cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Majowie z Jukatanu, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Majowie z Jukatanu, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Majowie z Jukatanu, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Majowie z Jukatanu, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Majowie z Jukatanu, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Majowie z Jukatanu, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Majowie z Jukatanu, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Majowie z Jukatanu, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Majowie z Jukatanu, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Majowie z Jukatanu, Meksyk
 • Wycieczka objazdowa Majowie z Jukatanu, Meksyk
1 / 11
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Majowie z Jukatanu

Meksyk
Ocena wycieczki objazdowej Majowie z Jukatanu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Majowie z Jukatanu w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Meksyku?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Meksyk / Meksyk

Opis oferty:

Cancun • Chichen Itza • Cenota Ikkil • Merida • Becal • Campeche • Isla Aguada • Laguna de Terminos • Palenque • Aqua Azul • Becan • Kohunlich • TulumW programie ważne stanowiska archeologiczne z imponującymi zabytkami minionych cywilizacji i pełne niepowtarzalnej atmosfery kolonialne miasteczka. Na trasie Chichen Itza, najbardziej znany na Jukatanie zespół piramid, znakomicie zachowana metropolia Majów, niezapomniana kąpiel w cenotach - zalanych wodą jaskiniach ukrytych w środku dżungli, spotkania z miejscową ludnością noszącą tradycyjne kolorowe stroje. Egzotyczne krajobrazy, oryginalna muzyka, lokalna kuchnia tworzą niesamowita atmosferę. Po wyprawie na Jukatan czeka fantastyczny wypoczynek all inclusive w Cancun, najsłynniejszym meksykańskim kurorcie. Piękne białe plaże i lazurowe Morze Karaibskie to wakacyjny raj dla wielbicieli słońca i dobrej zabawy. Łączna liczba kilometrów w Meksyku: ok. 1800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do CANCUN. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, jednego z "siedmiu nowych cudów świata", najbardziej intrygującego miasta Majów na całym Jukatanie, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin, wśród których znajdują się m.in. Piramida Cuculcana, Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę. Przejazd do tropikalnych ogrodów IKKIL. Kąpiel w cenote - naturalnej studni krasowej, utworzonej w skale wapiennej, o krystalicznie czystej wodzie. Starożytni Majowie uważali takie studnie za przejścia do świata bogów. Przejazd do MERIDY, stolicy półwyspu, kolonialnego miasta na zachodzie Jukatanu. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MERIDY: główny plac Plaza Mayor, katedra San Ildefonso, Pałac Rządowy, Teatr Peon, Casa Montejo - rezydencja rodziny konkwistadora, jedna z najpiekniejszych budowli z okresu kolonizacji hiszpańskiej. Przejazd do BECAL, którego spuścizną jest produkcja słomkowych kapeluszy Panama. Przejazd do CAMPECHE, wieczorny spacer po urokliwym kolonialnym centrum miasta. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie CAMPECHE, które jest żywym muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Spacer po odrestaurowanym historycznym centrum, wpisanym na listę UNESCO. Baszty, pomniki, pozostałości po murach miejskich oraz pięknie odnowione wielobarwne kamieniczki nadają miastu specyficzną atmosferę romantyzmu. Zwiedzanie katedry i fortec zbudowanych dla ochrony przed piratami. Przejazd do małej wioski rybackiej ISLA AGUADA nad największą laguną w Meksyku - LAGUNA DE TERMINOS. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) rejs łódką, który jest wspaniałą okazją do podziwiania bujnej roślinności lasów namorzynowych, obserwacji pelikanów i delfinów. Przejazd do Palenque. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie PALENQUE, starożytnej stolicy regionu. Strefa archeologiczna wpisana na listę UNESCO, ze wszystkich na świecie najlepiej pokazuje harmonię Majów z otaczającą ich przyrodą. Pięknie położone na wysokim tarasie wśród lasów, wzgórz, rzek i wodospadów. Postój nad wodospadami AGUA AZUL na rzece Tulija. Możliwość kąpieli. Powrót do hotelu. Nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd południową częścią Jukatanu pełną starożytnych miast, ważnych ośrodków w czasach kultury Majów, do strefy archeologicznej BECAN, otoczonej fosą, która wskazuje na to, że Becan miało strategiczne znaczenie. Najwyższa z piramid w Becan mierzy 30 m wysokości. Przejazd do KOHUNLICH, gdzie piękne ogrody otaczają prehiszpańskie świątynie i wielką kamienną maskę na schodach do głównej świątyni. Przejazd do Chetumal. Zakwaterowanie. Nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TULUM, położonego na wysokim skalistym brzegu. Zwiedzanie miasta "zstępujacych bogów", gdzie bujna tropikalna przyroda łączy się z biało-szarą architekturą. Tulum - dawną twierdzę Majów otacza mur obronny z pięcioma bramami prowadzącymi do zespołu pałacu i świątyń. Czas wolny na kąpiel w Morzu Karaibskim. Przejazd do hotelu w Cancun. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.8.-10. DZIEŃ. Wypoczynek w Cancun (all inclusive). Fakultatywnie (za dodatkową opłatą) rejs po karaibskich wodach katamarnem na wyspę Isla Mujeres słynącą z dziewiczych plaż i wspaniałej rafy koralowej. Postój przy naturalnej rafie z możliwością snurkowania i podglądania podwodnego świata. Krótki spacer po miasteczku na Isla Mujeres. Obiad z open barem w klubie na plaży udostępnionym tylko dla pasażerów katamaranu. Czas wolny na posiłek, relaks i kąpiel. Powrót do Cancun.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski

12. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach***/**** na trasie objazdu, 4 w hotelu**** w Cancun (możliwość zakwaterowania 3 osób, przy czym w pokoju znajdują się tylko 2 łóżka typu queen size) • wyżywienie: 6 śniadań, w 8.-10. dniu: all inclusive w hotelu w Cancún, • przelot Warszawa-Cancun-Warszawa • przejazd komfortowym, klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 100 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień/os.Opłaty fakultatywne: rejs na wyspe Isla Mujeres ok. 120 USD/os.Dopłata do klasy Premium w samolocie/os. od: 1500 PLN.


Opis hotelu Majowie z Jukatanu według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Meksyk / Meksyk

Opis oferty:

CANCUN-TULUM-SIAN KA'AN-KOHUNLICH-CHICANNA-PALENQUE-AGUA AZUL-CAMPECHE-UXMAL-MÉRIDA-CHICHÉN ITZÁ-IKKIL- ISLA DE MUJERES-CANCUN/PLAYA DEL CARMENWażne stanowiska archeologiczne z imponującymi zabytkami minionych cywilizacji i pełne niepowtarzalnej atmosfery kolonialne miasteczka. Na trasie Chichen Itza, najbardziej znany na Jukatanie zespół piramid, znakomicie zachowana metropolia Majów, niezapomniana kąpiel w cenotach - zalanych wodą jaskiniach ukrytych w środku dżungli. Tradycyjne kolorowe stroje, muzyka, lokalna kuchnia tworzą niesamowita atmosferę. Po wspaniałej wyprawie po Jukatanie czeka fantastyczny wypoczynek w Cancun lub Playa del Carmen, najsłynniejszym meksykańskim kurorcie. Piękne białe plaże i lazurowe Morze Karaibskie to wakacyjny raj dla wielbicieli słońca i dobrej zabawy. Trasa w Meksyku: ok. 1900 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do CANCUN. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TULUM, położonego na wysokim skalistym brzegu. Zwiedzanie miasta "zstępujących bogów", gdzie bujna tropikalna przyroda łączy się z biało-szarą architekturą. Dawną twierdzę Majów, otacza mur obronny z pięcioma bramami prowadzącymi do zespołu pałacu i świątyń. Przejazd i rejs łódkami przez wpisany na listę UNESCO rezerwat biosfery SIAN KA'AN. Ochroną objęte są bujne lasy namorzynowe, las tropikalny oraz piękne rafy koralowe. Podczas rejsu spotkać można wiele gatunków zwierząt w tym krokodyle, tapiry. Rezerwat zamieszkany jest przez około 300 gatunków ptaków. Przejazd do hotelu w Chetumal, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez południową część półwyspu Jukatan, pełną starożytnych miast, aktywnych ośrodków w czasach kultury Majów do KOHUNLICH. Piękne ogrody otaczają prehiszpańskie świątynie i wielką kamienną maskę na schodach do głównej świątyni. Obiad. Przejazd do CHICANNA z ruinami miasta Majów. Przejazd do hotelu w Palenque, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie PALENQUE, starożytnej stolicy regionu. Strefa archeologiczna wpisana na listę UNESCO, ze wszystkich na świecie najlepiej pokazuje harmonię Majów z otaczających środowiskiem. Jest pięknie położona na wysokim tarasie wśród lasów, wzgórz, rzek i wodospadów. Postój nad fascynującymi wodospadami AGUA AZUL na rzece Tulija. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CAMPECHE, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Spacer po odrestaurowanym historycznym centrum, wpisanym na listę UNESCO. Baszty, pomniki, pozostałości po murach miejskich i pięknie odnowione, wielobarwne kamieniczki nadają miastu specyficzną atmosferę romantyzmu. Zwiedzanie katedry i fortec zbudowanych dla ochrony przed piratami. Przejazd do Uxmal, będącego pod patronatem UNESCO, z jednym z najpiękniejszych stanowisk archeologicznych na półwyspie Jukatan, gdzie znajdują się słynne ruiny miasta Majów. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie UXMAL: Wielka Piramida Maga zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Przejazd do Muzeum Kakao, gdzie można poznać ciekawą historię tego aromatycznego produktu. Przejazd do MÉRIDY, stolicy półwyspu, kolonialnego miasta na zachodzie półwyspu Jukatan. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami: główny plac Plaza Mayor, katedra San Idelfonso, Pałac Rządowy, Teatr Peon, Casa Montejo - rezydencja rodziny konkwistadora, jedna z najpiękniejszych budowli z okresu kolonizacji hiszpańskiej. Spacer wzdłuż eleganckiej ulicy Paseo Montejo, przypominającej paryskie bulwary. Kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejażdżka bryczką po historycznym centrum Meridy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, jednego z siedmiu nowych cudów świata, najbardziej intrygującego miasta Majów na całym półwyspie Jukatan, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin, wśród których znajdują się m.in. Piramida Cuculcana, Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę. Przejazd do tropikalnych ogrodów IKKIL. Możliwość kąpieli w cenocie - naturalnej studni krasowej, utworzonej w skale wapiennej, o krystalicznie czystej wodzie. Starożytni Majowie uważali takie studnie za przejścia do świata bogów. Obiad. Przejazd do Cancun, popularnego kurortu nad Morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.

Wypoczynek na plaży lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka promem na ISLA DE MUJERES, co po hiszpańsku znaczy: Wyspa Kobiet. Wypoczynek w scenerii gajów kokosowych na romantycznej Playa Norte. Możliwość snurkowania (dodatkowo płatne - ok. 35 USD) lub wypożyczenia roweru i wycieczki po wyspie na południowe klify z latarnią morską i świątynią bogini Ixchel. Oprócz wylęgarni żółwi warto zobaczyć również piracką hacjendę Mundaca. Powrót do hotelu, nocleg.

9.-10. DZIEŃ.

Wypoczynek w CANCUN/PLAYA DEL CARMEN. Nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów: 6 w hotelach***/**** na trasie wycieczki, 4 w Cancun w wybranym hotelu; 2-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: 10 śniadań, 2 kolacje, 3 obiady • przelot • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 180 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Opłaty fakultatywne: rejs na wyspę Isla Mujeres: ok. 130 USD/os.; przejażdżka bryczką konną ok. 15 USD/os. (bez napiwku dla powożącego).Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji do Meksyku?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Meksyk / Meksyk

Opis oferty:

CANCUN-TULUM-SIAN KA'AN-KOHUNLICH-CHICANNA-PALENQUE-AGUA AZUL-CAMPECHE-UXMAL-MÉRIDA-CHICHÉN ITZÁ-IKKIL- ISLA DE MUJERES-CANCUN/PLAYA DEL CARMENWażne stanowiska archeologiczne z imponującymi zabytkami minionych cywilizacji i pełne niepowtarzalnej atmosfery kolonialne miasteczka. Na trasie Chichen Itza, najbardziej znany na Jukatanie zespół piramid, znakomicie zachowana metropolia Majów, niezapomniana kąpiel w cenotach - zalanych wodą jaskiniach ukrytych w środku dżungli. Tradycyjne kolorowe stroje, muzyka, lokalna kuchnia tworzą niesamowita atmosferę. Po wspaniałej wyprawie po Jukatanie czeka fantastyczny wypoczynek w Cancun lub Playa del Carmen, najsłynniejszym meksykańskim kurorcie. Piękne białe plaże i lazurowe Morze Karaibskie to wakacyjny raj dla wielbicieli słońca i dobrej zabawy. Trasa w Meksyku: ok. 1900 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do CANCUN. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TULUM, położonego na wysokim skalistym brzegu. Zwiedzanie miasta "zstępujących bogów", gdzie bujna tropikalna przyroda łączy się z biało-szarą architekturą. Dawną twierdzę Majów, otacza mur obronny z pięcioma bramami prowadzącymi do zespołu pałacu i świątyń. Przejazd i rejs łódkami przez wpisany na listę UNESCO rezerwat biosfery SIAN KA'AN. Ochroną objęte są bujne lasy namorzynowe, las tropikalny oraz piękne rafy koralowe. Podczas rejsu spotkać można wiele gatunków zwierząt w tym krokodyle, tapiry. Rezerwat zamieszkany jest przez około 300 gatunków ptaków. Przejazd do hotelu w Chetumal, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez południową część półwyspu Jukatan, pełną starożytnych miast, aktywnych ośrodków w czasach kultury Majów do KOHUNLICH. Piękne ogrody otaczają prehiszpańskie świątynie i wielką kamienną maskę na schodach do głównej świątyni. Obiad. Przejazd do CHICANNA z ruinami miasta Majów. Przejazd do hotelu w Palenque, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie PALENQUE, starożytnej stolicy regionu. Strefa archeologiczna wpisana na listę UNESCO, ze wszystkich na świecie najlepiej pokazuje harmonię Majów z otaczających środowiskiem. Jest pięknie położona na wysokim tarasie wśród lasów, wzgórz, rzek i wodospadów. Postój nad fascynującymi wodospadami AGUA AZUL na rzece Tulija. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CAMPECHE, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Spacer po odrestaurowanym historycznym centrum, wpisanym na listę UNESCO. Baszty, pomniki, pozostałości po murach miejskich i pięknie odnowione, wielobarwne kamieniczki nadają miastu specyficzną atmosferę romantyzmu. Zwiedzanie katedry i fortec zbudowanych dla ochrony przed piratami. Przejazd do Uxmal, będącego pod patronatem UNESCO, z jednym z najpiękniejszych stanowisk archeologicznych na półwyspie Jukatan, gdzie znajdują się słynne ruiny miasta Majów. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie UXMAL: Wielka Piramida Maga zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Przejazd do Muzeum Kakao, gdzie można poznać ciekawą historię tego aromatycznego produktu. Przejazd do MÉRIDY, stolicy półwyspu, kolonialnego miasta na zachodzie półwyspu Jukatan. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami: główny plac Plaza Mayor, katedra San Idelfonso, Pałac Rządowy, Teatr Peon, Casa Montejo - rezydencja rodziny konkwistadora, jedna z najpiękniejszych budowli z okresu kolonizacji hiszpańskiej. Spacer wzdłuż eleganckiej ulicy Paseo Montejo, przypominającej paryskie bulwary. Kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejażdżka bryczką po historycznym centrum Meridy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, jednego z siedmiu nowych cudów świata, najbardziej intrygującego miasta Majów na całym półwyspie Jukatan, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin, wśród których znajdują się m.in. Piramida Cuculcana, Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę. Przejazd do tropikalnych ogrodów IKKIL. Możliwość kąpieli w cenocie - naturalnej studni krasowej, utworzonej w skale wapiennej, o krystalicznie czystej wodzie. Starożytni Majowie uważali takie studnie za przejścia do świata bogów. Obiad. Przejazd do Cancun, popularnego kurortu nad Morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.

Wypoczynek na plaży lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka promem na ISLA DE MUJERES, co po hiszpańsku znaczy: Wyspa Kobiet. Wypoczynek w scenerii gajów kokosowych na romantycznej Playa Norte. Możliwość snurkowania (dodatkowo płatne - ok. 35 USD) lub wypożyczenia roweru i wycieczki po wyspie na południowe klify z latarnią morską i świątynią bogini Ixchel. Oprócz wylęgarni żółwi warto zobaczyć również piracką hacjendę Mundaca. Powrót do hotelu, nocleg.

9.-10. DZIEŃ.

Wypoczynek w CANCUN/PLAYA DEL CARMEN. Nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów: 6 w hotelach***/**** na trasie wycieczki, 4 w Cancun w wybranym hotelu; 2-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: 10 śniadań, 2 kolacje, 3 obiady • przelot • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 180 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Opłaty fakultatywne: rejs na wyspę Isla Mujeres: ok. 130 USD/os.; przejażdżka bryczką konną ok. 15 USD/os. (bez napiwku dla powożącego).


Opis hotelu Majowie z Jukatanu według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Meksyk / Meksyk

Opis oferty:

CANCUN-TULUM-SIAN KA'AN-KOHUNLICH-CHICANNA-PALENQUE-AGUA AZUL-CAMPECHE-UXMAL-MÉRIDA-CHICHÉN ITZÁ-IKKIL- ISLA DE MUJERES-CANCUN/PLAYA DEL CARMENWażne stanowiska archeologiczne z imponującymi zabytkami minionych cywilizacji i pełne niepowtarzalnej atmosfery kolonialne miasteczka. Na trasie Chichen Itza, najbardziej znany na Jukatanie zespół piramid, znakomicie zachowana metropolia Majów, niezapomniana kąpiel w cenotach - zalanych wodą jaskiniach ukrytych w środku dżungli. Tradycyjne kolorowe stroje, muzyka, lokalna kuchnia tworzą niesamowita atmosferę. Po wspaniałej wyprawie po Jukatanie czeka fantastyczny wypoczynek w Cancun lub Playa del Carmen, najsłynniejszym meksykańskim kurorcie. Piękne białe plaże i lazurowe Morze Karaibskie to wakacyjny raj dla wielbicieli słońca i dobrej zabawy. Trasa w Meksyku: ok. 1900 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do CANCUN. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TULUM, położonego na wysokim skalistym brzegu. Zwiedzanie miasta "zstępujących bogów", gdzie bujna tropikalna przyroda łączy się z biało-szarą architekturą. Dawną twierdzę Majów, otacza mur obronny z pięcioma bramami prowadzącymi do zespołu pałacu i świątyń. Przejazd i rejs łódkami przez wpisany na listę UNESCO rezerwat biosfery SIAN KA'AN. Ochroną objęte są bujne lasy namorzynowe, las tropikalny oraz piękne rafy koralowe. Podczas rejsu spotkać można wiele gatunków zwierząt w tym krokodyle, tapiry. Rezerwat zamieszkany jest przez około 300 gatunków ptaków. Przejazd do hotelu w Chetumal, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez południową część półwyspu Jukatan, pełną starożytnych miast, aktywnych ośrodków w czasach kultury Majów do KOHUNLICH. Piękne ogrody otaczają prehiszpańskie świątynie i wielką kamienną maskę na schodach do głównej świątyni. Obiad. Przejazd do CHICANNA z ruinami miasta Majów. Przejazd do hotelu w Palenque, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie PALENQUE, starożytnej stolicy regionu. Strefa archeologiczna wpisana na listę UNESCO, ze wszystkich na świecie najlepiej pokazuje harmonię Majów z otaczających środowiskiem. Jest pięknie położona na wysokim tarasie wśród lasów, wzgórz, rzek i wodospadów. Postój nad fascynującymi wodospadami AGUA AZUL na rzece Tulija. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CAMPECHE, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Spacer po odrestaurowanym historycznym centrum, wpisanym na listę UNESCO. Baszty, pomniki, pozostałości po murach miejskich i pięknie odnowione, wielobarwne kamieniczki nadają miastu specyficzną atmosferę romantyzmu. Zwiedzanie katedry i fortec zbudowanych dla ochrony przed piratami. Przejazd do Uxmal, będącego pod patronatem UNESCO, z jednym z najpiękniejszych stanowisk archeologicznych na półwyspie Jukatan, gdzie znajdują się słynne ruiny miasta Majów. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie UXMAL: Wielka Piramida Maga zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Przejazd do Muzeum Kakao, gdzie można poznać ciekawą historię tego aromatycznego produktu. Przejazd do MÉRIDY, stolicy półwyspu, kolonialnego miasta na zachodzie półwyspu Jukatan. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami: główny plac Plaza Mayor, katedra San Idelfonso, Pałac Rządowy, Teatr Peon, Casa Montejo - rezydencja rodziny konkwistadora, jedna z najpiękniejszych budowli z okresu kolonizacji hiszpańskiej. Spacer wzdłuż eleganckiej ulicy Paseo Montejo, przypominającej paryskie bulwary. Kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejażdżka bryczką po historycznym centrum Meridy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, jednego z siedmiu nowych cudów świata, najbardziej intrygującego miasta Majów na całym półwyspie Jukatan, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin, wśród których znajdują się m.in. Piramida Cuculcana, Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę. Przejazd do tropikalnych ogrodów IKKIL. Możliwość kąpieli w cenocie - naturalnej studni krasowej, utworzonej w skale wapiennej, o krystalicznie czystej wodzie. Starożytni Majowie uważali takie studnie za przejścia do świata bogów. Obiad. Przejazd do Cancun, popularnego kurortu nad Morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.

Wypoczynek na plaży lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka promem na ISLA DE MUJERES, co po hiszpańsku znaczy: Wyspa Kobiet. Wypoczynek w scenerii gajów kokosowych na romantycznej Playa Norte. Możliwość snurkowania (dodatkowo płatne - ok. 35 USD) lub wypożyczenia roweru i wycieczki po wyspie na południowe klify z latarnią morską i świątynią bogini Ixchel. Oprócz wylęgarni żółwi warto zobaczyć również piracką hacjendę Mundaca. Powrót do hotelu, nocleg.

9.-10. DZIEŃ.

Wypoczynek w CANCUN/PLAYA DEL CARMEN. Nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów: 6 w hotelach***/**** na trasie wycieczki, 4 w Cancun w wybranym hotelu; 2-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: 10 śniadań, 2 kolacje, 3 obiady • przelot • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 180 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Opłaty fakultatywne: rejs na wyspę Isla Mujeres: ok. 130 USD/os.; przejażdżka bryczką konną ok. 15 USD/os. (bez napiwku dla powożącego).