotnisko i odlot do Quito. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 10
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Panamy. Transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek lub możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Kolacja i nocleg.
Dzień 11 lub 11 i 12
Śniadanie. W zależności od wybranego terminu, dzień wolny na odpoczynek (możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, które na miejscu zaproponuje pilot) lub transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. Dokładne godziny zbiórki poda pilot Rainbow na miejscu.
Dzień 12 lub 13
Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.
Uwagi do programu
- Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Na trekking na Cotopaxi niezbędne obuwie trekkingowe lub sportowe, ciepła czapka, szalik, rękawiczki i kurtka chroniąca przed zimnym wiatrem i deszczem. Na Galapagos kremy z wysokim filtrem, nakrycie głowy. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Wizy
Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.
Świadczenia
Cena obejmuje:
przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy (od 25.12, w terminach wcześniejszych przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu) oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (8, 9, 10, 11 lub 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie i Ekwadorze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, opłaty lotniskowe na wyspie Baltra, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 240 USD.
Inne
Wyloty
Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy (od 25.12, w terminach wcześniejszych przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu) oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (8, 9, 10, 11 lub 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie i Ekwadorze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, opłaty lotniskowe na wyspie Baltra, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 240 USD.

Inne

Wyloty
Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.


Opis hotelu Ameryka od Środka według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele o standardzie *** - (10 lub 11rozpoczętych dób hotelowych w zależności od terminu). Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Program

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km). Dzień 2 Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Charges, położonego na północ od Panama City. Tu zobaczymy jak żyją Indianie Embera Drua, rdzenni mieszkańcy Panamy, którzy pierwotnie zamieszkiwali górzyste tereny Darien. Wioska ukryta jest w dżungli i jedyna droga, która do niej prowadzi, to droga rzeczna (ok. 60 min przeprawa czółnami). Poznamy kulturę oraz życie codziennie Indian, zobaczymy pokaz tańców, a następnie spróbujemy tradycyjnego posiłku - ryby z dodatkiem pieczonych lub gotowanych batatów. Czas na zakup pamiątek - wyrób rękodzieła to jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy przez mieszkańców wioski. Indianie Embera żyją prosto, z dala od cywilizacji, są wyjątkowo gościnni, serdeczni i uśmiechnięci. Następnie przepłyniemy do pobliskiego wodospadu, czas na orzeźwiającą kąpiel. Powrót do hotelu w Panamie, kolację i nocleg. (Trasa ok. 150 km). Dzień 3 Po śniadaniu przejazd do Panama City gdzie rozpoczniemy zwiedzanie starego miasta Panama - Panama Vieja (wpisane na listę UNESCO). Panama to charakterystyczne wąskie uliczki, niska zabudowa, szlacheckie posiadłości i kontrastujące z nimi wieżowce w centrum miasta. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy pałac prezydencki, katedrę San Jose. Następnie przejazd na groblę Amador, z której można podziwiać panoramę miasta. Następnie wyprawa nad Kanał Panamski. Kanał Panamski jest bardzo ważnym traktem morskim łączącym Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. Dzienna przepustowość kanału to około 1400 statków. Kanał Panamski posiada 3 pary śluz. Niektóre z nich posiadają centra obserwacyjne: Gatun, Agua Clara i Miraflores. Jego długość wynosi 81 km. Zatrzymamy się przy śluzie Miraflores, aby zobaczyć jak przez to wąskie gardło przeprawiają się ogromne statki. Całe przedsięwzięcie związane z Kanałem Panamskim to również Park Narodowy w Chagres. Park Narodowy pozwala zachować naturalne zasoby tego miejsca, lasy tropikalne, rzeki, jeziora. np. J. Alajuela jest naturalnym zbiornikiem retencyjnym regulującym poziom wody w Kanale Panamskim. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 70 km). Dzień 4 Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Quito (druga najwyżej położona stolica na świecie), jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Miasto położone jest w dolinie Guaillabamba, u stóp wulkanu Pichincha (4879 m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od nowej części miasta. Pojedziemy pod pomnik Francisco de Orellana, aby podziwiać panoramę Guapulo i drogę konkwistadorów. Przejedziemy obok kongresu z kamienną fasadą, w której wykute są sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytetu Katolickiego i Politechniki, parku El Ejido i Alameda oraz Domu Kultury Ekwadorskiej. Następnie zwiedzimy kolonialną część miasta, wpisaną w 1968 roku na listę światowego dziedzictwa kultury Unesco (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, renesansowa katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535 r.), barokowy kosciół La Compañía z początku XVII w. (1605 r.) i bazylika. Zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo. Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha). Wejdziemy do parku, gdzie znajduje sie słynny pomnik wzynaczający równik oraz do Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku: surowe jajko stoi pionowo, dokładnie na równiku woda w zlewie spływa pionowo (nie kręci się), natomiast 1 metr na północ od równika kręci się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a 1 m na południe od równika w odwrotną stronę. Będziemy mieli możliwość zrobienia zdjęć, stojąc jednocześnie na dwóch półkulach ziemi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 90 km). Dzień 5 Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897 m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podroż ok. 1.5 godz. po drodze asfaltowej i 1 godz. po utwardzonej, dojazd na parking znajdujący się na wysokości 4500 m n.p.m. Podczas podróży będziemy mieli okazję obserwowania tzw. laharów, różnej wielkości kawałków skalnych wypływających z wulkanów oraz roślin typowych dla strefy paramo. Z parkingu wspinaczka do schroniska Jose Rivas na wysokości 4864 m n.p.m., skąd blisko już do lodowca pokrywającego szczyt wulkanu. Po trekkingu spacer brzegiem jeziora Limpiopungo (3800 m n.p.m.), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Kolacja i nocleg w hotelu w Quito. (Trasa ok. 200 km). Dzień 6 Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) na Galapagos. Archipelag ten, rozsławiony przez Darwina to niezwykłe miejsce, gdzie zobaczymy wiele gatunków roślin i zwierząt niewystępujących nigdzie indziej na świecie, ze słynnymi żółwiami słoniowymi na czele, legwanami morskimi czy głuptakami. Dla porównania, z 89 gatunków ptaków występujących na Galapagos aż 76 to gatunki endemiczne. Wulkaniczne wyspy Galapagos oraz otaczający je pas Oceanu Spokojnego są w 98% pod ścisłą ochroną, a od 1978 r. są na liście UNESCO. Przeprawa promem przez kanał Itabaka na wyspę Santa Cruz (986 km2), drugą co do wielkości i najbardziej zaludnioną w tym archipelagu. Przejazd do miejscowości Puerto Ayora, po drugiej stronie wyspy. Po drodze zwiedzanie wyższych partii wyspy, tzw. bliźniaczych kraterów. Postój na rancho, obserwowanie gigantycznych żółwi słoniowych (ich waga dochodzi do 200 kg, wysokość do 1 m) w ich naturalnym środowisku, spacer tunelami z lawy, lunch. Wieczorem dojazd do hotelu, kolacja i nocleg. Dzień 7 Po śniadaniu transfer na jacht i rejs na wyspę Seymour Norte. Na wyspie obserwowanie lwów morskich, iguan morskich i lądowych oraz kolonii ptaków, które zakładają tu swoje gniazda. To tutaj zobaczymy fregatę wielką, której samiec nadyma swój czerwony worek gardłowy w okresie godowym, tak, że przypomina rozpięty na wietrze żagiel fregaty oraz słynnego głuptaka niebieskonogiego. Lunch na jachcie i po południu rejs na Playa Bachas (słynną plażę z białego koralu), znajdującą się w północnej części wyspy Santa Cruz. Jest to doskonałe miejsce do plażowania i snorkelingu. Oglądanie żółwi zielonych i dużej ilości różnobarwnych ryb tropikalnych. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Dzień 8 Po śniadaniu transfer na jacht i wycieczka na wyspę Plaza. Wyspa ta charakteryzuje się płaską powierzchnią, która została utworzona z bloków lawowych, wydźwigniętych z dna morskiego. Oglądanie iguan lądowych, lwów morskich, endemicznych krabów oraz endemicznych ptaków, np. zięb Darwina, burzyków galapagoskich i mew widłosternych, które zakładają gniazda na stromym klifie po zachodniej stronie wyspy. Wyspa ma niepowtarzalny wygląd, który zawdzięcza roślinie o nazwie Sesuvium. Roślina ta tworzy swoisty, czerwony dywan, który okrywa wyspę i wraz z zielonymi opuncjami i turkusową wodą zatoki, tworzy jeden z najpiękniejszych krajobrazów na Galapagos. Lunch na jachcie, po południu przeprawa do Punta Carrion obok wyspy Santa Cruz. Możliwość podziwiania bajecznie kolorowego podwodnego świata, opalanie, snorkeling. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Dzień 9 Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Stacji Biologicznej Charles Darwin na wyspie Santa Cruz, w miejscowości Puerto Ayora. Stacja powstała, aby chronić i rozmnażać zagrożone gatunki żółwi, a potem wprowadzać je do naturalnego środowiska. Przejazd autobusem przez cały obszar wyspy (ok. 1 godz.) do kanału Itabaka, przeprawa promem na wyspę Baltra, transfer na lotnisko i odlot do Quito. Kolacja i nocleg w hotelu. Dzień 10 Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Panamy. Transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek lub możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Kolacja i nocleg. Dzień 11 lub 11 i 12 Śniadanie. W zależności od wybranego terminu, dzień wolny na odpoczynek (możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, które na miejscu zaproponuje pilot) lub transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. Dokładne godziny zbiórki poda pilot Rainbow na miejscu. Dzień 12 lub 13 Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina. Uwagi do programu - Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Na trekking na Cotopaxi niezbędne obuwie trekkingowe lub sportowe, ciepła czapka, szalik, rękawiczki i kurtka chroniąca przed zimnym wiatrem i deszczem. Na Galapagos kremy z wysokim filtrem, nakrycie głowy. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wizy Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski. Świadczenia Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie i Ekwadorze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, opłaty lotniskowe na wyspie Baltra, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 240 USD. Inne Wyloty Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie i Ekwadorze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, opłaty lotniskowe na wyspie Baltra, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 240 USD.

Inne

Wyloty Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.