cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Moskwa - Tuła - Smoleńsk: Perspektywa z Kremla, Rosja
  • Wycieczka objazdowa Moskwa - Tuła - Smoleńsk: Perspektywa z Kremla, Rosja
  • Wycieczka objazdowa Moskwa - Tuła - Smoleńsk: Perspektywa z Kremla, Rosja
  • Wycieczka objazdowa Moskwa - Tuła - Smoleńsk: Perspektywa z Kremla, Rosja
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Moskwa - Tuła - Smoleńsk: Perspektywa z Kremla
star 3

Rosja
Ocena wycieczki objazdowej Moskwa - Tuła - Smoleńsk: Perspektywa z Kremla:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Moskwa - Tuła - Smoleńsk: Perspektywa z Kremla w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (3 rozpoczętr doby hotelowe: 3 w Moskwie w hotelu Izmailovo Gama www.izmailovo.ru lub podobnym).
Hotel Gama Ismailovo (w Moskwie) jest oddalony ok. 15 km od ulicy Twerskiej/Placu Czerwonego. Doskonala komunikacja metrem ze stacji Patizanckaja zapewnia w ok. 25 minut dojazd do ścisłego centrum Moskwy. Budynek hotelu należy do historycznej juz wioski olimpijskiej zbudowanej w duchu modernizmu roku 1980. Jest jednym z kilku obiektów które stanowią holistyczne a zarazem rozpoznawalne na całym świecie świadectwo minionej epoki. Obiekty wchodzące w sieć hotelu Gama są licznie odwiedzane przez gości z całego świata! Znalazło to jednocześnie odzwierciedlenie w najwyższych notach satysfakcji klienta jakie obiekt otrzymuje w ankietach od kilku lat.Szacowana liczba lóżek w tym zmodernizowanym według współczesnych norm obiekcie oscyluje w granicach 10 tysięcy. Sprawne poruszanie się miedzy piętrami zapewniają szybkobieżne windy spełniające wszelkie atesty europejskie. Z wyższych pięter rozpościera sie imponujący widok na centrum metropolii, rezerwat wodny, kopię Placu Czerwonego oraz na historyczną część dzielnicy wraz z parkiem Izmailowskiego. Do dyspozycji gości obszerne lobby - jedyne w swoim rodzaju wraz z pełnym dostępem do różnorodnych usług o każdej porze dnia i nocy. Recepcja, concierge, restauracje, sklepy, bary czynne są praktycznie 24h na dobę. Hotel tętni życiem a jednocześnie w swojej pierwotnej idei powstania jako miejsce dla sportowców gwarantuje niezbędny w podróży oraz na wakacjach spokój i wypoczynek.
Do dyspozycji gości:

w hotelu restauracja i bar
Pokoje:

2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Wyżywienie:

śniadania kontynentalne typu bufet.
Kategoria lokalna:

***
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady Przylot do Moskwy, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odświeżenie się po podróży. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Moskwie.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie centrum Moskwy. Zaczniemy od Kremla, będącego do dzisiaj siedzibą najwyższych władz państwowych Federacji Rosyjskiej. Zobaczymy tu między innymi sobór Archangielski, będący miejscem spoczynku carów, Plac Katedralny. Spotkamy też osobliwych "carów": Działo i Dzwon. Oba obiekty mają wspólną cechę: nigdy ich nie użyto. Zwiedzimy zbrojownię mieszczącą obecnie stroje, powozy, oraz trony z których korzystali carowie. Z Kremla przez Plac Maneżowy oraz Park Aleksandrowski z Grobem Nieznanego Żołnierza przejdziemy na słynny Plac Czerwony z mauzoleum Lenina i świątynią Wasyla Błogosławionego (możliwość zwiedzenia wnętrz w czasie wolnym płatne dodatkowo około 350 rubli). Przerwę "na kawę" zrobimy w pobliżu GUM-u. Niegdyś najbardziej luksusowa galeria handlowa w Rosji - dziś już nie poraża swoimi cenami - stała się dostępna dla przeciętnego człowieka. Po południu przespacerujemy się w stronę Placu Teatralnego ze słynnym Teatrem Bolszoj i osławionej Łubianki - ponurego symbolu czasów stalinowskiego terroru. Na koniec zobaczymy sobór Chrystusa Zbawiciela. Arcydzieło rosyjskiej architektury sakralnej zrównane z ziemią na rozkaz Stalina odbudowano na 850. rocznicę założenia Moskwy.Uwaga: niektóre przejazdy podczas zwiedzania Moskwy mogą być realizowane metrem. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Moskwie.
Dzień 3
Śniadanie w hotelu. Dalsze poznawanie stolicy Federacji Rosyjskiej rozpoczniemy od jego przedmieść i rozległej panoramy miasta z Worobiowych Wzgórz. Stąd już niedaleko do klasztoru i cmentarza Nowodziewiczego. Zakon żeński, do którego przez wieki przyjmowano nowicjuszki jedynie z zamożnych, bojarskich rodów był jednym z najbogatszych w całej Rusi. Wprawdzie bogactwo i świetność skończyły się z najazdem wojsk napoleońskich, nie mniej jednak do dzisiaj jest to jeden z najciekawszych obiektów tego typu. Przyklasztorny cmentarz założono pod koniec XIX w., ale dopiero w okresie radzieckim stał się odpowiednikiem polskich Powązek. Chowano tu ludzi zasłużonych, artystów, uczonych - oczywiście tylko akceptowanych przez partię. Znajdziemy tu wiele znajomych nazwisk - Bułhakow, Majakowski, Prokofiew... Po południu przejazd na dawne tereny wystawowe WDNK. Zobaczymy tu dwa sztandarowe przykłady rzeźby socrealistycznej: pomnik Zdobywców Kosmosu oraz Robotnika i Kołchoźnicę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie). Wieczorem dla chętnych wycieczka moskiewskim metrem do centrum miasta: ulica Arbat i okolice Placu Czerwonego nocą (bilety komunikacji miejskiej dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu w Moskwie.
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej. O ile w Ermitażu będziemy podziwiać sztukę światową to w Galerii Trietiakowskiej zobaczymy najświetniejsze płótna artystów rosyjskich takich jak Rublow czy Riepin, które pod względem artyzmu można śmiało porównywać z dziełami z zagranicy. Następnie wycieczka do Siergijew Posad - najważniejszego ośrodka religijnego w Rosji. Jest to jedna z najbardziej znanych miejscowości tzw. Złotego Pierścienia (tym mianem zwyczajowo określa się historyczne, zabytkowe miasta położone wokół Moskwy i często od niej starsze). Miejsce to wybrał mistyk i uznany cudotwórca Siergiej Radonieżskij w poł. XIV w. Szybko zasłynęło ono w całej Rusi przyciągając pielgrzymów i proszalników. W XVII w. podczas "dymitriad" Siergiejew Posad bezskutecznie oblegali Polacy. Dla Rosjan znaczenie tych zmagań można bez przesady porównać z otoczoną legendą obroną Jasnej Góry podczas potopu szwedzkiego. Zwiedzimy tu klasztor Troicko - Siergijewski soborami św. Trójcy i Zaśnięcia MP, gdzie pochowano Borysa Godunowa z rodziną.(Uwaga: wymagany skromny strój! Konieczne będą długie spodnie / spódnice, okryte ramiona.) Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy. (Trasa ok. 190 km).
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *. - Podczas zwiedzania obieków sakralnych wymagany jest skromny ubiór,dodatkowo kobiety nakrwają głowy chustami. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble).
Wizy
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow (dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta). O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Wizy - informacje dla sprzedawców
UWAGA! Opisana w ofercie procedura wizowa dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta!
- Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej
Ĺšwiadczenia

Cena obejmuje:
przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Moskwa - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe) śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 135 EUR/os płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych: świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 350 Rub) oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (53) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow (dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta). O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Wizy - informacje dla sprzedawcĂłw

UWAGA! Opisana w ofercie procedura wizowa dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta!
- Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej
Opinie klientĂłw

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie:
META Description

• Moskwa - Plac Czerwony • Kreml - wspomnienie carów • mauzoleum Lenina - wodza Rewolucji •najpiękniejsze metro świata • wieczorny spacer Arbatem • cmentarz Nowodziewiczy • Galeria Trietiakowska • Siergijew Posad • 3 noce w hotelu Izmailovo w Moskwie (lub podobnym)


Opis hotelu Moskwa - Tuła - Smoleńsk: Perspektywa z Kremla według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (5 rozpoczętych dób hotelowych: 3 w Moskwie w hotelu Izmailovo Gama www.izmailovo.ru lub podobnym, 1 w Smoleńsku, 1 w Kałudze lub Tule). Hotel Gama Ismailovo (w Moskwie)jest oddalony ok. 15 km od ulicy Twerskiej/Placu Czerwonego. Doskonala komunikacja metrem ze stacji Patizanckaja zapewnia w ok. 25 minut dojazd do ścisłego centrum Moskwy. Budynek hotelu należy do historycznej juz wioski olimpijskiej zbudowanej w duchu modernizmu roku 1980. Jest jednym z kilku obiektów które stanowią holistyczne a zarazem rozpoznawalne na całym świecie świadectwo minionej epoki. Obiekty wchodzące w sieć hotelu Gama są licznie odwiedzane przez gości z całego świata! Znalazło to jednocześnie odzwierciedlenie w najwyższych notach satysfakcji klienta jakie obiekt otrzymuje w ankietach od kilku lat.Szacowana liczba lóżek w tym zmodernizowanym według współczesnych norm obiekcie oscyluje w granicach 10 tysięcy. Sprawne poruszanie się miedzy piętrami zapewniają szybkobieżne windy spełniające wszelkie atesty europejskie. Z wyższych pięter rozpościera sie imponujący widok na centrum metropolii, rezerwat wodny, kopię Placu Czerwonego oraz na historyczną część dzielnicy wraz z parkiem Izmailowskiego. Do dyspozycji gości obszerne lobby - jedyne w swoim rodzaju wraz z pełnym dostępem do różnorodnych usług o każdej porze dnia i nocy. Recepcja, concierge, restauracje, sklepy, bary czynne są praktycznie 24h na dobę. Hotel tętni życiem a jednocześnie w swojej pierwotnej idei powstania jako miejsce dla sportowców gwarantuje niezbędny w podróży oraz na wakacjach spokój i wypoczynek. Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar Pokoje: 2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami. Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet. Kategoria lokalna: ***

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady Przylot do Moskwy, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie kolacja (fakultatywnie). Wieczorem przejazd metrem do centrum stolicy. Spacer Arbatem - jedną z najbardziej znanych moskiewskich ulic. Pojawiający się w tle licznych utworów literackich Arbat, jest traktowany niemalże mistycznie, jako ocalały skrawek tego, co zginęło bezpowrotnie przytłoczone socrealistyczną gigantomanią. Na codzień trudno jednak dostrzec tu zadumę nad przeszłością: reprezentacyjny deptak Moskwy tętni życiem a w modnych klubach i restauracjach, słychać wielojęzyczne rozmowy. Następnie przejedziemy metrem w okolice Kremla i Placu Czerwonego. Zobaczymy jak najsłynniejsze budowle Rosji prezentują się nocą. Nocleg w hotelu w Moskwie. Dzień 2 Po śniadaniu przejazd do centrum Moskwy. Zwiedzanie stolicy Federacji Rosyjskiej zaczniemy od Kremla* będącego do dzisiaj siedzibą najwyższych władz państwowych. Zobaczymy tu między innymi sobór Archangielski*, będący miejscem spoczynku carów, Plac Katedralny, spotkamy też osobliwych "carów": Działo i Dzwon. Oba obiekty mają wspólną cechę: nigdy ich nie użyto. Zobaczymy również Zbrojownię* mieszczącą obecnie kolekcję przedmiotów będących dawniej własnością rodziny carskiej m.in. trony carów, regalia, stroje i powozy używane przez władców. Z Kremla przez Park Aleksandrowski i Plac Maneżowy z Grobem Nieznanego Żołnierza przejdziemy na słynny Plac Czerwony z mauzoleum Lenina i świątynią Wasyla Błogosławionego (wstęp do obiektów fakultatywny - dodatkowo płatny). Przerwę "na kawę" zrobimy niedaleko GUM-u. Niegdyś najbardziej luksusowa galeria handlowa w Rosji, dziś już nie poraża swoimi cenami i jest dostępna dla przeciętnego człowieka. Po południu przespacerujemy się w stronę Placu Teatralnego i osławionej Łubianki. Na koniec zobaczymy sobór Chrystusa Zbawiciela*. Powrót do hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 60 km) Dzień 3 Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Smoleńska. Wizyta na cmentarzu w Lesie Katyńskim gdzie w 1940 r. dokonano masowego mordu na polskich oficerach. W 2000r. na miejscu zbrodni powstał Polski Cmentarz Wojenny, który upamiętnia ponad 4 tys. ofiar stalinowskiego terroru. Następnie udamy się na miejsce katastrofy samolotu, którym przedstawiciele polskich władz udawali się na obchody 70-tej rocznicy zbrodni katyńskiej. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w Smoleńsku lub okolicy. (Trasa ok. 450 km) Dzień 4 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i krótkie zwiedzanie Smoleńska. Jedno z najstarszych miast Rusi wielokrotnie było miejscem ciężkich walk. Do historii przeszła jego zacięta obrona przed wojskami polskimi podczas tzw. dymitriad na początku XVIIw.: Polacy zajęli miasto dopiero po ponad dwudziestomiesięcznym oblężeniu. Zobaczymy kreml, pozostałości fortyfikacji i wejdziemy do soboru Zaśnięcia MB. Odbudowana, w miejsce zniszczonej podczas polskiego oblężenia, świątynia mieści arcydzieło sztuki snycerskiej - bogato zdobiony ikonostas. Po południu wyjazd w stronę Tuły. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w okolicy Kaługi/Tuły. (Trasa ok. 400 km) Dzień 5 Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Tuły, miasta jednoznacznie kojarzonego z samowarami. Do dzisiaj są one najbardziej znanym produktem tulskich zakładów. Niejednokrotnie w dziejach, produkcja tych charakterystycznych naczyń, ratowała miejscowych rzemieślników przed bezrobociem, np. po załamaniu się rynku broni w XIX w. Podczas spaceru po mieście odwiedzimy miejscowy kreml będzie też czas wolny na obiad (dodatkowo płatny) i zakupy. Odwiedzimy również (w miarę dostępności przy nieregularnych godzinach i dniach otwarcia dodatkowo płatne) doskonale zachowaną rezydencję Lwa Tołstoja w jego majątku Jasna Polana. Po południu przejazd do Moskwy. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 300 km Dzień 6 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny - w zależności od godzin przelotu. Transfer na lotnisko w Moskwie. Wylot do Polski. Uwagi do programu - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *. - Podczas zwiedzania obieków sakralnych wymagany jest skromny ubiór,dodatkowo kobiety nakrwają głowy chustami. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble). Wizy Wiza - Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow Tours (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej https://visa.kdmid.ru) * 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost). - W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 370 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy). - W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt. - Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU. - Instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na około miesiąc przed wylotem grupy. - Niezbędnym jest aby paszport pozostał do dyspozycji biura do dnia wylotu Klientów. Świadczenia Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Moskwa - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (5 rozpoczętych dób hotelowych) śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 135 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych: świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 350 Rub), rezydencja Lwa Tołstoja (ok. 400 Rub), oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne). Inne NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Moskwa - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (5 rozpoczętych dób hotelowych) śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 135 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu imprez fakultatywnych: świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 350 Rub), rezydencja Lwa Tołstoja (ok. 400 Rub), oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Wizy

Wiza - Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. - W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow Tours (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54) * paszport z dwoma wolnymi stronami * prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej https://visa.kdmid.ru) * 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost). - W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 370 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy). - W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt. - Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU. - Instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na około miesiąc przed wylotem grupy. - Niezbędnym jest aby paszport pozostał do dyspozycji biura do dnia wylotu Klientów.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.