cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Francja
 • Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Francja
 • Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Francja
 • Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Francja
 • Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Francja
 • Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Francja
 • Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Francja
 • Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Francja
 • Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Francja
 • Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Francja
 • Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Francja
 • Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Francja
 • Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Francja
1 / 13
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże

Francja
Ocena wycieczki objazdowej Prowansja i Lazurowe Wybrzeże:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Prowansja i Lazurowe Wybrzeże w ofercie Biura podróży:

Matimpex

Szukasz wakacji do Francji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

weekend lotniczy / hotel ***

Region

Marsylia / Francja

PROGRAM

Najbardziej malowniczy region Francji i najbardziej luksusowa część wybrzeża, głęboki fiolet lawendy, upojny zapach jaśminu, oślepiający błękit morza, bogata historia oraz pyszne jedzenie - wszystko to przyciąga turystów do Prowansji i na Lazurowe Wybrzeże!

Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku, odprawa i przelot do Marsylii. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Wyjście na zwiedzanie Marsylii - drugiego pod względem wielkości miasta Francji. W Programie - Założony przez Greków Stary Port (Port Vieux), do którego wejścia strzegą dwa potężne forty - fort św. Mikołaja i fort św. Jana; obecnie na terenie dawnego średniowiecznego portu mieści się główna marina miasta oraz dzielnica pełna knajpek oferujących owoce morza - Kościół św. Wiktora - patrona miasta - Górująca nad miastem, neobizantyjska Bazylika Notre Dame de la Garde ufundowana w intencji szczęśliwych powrotów marynarzy, zwieńczona ogromną figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem, widoczną z każdego punktu miasta - Rejs na Wyspę If, gdzie znajduje się Zamek d'If, w którym według powieści Dumasa był więziony Hrabia Monte Christo. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu wyjazd autobusem podmiejskim do Aix-en-Provence - niezwykle urokliwego, prowansalskiego miasteczka, zwanego miastem tysiąca fontann. Zwiedzanie miasta, w którym urodził się Cezanne: Cours Mirabeu - główna aleja miasta z licznymi pałacami i eleganckimi kamienicami, Katedra St. Saveur z pięknymi romańskimi krużgankami oraz spacer po miasteczku, dla chętnych wizyta w Muzeum Grenet, w którym znajdują się obrazy impresjonistów (ok. 5 €). Po południu powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu wycieczka na Lazurowe Wybrzeże. Wizyta w stolicy regionu, Nicei i zwiedzanie miasta - spacer po nadmorskim bulwarze Promenade des Anglais z zabudową charakterystyczną dla wiktoriańskiej Anglii; centralny Plac Massena otoczony przez ceglane budynki, z pięknymi fontannami pośrodku; Wzgórze Zamkowe z kwiatowym ogrodem oraz punktem widokowym, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta; spacer uliczkami starej Nicei. Następnie przejazd do Cannes - luksusowego kurortu rozsławionego dzięki gwiazdom filmowym przybywającym na tutejszy festiwal. Zwiedzanie Cannes - malownicze stare miasto położone na wzgórzu, Stary Port, Pałac Festiwalowy i promenada gwiazd, historyczna dzielnica Le Suquet i bulwar La Croisette. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej. Po południu powrót do hotelu i nocleg. Wycieczka fakultatywna Cassis i Calanques - Zapraszamy na wycieczkę do uroczego miasteczka portowego Cassis i na rejs do jednego z najpiękniejszych zakątków Europy Południowej - Parku Narodowego Les Calanques. Les Calanques to wąskie, trudno dostępne zatoczki wcinające się w wapienne skały, nazywane często "śródziemnomorskimi fiordami". Widoki są tu zapierające, a woda krystalicznie czysta. Po południu powrót do Cassis - miasta, które urzekło Winstona Churchilla i którego dewiza brzmi "Kto widział Paryż, a nie widział Cassis, ten nic nie widział". Zwiedzanie - urokliwy stary port, otoczony kolorowymi kamienicami, labirynt wąskich uliczek starego miasta. Cena wycieczki to ok. 40 € (cena zawiera dojazd komunikacją miejską do/z Cassis, rejs po Calanques oraz opiekę pilota)

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

HOTEL

Hotele 3* położone w Marsylii, w niewielkiej odległości od ścisłego centrum miasta, w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.

WYZYWIENIE

Śniadania kontynentalne.

SWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

Przelot na wybranej trasie; Opłaty lotniskowe; Bagaż podręczny (Cena NIE ZAWIERA bagażu głównego / istnieje możliwość dopłaty); Transfer lotnisko - hotel - lotnisko; Transfer busem/autokarem w 3 dniu wycieczki; 4 noclegi w hotelu 3*; 4 śniadania; Pokoje 2-osobowe z łazienkami; Opieka pilota; Ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL, NNW, CHP i bagaż)

KOSZTY DODATKOWE

- Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 65-75 € (w zależności od wielkości grupy) - kwota ta obejmuje przejazdy komunikacją miejską oraz podmiejską podczas realizacji programu zwiedzania, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Zamek d'If) oraz rejs na wyspę If. - Cena nie zawiera podatku miejskiego w wysokości 2 €/os/noc - Opcja dla chętnych (Muzeum Grenet, wycieczka fakultatywna) są dodatkowo płatne. Wycieczka fakultatywna jest realizowana przy min. 5 zgłoszonych osobach, jeśli pozwalają na to warunki atmosferyczne.

INFORMACJE DODATKOWE

- Dopłata za pokój 1-osobowy +500 zł; - Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -100 zł; - Gwarancja niezmienności ceny +50 zł;

WYBIERZ SWÓJ BAGAŻ

- Cena wycieczki zawiera jedynie bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55x40x20 cm oraz dodatkowy mały bagaż podręczny o wymiarach 35x20x20 cm - Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego - ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Szczegółowy cennik bagażu znajdziecie na stronie www.matimpex.pl w zakładce Katalogi i ceny. - Prosimy o wybór bagażu w momencie dokonywania rezerwacji, gdyż w przypadku wykupienia bagażu w późniejszym terminie, jego cena będzie wyższa ok. 20-50 zł (w zależności od taryfy przewoźnika). Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki - po tym terminie dodanie bagażu może nie być możliwe. - Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.). Szczegóły na www.matimpex.pl w zakładce Linie lotnicze.

ODPRAWA ON-LINE

W związku z wprowadzeniem przez linie lotnicze Ryanair obowiązkowej odprawy on-line i wysokimi karami związanymi z brakiem karty pokładowej, bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na dokładne wypełnienie formularza rezerwacyjnego. Dotyczy to w szczególności pełnego nazwiska (zgodnego z dokumentem podróży), daty urodzenia, obywatelstwa oraz numeru i pełnej daty ważności dokumentu, z którym będziecie podróżować.

POZOSTAŁE UWAGI

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane; - Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów; - Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Palmie po przylocie po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany pod opieką lokalnego kierowcy; - Transfery lotniskowe oraz wycieczka na Lazurowe Wybrzeże realizowane są busem/autokarem, przejazdy po mieście komunikacją miejską; - W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe.

UBEZPIECZENIE

Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci podstawowym ubezpieczeniem Signal Iduna. Pakiet podstawowy zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 10.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 15.000 zł), bagażu (do 1.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia - Ubezpieczenie PLUS - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet PLUS zawiera ubezpieczenie KL do 20.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 1.000 zł - dopłata +50 zł; - Ubezpieczenie MAX - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 30.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 2.000 zł - dopłata +160 zł; - Ubezpieczenie KR - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki - dopłata +3% wartości wycieczki; - Ubezpieczenie KRCHP - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych - dopłata +6% wartości wycieczki.


Opis hotelu Prowansja i Lazurowe Wybrzeże według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KRAJ

FRANCJA

OPIS

FRANCJA (Lazurowe Wybrzeże - Prowansja)Dzień 1Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Nicei. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po Vieux Nice (Starej Nicei), na główny plac Massena z katedrą Ste-Reparate i parkiem zamkowym. Panorama na miasto i morze ze wzgórza zamkowego. Kolacja w restauracji na starym mieście. Nocleg.MONACODzień 2Około południa wyjazd do Księstwa Monaco. Przejazd tzw. Moyenne Corniche, krętą drogą wytyczoną na półkach skalnych. Po drodze mija się liczne malownicze miasteczka, jak ĂWycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Matimpex, jednego z pierwszych prywatnych biur podróży w Polsce z ponad 25-letnim doświadczeniem.

Biuro Podróży Matimpex współpracuje z zespołem najlepszych pilotów i przewodników, nieustannie ulepszając i powiększając swoją ofertę, wychodząc naprzeciw sugestiom i potrzebom rynku. Specjalizuje się w wycieczkach objazdowych do popularnych, najciekawszych zakątków i miast Europy - wycieczki do Rzymu, Barcelony, Budapesztu, madrytu, Paryżu i wielu innych.

Biuro Podróży Matipex słynie także z organizacji wycieczek na specjalne zamówienia grup, przygotowanych według ciekawych, zindywidualizowanych programów, których świadczenia ściśle dostosowane są do oczekiwań klientów. Wysoki standard oferowanych usług i zadowolenie klientów zostały potwierdzone certyfikatami "Dobre, bo Polskie" oraz "Najlepsze w Polsce".


Index

Szukasz wakacji do Francji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

FRANCJA

PROWANSJA I LAZUROWE WYBRZEŻE

Gdy myślimy o południowej Francji, przed oczami stają nam oszałamiające, wyraziste barwy błękitnego nieba, lazurowych wód Morza Śródziemnego i zieleni lasów piniowych. Wyobrażamy sobie urokliwe, kamienne wioski i małe miasteczka pełne zabytków przeszłości, ciche zatoczki pośród nadmorskich skał a wszystko to osnute zapachem lawendy i ziół. Wyobrażenia te najlepiej sprawdzić na miejscu.

PROGRAM IMPREZY

1 Dzień - Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd przez Czechy , Austrię, Włochy do Francji. 2 Dzień - Przyjazd do Nicei, ośrodka turystycznego o światowej renomie, położonego nad wspaniałą, błękitną zatoką. Spacer po centrum Nicei promenada Anglików biegnąca wzdłuż Zatoki Aniołów, przez ogrody Alberta I do Placu Massena. Wizyta na Starym Mieście "Vieux Nice" niezwykle pięknym, z wąskimi uliczkami, malowniczymi fasadami domów w stylu włoskim, spacer na wzgórze zamkowe "La Colline du Chateau", z ruinami dawnego zamku i katedry. Czas wolny na plażowanie . Nocleg. 3 Dzień - Śniadanie, Przejazd do Kanionu Verdon, położonego w malowniczej Prowansji. Monumentalnie wyrzeźbiony przez rwącą rzekę. Czas wolny nad jeziorem Saint Croix. Następnie odwiedzimy urokliwe prowansalskie miasteczko Moustiers St. Marie, które jest przyklejone do półkolistego skalnego urwiska. Nocleg. 4 Dzień -Śniadanie. Przejazd do położonego wśród kwiatów, uroczego, zamożnego, typowo prowansalskiego Grasse -najpiękniej pachnącego miasta Francji i światowej stolicy perfum. Wizyta w wytwórni perfum Galimard. Wyjazd do Cannes - najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej; promenada La Croisette, Pałac Festiwalowy, stary port. Nocleg. 5 Dzień - Śniadanie. Przejazd trasą widokową wzdłuż wybrzeża na Półwysep Cap Ferrat, słynącego z najwspanialszych rezydencji na całej Riwierze. Zwiedzanie Villa Ephrussi de Rothschild i spacer po 7 egzotycznych ogrodach. Przejazd do Księstwa Monako, jednego z najmniejszych państw w Europie, Zwiedzanie Monako min. Pałac Książęcy z katedrą, w której pochowana jest księżna Grace Kelly, Ogrody Egzotyczne oraz Muzeum Oceanograficzne Wizyta w Monte Carlo słynącym ze wspaniałych kasyn i wyścigów Formule 1 , Czas wolny w Ogrodach Japońskich księżnej Grace. Nocny przejazd do Polski 6 Dzień - Przyjazd w godzinach wieczornych.

ZAKWATEROWANIE

Hotel ** np. sieci Premiere Classe nowoczesny hotel, posiada pokoje przeznaczone dla 1, 2 lub 3 osób,wyposażone w łóżka, łazienkę, stolik oraz TV.

OFERTA DLA SINGLI

Dopłata 100 zł do miejsca w pokoju dwuosobowym z możliwością dokwaterowania. Dopłata 300 zł do miejsca w pokoju dwuosobowym bez dokwaterowania (SGL).

CENA ZAWIERA

3 noclegi w hotelu ** 3 śniadania Ubezpieczenie KL 10000 euro, KR 5000 euro, NNW 7000 euro, Bagaż 800 zł (TU Signal Iduna) Przejazd autokarem LUX (barek, wc, klimatyzacja, TV) Zwiedzanie wg. programu Opiekę pilota

DOPŁATY

Na bilety wstępu oraz przejazdy metrem należy przygotować ok. 70 euro. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

UWAGI

Biuro Podróży Index nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy minimum 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy. W zależności od wyjazdu jest możliwa przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min. 3 noclegi w hotelu **, 3 śniadania, Ubezpieczenie KL 10000 euro, KR 5000 euro, NNW 7000 euro, Bagaż 800 zł (TU Signal Iduna) Przejazd autokarem LUX (barek, wc, klimatyzacja, TV), Zwiedzanie wg. programu, Opiekę pilota Na bilety wstępu oraz przejazdy metrem należy przygotować ok. 70 euro


Opis hotelu Prowansja i Lazurowe Wybrzeże według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KRAJ

FRANCJA

OPIS

FRANCJA (Lazurowe Wybrzeże - Prowansja)Dzień 1Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Nicei. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po Vieux Nice (Starej Nicei), na główny plac Massena z katedrą Ste-Reparate i parkiem zamkowym. Panorama na miasto i morze ze wzgórza zamkowego. Kolacja w restauracji na starym mieście. Nocleg.MONACODzień 2Około południa wyjazd do Księstwa Monaco. Przejazd tzw. Moyenne Corniche, krętą drogą wytyczoną na półkach skalnych. Po drodze mija się liczne malownicze miasteczka, jak ĂWycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Index, które działa na polskim rynku od 1994 roku. Biuro Podróży Index jest liderem w Polsce w organizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Od lat łączy wiedzę z doświadczeniem i pasję z przyjemnością. Biuro należy do Śląskiej i Polskiej Izby Turystyki, posiada liczne certyfikaty i referencje oraz gwarancje ubezpieczeniową Signal Iduna.

W ofercie Biura Podróży Index znajduje się także mnóstwo wycieczek objazdowych do najciekawszych zakątków Europy - wycieczki do Rzymu, Paryża, Budapesztu i wiele innych, a także dłuższe programy. Można skorzystać także z propozycji wczasów zagranicznych autokarem w popularnej opcji all inclusive.

Każdego roku na wycieczki Biura Podróży Index wyjeżdża ponad 60 000 osób. Oferta obejmuje kolonie, obozy i wycieczki szkolne dla dzieci i młodzieży, wycieczki zagraniczne, wczasy autokarem oraz wyjazdy dla grup zorganizowanych.


Opinie o wycieczce objazdowej Prowansja i Lazurowe Wybrzeże

Prowansja i Lazurowe Wybrzeże - możliwości zakwaterowania:

Pokój 2 osobowy

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Prowansja i Lazurowe Wybrzeże? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00