cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Kalimera Kriti, Kreta
  • Wycieczka objazdowa Kalimera Kriti, Kreta
  • Wycieczka objazdowa Kalimera Kriti, Kreta
  • Wycieczka objazdowa Kalimera Kriti, Kreta
  • Wycieczka objazdowa Kalimera Kriti, Kreta
  • Wycieczka objazdowa Kalimera Kriti, Kreta
  • Wycieczka objazdowa Kalimera Kriti, Kreta
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Kalimera Kriti

Grecja: Kreta
Ocena wycieczki objazdowej Kalimera Kriti:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Kalimera Kriti w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Grecji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Grecja / Grecja

Opis oferty:

Knossos • Heraklion • Santorini • Imeri Gramvousa • Kissamos • Balos • Elafonisi • Enneachoria • Jezioro Kournas • Margarites • Argiroupoli • Rethymno/ChaniaKreta - największa wyspa grecka, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku: najdłuższy wąwóz w Europie - Samarię, trasy rowerowe i trekkingowe oraz liczne możliwości uprawiania sportów wodnych. Pasjonatów historii zachwycą ślady kultury minojskiej z Pałacem Knossos i miasta perełki jak Chania czy Rethymno, miłośników natury przyciągają piękne krajobrazy oraz ciekawa roślinność z licznymi gatunkami endemicznymi. Smakoszy Kreta przekona do siebie nie tylko najlepszą oliwą ale również domową, pyszną kuchnią. W programie wycieczki każdy znajdzie coś dla siebie, a dla urozmaicenia warto wybrać się w rejs na mityczną Atlantydę czyli Santorini.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Chanii. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. WYPOCZYNEK NA PLAŻY

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. KNOSSOS - HERAKLION

Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych pozostałości po Krecie Minojskiej: ruin pałacu w KNOSSOS, który prawdopodobnie był mitycznym labiryntem. Gdy w 1900 r. sir Arthur Evans rozpoczął prace wykopaliskowe na terenie Knossos, wiele ukrytych od wieków skarbów przeszłości ujrzało światło dzienne. Knossos okazało się sercem cywilizacji minojskiej, pierwszej cywilizacji Europy. Według legend to właśnie w Knossos mieszkał król Minos, a wśród tajemniczych korytarzy labiryntu był zamknięty pożerający ludzi Minotaur. Następnie wizyta w HERAKLIONIE - czas wolny na spacer i zakupy lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie muzeum archeologicznego, z największą na świecie kolekcją eksponatów z czasów minojskich. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. JEZIORO KOURNAS - MARGARITES - ARGIROUPOLI - RETHYMNO

Śniadanie. Dzień poświęcony na odkrywanie Krety mniej znanej, zapoznanie się z kulturą, obyczajami, religią i kuchnią kreteńską. Pierwszym punktem jest postój nad położonym u podnóża Gór Białych JEZIOREM KOURNAS - jedynym naturalnym zbiornikiem słodkowodnym na Krecie. Następnie przejazd do MARGARITES - jednego z czterech historycznych ośrodków garncarstwa kreteńskiego. Tradycyjne ceramiczne wyroby zdobią ściany domów i okolicznych drzew. W licznych galeriach i sklepikach można zobaczyć pitosy - wazy ceramiczne wyrabiane na Krecie od czasów starożytnych. Następnie wioska ARGIROUPOLI - skąpana w zieleni, pełna wodospadów. Głównym zajęciem jej mieszkańców jest wciąż hodowla kóz i owiec oraz rolnictwo. W starożytności na miejscu wioski stało miasto Lapa, jeden z najważniejszych ośrodków Zachodniej Krety w czasach rzymskich. Następnie wizyta w RETHYMNO, które jest trzecim co do wielkości miastem Krety, jego historia sięga czasów minojskich, ale rozkwit przypadł na okres panowania Wenecjan, o czym świadczy górująca nad miastem Fortezza - wenecka twierdza z XVI w. i dobrze zachowane budynki na Starym Mieście. Nie brak tu również śladów bytności Turków - jak np. XVII-wieczny meczet Nerantzes. Czas wolny na spacer, zakupy. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. WYPOCZYNEK NA PLAŻY

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. ELAFONISI - ENNEACHORIA

Śniadanie. Wyjazd na ELAFONISI - maleńką wysepkę leżącą w głębi zatoki o tej samej nazwie. Charakterystyczne dla niej są piękne plaże z różowym piaskiem i fakt, że można na nią dotrzeć brodząc po płytkim morzu. Elafonisi to również miejsce, gdzie można znaleźć wiele endemicznych roślin i słynne żółwie Caretta caretta. Kierując się na południe szlakiem kreteńskich wiosek ENNEACHORIA - czyli 15 pięknie położonych osad, zobaczyć można ukrytą w znanej od czasów neolitu grocie kapliczkę Agia Sofia i występujące tam niezwykłe stalaktyty i stalagmity. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SANTORINI/IMERI GRAMVOUSA - BALOS - KISSAMOS

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) do wyboru: 1. Całodzienna wycieczka na SANTORINI - jedną z najbardziej niezwykłych wysp greckich, mityczną Atlantydę. Mówi się, że 80% greckich pocztówek pokazuje widoki z Santorini, co najlepiej świadczy o uroku tej wyspy. Przyklejone do zboczy białe domki, kaplice z niebieskimi kopułami, tarasy pełne kwiatów i leniwie wygrzewające się koty, widoki zapierające dech i jedne z najwspanialszych zachodów słońca to tylko część przeżyć, jakich dostarcza wyspa-wulkan. Wcześnie rano wypłynięcie z Heraklionu lub Rethymno w stronę archipelagu Cyklad i kilkugodzinny rejs do portu Athianos na Santorini. Przejazd do Oia, miasteczka artystów, uważanego za najpiękniejsze na wyspie. Czas wolny. Przejazd do obecnej stolicy wyspy - Thiry. Wspólny spacer a następnie czas wolny. 2. Wyprawa w jedno z najbardziej oszałamiających miejsc w całej Grecji - IMERI GRAMVOUSA. Trasa wycieczki biegnie wzdłuż północnego wybrzeża, do portu KISSAMOS, skąd rozpoczyna się rejs wzdłuż półwyspu Gramvousa. Ta niezamieszkana wysepka, z nienaruszoną przyrodą to naturalny rezerwat dla wielu gatunków ptaków. Zwiedzanie ruin położonej na 137-metrowym wzgórzu fortecy weneckiej z XVI w., skąd roztaczają się cudne widoki na turkusowe wody BALOS. Czas wolny na relaks i kąpiel w krystalicznie czystych wodach zatoki. Powrót do hotelu późnym wieczorem. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelu***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od ilości osób); • opieka pilota/rezydenta • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu: ok. 40 EUR.Opłaty fakultatywne: wycieczka na Santorini: ok. 170 EUR; wycieczka Gramvousa - Balos: ok. 60 EUR. Klimatyzacja w pokoju: ok. 6 EUR/dzień/pokój.


Opis hotelu Kalimera Kriti według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Grecja / Grecja

Opis oferty:

Heraklion • Santorini • Imeri Gramvousa • Kissamos • Balos • Elafonisi • Enneachoria • Jezioro Kournas • Margarites • Argiroupoli • Rethymno/Chania Kreta - Kriti to największa wyspa grecka. Ma około 250 kilometrów długości a w najwęższym miejscu liczy tylko około 12 kilometrów. Na Krecie każdy znajdzie coś dla siebie: miłośnicy aktywnego wypoczynku: najdłuższy wąwóz w Europie - Samarię, trasy rowerowe i trekkingowe oraz liczne możliwości uprawiania sportów wodnych. Pasjonatów historii zachwycą ślady kultury minojskiej z Pałacem Knossos i miasta perełki jak Chania czy Rethymno, przyrodników przyciągają niezwykle ciekawe rośliny i zwierzęta - bardzo często są to gatunki endemiczne. Smakoszy Kreta przekona do siebie nie tylko najlepszą oliwą ale również prostymi ale jakże smacznymi daniami. Kreta to również setki wspaniałych plaż. W programie wycieczki każdy znajdzie coś dla siebie, a dla urozmaicenia warto wybrać się w rejs na mityczną Atlantydę czyli Santorini.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Chanii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych pozostałości po Krecie Minojskiej: ruin pałacu w Knossos, który prawdopodobnie był mitycznym labiryntem. Gdy w 1900 r. sir Arthur Evans rozpoczął prace wykopaliskowe na terenie Knossos, wiele ukrytych od wieków skarbów przeszłości ujrzało światło dzienne. Knossos okazało się sercem cywilizacji minojskiej, pierwszej cywilizacji Europy. Według legend to właśnie w Knossos mieszkał król Minos, a wśród tajemniczych korytarzy labiryntu był zamknięty pożerający ludzi Minotaur. Następnie wizyta w HERAKLIONIE - czas wolny na spacer i zakupy lub fakultatywnie: zwiedzanie muzeum archeologicznego, z największą na świecie kolekcją eksponatów z czasów minojskich. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka na SANTORINI - jedną z najbardziej niezwykłych wysp greckich, mityczną Atlantydę. Mówi się, że 80% greckich pocztówek pokazuje widoki z Santorini, co najlepiej świadczy o uroku tej wyspy. Przyklejone do zboczy białe domki, kaplice z niebieskimi kopułami, tarasy pełne kwiatów i leniwie wygrzewające się koty, widoki zapierające dech i jedne z najwspanialszych zachodów słońca to tylko część przeżyć, jakich dostarcza wyspa-wulkan. Wcześnie rano wypłynięcie z Heraklionu lub Rethymno w stronę archipelagu Cyklad i kilkugodzinny rejs do portu Athianos na Santorini. Przejazd do Oia, miasteczka artystów, uważanego za najpiękniejsze na wyspie. Czas wolny. Przejazd do obecnej stolicy wyspy - Thiry. Wspólny spacer a następnie czas wolny. Powrót do hotelu późnym wieczorem. Nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyprawa w jedno z najbardziej oszałamiających miejsc w całej Grecji - IMERI GRAMVOUSA. Trasa wycieczki biegnie wzdłuż północnego wybrzeża, do portu KISSAMOS, skąd rozpoczyna się rejs wzdłuż półwyspu Gramvousa. Ta niezamieszkana wysepka, z nienaruszoną przyrodą to naturalny rezerwat dla wielu gatunków ptaków. Zwiedzanie ruin położonej na 137-metrowym wzgórzu fortecy weneckiej z XVI w., skąd roztaczają się cudne widoki na turkusowe wody BALOS. Czas wolny na relaks i kąpiel w krystalicznie czystych wodach zatoki. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd na ELAFONISI - maleńką wysepkę leżącą w głębi zatoki o tej samej nazwie. Charakterystyczne dla tej niej są piękne plaże z różowym piaskiem i fakt, że można na nią dotrzeć brodząc po płytkim morzu. Elafonisi to również miejsce gdzie można znaleźć wiele endemicznych roślin i słynne żółwie caretta caretta. Kierując się na południe szlakiem kreteńskich wiosek ENNEACHORIA - czyli 15 pięknie położonych osad, zobaczyć można ukrytą w znanej od czasów neolitu grocie kapliczkę Agia Sofia i występujące tam niezwykłe stalaktyty i stalagmity. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Odkrywanie Krety mniej znanej, zapoznanie się z kulturą, obyczajowością, religią i kuchnią kreteńską. Pierwszym punktem jest postój nad położonym u podnóża Gór Białych JEZIOREM KOURNAS - jedynym naturalnym zbiornikiem słodkowodnym na Krecie. Następnie przejazd do MARGARITES - jednego z czterech historycznych ośrodków garncarstwa kreteńskiego. Tradycyjne ceramiczne wyroby zdobią ściany domów i … okolicznych drzew. W licznych galeriach i sklepikach można zobaczyć pitosy - wazy ceramiczne wyrabiane na Krecie od czasów starożytnych. Następnie wioska ARGIROUPOLI - skąpana w zieleni, pełna wodospadów, Głównym zajęciem jej mieszkańców jest wciąż hodowla kóz i owiec oraz rolnictwo. I to prawdziwie ekologiczne! W starożytności na miejscu wioski stało miasto Lapa, jeden z najważniejszych ośrodków Zachodniej Krety w czasach rzymskich. Następnie wizyta w RETHYMNO/CHANIA (w zależności od zakwaterowania), trzecim co do wielkości mieście Krety. Jego historia sięga czasów minojskich ale rozkwit przypadł na okres panowania Wenecjan o czym świadczy górująca nad miastem Fortezza - wenecka twierdza z XVI w. i dobrze zachowane budynki na Starym Mieście. Nie brak tu również śladów bytności Turków - jak np. XVII-wieczny meczet Nerantzes. Czas wolny na spacer, zakupy. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelu***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub minibusem (zależnie od ilości osób); • opieka pilota - rezydenta • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu: ok. 25 EUR.Opłaty fakultatywne: wycieczka na Santorini: ok. 170 EUR, wycieczka Gramvousa - Balos: ok. 60 EUR.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Polecamy Wycieczki objazdowe w Kreta (Grecja)
Zdjęcia lokalizacji (Grecja / Kreta)
Malownicze miasteczko Agios Nicolaos nad zatoką Mirabello na wyspie Kreta
Niepowtarzalna, różowa plaża Elafonisi na greckiej wyspie Kreta
Hersonissos to jedna z bardziej popularnych i rozrywkowych miejscowości na Krecie
Pałac minojski Knossos na Krecie w którym mieszkał Minotaur
Wyspa Gramvousa, dawna twierdza piratów i urzekająca, dziewicza laguna Balos
Kreta, Rejs na Spinalonga, dawną wenecką fortecę zamienioną na wyspę trędowatych
Vai Palm Beach, przepiękna karaibska plaża na Krecie
Najdłuższy w Europie Wąwóz Samaria znajduje się na wyspie Kreta i liczy ponad 18 km

Opinie o wycieczce objazdowej Kalimera Kriti

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Kalimera Kriti? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00