cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Norweskie fiordy i Oslo, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Norweskie fiordy i Oslo, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Norweskie fiordy i Oslo, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Norweskie fiordy i Oslo, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Norweskie fiordy i Oslo, Norwegia
 • Wycieczka objazdowa Norweskie fiordy i Oslo, Norwegia
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
18.05 - 25.05
już od 2721 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
15.06 - 22.06
już od 2721 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Norweskie fiordy i Oslo
star 3

Norwegia
Ocena wycieczki objazdowej Norweskie fiordy i Oslo:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 18 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 15 czerwca 2019

Wycieczka objazdowa Norweskie fiordy i Oslo w ofercie Biura podróży:

PBP Olsztyn

Szukasz wakacji do Norwegii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

SKANDYNAWIA

Program

Trasa zagraniczna: (1 prom) Nynäshamn – ok. Oslo (1) –  Gol – Geilo - płaskowyż Hardangervidda – fiord Hardanger – ok. Bergen (1) – Voss – Gudvangen – fiord Sognefjord – lodowiec Jostedalsbreen – ok. Grotli (1) – Geiranger – fiord Hellesylt – Droga Trolli – ok. Dombaas (1) – Lillehammer – Oslo – ok. Oslo (1) – Nynäshamn (1 prom)

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i przejazd zgodnie z rozkładem jazdy w kierunku Gdańska.  Zaokrętowanie na promie. Wypłynięcie do Nynäshamn o godz. 18:00. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg. Na promie restauracje, sklepy, bary i dyskoteki. Trasa: ok. 360 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie na promie w godzinach 08:00-10:30. O godz. 13:00 przypłyniecie promu do Nynäshamn. Przejazd do Oslo. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 550 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Bergen przez narciarskie kurorty Gol i Geilo, przejazd przez księżycowy płaskowyż Hardangervidda. Podróż trasą prowadzącą przez malownicze góry, dzikie doliny i przepiękne lasy największego płaskowyżu północnej Europy. Przystanek przy jednym z najładniejszych i najwyższych wodospadów – Voringfossen, stromy zjazd kanionem Mabodalen do fiordu Hardanger. Przejazd do hotelu w okolicach Bergen, kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 530 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do malowniczej stolicy norweskich fiordów – Bergen, zwiedzanie „Miasta Siedmiu Wzgórz”, w programie między innymi wizyta na Torget – barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebriggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Przejazd malowniczą trasą przez Voss do Gudvangen (po drodze wodospad Tvindefossen), 2-godzinna przeprawa promowa przez majestatyczny Sognefjord (najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii) do Kaupanger, przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy – Jostedalsbreen.  Przejazd do hotelu w ok. Grotli, kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 450 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Po przyjeździe do miejscowości Geiranger, wjazd na punkt widokowy Flydalsjuvet (wjazd uzależniony od warunków pogodowych). Rejs po fiordzie Geiranger (fiord uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie – pośród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości) do Hellesylt (jeden z najmniejszych i najbardziej urzekających fiordów regionu). Przejazd drogą zapierającą dech w piersiach do Stranda na przeprawę promową Stranda – Liabygda. Przejazd słynną Drogą Trolli (około 14 km serpentyn). Dojazd do ściany Trolli (najwyższej i najtrudniejszej ściany wspinaczkowej Europy). Przejazd do hotelu w okolicach Dombaas, kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 400 km.

DZIEŃ 6

Śniadanie i wyjazd do Oslo. Po drodze przejazd przez Lillehammer oraz wzdłuż największego jeziora w Norwegii Mjosa. Panoramiczne zwiedzanie stolicy Królestwa Norweskiego, m.in.: Ratusz, gdzie wręczane są Pokojowe Nagrody Nobla, Pałac Królewski Slottet, katedra, Twierdza Akershus, spacer po niezwykłym Parku Vigelanda wśród 212 rzeźb z kamienia i brązu. Przejazd na Półwysep Bygdoy - zwiedzanie: Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Fram - szkunera z XIX w. biorącego udział w trzech wielkich wyprawach polarnych lub Muzeum Kon-Tiki -  tratwy, która przepłynęła Pacyfik.  Przejazd do hotelu, kolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa: ok. 400 km.

DZIEŃ  7

Wczesne śniadanie lub suchy prowiant. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nynäshamn, zaokrętowanie na prom. O godzinie 18:00 wypłynięcie promu z Nynäshamn do Gdańska. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg. Na promie restauracje, sklepy, bary i dyskoteki. Trasa: ok. 550 km.

DZIEŃ 8

Śniadanie na promie w godzinach 08:00-10:30. Przypłynięcie promu do Gdańska o godzinie 13:00. Powrót do poszczególnych miejscowości. Trasa: ok. 360 km Całość trasy: ok. 3600 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

•    przejazd autokarem •    przeprawy promowe: Gdańsk – Nynashamn – Gdańsk •    5 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką •    2 noclegi na promach w kabinach 4-osobowych wewnętrznych z łazienką •    7 śniadań •    opiekę pilota •    ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) •    TFG (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE

•    pakiet do realizacji programu 160 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty za wewnętrzne przeprawy promowe, opłaty klimatyczne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

•    dopłata do pokoju 1-osobowego: 990 zł •    dopłata do kajuty 2-osobowej: 360 zł •    dopłata do 7 obiadokolacji: 1400 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych. 2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd). 4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze. 5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy. 10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.


Opis hotelu Norweskie fiordy i Oslo według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

SKANDYNAWIA

Trasa zagraniczna

1 prom) Nynäshamn - ok. Oslo (1) - Gol - Geilo - płaskowyż Hardangervidda - fiord Hardanger - ok. Bergen (1) - Voss - Gudvangen - fiord Sognefjord - lodowiec Jostedalsbreen - ok. Grotli (1) - Geiranger - fiord Hellesylt - Droga Trolli - ok. Otta (1) - Lillehammer - Oslo - ok. Oslo (1) - Nynäshamn (1 prom)

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i przejazd zgodnie z rozkładem jazdy w kierunku Gdańska. Zaokrętowanie na promie. Wypłynięcie do Nynäshamn o godz. 18:00. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg. Na promie restauracje, sklepy, bary i dyskoteki.

DZIEŃ 2

Śniadanie na promie w godzinach 08:00-10:30. O godz. 13:00 przypłyniecie promu do Nynäshamn. Przejazd do Oslo. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Bergen przez narciarskie kurorty Gol i Geilo, przejazd przez księżycowy płaskowyż Hardangervidda. Podróż trasą prowadzącą przez malownicze góry, dzikie doliny i przepiękne lasy największego płaskowyżu północnej Europy, przystanek przy jednym z najładniejszych i najwyższych wodospadów - Voringfossen, stromy zjazd kanionem Mabodalen do fiordu Hardanger, krótka przeprawa promowa Brimnes - Bruravik. Przejazd do hotelu w okolicach Bergen, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do malowniczej stolicy norweskich fiordów - Bergen, zwiedzanie "Miasta Siedmiu Wzgórz", w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebriggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Przejazd malowniczą trasą przez Voss do Gudvangen (po drodze wodospad Tvindefossen), 2-godzinna przeprawa promowa przez majestatyczny Sognefjord (najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii) do Kaupanger, przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy - Jostedalsbreen. Przejazd do hotelu w ok. Grotli, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Po przyjeździe do miejscowości Geiranger, wjazd na punkt widokowy Flydalsjuvet, a potem na Dalsnibbe (wjazd uzależniony od warunków pogodowych). Rejs po fiordzie Geiranger (fiord uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie - pośród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości) do Hellesylt (jeden z najmniejszych i najbardziej urzekających fiordów regionu). Przejazd drogą zapierającą dech w piersiach do Stranda na przeprawę promową Stranda - Liabygda. Przejazd słynną Drogą Trolli (około 14 km serpentyn). Dojazd do ściany Trolli (najwyższej i najtrudniejszej ściany wspinaczkowej Europy). Przejazd do hotelu w okolicach Otty, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie i wyjazd do Oslo. Po drodze przejazd przez Lillehammer oraz wzdłuż największego jeziora w Norwegii Mjosa. Panoramiczne zwiedzanie stolicy Królestwa Norweskiego, m.in.: Ratusz, gdzie wręczane są Pokojowe Nagrody Nobla, Pałac Królewski Slottet, Katedra, Twierdza Akershus, spacer po niezwykłym Parku Vigelanda wśród 212 rzeźb z kamienia i brązu. Przejazd na Półwysep Bygdoy - zwiedzanie: Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Fram - szkunera z XIX w. biorącego udział w trzech wielkich wyprawach polarnych lub Muzeum Kon-Tiki - tratwy, która przepłynęła Pacyfik. Przejazd do hotelu, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 7

Wczesne śniadanie lub suchy prowiant. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nynäshamn, zaokrętowanie na prom. O godzinie 18:00 wypłynięcie promu z Nynäshamn do Gdańska. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg. Na promie restauracje, sklepy, bary i dyskoteki.

DZIEŃ 8

Śniadanie na promie w godzinach 08:00-10:30. Przypłynięcie promu do Gdańska o godzinie 13:00. Powrót do poszczególnych miejscowości. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

20.05 - 27.05 3299 10.06 - 17.06 3299 08.07 - 15.07 3299 12.08 - 19.08 3299

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, wc, dvd) lub mniejszym autokarem (dvd, klimatyzacja) - przeprawy promowe: Gdańsk - Nynashamn - Gdańsk - 5 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 2 noclegi na promach w kabinach 4-osobowych wewnętrznych z łazienką - 7 śniadań - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu 150 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty za wewnętrzne przeprawy promowe) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1-osobowego: 990 zł dopłata do kajuty 2-osobowej: 360 zł dopłata do 7 obiadokolacji: 1200 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.