cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Rejs Marzeń i Rzym, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Rejs Marzeń i Rzym, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Rejs Marzeń i Rzym, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Rejs Marzeń i Rzym, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Rejs Marzeń i Rzym, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Rejs Marzeń i Rzym, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Rejs Marzeń i Rzym, Włochy
1 / 7
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Rejs Marzeń i Rzym

Włochy
Ocena wycieczki objazdowej Rejs Marzeń i Rzym:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Rejs Marzeń i Rzym w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Włoch?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Rzym • Watykan • Civitavecchia • Palermo • Cagliari • Palma de Mallorca • Walencja • Marsylia • Genua Wspaniała morska przygoda i zwiedzanie fascynujących miast basenu Morza Śródziemnego. Na trasie rejsu aż 3 kraje: Włochy, Hiszpania i Francja. W programie rejsu fakultatywne profesjonalnie zorganizowane przez armatora wycieczki w głąb lądu. Niepowtarzalna okazja poznania wielu słynnych miejsc w ciągu 10 dni! Asysta polskiego pilota pomoże w zorganizowaniu czasu wolnego dla tych, którzy zapragną zwiedzać indywidualnie. Na pokładzie statku można połączyć relaks z fantastyczną zabawą, bo pływający hotel oferuje wiele atrakcji. Baseny, kasyno, dyskoteki, programy rozrywkowe to tylko część propozycji na czas wolny.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do RZYMU. Transfer do hotelu. Przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum Rzymu na Piazza di Spagna ze Schodami Hiszpańskimi - najsłynniejszymi schodami w Europie. Spacer po wzgórzu Pincio górującym nad miastem, z pięknymi willami, zwanym przez starożytnych Rzymian "wzgórzem ogrodów". Dzisiaj znajduje się tu park, często nazywany rzymskim Laskiem Bulońskim. Jego największą atrakcją jest piękna panorama miasta, a także zegar wodny i liczne rzeźby. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WATYKANU. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki św. Piotra i placu św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie stolicy chrześcijaństwa. Przejazd do CIVITAVECCHIA, miasta i portu znajdującego się 70 km od Rzymu, zaokrętowanie na statku. O godz. 17.00 wypłynięcie z portu w kierunku Sycylii. Nocleg.

3. DZIEŃ.

Ok. godz. 9.00 wpłynięcie do portu w PALERMO, stolicy Sycylii. Pierwsze wzmianki o wyspie jako kolonii fenickiej pochodzą ze starożytności. Spacer z pilotem po porcie i mieście. Do najbardziej interesujących zabytków i miejsc w mieście, które warto zobaczyć należą: katedra S. Rosalia, fontanny, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami normańsko-saraceńskimi. Słynne są także katakumby w klasztorze Kapucynów mieszczące mumie mnichów i osób świeckich, kaplica Palatyńska. Czas wolny, powrót na statek. O godz. 15.00 wypłynięcie z portu w kierunku Sardynii, nocleg.

4. DZIEŃ.

Ok. godz. 8.00 wpłynięcie do CAGLIARI - stolicy autonomicznej Sardynii, założonej na przełomie VIII/VII wieku p.n.e. przez Fenicjan. Ważny port morski, ze względu na swoje strategiczne położenie często przechodził we władanie nowych władców, aby ostatecznie w 1870 roku wejść w skład Włoch. Bliska odległość miasta od portu zachęca do odwiedzenia najciekawszych miejsc, takich jak: stare miasto -XIII w. zamek górujący nad miastem - Castello, ogrody miejskie, galeria sztuki nowoczesnej, amfiteatr rzymski z II w., wiele interesujących kościołów i kamienic. Spacer po mieście. Czas wolny, powrót na statek. O godz. 18.00 wypłynięcie z portu w kierunku Hiszpanii. Nocleg.

5. DZIEŃ.

Ok. godz. 15.00 wpłynięcie do PALMA DE MALLORCA - stolicy autonomicznego regionu Balearów i największego miasta na Majorce. Znane jako jeden z największych ośrodków turystycznych świata, szczególnie lubiane przez artystów. Do największych atrakcji wyspy można zaliczyć: katedrę La Seu, pałac zarządców mauretańskich, będący później siedzibą królów Majorki, łaźnie arabskie, katedrę św. Franciszka z XIII w., zamek Bellver i muzea. Czas wolny. Powrót na statek. O godz. 24.00 wypłynięcie z portu w kierunku Walencji.

6. DZIEŃ.

Ok. godz. 9.00 wpłynięcie do WALENCJI, trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii z małą starówką, wokół której skupione są najważniejsze zabytki, ważnego portu handlowego i pasażerskiego. Jest tu dużo zieleni, ogrody, parki, drzewka pomarańczowe. Spacer z pilotem po porcie i mieście. Do najbardziej interesujących zabytków i miejsc w mieście, które warto zobaczyć należą: katedra, bazylika, Giełda Jedwabiu, ogród botaniczny, hala targowa, Miasteczko Sztuki i Nauki. Czas wolny. Powrót na statek. O godz. 16.00 wypłynięcie z portu w kierunku Francji. Nocleg.

7. DZIEŃ.

Ok. godz. 13.00 wpłynięcie do MARSYLII - stolicy Prowansji, drugiego co do wielkości miasta Francji, założonego w 600 r. p.n.e. jako kolonia grecka o nazwie Massalia. Spacer z pilotem po starym porcie. Do najbardziej interesujących zabytków i miejsc, które warto zobaczyć należą: forty św. Mikołaja i Jana, Bazylika Norte Dame de la Garde. Czas wolny, powrót na statek. O godz. 20.00 wypłynięcie z portu w kierunku Włoch, nocleg.

8. DZIEŃ.

Ok. godz. 9.00 wpłynięcie do GENUI, największego miasta portowego Włoch. Spacer z pilotem po porcie i mieście. Do najbardziej interesujących zabytków i miejsc w mieście, które warto zobaczyć należą: latarnia morska, dom Krzysztofa Kolumba, Piazza de Ferrari, teatr Carlo Felice, Palazzo Ducale, Katedra San Lorenzo, Via Luccoli i Via Garibaldi z eleganckimi pałacami. Czas wolny. Powrót na statek. O godz. 18.00 wypłynięcie z portu w kierunku Civitavecchia, nocleg.

9. DZIEŃ.

Ok. godz. 7.00 wpłynięcie do portu. Zejście z pokładu. Przejazd do RZYMU, zakwaterowanie w hotelu. Przejazd metrem do centrum. Zwiedzanie: wnętrze Koloseum - symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum, Kapitol - centrum miasta od czasów starożytnych, przebudowany wg projektu samego Michała Anioła, Piazza Venezia z pomnikiem Wiktora Emanuela II, Piazza Rotonda z Panteonem - antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela. Następnie: barokowy Piazza Navona z fontanną Quattro Fiumi i mały plac z monumentalną fontanną di Trevi, upamiętnioną w filmie "La Dolce Vita". Spacer przez via del Corso do via Condotti, słynnej ze sklepów "alta moda", a także kawiarni Café Greco. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

9 noclegów: 2 w hotelach ***/**** w Rzymie, 2- i 3-os. pokoje z łazienkami, 7 noclegów na statku****+ MSC Splendida, kabiny wewnętrzne 2-os. • wyżywienie: 2 śniadania w hotelach, na statku (bufet): 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji • przelot: Warszawa-Rzym-Warszawa • transfery zgodnie z programem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

MSC Splendida

- dane techniczne:rok budowy: 2009, liczba pasażerów: 3274, liczba załogi: 1370, liczba pokładów: 13, tonaż: 137936 ton, długość: 334 m, szerokość: 38 m, prędkość: 23 węzły.

Kabina wewnętrzna

(także dla osób niepełnosprawnych): powierzchnia: ok. 16 m², łóżko typu queen size lub dwa łóżka pojedyncze, łazienka z prysznicem, telewizja satelitarna, telefon, minibar, sejf, klimatyzacja, całodobowy room-service, dostęp do WI-FI (płatny).

Kabina z oknem

(także dla osób niepełnosprawnych): powierzchnia: 17-20 m², okno z widokiem na morze, łóżko typu queen size lub dwa łóżka pojedyncze, łazienka z prysznicem, telewizja satelitarna, telefon, minibar, sejf, klimatyzacja, całodobowy room-service, dostęp do WI-FI (płatny).

Kabina z balkonem

: powierzchnia wraz z balkonem: 22-26 m², prywatny balkon (krzesła i stolik), łóżko typu queen size lub dwa łóżka pojedyncze, sofa, łazienka z prysznicem, telewizja satelitarna, telefon, minibar, sejf, klimatyzacja, całodobowy room-service, dostęp do Wi-Fi (płatny).

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej i taksa klimatyczna: ok. 200 EUR.Obowiązkowe napiwki dla załogi statku: dorośli: ok. 9 EUR/os./dzień, dzieci: 4,5 EUR/os./dzień.Dopłaty do: kabiny zewnętrznej z oknem: 800 PLN/os., kabiny z balkonem: 1500 PLN/os., kabiny 1-os.: na zapytanie.Pomoc pilota przy organizowaniu pobytu w portach. Możliwość zwiedzania z polskojęzycznym przewodnikiem (lub tłumaczeniem na język polski) na wyłączność dla grupy ITAKI za dodatkową opłatą. Koszt usługi zależy od ilości chętnych i dostępności przewodników.Przejazdy po Rzymie/Watykanie środkami komunikacji miejskiej. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych organizowanych przez armatora z portów, do których cumuje statek, płatne w biurze wycieczkowym na pokładzie statku, realizowane w języku angielskim. Ceny: od ok. 50 EUR/1 wycieczka, dzieci: od ok. 40 EUR.Wymagane jest podanie danych paszportowych lub z dowodu osobistego (seria, numer, data wydania i ważności, organ wydający, miejsce urodzenia, obywatelstwo) najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Brak powyższych danych lub podanie niekompletnych danych uniemożliwi zaokrętowanie na statku.


Opis hotelu Rejs Marzeń i Rzym według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Rzym • Watykan • Civitavecchia • Palermo • Cagliari • Palma de Mallorca • Walencja • Marsylia • Genua Wspaniała morska przygoda i zwiedzanie fascynujących miast basenu Morza Śródziemnego. Na trasie rejsu aż 3 kraje: Włochy, Hiszpania i Francja. W programie rejsu fakultatywne profesjonalnie zorganizowane przez armatora wycieczki w głąb lądu. Niepowtarzalna okazja poznania wielu słynnych miejsc w ciągu 10 dni! Asysta polskiego pilota pomoże w zorganizowaniu czasu wolnego dla tych, którzy zapragną zwiedzać indywidualnie. Na pokładzie statku można połączyć relaks z fantastyczną zabawą, bo pływający hotel oferuje wiele atrakcji. Baseny, kasyno, dyskoteki, programy rozrywkowe to tylko część propozycji na czas wolny.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do RZYMU. Transfer do hotelu. Przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum Rzymu na Piazza di Spagna ze Schodami Hiszpańskimi - najsłynniejszymi schodami w Europie. Spacer po wzgórzu Pincio górującym nad miastem, z pięknymi willami, zwanym przez starożytnych Rzymian "wzgórzem ogrodów". Dzisiaj znajduje się tu park, często nazywany rzymskim Laskiem Bulońskim. Jego największą atrakcją jest piękna panorama miasta, a także zegar wodny i liczne rzeźby. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WATYKANU. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki św. Piotra i placu św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie stolicy chrześcijaństwa. Przejazd do CIVITAVECCHIA, miasta i portu znajdującego się 70 km od Rzymu, zaokrętowanie na statku. O godz. 17.00 wypłynięcie z portu w kierunku Sycylii. Nocleg.

3. DZIEŃ.

Ok. godz. 9.00 wpłynięcie do portu w PALERMO, stolicy Sycylii. Pierwsze wzmianki o wyspie jako kolonii fenickiej pochodzą ze starożytności. Spacer z pilotem po porcie i mieście. Do najbardziej interesujących zabytków i miejsc w mieście, które warto zobaczyć należą: katedra S. Rosalia, fontanny, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami normańsko-saraceńskimi. Słynne są także katakumby w klasztorze Kapucynów mieszczące mumie mnichów i osób świeckich, kaplica Palatyńska. Czas wolny, powrót na statek. O godz. 15.00 wypłynięcie z portu w kierunku Sardynii, nocleg.

4. DZIEŃ.

Ok. godz. 8.00 wpłynięcie do CAGLIARI - stolicy autonomicznej Sardynii, założonej na przełomie VIII/VII wieku p.n.e. przez Fenicjan. Ważny port morski, ze względu na swoje strategiczne położenie często przechodził we władanie nowych władców, aby ostatecznie w 1870 roku wejść w skład Włoch. Bliska odległość miasta od portu zachęca do odwiedzenia najciekawszych miejsc, takich jak: stare miasto -XIII w. zamek górujący nad miastem - Castello, ogrody miejskie, galeria sztuki nowoczesnej, amfiteatr rzymski z II w., wiele interesujących kościołów i kamienic. Spacer po mieście. Czas wolny, powrót na statek. O godz. 18.00 wypłynięcie z portu w kierunku Hiszpanii. Nocleg.

5. DZIEŃ.

Ok. godz. 15.00 wpłynięcie do PALMA DE MALLORCA - stolicy autonomicznego regionu Balearów i największego miasta na Majorce. Znane jako jeden z największych ośrodków turystycznych świata, szczególnie lubiane przez artystów. Do największych atrakcji wyspy można zaliczyć: katedrę La Seu, pałac zarządców mauretańskich, będący później siedzibą królów Majorki, łaźnie arabskie, katedrę św. Franciszka z XIII w., zamek Bellver i muzea. Czas wolny. Powrót na statek. O godz. 24.00 wypłynięcie z portu w kierunku Walencji.

6. DZIEŃ.

Ok. godz. 9.00 wpłynięcie do WALENCJI, trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii z małą starówką, wokół której skupione są najważniejsze zabytki, ważnego portu handlowego i pasażerskiego. Jest tu dużo zieleni, ogrody, parki, drzewka pomarańczowe. Spacer z pilotem po porcie i mieście. Do najbardziej interesujących zabytków i miejsc w mieście, które warto zobaczyć należą: katedra, bazylika, Giełda Jedwabiu, ogród botaniczny, hala targowa, Miasteczko Sztuki i Nauki. Czas wolny. Powrót na statek. O godz. 16.00 wypłynięcie z portu w kierunku Francji. Nocleg.

7. DZIEŃ.

Ok. godz. 13.00 wpłynięcie do MARSYLII - stolicy Prowansji, drugiego co do wielkości miasta Francji, założonego w 600 r. p.n.e. jako kolonia grecka o nazwie Massalia. Spacer z pilotem po starym porcie. Do najbardziej interesujących zabytków i miejsc, które warto zobaczyć należą: forty św. Mikołaja i Jana, Bazylika Norte Dame de la Garde. Czas wolny, powrót na statek. O godz. 20.00 wypłynięcie z portu w kierunku Włoch, nocleg.

8. DZIEŃ.

Ok. godz. 9.00 wpłynięcie do GENUI, największego miasta portowego Włoch. Spacer z pilotem po porcie i mieście. Do najbardziej interesujących zabytków i miejsc w mieście, które warto zobaczyć należą: latarnia morska, dom Krzysztofa Kolumba, Piazza de Ferrari, teatr Carlo Felice, Palazzo Ducale, Katedra San Lorenzo, Via Luccoli i Via Garibaldi z eleganckimi pałacami. Czas wolny. Powrót na statek. O godz. 18.00 wypłynięcie z portu w kierunku Civitavecchia, nocleg.

9. DZIEŃ.

Ok. godz. 7.00 wpłynięcie do portu. Zejście z pokładu. Przejazd do RZYMU, zakwaterowanie w hotelu. Przejazd metrem do centrum. Zwiedzanie: wnętrze Koloseum - symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum, Kapitol - centrum miasta od czasów starożytnych, przebudowany wg projektu samego Michała Anioła, Piazza Venezia z pomnikiem Wiktora Emanuela II, Piazza Rotonda z Panteonem - antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela. Następnie: barokowy Piazza Navona z fontanną Quattro Fiumi i mały plac z monumentalną fontanną di Trevi, upamiętnioną w filmie "La Dolce Vita". Spacer przez via del Corso do via Condotti, słynnej ze sklepów "alta moda", a także kawiarni Café Greco. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

9 noclegów: 2 w hotelach ***/**** w Rzymie, 2- i 3-os. pokoje z łazienkami, 7 noclegów na statku****+ MSC Splendida, kabiny wewnętrzne 2-os. • wyżywienie: 2 śniadania w hotelach, na statku (bufet): 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji • przelot: Warszawa-Rzym-Warszawa • transfery zgodnie z programem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

MSC Splendida

- dane techniczne: rok budowy: 2009, liczba pasażerów: 3274, liczba załogi: 1370, liczba pokładów: 13, tonaż: 137936 ton, długość: 334 m, szerokość: 38 m, prędkość: 23 węzły.

Kabina wewnętrzna

(także dla osób niepełnosprawnych): powierzchnia: ok. 16 m2, łóżko typu queen size lub dwa łóżka pojedyncze, łazienka z prysznicem, telewizja satelitarna, telefon, minibar, sejf, klimatyzacja, całodobowy room-service, dostęp do WI-FI (płatny).

Kabina z oknem

(także dla osób niepełnosprawnych): powierzchnia: 17-20 m2, okno z widokiem na morze, łóżko typu queen size lub dwa łóżka pojedyncze, łazienka z prysznicem, telewizja satelitarna, telefon, minibar, sejf, klimatyzacja, całodobowy room-service, dostęp do WI-FI (płatny).

Kabina z balkonem

: powierzchnia wraz z balkonem: 22-26 m2, prywatny balkon (krzesła i stolik), łóżko typu queen size lub dwa łóżka pojedyncze, sofa, łazienka z prysznicem, telewizja satelitarna, telefon, minibar, sejf, klimatyzacja, całodobowy room-service, dostęp do WI-FI (płatny).

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej i taksa klimatyczna: ok. 200 EUR.Obowiązkowe napiwki dla załogi statku: dorośli: ok. 9 EUR/os./dzień, dzieci: 4,5 EUR/os./dzień.Dopłaty do: kabiny zewnętrznej z oknem: 800 PLN/os., kabiny z balkonem: 1500 PLN/os., kabiny 1-os.: na zapytanie.Pomoc pilota przy organizowaniu pobytu w portach. Możliwość zwiedzania z polskojęzycznym przewodnikiem (lub tłumaczeniem na język polski) na wyłączność dla grupy ITAKI za dodatkową opłatą. Koszt usługi zależy od ilości chętnych i dostępności przewodników.Przejazdy po Rzymie/Watykanie środkami komunikacji miejskiej. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych organizowanych przez armatora z portów, do których cumuje statek, płatne w biurze wycieczkowym na pokładzie statku, realizowane w języku angielskim. Ceny: od ok. 50 EUR/1 wycieczka, dzieci: od ok. 40 EUR.Przy zakupie wycieczki wymagane podanie danych z paszportu lub dowodu osobistego.