cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Que rico Mexico!, Meksyk
  • Wycieczka objazdowa Que rico Mexico!, Meksyk
  • Wycieczka objazdowa Que rico Mexico!, Meksyk
  • Wycieczka objazdowa Que rico Mexico!, Meksyk
  • Wycieczka objazdowa Que rico Mexico!, Meksyk
  • Wycieczka objazdowa Que rico Mexico!, Meksyk
  • Wycieczka objazdowa Que rico Mexico!, Meksyk
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Que rico Mexico!

Meksyk
Ocena wycieczki objazdowej Que rico Mexico!:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Que rico Mexico! w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Meksyku?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Meksyk / Meksyk

Opis oferty:

Mexico City • Guadalupe • Teotihuácan • Mexico City • Taxco • Acapulco • Puebla • Oaxaca • Monte Albán • Santa Maria del Tule • Mitla • Kanion Sumidero • San Juan Chamula • Zinacantan • San Cristobal • Agua Azul • Yaxchilan • Bonampak • Palenque • Campeche • Becal • Uxmal • Merida • Chichen Itza • Ikkil • CancúnDziedzictwo kulturowe, ciekawa historia, zjawiskowa przyroda, niesamowite krajobrazy, bogactwo i złożoność Meksyku w bardzo ciekawym i urozmaiconym programie. Na trasie Mexico City, bazylika Matki Boskiej z Guadalupe, starożytne miasta, cenoty, liczne strefy i stanowiska archeologiczne Majów, Yaxchilan i Bonampak - bajkowe miejsca ukryte w dżungli, słynny kanion, skarby architektury kolonialnej. Wizyty na plantacji kaktusów, w fabryce czekolady i muzeum kakao oraz relaks w dwóch kurortach: Acapulco i Cancún. Trasa w Meksyku: ok. 2900 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mexico City. Transfer do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie i nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Antropologicznego, gdzie można podziwiać zabytki kultur prekolumbijskich: Azteków, Zapoteków i Majów. Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej z GUADALUPE, gdzie znajduje się oryginalny wizerunek Najświętszej Marii Panny. Wyjazd do TEOTIHUACÁN, największego starożytnego miasta Meksyku - "miejsca, gdzie ludzie stają się bogami", figurującego na liście UNESCO. Zwiedzanie imponujących ruin miasta: Piramida Księżyca, Piramida Słońca, Cytadela, Aleja Zmarłych, świątynia Quetzalcoatla. Krótka wizyta w miejscu produkcji pięknych wyrobów z kamienia wulkanicznego obsydianu i degustacja lokalnych trunków. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie: historyczne centrum MEXICO CITY, wpisane na listę UNESCO: Zocalo - plac Konstytucji z barokową katedrą Metropolitana, Pałac Narodowy wzniesiony w miejscu pałacu ostatniego władcy Azteków - Montezumy, a w nim malowidła ścienne Diego Rivery, ruiny Templo Mayor - dawnej świątyni Azteków. Przejazd do TAXCO, jednego z najbardziej malowniczych miast Meksyku. Zwiedzanie kapiącego złotem kościoła San Sebastian y Santa Prisca. Spacer po placu Borda, otoczonym uroczymi uliczkami pełnymi kolorowych kamieniczek; srebrny rynek. Taxco nazywane jest "srebrnym miastem" ze względu na liczne sklepy jubilerskie i targi srebra. Przejazd do ACAPULCO, popularnego na całym świecie kurortu słynącego z białych plaż, luksusowych hoteli i życia nocnego. Zakwaterowanie w hotelu Ritz****, nocleg.

4. DZIEŃ.

Wypoczynek w ACAPULCO. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka na słynne pokazy skoków do wody z blisko 40-metrowych klifów. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PUEBLA, zwanej Miastem Aniołów, położonej w dolinie między wulkanami La Malinche i Pico de Orizaba, słynącej z wyrobów ceramicznych, słodyczy i licznych kościołów, które zdobią nawet najmniejszą ulicę. Zwiedzanie zabytkowego centrum wpisanego na listę UNESCO: druga co do wielkości katedra w Meksyku, kościół Santo Domingo z Kaplicą Matki Boskiej Różańcowej - klejnot meksykańskiego baroku, ulica słodyczy, pełne kolorów targowisko El Parian, dzielnica artystów Los Sapos. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą przez góry Sierra Madre, wśród plantacji kaktusów do OAXACA, gdzie przeplatają się elementy kultury hiszpańskiej i indiańskiej, słynnego z galerii sztuki i sklepów z rękodziełem artystycznym. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Zwiedzanie zabytkowego centrum Oaxaca, znajdującego się na liście UNESCO: XVIII-wieczna katedra z fasadą w stylu plateresco, kościół Santo Domingo, którego wnętrze zdobione stiukami należy do najbogatszych w Meksyku. Wizyta w fabryce czekolady połączona z degustacją. Spacer po kolorowym targu z owocami, warzywami i przyprawami. Czas wolny - wieczorny spacer malowniczymi krętymi uliczkami kolonialnego miasta i spotkanie z pełną kolorów kulturą Indian. Powrót do hotelu, nocleg.7. DZIEN. Śniadanie. Przejazd do strefy archeologicznej MONTE ALBAN, starożytnej stolicy Olmeków i Zapoteków, jednego z najwspanialszych zespołów piramid w Meksyku, położonych na 2000 m n.p.m., na sztucznie zniwelowanym wzgórzu. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego: Platforma Północna, Obserwatorium, piramidy, Pałac Tancerzy. Liczne piramidy, tarasy i sztuczne kopce wyrzeźbione na zboczu góry to symbole świętej topografii, które zostały wpisane na listę UNESCO. Przejazd do wioski SANTA MARIA DEL TULE, gdzie przy małym kościółku stoi sławne drzewo Tule - olbrzymi cyprys, którego wiek szacuje się na 2 tys. lat. Wyjazd do jednego z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych Meksyku - MITLA. W skład kompleksu wchodzą m.in.: zespół kolumn, zespół kościołów, pozostałości gmachów i grobowce. Największym skarbem tego miejsca są misterne kamienne ornamenty. Powrót do hotelu w Oaxaca. Czas wolny. Nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wcześnie rano przejazd do malowniczego KANIONU SUMIDERO o głębokości do 1200 m. Rejs łodzią po rzece Grijalava w Parku Narodowym Sumidero. Żyje tu wiele zwierząt: krokodyle, jaszczurki i liczne gatunki ptaków - kormorany, zimorodki, sępy, pelikany. Przejazd do indiańskich wiosek SAN JUAN CHAMULA i ZINACANTAN, gdzie można poczuć atmosferę codziennego życia mieszkańców oraz ich barwne tradycje. Przejazd do SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Spacer po malowniczym zabytkowym centrum kolonialnego miasta powstałego w 1524 r.: katedra przy Plaza del Marzo i kościół Santo Domingo, przy którym znajduje się plac ze straganami, gdzie okoliczna ludność sprzedaje rękodzieło. Przejazd do wodospadów AGUA AZUL, których woda ma wyjątkowy niebieski kolor, dzięki dużej zawartości minerałów. Dalszy przejazd do Palenque, zakwaterowanie, nocleg.

10. DZIEŃ.

Wczesny wyjazd w stronę granicy z Gwatemalą. Śniadanie w restauracji. Rejs łódką po rzece Usumacinta do schowanego w dżungli YAXCHILAN, ważnego miejsca archeologicznego w Meksyku, kiedyś istotnego ośrodka kulturalnego, stanowiącego część tzw. kultury rzecznej Majów. Zwiedzanie świątyń i budowli ukrytych wśród bogatej flory i fauny, z licznymi świetnie zachowanymi rzeźbami. Przejazd do BONAMPAK, strefy archeologicznej z budynkami sakralnymi, z cudownymi malowidłami ściennymi, muralami w jednej ze świątyń Majów. Tym świętym miejscem opiekują się Indianie Lacandones. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie PALENQUE, będącego jednym z największych atrakcji Meksyku, wpisanego na listę UNESCO. Arcydzieła architektoniczne starożytnych Majów wznoszą się na wzgórzach porośniętych tropikalnym lasem. Zwiedzanie prekolumbijskich ruin: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Słońca, Świątynia Krzyża, Obserwatorium. Przejazd do CAMPECHE, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Spacer po odrestaurowanym historycznym centrum, wpisanym na listę UNESCO. Baszty, pozostałości po murach miejskich oraz pięknie odnowione wielobarwne kamieniczki nadają miastu specyficzną, romantyczną atmosferę. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do BECAL, słynącego z produkcji słomkowych kapeluszy panama i sombrero. Można tu zobaczyć, jak miejscowe kobiety wyplatają kapelusze z palmowych włókien. Przejazd do UXMAL, będącego pod patronatem UNESCO, z jednym z najpiękniejszych stanowisk archeologicznych na półwyspie Jukatan, gdzie znajdują się słynne ruiny miasta Majów. Zwiedzanie: Wielka Piramida Maga, zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Wizyta w Muzeum Kakao. Przejazd do MÉRIDY, kolonialnego miasta na zachodzie półwyspu Jukatan. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

13. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, najbardziej intrygującego miasta Majów na całym półwyspie Jukatan, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin, wśród których znajdują się m.in. Piramida Cuculcana, Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę. Kąpiel w cudownej studni krasowej - CENOCIE IKKIL. Przejazd do CANCÚN, popularnego kąpieliska nad Morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

14. DZIEŃ.

Wypoczynek w Cancún. Nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

16. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

14 noclegów: 10 w hotelach***/**** na trasie objazdu, 2 w Acapulco i 2 w Cancún w hotelach**** • wyżywienie: w czasie objazdu 12 śniadań, w czasie pobytu w Acapulco i Cancún: all inclusive • przelot • przejazd klimatyzowanym vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiazkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok 190 USD, napiwki: ok. 3 USD/dzień/os.Opłaty fakultatywne: pokazy skoków do wody: ok. 40 USD.


Opis hotelu Que rico Mexico! według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Meksyk / Meksyk

Opis oferty:

Guadalupe • Teotihuácan • Mexico City • Taxco • Puebla • Monte Alban • Oaxaca • Santa Maria del Tule • Mitla • Tehuantepec • Kanion Sumidero • San Cristobal de Las Casas • San Juan Chamula • Zinacantan • Agua Azul • Yaxchilan • Bonampak • Palenqua • Campeche • Becal • Uxmal • Merida • Chichen Itza • Ikkil • Cancún/Playa del CarmenDziedzictwo kulturowe, ciekawa historia, zjawiskowa przyroda, niesamowite krajobrazy, bogactwo i złożoność Meksyku w bardzo ciekawym i urozmaiconym programie. Na trasie Mexico City, Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe, starożytne miasta, cenoty, liczne strefy i stanowiska archeologiczne Majów, Yaxchilan i Bonampak - bajkowe miejsca ukryte w dżungli, słynny kanion, skarby architektury kolonialnej. Wizyty na plantacji kaktusów, na lokalnych targach i w muzeum kakao oraz relaks w Cancún. Trasa w Meksyku: ok. 3500 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mexico City. Transfer do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie i nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Antropologicznego, gdzie można podziwiać zabytki kultur prekolumbijskich: Azteków, Zapoteków i Majów. Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej z GUADALUPE, gdzie znajduje się oryginalny wizerunek Najświętszej Marii Panny. Obiad. Wyjazd do TEOTIHUACÁN, największego starożytnego miasta Meksyku - "miejsca, gdzie ludzie stają się bogami", figurującego na liście UNESCO. Zwiedzanie imponujących ruin miasta: Piramida Księżyca, Piramida Słońca, Cytadela, Aleja Zmarłych, świątynia Quetzalcoatla. Krótka wizyta w miejscu produkcji pięknych wyrobów z kamienia wulkanicznego: obsydianu i degustacja lokalnych trunków. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie: historyczne centrum MEXICO CITY, wpisane na listę UNESCO: Zocalo - plac Konstytucji z barokową katedrą Metropolitana, Pałac Narodowy wzniesiony w miejscu pałacu ostatniego władcy Azteków - Montezumy, a w nim malowidła ścienne Diego Rivery, ruiny Templo Mayor - dawnej świątyni Azteków. Przejazd do TAXCO, jednego z najbardziej malowniczych miast Meksyku. Obiad. Zwiedzanie kapiącego złotem kościoła San Sebastian y Santa Prisca. Spacer po Placu Borda, otoczonym uroczymi uliczkami pełnymi kolorowych kamieniczek, i srebrnym rynkiem. Taxco nazywane jest "srebrnym miastem" ze względu na liczne sklepy jubilerskie i targi srebra. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUEBLA, zwanego Miastem Aniołów, położonego w dolinie między wulkanami La Malinche i Pico de Orizaba, miasta słynącego z wyrobów ceramicznych, słodyczy i licznych kościołów, które zdobią nawet najmniejszą ulicę. Zwiedzanie zabytkowego centrum wpisanego na listę UNESCO: druga co do wielkości katedra w Meksyku, kościół Santo Domingo z Kaplicą Matki Boskiej Różańcowej - klejnot meksykańskiego baroku, ulica słodyczy, pełne kolorów targowisko El Parian, dzielnica artystów Los Sapos. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez góry Sierra Madre, wśród plantacji kaktusów do strefy archeologicznej MONTE ALBAN, starożytnej stolicy Olmeków i Zapoteków, jednego z najwspanialszych zespołów piramid w Meksyku, położonych na 2000 m n.p.m., na sztucznie zniwelowanym wzgórzu. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego: Platforma Północna, Obserwatorium, piramidy, Pałac Tancerzy. Liczne piramidy, tarasy i sztuczne kopce wyrzeźbione na zboczu góry to symbole świętej topografii wpisane na listę UNESCO. Przejazd do OAXACA, gdzie przeplatają się elementy kultury hiszpańskiej i indiańskiej, słynnego z galerii sztuki i sklepów z rękodziełem artystycznym. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Wieczorny spacer malowniczymi krętymi uliczkami kolonialnego miasta i spotkanie z pełną kolorów kulturą Indian. Zabytkowe centrum Oaxaca, znajduje się na liście UNESCO: XVIII-wieczna katedra z fasadą w stylu plateresco, kościół Santo Domingo, którego wnętrze zdobione stiukami należy do najbogatszych w Meksyku. Wizyta na targu, gdzie można spróbować i zakupić lokalne wyroby czekoladowe oraz owoce, warzywa i przyprawy. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do wioski SANTA MARIA DEL TULE, gdzie przy małym kościółku stoi sławne drzewo Tule - olbrzymi cyprys, którego wiek szacuje się na 2 tys. lat. Wyjazd do jednego z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych Meksyku - MITLA. W skład kompleksu wchodzą m.in.: zespół kolumn, zespół kościołów, pozostałości gmachów i grobowce. Największym skarbem tego miejsca są misterne kamienne ornamenty. Obiad. Przejazd do TEHUANTEPEC, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wcześnie rano przejazd do malowniczego KANIONU SUMIDERO o głębokości do 1200 m. Rejs łodzią po rzece Grijalava w Parku Narodowym Sumidero. Żyje tu wiele zwierząt: krokodyle, jaszczurki i liczne gatunki ptaków - kormorany, zimorodki, sępy, pelikany. Przejazd do SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS. Spacer po malowniczym zabytkowym centrum kolonialnego miasta powstałego w 1524 r.: katedra przy Plaza del Marzo i kościół Santo Domingo, przy którym znajduje się plac ze straganami, gdzie okoliczna ludność sprzedaje rękodzieło. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do indiańskich wiosek SAN JUAN CHAMULA i ZINACANTAN, gdzie można poczuć atmosferę codziennego życia mieszkańców oraz ich barwne tradycje. Przejazd do wodospadów AGUA AZUL, których woda ma wyjątkowy, niebieski kolor, dzięki dużej zawartości minerałów. Obiad. Dalszy przejazd do Palenque, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.

Wczesny wyjazd w kierunku granicy z Gwatemalą. Śniadanie w formie pakietu. Rejs łódką po rzece Usumacinta do schowanego w dżungli YAXCHILAN, ważnego miejsca archeologicznego w Meksyku, kiedyś istotnego ośrodka kulturalnego, stanowiącego część tzw. kultury rzecznej Majów. Zwiedzanie świątyń i budowli ukrytych wśród bogatej flory i fauny, z licznymi świetnie zachowanymi rzeźbami. Obiad. Przejazd do BONAMPAK, strefy archeologicznej z budynkami sakralnymi, z cudownymi malowidłami ściennymi, muralami w jednej ze świątyń Majów. Tym świętym miejscem opiekują się Indianie Lacandones. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie PALENQUE, będącego jedną z największych atrakcji Meksyku, wpisanego na listę UNESCO. Arcydzieła architektoniczne starożytnych Majów wznoszą się na wzgórzach porośniętych tropikalnym lasem. Zwiedzanie prekolumbijskich ruin: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Słońca, Świątynia Krzyża, Obserwatorium. Przejazd do CAMPECHE, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Spacer po odrestaurowanym historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Baszty, pozostałości po murach miejskich oraz pięknie odnowione, wielobarwne kamieniczki nadają miastu specyficzną, romantyczną atmosferę. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BECAL, słynącego z produkcji słomkowych kapeluszy panama i sombrero. Można tu zobaczyć, jak miejscowe kobiety wyplatają kapelusze z palmowych włókien. Przejazd do UXMAL, będącego pod patronatem UNESCO, z jednym z najpiękniejszych stanowisk archeologicznych na półwyspie Jukatan, gdzie znajdują się słynne ruiny miasta Majów. Zwiedzanie: Wielka Piramida Maga, zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Wizyta w Muzeum Kakao. Przejazd do MÉRIDY, kolonialnego miasta na zachodzie półwyspu Jukatan. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, najbardziej intrygującego miasta Majów na całym półwyspie Jukatan, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin, wśród których znajdują się m.in. Piramida Cuculcana, Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę. Kąpiel w cudownej studni krasowej - CENOCIE IKKIL. Obiad. Przejazd do CANCÚN, popularnego kąpieliska nad Morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

13.-14. DZIEŃ.

Wypoczynek w Cancún/Playa del Carmen. Nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

16. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

14 noclegów: 11 w hotelach ***/**** na trasie objazdu, 3 w hotelu w Cancun/Playa del Carmen • wyżywienie: 14 śniadań, 6 obiadów, 5 kolacji • przelot • przejazd klimatyzowanym vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 220 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji do Meksyku?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Meksyk / Meksyk

Opis oferty:

Guadalupe • Teotihuácan • Mexico City • Taxco • Puebla • Monte Alban • Oaxaca • Santa Maria del Tule • Mitla • Tehuantepec • Kanion Sumidero • San Cristobal de Las Casas • San Juan Chamula • Zinacantan • Agua Azul • Yaxchilan • Bonampak • Palenqua • Campeche • Becal • Uxmal • Merida • Chichen Itza • Ikkil • Cancún/Playa del CarmenDziedzictwo kulturowe, ciekawa historia, zjawiskowa przyroda, niesamowite krajobrazy, bogactwo i złożoność Meksyku w bardzo ciekawym i urozmaiconym programie. Na trasie Mexico City, Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe, starożytne miasta, cenoty, liczne strefy i stanowiska archeologiczne Majów, Yaxchilan i Bonampak - bajkowe miejsca ukryte w dżungli, słynny kanion, skarby architektury kolonialnej. Wizyty na plantacji kaktusów, na lokalnych targach i w muzeum kakao oraz relaks w Cancún. Trasa w Meksyku: ok. 3500 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mexico City. Transfer do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie i nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Antropologicznego, gdzie można podziwiać zabytki kultur prekolumbijskich: Azteków, Zapoteków i Majów. Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej z GUADALUPE, gdzie znajduje się oryginalny wizerunek Najświętszej Marii Panny. Obiad. Wyjazd do TEOTIHUACÁN, największego starożytnego miasta Meksyku - "miejsca, gdzie ludzie stają się bogami", figurującego na liście UNESCO. Zwiedzanie imponujących ruin miasta: Piramida Księżyca, Piramida Słońca, Cytadela, Aleja Zmarłych, świątynia Quetzalcoatla. Krótka wizyta w miejscu produkcji pięknych wyrobów z kamienia wulkanicznego: obsydianu i degustacja lokalnych trunków. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie: historyczne centrum MEXICO CITY, wpisane na listę UNESCO: Zocalo - plac Konstytucji z barokową katedrą Metropolitana, Pałac Narodowy wzniesiony w miejscu pałacu ostatniego władcy Azteków - Montezumy, a w nim malowidła ścienne Diego Rivery, ruiny Templo Mayor - dawnej świątyni Azteków. Przejazd do TAXCO, jednego z najbardziej malowniczych miast Meksyku. Obiad. Zwiedzanie kapiącego złotem kościoła San Sebastian y Santa Prisca. Spacer po Placu Borda, otoczonym uroczymi uliczkami pełnymi kolorowych kamieniczek, i srebrnym rynkiem. Taxco nazywane jest "srebrnym miastem" ze względu na liczne sklepy jubilerskie i targi srebra. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUEBLA, zwanego Miastem Aniołów, położonego w dolinie między wulkanami La Malinche i Pico de Orizaba, miasta słynącego z wyrobów ceramicznych, słodyczy i licznych kościołów, które zdobią nawet najmniejszą ulicę. Zwiedzanie zabytkowego centrum wpisanego na listę UNESCO: druga co do wielkości katedra w Meksyku, kościół Santo Domingo z Kaplicą Matki Boskiej Różańcowej - klejnot meksykańskiego baroku, ulica słodyczy, pełne kolorów targowisko El Parian, dzielnica artystów Los Sapos. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez góry Sierra Madre, wśród plantacji kaktusów do strefy archeologicznej MONTE ALBAN, starożytnej stolicy Olmeków i Zapoteków, jednego z najwspanialszych zespołów piramid w Meksyku, położonych na 2000 m n.p.m., na sztucznie zniwelowanym wzgórzu. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego: Platforma Północna, Obserwatorium, piramidy, Pałac Tancerzy. Liczne piramidy, tarasy i sztuczne kopce wyrzeźbione na zboczu góry to symbole świętej topografii wpisane na listę UNESCO. Przejazd do OAXACA, gdzie przeplatają się elementy kultury hiszpańskiej i indiańskiej, słynnego z galerii sztuki i sklepów z rękodziełem artystycznym. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Wieczorny spacer malowniczymi krętymi uliczkami kolonialnego miasta i spotkanie z pełną kolorów kulturą Indian. Zabytkowe centrum Oaxaca, znajduje się na liście UNESCO: XVIII-wieczna katedra z fasadą w stylu plateresco, kościół Santo Domingo, którego wnętrze zdobione stiukami należy do najbogatszych w Meksyku. Wizyta na targu, gdzie można spróbować i zakupić lokalne wyroby czekoladowe oraz owoce, warzywa i przyprawy. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do wioski SANTA MARIA DEL TULE, gdzie przy małym kościółku stoi sławne drzewo Tule - olbrzymi cyprys, którego wiek szacuje się na 2 tys. lat. Wyjazd do jednego z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych Meksyku - MITLA. W skład kompleksu wchodzą m.in.: zespół kolumn, zespół kościołów, pozostałości gmachów i grobowce. Największym skarbem tego miejsca są misterne kamienne ornamenty. Obiad. Przejazd do TEHUANTEPEC, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wcześnie rano przejazd do malowniczego KANIONU SUMIDERO o głębokości do 1200 m. Rejs łodzią po rzece Grijalava w Parku Narodowym Sumidero. Żyje tu wiele zwierząt: krokodyle, jaszczurki i liczne gatunki ptaków - kormorany, zimorodki, sępy, pelikany. Przejazd do SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS. Spacer po malowniczym zabytkowym centrum kolonialnego miasta powstałego w 1524 r.: katedra przy Plaza del Marzo i kościół Santo Domingo, przy którym znajduje się plac ze straganami, gdzie okoliczna ludność sprzedaje rękodzieło. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do indiańskich wiosek SAN JUAN CHAMULA i ZINACANTAN, gdzie można poczuć atmosferę codziennego życia mieszkańców oraz ich barwne tradycje. Przejazd do wodospadów AGUA AZUL, których woda ma wyjątkowy, niebieski kolor, dzięki dużej zawartości minerałów. Obiad. Dalszy przejazd do Palenque, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.

Wczesny wyjazd w kierunku granicy z Gwatemalą. Śniadanie w formie pakietu. Rejs łódką po rzece Usumacinta do schowanego w dżungli YAXCHILAN, ważnego miejsca archeologicznego w Meksyku, kiedyś istotnego ośrodka kulturalnego, stanowiącego część tzw. kultury rzecznej Majów. Zwiedzanie świątyń i budowli ukrytych wśród bogatej flory i fauny, z licznymi świetnie zachowanymi rzeźbami. Obiad. Przejazd do BONAMPAK, strefy archeologicznej z budynkami sakralnymi, z cudownymi malowidłami ściennymi, muralami w jednej ze świątyń Majów. Tym świętym miejscem opiekują się Indianie Lacandones. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie PALENQUE, będącego jedną z największych atrakcji Meksyku, wpisanego na listę UNESCO. Arcydzieła architektoniczne starożytnych Majów wznoszą się na wzgórzach porośniętych tropikalnym lasem. Zwiedzanie prekolumbijskich ruin: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Słońca, Świątynia Krzyża, Obserwatorium. Przejazd do CAMPECHE, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Spacer po odrestaurowanym historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Baszty, pozostałości po murach miejskich oraz pięknie odnowione, wielobarwne kamieniczki nadają miastu specyficzną, romantyczną atmosferę. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BECAL, słynącego z produkcji słomkowych kapeluszy panama i sombrero. Można tu zobaczyć, jak miejscowe kobiety wyplatają kapelusze z palmowych włókien. Przejazd do UXMAL, będącego pod patronatem UNESCO, z jednym z najpiękniejszych stanowisk archeologicznych na półwyspie Jukatan, gdzie znajdują się słynne ruiny miasta Majów. Zwiedzanie: Wielka Piramida Maga, zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Wizyta w Muzeum Kakao. Przejazd do MÉRIDY, kolonialnego miasta na zachodzie półwyspu Jukatan. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, najbardziej intrygującego miasta Majów na całym półwyspie Jukatan, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin, wśród których znajdują się m.in. Piramida Cuculcana, Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę. Kąpiel w cudownej studni krasowej - CENOCIE IKKIL. Obiad. Przejazd do CANCÚN, popularnego kąpieliska nad Morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

13.-14. DZIEŃ.

Wypoczynek w Cancún/Playa del Carmen. Nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

16. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

14 noclegów: 11 w hotelach ***/**** na trasie objazdu, 3 w hotelu w Cancun/Playa del Carmen • wyżywienie: 14 śniadań, 6 obiadów, 5 kolacji • przelot • przejazd klimatyzowanym vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 220 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.


Opis hotelu Que rico Mexico! według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Meksyk / Meksyk

Opis oferty:

Guadalupe • Teotihuácan • Mexico City • Taxco • Puebla • Monte Alban • Oaxaca • Santa Maria del Tule • Mitla • Tehuantepec • Kanion Sumidero • San Cristobal de Las Casas • San Juan Chamula • Zinacantan • Agua Azul • Yaxchilan • Bonampak • Palenqua • Campeche • Becal • Uxmal • Merida • Chichen Itza • Ikkil • Cancún/Playa del CarmenDziedzictwo kulturowe, ciekawa historia, zjawiskowa przyroda, niesamowite krajobrazy, bogactwo i złożoność Meksyku w bardzo ciekawym i urozmaiconym programie. Na trasie Mexico City, Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe, starożytne miasta, cenoty, liczne strefy i stanowiska archeologiczne Majów, Yaxchilan i Bonampak - bajkowe miejsca ukryte w dżungli, słynny kanion, skarby architektury kolonialnej. Wizyty na plantacji kaktusów, na lokalnych targach i w muzeum kakao oraz relaks w Cancún. Trasa w Meksyku: ok. 3500 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mexico City. Transfer do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie i nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Antropologicznego, gdzie można podziwiać zabytki kultur prekolumbijskich: Azteków, Zapoteków i Majów. Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej z GUADALUPE, gdzie znajduje się oryginalny wizerunek Najświętszej Marii Panny. Obiad. Wyjazd do TEOTIHUACÁN, największego starożytnego miasta Meksyku - "miejsca, gdzie ludzie stają się bogami", figurującego na liście UNESCO. Zwiedzanie imponujących ruin miasta: Piramida Księżyca, Piramida Słońca, Cytadela, Aleja Zmarłych, świątynia Quetzalcoatla. Krótka wizyta w miejscu produkcji pięknych wyrobów z kamienia wulkanicznego: obsydianu i degustacja lokalnych trunków. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie: historyczne centrum MEXICO CITY, wpisane na listę UNESCO: Zocalo - plac Konstytucji z barokową katedrą Metropolitana, Pałac Narodowy wzniesiony w miejscu pałacu ostatniego władcy Azteków - Montezumy, a w nim malowidła ścienne Diego Rivery, ruiny Templo Mayor - dawnej świątyni Azteków. Przejazd do TAXCO, jednego z najbardziej malowniczych miast Meksyku. Obiad. Zwiedzanie kapiącego złotem kościoła San Sebastian y Santa Prisca. Spacer po Placu Borda, otoczonym uroczymi uliczkami pełnymi kolorowych kamieniczek, i srebrnym rynkiem. Taxco nazywane jest "srebrnym miastem" ze względu na liczne sklepy jubilerskie i targi srebra. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUEBLA, zwanego Miastem Aniołów, położonego w dolinie między wulkanami La Malinche i Pico de Orizaba, miasta słynącego z wyrobów ceramicznych, słodyczy i licznych kościołów, które zdobią nawet najmniejszą ulicę. Zwiedzanie zabytkowego centrum wpisanego na listę UNESCO: druga co do wielkości katedra w Meksyku, kościół Santo Domingo z Kaplicą Matki Boskiej Różańcowej - klejnot meksykańskiego baroku, ulica słodyczy, pełne kolorów targowisko El Parian, dzielnica artystów Los Sapos. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez góry Sierra Madre, wśród plantacji kaktusów do strefy archeologicznej MONTE ALBAN, starożytnej stolicy Olmeków i Zapoteków, jednego z najwspanialszych zespołów piramid w Meksyku, położonych na 2000 m n.p.m., na sztucznie zniwelowanym wzgórzu. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego: Platforma Północna, Obserwatorium, piramidy, Pałac Tancerzy. Liczne piramidy, tarasy i sztuczne kopce wyrzeźbione na zboczu góry to symbole świętej topografii wpisane na listę UNESCO. Przejazd do OAXACA, gdzie przeplatają się elementy kultury hiszpańskiej i indiańskiej, słynnego z galerii sztuki i sklepów z rękodziełem artystycznym. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Wieczorny spacer malowniczymi krętymi uliczkami kolonialnego miasta i spotkanie z pełną kolorów kulturą Indian. Zabytkowe centrum Oaxaca, znajduje się na liście UNESCO: XVIII-wieczna katedra z fasadą w stylu plateresco, kościół Santo Domingo, którego wnętrze zdobione stiukami należy do najbogatszych w Meksyku. Wizyta na targu, gdzie można spróbować i zakupić lokalne wyroby czekoladowe oraz owoce, warzywa i przyprawy. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do wioski SANTA MARIA DEL TULE, gdzie przy małym kościółku stoi sławne drzewo Tule - olbrzymi cyprys, którego wiek szacuje się na 2 tys. lat. Wyjazd do jednego z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych Meksyku - MITLA. W skład kompleksu wchodzą m.in.: zespół kolumn, zespół kościołów, pozostałości gmachów i grobowce. Największym skarbem tego miejsca są misterne kamienne ornamenty. Obiad. Przejazd do TEHUANTEPEC, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wcześnie rano przejazd do malowniczego KANIONU SUMIDERO o głębokości do 1200 m. Rejs łodzią po rzece Grijalava w Parku Narodowym Sumidero. Żyje tu wiele zwierząt: krokodyle, jaszczurki i liczne gatunki ptaków - kormorany, zimorodki, sępy, pelikany. Przejazd do SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS. Spacer po malowniczym zabytkowym centrum kolonialnego miasta powstałego w 1524 r.: katedra przy Plaza del Marzo i kościół Santo Domingo, przy którym znajduje się plac ze straganami, gdzie okoliczna ludność sprzedaje rękodzieło. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do indiańskich wiosek SAN JUAN CHAMULA i ZINACANTAN, gdzie można poczuć atmosferę codziennego życia mieszkańców oraz ich barwne tradycje. Przejazd do wodospadów AGUA AZUL, których woda ma wyjątkowy, niebieski kolor, dzięki dużej zawartości minerałów. Obiad. Dalszy przejazd do Palenque, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.

Wczesny wyjazd w kierunku granicy z Gwatemalą. Śniadanie w formie pakietu. Rejs łódką po rzece Usumacinta do schowanego w dżungli YAXCHILAN, ważnego miejsca archeologicznego w Meksyku, kiedyś istotnego ośrodka kulturalnego, stanowiącego część tzw. kultury rzecznej Majów. Zwiedzanie świątyń i budowli ukrytych wśród bogatej flory i fauny, z licznymi świetnie zachowanymi rzeźbami. Obiad. Przejazd do BONAMPAK, strefy archeologicznej z budynkami sakralnymi, z cudownymi malowidłami ściennymi, muralami w jednej ze świątyń Majów. Tym świętym miejscem opiekują się Indianie Lacandones. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie PALENQUE, będącego jedną z największych atrakcji Meksyku, wpisanego na listę UNESCO. Arcydzieła architektoniczne starożytnych Majów wznoszą się na wzgórzach porośniętych tropikalnym lasem. Zwiedzanie prekolumbijskich ruin: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Słońca, Świątynia Krzyża, Obserwatorium. Przejazd do CAMPECHE, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Spacer po odrestaurowanym historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Baszty, pozostałości po murach miejskich oraz pięknie odnowione, wielobarwne kamieniczki nadają miastu specyficzną, romantyczną atmosferę. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BECAL, słynącego z produkcji słomkowych kapeluszy panama i sombrero. Można tu zobaczyć, jak miejscowe kobiety wyplatają kapelusze z palmowych włókien. Przejazd do UXMAL, będącego pod patronatem UNESCO, z jednym z najpiękniejszych stanowisk archeologicznych na półwyspie Jukatan, gdzie znajdują się słynne ruiny miasta Majów. Zwiedzanie: Wielka Piramida Maga, zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Wizyta w Muzeum Kakao. Przejazd do MÉRIDY, kolonialnego miasta na zachodzie półwyspu Jukatan. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, najbardziej intrygującego miasta Majów na całym półwyspie Jukatan, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin, wśród których znajdują się m.in. Piramida Cuculcana, Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę. Kąpiel w cudownej studni krasowej - CENOCIE IKKIL. Obiad. Przejazd do CANCÚN, popularnego kąpieliska nad Morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

13.-14. DZIEŃ.

Wypoczynek w Cancún/Playa del Carmen. Nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

16. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

14 noclegów: 11 w hotelach ***/**** na trasie objazdu, 3 w hotelu w Cancun/Playa del Carmen • wyżywienie: 14 śniadań, 6 obiadów, 5 kolacji • przelot • przejazd klimatyzowanym vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 220 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.