cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
 • Wycieczka objazdowa Gruzja, Gruzja
1 / 16
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Gruzja
star 2

Gruzja
Ocena wycieczki objazdowej Gruzja:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Gruzja w ofercie Biura podróży:

Matimpex

Szukasz wakacji do Gruzji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

weekend lotniczy / hotel ***

Region

Gruzja / Gruzja

TFG

Od 26 listopada 2016 Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - składka ta wynosi 13 zł/os, NIE JEST ZAWARTA W CENIE WYCIECZKI i ZOSTANIE DOLICZONA W OSTATNIM KROKU REZERWACJI!

WCZESNA REZERWACJA LATO 2018

Obecnie obowiązuje IV stopień promocji na wycieczki z sezonu letniego (1 kwietnia 2018 - 31 października 2018) - trwa on do wyczerpania się miejsc w promocyjnej cenie. IV stopień promocji obejmuje - Zniżka 100 zł/os od ceny katalogowej - Dodatkowa zniżka 50 zł/os dla Uczestników Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun

PROGRAM RAMOWY

Zapraszamy do fascynującej Gruzji - pełnej legend krainy, położonej u podnóża Kaukazu. Tutaj znajdziecie zapierające dech w piersiach krajobrazy, wioski zaginione w górskich dolinach, miasta o jedynej w swoim rodzaju architekturze, liczne klasztory i kościoły o surowych fasadach i kolorowych wnętrzach. A na dodatek przekonacie się, że Gruzja to kraj, w którym ludzie są życzliwi, a potrawy o szeleszczących nazwach odurzają zapachem i smakiem!

DZIEŃ 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Kutaisi. Transfer do Kutaisi i krótkie zwiedzanie miasta, które było stolicą legendarnej Kolchidy - Wpisana na listę UNESCO Katedra Bagrati, położona na wzgórzu, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto - Centrum miasta z Fontanną Kolchidy, budynkiem teatru dramatycznego i parkiem miejskim - Jeśli czas pozwoli - zwiedzanie Jaskini Prometeusza lub Jaskini Sataplia Wieczorem przejazd do hotelu w Tbilisi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Uwaga! W zależności od godzin lotu, zwiedzanie Kutaisi będzie realizowane w pierwszym lub ostatnim dniu wycieczki!

DZIEŃ 2

Po śniadaniu wyjazd do pobliskiej Mcchety - dawnej stolicy Gruzji, a dziś jednego z najbardziej urokliwych miasteczek Gruzji. Zwiedzanie miasta - wpisana na listę UNESCO Katedra Sweti Cchoweli - miejsce koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji, następnie średniowieczny monastyr Samtawro, w którym cały czas mieszkają mniszki. Powrót do Tbilisi i zwiedzanie miasta - w programie m.in. - Średniowieczna cerkiew Metechi, wzniesiona na skalistym urwisku nad rzeka Kura - Sobór Trójcy Świętej (kompleks katedralny Cminda Sameba) - imponujący sobór katedralny Gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej, wzniesiony dla uczczenia 2000-lecia chrześcijaństwa - Przejście przez Most Pokoju łączący starą część miasta z nowym Parkiem Europejskim - Katedra Sioni, w której przechowywane są najcenniejsze relikwie Gruzji - krzyż św. Nino, żony króla Miriama, który wprowadził w Gruzji chrześcijaństwo. Spacer po zaułkach starego miasta - Spacer po kolorowej dzielnicy Sololaki - historycznym centrum Tbilisi, znajdującym się u podnóża Góry Mtacminda (Świętej Góry), na której znajduje się pomnik Matki Gruzji. Spacer do bani siarkowych o charakterystycznych wybrzuszonych dachach - Wjazd kolejką linową do ruin twierdzy Narikala, które majestatycznie górują nad czerwonymi dachami tbiliskiej starówki - W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów gruzińskiej kuchni, np. chaczapuri adżari - tradycyjnego gruzińskiego placka z serem i jajkiem, słynnych pierożków chinkali, orzechowych churcheli zwanych gruzińskimi snickersami i oczywiście gruzińskiego wina z glinianych dzbanów Wieczorem supra, czyli gruzińska biesiada ze słynnymi toastami, w typowym gruzińskim lokalu z muzyką na żywo, winem i tradycyjnymi potrawami z regionu. Późnym wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3

Po wczesnym śniadaniu zapraszamy na wycieczkę w jeden z najpiękniejszych regionów Gruzji, przez który wiedzie Gruzińska Droga Wojenna - znany już od starożytności szlak handlowy wiodący przez Kaukaz i łączący Gruzję z Rosją. Przejazd do twierdzy Ananuri położonej malowniczo nad rzeką Aragvi. Następnie przejazd przez popularny kurort narciarski Gudauri i krótki postój na punkcie widokowym, skąd roztacza się przepiękna panorama okolicy. Oszałamiająca podróż wzdłuż rzeki Tergi przez Przełęcz Krzyżową aż do wsi Stepantsminda, położonej u stóp lodowca. Przejazd jeepami do Kazbegi-Gergeti - Kościół Najświętszej Trójcy zbudowany się na wysokości 2170 m, z którego roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na Kaukazie i skąd przy ładnej pogodzie widać Kazbek. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Gori, gdzie znajduje się Mauzoleum Stalina. Zwiedzanie Mauzoleum, gdzie znajduje się m.in. chatka Stalina, jego maska pośmiertna czy salonka, którą podróżował. Następnie przejazd do Upliscyche - miasta wykutego w skale około V w. p. n.e. i funkcjonującego jako osada aż do średniowiecza. Zwiedzanie skalnego miasta, w którym niegdyś mieszkało aż 20 tysięcy ludzi. Jeśli czas pozwoli - przejazd do Borjomi, otoczonego parkiem narodowym uzdrowiska ze słynną wodą mineralną, możliwość degustacji wody leczniczej. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Kutaisi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

HOTEL

HOTELE 3* położone w Tbilisi i Kutaisi, w niewielkim oddaleniu od ścisłego centrum, w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.

WYŻYWIENIE

Śniadania w formie bufetu + obiadokolacje serwowane

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

- Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi) - Bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki) - Transfer lotnisko - hotel - lotnisko - Przejazdy komfortowym busem podczas programu zwiedzania oraz przejazd jeepami do Kazbegi - 4 noclegi w hotelach 3* - Pokoje 2-osobowe z łazienkami - 4 śniadania + 4 obiadokolacje (w tym tradycyjna supra) - Opieka pilota i lokalnego przewodnika - Ubezpieczenie Świat Signal Iduna (KL do 30.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 2.000 zł) - Gwarancja niezmienności ceny

KOSZTY DODATKOWE

- Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to 40-50 $ (w zależności od wielkości grupy) - kwota ta obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Jaskinie, Mauzoleum w Gori, skalne miasto) oraz przejazd kolejką linową w Tbilisi. - Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji w hotelach

INFORMACJE DODATKOWE

- Dopłata za pokój 1-osobowy +460 zł (nie ma możliwości dokwaterowania) - Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -100 zł

BAGAŻ I REZERWACJA MIEJSC

- Wizzair - Cena wycieczki zawiera jedynie bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55x40x23 cm - Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego - ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki - po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż w bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu. - Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Wizzair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, cena i dostępność miejsca w wybranej opcji będzie potwierdzona przez organizatora.

POZOSTAŁE UWAGI

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym) - Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Gruzji po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy - Transfery lotniskowe oraz przejazdy podczas realizacji programu wycieczki realizowane są busem/autokarem - Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową - w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów - Na wycieczkę do Gruzji nie jest potrzebny paszport ani wiza - wystarczy dowód osobisty.

UBEZPIECZENIE

Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem Świat Signal Iduna. Pakiet Świat zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 30.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 15.000 zł), bagażu (do 2.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia - Ubezpieczenie PLUS ŚWIAT - rozszerzenie pakietu Świat. Pakiet PLUS ŚWIAT zawiera ubezpieczenie KL do 40.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 2.000 zł - dopłata +30 zł; - Ubezpieczenie KR - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki - dopłata +3% wartości wycieczki; - Ubezpieczenie KRCHP - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych - dopłata +6% wartości wycieczki.


Opis hotelu Gruzja według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

KAUKAZ

Trasa zagraniczna

Tbilisi (2) - Mtskheta - Ananuri - Kazbegi - Gudauri (1) - Gori - Uplisciche - Bakuriani (2) - Borjomi - Wardzia - Kutaisi - Batumi (2) - Tbilisi

DZIEŃ 1

Wylot z Warszawy do Tbilisi o godz. 22:30. Bezpośredni lot zajmuje 3 godziny i 35 minut.

DZIEŃ 2

Przylot do Tbilisi o godz. 04:05, transfer do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi (dosłownie "ciepłe żródło"), obecnej stolicy Gruzji, m.in.: cerkiew Metechi z XII w. i Anczischati z VI-VII w., gdzie wystawiony jest niezwykły krzyż św. Nino, katedra Sioni z XI w., twierdza Narikala i dzielnica Abanotubani, łaźnie tureckie, główna arteria miasta Aleja Szoty Rustawelego - "gruzińskie Champs-Elysees". Spacer urokliwymi uliczkami starego miasta. Muzeum sztuki gruzińskiej i muzeum historii Gruzji. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd do Mtskheta - jednego z najstarszych miast w Gruzji. Mtskheta była stolicą królestwa Iberii od III wieku p.n.e. do V w. naszej ery. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Jvari z VI w. i katedry Svetitskhoveli z XI w. z grobowcami gruzińskich władców, ruiny twierdzy. Przejazd do Ananuri, zespołu zamkowego położonego na brzegu rzeki Aragvi. Przejazd Gruzińską Wojenną Drogą, historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu między Morzem Czarnym i Kaspijskim, do Kazbegi przez przełęcz Jvari (2395 m n.p.m.). Zwiedzanie okolicy na pięknie położonych wzgórzach. Przejazd do Kościoła Świętej Trójcy, w pobliżu wsi Gergeti, który jest niezwykłym zabytkiem architektury Gruzji, położonym na wysokości 2170 m, pod górą Kazbegi (wysokość 5033 m). Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do góry Kazbek. Przejazd do Gudauri - ośrodka narciarskiego (2000 m n.p.m.) znajdującego się na południowych stokach Wysokiego Kaukazu. Zakwaterowanie w hotelu w Gudauri. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Gori - miasta założonego przez jednego z największych królów Gruzji - Dawida Budowniczego. Gori jest również znane jako miejsce narodzin radzieckiego przywódcy Józefa Stalina. Wizyta w muzeum Stalina. Następnie przejazd do Uplisciche (dosłownie "twierdzy pana"), gdzie zwiedzamy skalne miasto założone w VII w. p.n.e., przez które wiódł niegdyś "Jedwabny Szlak". Wykute w wysokim skalistym brzegu po lewej stronie rzeki Mtkvari miasto, zawiera różne struktury pochodzące z początków epoki żelaza do późnego średniowiecza, a wyróżnia się unikalnym połączeniem różnych stylów skale kultur z Anatolii i Iranu, jak również współistnieniem architektury pogańskiej i chrześcijańskiej. Przejazd do Bakuriani. Bakuriani jest popularnym ośrodkiem narciarskim, znajduje się na północnym zboczu pasma Trialeti, na wysokości 1700 metrów nad poziomem morza. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Bakuriani.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Borjomi - uzdrowiska w południowo-centralnej Gruzji. Miasto słynie z przemysłu wód mineralnych (który jest obecnie numerem jeden gruzińskiego eksportu). Wizyta w borjomskim parku. Degustacja wód mineralnych. Przejazd do Wardzi. Zwiedzanie malowniczego kompleksu skalnego miasta, niegdyś 13-piętrowego, zbudowanego w XII w. za czasów królowej Tamary. Kompleks składał się z 3 tysięcy jaskiń i mógł pomieścić 50 tysięcy osób. Artystycznie zdobione pokoje połączone ze sobą wykutymi w skale korytarzami, a także piękne freski na ścianach cerkwi przypominają o wielkości miasta. W drodze powrotnej wizyta w fortecy Khertvisi - jednej z najstarszych fortec w Gruzji funkcjonującej przez cały okres feudalny. Powrót do Bakuriani. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Przystanek w Gelati i Bagrati. Akademia Gelati i klasztor stanowią zespół klasztorny w pobliżu Kutaisi, w regionie Imereti, w zachodniej Gruzji. Został założony przez króla Dawida IV w XII wieku. W XII i XIII w. Gelati był jednym z największych religijnych, edukacyjnych, naukowych i filozoficznych ośrodków w Gruzji. Powstanie Gelati rozpoczęło kulturalny renesans Gruzji. Katedra Bagrati dumnie stoi nad Kutaisi i rzeką Rioni. Została zbudowany w pierwszych latach XI w., za panowania króla Bagrata III, którego imieniem został nazwana. W 1994 roku Katedra Bagrati, wraz z klasztorem Gelati, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Batumi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Batumi jest nadmorskim miastem na wybrzeżu Morza Czarnego w południowo-zachodniej Gruzji. Ogród Botaniczny Batumi rozciąga się wzdłuż wybrzeża na północny-zachód od Batumi jak zielona linia, oferując wspaniałe widoki: liczne gatunki roślin endemicznych z zupełnie odmiennych stref klimatycznych i krajobrazowych współistnieją tu obok siebie. Rośnie tu tysiące gatunków roślin wyjątkowej urody. Odwiedzających zawsze szczególnie fascynuje ogród gatunków róż. Czas wolny i wypoczynek w "letniej stolicy Gruzji", gdzie odpoczywają gruzińskie elity. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do twierdzy Gonio. Dawniej forteca Gonio-Apsaros Fortress miała wyjątkowe strategiczne znaczenie: strzegła wejścia do wąwozów Chorokhi i Acharistskali, które łączyły południowo zachodnie ziemie z wybrzeżem. Było to na tyle ważnym miejscem, że twierdza Gonio była jednym z bastionów Imperium Rzymskiego. Powrót do Tbilisi. Pożegnalna kolacja z wieczorkiem folklorystycznym oraz kuchnią gruzińską.

DZIEŃ 9

Transfer do lotniska i o godzinie 02:30 odprawa. Wylot o godz. 04:50 do Warszawy. Przylot o godz. 6:35. Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

14.04 - 22.04 3599* 11.05 - 19.05 3699 07.09 - 15.09 3699 28.09 - 06.10 3699 *Termin Wielkanocny

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przelot Warszawa-Tbilisi-Warszawa - 7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 7 śniadań i 7 obiadokolacji (w tym 1 kolacja z wieczorkiem folklorystycznym) - opiekę polskojęzycznego rezydenta - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu: 150 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, transfery oraz transport podczas zwiedzania, komunikacja miejska, opłaty klimatyczne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1-osobowego: 780 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Godziny przelotów mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 3. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 4. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego.Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Matimpex, jednego z pierwszych prywatnych biur podróży w Polsce z ponad 25-letnim doświadczeniem.

Biuro Podróży Matimpex współpracuje z zespołem najlepszych pilotów i przewodników, nieustannie ulepszając i powiększając swoją ofertę, wychodząc naprzeciw sugestiom i potrzebom rynku. Specjalizuje się w wycieczkach objazdowych do popularnych, najciekawszych zakątków i miast Europy - wycieczki do Rzymu, Barcelony, Budapesztu, madrytu, Paryżu i wielu innych.

Biuro Podróży Matipex słynie także z organizacji wycieczek na specjalne zamówienia grup, przygotowanych według ciekawych, zindywidualizowanych programów, których świadczenia ściśle dostosowane są do oczekiwań klientów. Wysoki standard oferowanych usług i zadowolenie klientów zostały potwierdzone certyfikatami "Dobre, bo Polskie" oraz "Najlepsze w Polsce".


PBP Olsztyn

Szukasz wakacji do Gruzji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

KAUKAZ

Trasa zagraniczna

Tbilisi (2) - Mtskheta - Ananuri - Kazbegi - Gudauri (1) - Gori - Uplisciche - Bakuriani (2) - Borjomi - Wardzia - Kutaisi - Batumi (2) - Tbilisi (2)

DZIEŃ 1

Wylot z Warszawy do Tbilisi ok. godz. 22:30. Bezpośredni lot zajmuje 3 godziny i 35 minut.

DZIEŃ 2

Przylot do Tbilisi ok. godz. 04:05, transfer do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi (dosłownie "ciepłe żródło"), obecnej stolicy Gruzji, m.in.: cerkiew Metechi z XII w. i Anczischati z VI-VII w., gdzie wystawiony jest niezwykły krzyż św. Nino, katedra Sioni z XI w., twierdza Narikala i dzielnica Abanotubani, łaźnie tureckie, główna arteria miasta Aleja Szoty Rustawelego - "gruzińskie Champs-Elysees". Spacer urokliwymi uliczkami starego miasta. Muzeum sztuki gruzińskiej i muzeum historii Gruzji. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 20 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd do Mtskheta - jednego z najstarszych miast w Gruzji. Mtskheta była stolicą królestwa Iberii od III wieku p.n.e. do V w. n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Jvari z VI w. i katedry Svetitskhoveli z XI w. z grobowcami gruzińskich władców, ruiny twierdzy. Przejazd do Ananuri, zespołu zamkowego położonego na brzegu rzeki Aragvi. Przejazd Gruzińską Wojenną Drogą, historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu między Morzem Czarnym i Kaspijskim, do Kazbegi przez przełęcz Jvari (2395 m n.p.m.). Zwiedzanie okolicy na pięknie położonych wzgórzach. Przejazd do Kościoła Świętej Trójcy w pobliżu wsi Gergeti, który jest niezwykłym zabytkiem architektury Gruzji, położonym na wysokości 2170 m, pod górą Kazbegi (wysokość 5033 m). Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do góry Kazbek. Przejazd do Gudauri - ośrodka narciarskiego (2000 m n.p.m.) znajdującego się na południowych stokach Wysokiego Kaukazu. Zakwaterowanie w hotelu w Gudauri, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 220 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Gori - miasta założonego przez jednego z największych królów Gruzji - Dawida Budowniczego. Gori jest również znane jako miejsce narodzin radzieckiego przywódcy Józefa Stalina. Wizyta w muzeum Stalina. Następnie przejazd do Uplisciche (dosłownie "twierdzy pana"), gdzie zwiedzamy skalne miasto założone w VII w. p.n.e., przez które wiódł niegdyś "Jedwabny Szlak". Wykute w wysokim skalistym brzegu po lewej stronie rzeki Mtkvari miasto zawiera różne struktury pochodzące z początków epoki żelaza do późnego średniowiecza. Przejazd do Bakuriani. Bakuriani jest popularnym ośrodkiem narciarskim, znajduje się na północnym zboczu pasma Trialeti, na wysokości 1700 metrów nad poziomem morza. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Bakuriani. Trasa: ok. 300 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Borjomi - uzdrowiska w południowo-centralnej Gruzji. Miasto słynie z przemysłu wód mineralnych (który jest obecnie numerem jeden gruzińskiego eksportu). Wizyta w borjomskim parku. Degustacja wód mineralnych. Przejazd do Wardzi. Zwiedzanie malowniczego kompleksu skalnego miasta, niegdyś 13-piętrowego, zbudowanego w XII w. za czasów królowej Tamary. Kompleks składał się z 3 tysięcy jaskiń i mógł pomieścić 50 tysięcy osób. Artystycznie zdobione pokoje połączone ze sobą wykutymi w skale korytarzami, a także piękne freski na ścianach cerkwi przypominają o wielkości miasta. W drodze powrotnej wizyta w fortecy Khertvisi - jednej z najstarszych fortec w Gruzji funkcjonującej przez cały okres feudalny. Powrót do Bakuriani. Obiadokolacja i nocleg. Trasa: ok. 250 km.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Przystanek w Gelati i Bagrati. Akademia Gelati i klasztor stanowią zespół klasztorny w pobliżu Kutaisi, w regionie Imereti, w zachodniej Gruzji. Został założony przez króla Dawida IV w XII wieku. W XII i XIII w. Gelati był jednym z największych religijnych, edukacyjnych, naukowych i filozoficznych ośrodków w Gruzji. Powstanie Gelati rozpoczęło kulturalny renesans Gruzji. Katedra Bagrati dumnie stoi nad Kutaisi i rzeką Rioni. Została zbudowany w pierwszych latach XI w., za panowania króla Bagrata III, którego imieniem został nazwana. W 1994 roku Katedra Bagrati, wraz z klasztorem Gelati, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Batumi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 330 km.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Batumi jest nadmorskim miastem na wybrzeżu Morza Czarnego w południowo-zachodniej Gruzji. Ogród Botaniczny Batumi rozciąga się wzdłuż wybrzeża na północny-zachód od Batumi jak zielona linia, oferując wspaniałe widoki: liczne gatunki roślin endemicznych z zupełnie odmiennych stref klimatycznych i krajobrazowych współistnieją tu obok siebie. Rośnie tu tysiące gatunków roślin wyjątkowej urody. Odwiedzających zawsze szczególnie fascynuje ogród gatunków róż. Czas wolny i wypoczynek w "letniej stolicy Gruzji", gdzie odpoczywają gruzińskie elity. Wieczorem obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 10 km.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do twierdzy Gonio. Dawniej forteca Gonio miała wyjątkowe strategiczne znaczenie: strzegła wejścia do wąwozów Chorokhi i Acharistskali, które łączyły południowo zachodnie ziemie z wybrzeżem. Było to na tyle ważnym miejscem, że twierdza Gonio była jednym z bastionów Imperium Rzymskiego. Powrót do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 400 km.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Dzień wolny na zakupy oraz własny program zwiedzania Tbilisi. Pożegnalna kolacja z wieczorkiem folklorystycznym oraz kuchnią gruzińską. Powrót do hotelu. Krótki odpoczynek.

DZIEŃ 10

Transfer na lotnisko i ok. godz. 04:50 wylot do Warszawy. Powrót ok. godz. 6:35. Całość trasy: ok. 1530 km. Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

08.04 - 17.04 3799 07.05 - 16.05 3799 09.09 - 18.09 3799 06.10 - 15.10 3799

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przelot liniami rejsowymi Warszawa - Tbilisi - Warszawa - opłaty lotniskowe i paliwowe - 9 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 8 śniadań i 8 obiadokolacji (w tym 1 kolacja z wieczorkiem folklorystycznym) - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 40.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu: 160 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, transfery oraz transport podczas zwiedzania, komunikacja miejska, opłaty klimatyczne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

- dopłata do pokoju 1-osobowego: 880 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Godziny przelotów mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 2. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 3. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 4. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1-osobowego.


Opis hotelu Gruzja według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

KAUKAZ

Trasa zagraniczna

Tbilisi (2) - Mtskheta - Ananuri - Kazbegi - Gudauri (1) - Gori - Uplisciche - Bakuriani (2) - Borjomi - Wardzia - Kutaisi - Batumi (2) - Tbilisi

DZIEŃ 1

Wylot z Warszawy do Tbilisi o godz. 22:30. Bezpośredni lot zajmuje 3 godziny i 35 minut.

DZIEŃ 2

Przylot do Tbilisi o godz. 04:05, transfer do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi (dosłownie "ciepłe żródło"), obecnej stolicy Gruzji, m.in.: cerkiew Metechi z XII w. i Anczischati z VI-VII w., gdzie wystawiony jest niezwykły krzyż św. Nino, katedra Sioni z XI w., twierdza Narikala i dzielnica Abanotubani, łaźnie tureckie, główna arteria miasta Aleja Szoty Rustawelego - "gruzińskie Champs-Elysees". Spacer urokliwymi uliczkami starego miasta. Muzeum sztuki gruzińskiej i muzeum historii Gruzji. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd do Mtskheta - jednego z najstarszych miast w Gruzji. Mtskheta była stolicą królestwa Iberii od III wieku p.n.e. do V w. naszej ery. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Jvari z VI w. i katedry Svetitskhoveli z XI w. z grobowcami gruzińskich władców, ruiny twierdzy. Przejazd do Ananuri, zespołu zamkowego położonego na brzegu rzeki Aragvi. Przejazd Gruzińską Wojenną Drogą, historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu między Morzem Czarnym i Kaspijskim, do Kazbegi przez przełęcz Jvari (2395 m n.p.m.). Zwiedzanie okolicy na pięknie położonych wzgórzach. Przejazd do Kościoła Świętej Trójcy, w pobliżu wsi Gergeti, który jest niezwykłym zabytkiem architektury Gruzji, położonym na wysokości 2170 m, pod górą Kazbegi (wysokość 5033 m). Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do góry Kazbek. Przejazd do Gudauri - ośrodka narciarskiego (2000 m n.p.m.) znajdującego się na południowych stokach Wysokiego Kaukazu. Zakwaterowanie w hotelu w Gudauri. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Gori - miasta założonego przez jednego z największych królów Gruzji - Dawida Budowniczego. Gori jest również znane jako miejsce narodzin radzieckiego przywódcy Józefa Stalina. Wizyta w muzeum Stalina. Następnie przejazd do Uplisciche (dosłownie "twierdzy pana"), gdzie zwiedzamy skalne miasto założone w VII w. p.n.e., przez które wiódł niegdyś "Jedwabny Szlak". Wykute w wysokim skalistym brzegu po lewej stronie rzeki Mtkvari miasto, zawiera różne struktury pochodzące z początków epoki żelaza do późnego średniowiecza, a wyróżnia się unikalnym połączeniem różnych stylów skale kultur z Anatolii i Iranu, jak również współistnieniem architektury pogańskiej i chrześcijańskiej. Przejazd do Bakuriani. Bakuriani jest popularnym ośrodkiem narciarskim, znajduje się na północnym zboczu pasma Trialeti, na wysokości 1700 metrów nad poziomem morza. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Bakuriani.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Borjomi - uzdrowiska w południowo-centralnej Gruzji. Miasto słynie z przemysłu wód mineralnych (który jest obecnie numerem jeden gruzińskiego eksportu). Wizyta w borjomskim parku. Degustacja wód mineralnych. Przejazd do Wardzi. Zwiedzanie malowniczego kompleksu skalnego miasta, niegdyś 13-piętrowego, zbudowanego w XII w. za czasów królowej Tamary. Kompleks składał się z 3 tysięcy jaskiń i mógł pomieścić 50 tysięcy osób. Artystycznie zdobione pokoje połączone ze sobą wykutymi w skale korytarzami, a także piękne freski na ścianach cerkwi przypominają o wielkości miasta. W drodze powrotnej wizyta w fortecy Khertvisi - jednej z najstarszych fortec w Gruzji funkcjonującej przez cały okres feudalny. Powrót do Bakuriani. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Przystanek w Gelati i Bagrati. Akademia Gelati i klasztor stanowią zespół klasztorny w pobliżu Kutaisi, w regionie Imereti, w zachodniej Gruzji. Został założony przez króla Dawida IV w XII wieku. W XII i XIII w. Gelati był jednym z największych religijnych, edukacyjnych, naukowych i filozoficznych ośrodków w Gruzji. Powstanie Gelati rozpoczęło kulturalny renesans Gruzji. Katedra Bagrati dumnie stoi nad Kutaisi i rzeką Rioni. Została zbudowany w pierwszych latach XI w., za panowania króla Bagrata III, którego imieniem został nazwana. W 1994 roku Katedra Bagrati, wraz z klasztorem Gelati, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Batumi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Batumi jest nadmorskim miastem na wybrzeżu Morza Czarnego w południowo-zachodniej Gruzji. Ogród Botaniczny Batumi rozciąga się wzdłuż wybrzeża na północny-zachód od Batumi jak zielona linia, oferując wspaniałe widoki: liczne gatunki roślin endemicznych z zupełnie odmiennych stref klimatycznych i krajobrazowych współistnieją tu obok siebie. Rośnie tu tysiące gatunków roślin wyjątkowej urody. Odwiedzających zawsze szczególnie fascynuje ogród gatunków róż. Czas wolny i wypoczynek w "letniej stolicy Gruzji", gdzie odpoczywają gruzińskie elity. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do twierdzy Gonio. Dawniej forteca Gonio-Apsaros Fortress miała wyjątkowe strategiczne znaczenie: strzegła wejścia do wąwozów Chorokhi i Acharistskali, które łączyły południowo zachodnie ziemie z wybrzeżem. Było to na tyle ważnym miejscem, że twierdza Gonio była jednym z bastionów Imperium Rzymskiego. Powrót do Tbilisi. Pożegnalna kolacja z wieczorkiem folklorystycznym oraz kuchnią gruzińską.

DZIEŃ 9

Transfer do lotniska i o godzinie 02:30 odprawa. Wylot o godz. 04:50 do Warszawy. Przylot o godz. 6:35. Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

14.04 - 22.04 3599* 11.05 - 19.05 3699 07.09 - 15.09 3699 28.09 - 06.10 3699 *Termin Wielkanocny

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przelot Warszawa-Tbilisi-Warszawa - 7 noclegów w hotelach/pensjonatach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 7 śniadań i 7 obiadokolacji (w tym 1 kolacja z wieczorkiem folklorystycznym) - opiekę polskojęzycznego rezydenta - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu: 150 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, transfery oraz transport podczas zwiedzania, komunikacja miejska, opłaty klimatyczne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1-osobowego: 780 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Godziny przelotów mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 3. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 4. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego.Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.