cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Szkocka gratka, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Szkocka gratka, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Szkocka gratka, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Szkocka gratka, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Szkocka gratka, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Szkocka gratka, Anglia
 • Wycieczka objazdowa Szkocka gratka, Anglia
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
06.07 - 14.07
już od 2998 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
07.09 - 15.09
już od 2918 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Szkocka gratka

Wielka Brytania: Anglia
Ocena wycieczki objazdowej Szkocka gratka:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 06 lipca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 07 września 2019

Wycieczka objazdowa Szkocka gratka w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji w kraju Wielka Brytania?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Wielka Brytania / Wielka Brytania

Opis oferty:

Greenwich • Londyn • Peak District • York • York Moors • Cowal • Loch Lomond • Glasgow • St. Andrews • EdynburgKosmopolityczny Londyn i ciągle trochę tajemnicza Szkocja. Na trasie przepiękne widokowo rejony, melancholijne szkockie krajobrazy: wrzosowiska, doliny i jeziora, romantyczne ruiny zamków i kościołów, wspaniałe rezydencje, stolica Szkocji - Edynburg. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Wielkiej Brytanii.

2. DZIEŃ.

Przeprawa promowa kanałem La Manche. Przejazd do GREENWICH, miejsca przez które przechodzi południk zerowy. Spacer parkiem obok Royal Observatory i Queen's House do Painted Hall. Nieopodal stoi Cutty Sark - ostatni na świecie oryginalny żaglowiec, którym transportowano herbatę z Chin. Przejazd do hotelu w okolicy Londynu. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do centrum LONDYNU do Parlament Square, gdzie znajdują się gmach parlamentu i wieża zegarowa ze słynnym dzwonem Big Ben. Spacer przy Opactwie Westminsterskim - miejscu koronacji i pogrzebów królów Anglii - przez White Hall do stacji metra Embankment. Po drodze zobaczyć można gmachy rządowe oraz siedzibę premiera Wielkiej Brytanii przy Downing Str. 10 Następnie przejazd metrem do Tower of London - jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower mieściło się więzienie, arsenał, swoją siedzibę miały tu również mennica królewska i archiwum. Można tu również zobaczyć skarbiec królewski z klejnotami koronnymi. Znajduje się tu jeden z największych diamentów świata: 530 karatowa "Pierwsza Gwiazda Afryki". Rejs po Tamizie. Nieopodal twierdzy znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych Londynu: Tower Bridge - najsłynniejszy most Wielkiej Brytanii. Wyjazd z Londynu w kierunku Peak District. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Derby, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Parku Narodowego PEAK DISTRICT słynącego z dzikich wrzosowisk i rozległych dolin oraz wapiennych form skalnych. Przejazd przy ruinach zamku Peveril. W miarę możliwości czasowych wejście na wzgórze zamkowe, z którego rozciąga się imponujący krajobraz na Hope Valley. Podejście jest dość strome, wymagane pełne obuwie i przeciętna kondycja fizyczna. Przejazd do malowniczo położonej posiadłości Chatsworth. Posiadłość księcia i księżnej Devonshire należy do rodu Cavendish od 16 pokoleń. Zwiedzanie pałacu, czas wolny w ogrodach. Przejazd do YORKU. Zwiedzanie starego miasta zamkniętego w pierścieniu murów o wysokości 6 m. Spacer wąskimi brukowanymi uliczkami od Clifford's Tower przez Lendal Tower do katedry - największego średniowiecznego kościoła Europy. Wnętrze zachwyca pięknymi oknami witrażowymi, misterną dekoracją i XVI-wieczną rozetą, przez którą sączy się przyćmione światło, dodając wnętrzu klimatu wyciszenia i tajemniczości. Następnie brama Monk Bar, Ice House oraz jedyny w Anglii zachowany w całości barbakan. Na jego murach można dostrzec ślady po kulach armatnich z wojny z 1644 r. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Yorku, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Rievaulx Abbey, romantycznych ruin opactwa założonego w XII w. przez cystersów z Clairvaux we Francji. Czas wolny. Przejazd do Pickering, skąd rozpocznie się podróż pociągiem parowym (North Yorkshire Moors Railway) przez YORK MOORS do Whitby. Park Narodowy York Moors to dzikie, surowe tereny, wrzosowiska pośród których rozsiane są samotne wzgórza. Wybrzeże to z kolei piękne, dzikie klify. Whitby to niewielkie senne miasteczko, które znane jest ze słynnej powieści Brama Stokera - Dracula. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Glasgow, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do Gourock, przeprawa promowa do Dunoon. Objazd półwyspu COWAL. Czas wolny w Dunoon. Przejazd do punktu widokowego Tighnabruaich, skąd roztacza się niezwykle malownicza panorama Kyles of Bute: wąskie cieśniny między półwyspem a wyspą Bute. Ten region Szkocji słynie ze wspaniałych potraw ze świeżych ryb i owoców morza (czas wolny na obiad). Przejazd w okolice Parku Leśnego Argyll, który należy do najstarszych zespołów leśnych w Wielkiej Brytanii. Przyjazd nad LOCH LOMOND do miejscowości Tarbet. Rejs po Loch Lomond - największym i jednym z najbardziej urokliwych jezior Wielkiej Brytanii. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie GLASGOW. Katedra św. Mungo - jedyna wzniesiona przed reformacją katedra w Szkocji, która zachowała się do dziś bez większych zniszczeń. Spacer George Street - główną arterią miasta, pełną sklepów, kawiarni i restauracji. Czas wolny. Przejazd do Inverary. Zwiedzanie zamku, który słynie z ciekawego połączenia elementów baroku, neogotyku i stylu palladiańskiego. Salon zamku, gdzie mieści się wspaniała kolekcja XVIII-wiecznej broni, uznany jest za najwyższe pomieszczenie w całej Szkocji. Przejazd do ST. ANDREWS w hrabstwie Fife - siedziby najstarszego w Szkocji uniwersytetu. Znajdują się tu także jedne z najstarszych pól golfowych na świecie. Zwiedzanie zamku św. Andrzeja z XII w., gdzie rozegrało się wiele dramatycznych historii w czasach reformacji. Zwiedzanie ruin katedry św. Andrzeja - niegdyś największej i najwspanialszej katedry w Szkocji. Do dzisiaj zachowała się jedynie wieża św. Rule o wysokości 32 m i mury, z których najdłuższy ma 105 m. Ruiny katedry na tle cmentarza obrazują mroczny klimat czasów reformacji. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie stolicy Szkocji - EDYNBURGA. Spacer Royal Mile - główną, najstarszą ulicą miasta, do starego miasta, następnie do Lawnmarket. Na przedłużeniu Royal Mile znajdują się kamienice związane z jednym z najsłynniejszych pisarzy Szkocji, Robertem Louisem Stevensonem ("Dziwna historia doktora Jekylla i pana Hyde'a"), zaułek Brodiego, będący świadkiem historii, która stała się inspiracją dla pisarza. Ostatnim odcinkiem Royal Mile jest High Street, jej zakończeniem zaś Parlament Square z licznymi historycznymi zabudowaniami. Zwiedzanie zamku edynburskiego, symbolu Szkocji, jednego z najstarszych i największych zamków w Wielkiej Brytanii. Twierdza, której historia sięga IX w., została wzniesiona na 120-metrowej skale i jest jedną z nielicznych budowli warownych z własnym garnizonem wojskowym. Przejazd do Newcastle upon Tyne. Zaokrętowanie na nocny prom do Amsterdamu. Nocleg.

9. DZIEŃ.

Wyokrętowanie. Przejazd do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach**/***: 1 w okolicy Londynu, 1 nocleg w okolicy Derby, 1 nocleg w okolicy Yorku, 3 noclegi w okolicy Glasgow, 1 nocleg na promie Newcastle-Amsterdam; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; na promie 4-os. kabiny wewnętrzne z łazienką i prysznicem, na pokładzie poniżej pokładu samochodowego • wyżywienie: 7 śniadań • przejazd komfortowym autokarem • bilet na przeprawę kanałem La Manche, bilet na prom Newcastle-Amsterdam, bilet na prom Gourock-Dunoon • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej: ok. 160 GBP.Dopłata do 6 obiadokolacji/os.: 650 PLN.


Opis hotelu Szkocka gratka według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Wielka Brytania / Wielka Brytania

Opis oferty:

Greenwich • Londyn • Peak District • York • York Moors • Cowal • Inverary • Loch Lomond • Glasgow • St. Andrews • Edynburg Kosmopolityczny Londyn i ciągle trochę tajemnicza Szkocja. Na trasie przepiękne widokowo rejony, melancholijne szkockie krajobrazy: wrzosowiska, doliny i jeziora, romantyczne ruiny zamków i kościołów, wspaniałe rezydencje, stolica Szkocji - Edynburg. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Wielkiej Brytanii.

2. DZIEŃ.

Przeprawa promowa kanałem La Manche. Przejazd do GREENWICH, miejsca przez które przechodzi południk zerowy. Spacer parkiem obok Royal Observatory i Queen's House do Painted Hall. Nieopodal stoi Cutty Sark - ostatni na świecie oryginalny żaglowiec, którym transportowano herbatę z Chin. Przejazd do hotelu w okolicy Londynu. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do centrum LONDYNU do Parlament Square, gdzie znajdują się gmach parlamentu i wieża zegarowa ze słynnym dzwonem Big Ben. Spacer przy Opactwie Westminsterskim - miejscu koronacji i pogrzebów królów Anglii - przez White Hall do stacji metra Embankment. Po drodze zobaczyć można gmachy rządowe oraz siedzibę premiera Wielkiej Brytanii przy Downing Str. 10 Następnie przejazd metrem do Tower of London - jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower mieściło się więzienie, arsenał, swoją siedzibę miały tu również mennica królewska i archiwum. Można tu również zobaczyć skarbiec królewski z klejnotami koronnymi. Znajduje się tu jeden z największych diamentów świata: 530 karatowa "Pierwsza Gwiazda Afryki". Rejs po Tamizie. Nieopodal twierdzy znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych Londynu: Tower Bridge - najsłynniejszy most Wielkiej Brytanii. Wyjazd z Londynu w kierunku Peak District. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Derby, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Parku Narodowego PEAK DISTRICT słynącego z dzikich wrzosowisk i rozległych dolin oraz wapiennych form skalnych. Przejazd przy ruinach zamku Peveril. W miarę możliwości czasowych wejście na wzgórze zamkowe, z którego rozciąga się imponujący krajobraz na Hope Valley. Podejście jest dość strome, wymagane pełne obuwie i przeciętna kondycja fizyczna. Przejazd do malowniczo położonej posiadłości Chatsworth. Posiadłość księcia i księżnej Devonshire należy do rodu Cavendish od 16 pokoleń. Zwiedzanie pałacu, czas wolny w ogrodach. Przejazd do YORKU. Zwiedzanie starego miasta zamkniętego w pierścieniu murów o wysokości 6 m. Spacer wąskimi brukowanymi uliczkami od Clifford's Tower przez Lendal Tower do katedry - największego średniowiecznego kościoła Europy. Wnętrze zachwyca pięknymi oknami witrażowymi, misterną dekoracją i XVI-wieczną rozetą, przez którą sączy się przyćmione światło, dodając wnętrzu klimatu wyciszenia i tajemniczości. Następnie brama Monk Bar oraz jedyny w Anglii zachowany w całości barbakan. Na jego murach można dostrzec ślady po kulach armatnich z wojny z 1644 r. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Yorku, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Rievaulx Abbey, romantycznych ruin opactwa założonego w XII w. przez cystersów z Clairvaux we Francji. Czas wolny. Przejazd do Pickering, skąd rozpocznie się podróż pociągiem parowym (North Yorkshire Moors Railway) przez YORK MOORS do Whitby. Park Narodowy York Moors to dzikie, surowe tereny, wrzosowiska pośród których rozsiane są samotne wzgórza. Wybrzeże to z kolei piękne, dzikie klify. Whitby to niewielkie senne miasteczko, które znane jest ze słynnej powieści Brama Stokera - Dracula. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Glasgow, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do Gourock, przeprawa promowa do Dunoon. Objazd półwyspu COWAL. Przejazd do punktu widokowego Tighnabruaich, skąd roztacza się niezwykle malownicza panorama Kyles of Bute: wąskie cieśniny między półwyspem a wyspą Bute. Ten region Szkocji słynie ze wspaniałych potraw ze świeżych ryb i owoców morza (czas wolny na obiad). Przejazd w okolice Parku Leśnego Argyll, który należy do najstarszych zespołów leśnych w Wielkiej Brytanii. Przejazd do INVERARY. Zwiedzanie zamku, który słynie z ciekawego połączenia elementów baroku, neogotyku i stylu palladiańskiego. Salon zamku, gdzie mieści się wspaniała kolekcja XVIII-wiecznej broni, uznany jest za najwyższe pomieszczenie w całej Szkocji. Przyjazd nad LOCH LOMOND do miejscowości Tarbet. Rejs po Loch Lomond - największym i jednym z najbardziej urokliwych jezior Wielkiej Brytanii. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie GLASGOW. Katedra św. Mungo - jedyna wzniesiona przed reformacją katedra w Szkocji, która zachowała się do dziś bez większych zniszczeń. Spacer George Street - główną arterią miasta, pełną sklepów, kawiarni i restauracji. Czas wolny. Przejazd do ST. ANDREWS w hrabstwie Fife - siedziby najstarszego w Szkocji uniwersytetu. Znajdują się tu także jedne z najstarszych pól golfowych na świecie. Zwiedzanie zamku św. Andrzeja z XII w., gdzie rozegrało się wiele dramatycznych historii w czasach reformacji. Zwiedzanie ruin katedry św. Andrzeja - niegdyś największej i najwspanialszej katedry w Szkocji. Do dzisiaj zachowała się jedynie wieża św. Rule o wysokości 32 m i mury, z których najdłuższy ma 105 m. Ruiny katedry na tle cmentarza obrazują mroczny klimat czasów reformacji. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stolicy Szkocji - EDYNBURGA, krótkie zwiedzanie miasta. Spacer Royal Mile - główną, najstarszą ulicą miasta, do starego miasta, następnie do Lawnmarket. Na przedłużeniu Royal Mile znajdują się kamienice związane z jednym z najsłynniejszych pisarzy Szkocji, Robertem Louisem Stevensonem ("Dziwna historia doktora Jekylla i pana Hyde'a"), zaułek Brodiego, będący świadkiem historii, która stała się inspiracją dla pisarza. Ostatnim odcinkiem Royal Mile jest High Street, jej zakończeniem zaś Parlament Square z licznymi historycznymi zabudowaniami. Zwiedzanie zamku edynburskiego, symbolu Szkocji, jednego z najstarszych i największych zamków w Wielkiej Brytanii. Twierdza, której historia sięga IX w., została wzniesiona na 120-metrowej skale i jest jedną z nielicznych budowli warownych z własnym garnizonem wojskowym. Przejazd do Newcastle upon Tyne. Zaokrętowanie na nocny prom do Amsterdamu. Nocleg.

9. DZIEŃ.

Wyokrętowanie. Przejazd do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach**/***: 1 w okolicy Londynu, 1 nocleg w okolicy Derby, 1 nocleg w okolicy Yorku, 3 noclegi w okolicy Glasgow, 1 nocleg na promie Newcastle-Amsterdam; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; na promie 4-os. kabiny wewnętrzne z łazienką i prysznicem, na pokładzie poniżej pokładu samochodowego • wyżywienie: 7 śniadań • przejazd komfortowym autokarem • bilet na przeprawę kanałem La Manche, bilet na prom Newcastle-Amsterdam, bilet na prom Gourock-Dunoon • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej oraz North Yorkshire Moors Railway: ok. 175 GBP.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji w kraju Wielka Brytania?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Wielka Brytania / Wielka Brytania

Opis oferty:

Nottingham • Peak District • York • Whitby • Mur Hadriana • Glasgow • Półwysep Cowal • Inverary • Loch Lomond • St. Andrews • Falkirk Wheel • EdynburgRomantyczne wybrzeże północno-wschodniej Anglii, tajemnicza Szkocja oraz Mur Hadriana od wieków dzielący oba kraje. Na trasie przepiękne widokowo rejony, melancholijne szkockie krajobrazy: wrzosowiska, doliny i jeziora, zaciszne ruiny zamków i kościołów, wspaniałe rezydencje, stolica Szkocji - Edynburg. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Wielkiej Brytanii.

2. DZIEŃ. NOTTINGHAM

Przeprawa kanałem La Manche. Przejazd do NOTTINGHAM, którego okolice zamieszkiwał legendarny, szlachetny rozbójnik. Po południu spacer pod zamek oraz pod pomnik Robin Hooda. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. PARK NARODOWY PEAK DISTRICT

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Parku Narodowego PEAK DISTRICT, którego krajobraz obfituje w łagodne wzgórza, zielone doliny, wąwozy i jeziora oraz dzikie wrzosowiska. Przejazd przy ruinach zamku Peveril, chwila postoju na spacer po wiosce i zdjęcia ruin zamku. Przejazd do malowniczo położonej posiadłości Chatsworth House. Posiadłość księcia i księżnej Devonshire należy do rodu Cavendish od 16 pokoleń. Zwiedzanie pałacu, czas wolny w ogrodach. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Leeds, nocleg.

4. DZIEŃ. YORK - WHITBY

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do YORKU. Zwiedzanie starego miasta zamkniętego w pierścieniu murów o wysokości 6 m. Spacer wąskimi brukowanymi uliczkami od Clifford's Tower przez Lendal Tower do katedry - największego średniowiecznego kościoła Europy. Wnętrze zachwyca pięknymi oknami witrażowymi, misterną dekoracją i XVI-wieczną rozetą, przez którą sączy się przyćmione światło, dodając wnętrzu klimatu wyciszenia i tajemniczości. Przejazd do WHITBY - niewielkiego sennego miasteczka znanego ze słynnej powieści Abrahama Stokera "Dracula". Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Middlesbrough, nocleg.

5. DZIEŃ. MUR HADRIANA - GLASGOW

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Housesteads Fort na MURZE HADRIANA, zwiedzanie pozostalości starożytnej fortecy. Przejazd do GLASGOW. Spacer po największym mieście Szkocji: katedra św. Mungo - jedyna wzniesiona przed reformacją katedra w Szkocji, która zachowała się do dziś w niezmienionym stanie. Spacer George Street - główną arterią miasta, pełną sklepów, kawiarni i restauracji. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. PÓŁWYSEP COWAL - INVERARY - JEZIORO LOCH LAMOND

Śniadanie. Przejazd do Gourock, przeprawa promowa do Dunoon. Objazd PÓŁWYSPU COWAL. Przejazd do punktu widokowego Tighnabruaich, skąd roztacza się niezwykle malownicza panorama Kyles of Bute: wąskie cieśniny między półwyspem a wyspą Bute. Przejazd w okolice Parku Leśnego Argyll, który należy do najstarszych zespołów leśnych w Wielkiej Brytanii. Przejazd do INVERARY. Zwiedzanie zamku, który słynie z ciekawego połączenia elementów baroku, neogotyku i stylu palladiańskiego. Salon zamku, gdzie mieści się wspaniała kolekcja XVIII-wiecznej broni, uznany jest za najwyższe pomieszczenie w całej Szkocji. Przyjazd nad LOCH LOMOND do miejscowości Tarbet. Rejs po Loch Lomond - największym i jednym z najbardziej urokliwych jezior Wielkiej Brytanii. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. ST. ANDREWS - FALKIRK WHEEL

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ST. ANDREWS w hrabstwie Fife - siedziby najstarszego w Szkocji uniwersytetu. Znajdują się tu także jedne z najstarszych pól golfowych na świecie. Zwiedzanie zamku św. Andrzeja z XII w., gdzie rozegrało się wiele dramatycznych historii w czasach reformacji. Zwiedzanie ruin katedry św. Andrzeja - niegdyś największej i najwspanialszej katedry w Szkocji. Do dzisiaj zachowała się jedynie wieża św. Rule o wysokości 32 m i mury, z których najdłuższy ma 105 m. Ruiny katedry na tle cmentarza obrazują mroczny klimat czasów reformacji. Przejazd do FALKIRK WHEEL, obrotowej windy dla barek oddanej do użytku w 2002 r., uważanej za jeden z cudów szkockiej inżynierii. Przejazd do hotelu w okolicach Edynburga, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ. EDYNBURG

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Szkocji - EDYNBURGA, krótkie zwiedzanie miasta. Spacer Royal Mile - główną, najstarszą ulicą miasta, do starego miasta, następnie do Lawnmarket. Na przedłużeniu Royal Mile znajdują się kamienice związane z jednym z najsłynniejszych pisarzy Szkocji, Robertem Louisem Stevensonem („Dziwna historia doktora Jekylla i pana Hyde'a"), zaułek Brodiego, będący świadkiem historii, która stała się inspiracją dla pisarza. Ostatnim odcinkiem Royal Mile jest High Street, jej zakończeniem zaś Parlament Square z licznymi historycznymi zabudowaniami. Zwiedzanie zamku edynburskiego, symbolu Szkocji, jednego z najstarszych i największych zamków w Wielkiej Brytanii. Twierdza, której historia sięga IX w., została wzniesiona na 120-metrowej skale i jest jedną z nielicznych budowli warownych z własnym garnizonem wojskowym. Przejazd do Newcastle upon Tyne. Zaokrętowanie na nocny prom do Amsterdamu. Nocleg.

9. DZIEŃ.

Wyokrętowanie. Przejazd do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach**/***: 1 w okolicy Nottingham, 1 nocleg w okolicy Middlesbrough, 1 nocleg w okolicy Leeds, 2 noclegi w okolicy Glasgow, 1 nocleg w Edynburgu, 1 nocleg na promie Newcastle-Amsterdam; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; na promie 4-os. kabiny wewnętrzne z łazienką i prysznicem, na pokładzie poniżej pokładu samochodowego • wyżywienie: 6 śniadań • przejazd autokarem • bilet na przeprawę kanałem La Manche, bilet na prom Newcastle-Amsterdam, bilet na prom Gourock-Dunoon • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW.

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej: ok. 180 GBP.


Opis hotelu Szkocka gratka według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Wielka Brytania / Wielka Brytania

Opis oferty:

Greenwich • Londyn • Peak District • York • York Moors • Cowal • Inverary • Loch Lomond • Glasgow • St. Andrews • Edynburg Kosmopolityczny Londyn i ciągle trochę tajemnicza Szkocja. Na trasie przepiękne widokowo rejony, melancholijne szkockie krajobrazy: wrzosowiska, doliny i jeziora, romantyczne ruiny zamków i kościołów, wspaniałe rezydencje, stolica Szkocji - Edynburg. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Wielkiej Brytanii.

2. DZIEŃ.

Przeprawa promowa kanałem La Manche. Przejazd do GREENWICH, miejsca przez które przechodzi południk zerowy. Spacer parkiem obok Royal Observatory i Queen's House do Painted Hall. Nieopodal stoi Cutty Sark - ostatni na świecie oryginalny żaglowiec, którym transportowano herbatę z Chin. Przejazd do hotelu w okolicy Londynu. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do centrum LONDYNU do Parlament Square, gdzie znajdują się gmach parlamentu i wieża zegarowa ze słynnym dzwonem Big Ben. Spacer przy Opactwie Westminsterskim - miejscu koronacji i pogrzebów królów Anglii - przez White Hall do stacji metra Embankment. Po drodze zobaczyć można gmachy rządowe oraz siedzibę premiera Wielkiej Brytanii przy Downing Str. 10 Następnie przejazd metrem do Tower of London - jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower mieściło się więzienie, arsenał, swoją siedzibę miały tu również mennica królewska i archiwum. Można tu również zobaczyć skarbiec królewski z klejnotami koronnymi. Znajduje się tu jeden z największych diamentów świata: 530 karatowa "Pierwsza Gwiazda Afryki". Rejs po Tamizie. Nieopodal twierdzy znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych Londynu: Tower Bridge - najsłynniejszy most Wielkiej Brytanii. Wyjazd z Londynu w kierunku Peak District. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Derby, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Parku Narodowego PEAK DISTRICT słynącego z dzikich wrzosowisk i rozległych dolin oraz wapiennych form skalnych. Przejazd przy ruinach zamku Peveril. W miarę możliwości czasowych wejście na wzgórze zamkowe, z którego rozciąga się imponujący krajobraz na Hope Valley. Podejście jest dość strome, wymagane pełne obuwie i przeciętna kondycja fizyczna. Przejazd do malowniczo położonej posiadłości Chatsworth. Posiadłość księcia i księżnej Devonshire należy do rodu Cavendish od 16 pokoleń. Zwiedzanie pałacu, czas wolny w ogrodach. Przejazd do YORKU. Zwiedzanie starego miasta zamkniętego w pierścieniu murów o wysokości 6 m. Spacer wąskimi brukowanymi uliczkami od Clifford's Tower przez Lendal Tower do katedry - największego średniowiecznego kościoła Europy. Wnętrze zachwyca pięknymi oknami witrażowymi, misterną dekoracją i XVI-wieczną rozetą, przez którą sączy się przyćmione światło, dodając wnętrzu klimatu wyciszenia i tajemniczości. Następnie brama Monk Bar oraz jedyny w Anglii zachowany w całości barbakan. Na jego murach można dostrzec ślady po kulach armatnich z wojny z 1644 r. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Yorku, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Rievaulx Abbey, romantycznych ruin opactwa założonego w XII w. przez cystersów z Clairvaux we Francji. Czas wolny. Przejazd do Pickering, skąd rozpocznie się podróż pociągiem parowym (North Yorkshire Moors Railway) przez YORK MOORS do Whitby. Park Narodowy York Moors to dzikie, surowe tereny, wrzosowiska pośród których rozsiane są samotne wzgórza. Wybrzeże to z kolei piękne, dzikie klify. Whitby to niewielkie senne miasteczko, które znane jest ze słynnej powieści Brama Stokera - Dracula. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Glasgow, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do Gourock, przeprawa promowa do Dunoon. Objazd półwyspu COWAL. Przejazd do punktu widokowego Tighnabruaich, skąd roztacza się niezwykle malownicza panorama Kyles of Bute: wąskie cieśniny między półwyspem a wyspą Bute. Ten region Szkocji słynie ze wspaniałych potraw ze świeżych ryb i owoców morza (czas wolny na obiad). Przejazd w okolice Parku Leśnego Argyll, który należy do najstarszych zespołów leśnych w Wielkiej Brytanii. Przejazd do INVERARY. Zwiedzanie zamku, który słynie z ciekawego połączenia elementów baroku, neogotyku i stylu palladiańskiego. Salon zamku, gdzie mieści się wspaniała kolekcja XVIII-wiecznej broni, uznany jest za najwyższe pomieszczenie w całej Szkocji. Przyjazd nad LOCH LOMOND do miejscowości Tarbet. Rejs po Loch Lomond - największym i jednym z najbardziej urokliwych jezior Wielkiej Brytanii. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie GLASGOW. Katedra św. Mungo - jedyna wzniesiona przed reformacją katedra w Szkocji, która zachowała się do dziś bez większych zniszczeń. Spacer George Street - główną arterią miasta, pełną sklepów, kawiarni i restauracji. Czas wolny. Przejazd do ST. ANDREWS w hrabstwie Fife - siedziby najstarszego w Szkocji uniwersytetu. Znajdują się tu także jedne z najstarszych pól golfowych na świecie. Zwiedzanie zamku św. Andrzeja z XII w., gdzie rozegrało się wiele dramatycznych historii w czasach reformacji. Zwiedzanie ruin katedry św. Andrzeja - niegdyś największej i najwspanialszej katedry w Szkocji. Do dzisiaj zachowała się jedynie wieża św. Rule o wysokości 32 m i mury, z których najdłuższy ma 105 m. Ruiny katedry na tle cmentarza obrazują mroczny klimat czasów reformacji. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stolicy Szkocji - EDYNBURGA, krótkie zwiedzanie miasta. Spacer Royal Mile - główną, najstarszą ulicą miasta, do starego miasta, następnie do Lawnmarket. Na przedłużeniu Royal Mile znajdują się kamienice związane z jednym z najsłynniejszych pisarzy Szkocji, Robertem Louisem Stevensonem ("Dziwna historia doktora Jekylla i pana Hyde'a"), zaułek Brodiego, będący świadkiem historii, która stała się inspiracją dla pisarza. Ostatnim odcinkiem Royal Mile jest High Street, jej zakończeniem zaś Parlament Square z licznymi historycznymi zabudowaniami. Zwiedzanie zamku edynburskiego, symbolu Szkocji, jednego z najstarszych i największych zamków w Wielkiej Brytanii. Twierdza, której historia sięga IX w., została wzniesiona na 120-metrowej skale i jest jedną z nielicznych budowli warownych z własnym garnizonem wojskowym. Przejazd do Newcastle upon Tyne. Zaokrętowanie na nocny prom do Amsterdamu. Nocleg.

9. DZIEŃ.

Wyokrętowanie. Przejazd do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach**/***: 1 w okolicy Londynu, 1 nocleg w okolicy Derby, 1 nocleg w okolicy Yorku, 3 noclegi w okolicy Glasgow, 1 nocleg na promie Newcastle-Amsterdam; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; na promie 4-os. kabiny wewnętrzne z łazienką i prysznicem, na pokładzie poniżej pokładu samochodowego • wyżywienie: 7 śniadań • przejazd komfortowym autokarem • bilet na przeprawę kanałem La Manche, bilet na prom Newcastle-Amsterdam, bilet na prom Gourock-Dunoon • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej oraz North Yorkshire Moors Railway: ok. 175 GBP.Opinie o wycieczce objazdowej Szkocka gratka

Szkocka gratka - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Szkocka gratka? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00