cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Ma Normandie, Francja
  • Wycieczka objazdowa Ma Normandie, Francja
  • Wycieczka objazdowa Ma Normandie, Francja
  • Wycieczka objazdowa Ma Normandie, Francja
  • Wycieczka objazdowa Ma Normandie, Francja
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Ma Normandie

Francja
Ocena wycieczki objazdowej Ma Normandie:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Ma Normandie w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Francji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Francja / Francja

Opis oferty:

Paryż • Rouen • Étretat • Pont de Normandie • Honfleur • Deauville • Lisieux • Caen • Mont Saint-Michel • Wyspa Jersay • Saint Helier • Saint Malo • Rennes • Camembert • GivernyPiaszczyste plaże i pionowe skały wchodzące w morze - tak wygląda niezwykłe wybrzeże Normandii, rejonu Francji, gdzie tak wiele jest jeszcze do odkrycia. Niecodzienną urodą urzeka Mont Saint-Michel, jedna z największych atrakcji Francji. "Podróż w czasie" na wyspę Jersey jest wspaniałym urozmaiceniem ciekawego programu. Na trasie miejsca uwiecznione w dziełach mistrzów pędzla i pióra, spotkania ze sztuką i fantastyczne krajobrazy. W programie także "klasyczne" zwiedzanie Paryża, obejmujące wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne. Trasa we Francji: ok. 2200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Francji.

2. DZIEŃ.

Przyjazd do hotelu na przedmieściach PARYŻA, zakwaterowanie. Przejazd do centrum miasta słynnym paryskim metrem (RER). Spacer: Centrum Pompidou, Hôtel de Ville - siedziba administracji miasta. Zwiedzanie katedry Notre-Dame, wzniesionej na wyspie La Cité. Spacer przez Pont au Double do Dzielnicy Łacińskiej, gdzie znajdują się znane i ważne dla miasta: Panteon, uniwersytet Sorbona i Ogrody Luksemburskie. Czas wolny na kolację w okolicach Rue de la Huchette i Rue de la Harpe, gdzie znajdują się liczne restauracje i bary. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie: monumentalna bazylika Sacré-Coeur na szczycie wzgórza Montmartre, Place du Tertre - jeden z najbardziej malowniczych zakątków Paryża. Następnie w programie: Łuk Triumfalny - symbol Francji, Champs Elysées cieszące się sławą najpiękniejszej ulicy świata. Rejs statkiem po Sekwanie. W czasie rejsu z pokładu statku zobaczyć można m.in. fasadę Muzeum Orsay, Pont Neuf - najstarszy most Paryża, katedrę Notre-Dame, budynek Conciergerie i Grand Palais. Czas wolny przy Polach Marsowych. Wjazd na wieżę Eiffla lub wejście schodami na jej drugi poziom. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ROUEN - dawnej siedziby książąt Normandii. Spacer po historycznym centrum miasta, któremu uroku dodają liczne budowle z muru pruskiego: Place du Vieux-Marché, kościół Sainte-Jeanne-d'Arc, katedra Notre-Dame prezentująca wszystkie odmiany stylu gotyckiego, jeden z najwspanialszych zabytków Francji. Do sławy katedry przyczynił się sam Claude Monet, malując ją w cyklu obrazów. Przejazd do ÉTRETAT, nadmorskiej miejscowości słynącej z dwóch klifów: Falaise d'Amont i Falaise d'Aval. Niezwykły urok tego miejsca sprawił, że Étretat było inspiracją dla wielu artystów. Tworzyli tu m.in. Claude Monet, Eug?ne Boudin, Guy de Maupassant i Victor Hugo. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez PONT DE NORMANDIE do HONFLEUR - niewielkiego, malowniczego portu rybackiego i handlowego na lewym brzegu ujścia Sekwany, naprzeciw Hawru. Najstarszą część miasta stanowią: Vieux Bassin z XVII w. - obecnie przystań jachtowa, nabrzeża Sainte-Catherine i Saint-Étienne, drewniany kościół Sainte-Catherine w stylu gotyku płomienistego z wolno stojącą drewnianą dzwonnicą. Krótki odpoczynek w pięknym DEAUVILLE, modnym kurorcie na Côte Fleurie; spacer po słynnym nadmorskim drewnianym deptaku Les Planches i wizyta w porcie jachtowym. Przejazd do urokliwego LISIEUX, miasta św. Teresy z Lisieux. Spacer po mieście, katedra św. Piotra, Karmel, zwiedzanie bazyliki św Teresy. Kolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do CAEN. Zwiedzanie miasta: kościół Saint-Étienne, Abbaye aux Dames, La Trinité, zamek Wilhelma Zdobywcy. Przejazd do Mont Saint-Michel, jednego z najciekawszych i najbardziej malowniczych zespołów zabytkowych we Francji. MONT SAINT-MICHEL położone jest na skalistej stożkowatej wysepce, połączonej z lądem groblą. Wyspę otaczają mury obronne. Spacer po Grande Rue, Wielkimi Schodami do bram opactwa. Zwiedzanie klasztoru wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do Saint-Malo - jednej z najchętniej odwiedzanych miejscowości Bretanii, silnie ufortyfikowanego portu o długiej i bogatej historii. To niezwykłe miejsce zostało nazwane przez Flauberta "kamienną koroną na falach". Przeprawa promowa na JERSAY, największą z wysp Normandzkich. Jersay to miejsce wyjątkowe, interesujące zarówno dla miłośników historii, jak i osób szukających wypoczynku i relaksu oraz amatorów zakupów. Spacer po kosmopolitycznym mieście portowym SAINT HELIER, stolicy wyspy. Zwiedzanie: majestatyczny Elizabeth Castle - zbudowany na wyspie w zatoce Saint Aubin, nieopodal Saint Heller, przez ponad trzy stulecia bronił wyspy; Georgian House - piękny dom z VIII w., w którym utworzone zostało muzeum okresu gregoriańskiego na wyspie; Jersey Museum mieszczące skarby wyspy od czasów zamierzchłych do współczesnych. Czas wolny na zakupy lub odpoczynek na plaży. Powrót do SAINT MALO. Spacer uliczkami starówki wzdłuż murów miasta. Powrót do hotelu i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Spacer po RENNES, stolicy Bretanii: Place des Lices, w którego okolicy koncentrują się domy o konstrukcji szkieletowej; katedra Saint-Pierre z pozłacanym flamandzkim ołtarzem, bazylika Saint-Sauveur, Palais du Parlement, piękna rue Saint-Georges, słynąca z kamienic z muru pruskiego, kościół Saint-Melaine z przylegającym do niego ogrodem Thabor, zaliczanym do najpiękniejszych parków publicznych Francji. Przejazd do CAMEMBERT - miejscowości znanej przede wszystkim miłośnikom sera. Wizyta w wytwórni sera. Następnie degustacja calvadosu w pobliskiej destylarni, znajdującej się w malowniczym zamku. Przejazd do hotelu i nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd do GIVERNY, pięknej wioski, gdzie ostatnie lata życia spędził Claude Monet, goszcząc pod swym dachem Cézanne'a, Matisse'a i Renoira. Namalował tu m.in. cykl "Nenufary". Odwiedzający Giverny mogą spacerować po tych samych alejach, po których przechadzał się genialny malarz, zwiedzić dom i ogród Moneta. Na szczególną uwagę zasługują właśnie ogrody: kwiatowy i wodny, zaprojektowane i troskliwie pielęgnowane przez Moneta. Wyjazd do Polski.

10. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 kolacje w restauracjach FLUNCH (typu self-service) • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejs po Sekwanie, przeprawa promowa, degustacje, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej, taksa klimatyczna: ok. 210 EUR.Przejazdy po Paryżu środkami komunikacji miejskiej.


Opis hotelu Ma Normandie według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Francja / Francja

Opis oferty:

Rouen • Étretat • Pont de Normandie • Honfleur • Saint Malo • Wyspa Jersey • Saint Helier • Mont Saint-Michel • Caen • Giverny Piaszczyste plaże i pionowe skały wchodzące w morze - tak wygląda niezwykłe wybrzeże Normandii, rejonu Francji, gdzie tak wiele jest jeszcze do odkrycia. Niecodzienną urodą urzeka Mont Saint-Michel, jedna z największych atrakcji Francji. "Podróż w czasie" na wyspę Jersey jest wspaniałym urozmaiceniem ciekawego programu. Na trasie miejsca uwiecznione w dziełach mistrzów pędzla i pióra, spotkania ze sztuką i fantastyczne krajobrazy. Trasa we Francji: ok. 1800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Francji.

2. DZIEŃ.

Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Przejazd do ROUEN - dawnej siedziby książąt Normandii. Spacer po historycznym centrum miasta, któremu uroku dodają liczne budowle z muru pruskiego: Place du Vieux-Marché, kościół Sainte-Jeanne-d'Arc, katedra Notre-Dame prezentująca wszystkie odmiany stylu gotyckiego, jeden z najwspanialszych zabytków Francji. Do sławy katedry przyczynił się sam Claude Monet, malując ją w cyklu obrazów. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ÉTRETAT, nadmorskiej miejscowości słynącej z dwóch klifów: Falaise d'Amont i Falaise d'Aval. Niezwykły urok tego miejsca sprawił, że Étretat było inspiracją dla wielu artystów. Tworzyli tu m.in. Claude Monet, Eug?ne Boudin, Guy de Maupassant i Victor Hugo. Przejazd przez PONT DE NORMANDIE do HONFLEUR - niewielkiego, malowniczego portu rybackiego i handlowego na lewym brzegu ujścia Sekwany, naprzeciw Hawru. Najstarszą część miasta stanowią: Vieux Bassin z XVII w. - obecnie przystań jachtowa, nabrzeża Sainte-Catherine i Saint-Étienne, drewniany kościół Sainte-Catherine w stylu gotyku płomienistego z wolno stojącą drewnianą dzwonnicą. Przejazd do SAINT MALO - jednej z najchętniej odwiedzanych miejscowości Bretanii, silnie ufortyfikowanego portu o długiej i bogatej historii. To niezwykłe miejsce zostało nazwane przez Flauberta "kamienną koroną na falach". Krótki spacer uliczkami starówki wzdłuż murów miasta. Przejazd do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przeprawa promowa na JERSEY, największą z wysp Normandzkich. Jersey to miejsce wyjątkowe, interesujące zarówno dla miłośników historii, jak i osób szukających wypoczynku i relaksu oraz amatorów zakupów. Wycieczka wokół wyspy, podczas której do odkrycia będą m. in. wspaniałe zakątki południowego wybrzeża, zatoka St Aubin, zatoka St Brelade z jej śródziemnomorską roślinnością, zatoka St Ouen ze słynną latarnią Corbiere, klify i skaliste zatoczki północnego wybrzeża, zatoka St Cetherine oraz piękny port Gorey. Krótki spacer po SAINT HELIER - kosmopolitycznym mieście portowym i stolicy wyspy. Z wybrzeża można dostrzec zbudowany na wyspie w zatoce Saint Aubin majestatyczny Elizabeth Castle, który przez ponad trzy stulecia bronił wyspy. Czas wolny. Przeprawa promowa do Saint Malo. Powrót do hotelu i nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mont Saint-Michel, jednego z najciekawszych i najbardziej malowniczych zespołów zabytkowych we Francji. MONT SAINT-MICHEL położone jest na skalistej stożkowatej wysepce, połączonej z lądem groblą. Wyspę otaczają mury obronne. Spacer po Grande Rue, Wielkimi Schodami do bram opactwa. Zwiedzanie klasztoru wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do założonego w XI w. przez Wilhelma Zdobywcę CAEN. Spacer po mieście: Abbaye aux Hommes, kościół Saint-Étienne, Abbaye aux Dames, kościół La Trinité, zamek Wilhelma Zdobywcy. Kolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do GIVERNY, pięknej wioski, gdzie ostatnie lata życia spędził Claude Monet, goszcząc pod swym dachem Cézanne'a, Matisse'a i Renoira. Namalował tu m.in. cykl "Nenufary". Odwiedzający Giverny mogą spacerować po tych samych alejach, po których przechadzał się genialny malarz, zwiedzić dom i ogród Moneta. Na szczególną uwagę zasługują właśnie ogrody: kwiatowy i wodny, zaprojektowane i troskliwie pielęgnowane przez Moneta. Wyjazd do Polski.

7. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania, 1 kolacja w restauracji FLUNCH (typu self-service) • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, transfer w Rouen, przeprawa promowa na Jersey, wycieczka na Jersey, lokalny przewodnik, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 150 EUR.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji do Francji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Francja / Francja

Opis oferty:

Rouen • Étretat • Pont de Normandie • Honfleur • Saint Malo • Wyspa Jersey • Saint Helier • Mont Saint-Michel • Caen • Giverny Piaszczyste plaże i pionowe skały wchodzące w morze - tak wygląda niezwykłe wybrzeże Normandii, rejonu Francji, gdzie tak wiele jest jeszcze do odkrycia. Niecodzienną urodą urzeka Mont Saint-Michel, jedna z największych atrakcji Francji. "Podróż w czasie" na wyspę Jersey jest wspaniałym urozmaiceniem ciekawego programu. Na trasie miejsca uwiecznione w dziełach mistrzów pędzla i pióra, spotkania ze sztuką i fantastyczne krajobrazy. Trasa we Francji: ok. 1800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Francji.

2. DZIEŃ.

Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Przejazd do ROUEN - dawnej siedziby książąt Normandii. Spacer po historycznym centrum miasta, któremu uroku dodają liczne budowle z muru pruskiego: Place du Vieux-Marché, kościół Sainte-Jeanne-d'Arc, katedra Notre-Dame prezentująca wszystkie odmiany stylu gotyckiego, jeden z najwspanialszych zabytków Francji. Do sławy katedry przyczynił się sam Claude Monet, malując ją w cyklu obrazów. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ÉTRETAT, nadmorskiej miejscowości słynącej z dwóch klifów: Falaise d'Amont i Falaise d'Aval. Niezwykły urok tego miejsca sprawił, że Étretat było inspiracją dla wielu artystów. Tworzyli tu m.in. Claude Monet, Eug?ne Boudin, Guy de Maupassant i Victor Hugo. Przejazd przez PONT DE NORMANDIE do HONFLEUR - niewielkiego, malowniczego portu rybackiego i handlowego na lewym brzegu ujścia Sekwany, naprzeciw Hawru. Najstarszą część miasta stanowią: Vieux Bassin z XVII w. - obecnie przystań jachtowa, nabrzeża Sainte-Catherine i Saint-Étienne, drewniany kościół Sainte-Catherine w stylu gotyku płomienistego z wolno stojącą drewnianą dzwonnicą. Przejazd do SAINT MALO - jednej z najchętniej odwiedzanych miejscowości Bretanii, silnie ufortyfikowanego portu o długiej i bogatej historii. To niezwykłe miejsce zostało nazwane przez Flauberta "kamienną koroną na falach". Krótki spacer uliczkami starówki wzdłuż murów miasta. Przejazd do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przeprawa promowa na JERSEY, największą z wysp Normandzkich. Jersey to miejsce wyjątkowe, interesujące zarówno dla miłośników historii, jak i osób szukających wypoczynku i relaksu oraz amatorów zakupów. Wycieczka wokół wyspy, podczas której do odkrycia będą m. in. wspaniałe zakątki południowego wybrzeża, zatoka St Aubin, zatoka St Brelade z jej śródziemnomorską roślinnością, zatoka St Ouen ze słynną latarnią Corbiere, klify i skaliste zatoczki północnego wybrzeża, zatoka St Cetherine oraz piękny port Gorey. Krótki spacer po SAINT HELIER - kosmopolitycznym mieście portowym i stolicy wyspy. Z wybrzeża można dostrzec zbudowany na wyspie w zatoce Saint Aubin majestatyczny Elizabeth Castle, który przez ponad trzy stulecia bronił wyspy. Czas wolny. Przeprawa promowa do Saint Malo. Powrót do hotelu i nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mont Saint-Michel, jednego z najciekawszych i najbardziej malowniczych zespołów zabytkowych we Francji. MONT SAINT-MICHEL położone jest na skalistej stożkowatej wysepce, połączonej z lądem groblą. Wyspę otaczają mury obronne. Spacer po Grande Rue, Wielkimi Schodami do bram opactwa. Zwiedzanie klasztoru wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do założonego w XI w. przez Wilhelma Zdobywcę CAEN. Spacer po mieście: Abbaye aux Hommes, kościół Saint-Étienne, Abbaye aux Dames, kościół La Trinité, zamek Wilhelma Zdobywcy. Kolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do GIVERNY, pięknej wioski, gdzie ostatnie lata życia spędził Claude Monet, goszcząc pod swym dachem Cézanne'a, Matisse'a i Renoira. Namalował tu m.in. cykl "Nenufary". Odwiedzający Giverny mogą spacerować po tych samych alejach, po których przechadzał się genialny malarz, zwiedzić dom i ogród Moneta. Na szczególną uwagę zasługują właśnie ogrody: kwiatowy i wodny, zaprojektowane i troskliwie pielęgnowane przez Moneta. Wyjazd do Polski.

7. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania, 1 kolacja w restauracji FLUNCH (typu self-service) • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, transfer w Rouen, przeprawa promowa na Jersey, wycieczka na Jersey, lokalny przewodnik, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 150 EUR.


Opis hotelu Ma Normandie według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Francja / Francja

Opis oferty:

Rouen • Étretat • Pont de Normandie • Honfleur • Saint Malo • Wyspa Jersey • Saint Helier • Mont Saint-Michel • Caen • Giverny Piaszczyste plaże i pionowe skały wchodzące w morze - tak wygląda niezwykłe wybrzeże Normandii, rejonu Francji, gdzie tak wiele jest jeszcze do odkrycia. Niecodzienną urodą urzeka Mont Saint-Michel, jedna z największych atrakcji Francji. "Podróż w czasie" na wyspę Jersey jest wspaniałym urozmaiceniem ciekawego programu. Na trasie miejsca uwiecznione w dziełach mistrzów pędzla i pióra, spotkania ze sztuką i fantastyczne krajobrazy. Trasa we Francji: ok. 1800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Francji.

2. DZIEŃ.

Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Przejazd do ROUEN - dawnej siedziby książąt Normandii. Spacer po historycznym centrum miasta, któremu uroku dodają liczne budowle z muru pruskiego: Place du Vieux-Marché, kościół Sainte-Jeanne-d'Arc, katedra Notre-Dame prezentująca wszystkie odmiany stylu gotyckiego, jeden z najwspanialszych zabytków Francji. Do sławy katedry przyczynił się sam Claude Monet, malując ją w cyklu obrazów. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ÉTRETAT, nadmorskiej miejscowości słynącej z dwóch klifów: Falaise d'Amont i Falaise d'Aval. Niezwykły urok tego miejsca sprawił, że Étretat było inspiracją dla wielu artystów. Tworzyli tu m.in. Claude Monet, Eug?ne Boudin, Guy de Maupassant i Victor Hugo. Przejazd przez PONT DE NORMANDIE do HONFLEUR - niewielkiego, malowniczego portu rybackiego i handlowego na lewym brzegu ujścia Sekwany, naprzeciw Hawru. Najstarszą część miasta stanowią: Vieux Bassin z XVII w. - obecnie przystań jachtowa, nabrzeża Sainte-Catherine i Saint-Étienne, drewniany kościół Sainte-Catherine w stylu gotyku płomienistego z wolno stojącą drewnianą dzwonnicą. Przejazd do SAINT MALO - jednej z najchętniej odwiedzanych miejscowości Bretanii, silnie ufortyfikowanego portu o długiej i bogatej historii. To niezwykłe miejsce zostało nazwane przez Flauberta "kamienną koroną na falach". Krótki spacer uliczkami starówki wzdłuż murów miasta. Przejazd do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przeprawa promowa na JERSEY, największą z wysp Normandzkich. Jersey to miejsce wyjątkowe, interesujące zarówno dla miłośników historii, jak i osób szukających wypoczynku i relaksu oraz amatorów zakupów. Wycieczka wokół wyspy, podczas której do odkrycia będą m. in. wspaniałe zakątki południowego wybrzeża, zatoka St Aubin, zatoka St Brelade z jej śródziemnomorską roślinnością, zatoka St Ouen ze słynną latarnią Corbiere, klify i skaliste zatoczki północnego wybrzeża, zatoka St Cetherine oraz piękny port Gorey. Krótki spacer po SAINT HELIER - kosmopolitycznym mieście portowym i stolicy wyspy. Z wybrzeża można dostrzec zbudowany na wyspie w zatoce Saint Aubin majestatyczny Elizabeth Castle, który przez ponad trzy stulecia bronił wyspy. Czas wolny. Przeprawa promowa do Saint Malo. Powrót do hotelu i nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mont Saint-Michel, jednego z najciekawszych i najbardziej malowniczych zespołów zabytkowych we Francji. MONT SAINT-MICHEL położone jest na skalistej stożkowatej wysepce, połączonej z lądem groblą. Wyspę otaczają mury obronne. Spacer po Grande Rue, Wielkimi Schodami do bram opactwa. Zwiedzanie klasztoru wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do założonego w XI w. przez Wilhelma Zdobywcę CAEN. Spacer po mieście: Abbaye aux Hommes, kościół Saint-Étienne, Abbaye aux Dames, kościół La Trinité, zamek Wilhelma Zdobywcy. Kolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do GIVERNY, pięknej wioski, gdzie ostatnie lata życia spędził Claude Monet, goszcząc pod swym dachem Cézanne'a, Matisse'a i Renoira. Namalował tu m.in. cykl "Nenufary". Odwiedzający Giverny mogą spacerować po tych samych alejach, po których przechadzał się genialny malarz, zwiedzić dom i ogród Moneta. Na szczególną uwagę zasługują właśnie ogrody: kwiatowy i wodny, zaprojektowane i troskliwie pielęgnowane przez Moneta. Wyjazd do Polski.

7. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania, 1 kolacja w restauracji FLUNCH (typu self-service) • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, transfer w Rouen, przeprawa promowa na Jersey, wycieczka na Jersey, lokalny przewodnik, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 150 EUR.