cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-19:00; sob.-nd. 10:00-16:00

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
 • Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda, Albania
1 / 15
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
24.04 - 02.05
już od 1499 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
09.10 - 17.10
już od 1499 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda
star 3

Albania
Ocena wycieczki objazdowej Bałkańska przygoda:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 24 kwietnia 2020
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 09 października 2020

Wycieczka objazdowa Bałkańska przygoda w ofercie Biura podróży:

Marco

Szukasz wakacji do Albanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

Wycieczka

Region

Albania

Program wycieczki

SARAJEWO • MOSTAR • MEDJUGORJE • TIVAT • RIWIERA CZARNOGÓRSKA • BUDVA • KOTOR • SZKODRA • KRUJE • CETINJE • BAR

1 dzień

Bielsko-Biała wyjazd z Bielska-Białej o godz. 20.00, przejazd przez Słowację, Węgry, Chorwację w kierunku Bośni i Hercegowiny.

2 dzień

Sarajewo w godzinach przedpołudniowych przyjazd do Sarajewa. Zwiedzanie stolicy Bośni i Hercegowiny - zabytkowego miasta o burzliwej historii będącego skupiskiem wielu kultur, w programie m.in. Stare Miasto, Ratusz - siedziba władz miejskich Sarajewa, zabytkowy meczet Gazi Husrev-bega z XVI w., Baščaršija - turecki bazar, Most Łaciński - miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w 1914 roku. Następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Sarajewo - Mostar - Medjugorie po śniadaniu przejazd do Mostaru - urokliwego bałkańskiego miasta położonego nad rzeką Neretwa. Zwiedzanie, w programie m.in. kamienny Stary Most z XVI w. - symbol miasta, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, spacer po starówce charakteryzującej się specyficzną architekturą orientalną. Następnie przejazd do Medjugorie - miejsca kultu religijnego Bośni i Hercegowiny, gdzie w 1981 roku objawiła się Matka Boska. Zwiedzanie, w programie m.in. Sanktuarium, Kościół Parafialny św. Jakuba, wejście na Górę Objawień. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Medjugorie - Tivat - Riwiera Czarnogórska (Bar/Budva) po śniadaniu przejazd w kierunku Dubrownika - miasta nazywanego "Perłą Adriatyku". Krótki postój przy adriatyckiej magistrali, podziwianie przepięknej panoramy Dubrownika z platformy widokowej. Następnie przejazd na Riwierę Czarnogórską. Po drodze przerwa w Tivacie - mieście portowym położonym nad Zatoką Kotorską, obecnie znanego z najbardziej luksusowej mariny w Czarnogórze zwanej Porto Montenegro. Dojazd do hotelu na Riwierze Czarnogórskiej. CZas wolny na wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Riwiera Czarnogórska - Budva - Kotor - Riwiera Czarnogórska (Bar/Budva) po śniadaniu przejazd do Budvy - jednego z najbardziej znanych miast czarnogórskiego wybrzeża, zwiedzanie, w programie m.in. Stare Miasto z murami obronnymi, następnie przejazd nad Zatokę Kotorską, jednego z najbardziej malowniczych miejsc wybrzeża Adriatyckiego będącego najgłębszym fiordem na południu Europy. Zwiedzanie, w programie m.in. rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej (Boka Kotorska), spacer malowniczymi uliczkami średniowiecznego Kotoru - miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, zwiedzanie Katedry św. Trifona. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Riwiera Czarnogórska - Szkodra - Krujë - Riwiera Czarnogórska po śniadaniu przejazd do Albanii, nad jezioro Szkoderskie, zwiedzanie miasta Szkodra - jednego z najbardziej znanych miast Albanii, w programie m.in. średniowieczna twierdza Rozafa, ołowiany meczet. Następnie przejazd do Kruji - zwiedzanie, w programie m.in. stary bazar utrzymany w orientalnym stylu, twierdza, Muzeum Skanderberga. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

Riwiera Czarnogórska - Cetinje - Lovcen - Riwiera Czarnogórska po śniadaniu przejazd do Cetinje - dawnej stolicy Czarnogóry, zwiedzanie w formie spaceru, w programie m.in. cerkiew na Ćipurze. Następnie przejazd przez Park Narodowy Gór Lovcen. Dojazd na punkt widokowy, który znajduje się na wysokości 1650 m n.p.m. Możliwość wejścia na Jezerski Vrh (do pokonania jest 460 schodów do mauzoleum władyki Czarnogóry Piotra II Njegośa), z którego roztacza się panoramiczny widok na Czarnogórę. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień

Riwiera Czarnogórska - Bar po śniadaniu przejazd do Baru - jednego z najbardziej znanych kurortów i jednego z największych portów Czarnogóry utrzymującego regularne połączenia promowe z włoskimi portami. Zwiedzanie, w programie m.in. Stary Bar - ruiny średniowiecznego miasta otoczonego murami obronnymi z pozostałościami zabytkowych budowli o różnych stylach architektonicznych, Stara Maslina - najstarsze drzewo oliwne na Bałkanach liczące ponad 2 tysiące lat. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację w kierunku kraju.

9 dzień

Bielsko-Biała kontynuacja jazdy do Polski. Powrót do Bielska-Białej około godz. 13.00.

Uwaga

Uczestnicy sami pokrywają koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, taksy klimatycznej, rejsu statkiem po Zatoce Kotorskiej oraz zestawu słuchawkowego (około 100 EUR). Powyższy program jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Połączenia z innymi miastami wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Transport komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, WC) w przypadku małej ilości osób transport realizowany klimatyzowanym busem (brak WC, barku oraz video) Zakwaterowanie 6 noclegów w hotelach **-*** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym) Wyżywienie 6 śniadań, 6 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo) Ubezpieczenie KL + NW + bagaż, nie obejmuje CP Opieka pilota Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (naliczana przy zakładaniu rezerwacji). PREZENTOWANE CENY UWZGLĘDNIAJĄ OBOWIĄZUJĄCE RABATY I PROMOCJE.


Opis hotelu Bałkańska przygoda według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

****

REGION

OHRYD/SKOPJE/NAUM/MACEDONIA/DURRES/TIRANA/POGRADEC/ALBANIA

PROMOCJA FIRST MINUTE 2017

- Zaliczka 29% wartości imprezy płatna w momencie rezerwacji, dopłata do całości na 30 dni przed wyjazdem - Gwarancja Niezmienności Ceny - GRATIS - Bezkosztowa możliwość wielokrotnej zmiany rezerwacji do 20 dni przed wyjazdem - GRATIS - "W grupie raźniej" - specjalny RABAT dla mini grupy - 30 zł / os. - dotyczy grup 7-10 osób pełnopłatnych dokonujących rezerwacji na ten sam obiekt i termin - Dodatkowy rabat 2% dla klientów, którzy przynajmniej 1 raz korzystali z oferty Rego-Bis

ATUTY

- przelot połączeniem czarterowym Katowice - Ochryda - Katowice - zwiedzanie Macedonii - Ohryd, Skopje, Święty Naum - zwiedzanie Albanii - Durres, Tirana, Pogradec - wyżywienie 3 x dziennie

PRZELOT

- Bezpośredni przelot Katowice - Ochryda - Szybki transfer z lotniska w Ochrydzie do hotelu ok. 15 km. - Limit bagażowy 20 kg osoba - Zbiórka 2h przed planowanym wylotem w Terminalu B, II piętro na stanowisku odpraw biur podróży. - Przelot realizowany na podstawienie ważnego dowodu osobistego min 6 miesięcy - EXTRA LEG ROOM - miejsca w rzędach 1-3 w samolocie (większa przestrzen na nogi - usługa dot. tylko osób dorosłych !) - dodatkowo płatne - Samolot wyposażony w bezprzewodową sieć AirFI, dzięki której będą Państwo mieli dostęp do multimediów na swoim urządzeniu mobilnym. - Lot poza strefę Unii Europejskiej - ceny w strefie wolnocłowej na alkohol wysokoprocentowy tańsze nawet o 60% !

ZAKWATEROWANIE

Hotele *** (5 noclegów w Macedonii w rejonie jeziora Ohryd, 2 noclegi w Albanii w Durres). Hotele posiadają recepcję, bar, restaurację. Pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki z łazienkami, TV.

DZIEŃ 1

Przylot do Ochrydu w Macedonii. Na lotnisku będzie nasz przedstawiciel, który odbierze klientów i zapewni im transfer do hotelu nad jeziorem Ochrydzkim. Na miejscu obiad i nocleg w hotelu kat. ***.

DZIEŃ 2

Zbiórka zaraz po śniadaniu i wyjazd do Starego miasta Ochryd. Zwiedzanie zaczyna się przy górnej bramie, gdzie można poznać historię Ohrydu. W trakcie wycieczki odwiedzimy antyczny teatr, Galerię Ikon, twierdzę cara Samuela skąd można zobaczyć przepiękną panoramę miasta i jeziora Ochrydzkiego tam można również przejść do miejsca gdzie znajduje się symbol Ochrydu, cerkiew Św. Jana Teologa. Następnie wizyta w katedrze Św. Zofii, w której znajduje się piękny fresk z XI wieku. Kolejnym punktem zwiedzania będzie dom rodziny Robevci, w którym otwarto muzeum miasta Ochryd. Następnie obiad i nocleg kat. *** w okolicy jeziora Ochrydzkiego.

DZIEŃ 3

Po dobrej nocy i obfitym śniadaniu wizyta w Skopje stolicy kultury, gospodarki i polityki. Zwiedzanie rozpoczyna się na starym dworcu kolejowym, następnie muzeum Matki Teresy i przejście na plac gdzie znajdują się wszystkie najważniejszymi pomnikami. Po posiłku przejście przez Kamienisty most do starej części miasta i dawnego Tureckiego bazaru. Zwiedzanie kończymy w Narodowym muzeum Macedońskim i przejściem przez historię muzeum Daut Pasha Hamam. Czas wolny i powrót do hotelu kat. ***.

DZIEŃ 4

Śniadanie w hotelu. Tego dnia odbędzie się rejs łódką po jeziorze Ochrydkim do klasztoru Św. Nauma., który słusznie nazywany jest cudownym miejscem. Jest on położony bezpośrednio przy źródle rzeki Czarny Drin. Kompleks klasztorny znajduje się w jednej z części Parku Narodowego Galicica. W drodze powrotnej wizyta w muzeum na wodzie - Bay of Bones (zatoka kości) oraz lunch w restauracji znajdującej się w klasztorze. Przyjazd do hotelu kat. ***, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Albania. Po przekroczeniu granicy Macedońsko - Albańskiej jedziemy do Durres - drugiego największego miasta gdzie znajduje się główny port, po drodze podziwiając górski krajobraz. Miasto jest jednym z najbardziej obleganych przez turystów miast Albanii. Plaże tutaj są długie i piaszczyste. Tutaj zobaczymy amfiteatr, następnie lunch i czas wolny dla siebie i możliwość zwiedzania miasta. Obiad i nocleg w hotelu w Durres kat. ***.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu wyjazd do Tirany, stolicy Albanii. Wzdłuż drogi zrobimy przystanek w małym mieście Kruji, miejscu narodzenia największego bohatera Narodowego, Skanderbega, gdzie możemy zwiedzić miasto. W Tiranie, która jest stolicą, a także największym i najbardziej rozwiniętym miastem Albanii, rozpoczniemy zwiedzanie od drobnego posiłku. Po posiłku spacer do centrum i zwiedzanie najważniejszych atrakcji; pomnika Skanderbega, rynku Matki Teresy, meczet Et'hem Bey, wieży zegarowej, które są najbardziej znanymi punktami orientacyjnymi w Tiranie. Powrót do Durres na kolację i nocleg w hotelu kat. ***.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu powrót do Macedonii przez Pogradec and Lin. Lin to małe miasto z kamiennymi domami i ulicami, usytuowany na jedynym półwyspie Jeziora Ochrydzkiego, tutaj zobaczymy podwaliny bazyliki Chrystusa z IV-VI wieku. Dalej mamy okazję spróbować popularnego pstrąga Ochrydzkiego podczas obiadu. Zanim przekroczymy granicę zwiedzimy miasto Pogradec, leżące po Albańskiej stronie jeziora. Następnie powrót do Macedonii, obiad i nocleg w Ochrydzie kat. ***.

DZIEŃ 8

Śniadanie, transfer na lotnisko.

UWAGA

- Przedstawiony program jest ramowy, kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Realizacja imprezy odbywa się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu do Polski). - Pilot nie oprowadza po miastach oraz obiektach muzealnych.

CENA OBEJMUJE

• Przelot samolotem Katowice - Ochryda - Katowice • Opłaty lotniskowe 150 zł • 7 noclegów w hotelach kat. *** HB (5 Macedonia + 2 Albania) - śniadania i obiadokolacje • 5 obiadów / lunchów • Transfer lotnisko - hotel - lotnisko • Transfery między zwiedzanymi miejscami klimatyzowanym autokarem • Opiekę pilota/rezydenta podczas pobytu • Ubezpieczenie KL 20 000€, NNW 2 000€,bagaż 200€ • Podatek VAT

CENA NIE OBEJMUJE

• Taksy klimatycznej + Opłaty meldunkowej 10 €/os. płatne obowiązkowo raz na pobyt u rezydenta • Opłaty na fundusz gwarancyjny wegług rozporządzenia Ministerstwa Finansów (15 zł / os.) - automatycznie doliczane do rezerwacji • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, opłat lokalnych - koszt uczestnictwa w całym programi 120Euro /os. obowizkowo płatne u pilota. • Napoi do obiadokolacjiRegobis

Szukasz wakacji do Albanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

****

REGION

OHRYD/SKOPJE/NAUM/MACEDONIA/DURRES/TIRANA/POGRADEC/ALBANIA

PROMOCJA FIRST MINUTE 2017

- Zaliczka 29% wartości imprezy płatna w momencie rezerwacji, dopłata do całości na 30 dni przed wyjazdem - Gwarancja Niezmienności Ceny - GRATIS - Bezkosztowa możliwość wielokrotnej zmiany rezerwacji do 20 dni przed wyjazdem - GRATIS - "W grupie raźniej" - specjalny RABAT dla mini grupy - 30 zł / os. - dotyczy grup 7-10 osób pełnopłatnych dokonujących rezerwacji na ten sam obiekt i termin - Dodatkowy rabat 2% dla klientów, którzy przynajmniej 1 raz korzystali z oferty Rego-Bis

ATUTY

- przelot połączeniem czarterowym Katowice - Ochryda - Katowice - zwiedzanie Macedonii - Ohryd, Skopje, Święty Naum - zwiedzanie Albanii - Durres, Tirana, Pogradec - wyżywienie 3 x dziennie

PRZELOT

- Bezpośredni przelot Katowice - Ochryda - Szybki transfer z lotniska w Ochrydzie do hotelu ok. 15 km. - Limit bagażowy 20 kg osoba - Zbiórka 2h przed planowanym wylotem w Terminalu B, II piętro na stanowisku odpraw biur podróży. - Przelot realizowany na podstawienie ważnego dowodu osobistego min 6 miesięcy - EXTRA LEG ROOM - miejsca w rzędach 1-3 w samolocie (większa przestrzen na nogi - usługa dot. tylko osób dorosłych !) - dodatkowo płatne - Samolot wyposażony w bezprzewodową sieć AirFI, dzięki której będą Państwo mieli dostęp do multimediów na swoim urządzeniu mobilnym. - Lot poza strefę Unii Europejskiej - ceny w strefie wolnocłowej na alkohol wysokoprocentowy tańsze nawet o 60% !

ZAKWATEROWANIE

Hotele *** (5 noclegów w Macedonii w rejonie jeziora Ohryd, 2 noclegi w Albanii w Durres). Hotele posiadają recepcję, bar, restaurację. Pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki z łazienkami, TV.

DZIEŃ 1

Przylot do Ochrydu w Macedonii. Na lotnisku będzie nasz przedstawiciel, który odbierze klientów i zapewni im transfer do hotelu nad jeziorem Ochrydzkim. Na miejscu obiad i nocleg w hotelu kat. ***.

DZIEŃ 2

Zbiórka zaraz po śniadaniu i wyjazd do Starego miasta Ochryd. Zwiedzanie zaczyna się przy górnej bramie, gdzie można poznać historię Ohrydu. W trakcie wycieczki odwiedzimy antyczny teatr, Galerię Ikon, twierdzę cara Samuela skąd można zobaczyć przepiękną panoramę miasta i jeziora Ochrydzkiego tam można również przejść do miejsca gdzie znajduje się symbol Ochrydu, cerkiew Św. Jana Teologa. Następnie wizyta w katedrze Św. Zofii, w której znajduje się piękny fresk z XI wieku. Kolejnym punktem zwiedzania będzie dom rodziny Robevci, w którym otwarto muzeum miasta Ochryd. Następnie obiad i nocleg kat. *** w okolicy jeziora Ochrydzkiego.

DZIEŃ 3

Po dobrej nocy i obfitym śniadaniu wizyta w Skopje stolicy kultury, gospodarki i polityki. Zwiedzanie rozpoczyna się na starym dworcu kolejowym, następnie muzeum Matki Teresy i przejście na plac gdzie znajdują się wszystkie najważniejszymi pomnikami. Po posiłku przejście przez Kamienisty most do starej części miasta i dawnego Tureckiego bazaru. Zwiedzanie kończymy w Narodowym muzeum Macedońskim i przejściem przez historię muzeum Daut Pasha Hamam. Czas wolny i powrót do hotelu kat. ***.

DZIEŃ 4

Śniadanie w hotelu. Tego dnia odbędzie się rejs łódką po jeziorze Ochrydkim do klasztoru Św. Nauma., który słusznie nazywany jest cudownym miejscem. Jest on położony bezpośrednio przy źródle rzeki Czarny Drin. Kompleks klasztorny znajduje się w jednej z części Parku Narodowego Galicica. W drodze powrotnej wizyta w muzeum na wodzie - Bay of Bones (zatoka kości) oraz lunch w restauracji znajdującej się w klasztorze. Przyjazd do hotelu kat. ***, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Albania. Po przekroczeniu granicy Macedońsko - Albańskiej jedziemy do Durres - drugiego największego miasta gdzie znajduje się główny port, po drodze podziwiając górski krajobraz. Miasto jest jednym z najbardziej obleganych przez turystów miast Albanii. Plaże tutaj są długie i piaszczyste. Tutaj zobaczymy amfiteatr, następnie lunch i czas wolny dla siebie i możliwość zwiedzania miasta. Obiad i nocleg w hotelu w Durres kat. ***.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu wyjazd do Tirany, stolicy Albanii. Wzdłuż drogi zrobimy przystanek w małym mieście Kruji, miejscu narodzenia największego bohatera Narodowego, Skanderbega, gdzie możemy zwiedzić miasto. W Tiranie, która jest stolicą, a także największym i najbardziej rozwiniętym miastem Albanii, rozpoczniemy zwiedzanie od drobnego posiłku. Po posiłku spacer do centrum i zwiedzanie najważniejszych atrakcji; pomnika Skanderbega, rynku Matki Teresy, meczet Et'hem Bey, wieży zegarowej, które są najbardziej znanymi punktami orientacyjnymi w Tiranie. Powrót do Durres na kolację i nocleg w hotelu kat. ***.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu powrót do Macedonii przez Pogradec and Lin. Lin to małe miasto z kamiennymi domami i ulicami, usytuowany na jedynym półwyspie Jeziora Ochrydzkiego, tutaj zobaczymy podwaliny bazyliki Chrystusa z IV-VI wieku. Dalej mamy okazję spróbować popularnego pstrąga Ochrydzkiego podczas obiadu. Zanim przekroczymy granicę zwiedzimy miasto Pogradec, leżące po Albańskiej stronie jeziora. Następnie powrót do Macedonii, obiad i nocleg w Ochrydzie kat. ***.

DZIEŃ 8

Śniadanie, transfer na lotnisko.

UWAGA

- Przedstawiony program jest ramowy, kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Realizacja imprezy odbywa się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu do Polski). - Pilot nie oprowadza po miastach oraz obiektach muzealnych.

CENA OBEJMUJE

• Przelot samolotem Katowice - Ochryda - Katowice • Opłaty lotniskowe 150 zł • 7 noclegów w hotelach kat. *** HB (5 Macedonia + 2 Albania) - śniadania i obiadokolacje • 5 obiadów / lunchów • Transfer lotnisko - hotel - lotnisko • Transfery między zwiedzanymi miejscami klimatyzowanym autokarem • Opiekę pilota/rezydenta podczas pobytu • Opłatę na fundusz gwarancyjny wegług rozporządzenia Ministerstwa Finansów (15 zł / os.) - automatycznie doliczane do rezerwacji • Ubezpieczenie KL 20 000€, NNW 2 000€,bagaż 200€ • Podatek VAT

CENA NIE OBEJMUJE

• Taksy klimatycznej + Opłaty meldunkowej 10 €/os. płatne obowiązkowo raz na pobyt u rezydenta • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, opłat lokalnych - koszt uczestnictwa w całym programi 120Euro /os. obowizkowo płatne u pilota. • Napoi do obiadokolacji


Opis hotelu Bałkańska przygoda według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

****

REGION

OHRYD/SKOPJE/NAUM/MACEDONIA/DURRES/TIRANA/POGRADEC/ALBANIA

PROMOCJA FIRST MINUTE 2017

- Zaliczka 29% wartości imprezy płatna w momencie rezerwacji, dopłata do całości na 30 dni przed wyjazdem - Gwarancja Niezmienności Ceny - GRATIS - Bezkosztowa możliwość wielokrotnej zmiany rezerwacji do 20 dni przed wyjazdem - GRATIS - "W grupie raźniej" - specjalny RABAT dla mini grupy - 30 zł / os. - dotyczy grup 7-10 osób pełnopłatnych dokonujących rezerwacji na ten sam obiekt i termin - Dodatkowy rabat 2% dla klientów, którzy przynajmniej 1 raz korzystali z oferty Rego-Bis

ATUTY

- przelot połączeniem czarterowym Katowice - Ochryda - Katowice - zwiedzanie Macedonii - Ohryd, Skopje, Święty Naum - zwiedzanie Albanii - Durres, Tirana, Pogradec - wyżywienie 3 x dziennie

PRZELOT

- Bezpośredni przelot Katowice - Ochryda - Szybki transfer z lotniska w Ochrydzie do hotelu ok. 15 km. - Limit bagażowy 20 kg osoba - Zbiórka 2h przed planowanym wylotem w Terminalu B, II piętro na stanowisku odpraw biur podróży. - Przelot realizowany na podstawienie ważnego dowodu osobistego min 6 miesięcy - EXTRA LEG ROOM - miejsca w rzędach 1-3 w samolocie (większa przestrzen na nogi - usługa dot. tylko osób dorosłych !) - dodatkowo płatne - Samolot wyposażony w bezprzewodową sieć AirFI, dzięki której będą Państwo mieli dostęp do multimediów na swoim urządzeniu mobilnym. - Lot poza strefę Unii Europejskiej - ceny w strefie wolnocłowej na alkohol wysokoprocentowy tańsze nawet o 60% !

ZAKWATEROWANIE

Hotele *** (5 noclegów w Macedonii w rejonie jeziora Ohryd, 2 noclegi w Albanii w Durres). Hotele posiadają recepcję, bar, restaurację. Pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki z łazienkami, TV.

DZIEŃ 1

Przylot do Ochrydu w Macedonii. Na lotnisku będzie nasz przedstawiciel, który odbierze klientów i zapewni im transfer do hotelu nad jeziorem Ochrydzkim. Na miejscu obiad i nocleg w hotelu kat. ***.

DZIEŃ 2

Zbiórka zaraz po śniadaniu i wyjazd do Starego miasta Ochryd. Zwiedzanie zaczyna się przy górnej bramie, gdzie można poznać historię Ohrydu. W trakcie wycieczki odwiedzimy antyczny teatr, Galerię Ikon, twierdzę cara Samuela skąd można zobaczyć przepiękną panoramę miasta i jeziora Ochrydzkiego tam można również przejść do miejsca gdzie znajduje się symbol Ochrydu, cerkiew Św. Jana Teologa. Następnie wizyta w katedrze Św. Zofii, w której znajduje się piękny fresk z XI wieku. Kolejnym punktem zwiedzania będzie dom rodziny Robevci, w którym otwarto muzeum miasta Ochryd. Następnie obiad i nocleg kat. *** w okolicy jeziora Ochrydzkiego.

DZIEŃ 3

Po dobrej nocy i obfitym śniadaniu wizyta w Skopje stolicy kultury, gospodarki i polityki. Zwiedzanie rozpoczyna się na starym dworcu kolejowym, następnie muzeum Matki Teresy i przejście na plac gdzie znajdują się wszystkie najważniejszymi pomnikami. Po posiłku przejście przez Kamienisty most do starej części miasta i dawnego Tureckiego bazaru. Zwiedzanie kończymy w Narodowym muzeum Macedońskim i przejściem przez historię muzeum Daut Pasha Hamam. Czas wolny i powrót do hotelu kat. ***.

DZIEŃ 4

Śniadanie w hotelu. Tego dnia odbędzie się rejs łódką po jeziorze Ochrydkim do klasztoru Św. Nauma., który słusznie nazywany jest cudownym miejscem. Jest on położony bezpośrednio przy źródle rzeki Czarny Drin. Kompleks klasztorny znajduje się w jednej z części Parku Narodowego Galicica. W drodze powrotnej wizyta w muzeum na wodzie - Bay of Bones (zatoka kości) oraz lunch w restauracji znajdującej się w klasztorze. Przyjazd do hotelu kat. ***, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Albania. Po przekroczeniu granicy Macedońsko - Albańskiej jedziemy do Durres - drugiego największego miasta gdzie znajduje się główny port, po drodze podziwiając górski krajobraz. Miasto jest jednym z najbardziej obleganych przez turystów miast Albanii. Plaże tutaj są długie i piaszczyste. Tutaj zobaczymy amfiteatr, następnie lunch i czas wolny dla siebie i możliwość zwiedzania miasta. Obiad i nocleg w hotelu w Durres kat. ***.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu wyjazd do Tirany, stolicy Albanii. Wzdłuż drogi zrobimy przystanek w małym mieście Kruji, miejscu narodzenia największego bohatera Narodowego, Skanderbega, gdzie możemy zwiedzić miasto. W Tiranie, która jest stolicą, a także największym i najbardziej rozwiniętym miastem Albanii, rozpoczniemy zwiedzanie od drobnego posiłku. Po posiłku spacer do centrum i zwiedzanie najważniejszych atrakcji; pomnika Skanderbega, rynku Matki Teresy, meczet Et'hem Bey, wieży zegarowej, które są najbardziej znanymi punktami orientacyjnymi w Tiranie. Powrót do Durres na kolację i nocleg w hotelu kat. ***.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu powrót do Macedonii przez Pogradec and Lin. Lin to małe miasto z kamiennymi domami i ulicami, usytuowany na jedynym półwyspie Jeziora Ochrydzkiego, tutaj zobaczymy podwaliny bazyliki Chrystusa z IV-VI wieku. Dalej mamy okazję spróbować popularnego pstrąga Ochrydzkiego podczas obiadu. Zanim przekroczymy granicę zwiedzimy miasto Pogradec, leżące po Albańskiej stronie jeziora. Następnie powrót do Macedonii, obiad i nocleg w Ochrydzie kat. ***.

DZIEŃ 8

Śniadanie, transfer na lotnisko.

UWAGA

- Przedstawiony program jest ramowy, kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Realizacja imprezy odbywa się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu do Polski). - Pilot nie oprowadza po miastach oraz obiektach muzealnych.

CENA OBEJMUJE

• Przelot samolotem Katowice - Ochryda - Katowice • Opłaty lotniskowe 150 zł • 7 noclegów w hotelach kat. *** HB (5 Macedonia + 2 Albania) - śniadania i obiadokolacje • 5 obiadów / lunchów • Transfer lotnisko - hotel - lotnisko • Transfery między zwiedzanymi miejscami klimatyzowanym autokarem • Opiekę pilota/rezydenta podczas pobytu • Ubezpieczenie KL 20 000€, NNW 2 000€,bagaż 200€ • Podatek VAT

CENA NIE OBEJMUJE

• Taksy klimatycznej + Opłaty meldunkowej 10 €/os. płatne obowiązkowo raz na pobyt u rezydenta • Opłaty na fundusz gwarancyjny wegług rozporządzenia Ministerstwa Finansów (15 zł / os.) - automatycznie doliczane do rezerwacji • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, opłat lokalnych - koszt uczestnictwa w całym programi 120Euro /os. obowizkowo płatne u pilota. • Napoi do obiadokolacjiWycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Rego Bis, które posiada ponad 20 lat doświadczenia w organizowaniu wypoczynku dla młodzieży i dorosłych. Biuro specjalizuje się w wakacjach autokarem do Bułgarii, Chorwacji, Hiszpanii, Czarnogóry i Albanii. Nowością są wakacje w Czarnogórze i jako całkowita nowość na polskim rynku - wczasy w Macedonii. Można skorzystać także z oferty wyjazdów samolotem czy z bogatej puli apartamentów na dojazd własny. Biuro Podróży Rego Bis oferuje także szeroki wybór obozów młodzieżowych.

Dzięki długoletniej współpracy z zagranicznymi kontrahentami gwarantuje rzetelność i wysoką jakość oferowanych usług. Mottem biura jest dobra jakość za rozsądną cenę, dlatego pracownicy dokładają wszelkich starań, aby jakość, cena imprezy, bezpieczeństwo przejazdu, baza hotelowa i program imprez spełniał oczekiwania klientów. Długa obecność Biura Podróży Rego Bis na rynku i doświadczenie w organizowaniu różnego typu wyjazdów daje gwarancję spokojnego i udanego wypoczynku.


Opinie o wycieczce objazdowej Bałkańska przygoda

Bałkańska przygoda - możliwości zakwaterowania:

Pokoj 2 osobowy + 1 dostawka
Pokoj 2 osobowy
osoba na dokwaterowanie
Pokoj 1 osobowy

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Bałkańska przygoda? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00