cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Oko Ngorongoro, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Oko Ngorongoro, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Oko Ngorongoro, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Oko Ngorongoro, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Oko Ngorongoro, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Oko Ngorongoro, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Oko Ngorongoro, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Oko Ngorongoro, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Oko Ngorongoro, Tanzania
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Oko Ngorongoro

Tanzania
Ocena wycieczki objazdowej Oko Ngorongoro:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Oko Ngorongoro w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Tanzanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Tanzania / Tanzania

Opis oferty:

Arusha - Park Narodowy Manyara - Park Narodowy Serengeti - Ngorongoro - Park Narodowy Tarangire   Safari przez ogrody egzotycznego życia, którego poznawanie stanie się niezapomnianą przygodą. W programie Parki Narodowe Manyara, Serengeti i rejony Ngoro, które figurują na liście UNESCO. Bezkresne równiny Serengeti tworzą jeden z największych chronionych obszarów na świecie. Ngorongoro jest największą na świecie nienaruszoną kalderą. W tym regionie można spotkać Wielką Piątkę. Dopełnieniem wrażeń po takiej wyprawie będzie wypoczynek w hotelu na plaży Zanzibaru! Trasa w Tanzanii: ok. 2150 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku i przelot na Zanzibar. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd na lotnisko na Zanzibarze, przelot do Arusha. Przejazd na obiad do lodży. Wyjazd do PARKU NARODOWEGO MANYARA, niewielkiego parku usytuowanego wzdłuż zachodniego brzegu jeziora Manyara. Manyara zachwyca piękną roślinnością, a zwłaszcza wieloma gatunkami palm. Teren przecinają bystre strumienie. Park zamieszkują liczne gatunki ptaków (m. in. dzioborożce), hipopotamy, żyrafy, guźce, pawiany, słonie, gnu, lwy i wiele innych. Przyjazd do lodży, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd na safari w parku Manyara. W południe wyjazd z obiadem w formie pikniku w kierunku Narodowego Parku Serengeti. Kolacja i nocleg w lodży.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Safari z obserwacją budzących się do życia zwierząt. Obiad w lodży. Popołudniowe safari w PARKU NARODOWYM SERENGETI. Serengeti to prawie 15 000 km² pokrytej trawą równiny - potężne naturalne pastwisko, którego biały człowiek nie zdążył spustoszyć. Tutaj właśnie, dzięki wielkim obrońcom przyrody, w 1940 r. utworzono rezerwat, a w 1951 r. przemianowano go na park narodowy. Krajobraz parku to bezkresne stepy z pojedynczymi, widocznymi z wielu kilometrów drzewami lub wzgórzami. Czasem bezkresne równiny wydają się płaskie jak stół. Równinę urozmaica kilka rzek i nieliczne zbiorniki wodne z największym jeziorem: Ndutu na południowych krańcach parku. Nieliczne wzgórza porastają rzadkie lasy akacjowe. Widoczność na równinach jest na ogół wspaniała. Doskonale widać wzgórza odległe o dziesiątki kilometrów. Gra świateł, układ chmur, krótkie i piękne wschody i zachody słońca stwarzają niepowtarzalną bajkową atmosferę. Serengeti zamieszkuje wiele gatunków zwierząt, m.in.: gazele, antylopy, gnu, gazele Tomson'a, gazele Grant'a, nosorożce, hipopotamy, słonie, zebry, bawoły afrykańskie, lwy, żyrafy, lamparty, gepardy, krokodyle. Serengeti jest słynne z corocznych migracji w trakcie, których kilka milionów zwierząt kopytnych przemierza dystans 1000 km w poszukiwaniu świeżych pastwisk. Powrót do lodży, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku NGORONGORO, rezerwatu biosfery. Obiad w formie pikniku. Ngorongoro, o powierzchni ponad 312 km² i średnicy dochodzącej do 22 km to największy krater na świecie. Na dnie wygasłego  wulkanu żyją setki dzikich zwierząt i ptaków. Kolacja i nocleg w lodży.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku PARKU NARODOWEGO TARANGIRE, drugiego parku Tanzanii pod względem gęstości zamieszkałych zwierząt. Charakterystyczne dla tego parku są przepiękne widoki na bezkresną sawannę przeplataną akacjami i baobabami. Przez cały rok można tu spotkać wielkie dzikie zwierzęta m.in. słonie, bawoły, gnu, zebry i gazele. Obiad w lodży. Popołudniowe safari w Tarangire. Kolacja i nocleg w lodży.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd w kierunku Arusha, obiad. Transfer na lotnisko. Przelot na Zanzibar.

8.-10. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczkach fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu).

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Transfer na lotnisko na Zanzibarze. Przelot do Polski.  

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów: 5 w lodżach podczas safari (lodże - hotele *** wygodne, często budowane w lokalnym stylu), położone bezpośrednio na terenie parków narodowych lub w ich pobliżu, można obserwować zwierzęta z pokoju lub tarasu hotelowego, przy lodżach często budowane są wodopoje, do których przychodzą zwierzęta; 2- lub 3-os. pokoje z łazienką, wentylatorem i moskitierą; do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar, często ogród, basen i sklepik z pamiątkami • 5 noclegów w hotelu na Zanzibarze • wyżywienie zgodnie z programem: 10 śniadań, 5 obiadów, 10 kolacji • przelot: Warszawa - Zanzibar - Warszawa • transfery na Zanzibarze • podczas safari przejazd jeepem 4x4 • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Wizy: opłata wizowa na Zanzibar: ok. 50 USD.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do parków narodowych, lokalny przewodnik i napiwki: ok. 620 USD, przelot: Zanzibar-Arusha-Zanzibar: 380 USD.Podatek turystyczny: obowiązkowa opłata pobierana od Klienta (dotyczy także dzieci) przy zakwaterowaniu w hotelu: 1 USD/os./dzień.


Opis hotelu Oko Ngorongoro według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Tanzania / Tanzania

Opis oferty:

Arusha • Park Narodowy Manyara • Park Narodowy Serengeti • Ngorongoro • Park Narodowy TarangireSafari przez ogrody egzotycznego życia, którego poznawanie stanie się niezapomnianą przygodą. W programie Parki Narodowe Manyara, Serengeti i rejony Ngoro, które figurują na liście UNESCO. Bezkresne równiny Serengeti tworzą jeden z największych chronionych obszarów na świecie. Ngorongoro jest największą na świecie nienaruszoną kalderą. W tym regionie można spotkać Wielką Piątkę. Dopełnieniem wrażeń po takiej wyprawie będzie wypoczynek w hotelu na plaży Zanzibaru! Trasa w Tanzanii: ok. 2150 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku i przelot na Zanzibar. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd na lotnisko na Zanzibarze, przelot do Arusha. Przejazd na obiad do lodży. Wyjazd do PARKU NARODOWEGO MANYARA, niewielkiego parku usytuowanego wzdłuż zachodniego brzegu jeziora Manyara. Manyara zachwyca piękną roślinnością, a zwłaszcza wieloma gatunkami palm. Teren przecinają bystre strumienie. Park zamieszkują liczne gatunki ptaków (m. in. dzioborożce), hipopotamy, żyrafy, guźce, pawiany, słonie, gnu, lwy i wiele innych. Przyjazd do lodży, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd na safari w parku Manyara. W południe wyjazd z obiadem w formie pikniku w kierunku Narodowego Parku Serengeti. Kolacja i nocleg w lodży.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Safari z obserwacją budzących się do życia zwierząt. Obiad w lodży. Popołudniowe safari w PARKU NARODOWYM SERENGETI. Serengeti to prawie 15 000 km² pokrytej trawą równiny - potężne naturalne pastwisko, którego biały człowiek nie zdążył spustoszyć. Tutaj właśnie, dzięki wielkim obrońcom przyrody, w 1940 r. utworzono rezerwat, a w 1951 r. przemianowano go na park narodowy. Krajobraz parku to bezkresne stepy z pojedynczymi, widocznymi z wielu kilometrów drzewami lub wzgórzami. Czasem bezkresne równiny wydają się płaskie jak stół. Urozmaica je kilka rzek i nieliczne zbiorniki wodne z największym jeziorem: Ndutu na południowych krańcach parku. Nieliczne wzgórza porastają rzadkie lasy akacjowe. Widoczność na równinach jest na ogół wspaniała. Doskonale widać wzgórza odległe o dziesiątki kilometrów. Gra świateł, układ chmur, krótkie i piękne wschody i zachody słońca stwarzają niepowtarzalną bajkową atmosferę. Serengeti zamieszkuje wiele gatunków zwierząt, m.in.: antylopy, gnu, gazele Tomson'a, gazele Grant'a, nosorożce, hipopotamy, słonie, zebry, bawoły afrykańskie, lwy, żyrafy, lamparty, gepardy czy krokodyle. Serengeti jest słynne z corocznych migracji, w trakcie których kilka milionów zwierząt kopytnych przemierza dystans 1000 km w poszukiwaniu świeżych pastwisk. Powrót do lodży, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku NGORONGORO, rezerwatu biosfery. Obiad w formie pikniku. Ngorongoro, o powierzchni ponad 312 km² i średnicy dochodzącej do 22 km to największy krater na świecie. Na dnie wygasłego wulkanu żyją setki dzikich zwierząt i ptaków. Kolacja i nocleg w lodży.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku PARKU NARODOWEGO TARANGIRE, drugiego parku Tanzanii pod względem gęstości zamieszkałych zwierząt. Charakterystyczne dla tego parku są przepiękne widoki na bezkresną sawannę przeplataną akacjami i baobabami. Przez cały rok można tu spotkać wielkie dzikie zwierzęta m.in. słonie, bawoły, gnu, zebry i gazele. Obiad w lodży. Popołudniowe safari w Tarangire. Kolacja i nocleg w lodży.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd w kierunku Arusha, obiad. Transfer na lotnisko. Przelot na Zanzibar.

8.-10. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczkach fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu).

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Transfer na lotnisko na Zanzibarze. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów: 5 w lodżach podczas safari (lodże-hotele*** wygodne, często budowane w lokalnym stylu), położone bezpośrednio na terenie parków narodowych lub w ich pobliżu, można obserwować zwierzęta z pokoju lub tarasu hotelowego, przy lodżach często budowane są wodopoje, do których przychodzą zwierzęta; 2- lub 3-os. pokoje z łazienką, wentylatorem i moskitierą; do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar, często ogród, basen i sklepik z pamiątkami; 5 w hotelu na Zanzibarze • wyżywienie zgodnie z programem: 10 śniadań, 5 obiadów, 10 kolacji • przelot: Warszawa-Zanzibar-Warszawa • transfery na Zanzibarze • podczas safari przejazd jeepem 4x4 • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Wizy: opłata wizowa na Zanzibar: ok. 50 USD.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do parków narodowych, lokalny przewodnik i napiwki: ok. 630 USD, przelot: Zanzibar-Arusha-Zanzibar: 380 USD.Podatek turystyczny: obowiązkowa opłata pobierana od Klienta (dotyczy także dzieci) przy zakwaterowaniu w hotelu: 1 USD/os./dzień.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji do Tanzanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Tanzania / Tanzania

Opis oferty:

Arusha • Park Narodowy Manyara • Park Narodowy Serengeti • Ngorongoro • Park Narodowy Tarangire • Zanzibar Safari przez ogrody egzotycznego życia, którego poznawanie stanie się niezapomnianą przygodą. W programie Parki Narodowe Manyara, Serengeti i rejony Ngoro, które figurują na liście UNESCO. Bezkresne równiny Serengeti tworzą jeden z największych chronionych obszarów na świecie. Ngorongoro jest największą na świecie nienaruszoną kalderą. W tym regionie można spotkać Wielką Piątkę. Dopełnieniem wrażeń po takiej wyprawie będzie wypoczynek w hotelu na plaży Zanzibaru! Trasa w Tanzanii: ok. 2150 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku i przelot na Zanzibar. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. ARUSHA - P.N. MANYARA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko na Zanzibarze, przelot do ARUSHA. Przejazd na obiad do lodży. Wyjazd do PARKU NARODOWEGO MANYARA, niewielkiego parku usytuowanego wzdłuż zachodniego brzegu jeziora Manyara. Manyara zachwyca piękną roślinnością, a zwłaszcza wieloma gatunkami palm. Teren przecinają bystre strumienie. Park zamieszkują liczne gatunki ptaków (m. in. dzioborożce), hipopotamy, żyrafy, guźce, pawiany, słonie, gnu, lwy i wiele innych. Przyjazd do lodży, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. P.N. MANYARA

Śniadanie. Wyjazd na safari w parku Manyara. W południe wyjazd z obiadem w formie pikniku w kierunku Narodowego Parku Serengeti. Kolacja i nocleg w lodży.

4. DZIEŃ. P.N. SERENGETI

Śniadanie. Safari z obserwacją budzących się do życia zwierząt. Obiad w lodży. Popołudniowe safari w PARKU NARODOWYM SERENGETI. Serengeti to prawie 15 000 km² pokrytej trawą równiny - potężne naturalne pastwisko, którego biały człowiek nie zdążył spustoszyć. Tutaj właśnie, dzięki wielkim obrońcom przyrody, w 1940 r. utworzono rezerwat, a w 1951 r. przemianowano go na park narodowy. Krajobraz parku to bezkresne stepy z pojedynczymi, widocznymi z wielu kilometrów drzewami lub wzgórzami. Czasem bezkresne równiny wydają się płaskie jak stół. Urozmaica je kilka rzek i nieliczne zbiorniki wodne z największym jeziorem: Ndutu na południowych krańcach parku. Nieliczne wzgórza porastają rzadkie lasy akacjowe. Widoczność na równinach jest na ogół wspaniała. Doskonale widać wzgórza odległe o dziesiątki kilometrów. Gra świateł, układ chmur, krótkie i piękne wschody i zachody słońca stwarzają niepowtarzalną bajkową atmosferę. Serengeti zamieszkuje wiele gatunków zwierząt, m.in.: antylopy, gnu, gazele Tomson'a, gazele Grant'a, nosorożce, hipopotamy, słonie, zebry, bawoły afrykańskie, lwy, żyrafy, lamparty, gepardy czy krokodyle. Serengeti jest słynne z corocznych migracji, w trakcie których kilka milionów zwierząt kopytnych przemierza dystans 1000 km w poszukiwaniu świeżych pastwisk. Powrót do lodży, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. NGORONGORO

Śniadanie. Wyjazd w kierunku NGORONGORO, rezerwatu biosfery. Obiad w formie pikniku. Ngorongoro, o powierzchni ponad 312 km² i średnicy dochodzącej do 22 km to największy krater na świecie. Na dnie wygasłego wulkanu żyją setki dzikich zwierząt i ptaków. Kolacja i nocleg w lodży.

6. DZIEŃ. P.N. TARANGIRE

Śniadanie. Wyjazd w kierunku PARKU NARODOWEGO TARANGIRE, drugiego parku Tanzanii pod względem gęstości zamieszkałych zwierząt. Charakterystyczne dla tego parku są przepiękne widoki na bezkresną sawannę przeplataną akacjami i baobabami. Przez cały rok można tu spotkać wielkie dzikie zwierzęta m.in. słonie, bawoły, gnu, zebry i gazele. Obiad w lodży. Popołudniowe safari w Tarangire. Kolacja i nocleg w lodży.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd w kierunku Arusha, obiad. Transfer na lotnisko. Przelot na Zanzibar. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

8.-10./11. DZIEŃ. ZANZIBAR

Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczkach fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu). Kolacja i nocleg.

11./12. DZIEŃ.

Śniadanie. Transfer na lotnisko na Zanzibarze. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10/11 noclegów: 5 w lodżach podczas safari (lodże-hotele*** wygodne, często budowane w lokalnym stylu), położone bezpośrednio na terenie parków narodowych lub w ich pobliżu, można obserwować zwierzęta z pokoju lub tarasu hotelowego, przy lodżach często budowane są wodopoje, do których przychodzą zwierzęta; 2- lub 3-os. pokoje z łazienką, wentylatorem i moskitierą; do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar, często ogród, basen i sklepik z pamiątkami; 5/6 w hotelu ***/**** na Zanzibarze • wyżywienie: 10/11 śniadań, 5 obiadów, 10/11 kolacji • przelot: Polska-Zanzibar-Polska • transfery na Zanzibarze • podczas safari przejazd jeepem 4x4 • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do parków narodowych, lokalny przewodnik: ok. 630 USD, przelot: Zanzibar-Arusha-Zanzibar: ok. 380 USD, napiwki: ok. 30 USD.Podatek turystyczny: obowiązkowa opłata pobierana przy zakwaterowaniu w hotelu (dotyczy także dzieci): 1 USD/os./dzień.Wizy: opłata wizowa na Zanzibar: ok. 50 USD.


Opis hotelu Oko Ngorongoro według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Tanzania / Tanzania

Opis oferty:

Arusha • Park Narodowy Manyara • Park Narodowy Serengeti • Ngorongoro • Park Narodowy TarangireSafari przez ogrody egzotycznego życia, którego poznawanie stanie się niezapomnianą przygodą. W programie Parki Narodowe Manyara, Serengeti i rejony Ngoro, które figurują na liście UNESCO. Bezkresne równiny Serengeti tworzą jeden z największych chronionych obszarów na świecie. Ngorongoro jest największą na świecie nienaruszoną kalderą. W tym regionie można spotkać Wielką Piątkę. Dopełnieniem wrażeń po takiej wyprawie będzie wypoczynek w hotelu na plaży Zanzibaru! Trasa w Tanzanii: ok. 2150 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku i przelot na Zanzibar. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd na lotnisko na Zanzibarze, przelot do Arusha. Przejazd na obiad do lodży. Wyjazd do PARKU NARODOWEGO MANYARA, niewielkiego parku usytuowanego wzdłuż zachodniego brzegu jeziora Manyara. Manyara zachwyca piękną roślinnością, a zwłaszcza wieloma gatunkami palm. Teren przecinają bystre strumienie. Park zamieszkują liczne gatunki ptaków (m. in. dzioborożce), hipopotamy, żyrafy, guźce, pawiany, słonie, gnu, lwy i wiele innych. Przyjazd do lodży, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd na safari w parku Manyara. W południe wyjazd z obiadem w formie pikniku w kierunku Narodowego Parku Serengeti. Kolacja i nocleg w lodży.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Safari z obserwacją budzących się do życia zwierząt. Obiad w lodży. Popołudniowe safari w PARKU NARODOWYM SERENGETI. Serengeti to prawie 15 000 km² pokrytej trawą równiny - potężne naturalne pastwisko, którego biały człowiek nie zdążył spustoszyć. Tutaj właśnie, dzięki wielkim obrońcom przyrody, w 1940 r. utworzono rezerwat, a w 1951 r. przemianowano go na park narodowy. Krajobraz parku to bezkresne stepy z pojedynczymi, widocznymi z wielu kilometrów drzewami lub wzgórzami. Czasem bezkresne równiny wydają się płaskie jak stół. Urozmaica je kilka rzek i nieliczne zbiorniki wodne z największym jeziorem: Ndutu na południowych krańcach parku. Nieliczne wzgórza porastają rzadkie lasy akacjowe. Widoczność na równinach jest na ogół wspaniała. Doskonale widać wzgórza odległe o dziesiątki kilometrów. Gra świateł, układ chmur, krótkie i piękne wschody i zachody słońca stwarzają niepowtarzalną bajkową atmosferę. Serengeti zamieszkuje wiele gatunków zwierząt, m.in.: antylopy, gnu, gazele Tomson'a, gazele Grant'a, nosorożce, hipopotamy, słonie, zebry, bawoły afrykańskie, lwy, żyrafy, lamparty, gepardy czy krokodyle. Serengeti jest słynne z corocznych migracji, w trakcie których kilka milionów zwierząt kopytnych przemierza dystans 1000 km w poszukiwaniu świeżych pastwisk. Powrót do lodży, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku NGORONGORO, rezerwatu biosfery. Obiad w formie pikniku. Ngorongoro, o powierzchni ponad 312 km² i średnicy dochodzącej do 22 km to największy krater na świecie. Na dnie wygasłego wulkanu żyją setki dzikich zwierząt i ptaków. Kolacja i nocleg w lodży.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku PARKU NARODOWEGO TARANGIRE, drugiego parku Tanzanii pod względem gęstości zamieszkałych zwierząt. Charakterystyczne dla tego parku są przepiękne widoki na bezkresną sawannę przeplataną akacjami i baobabami. Przez cały rok można tu spotkać wielkie dzikie zwierzęta m.in. słonie, bawoły, gnu, zebry i gazele. Obiad w lodży. Popołudniowe safari w Tarangire. Kolacja i nocleg w lodży.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd w kierunku Arusha, obiad. Transfer na lotnisko. Przelot na Zanzibar.

8.-10. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczkach fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu).

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Transfer na lotnisko na Zanzibarze. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów: 5 w lodżach podczas safari (lodże-hotele*** wygodne, często budowane w lokalnym stylu), położone bezpośrednio na terenie parków narodowych lub w ich pobliżu, można obserwować zwierzęta z pokoju lub tarasu hotelowego, przy lodżach często budowane są wodopoje, do których przychodzą zwierzęta; 2- lub 3-os. pokoje z łazienką, wentylatorem i moskitierą; do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar, często ogród, basen i sklepik z pamiątkami; 5 w hotelu na Zanzibarze • wyżywienie zgodnie z programem: 10 śniadań, 5 obiadów, 10 kolacji • przelot: Warszawa-Zanzibar-Warszawa • transfery na Zanzibarze • podczas safari przejazd jeepem 4x4 • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Wizy: opłata wizowa na Zanzibar: ok. 50 USD.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do parków narodowych, lokalny przewodnik i napiwki: ok. 630 USD, przelot: Zanzibar-Arusha-Zanzibar: 380 USD.Podatek turystyczny: obowiązkowa opłata pobierana od Klienta (dotyczy także dzieci) przy zakwaterowaniu w hotelu: 1 USD/os./dzień.