cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia /opcja Amazonia/, Boliwia
 • Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia /opcja Amazonia/, Boliwia
 • Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia /opcja Amazonia/, Boliwia
 • Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia /opcja Amazonia/, Boliwia
 • Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia /opcja Amazonia/, Boliwia
 • Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia /opcja Amazonia/, Boliwia
 • Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia /opcja Amazonia/, Boliwia
 • Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia /opcja Amazonia/, Boliwia
 • Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia /opcja Amazonia/, Boliwia
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
27.04 - 16.05
już od 16548 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
26.10 - 14.11
już od 15443 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia /opcja Amazonia/

Boliwia
Ocena wycieczki objazdowej Peru - Boliwia /opcja Amazonia/:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 27 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 26 października 2019

Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia /opcja Amazonia/ w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Boliwii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

BOLIWIA

Szlak

PERU BOLIWIA opcja: AMAZONIA - 20 dni lub 24 dni

Główne atrakcje

Cuzco - stolica Imperium Inków Machu Picchu - zapierający dech w piersiach cud świata Sucre - miasto z listy UNESCO w Boliwii Święta Dolina Urubamby Kanion Colca - "polski" i najgłębszy na świecie Jezioro Titicaca i pływające Wyspy Uros Pięknie położone La Paz Tajemnicze linie Nazca Arequipa - najpiękniejsze miasto kolonialne w Peru Iquitos, dżungla i rejs Amazonką

O wycieczce

Bardzo interesująca wycieczka obejmująca wszystko, co najważniejsze w tych fascynujących krajach. Poza najsłynniejszymi miejscami typu Machu Picchu i Cuzco, zwiedzamy mniej znane i ciekawe miejsca w Boliwii, która jest według nas najciekawszym krajem Ameryki Łacińskiej. Na trasie przebywamy na dużych wysokościach nad poziomem morza, do których organizm zwykle przyzwyczaja się dobrze dzięki aklimatyzacji wynikającej ze znakomitego zaplanowania przez nas tego wyjazdu. Dzięki przelotom wewnętrznym nie musimy pokonywać tych długich i nużących dystansów mikrobusami. Czeka nas wielka różnorodność klimatyczna - od zimnych gór i płaskowyżów do wilgotnego tropiku Amazonii. Wyjazd od lat prowadzą piloci z doskonałą znajomością kultury zwiedzanych krajów i języka hiszpańskiego.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do Boliwii. Możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 2

Przylot do Santa Cruz, tropikalnego miasta położonego w nizinnej części kraju Boliwii. Spacer po kolonialnym centrum z niską zabudową i katedrą. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Wycieczka do położonego na przedgórzu Andów miasteczka Samaipata. W pobliżu tego małego miasteczka oglądamy tzw. fort, wpisaną na listę UNESCO budowlę, która jest właściwie największą rzeźbioną skałą na świecie - unikalny zabytek z czasów preinkaskich. Postój w punkcie widokowym na Park Narodowy Amboro. Powrót na nocleg.

Dzień 4

Przejazd na lotnisko i wylot do Sucre, konstytucyjnej stolicy kraju (2790 m n.p.m.). Historyczne, piękne miasto to pierwszy na naszej trasie obiekt wpisany na listę UNESCO. Spacerując podziwiamy kolonialne budowle. Przy głównym placu stoi XVI wieczna katedra, na starym mieście mnóstwo jest też innych, urokliwych kościołów i domów. W tym kościół św. Franciszka, z wież którego wezwano do pierwszego buntu antyhiszpańskiego w 1809 r., który rozpoczął lata walk o niepodległość w całej Ameryce Łacińskiej. Epizod ten nazywany jest "Pierwszym Krzykiem Niepodległości Ameryki" i stanowi dumę mieszkańców miasta. Na centralnym targu widzimy przybywające z okolicy Indianki. W tym miejscu spróbujemy wielu lokalnych smakołyków. Pobyt w Sucre, które leży na znacznej, choć jeszcze nie tak wielkiej wysokości, daje nam możliwość znakomitej aklimatyzacji do czekających nas później wysoko położonych terenów. Nocleg w Sucre.

Rano przejazd na lotnisko i wylot do La Paz - największego miasta Boliwii. Lotnisko położone jest na wysokości ponad 4000 m n.p.m. Wycieczka do Doliny Yungas

wyjazd w kierunku Cordiliera Real. Przejazd przez wysoką przełęcz La Cumbre z zapierającymi dech w piersiach widokami na pokryte wiecznym śniegiem i lodowcami wierzchołki. Zjazd aż 2400 m w dół do tropikalnej i ciepłej doliny. Droga ta jest jedną z najbardziej niesamowitych dróg świata. Odważniejsi mogą spróbować zjazdu rowerem (dodatkowo płatne). Okazja do dotlenienia się, czerpania przyjemności z obecności tropikalnej roślinności i kąpieli w basenie. Nocleg w miejscowości Coroico.

Dzień 6

Spacer po spokojnym miasteczku. W okolicy uprawia się kawę, banany i cytrusy. Po zobaczeniu jednego z wodospadów wyjazd w drogę powrotną do La Paz z kolejnymi licznymi postojami na fotografowanie. Spacer po starym mieście. Wstępujemy na mate de coca (herbatę z liści koki), która pozwala szybciej przyzwyczaić się do niskiej zawartości tlenu w powietrzu. Wiele osób wzorując się na Indianach, żuje liście koki, co ma przynieść poprawę samopoczucia. Nocleg w hotelu w centrum La Paz.

Dzień 7

Zwiedzanie La Paz - widzimy katedrę i ozdobne budynki świadczące o minionej świetności miasta. Szczególnym przeżyciem jest wizyta na targu czarownic, gdzie Indianki sprzedają dziwaczne amulety mające chronić przed rozmaitymi nieszczęściami. Wyjazd do podmiejskiej Doliny Księżycowej, która zawdzięczają swoją nazwę wyjątkowym formacjom skalnym. Wyjazd z miasta i podróż przez Altiplano - zimną i surową wyżynę. Niegościnny płaskowyż jest paradoksalnie sercem regionu, stąd wywodziło się kilka kultur prekolumbijskich. Mijając z rzadka rozsiane miejscowości z kamiennymi kościółkami dojeżdżamy do Jeziora Titicaca. Dojeżdżamy do Copacabana, malowniczo położonej miejscowości i tam nocujemy.

Dzień 8

Odwiedzamy katedrę ze słynną figurą Matki Boskiej. Do tego miejsca pielgrzymują licznie Indianie. Boliwijska Copacabana użyczyła swojego imienia słynnej plaży w Rio de Janeiro. Rejs na Isla del Sol, Wyspę Słońca. Jesteśmy w miejscu narodzenia się kultury Inków. To właśnie stąd pochodził legendarny założyciel Imperium, Manco Capac. Widzimy inkaskie pozostałości, lazurową toń jeziora i ośnieżone wierzchołki na horyzoncie - tego nie można zapomnieć. Wkrótce opuszczamy Boliwię i wjeżdżamy do Peru. Wieczorem dojazd do miasta Puno i nocleg w hotelu.

Dzień 9

Piękny poranek nad Jeziorem Titicaca. Żeglujemy na pływające Wyspy Uros. Wyspy zamieszkane są przez potomków Indian, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali świat z trzciny. Zwiedzanie trzcinowych domów, wypróbowanie trzcinowej łodzi. Po południu wycieczka do małej miejscowości Chucuito, znanej ze swojej prekolumbijskiej świątyni płodności Inca Uyo. Głównym elementem wystroju są rzeźby fallusów różnej wielkości, pochodzące z różnych okresów. Nocleg w hotelu w Puno.

Dzień 10

Podróż do Chivay (ok. 3600 m n.p.m.), miejscowości położonej u wejścia do Kanionu Colca uchodzącego za najgłębszy na świecie (o to miano walczy jeszcze pobliski Kanion Cotahuasi). Droga biegnie przez malownicze góry i oddalone od cywilizacji miejscowości. Wieczorem możliwość kąpieli (wstęp dodatkowo płatny) w basenach z wodą z gorących źródeł. Nocleg w Chivay lub w okolicach tego miasteczka.

Dzień 11

Przejazd do pobliskiego Cruz del Condor, punktu widokowego nad górnym odcinkiem kanionu Colca. Patrząc na piękne krajobrazy i kanion uświadamiamy sobie jak trudne było pokonanie rzeki Colca kajakiem, co zrobili po raz pierwszy Polacy. To właśnie dzięki Polakom kanion został rozsławiony na cały świat. Często w tym miejscu szybują potężne kondory umożliwiając zrobienie wspaniałych zdjęć. Następnie przejazd przez góry (po drodze przekroczenie przełęczy o wysokości 4910 m n.p.m. i bardzo krótki postój) do starego, kolonialnego miasta Arequipa (2330 m n.p.m.), leżącego u stóp czynnego wulkanu El Misti. W końcu opuszczamy duże wysokości, co poprawia funkcjonowanie naszych organizmów. Spacer po zabytkowym centrum Arequipy i zwiedzanie tego najpiękniejszego kolonialnego miasta Peru. Oglądamy Plaza de Armas z katedrą oraz klasztor św. Katarzyny (Monasterio de Santa Catalina), który tworzy swoiste miasteczko w mieście. Niemal odczuwamy tutaj atmosferę z XVI i XVII wieku. Nocleg w hotelu w Arequipie.

Dzień 12

Po śniadaniu i porannym spacerze po kolonialnym centrum miasta długi przejazd do Nazca, jednego z najdziwniejszych miejsc na świecie, które wywołuje spory i powstawanie najdziwniejszych teorii. Droga Panamerykańska którą udajemy się do Nazca prowadzi wzdłuż pustynnego wybrzeża Pacyfiku. Krajobrazy tej trasy wielu osobom kojarzą się z Księżycem lub Marsem - suche formacje skalne i piaskowe wyglądają nieziemsko. Nocleg w hotelu w Nazca.

Dzień 13

Głównym celem w tym dniu jest ujrzenie na własne oczy tajemniczych figur i rysunków kultury Nazca. Jest to jedna z najdziwniejszych pozostałości dawnych cywilizacji i nie brak teorii o ich pozaziemskim pochodzeniu. Ogromne rysunki Nazca widać bowiem właściwie wyłącznie z powietrza. Lot widokowy nad liniami Nazca, podczas którego oglądamy najważniejsze rysunki - m.in. małpę, kondora, pająka, linie przypominające pasy startowe dla pojazdów kosmicznych… (Koszt lotu nie jest wliczony w cenę wycieczki - opłata wg aktualnych cen - ok. 110 USD). Osoby, które nie decydują się na lot, mogą zobaczyć fragmenty rysunków z małej wieży widokowej. Po obserwacji Płaskowyżu Nazca kierujemy się ponownie w góry w kierunku głównego łańcucha Andów. Wjazd karkołomnymi serpentynami na większe wysokości. Przejazd przez rejon Parku Narodowego Pampa Galeras, gdzie chroni się liczne peruwiańskie wikunie. Nocleg po drodze w jednym z miasteczek andyjskich.

Dzień 14

Podróż do Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków, położonej na wysokości 3320 m n.p.m. Przejazd drogą z pięknymi, andyjskimi krajobrazami, szczyty wydają się być na wyciągnięcie ręki. Dojazd do Cuzco, czyli inkaskiego "Pępka Świata" - w XV w. stolicy państwa ciągnącego się na obszarach od współczesnej Kolumbii po Chile i Argentynę. Spacer po centrum miasta. Wszyscy uczestnicy wycieczki są już doskonale zaaklimatyzowani i wysokość Cuzco nie robi na nikim wrażenia. Nocleg w Cuzco.

Dzień 15

Spacery po Cuzco i zwiedzanie dawnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy Plaza de Armas z katedrą i kościołem El Triunfo. Zwiedzamy dawną Świątynię Słońca (Coricancha) - obecnie kościół i klasztor Dominikanów oraz inne miejsca. Widzimy, że Hiszpanie zbudowali miasto wprost na fundamentach budowli Inków. Podziwiamy idealnie dopasowany dwunastokątny kamień - świadectwo doskonałości budowniczych inkaskich. Wizyta w górującej nad miastem inkaskiej twierdzy Sacsaywaman z widokiem na okolicę. Popołudniu czas na zakup pięknych pamiątek i samodzielne spacery po mieście. Wieczorem mamy okazję uczestniczyć w pokazach tańca lub muzyki andyjskiej (dodatkowo płatne, w miarę wolnych miejsc). Nocleg w Cuzco.

Dzień 16

Wycieczka do Doliny Urubamby, niegdyś kwitnącego regionu państwa Inków, które było niemal spichlerzem imperium. Dnem doliny płynie spieniona rzeka Urubamba. Zwiedzanie imponujących ruin inkaskiego miasta i współczesnego Pisac ze słynnym targiem, który dzisiaj jest miejscem pełnym straganów z pamiątkami. Po drodze mijamy tarasy uprawne i indiańskie miejscowości. Czasem można mieć wrażenie, że czasy Inków wciąż trwają. Drugim ważnym centrum archeologicznym jest twierdza w Ollantaytambo, która była pilnie strzeżoną bramą do Świętej Doliny Inków. Nocleg po drodze.

Dzień 17

Podróż pociągiem do Machu Picchu. Linia kolejowa biegnie wąską doliną wzdłuż rzeki Urubamby. Odsłaniają się coraz ciekawsze krajobrazy, a zieleń robi się intensywniejsza. Dojeżdżamy do stacji kolejowej obok Machu Picchu - Mekki podróżników z całego świata. Zwiedzanie ruin miasta Inków w pięknej scenerii gór pokrytych wieczną zielenią. Czas na fotografowanie i zadumę w tym magicznym miejscu. Powrót pociągiem i busem do Cuzco. Przejazd do hotelu w Cuzco i nocleg.

Dzień 18

Przejazd na lotnisko i wylot do Limy, stolicy kraju. Zwiedzamy "Miasto Królów", które przez cały okres kolonialny było stolicą Wicekrólestwa Peru. Centralne miejsce zajmuje Plaza de Armas z katedrą (w której znajduje się grób Francisca Pizarro) i Pałacem Prezydenckim. Cały obszar był przebudowany przez polskiego architekta - Ryszarda de Jaxa Małachowskiego. Odwiedzamy klasztor Franciszkanów z piękną biblioteką i budzącymi grozę katakumbami. Niewątpliwą atrakcją jest obraz Ostatniej Wieczerzy, której uczestnicy jedzą… świnkę morską. Przejazd przez elegancką dzielnicę Miraflores i inne części miasta. Nocleg w Limie.

Dzień 19

Podsumowaniem wyprawy będzie dla chętnych wizyta w wybranym muzeum z kolekcją sztuki prekolumbijskiej (wstęp do muzeum poza ceną wycieczki). Limeńskie muzea szczycą się bogatymi kolekcjami przedmiotów z całego Peru. Pokazują one nie tylko osiągnięcia Inków, ale też innych wielkich cywilizacji tego obszaru. Czas wolny na zakupy i odpoczynek a wieczorem wylot do Europy.

Dzień 20

Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina. OPCJONALNE PRZEDŁUŻENIE - AMAZONIA

Dzień 19

Po południu wylot do Iquitos, stolicy peruwiańskiej Amazonii. Tam rozstaniemy się z chłodem i zaraz po wyjściu z samolotu uderzy nas fala tropikalnego, parnego powietrza. Wyjazd "na lekko", ciepłe i niepotrzebne rzeczy pozostawiamy w Limie. Położone nad Amazonką Iquitos jest szczególne, nie ma ze światem żadnego połączenia drogowego, ani kolejowego. Nocleg w hotelu w Iquitos.

Dzień 20

Krótkie poznawanie tego gorącego, tropikalnego miejsca - żelazny dom Eiffla, dzielnica nadbrzeżna. Dojazd do portu rzecznego. Rejs motorowymi łodziami Amazonką i jej odnogą do bungalowów położonych w dżungli. Z lokalnym przewodnikiem poznajemy las, składamy wizytę w wiosce Indian Yagua. Tubylcy choć widują często turystów, wciąż zachowali sporo ze swojej kultury i swój język. Będziemy mogli własnoręcznie (ustnie) wypróbować strzały z dmuchawek. Dzisiaj nie używa się już zatrutych strzał. Chętni będą mogli zaopatrzyć się w proste, indiańskie wyroby. Po zapadnięciu zmroku, dla chętnych, nocny spacer pod kierunkiem indiańskiego przewodnika. Szansa spotkania się oko w oko z czarną wdową lub aligatorem. Nocleg w bungalowach w dżungli.

Dzień 21

Wypłynięcie łodzią - poszukiwanie słodkowodnych delfinów. W Amazonce zachowały się jeszcze dwa gatunki delfinów i mamy całkiem sporą szansę ich wypatrzenia. Czeka nas także połów piranii, te groźne ryby są całkiem smaczne i w przypadku sukcesu przyrządzi je nasz kucharz. Czas na wypoczynek w bungalowach, delektowanie się dobrą kuchnią i drinkami. Dla chętnych piesza wycieczka z lokalnym przewodnikiem po dżungli. Mamy okazję dowiedzieć się więcej o roślinach. To właśnie z serca Amazonii pochodzi większość roślin stosowana we współczesnej medycynie. W gęstej dżungli trudno wypatrzyć większe gatunki zwierząt, jednak lokalny tropiciel może pomóc nam w zobaczeniu ciekawych gatunków, na przykład olbrzymiej anakondy. Nocleg w bungalowach.

Dzień 22

Po śniadaniu powrót rzeką do cywilizacji Iquitos. Kończymy spotkanie z Amazonią wylatując do Limy, przejazd do hotelu i nocleg tranzytowy.

Dzień 23

Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 24

Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina.

DOPŁATA DO OPCJI AMAZONIA

1065 USD

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi), minimum 20kg bagażu nadawanego/os.; wszelkie inne koszty transportu (minibusy, autokary, przejazdy między lotniskami i hotelami, rejsy); wyżywienie - śniadania w hotelach, 2 obiady i 1 kolacja (w Amazonii dodatkowe 2 obiady i 2 kolacje); noclegi (pokoje 2 osobowe) - hotele lub pensjonaty 3* - 4* (wg oceny biura), Amazonia - bungalowy w dżungli (pokoje z łazienkami); opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie; ubezpieczenie KL, NNW i bagaż; opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny); lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Ewentualnej dopłaty do opcji Amazonia 1065 USD. Obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków, indywidualnych opłat wylotowych wg aktualnej stawki (łącznie ok. 40 USD/os), aktywności dodatkowych wyszczególnionych w programie, napojów do posiłków wymienionych w programie, pozostałego wyżywienia i napojów, dopłaty do pok. 1-os 720 USD; z Amazonią - 980 USD.

Uwagi

Liczebności grupy od 8 do 17 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Pomimo dobrego rozplanowania wycieczki należy pamiętać, że przebywanie na dużych wysokościach w Peru i Boliwii może spowodować dolegliwości związane z chorobą wysokościową. W przypadku wątpliwości radzimy poradzić się swojego lekarza. Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje na bieżąco pilot. W Amazonii zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Peru - Boliwia /opcja Amazonia/ według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

BOLIWIA

Szlak

PERU BOLIWIA opcja: AMAZONIA - 17 dni lub 21 dni

Główne atrakcje

Cuzco - stolica Imperium Inków Machu Picchu - zapierający dech w piersiach cud świata Sucre - miasto z listy UNESCO w Boliwii Święta Dolina Urubamby Kanion Colca - "polski" i najgłębszy na świecie Jezioro Titicaca i pływające Wyspy Uros Pięknie położone La Paz Tajemnicze linie Nazca Andyjski szlak kolei Malinowskiego Arequipa - najpiękniejsze miasto kolonialne w Peru Iquitos, dżungla i rejs Amazonką

O wycieczce

Bardzo interesująca wycieczka obejmująca wszystko, co najważniejsze w tych fascynujących krajach. Poza najsłynniejszymi miejscami typu Machu Picchu i Cuzco, zwiedzamy mniej znane i ciekawe miejsca w Boliwii, która jest według nas najciekawszym krajem Ameryki Łacińskiej. Na trasie przebywamy na dużych wysokościach nad poziomem morza, do których organizm zwykle przyzwyczaja się dobrze dzięki aklimatyzacji wynikającej z odpowiedniego zaplanowania przez nas tego wyjazdu. Należy pamiętać, że podczas wycieczki przewidzianych jest kilka długich przejazdów przez wysokie góry. Czeka nas wielka różnorodność klimatyczna - od zimnych gór i płaskowyżów do wilgotnego tropiku Amazonii. Wyjazd od lat prowadzą piloci z doskonałą znajomością kultury zwiedzanych krajów i języka hiszpańskiego.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do Boliwii. Możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 2

Przylot do Santa Cruz, tropikalnego miasta położonego w nizinnej części kraju Boliwii. Spacer po kolonialnym centrum z niską zabudową i katedrą. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Przejazd na lotnisko i wylot do Sucre, konstytucyjnej stolicy kraju (2790 m n.p.m.). Historyczne, piękne miasto to kolejny obiekt wpisany na listę UNESCO na naszej trasie. Spacerując podziwiamy kolonialne budowle. Przy głównym placu stoi XVI wieczna katedra, na starym mieście mnóstwo jest też innych, urokliwych kościołów i domów. Na centralnym targu widzimy przybywające z okolicy Indianki. W tym miejscu spróbujemy wielu lokalnych smakołyków. Pobyt w Sucre, które leży na znacznej, choć jeszcze nie tak wielkiej wysokości, daje nam możliwość znakomitej aklimatyzacji do czekających nas później wysoko położonych terenów. Nocleg w Sucre.

Dzień 4

Wycieczka w Andy na skraj pasma Cordillera de los Frailes. Droga wspina się wieloma zakrętami na wysoką przełęcz, pozostawiając w dole białe miasto Sucre. Po minięciu przełęczy otwiera się przed nami rozległa dolina. Stajemy na przebiegającej tędy prawdziwej, świetnie zachowanej drodze Inków. Spacer tym szlakiem jest swoistą podróżą w przeszłość. Przed zjazdem na dno doliny czeka nas jeszcze podziwianie groźnego kanionu. Tego dnia planujemy też dotrzeć do jednej z wiosek zbudowanych z adobe, materiału sporządzonego z gliny i słomy. Turyści są tutaj do dzisiaj rzadkością. Po południu wracamy do Sucre. Dzień był kolejnym etapem aklimatyzacji do dużych wysokości nad poziom morza, gdyż trasa wycieczki przebiega na wysokości około 3000 m n.p.m. Nocleg w Sucre. [Trasa dnia ok. 130 km]

Dzień 5

Rano przejazd na lotnisko i wylot do La Paz. Lotnisko położone jest na wysokości ponad 4000 m n.p.m. Zjeżdżamy do leżącej kilkaset metrów niżej historycznej dzielnicy. Spacer po starym mieście. Wstępujemy na mate de coca (herbatę z liści koki), która pozwala szybciej przyzwyczaić się do niskiej zawartości tlenu w powietrzu. Wiele osób wzorując się na Indianach, żuje liście koki, co ma przynieść poprawę samopoczucia. Zwiedzanie La Paz - widzimy katedrę i ozdobne budynki świadczące o minionej świetności miasta. Szczególnym przeżyciem jest wizyta na targu czarownic, gdzie Indianki sprzedają dziwaczne amulety mające chronić nas przed rozmaitymi nieszczęściami. Wyjazd do podmiejskiej Doliny Księżycowej zawdzięczającej nazwę formom krajobrazu. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w centrum La Paz.

Dzień 6

Wyjazd autokarem wcześnie rano przez Altiplano, zimną i surową wyżynę do granicy peruwiańskiej. Niegościnne Altiplano jest paradoksalnie sercem kraju, stąd wywodziły się też kultury prekolumbijskie. Mijając z rzadka rozsiane miejscowości z kamiennymi kościółkami dojeżdżamy do Jeziora Titicaca. Jesteśmy w miejscu narodzenia się kultury Inków. To właśnie stąd pochodził legendarny założyciel Imperium, Manco Capac. Dojeżdżamy do Copacabana, malowniczo położonej miejscowości. Widzimy tu będącą miejscem kultu katedrę ze słynną figurą Matki Boskiej. Do tego miejsca pielgrzymują liczni Indianie. Wkrótce opuszczamy Boliwię i wjeżdżamy do Peru. Wieczorem dojazd do miasta Puno i nocleg w hotelu. [Trasa dnia ok. 290 km]

Dzień 7

Piękny poranek nad Jeziorem Titicaca. Żeglujemy na pływające Wyspy Uros. Wyspy zamieszkane są przez potomków Indian, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali świat z trzciny. Zwiedzanie trzcinowych domów, wypróbowanie trzcinowej łodzi. Po południu czeka nas dłuższa podróż do Chivay (ok. 3600 m n.p.m.), miejscowości położonej nieopodal kanionu Colca uchodzącego za najgłębszy na świecie. Droga biegnie przez malownicze góry i oddalone od cywilizacji miejscowości. Nocleg w Chivay lub w okolicach tego miasteczka. [Trasa dnia ok. 270 km]

Dzień 8

Przejazd do pobliskiego Cruz del Condor, punktu widokowego nad górnym odcinkiem kanionu Colca. Patrząc na piękne krajobrazy i kanion uświadamiamy sobie jak trudne było pokonanie rzeki Colca kajakiem, co zrobili po raz pierwszy Polacy. To właśnie dzięki Polakom kanion został rozsławiony na cały świat. Bardzo często w tym miejscu szybują potężne kondory umożliwiając zrobienie wspaniałych zdjęć. Kondory powinniśmy zobaczyć z bliska. Następnie przejazd przez góry (po drodze przekroczenie przełęczy o wysokości 4900 m n.p.m. i bardzo krótki postój) do starego, kolonialnego miasta Arequipa (2330 m n.p.m.), leżącego u stóp czynnego wulkanu El Misti. W końcu opuszczamy duże wysokości, co poprawia funkcjonowanie naszych organizmów. Spacer po zabytkowym centrum Arequipy i zwiedzanie tego najpiękniejszego kolonialnego miasta Peru. Oglądamy Plaza de Armas z katedrą oraz klasztor św. Katarzyny (Monasterio de Santa Catalina), który tworzy swoiste miasteczko w mieście. Niemal odczuwamy tutaj atmosferę z XVI i XVII wieku. Nocleg w hotelu w Arequipie. [Trasa dnia ok. 190 km]

Dzień 9

Po śniadaniu i porannym spacerze po kolonialnym centrum długi przejazd do Nazca, jednego z najdziwniejszych miejsc na świecie, które wywołuje spory i powstawanie najdziwniejszych teorii. Po opuszczeniu Arequipy zdążamy do wybrzeża Oceanu Spokojnego. Dalsza podróż do Nazca wzdłuż pustynnego wybrzeża Pacyfiku. Nocleg w hotelu w Nazca. [Trasa dnia ok. 570 km]

Dzień 10

Głównym celem w tym dniu jest ujrzenie na własne oczy tajemniczych figur i rysunków kultury Nazca. Jest to jedna z najdziwniejszych pozostałości dawnych cywilizacji i nie brak teorii o ich pozaziemskim pochodzeniu. Ogromne rysunki Nazca widać bowiem właściwie wyłącznie z powietrza. Lot widokowy nad liniami Nazca. Oglądamy najważniejsze rysunki - m.in. małpę, kondora, pająka, linie przypominające pasy startowe dla pojazdów kosmicznych… Koszt lotu nie jest wliczony w cenę wycieczki (koszt wg aktualnych cen - ok. 110-120 USD). Osoby, które nie decydują się na lot, mogą nieco zobaczyć z małej wieży widokowej. Po obserwacjiNazca kierujemy się ponownie w góry w kierunku głównego łańcucha Andów. Wjazd karkołomnymi serpentynami na większe wysokości. Przejazd przez rejon Parku Narodowego Pampa Galeras, gdzie chroni się liczne peruwiańskie wikunie. Nocleg po drodze w jednym z miasteczek andyjskich. [Trasa dnia ok. 320 km]

Dzień 11

Podróż do Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków, położonej na wysokości 3320 m n.p.m. Przejazd drogą z pięknymi, andyjskimi krajobrazami, szczyty wydają się być na wyciągnięcie ręki. Doskonała aklimatyzacja do wysokości pozwala nam bez dyskomfortu cieszyć się krajobrazem. Dojazd do Cuzco. Spacer po centrum miasta. Pobyt w tym pięknym mieście z niezwykłą atmosferą jest szczególnie atrakcyjny. Wszyscy uczestnicy wycieczki są już doskonale zaaklimatyzowani i wysokość Cuzco nie robi na nikim wrażenia. Nocleg w Cuzco. [Trasa dnia ok. 305 km]

Dzień 12

Wycieczka do Doliny Urubamby, niegdyś kwitnącego regionu państwa Inków, które było niemal spichlerzem imperium. Dnem doliny płynie spieniona rzeka Urubamba. Zwiedzanie imponujących ruin inkaskiego miasta i współczesnego Pisac ze słynnym targiem, który dzisiaj jest miejscem pełnym straganów z pamiątkami. Obiad podczas wycieczki. Widzimy tarasowate pola i indiańskie miejscowości. Czasem można mieć wrażenie, że czasy Inków wciąż trwają. Przesiadka na pociąg. Linia kolejowa biegnie wąską doliną wzdłuż rzeki Urubamby. Odsłaniają się coraz ciekawsze krajobrazy, a zieleń robi się intensywniejsza. Wieczorem przejazd pociągiem do stacji kolejowej obok Machu Picchu - Mekki podróżników z całego świata. Nocleg w Aguas Calientes, urokliwej małej peruwiańskiej miejscowości. [Trasa dnia ok. 180 km]

Dzień 13

Od rana zwiedzanie ruin miasta Inków w pięknej scenerii pokrytych wieczną zielenią górach. Mamy niepowtarzalną okazję do zwiedzania Machu Picchu przed przybyciem tłumów turystów pociągami z Cuzco. Czas na fotografowanie i zadumę w tym magicznym miejscu. Dla pozbawionych lęku wysokości wspinaczka na Wayna Picchu, górujący nad ruinami wierzchołek andyjski (konieczne zgłoszenie przed wyjazdem z Polski - koszt zezwolenia wg aktualnej stawki nie jest wliczony w cenę wycieczki). Powrót pociągiem do Cuzco. Przejazd do hotelu w Cuzco i nocleg.

Dzień 14

Spacery po Cuzco i zwiedzanie dawnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy Plaza de Armas z katedrą i kościołem El Triunfo. Zwiedzamy Świątynię Słońca (Coricancha) oraz inne miejsca. Widzimy, że Hiszpanie zbudowali miasto wprost na fundamentach budowli Inków. Podziwiamy idealnie dopasowany dwunastokątny kamień - świadectwo doskonałości budowniczych inkaskich. Wizyta w górującej nad miastem inkaskiej twierdzy Sacsaywaman z widokiem na okolicę. Popołudniu czas na zakup pięknych pamiątek i samodzielne spacery po mieście. Wieczorem mamy okazję uczestniczyć w pokazach tańca lub muzyki andyjskiej (dodatkowo płatne, w miarę wolnych miejsc). Nocleg w Cuzco.

Dzień 15

Przejazd na lotnisko i wylot do Limy, stolicy kraju. To nie koniec przygody z górami. Czeka nas bowiem eskapada samochodowa na przełęcz Ticlio (4818 m n.p.m.), miejsce szczególnie ważna dla Polaków. Znajduje się tu pomnik Ernesta Malinowskiego, słynnego polskiego budowniczego transandyjskiej linii kolejowej. Kolej Malinowskiego przez ponad sto lat byłą najwyżej położoną linią kolejową świata. Na pierwszym odcinku kolei do La Oroya zbudowano aż 63 tunele i 61 mostów. Podczas drogi w kierunku przełęczy widzimy niezwykłość tej pracy inżynierskiej. Kolej z poziomu morza została poprowadzona na rekordową wysokość. Dzięki wcześniejszej aklimatyzacji nikt nie powinien mieć problemów związanych z wysokością. Osoby, które mają już dosyć podróży po krętych drogach mogą zostać w tym dniu w Limie. Nocleg w Limie. [Trasa dnia ok. 270 km]

Dzień 16

Zwiedzanie stolicy Peru wraz z Plaza de Armas. Odwiedzamy katedrę i klasztor Franciszkanów z piękną biblioteką i budzącymi grozę katakumbami. Przejazd przez elegancką dzielnicę Miraflores i inne części miasta. Podsumowaniem wyprawy będzie wizyta w wybranym muzeum z kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Wieczorem wylot do Europy.

Dzień 17

Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina.

Dzień 16

Po południu wylot do Iquitos, stolicy peruwiańskiej Amazonii. Tam rozstaniemy się z chłodem i zaraz po wyjściu z samolotu uderzy nas fala tropikalnego, parnego powietrza. Wyjazd "na lekko", ciepłe i niepotrzebne rzeczy pozostawiamy w Limie. Położone nad Amazonką Iquitos jest szczególne, nie ma ze światem żadnego połączenia drogowego, ani kolejowego. Nocleg w hotelu w Iquitos.

Dzień 17

Poznawanie tego gorącego, tropikalnego miejsca - żelazny dom Eiffla, dzielnica nadbrzeżna. Dojazd do portu rzecznego. Rejs motorowymi łodziami Amazonką i jej odnogą do bungalowów leśnych. Po przybyciu do bungalowów poznawanie z pomocą lokalnego przewodnika bardzo bogatej przyrody. Wizyta w wiosce Indian Yagua, tubylcy choć widują turystów, wciąż sporo zachowali ze swojej kultury. Lunch. Będziemy mogli własnoręcznie (ustnie) wypróbować strzały z dmuchawek. Dzisiaj nie używa się już zatrutych strzał. Chętni będą mogli zaopatrzyć się w proste, indiańskie wyroby. Po zapadnięciu zmroku, dla chętnych, nocny spacer pod kierunkiem indiańskiego przewodnika. Szansa spotkania się oko w oko z czarną wdową lub aligatorem. Kolacja. Nocleg w bungalowach w dżungli.

Dzień 18

Wypłynięcie łodzią - poszukiwanie słodkowodnych delfinów. W Amazonce zachowały się jeszcze dwa gatunki delfinów i mamy całkiem sporą szansę ich wypatrzenia. Czeka nas także połów piranii, te groźne ryby są całkiem smaczne i w przypadku sukcesu przyrządzi je nasz kucharz. Lunch. Czas na wypoczynek w bungalowach, delektowanie się dobrą kuchnią i drinkami. Dla chętnych piesza wycieczka z lokalnym przewodnikiem po dżungli. Mamy okazję dowiedzieć się więcej o roślinach. To właśnie z serca Amazonii pochodzi większość roślin stosowana we współczesnej medycynie. W gęstej dżungli trudno wypatrzyć większe gatunki zwierząt, jednak lokalny tropiciel może pomóc nam w zobaczeniu ciekawych gatunków, na przykład olbrzymiej anakondy. Kolacja. Nocleg w bungalowach.

Dzień 19

Po śniadaniu powrót rzeką do cywilizacji Iquitos. Kończymy spotkanie z Amazonią wylatując do Limy, przejazd do hotelu i nocleg tranzytowy.

Dzień 20

Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 21

Powrót do Warszawy. DOPŁATA DO OPCJI AMAZONIA - 890 USD

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi),minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie inne koszty transportu (minibusy, autokary, przejazdy między lotniskami i hotelami, rejsy), wyżywienie - śniadania w hotelach, obiady lub kolacje wymienione w programie, noclegi (pokoje 2 osobowe) - hotele i pensjonaty 4* i 3*, Amazonia -bungalowy w dżungli (pokoje z łazienkami), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Ewentualnej dopłaty do opcji Amazonia 890 USD. Obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków, indywidualnych opłat wylotowych wg aktualnej stawki (łącznie ok. 40 USD/os), aktywności dodatkowych wyszczególnionych w programie, napojów do posiłków wymienionych w programie, pozostałego wyżywienia i napojów, dopłaty do pok. 1-os 720 USD; z Amazonią - 980 USD.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 16, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Pomimo dobrego rozplanowania wycieczki należy pamiętać, że przebywanie na dużych wysokościach w Peru i Boliwii może spowodować dolegliwości związane z chorobą wysokościową. W przypadku wątpliwości radzimy poradzić się swojego lekarza. Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje na bieżąco pilot. W Amazonii zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.Opinie o wycieczce objazdowej Peru - Boliwia /opcja Amazonia/

Peru - Boliwia /opcja Amazonia/ - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2-osobowy
dokwaterowanie w pokoju 2-os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Peru - Boliwia /opcja Amazonia/? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00