cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Wiedeń i dolina Dunaju, Austria
 • Wycieczka objazdowa Wiedeń i dolina Dunaju, Austria
 • Wycieczka objazdowa Wiedeń i dolina Dunaju, Austria
 • Wycieczka objazdowa Wiedeń i dolina Dunaju, Austria
 • Wycieczka objazdowa Wiedeń i dolina Dunaju, Austria
 • Wycieczka objazdowa Wiedeń i dolina Dunaju, Austria
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
19.04 - 22.04
już od 810 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
23.05 - 26.05
już od 810 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Wiedeń i dolina Dunaju
star 2

Austria
Ocena wycieczki objazdowej Wiedeń i dolina Dunaju:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 19 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 23 maja 2019

Wycieczka objazdowa Wiedeń i dolina Dunaju w ofercie Biura podróży:

PBP Olsztyn

Szukasz wakacji do Austrii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

CZECHY AUSTRIA WEGRY

Program

Trasa zagraniczna: ok. Wiednia (3) - Wiedeń – Krems – Durnstein – Melk - Kahlenberg

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do hotelu w okolicy Wiednia, zakwaterowanie, nocleg. Trasa: ok. 700 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie letniej rezydencji Habsburgów pałacu Schoenbrunn, m.in.: apartamenty cesarskie oraz ogrody pałacowe z Gloriettą. Wizyta na Karlsplatz, z kościołem Karola Boromeusza, jedną z najsłynniejszych budowli barokowych Europy. Wizyta w Stadtpark, w którym znajduje się złoty pomnik Johanna Straussa. Przejazd jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic Wiednia - Ringstrasse: Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, Muzeum Historii Naturalnej, Opera Narodowa, plac Marii Teresy, Parlament, Ratusz, Hofburg, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy. Katedra św. Szczepana, która jest jednym z symboli Wiednia. Następnie zwiedzanie Wiedeńskiego Muzeum Historii Sztuki, gdzie zgromadzono jedną z największych i najpiękniejszych kolekcji dzieł na świecie, m.in. największy zbiór dzieł Rubensa, bogata kolekcja prac Pietera Brueghla Starszego. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg w hotelu. Trasa: ok. 40 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd do malowniczej Doliny Dunaju – Wachau, trasą tzw. „Via Imperialis” – Drogą Cesarską. Przejazd do miasta Krems, spacer malowniczymi uliczkami miasta. Następnie miasteczko Durnstein z całkowicie zachowaną gotycką zabudową miasta i ruinami zamku, w którym więziony był Ryszard Lwie Serce. Przejazd do odrestaurowanego opactwa Benedyktynów w Melk z przepięknym klasztorem usytuowanym nad brzegiem Dunaju. Rejs statkiem po Dunaju.  Następnie przejazd na wzgórze Kahlenberg z polskim kościołem i panoramą Wiednia. Obiadokolacja w jednej z regionalnych winiarni w słynnej wiosce winiarzy Grinzing (fakultatywnie). Powrót do hotelu, nocleg. Trasa: ok. 240 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Polski, powrót do poszczególnych miejscowości. Trasa: ok. 730 km. Całość trasy: ok. 1700 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

• przejazd autokarem lub wygodnym busem| • 3 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką • 3 śniadania w formie bufetu • opiekę pilota • program turystyczny • ubezpieczenie (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) • TFG (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE

• pakiet do realizacji programu: 100 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, rejs po Dunaju, zestaw słuchawkowy Tour Guide), płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

• dopłata do pokoju 1-osobowego:  320 zł • dopłata do 2 obiadokolacji, w tym jedna w regionalnej winiarni: 180 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych. 2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub wygodnym busem. 4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze lub busie. 5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu. 10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.


Opis hotelu Wiedeń i dolina Dunaju według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

CZECHY AUSTRIA WEGRY Trasa zagraniczna: ok. Wiednia (3) - Wiedeń - Krems - Durnstein - Melk

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do hotelu w okolicy Wiednia, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie letniej rezydencji Habsburgów pałacu Schoenbrunn, m.in.: apartamenty cesarskie, powozownia, ogrody pałacowe z Gloriettą, Belweder (z zewnatrz), objazd Ringstrasse: Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, Park Miejski, Opera, plac Marii Teresy, Hofburg, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy. Spacer po starówce, zwiedzanie katedry św. Szczepana. Wieczorem obiadokolacja w jednej z regionalnych winiarni w słynnej wiosce winiarzy Grinzing (fakultatywnie). Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd do malowniczej Doliny Dunaju - Wachau. Zwiedzanie zamku Kreuzenstein, usytuowanego na wzgórzu, zbudowanego na ruinach gotyckiej twierdzy. Przejazd wzdłuż Dunaju do miasta Krems, spacer malowniczymi uliczkami miasta. Następnie miasteczko Durnstein z całkowicie zachowaną gotycką zabudową miasta i ruinami zamku, w którym więziony był Ryszard Lwie Serce. Przejazd do odrestaurowanego opactwa Benedyktynów w Melk z przepięknym klasztorem usytuowanym nad brzegiem Dunaju. Rejs statkiem po Dunaju. Obiadokolacja (fakultatywnie), powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Wiedeńskiego Muzeum Historii Sztuki, gdzie zgromadzono jedną z największyh i najpiękniejszych kolekcji dzieł sztuki na świecie, m.in. największy na świecie zbiór dzieł Rubensa, bogata kolekcja prac Pietera Brueghla Starszego. Spacer po najdłuższej ulicy handlowej Wiednia Mariahilferstrasse i Karntnerstrasse. Wyjazd do Polski, powrót do poszczególnych miejscowości. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY OPCJONALNE

Dopłata do pokoju 1- os.: 320 zł Dopłata do 2 obiadokolacji: 180 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) - 3 noclegi w hotelach**/***, w pokojach 2 - osobowych z łazienką, - 3 śniadania w formie bufetu - program turystyczny - opiekę pilota, - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu: 75 EUR (rezerwacje i wstepy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, rejs po Dunaju, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie. .Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.