cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba, Meksyk
1 / 21
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
16.07 - 31.07
już od 12929 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
01.10 - 16.10
już od 11729 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba

Meksyk
Ocena wycieczki objazdowej Meksyk - Kuba:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 16 lipca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 01 października 2019

Wycieczka objazdowa Meksyk - Kuba w ofercie Biura podróży:

Ecco Travel

Szukasz wakacji do Meksyku?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Region

Meksyk

Opis

MEXICO CITY - TEOTIHUACAN - PUEBLA - CHOLULA - CUERNAVACA - TAXCO - ACAPULCO - HAVANA - PINAR DEL RIO - VINALES - CIENFUEGOS - GUANAYARA - TRYNIDAD - SANTA CLARA

Dzień 1

Warszawa - Mexico City. Wylot z Warszawy. Przylot do Mexico City i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg.

Dzień 2

Mexico City. Po śniadaniu zwiedzanie Mexico City, jednej z największych aglomeracji miejskich świata, wzniesionej na gruzach prastarego Tenochtitlan - stolicy Montezumy, władcy Azteków, pana na jeziorze Texcoco i całej Doliny Meksyku. Zwiedzanie m.in. Muzeum Antropologii, gdzie na dwóch poziomach ukazano rozwój indiańskich kultur Mezoameryki. Około południa przejazd do Centrum Historycznego Miasta Meksyk, wizyta na Placu Konstytucji zwanym popularnie "Zocalo", w Pałacu Narodowym (freski słynnego artysty Diego Rivery), w Katedrze Metropolitalnej, kryjącej wiele "poloników", oraz przy ruinach największej piramidy azteckiej, tzw. Templo Mayor. Następnie przejazd do Dzielnicy Kwiatów, Xochimilco i godzinny rejs po dawnych kanałach azteckich, oddzielających pływające niegdyś wyspy. Kolacja w stylu meksykańskim na łodziach. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Mexico City - Teotihuacan. Po śniadaniu wizyta na Placu Trzech Kultur, który był świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe, największego Sanktuarium Maryjnego na świecie. Wczesnym popołudniem wycieczka do strefy archeologicznej Teotihuacan, oddalonej o 50 km od stolicy, usytuowanej na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Rozległość i rozmach architektoniczny kompleksu świadczą o potędze indiańskiej cywilizacji. W czasach największej świetności miasto zamieszkiwało ok. 200 000 mieszkańców. Zobaczymy m.in. Aleję Zmarłych, piramidy Słońca i Księżyca, piramidę Pierzastego Węża, Pałac Ptaka-Motyla. Na koniec wizyta w warsztacie produkującym pamiątki z półszlachetnych kamieni. Kolacja w pobliżu piramid, powrót na nocleg do stolicy.

Dzień 4

Mexico City - Puebla - Cholula. Po śniadaniu, wyjazd na południe do Puebla, stolicy stanu o tej samej nazwie. Spacer po Centrum Historycznym (wpisane na listę dziedzictwa UNESCO) - katedra, kościół Św. Dominika ze słynną kaplicą Matki Boskiej Różańcowej, nazwaną w XIX w. przez Fryderyka Humboldta Ósmym Cudem Świata, "Słodka Uliczka" z możliwością degustacji i zakupu wspaniałych słodyczy regionalnych. Następnie przejazd do Cholula, gdzie znajduje się największa pod względem objętości piramida na świecie, na szczycie której wznosi się kolonialny kosciół. Wizyta w malutkim miasteczku Tonantzintla, słynnym z zadziwiającego kościółka w stylu baroku folklorystycznego - unikat w skali światowej! Powrót do miasta Puebla na kolację i nocleg.

Dzień 5

Puebla - Cuernavaca - Taxco. Po śniadaniu, wyjazd w kierunku stanu Morelos. Wizyta w Cuernavaca, które jest nazywane "Miastem Wiecznej Wiosny". Wizyta w miejscowej katedrze z unikalnymi XVII-wiecznymi freskami japońskiego malarza, spacer po głównym rynku, oglądanie z zewnątrz pałacu konkwistadora Hernana Cortesa - budowli o cechach warownych, kryjącej tajemnicze labirynty. Przejazd do Jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacinskiej, gdzie nakręcono wiele filmów i gdzie mają miejsce ekskluzywne koncerty światowej sławy artystów. Przejazd do górniczego Taxco - meksykańskiej stolicy srebra. Spacer po mieście. Możliwość zakupu wysokiej klasy srebrnych wyrobów biżuteryjnych i użytkowych. Kolacja i nocleg w hotelu w Taxco.

Dzień 6

Taxco - Acapulco. Po śniadaniu wizyta w kapiącym od złota kościele Św. Pryski i Św. Sebastiana, którego budowę i wystrój wnętrza sfinansował jeden tylko człowiek. Następnie z perspektywy pobliskich punktów widokowych zobaczymy malowniczą panoramę miasta. Przejazd do Acapulco - najsłynniejszego kurortu meksykańskiego nad Pacyfikiem, a dawniej portu łączącego hiszpańskie kolonie w Ameryce i Azji. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży w formule All Inclusive. Po południu czas wolny.

Dzień 7

Acapulco. Wypoczynek w Acapulco w formule All Inclusive. Możliwość skorzystania z dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych. Wieczorem, pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada - spektaklu, który rozsławił Acapulco na cały świat.

Dzień 8

Acapulco - Mexico City. Śniadanie. Około południa wyjazd w kierunku Miasta Meksyk, czas wolny i nocleg.

Dzień 9

Mexico City - Hawana. Po śniadaniu przejazd na lotnisko, zakończenie programu w Meksyku i wylot na Kubę. Po przylocie do Hawany, transfer do hotelu i czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10

Hawana. Śniadanie. Wcześnie rano wyjazd z hotelu do Kapitolu (bez zwiedzania), dalej całodniowe poznawanie wyjątkowej, pełnej kontrastów kolonialnej części miasta, starej Hawany, która wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tutaj, między innymi Plac Broni (najstarszy plac w mieście), Plac Katedralny, Stary Rynek i Plac San Francisco. W programie przewidziana jest również wizyta w Muzeum Rumu. Dalej, zwiedzanie dzielnicy Casablanca, gdzie zobaczyć można posąg Chrystusa i twierdzę El Morro. Lunch w typowej kubańskiej restauracji (fakultatywnie - ok. 10-15 CUC/os.). Po lunchu dalszy ciąg zwiedzania - słynne Muzeum Ernesta Hemingway'a w San Francisco de Paula, Plac Rewolucji, spacer promenadą nadmorską, zakończoną rynkiem rękodzieła. Czas wolny z możliwością dokonania zakupu pamiątek. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11

Hawana - Pinar del Rio - Vinales. Śniadanie. Wyjazd do miasteczka Pinar del Rio, gdzie przewidziana jest krótka wycieczka ze zwiedzaniem fabryki cygar. W czasie przejazdu na lunch do typowej kubańskiej restauracji będzie można podziwiać piękne krajobrazy Doliny Vinales, historycznej krainy uprawy tytoniu, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po lunchu (fakultatywnie - ok. 10-15 CUC/os.) wizyta w indiańskiej jaskini z rejsem statkiem po rzece podziemnej. Następnie przejazd do słynnego gigantycznego malowidła Mural de la Prehistoria, wykonanego w latach 60-tych na zlecenie Fidela Castro, a także chwila na zrobienie zdjęć na punkcie widokowym "Mirador Los Jasminez". Powrót do Hawany. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 12

Cienfuegos - Topes de Collantes. Śniadanie. Wyjazd do Cienfuegos. Po drodze zwiedzanie Parku Narodowego Montemar w Cienaga de Zapata. Wycieczkę rozpoczyna wizyta na farmie krokodyli, po zwiedzeniu której szybką łodzią przepływa się przez jezioro "Laguna Skarbów" do repliki wioski indiańskiej Guama. Po lunchu przejażdżka do Cienfuegos wpisanego na listę UNESCO, określanego mianem Perły Południa. Miasto zostało założone przez Francuzów na początku XIX wieku nad przepiękną zatoką. W planie spacer po najciekawszych miejscach miasteczka, w tym m.in. Teatr Tomasa Terry i Park Jose Marti. W dalszej części dnia transfer do Topes de Collantes, Parku Narodowego położonego 800 m n.p.m., w łańcuchu górskim Escombray, gdzie ukrywali się powstańcy Che Guevary. Zakwaterowanie w hotelu Los Helechos. Kolacja i nocleg.

Dzień 13

Topes de Collantes (Guanayara) - Trynidad. Śniadanie. Wyjazd samochodami terenowymi z napędem 6x6 do Parku Narodowego Guanayara, gdzie zaplanowany jest spacer w górę strumienia do wodospadu El Rocio, gdzie będzie czas wolny na pływanie. Po kąpieli przewidziany jest posiłek w restauracji "La Gallega", która stanowi atrakcję samą w sobie, ponieważ położona jest w lesie tropikalnym, z dala od cywilizacji. W dalszej części dnia przejazd do Trynidadu. Miasto było jedną z pierwszych siedmiu osad, założonych przez Diego Valazqueza na początku XVI wieku. Trynidad jest jednym z najlepiej zachowanych na świecie miasteczek kolonialnych i znajduje się na liście UNESCO. Przewidziany jest spacer po miasteczku wśród brukowanych uliczek, Plaza Mayor i kościół Świętej Trójcy, a na końcu wizyta w Muzeum La Canchanchara, gdzie skosztować będzie można słynnego drinka z rumu, miodu i limonki. Zakwaterowanie w hotelu na plaży w okolicy Trynidadu. Kolacja i nocleg.

Dzień 14

Trynidad - Santa Clara. Śniadanie. Wyjazd w stronę miasteczka Sancti Spiritu. Po drodze przystanek w punkcie widokowym Valle de Los Ingenios na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Zwiedzanie Sancti Spiritu, gdzie godne uwagi jest Muzeum Sztuki Kolonialnej i wiejski rynek, gdzie będzie można zrobić zakupy. Przejazd do Santa Clary - kolebki rewolucji kubańskiej. Obiad w restauracji, po którym rozpocznie się zwiedzanie miasteczka z głównym punktem programu - Muzeum i Mauzoleum Che Guevary. Zakwaterowanie w hotelu w Santa Clara. Kolacja i nocleg.

Dzień 15

(22). Santa Clara - Hawana - Warszawa. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Hawanie i wylot do Warszawy lub transfer do Varadero i dalszy wypoczynek dla osób, które wybiorą opcję z przedłużeniem pobytu w Varadero.

Dzień 16

(23). Warszawa. Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Uwaga. Ze względu na ograniczoną pojemność transportu lądowego w Meksyku, prosimy o ograniczenie bagażu do max. 23 kg bagażu głównego oraz max. 5 kg bagażu podręcznego.

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Cena zawiera

przelot na trasie Polska - Mexico City - Havana - Polska z przesiadkami, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie zgodnie z programem w hotelach 3 *** w pokojach 2 osobowych HB (śniadania i obiadokolacje), 2 noclegi w Acapulco w hotelu 4 **** All inclusive, lokalny transport klimatyzowanymi autokarami, zwiedzanie wg programu,, serwis wykwalifikowanego polskiego pilota,

Cena nie zawiera

dopłaty do zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, Obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 165 USD (Meksyk) oraz ok. 40 CUC (Kuba) na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,, Kuba - kosztów karty turysty i pośrednictwa wizowego Ecco Travel, Kuba - kosztów lunchy (ok. 10-15 CUC/os. za posiłek), Meksyk - obiadów/lunchy - płatne dodatkowo na miejscu ok. 15-20 USD/os. za posiłek - fakultatywnie, płatne na miejscu pilotowi, Kuba - kosztu wycieczki fakultatywnej i wstępu do kabaretu Tropicana w Havanie - ok. 80-90 CUC/os. - płatne na miejscu pilotowi, Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

Obsługa na miejscu

w jęz. polskim

Informacje wizowe

Wizy Meksyk - wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu jest polski paszport ważny min. 6 miesięcy. Kuba - Obywatele polscy udający się na Kubę w celach turystycznych muszą posiadać tzw. "Kartę turysty". Można ją otrzymać Ambasadzie Kuby w Warszawie, w cenie 22 EUR /os. lub za pośrednictwem Ecco w cenie 22 EUR/os. + 100 PLN/os. za pośrednictwo. Wymagane jest przesłanie na co najmniej 10 dni przed wylotem scanu strony paszportu ze zdjęciem (ważny min. 3 mies. od daty wyjazdu z Kuby) na adres - wizy@eccoholiday.com oraz uiszczenie w rezerwacji opłaty za kartę turysty i pośrednictwo.


Opis hotelu Meksyk - Kuba według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KRAJ

MEKSYK KUBA

MEKSYK - KUBA 2017Dzień 1Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Meksyku. Przylot do Mexico City. Transfer do hotelu.MEXICO CITY (Meksyk)Dzień 2Zwiedzanie stolicy Mexico City; stare miasto – plac Zócalo, katedra, pałac prezydencki z oryginalnymi malowidłami historycznymi Diego Rivery. Wizyta w Muzeum Antropologicznym z bogatymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. Następnie przejazd do dzielnicy Xochimilco na relaksującą przejażdżkę pięknie udekorowanymi, kolorowymi łodziami. Płyną one wzdłuż kanałów stanowiących pozostałości po pływających ogrodach dawnej stolicy Azteków.MEXICO CITY - TEOTIHUACANDzień 3Wizyta na Placu Trzech Kultur – Tlatelolco. Następnie przejazd do najważniejszego miejsca kultu religijnego Ameryki – sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe. Przejazd do „miasta bogów” Teotihuacan. Spacer pośród cennych zabytków, które przetrwały wieki – Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża. Wizyta w wytwórni wyrobów z obsydianu i degustacja tequili. Powrót do hotelu w Mexico City. Dla chętnych fakultatywny wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldiego, gdzie rozbrzmiewają liczne orkiestry mariachi (ok. 35 USD).CUERNAVACA - TAXCODzień 4Przejazd przez Cuernavaca, byłą letnią rezydencję konkwistadorów, do Taxco, zwanego srebrnym miastem. Miasto w przeszłości było ważnym ośrodkiem wydobycia srebra, a współcześnie słynie z licznych warsztatów jubilerskich, wytwarzających piękną, srebrną biżuterię. Zwiedzanie miasta – punkty widokowe, barokowy kościół św. Sebastiana i św. Pryscylli, perła kolonialnej sztuki Meksyku. Czas na zakupy srebrnej biżuterii u miejscowych jubilerów. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce).ACAPULCODzień 5 - 6Wypoczynek w Acapulco – jednym z najbardziej znanych kurortów wakacyjnych na świecie. W trakcie pobytu możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych, m.in.- rejs po zatoce, pokazy karkołomnych skoków do wody ze skały La Quebrada, objazd miasta (ok. 50 USD);- wyprawa na malowniczą lagunę Coyuca (ok. 50 USD);- sporty wodne.ACAPULCO - MEXICO CITYDzień 7Wyjazd z Acapulco w drogę powrotną do Mexico City. Po drodze wizyta w hacjendzie Vista Hermosa, dawnym majątku hiszpańskiego konkwistadora, zdobywcy Meksyku Hernána Cortésa. Przyjazd na nocleg do Mexico City.HAWANA (Kuba)Dzień 8Transfer na lotnisko. Wylot do Hawany. Po przylocie przejazd przez dzielnice Nowej Hawany, wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón. Postój na Placu Rewolucji z budynkami rządowymi; miejsce obchodów najważniejszych świąt państwowych, pochodów i manifestacji. Następnie atrakcyjny punkt programu – lekcja salsy w tradycyjnej hawańskiej szkole tańca (60 minut zajęć z kubańskim nauczycielem i kubańskim partnerem lub partnerką dla każdego uczestnika zajęć). Zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce).HAWANADzień 9Zwiedzanie Starej Hawany. Spacer szlakiem Ernesta Hemingwaya, który przez prawie 20 lat rezydował i tworzył na Kubie (hotel Ambos Mundos, gdzie powstała powieść „Komu bije dzwon”, kawiarnia Bodeguita del Medio). Na trasie zwiedzania place starego miasta (Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja), Park Centralny i Kapitol (z zewnątrz). Po południu czas wolny na hawańskiej starówce. Zakupy oryginalnych pamiątek (np. torebki z kapsli). Dla chętnych fakultatywny wieczór w światowej sławy kabarecie Tropicana (ok. 100 EUR) lub mniej znanym, lecz dorównującym mu poziomem artystycznym kabarecie Parisienne (ok. 50 EUR).PINAR DEL RIO - DOLINA VINALESDzień 10Całodniowa wycieczka do miasta Pinar del Rio. Przejazd przez prowincję o tej samej nazwie, słynącą z pięknych krajobrazów i doskonałego tytoniu. Krótki spacer po mieście. Zwiedzanie fabryki cygar. Przejazd do doliny Viñales z pięknymi formacjami skalnymi, wapiennymi ostańcami zwanymi mogotes. Oglądanie kuriozalnego muralu prehistorii wykonanego przez ucznia Diego Rivery – Leovigildo Gonzalesa na zlecenie Fidela Castro. W pobliżu znajduje się jaskinia, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Przez jaskinię przepływa podziemna rzeka. Powrót na nocleg do Hawany.ZATOKA ŚWIŃ - CIENFUEGOS - TRINIDADDzień 11Przejazd do miasta Trinidad, jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych w Ameryce Łacińskiej. Po drodze wizyta w Zatoce Świń (Bahia de Cochinos), miejscu nieudanej próby desantu rebeliantów kubańskich sprzeciwiających się rewolucji (w 1961 r.). Krótki czas na plażowanie nad Morzem Karaibskim. Po drodze do Trinidadu, zwiedzanie Cienfuegos – miasta portowego wyróżniającego się pięknie zachowaną kolonialną architekturą. Spacer reprezentacyjnym bulwarem El Prado. Wizyta w parku José Marti. Postój na zdjęcia przy Palacio del Valle – dawnej rezydencji jednej z najbogatszych na Kubie rodzin del Valle, zbudowanej w niezwykłym, eklektycznym stylu. Zakwaterowanie w hotelu w Trinidad.TRINIDAD - SANTA CLARA - VARADERODzień 12Rano zwiedzanie klejnotu wyspy, miasta Trinidad. Spacer i wizyta w muzeum, które jest przykładem jednego z licznych w przeszłości domów-pałaców z bogatym wystrojem, należących do baronów cukrowych lub tytoniowych. Przejazd do miasta Santa Clara. Wizyta w monumentalnym mauzoleum poświęconym bohaterowi rewolucji Che Guevarze. Dalsza jazda do Varadero, międzynarodowego kurortu, leżącego na północnym wybrzeżu wyspy. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży.VARADERODzień 13Wypoczynek na pięknych plażach, uznawanych za jedne z najlepszych na Karaibach.VARADERODzień 14Do południa czas wolny. Transfer na lotnisko międzynarodowe w Hawanie. Wylot do Europy.Dzień 15Przylot do Warszawy.I RATA2000 PLN - płatna przy zapisieII RATApłatna na 35 dni przed wyjazdemCena obejmuje* przeloty międzynarodowe, * przejazdy klimatyzowanym mikrobusem/autobusem, * zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osob. z łazienką; dopłata do * pok. 1-osob. 1550 PLN, * śniadania, kolacje; podczas pobytu w Acapulco i Varadero all inclusive (wszystko * w cenie), * bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, * wizę kubańską * lekcja salsy w hawańskiej szkole tańca, * opiekę pilota, * usługi lokalnych przewodników, * ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).UWAGA !* Przy wpłacie II raty należy złożyć kserokopię paszportu.* Cena nie obejmuje

- opłat lotniskowych (ok. 30 EUR)

- napojów do posiłków.* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.Terminy

08.10 - 22.10.2017, 12980.00 PLN05.11 - 19.11.2017, 13430.00 PLN26.11 - 10.12.2017, 12980.00 PLNWycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Ecco Travel, które jest jednym z największych w Polsce organizatorów egzotycznych wakacji. Wraz z Biurem Podróży Ecco Holiday od kilku lat spełnia turystyczne marzenia swoich klientów.

Biuro Podróży Ecco Travel specjalizuje się w szczególności w organizacji wycieczek objazdowych do Chin, Japonii, Tajlandii, Indonezji, Emiratów Arabskich, Meksyku i na Kubę. Ich programy zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Profesjonalni piloci, doskonała obsługa klienta zarówno przed wylotem jak i w trakcie wyjazdu, a także doskonale skonstruowane wycieczki objazdowe sprawiły, że dziś biuro ma mnóstwo świetnych opinii. Wszystkie oferty oparte są wyłacznie na przelotach rejsowych by zapewnić komfort transportu i doskonałe wspomnienia z podróży.

Możliwe jest także przygotowanie wyjazdu wypoczynkowego w popularnej formule all inclusive. Biuro Podrózy Ecco Travel jest w stanie spełnić wszystkie marzenia klientów, nawet w zakresie organizacji malowniczych ślubów i innych nietypowych imprez.


Logos Travel

Szukasz wakacji do Meksyku?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

MEKSYK - KUBA Mexico City - Teotihuacan - Xochimilco - Mexico City - Cuernavaca - Taxco - Acapulco - Havana - Cienfuegos - Trinidad - Santa Clara - Varadero

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie, wylot z Warszawy do Mexico City przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Miasta Meksyk . Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu przejazd do ruin "miasta bogów" TEOTIHUACAN, zwiedzanie największych piramid obu Ameryk - Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża. Po drodze wizyta w sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy - centrum religijnym w obecnym Meksyku. Ok. 19.00 powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

DZIEŃ 3

Zwiedzanie stolicy - Katedra, Pałac Prezydencki, Muzeum Antropologiczne. Spływ łodziami po ukwieconych ogrodach Xochimilco w rytm muzyki mariachi i marimba. Nocleg w Mexico City.

DZIEŃ 4

Przejazd do uniwersyteckiego miasta Cuernavaca, zwiedzanie katedry, spacer po najciekawszych zakątkach miasta, możliwość posilenia zmęczonych ciał w lokalnej jadłodajni. Po drodze zwiedzanie jaskiń Grutas de Cacahuamilpa. Wczesnym popołudniem przejazd do srebrnego miasta - Taxco, słynnego z arcydzieł sztuki jubilerskiej. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorny spacer. Możliwość podejrzenia życia prowincjonalnego miasta Meksyku. Nocleg.

DZIEŃ 5

Zwiedzanie miasta - wizyta w warsztatach ze srebrem, punkty widokowe, perła kolonialnej sztuki Meksyku, barokowy kościół św. Sebastiana i św. Pryscylli. Około południa przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku - Acapulco. Przyjazd w późnych godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 6

Wypoczynek w Acapulco - plażowanie, sporty wodne, etc. Fakultatywnie - zwiedzanie Acapulco, diamentowe wybrzeże, rejs po zatoce oraz udział w pokazach karkołomnych wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada, czy wyprawa na lagunę Coyuca, która posłużyła za scenerię do filmu "Rambo". Rejs po rzece. Degustacja Iguany. Kąpiel na słynącej z wysokich fal plaży Revolcadero. Nocleg.

DZIEŃ 7

Odpoczynku ciąg dalszy; pływanie sporty wodne, plażowanie. Późnym popołudniem przejazd do Mexico City. Wieczorem możliwość spaceru na Plac Garibaldi. Nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Havany. Przejazd do hotelu. Nocleg w Havanie.

DZIEŃ 9

Po śniadaniu zwiedzanie Hawany - Plac Rewolucji, bulwar Malecon, Cmentarz Colon, Plac Katedralny; następnie szlakiem Hemingwaya - bar Bedeguita del Medio, bar Floridita, Hotel Ambos Mundos, muzeum rumu. Wieczorem fakultatywnie - możliwość wyjścia do najsłynniejszego kabaretu Kuby "Tropicana" (strój wieczorowy) - wraz z przejazdami, drinkiem i przekąską lub odwiedzenia we własnym zakresie Kabaretu Parisien - bez dojazdu, drinka ani przekąski. Nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Świń. Dalszy przejazd do Cienfuegos. Po przyjeździe zwiedzanie Cienfuegos - Katedra, Plac Jose Marti. Wieczorna wizyta w Palacio del Valle z możliwością popróbowania typowych drinków kubańskich i posłuchania gorących rytmów kubańskich. Nocleg w Cienfuegos lub w Trinidadzie.

DZIEŃ 11

Po śniadaniu zwiedzanie perły kubańskiej architektury kolonialnej Trinidadu - Plaza Mayor, kościół parafialny Santisima Trinidad, wizyta w Cancanchara - stolicy afrokubańskiej muzyki, dawny klasztor Św. Franciszka, Muzeum Romantyzmu. Po południu odpoczynek w hotelu w okolicach Trinidadu. Nocleg.

DZIEŃ 12

Do południa możliwość korzystania z plaż Morza Karaibskiego. Po popołudniu wizyta w słynnej z upraw trzciny cukrowej Dolinie Ingenios wraz z wejściem na wieżę Iznaga. Przejazd przez miasto Che Geuvary - Santa Clara, z krótkim postojem przy mauzoleum, do słynnego kurortu Varadero. Nocleg.

DZIEŃ 13-14

Wypoczynek w Varadero lub fakultatywnie wyprawa katamaranem na Wyspę Cayo Blanco. Po drodze pływanie z delfinami oraz snorkling połączony z podziwianiem podwodnego świata Karaibów. Plażowanie na dziewiczej wyspie. Podczas pływania katamaranem drinki krajowe. Na wyspie degustacja miejscowego przysmaku - langusty. (Cena ok. 100 EUR). Nocleg.

DZIEŃ 15

Do południa korzystanie z promieni słonecznych. Po południu przejazd na lotnisko w Havanie i wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

DZIEŃ 16

Wylot do Warszawy, lądowanie na lotnisku Okęcie. Powrót w domowe pielesze z sombrero w dłoni…

TERMINY

27.12.2017 - 11.01.2018** 13.01 - 28.01.2018 10.02 - 25.02.2018 14.03 - 29.03.2018 20.04 - 05.05.2018 15.11 - 30.11.2018* 27.12.2018 - 11.01.2019** * wysoki sezon - dopłata 760 PLN + 180 USD ** termin sylwestrowy - dopłata 1 700 PLN + 390 USD

CENA

6 980 PLN + 1 590 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

6 980 PLN + 1 590 USD x kurs sprzedaży Pekao SA płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Meksyk - Hawana - Meksyk - Warszawa - zakwaterowanie w hotelach 3*** /4**** - opiekę pilota - przewodnika na terenie Meksyku i Kuby - przejazdy mikrobusami lub autokarem z klimatyzacją - transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko - wyżywienie - śniadania na całej trasie - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- bilety wstępu i koszty przewodników 100 USD - opłata wylotowa z Kuby 25 EUR - zwyczajowe napiwki 50 USD - pozostałe posiłki (aranżuje pilot) - dopłata do pokoju 1-osobowego 480 USD

UWAGA

Imprezy fakultatywne odbywają się przy minimum 10 chętnych osobach. Pojedynczo można dołączyć do grupy anglojęzycznej.


Opis hotelu Meksyk - Kuba według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KRAJ

MEKSYK KUBA

MEKSYK - KUBA 2017Dzień 1Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Meksyku. Przylot do Mexico City. Transfer do hotelu.MEXICO CITY (Meksyk)Dzień 2Zwiedzanie stolicy Mexico City; stare miasto – plac Zócalo, katedra, pałac prezydencki z oryginalnymi malowidłami historycznymi Diego Rivery. Wizyta w Muzeum Antropologicznym z bogatymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. Następnie przejazd do dzielnicy Xochimilco na relaksującą przejażdżkę pięknie udekorowanymi, kolorowymi łodziami. Płyną one wzdłuż kanałów stanowiących pozostałości po pływających ogrodach dawnej stolicy Azteków.MEXICO CITY - TEOTIHUACANDzień 3Wizyta na Placu Trzech Kultur – Tlatelolco. Następnie przejazd do najważniejszego miejsca kultu religijnego Ameryki – sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe. Przejazd do „miasta bogów” Teotihuacan. Spacer pośród cennych zabytków, które przetrwały wieki – Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża. Wizyta w wytwórni wyrobów z obsydianu i degustacja tequili. Powrót do hotelu w Mexico City. Dla chętnych fakultatywny wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldiego, gdzie rozbrzmiewają liczne orkiestry mariachi (ok. 35 USD).CUERNAVACA - TAXCODzień 4Przejazd przez Cuernavaca, byłą letnią rezydencję konkwistadorów, do Taxco, zwanego srebrnym miastem. Miasto w przeszłości było ważnym ośrodkiem wydobycia srebra, a współcześnie słynie z licznych warsztatów jubilerskich, wytwarzających piękną, srebrną biżuterię. Zwiedzanie miasta – punkty widokowe, barokowy kościół św. Sebastiana i św. Pryscylli, perła kolonialnej sztuki Meksyku. Czas na zakupy srebrnej biżuterii u miejscowych jubilerów. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce).ACAPULCODzień 5 - 6Wypoczynek w Acapulco – jednym z najbardziej znanych kurortów wakacyjnych na świecie. W trakcie pobytu możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych, m.in.- rejs po zatoce, pokazy karkołomnych skoków do wody ze skały La Quebrada, objazd miasta (ok. 50 USD);- wyprawa na malowniczą lagunę Coyuca (ok. 50 USD);- sporty wodne.ACAPULCO - MEXICO CITYDzień 7Wyjazd z Acapulco w drogę powrotną do Mexico City. Po drodze wizyta w hacjendzie Vista Hermosa, dawnym majątku hiszpańskiego konkwistadora, zdobywcy Meksyku Hernána Cortésa. Przyjazd na nocleg do Mexico City.HAWANA (Kuba)Dzień 8Transfer na lotnisko. Wylot do Hawany. Po przylocie przejazd przez dzielnice Nowej Hawany, wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón. Postój na Placu Rewolucji z budynkami rządowymi; miejsce obchodów najważniejszych świąt państwowych, pochodów i manifestacji. Następnie atrakcyjny punkt programu – lekcja salsy w tradycyjnej hawańskiej szkole tańca (60 minut zajęć z kubańskim nauczycielem i kubańskim partnerem lub partnerką dla każdego uczestnika zajęć). Zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce).HAWANADzień 9Zwiedzanie Starej Hawany. Spacer szlakiem Ernesta Hemingwaya, który przez prawie 20 lat rezydował i tworzył na Kubie (hotel Ambos Mundos, gdzie powstała powieść „Komu bije dzwon”, kawiarnia Bodeguita del Medio). Na trasie zwiedzania place starego miasta (Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja), Park Centralny i Kapitol (z zewnątrz). Po południu czas wolny na hawańskiej starówce. Zakupy oryginalnych pamiątek (np. torebki z kapsli). Dla chętnych fakultatywny wieczór w światowej sławy kabarecie Tropicana (ok. 100 EUR) lub mniej znanym, lecz dorównującym mu poziomem artystycznym kabarecie Parisienne (ok. 50 EUR).PINAR DEL RIO - DOLINA VINALESDzień 10Całodniowa wycieczka do miasta Pinar del Rio. Przejazd przez prowincję o tej samej nazwie, słynącą z pięknych krajobrazów i doskonałego tytoniu. Krótki spacer po mieście. Zwiedzanie fabryki cygar. Przejazd do doliny Viñales z pięknymi formacjami skalnymi, wapiennymi ostańcami zwanymi mogotes. Oglądanie kuriozalnego muralu prehistorii wykonanego przez ucznia Diego Rivery – Leovigildo Gonzalesa na zlecenie Fidela Castro. W pobliżu znajduje się jaskinia, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Przez jaskinię przepływa podziemna rzeka. Powrót na nocleg do Hawany.ZATOKA ŚWIŃ - CIENFUEGOS - TRINIDADDzień 11Przejazd do miasta Trinidad, jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych w Ameryce Łacińskiej. Po drodze wizyta w Zatoce Świń (Bahia de Cochinos), miejscu nieudanej próby desantu rebeliantów kubańskich sprzeciwiających się rewolucji (w 1961 r.). Krótki czas na plażowanie nad Morzem Karaibskim. Po drodze do Trinidadu, zwiedzanie Cienfuegos – miasta portowego wyróżniającego się pięknie zachowaną kolonialną architekturą. Spacer reprezentacyjnym bulwarem El Prado. Wizyta w parku José Marti. Postój na zdjęcia przy Palacio del Valle – dawnej rezydencji jednej z najbogatszych na Kubie rodzin del Valle, zbudowanej w niezwykłym, eklektycznym stylu. Zakwaterowanie w hotelu w Trinidad.TRINIDAD - SANTA CLARA - VARADERODzień 12Rano zwiedzanie klejnotu wyspy, miasta Trinidad. Spacer i wizyta w muzeum, które jest przykładem jednego z licznych w przeszłości domów-pałaców z bogatym wystrojem, należących do baronów cukrowych lub tytoniowych. Przejazd do miasta Santa Clara. Wizyta w monumentalnym mauzoleum poświęconym bohaterowi rewolucji Che Guevarze. Dalsza jazda do Varadero, międzynarodowego kurortu, leżącego na północnym wybrzeżu wyspy. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży.VARADERODzień 13Wypoczynek na pięknych plażach, uznawanych za jedne z najlepszych na Karaibach.VARADERODzień 14Do południa czas wolny. Transfer na lotnisko międzynarodowe w Hawanie. Wylot do Europy.Dzień 15Przylot do Warszawy.I RATA2000 PLN - płatna przy zapisieII RATApłatna na 35 dni przed wyjazdemCena obejmuje* przeloty międzynarodowe, * przejazdy klimatyzowanym mikrobusem/autobusem, * zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osob. z łazienką; dopłata do * pok. 1-osob. 1550 PLN, * śniadania, kolacje; podczas pobytu w Acapulco i Varadero all inclusive (wszystko * w cenie), * bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, * wizę kubańską * lekcja salsy w hawańskiej szkole tańca, * opiekę pilota, * usługi lokalnych przewodników, * ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).UWAGA !* Przy wpłacie II raty należy złożyć kserokopię paszportu.* Cena nie obejmuje

- opłat lotniskowych (ok. 30 EUR)

- napojów do posiłków.* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.Terminy

08.10 - 22.10.2017, 12980.00 PLN05.11 - 19.11.2017, 13430.00 PLN26.11 - 10.12.2017, 12980.00 PLNOpinie o wycieczce objazdowej Meksyk - Kuba

Meksyk - Kuba - możliwości zakwaterowania:

Pokój jednoosobowy
Pokój dwuosobowy
Miejsce w pokoju dwuosobowym

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Meksyk - Kuba? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00