cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy, Oslo
 • Wycieczka objazdowa Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy, Oslo
1 / 11
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
31.05 - 06.06
już od 2871 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
23.08 - 29.08
już od 2800 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy
star 3

Norwegia: Oslo
Ocena wycieczki objazdowej Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 31 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 23 sierpnia 2019

Wycieczka objazdowa Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Norwegii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** (razem 4 rozpoczęte doby hotelowe) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Scandic na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.
Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.
Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet), 1 kolacja (4. dnia imprezy, w hotelu w Stryn).
Kategoria lokalna: ***
Promy:
Na trasie Świnoujście - Ystad: kabiny: 4 - osobowe, wewnętrzne z łazienką. Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji pokoju 2-osobowych, a nie 3-osobowych) i 1-osobowe.
Wyżywienie: śniadanie.
Na trasie Gedser-Rostock: bez kabin, najczęściej fotele lotnicze. Bez wyżywienia.
Promy lokalne: bez kabin, najczęściej fotele lotnicze.

Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom płynący do Szwecji. Początek rejsu około godziny 23.00 (rejs trwa ok 8 godzin). Nocleg na promie - zalecany niewielki bagaż podręczny z rzeczami potrzebnymi na nocleg w kajucie - dla wygody uczestników bagaż główny zostaje w luku bagażowym(Trasa Poznań - Świnoujście ok. 350 km).
Dzień 2
Przypłynięcie do Ystad, wczesne śniadanie na promie. Po wyokrętowaniu przejazd nadmorską autostradą wzdłuż szwedzkiego wybrzeża w kierunku mostu w Svinesund, stanowiącego przejście graniczne między Szwecją i Norwegią, i dalsza podróż do Oslo - po drodze planowane są krótkie postoje. Zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia, objazd centrum miasta, m.in.: główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedra oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Przejazd na Bygdoy - "półwysep Muzeów", gdzie odwiedzimy Muzeum Statku Fram. Następnie przejazd na nocleg w hotelu w okolicach Oslo. (Trasa ok. 680 km).
Dzień 3
Śniadanie i wykwaterowanie. Podróż drogą prowadzącą przez malownicze, dzikie krajobrazy płaskowyżu Hardangervidda (największego plateau w Europie), po drodze zobaczymy m.in. słynny wodospad Vøringsfossen. Przeprawa imponującym mostem przez fiord Hardanger i przejazd trasą widokową wzdłuż wybrzeża fiordu - w kierunku Bergen. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bergen. Dla chętnych, za dodatkową opłatą,wieczorny wyjazd do centrum Bergen-objazd miasta, wjazd kolejką na wzgórze Fløyen, czas wolny(wyjazd uzależniony od lokalizacji hotelu i ilości chętnych, dodatkowo płatne). (Trasa ok. 450 km)
Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Następnie przejazd malowniczą trasą do miejscowości Hopperstad - wizyta w drewnianym kościele stavkirke z XII w. Przeprawa promowa przez Sognefjord (najdłuższy fiord w Norwegii) do Hella. Przejazd w kierunku największego lodowca kontynentalnej części Europy - Jostedalsbreen, gdzie podziwiać będziemy jeden z jęzorów lodowca - Boyabreen. Dojazd na nocleg w okolicy Stryn - tego dniakolacja w hotelowej restauracji.(Trasa ok. 350 km).
Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do miasteczka Geiranger (przy dobrej pogodzie możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - niezwykły punkt widokowy położony na wysokości 1500 m n.p.m., zależne od ilości osób) i rejs widokowy po fiordzie Geiranger pośród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Następnie przejazd ekscytującą Drogą Orłów w kierunku Eidsdal. Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Przejazd słynną Drogą Trolli z widokiem na wodospad Stigfossen i Ścianę Trolli. Dojazd na nocleg do hotelu w okolicy Vinstra. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd wzdłuż największego w Norwegii jeziora - Mjosa - do Oslo. Dalsze zwiedzanie stolicy norweskiej z pilotem - odwiedzimy jedną z największych atrakcji Oslo unikalny skansen z budynkami z różnych regionów Norwegii i kościółkiem z Gol oraz skocznię Holmenkollen, z której rozpościera się piękna panorama na fiord i miasto. Po zwiedzaniu podróż w kierunku szwedzkiego Helsingborg - przeprawa promowa do duńskiego Helsingor. Dojazd do Gedser i zaokrętowanie na prom płynący do Rostock. Początek rejsu ok. godziny 02.30. (Trasa ok. 800 km)
Dzień 7
Ok. 04.15 przypłynięcie doRostock i przejazd przez Niemcy do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach porannych (po drodze przystanki). (TrasaRostock - Poznań ok. 500 km).
Uwagi do programu
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
-
Ze względu na wysokie kary pieniężne, jakie są nakładane na przeciążone autokary w Skandynawii, prosimy o nieprzekraczanie ilości dopuszczalnego bagażu na tej imprezie (maks. 20kg + 5kg bagaż podręczny/os). Nadbagaż nie będzie zabierany. 
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), prom na trasie Świnoujście - Ystad (kabiny 4-osobowe) i Gedser-Rostock (bez kabin), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (5), jedna kolacja (w dniu 4. imprezy), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków oraz systemu Tour Guide System (orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok. 880 NOK/os. oraz 20 EUR/os. - płatne obligatoryjnie na miejscu) wycieczek fakultatywnych: Bergen wieczorem z wjazdem kolejką na wzgórze Floyen (ok.200 NOK/os.). Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.
Możliwość dopłaty do 3 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).
META Description

Oslo - Amudsen i Wikingowie • imponująca Ściana Trolli i Droga Orłów • fiordy - niezapomniane widoki • malownicze Bergen - czyli stara Norwegia • płaskowyż Hardangervidda
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie:


Opis hotelu Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** (razem 4 rozpoczęte doby hotelowe) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Quality lub Rica na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych. Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc, często z TV. Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja. Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet), 1 kolacja (4. dnia imprezy, w hotelu w Stryn). Kategoria lokalna: *** Promy: Na trasie Świnoujście - Ystad: kabiny: 4 - osobowe, wewnętrzne z łazienką. Wyżywienie: śniadanie. Na trasie Gedser-Rostock: bez kabin, najczęściej fotele lotnicze. Bez wyżywienia. Promy lokalne: bez kabin, najczęściej fotele lotnicze.

Program

Oslo - Amudsen i Wikingowie • imponująca Ściana Trolli i Droga Orłów • fiordy - niezapomniane widoki • malownicze Bergen - czyli stara Norwegia • płaskowyż Hardangervidda Dzień 1 Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom płynący do Szwecji. Początek rejsu około godziny 23.00 (rejs trwa ok 8 godzin). Nocleg na promie - zalecany niewielki bagaż podręczny z rzeczami potrzebnymi na nocleg w kajucie - dla wygody uczestników bagaż główny zostaje w luku bagażowym (Trasa Poznań - Świnoujście ok. 350 km). Dzień 2 Przypłynięcie do Ystad, wczesne śniadanie na promie. Po wyokrętowaniu przejazd nadmorską autostradą wzdłuż szwedzkiego wybrzeża w kierunku mostu w Svinesund, stanowiącego przejście graniczne między Szwecją i Norwegią, i dalsza podróż do Oslo - po drodze planowane są krótkie postoje. Zwiedzanie stolicy norweskiej z pilotem - odwiedzimy jedną z największych atrakcji Oslo unikalny skansen z budynkami z rożnych regionów Norwegii i kościółkiem z Gol oraz skocznię Holmenkollen, z której rozpościera się piękna panorama na fiord i miasto. Następnie przejazd na nocleg w hotelu w okolicach Oslo. (Trasa ok. 680 km). Dzień 3 Śniadanie i wykwaterowanie. Podróż drogą prowadzącą przez malownicze, dzikie krajobrazy płaskowyżu Hardangervidda (największego plateau w Europie), po drodze zobaczymy m.in. słynny wodospad Vøringsfossen. Przeprawa imponującym mostem przez fiord Hardanger i przejazd trasą widokową wzdłuż wybrzeża fiordu - w kierunku Bergen. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bergen. Dla chętnych, wieczorny wyjazdu do centrum Bergen z wjazdem kolejką na wzgórze Fløyen (wyjazd uzależniony od lokalizacji hotelu i ilości chętnych, dodatkowo płatne). (Trasa ok. 450 km) Dzień 4 Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Następnie przejazd malowniczą trasą do miejscowości Hopperstad - wizyta w drewnianym kościele stavkirke z XII w. Przeprawa promowa przez Sognefjord (najdłuższy fiord w Norwegii) do Hella. Przejazd w kierunku największego lodowca kontynentalnej części Europy - Jostedalsbreen, gdzie podziwiać będziemy jeden z jęzorów lodowca - Boyabreen. Dojazd na nocleg w okolicy Stryn - tego dnia kolacja w hotelowej restauracji. (Trasa ok. 350 km). Dzień 5 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do miasteczka Geiranger (przy dobrej pogodzie możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - niezwykły punkt widokowy położony na wysokości 1500 m n.p.m., dodatkowo płatne) i rejs widokowy po fiordzie Geiranger pośród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Następnie przejazd ekscytującą Drogą Orłów w kierunku Eidsdal. Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Przejazd słynną Drogą Trolli z widokiem na wodospad Stigfossen i Ścianę Trolli. Dojazd na nocleg do hotelu w okolicy Vinstra. (Trasa ok. 400 km). Dzień 6 Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd wzdłuż największego w Norwegii jeziora - Mjosa - do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia, objazd centrum miasta: m.in. główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedra oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Przejazd na Bygdoy - "półwysep Muzeów", gdzie odwiedzimy Muzeum Statku Fram. Po zwiedzaniu podróż w kierunku szwedzkiego Helsingborg - przeprawa promowa do duńskiego Helsingor. Dojazd do Gedser i zaokrętowanie na prom płynący do Rostock. Początek rejsu ok. godziny 02.30. (Trasa ok. 800 km) Dzień 7 Ok. 04.15 przypłynięcie do Rostock i przejazd przez Niemcy do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach porannych (po drodze przystanki). (Trasa Rostock - Poznań ok. 500 km). Uwagi do programu - Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - Ze względu na wysokie kary pieniężne, jakie są nakładane na przeciążone autokary w Skandynawii, prosimy o nieprzekraczanie ilości dopuszczalnego bagażu na tej imprezie (maks. 20kg + 5kg bagaż podręczny/1 os). Nadbagaż nie będzie zabierany. Klienci dolatujący do Oslo samolotem /własny zakup np. biletów tanich linii lotniczych/: spotkanie z grupą jadącą autokarem następuje drugiego dnia trwania imprezy. Autokar przejeżdża przez centrum Oslo w godzinach 14.00 - 16.00 (godziny są podane orientacyjnie, uzależnione od czynników drogowych oraz połączenia promowego, należy dokładny czas ustalić telefonicznie z pilotem wycieczki - osoby dolatujące samolotem do Oslo są zobowiązane do kontaktu telefonicznego i do podania własnego numeru telefonu komórkowego). Z lotniska należy przejechać do centrum Oslo (Dworzec Centralny). Spotkanie z grupą jest możliwe przed hotelem Thon Opera, niedaleko Dworca Centralnego w centrum Oslo. Klienci decydujący się na dołączenie do grupy w Oslo nie mogą wrócić do kraju autokarem (razem z grupą), ze względu na zasadę tzw. "zamkniętych drzwi" dla imprez autokarowych (ilość osób wyjeżdzających z Polski musi być taka sama jak ilość osób wracajacych do Polski tym samym autokarem, wraz z grupą).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), prom na trasie Świnoujście - Ystad (kabiny 4-osobowe) i Gedser-Rostock (bez kabin), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (5), jedna kolacja (w dniu 4. imprezy), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków oraz systemu Tour Guide System (orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok. 800 NOK oraz 20 EUR - płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi) wycieczek fakultatywnych: Bergen wieczorem z wjazdem kolejką na wzgórze Floyen (ok. 190 NOK), wjazd na Dalsnibba (ok. 130 NOK). Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do 3 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/sladami-wikingow-norweskie-fiordy/zakwaterowanie-fioHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.