cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku, Meksyk
1 / 11
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku
star 3

Meksyk
Ocena wycieczki objazdowej Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Meksyku?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne. Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem.
Do dyspozycji gości:
restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.
Wyżywienie:
śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). Podczas zakwaterowania w Puerto Vallarta lub na Riviera Nayarit serwis All Inclusive.

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Cancun samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w okolicach Cancun lub na Riviera Maya. Kolacja, nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu w tym dniu może nie być kolacji.
Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą ok. 20 USD) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie "studni" krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Następnie przejazd do stolicy Jukatanu, Meridy i spacer po historycznym centrum miasta. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 15 USD) przejażdżka dorożkami po kolonialnych uliczkach Meridy. Kolacja i nocleg w Uxmal lub w Meridzie. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy m.in. tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie transfer do Campeche, gdzie proponujemy krótki spacer po tym uroczym miasteczku (zobaczymy fortyfikacje obronne chroniące port przed piratami i katedrę La Concepcion). Po południu przejazd do Palenque. Kolacja i nocleg w hotelu w Palenque. Wieczorem dla chętnych i za dodatkowa opłatą ok. 40 USD wizyta w majańskim spa Temazcal (Trasa ok. 550 km).
Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie stanowiska archeologicznego Palenque: miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X w., ponownie odkrytego dopiero XVIII w. Szczególnie polecamy obejrzenie Świątyni Inskrypcji, gdzie znajdują się dobrze zachowane płaskorzeźby dawnych notabli oraz grobowiec króla Majów Pakala (panującego ponad 68 lat), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami oraz boisko do gry w pelotę (gra przypominała trochę piłkę nożną - uważa się, że miała jakieś znaczenie religijne). Wyjazd do stolicy stanu Tabasco, miasta Villahermosa. Wizyta w parku archeologicznym La Venta, gdzie zobaczymy m.in. tajemnicze, potężne, kamienne głowy stworzone przez Olmeków, najstarszą cywilizację indiańską Meksyku. Kolacja i nocleg w magicznym miasteczku Catemaco, w pobliżu którego kręcono zdjęcia do słynnego filmu Mela Gibsona "Apocalypto". (Trasa ok. 470 km).
Dzień 5
Po śniadaniu rejs łódkami po lagunie w pobliżu Catemaco, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją licznych kolonii ptaków (czapli, pelikanów, kormoranów) oraz małp i krokodyli. Następnie spotkanie z szamanem indiańskim. Przejazd do Puebli - starego miasta o kolonialnym charakterze. Zwiedzanie historycznego centrum Puebla, zwanego "miastem aniołów" (lista UNESCO), między innymi: Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa (Możliwa kontynuacja zwiedzania Puebli rano następnego dnia). Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Puebli, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 430 km).
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do ważnego indiańskiego ośrodka religijnego i politycznego Teotihuacan (lista UNESCO) - zwiedzanie m.in. Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie. Po drodze, przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej "pary wulkanów" - Popocatapetl i Iztaccihuatl. Następnie przejazd do miasta Meksyk i wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. Kolacja i nocleg w hotelu w mieście Meksyk. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków. W programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Rivery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Zwiedzanie dzielnicy artystycznej Coyoacan, w której do dziś zamieszkuje meksykańska bohema. W zależności od możliwości czasowych wizyta w muzeum Casa Azul - dom malarki Fridy Kahlo. Kolacja i nocleg w hotelu w mieście Meksyk.
Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Queretaro, miasta założonego przez Indian Otomi, następnie wchłoniętego przez imperium Azteków i finalnie zdobytego przez hiszpańskich kolonizatorów. Spacer po miejskiej starówce m.in.: Plaza Principal (Jardin Obregon), kościół San Francisco (charakterystyczna kolorowa kopuła), Teatro de la Republica (z zewnątrz), Cerro de las Campanas. Kolejnym punktem programu będzie San Miguel Allende - miasto artystów i festiwali, uznane w całości w 1926 r. przez władze Meksyku za narodowy zabytek. W programie Parroquia, Muzeum Historyczne San Miguel de Allende, Casa de los Conde de Canal, Oratorio de San Felipe Neri (kościół "wielu wież i kopuł"). Kolacja i nocleg w San Miguel Allende. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Guanajuato (którego nazwa w miejscowym dialekcie oznacza Miasto Ząb) - dziś to klejnot epoki kolonialnej. Spacer po mieście, w programie m.in.: Teatr Benito Jureza, Aleja Pocałunku, Muzeum Mumii. Na koniec wizyta w słynnej kopalni srebra Valenciana, która wraz z centrum historycznym miasta od 1988 r. wpisana jest na listę UNESCO. Guanajuato słynie również z systemu tuneli pochodzących z XVIII wieku - przejazd lokalnymi autobusami. Następnie przejazd do Guadalajary. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 30 USD proponujemy wyprawę na meksykańskie rodeo (z poczęstunkiem zakrapianym tequilą). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Guadalajary, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 350 km).
Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Guadalajary. W programie m.in. eklektyczna Plaza de los Laureles z fontanną i ratuszem, Plaza de Armas, Palacio de Gobierno z muralami Jose Clemente Orozco. Następnie wyjazd do miasteczka Tequila, znanego z uprawy odmiany Agave Tequilana Weber, która stanowi podstawę tego najbardziej rozpoznawalnego meksykańskiego trunku, a rośnie tylko i wyłącznie w okolicach Tequili. Wizyta na plantacjach agawy oraz w jednej z destylarni. Wyjazd w kierunku Puerto Vallarta i zakwaterowanie w 4* hotelu w Puerto Vallarta lub na Riviera Nayarit (All Inclusive). (Trasa ok. 350 km)
Dzień 11-13
Wypoczynek w hotelu 4* w Puerto Vallarta lub na Riviera Nayarit.
Dzień 14
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Cancun (przesiadka w Mexico City). Kolacja i nocleg w Cancun.
Dzień 15
Śniadanie i wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun i powrót do Polski samolotem czarterowym LOT-u (rejs bezpośredni).
Dzień 16
Przylot do Polski.
Uwagi do programu
Uwaga! •Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. - Sugerujemynie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w hotelu w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu. •W Meksyku pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami). •Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień. •Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież. •Chętnych prosimy o zabranie drobnych upominków dla dzieci (np. długopisy, zabawki). Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia. •Na większości przelotów wewnętrznych dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego to 40 cm x 40 cm x 25 cm. W przypadku przewozu bagażu podręcznego przekraczającego te wymiary, konieczna będzie dopłata za nadbagaż (ok. 30 USD).
Wizy
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni), przelot wewnętrzny na trasie Puerto Vallarta - Mexico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztu uczestnictwa w programie: ok. 300 USD (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłata za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, system Tour Guide), wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (ceny podane w programie), wycieczek lokalnych podczas pobytu w Puerto Vallarta/Riviera Nayarit oraz innych wydatków osobistych.
Inne
Przelot: Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni), przelot wewnętrzny na trasie Puerto Vallarta - Mexico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztu uczestnictwa w programie: ok. 300 USD (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłata za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, system Tour Guide), wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (ceny podane w programie), wycieczek lokalnych podczas pobytu w Puerto Vallarta/Riviera Nayarit oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Przelot: Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.3/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/wszystkie-oblicza-meksyku/zakwaterowanie-mcp

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.


Opis hotelu Wszystko o Meksyku - od Atlantyku do Pacyfiku według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne. Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem. Do dyspozycji gości: restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród. Wyżywienie: śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). Podczas zakwaterowania w Puerto Vallarta lub na Riviera Nayarit serwis All Inclusive.

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Cancun samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w okolicach Cancun lub na Riviera Maya. Kolacja, nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu w tym dniu może nie być kolacji. Dzień 2 Śniadanie. Przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą ok. 20 USD) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie "studni" krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Następnie przejazd do stolicy Jukatanu, Meridy i spacer po historycznym centrum miasta. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 15 USD) przejażdżka dorożkami po kolonialnych uliczkach Meridy. Kolacja i nocleg w Uxmal lub w Meridzie. (Trasa ok. 400 km). Dzień 3 Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy m.in. tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie transfer do Campeche, gdzie proponujemy krótki spacer po tym uroczym miasteczku (zobaczymy fortyfikacje obronne chroniące port przed piratami i katedrę La Concepcion). Po południu przejazd do Palenque. Kolacja i nocleg w hotelu w Palenque. Wieczorem dla chętnych i za dodatkowa opłatą ok. 40 USD wizyta w majańskim spa Temazcal (Trasa ok. 550 km). Dzień 4 Po śniadaniu zwiedzanie stanowiska archeologicznego Palenque: miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X w., ponownie odkrytego dopiero XVIII w. Szczególnie polecamy obejrzenie Świątyni Inskrypcji, gdzie znajdują się dobrze zachowane płaskorzeźby dawnych notabli oraz grobowiec króla Majów Pakala (panującego ponad 68 lat), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami oraz boisko do gry w pelotę (gra przypominała trochę piłkę nożną - uważa się, że miała jakieś znaczenie religijne). Wyjazd do stolicy stanu Tabasco, miasta Villahermosa. Wizyta w parku archeologicznym La Venta, gdzie zobaczymy m.in. tajemnicze, potężne, kamienne głowy stworzone przez Olmeków, najstarszą cywilizację indiańską Meksyku. Kolacja i nocleg w magicznym miasteczku Catemaco, w pobliżu którego kręcono zdjęcia do słynnego filmu Mela Gibsona "Apocalypto". (Trasa ok. 470 km). Dzień 5 Po śniadaniu rejs łódkami po lagunie w pobliżu Catemaco, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją licznych kolonii ptaków (czapli, pelikanów, kormoranów) oraz małp i krokodyli. Następnie spotkanie z szamanem indiańskim. Przejazd do Puebli - starego miasta o kolonialnym charakterze. Zwiedzanie historycznego centrum Puebla, zwanego "miastem aniołów" (lista UNESCO), między innymi: Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa (Możliwa kontynuacja zwiedzania Puebli rano następnego dnia). Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Puebli, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 430 km). Dzień 6 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do ważnego indiańskiego ośrodka religijnego i politycznego Teotihuacan (lista UNESCO) - zwiedzanie m.in. Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie. Po drodze, przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej "pary wulkanów" - Popocatapetl i Iztaccihuatl. Następnie przejazd do miasta Meksyk i wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. Kolacja i nocleg w hotelu w mieście Meksyk. (Trasa ok. 200 km). Dzień 7 Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków. W programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Rivery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Zwiedzanie dzielnicy artystycznej Coyoacan, w której do dziś zamieszkuje meksykańska bohema. W zależności od możliwości czasowych wizyta w muzeum Casa Azul - dom malarki Fridy Kahlo. Kolacja i nocleg w hotelu w mieście Meksyk. Dzień 8 Po śniadaniu przejazd do Queretaro, miasta założonego przez Indian Otomi, następnie wchłoniętego przez imperium Azteków i finalnie zdobytego przez hiszpańskich kolonizatorów. Spacer po miejskiej starówce m.in.: Plaza Principal (Jardin Obregon), kościół San Francisco (charakterystyczna kolorowa kopuła), Teatro de la Republica (z zewnątrz), Cerro de las Campanas. Kolejnym punktem programu będzie San Miguel Allende - miasto artystów i festiwali, uznane w całości w 1926 r. przez władze Meksyku za narodowy zabytek. W programie Parroquia, Muzeum Historyczne San Miguel de Allende, Casa de los Conde de Canal, Oratorio de San Felipe Neri (kościół "wielu wież i kopuł"). Kolacja i nocleg w San Miguel Allende. (Trasa ok. 300 km). Dzień 9 Po śniadaniu zwiedzanie Guanajuato (którego nazwa w miejscowym dialekcie oznacza Miasto Ząb) - dziś to klejnot epoki kolonialnej. Spacer po mieście, w programie m.in.: Teatr Benito Jureza, Aleja Pocałunku, Muzeum Mumii. Na koniec wizyta w słynnej kopalni srebra Valenciana, która wraz z centrum historycznym miasta od 1988 r. wpisana jest na listę UNESCO. Guanajuato słynie również z systemu tuneli pochodzących z XVIII wieku - przejazd lokalnymi autobusami. Następnie przejazd do Guadalajary. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 30 USD proponujemy wyprawę na meksykańskie rodeo (z poczęstunkiem zakrapianym tequilą). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Guadalajary, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 350 km). Dzień 10 Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Guadalajary. W programie m.in. eklektyczna Plaza de los Laureles z fontanną i ratuszem, Plaza de Armas, Palacio de Gobierno z muralami Jose Clemente Orozco. Następnie wyjazd do miasteczka Tequila, znanego z uprawy odmiany Agave Tequilana Weber, która stanowi podstawę tego najbardziej rozpoznawalnego meksykańskiego trunku, a rośnie tylko i wyłącznie w okolicach Tequili. Wizyta na plantacjach agawy oraz w jednej z destylarni. Wyjazd w kierunku Puerto Vallarta i zakwaterowanie w 4* hotelu w Puerto Vallarta lub na Riviera Nayarit (All Inclusive). (Trasa ok. 350 km) Dzień 11-13 Wypoczynek w hotelu 4* w Puerto Vallarta lub na Riviera Nayarit. Dzień 14 Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Cancun (przesiadka w Mexico City). Kolacja i nocleg w Cancun. Dzień 15 Śniadanie i wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun i powrót do Polski samolotem czarterowym LOT-u (rejs bezpośredni). Dzień 16 Przylot do Polski Uwagi do programu Uwaga! •Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. - Sugerujemynie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w hotelu w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu. •W Meksyku pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami). •Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień. •Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież. •Chętnych prosimy o zabranie drobnych upominków dla dzieci (np. długopisy, zabawki). Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia. •Na większości przelotów wewnętrznych dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego to 40 cm x 40 cm x 25 cm. W przypadku przewozu bagażu podręcznego przekraczającego te wymiary, konieczna będzie dopłata za nadbagaż (ok. 30 USD). Wizy Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni), przelot wewnętrzny na trasie Puerto Vallarta - Mexico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu uczestnictwa w programie: ok. 300 USD (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłata za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, system Tour Guide), wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (ceny podane w programie), wycieczek lokalnych podczas pobytu w Puerto Vallarta/Riviera Nayarit oraz innych wydatków osobistych. Inne Przelot: Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni), przelot wewnętrzny na trasie Puerto Vallarta - Mexico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu uczestnictwa w programie: ok. 300 USD (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłata za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, system Tour Guide), wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (ceny podane w programie), wycieczek lokalnych podczas pobytu w Puerto Vallarta/Riviera Nayarit oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Przelot: Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.