cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii, Oman
  • Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii, Oman
  • Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii, Oman
  • Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii, Oman
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii
star 3

Oman
Ocena wycieczki objazdowej W 7 dni dookoła Arabii:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa W 7 dni dookoła Arabii w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Omanu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele o standardzie odpowiadającym ***/**** w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).
Do dyspozycji gości:
Do dyspozycji gości: na terenie hotelu najczęściej: restauracja, bar, recepcja.
Pokoje:
Pokoje: 2-osobowe wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację, często TV.
Wyżywienie:
Wyżywienie: Śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych) napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Omanu (lotnisko w Salali). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Salali. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Salali lub okolicy. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji)
Dzień 2
Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Salali - stolicy oraz regionu Dhofar, znanego z wszechobecnej egzotycznej zieleni. Zatrzymamy się na fotografie przy architektonicznej ikonie miasta - meczecie Sułtana Kabusa, do którego dojedziemy mijając bujne ogrody miejskie. Odwiedzimy także pałac Al Husn oraz orientalny, bajecznie kolorowy targ - souk Al Haffah (czas na zakupy). Kolejno obejrzymy najważniejsze atrakcje położone na starym Szlaku Kadzidlanym. Zaczniemy od wioski Takab, kiedyś znanej z handlu suszonymi sardynkami - dziś malowniczo położonej nad oceanem miejscowości, nad którą dominuje świetnie zachowana twierdza. Po spacerze przejedziemy do Chor Rori - skrywającego ruiny dawnego miasta Sumharam - które handlując kadzidłem obracało w czasach starożytnych niewyobrażalnymi bogactwami. Miasto znajdowało się na szlaku handlowym łączącym Lewant i Persję z Indiami, niektóre źródła zapewniają zaś, że rezydowała tu sama królowa Saba. Po zwiedzeniu ruin wyruszymy do Mirbatu, dawnej stolicy regionu Dhofar, skąd rozpoczynał się słynny Szlak Kadzidlany. Zobaczymy starą zabudowę miasta, po czym wjedziemy nieco w głąb lądu zobaczyć uprawy słynnych drzew kadzidłowca, z których dawniej pozyskiwano żywicę, przewyższającą ceną złoto w ówczesnych czasach. Powrót do Salali obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 180 km)
Dzień 3
Po wczesnym wykwaterowaniu z hotelu,transfer na lotnisko w Salali. Przelot do stolicy kraju, Maskatu. Przejazd przepięknymi dzielnicami miasta do Wielkiego Meczetu Sułtana Qabusa - centrum religijnegoi jednego z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim obiektów architektury islamu (przy wejściu do meczetu obowiązuje skromny strój, nakrycie głowy oraz długie spodnie i zakryte ramiona). Sfotografujemytakże słynną Operę Królewską, najlepszą tego typu instytucję w regionie. Następnie przeniesiemy się do jednej z najładniejszych dzielnic Maskatu - Muttrah, przejdziemy tam promenadą, przy której zlokalizowane są największe butiki i markowe sklepy, po czym udamy się na lokalny souk, obfitujący w rozmaite produkty od warzyw, owoców i przypraw po skóry, biżuterię, perfumy i dywany. Zwiedzanie zakończymy spacerem po Starym Mieście - po drodze obejrzymy z zewnątrz portugalskie forty Dżalali i Mirani, podejdziemy też pod Pałac Sułtana Kasr Al-Alam. Następnie odwiedzimy słynne muzeum Bait Al-Zubair ze zbiorami przedstawiającymi kulturę i dziedzictwo Omanu. Czas wolny na spacery promenadą lub indywidualne zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Maskacie lub okolicy. (Trasa ok. 100 km)
Dla chętnych (dodatkowo płatna ok. 45 USD) fakultatywna wycieczka"Muscat by night" z przysmakami z grila serwoanymi na plażyi muzyką.
(w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji).
Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy wkierunkuSuru. Po drodze zatrzymamy się na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego w miejscu nazywanym Bimmah Sinkhole. Jest to głęboki lej krasowy, w którym wybija woda oceaniczna, tworząc piękny wizualnie efekt. W dalszej drodze zatrzymamy się raz jeszcze przy Wadi Al-Szab - ujściu rzeki płynącej głębokim wąwozem. Po krótkim spacerze ruszymy wdalszą drogę doSuru. Rozpoczniemy zwiedzanie miasta Sur - miejsca, w którym słońce wstaje najwcześniej w całym świecie arabskim. Sur tworząc związki handlowe z Indiami, Malajami i Afryką stanowił punkt styku tych kultur i okno na świat dla Półwyspu Arabskiego. Do dziś silne tradycje morskie sprawiają, że Sur pozostał ważnym ośrodkiem produkcji statków dhow tradycyjnymi metodami. Odbędziemy spacer pośród kameralnej zabudowy, ponad którą raz po raz wyrastają wieże obronne i minarety. Po przechadzce udamy się w głąb lądu, w kierunku pustyni Szarkija wokół będą rozpościerały się czerwono-brązowe połacie piasku przechodzące w strome wydmy. Wrota pustyni stanowi miasteczko Badiyah. Dojedziemy do jednego z kempingów oferujących nocleg w namiotach pośrodku pustyni. Nocleg na pustynnym kempingu obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 350 km)
Uwaga:
namioty na kempingu są w przybliżone standardem do "domków kempingowych" z murowanymi ścianami i rozpostartym nad nimi płóciennym dachem. W każdym 2 os. namiocie znajduje się łazienka.
Dzień 5
O świcie (przed śniadaniem), możliwość zobaczenia jedynego w swym rodzaju, wschodu słońca nad pustynią. Po śniadaniu, wyjazd z pustynnego kempingu na zachód w kierunku gór Al-Szams. Mijając piękne krajobrazy surowych skał i płowych pustyń, dojedziemy do Birkat al-Mawz, typowej omańskiej wioski, której stara część zabudowana jest domami z gliny i liści palmowych. Po krótkim spacerze wyruszymy w dalszą drogę do Nizwy. Miasto w przeszłości pełniło funkcję stolicy kraju i do dziś szczyci się pięknymi zabytkami. Zobaczymy wspaniały miejski bazar, na którym można kupić lokalne produkty od warzyw i świeżych ryb po rękodzieło, tekstylia i wyroby złotnicze. Czas wolny na bazarze. Zwiedzimy także jeden z największych w Omanie fortów, z którego wieży dokładnie widać, że miasto jest położone w olbrzymiej oazie palm daktylowych. Przejazd do hotelu w Nizwie lub okolicy, zakwaterowanie obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 210 km). Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok.90 USD) górskie safari do Wielkiego Kanion Omanu. Przejedziemy dżipami w góry Hadżar w kierunku Dżebel Szams, najwyższego szczytu Omanu. Po drodze zobaczymy pond 400 letnie miasto Al Hamra, a następnie wspinając się samochodami z napędem na 4 koła zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki na Wielki Kanion Omanu uformowany w głębokiej przepaści. Cena w zależności od ilości chętnych. Powrót do hotelu w Nizwie lub okolicy nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie górskich okolic Nizwy, znanych z mnogości zabytków. Pierwszym przystankiem będzie jaskinia Al-Huta (otwarta przy normalnym stanie wód wewnątrz) oraz górska wieś Misfat al-Abrieen, położona na stromych zboczach osada zabudowana tradycyjnymi domami wśród fantastycznych krajobrazów gór Hadżar. Kolejno zatrzymamy się na zdjęcia przy wpisanym na listę UNESCO forcie w Bahli. Na koniec udamy się do fortu w Dżabrin, będącego przykładem wspaniałych zdobień oraz innowacyjnych technologii XVII w. Zobaczymy zarówno pomieszczenia gospodarcze, jak i prywatne części twierdzy. Przejazd do hotelu, nocleg obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 140 km)
Dzień 7
Po wczesnym wykwaterowaniu przejazd na lotnisko w Maskacie, przelot do Salali. Po wylądowaniu przejedziemy na plażę Mughsail, na której nie tylko sfotografujemy spektakularną panoramę skał stromo wyrastających z Oceanu Indyjskiego, ale będziemy mieli okazję zobaczyć niezwykłe gejzery wybijające morską wodę. Po spacerze i zdjęciach przejazd do hotelu w Salali lub okolicy nanocleg obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 280 km)
Dzień 8
Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) transfer na lotnisko w Salalah, a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Warszawy na lotnisko Okęcie. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tygodniowy pobyt w hotelach w Salali. Opisy hoteli w sekcji "Wypoczynek Oman" i w systemie rezerwacyjnym.
Uwagi!
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady. - Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). - Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera. - Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet - Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie ( np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość). - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Wizy
Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W Omanie obowiązują wizy, które wystawiane są po przylocie na lotnisku.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym Warszawa - Salala - Warszawa oraz Salala - Maskat - Salala, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
opłat administracyjnych obowiązkowo płatnych na miejscu : wiza do Omanu na mniej niż 10 dni ok. 17 USD, powyżej 10 dni 57 USD obsługi lokalnych przewodników biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok.195 USD/os. bez wycieczek fakultatywnych i wizy omańskiej płatne obligatoryjnie na miejscu) i innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym Warszawa - Salala - Warszawa oraz Salala - Maskat - Salala, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
opłat administracyjnych obowiązkowo płatnych na miejscu : wiza do Omanu na mniej niż 10 dni ok. 17 USD, powyżej 10 dni 57 USD obsługi lokalnych przewodników biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok.195 USD/os. bez wycieczek fakultatywnych i wizy omańskiej płatne obligatoryjnie na miejscu) i innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W Omanie obowiązują wizy, które wystawiane są po przylocie na lotnisku.


Opis hotelu W 7 dni dookoła Arabii według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele o standardzie odpowiadającym ***/**** w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych). Do dyspozycji gości: Do dyspozycji gości: na terenie hotelu najczęściej: restauracja, bar, recepcja. Pokoje: Pokoje: 2-osobowe wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację, często TV. Wyżywienie: Wyżywienie: Śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych) napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Program

Dzień 1 Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Omanu (lotnisko w Salali). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Salali. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Salali lub okolicy. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji) Dzień 2 Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Salali - stolicy oraz regionu Dhofar, znanego z wszechobecnej egzotycznej zieleni. Zatrzymamy się na fotografie przy architektonicznej ikonie miasta - meczecie Sułtana Kabusa, do którego dojedziemy mijając bujne ogrody miejskie. Odwiedzimy także pałac Al Husn oraz orientalny, bajecznie kolorowy targ - souk Al Haffah (czas na zakupy). Kolejno obejrzymy najważniejsze atrakcje położone na starym Szlaku Kadzidlanym. Zaczniemy od wioski Takab, kiedyś znanej z handlu suszonymi sardynkami - dziś malowniczo położonej nad oceanem miejscowości, nad którą dominuje świetnie zachowana twierdza. Po spacerze przejedziemy do Chor Rori - skrywającego ruiny dawnego miasta Sumharam - które handlując kadzidłem obracało w czasach starożytnych niewyobrażalnymi bogactwami. Miasto znajdowało się na szlaku handlowym łączącym Lewant i Persję z Indiami, niektóre źródła zapewniają zaś, że rezydowała tu sama królowa Saba. Po zwiedzeniu ruin wyruszymy do Mirbatu, dawnej stolicy regionu Dhofar, skąd rozpoczynał się słynny Szlak Kadzidlany. Zobaczymy starą zabudowę miasta, po czym wjedziemy nieco w głąb lądu zobaczyć uprawy słynnych drzew kadzidłowca, z których dawniej pozyskiwano żywicę, przewyższającą ceną złoto w ówczesnych czasach. Powrót do Salali obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 180 km) Dzień 3 Po wczesnym wykwaterowaniu z hotelu,transfer na lotnisko w Salali. Przelot do stolicy kraju, Maskatu. Przejazd przepięknymi dzielnicami miasta do Wielkiego Meczetu Sułtana Qabusa - centrum religijnegoi jednego z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim obiektów architektury islamu (przy wejściu do meczetu obowiązuje skromny strój, nakrycie głowy oraz długie spodnie i zakryte ramiona). Sfotografujemytakże słynną Operę Królewską, najlepszą tego typu instytucję w regionie. Następnie przeniesiemy się do jednej z najładniejszych dzielnic Maskatu - Muttrah, przejdziemy tam promenadą, przy której zlokalizowane są największe butiki i markowe sklepy, po czym udamy się na lokalny souk, obfitujący w rozmaite produkty od warzyw, owoców i przypraw po skóry, biżuterię, perfumy i dywany. Zwiedzanie zakończymy spacerem po Starym Mieście - po drodze obejrzymy z zewnątrz portugalskie forty Dżalali i Mirani, podejdziemy też pod Pałac Sułtana Kasr Al-Alam. Następnie odwiedzimy słynne muzeum Bait Al-Zubair ze zbiorami przedstawiającymi kulturę i dziedzictwo Omanu. Czas wolny na spacery promenadą lub indywidualne zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Maskacie lub okolicy. (Trasa ok. 100 km) Dla chętnych (dodatkowo płatna ok. 45 USD) fakultatywna wycieczka"Muscat by night" z przysmakami z grila serwoanymi na plażyi muzyką. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji). Dzień 4 Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy wkierunkuSuru. Po drodze zatrzymamy się na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego w miejscu nazywanym Bimmah Sinkhole. Jest to głęboki lej krasowy, w którym wybija woda oceaniczna, tworząc piękny wizualnie efekt. W dalszej drodze zatrzymamy się raz jeszcze przy Wadi Al-Szab - ujściu rzeki płynącej głębokim wąwozem. Po krótkim spacerze ruszymy wdalszą drogę doSuru. Rozpoczniemy zwiedzanie miasta Sur - miejsca, w którym słońce wstaje najwcześniej w całym świecie arabskim. Sur tworząc związki handlowe z Indiami, Malajami i Afryką stanowił punkt styku tych kultur i okno na świat dla Półwyspu Arabskiego. Do dziś silne tradycje morskie sprawiają, że Sur pozostał ważnym ośrodkiem produkcji statków dhow tradycyjnymi metodami. Odbędziemy spacer pośród kameralnej zabudowy, ponad którą raz po raz wyrastają wieże obronne i minarety. Po przechadzce udamy się w głąb lądu, w kierunku pustyni Szarkija wokół będą rozpościerały się czerwono-brązowe połacie piasku przechodzące w strome wydmy. Wrota pustyni stanowi miasteczko Badiyah. Dojedziemy do jednego z kempingów oferujących nocleg w namiotach pośrodku pustyni. Nocleg na pustynnym kempingu obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 350 km) Uwaga: namioty na kempingu są w przybliżone standardem do "domków kempingowych" z murowanymi ścianami i rozpostartym nad nimi płóciennym dachem. W każdym 2 os. namiocie znajduje się łazienka. Dzień 5 O świcie (przed śniadaniem), możliwość zobaczenia jedynego w swym rodzaju, wschodu słońca nad pustynią. Po śniadaniu, wyjazd z pustynnego kempingu na zachód w kierunku gór Al-Szams. Mijając piękne krajobrazy surowych skał i płowych pustyń, dojedziemy do Birkat al-Mawz, typowej omańskiej wioski, której stara część zabudowana jest domami z gliny i liści palmowych. Po krótkim spacerze wyruszymy w dalszą drogę do Nizwy. Miasto w przeszłości pełniło funkcję stolicy kraju i do dziś szczyci się pięknymi zabytkami. Zobaczymy wspaniały miejski bazar, na którym można kupić lokalne produkty od warzyw i świeżych ryb po rękodzieło, tekstylia i wyroby złotnicze. Czas wolny na bazarze. Zwiedzimy także jeden z największych w Omanie fortów, z którego wieży dokładnie widać, że miasto jest położone w olbrzymiej oazie palm daktylowych. Przejazd do hotelu w Nizwie lub okolicy, zakwaterowanie obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 210 km). Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok.90 USD) górskie safari do Wielkiego Kanion Omanu. Przejedziemy dżipami w góry Hadżar w kierunku Dżebel Szams, najwyższego szczytu Omanu. Po drodze zobaczymy pond 400 letnie miasto Al Hamra, a następnie wspinając się samochodami z napędem na 4 koła zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki na Wielki Kanion Omanu uformowany w głębokiej przepaści. Cena w zależności od ilości chętnych. Powrót do hotelu w Nizwie lub okolicy nocleg. Dzień 6 Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie górskich okolic Nizwy, znanych z mnogości zabytków. Pierwszym przystankiem będzie jaskinia Al-Huta (otwarta przy normalnym stanie wód wewnątrz) oraz górska wieś Misfat al-Abrieen, położona na stromych zboczach osada zabudowana tradycyjnymi domami wśród fantastycznych krajobrazów gór Hadżar. Kolejno zatrzymamy się na zdjęcia przy wpisanym na listę UNESCO forcie w Bahli. Na koniec udamy się do fortu w Dżabrin, będącego przykładem wspaniałych zdobień oraz innowacyjnych technologii XVII w. Zobaczymy zarówno pomieszczenia gospodarcze, jak i prywatne części twierdzy. Przejazd do hotelu, nocleg obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 140 km) Dzień 7 Po wczesnym wykwaterowaniu przejazd na lotnisko w Maskacie, przelot do Salali. Po wylądowaniu przejedziemy na plażę Mughsail, na której nie tylko sfotografujemy spektakularną panoramę skał stromo wyrastających z Oceanu Indyjskiego, ale będziemy mieli okazję zobaczyć niezwykłe gejzery wybijające morską wodę. Po spacerze i zdjęciach przejazd do hotelu w Salali lub okolicy nanocleg obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 280 km) Dzień 8 Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) transfer na lotnisko w Salalah, a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Warszawy na lotnisko Okęcie. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tygodniowy pobyt w hotelach w Salali. Opisy hoteli w sekcji "Wypoczynek Oman" i w systemie rezerwacyjnym. Uwagi! - Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady. - Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). - Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera. - Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet - Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie ( np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość). - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Wizy Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W Omanie obowiązują wizy, które wystawiane są po przylocie na lotnisku. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym Warszawa - Salala - Warszawa oraz Salala - Maskat - Salala, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: opłat administracyjnych obowiązkowo płatnych na miejscu : wiza do Omanu na mniej niż 10 dni ok. 17 USD, powyżej 10 dni 57 USD obsługi lokalnych przewodników biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok.195 USD/os. bez wycieczek fakultatywnych i wizy omańskiej płatne obligatoryjnie na miejscu) i innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym Warszawa - Salala - Warszawa oraz Salala - Maskat - Salala, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: opłat administracyjnych obowiązkowo płatnych na miejscu : wiza do Omanu na mniej niż 10 dni ok. 17 USD, powyżej 10 dni 57 USD obsługi lokalnych przewodników biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok.195 USD/os. bez wycieczek fakultatywnych i wizy omańskiej płatne obligatoryjnie na miejscu) i innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W Omanie obowiązują wizy, które wystawiane są po przylocie na lotnisku.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Zdjęcia lokalizacji (Oman)
Orientalne i luksusowe hotele w Salalah w Omanie
Bajeczne plaże Omanu zachęcają do błogiego lenistwa
Muskat w Omanie
Słynna plaża Mughsail, zachwyca wysokimi klifami
Plaże w okolicach Salalah zachwycają drobnym piaskiem
Pustynia Rub Al Khali w Omanie
Dolina Wadi w Omanie
Jedna z propozycji wycieczek fakultatywnych w Omanie do Fortu Taqah

Opinie o wycieczce objazdowej W 7 dni dookoła Arabii

Masz pytania o Wycieczkę objazdową W 7 dni dookoła Arabii? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00