cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem, Tanzania
 • Wycieczka objazdowa Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem, Tanzania
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
05.07 - 19.07
już od 14761 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
11.10 - 25.10
już od 14761 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem

Tanzania
Ocena wycieczki objazdowej Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 05 lipca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 11 października 2019

Wycieczka objazdowa Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Tanzanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

KENIA

Szlak

TANZANIA KENIA KILIMANDŻARO z safari i Zanzibarem - 15 dni

Główne atrakcje

Wejście na Kilimandżaro drogą Marangu z noclegami w schroniskach Safari w Parku Narodowym Amboseli Spotkania z Masajami Białe plaże i kultura Zanzibaru O wycieczce Choć droga na Kilimandżaro nie jest wyzwaniem, jeśli chodzi o trudności techniczne, wejście na niemal sześć tysięcy metrów wymaga nie lada wysiłku i zależy od indywidualnej podatności organizmu na dolegliwości związane z wysokością. Co ciekawe na szczyt czasem docierają łatwiej osoby starsze, a często muszą zawrócić młodsi. Dzień aklimatyzacyjny, który przewidzieliśmy w naszym programie, zwiększa radykalnie szansę wyjścia na wierzchołek i szczycimy się faktem, że większość z uczestników naszych wypraw wychodzi aż na sam szczyt. O próbę wejścia na górę może pokusić się każdy, kto od czasu do czasu spaceruje po szlakach Tatr lub Sudetów, a nawet osoba spędzająca większość czasu za biurkiem. Proponujemy wejście na Kili łatwą drogą z noclegami w schroniskach, co zapewnia najwyższy możliwy komfort i warunki do wypoczynku podczas wejścia. Jednak najważniejsze jest, by wrócić bezpiecznie, wyprawa jest bardzo ciekawa, nawet gdy nie damy rady osiągnąć samego wierzchołka. Przy okazji zdobywania Kilimandżaro proponujemy safari w Parku Amboseli w Kenii - to okazja do zobaczenia afrykańskich zwierząt w ciekawej scenerii. Po safari i trekkingu nie mogło zabraknąć krótkiego wypoczynku na białych plażach Zanzibaru w hotelu położonym nad samym oceanem. Wyprawę prowadzą znakomici i doświadczeni piloci - przewodnicy górscy, którzy mają już za sobą wiele wejść na szczyt.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie lub na lotnisku w Krakowie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką do Nairobi.

Dzień 2

Przylot do stolicy Kenii. Zwiedzanie oryginalnego domu Karen Blixen, autorki "Pożegnania z Afryką". Położony niegdyś na wsi dom dzisiaj znajduje się na obrzeżach miasta. Postój w ośrodku opieki nad żyrafami - być może będzie można uczestniczyć w karmieniu tych pięknych zwierząt. Następnie krótki objazd Nairobi - dzielnica biznesu i biedniejsze, typowo afrykańskie przedmieścia. Zatrzymamy się przy historycznym dworcu kolejowym, miasto powstało właśnie w wyniku budowy kolei przez Brytyjczyków. Stolica Kenii jest obecnie wielonarodową i wieloreligijną pełną życia ciekawą metropolią. Wieczorem kolacja w słynnej restauracji Carnivore znanej ze wspaniałych mięs pieczonych na ogniu. Nocleg w Nairobi.

Dzień 3

Wyjazd z miasta w kierunku masywu Kilimandżaro. Zostajemy jednak wciąż po stronie kenijskiej, gdyż celem jest Park Narodowy Amboseli, położony w sąsiedztwie Dachu Afryki. Widzimy pojawiających się Masajów, gospodarzy tych ziem, którzy z okolic obecnego Nairobi zostali wyparci przez Brytyjczyków i inne plemiona kenijskie. Po południu pierwsze safari. Amboseli zamieszkują słonie, żyrafy, liczne gatunki antylop i wielu innych ssaków. Pojawiają się też drapieżniki - lwy i gepardy. Safari daje możliwość podglądania zwierząt, ale nigdy nie wiadomo jakie gatunki spotkamy i z jakimi sytuacjami się zetkniemy. Nocleg w namiotach.

Dzień 4

Poranne safari - kolejna okazja do pięknych zdjęć w scenerii wschodzącego słońca z Kilimandżaro w tle. Rano zwierzęta zwykle korzystają z chłodu poranka i są bardziej aktywne. Po safari ruszamy w stronę granicy. Podróż do Aruszy, tanzańskiego miasta leżącego u podnóża wulkanu Mt. Meru (4565 m n.p.m.). Widzimy, jak zmienia się krajobraz sawanny, tu i ówdzie pojawiają się wsie złożone z okrągłych chatek. Przygotowanie do trekkingu i ostatnie zakupy. Nocleg w Aruszy.

Dzień 5

Piękny poranek i poranna kawa towarzyszy nam, gdy zaczynamy już myśleć o kolejnym etapie podróży - wejściu na Kilimandżaro. Krótka podróż pod masyw górski. Po drodze postój we wsi Tengeru, gdzie znajduje się zadziwiające miejsce świadczące o naszej skomplikowanej historii - największy polski cmentarz w Afryce. Docieramy do wsi Marangu. Od tego miejsca zaczyna się część trekkingowa. Przy drodze Marangu zbudowano schroniska, co pozwala wchodzącym dobrze wypocząć, ogrzać się i zwiększyć szanse zdobycia szczytu. W tym dniu pokonamy różnicę wzniesień 800 m na trasie 7 km z Marangu do Mandara. Jest to zaledwie 4-5 godzin łatwego marszu wygodną ścieżką przez piękny wiecznie zielony las. Nocleg w schronisku Mandara na wysokości 2700 m n.p.m.

Dzień 6

Przejście z Mandara do Horombo. W tym dniu jest przewidziana do pokonania różnica wzniesień 1020 m na trasie o długości 11 km (ok. 5-7 godzin marszu). Ścieżka biegnie już powyżej lasu przez zmieniające się piętra roślinne, a w oddali zaczyna się pojawiać wierzchołek Kilimandżaro. Rozkoszujemy się piękną przyrodą, mając czas na liczne postoje na odpoczynek i fotografowanie. Nocleg w schronisku Horombo na wysokości 3720 m n.p.m.

Dzień 7

Dzień przeznaczony na aklimatyzację. Zalecany odpoczynek, krótkie spacery, a dla osób posiadających dość siły wycieczka piesza na stoki pobliskiego, skalistego wulkanu Mawenzi, bocznego wierzchołka masywu. Okazja do pięknych fotografii i przebywania w górskiej scenerii. Dzień na tej wysokości znacznie zwiększa nasze szanse wejścia na szczyt. Nocleg w schronisku.

Dzień 8

Przejście z Horombo do Kibo. Przewidziana do pokonania różnica wzniesień to ok. 1000 m na trasie 10 km (ok. 6 godzin marszu). Ścieżka przebiega przez tereny pokryte skąpą roślinnością, a po minięciu ostatniego źródła wody wchodzi w niemal pozbawione roślinności piętro wysokogórskie. Posiłki są jak zwykle przygotowywane przez naszych wspaniałych kucharzy. Odpoczynek w schronisku Kibo na wysokości 4800 m n.p.m.

Dzień 9

Zwyczajowo w nocy rozpoczyna się podejście na szczyt. Ścieżka prowadzi piargami i stromym stokiem pokrytym wulkanicznym pyłem. O świcie powinniśmy się znaleźć na krawędzi krateru na tzw. Gilman's Point, skąd rozpościera się genialny widok na krater i pola lodowe. Już za samo zdobycie Gilman's Point też zostaniemy uhonorowani dyplomem. Dalej ścieżka biegnie krawędzią krateru na Uhuru, najwyższy punkt masywu Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) i całej Afryki. Przy wejściu nie ma trudności technicznych, ale wysokość daje o sobie znać. Każdy kto straci siły lub będzie się gorzej czuł i postanowi zawrócić, może zejść z przewodnikiem do schroniska. Jeszcze tego samego dnia następuje zejście do Horombo. Szybka utrata wysokości powoduje coraz lepsze samopoczucie. Nocleg w schronisku.

Dzień 10

Dalsze zejście do Mandara i dalej do wsi Marangu. Z powrotem szybko mijamy strefy roślinne. Trekking kończy się uroczystym wręczeniem dyplomów zdobycia wierzchołka lub Gilman's Point. Dojazd do Moshi. Nocleg w Aruszy lub w Moshi, mieście położonym u podnóża Dachu Afryki. Rozkoszujemy się prawdziwą łazienką, ciepłą wodą i przyjemnym klimatem.

Dzień 11

Przejazd na lotnisko i przelot na Zanzibar, cieszącą się pewną autonomią wyspę na Oceanie Indyjskim, słynną z upraw przypraw, rafy koralowej i bogatej historii. Plaże Zanzibaru z białym, niczym śnieg koralowym piaskiem nie mają sobie równych. Przejazd na przeciwległy, wschodni kraniec wyspy. Nocleg w bungalowach przy plaży.

Dzień 12 - 13

Wypoczynek na Zanzibarze - plażowanie, kąpiele w lagunie, podglądanie leniwego życia mieszkańców nadbrzeżnych wiosek, smakowanie kuchni - wspaniałe owoce morza. Słuchanie dobiegających z oddali odgłosów fal rozbijających się o barierę raf. Dla osób nie potrafiących usiedzieć na miejscu możliwość jednej lub dwóch wycieczek fakultatywnych - zwiedzanie zabytkowego, unikatowego starego miasta Zanzibar, zwiedzanie plantacji przypraw, spacer po ostatnich zachowanych fragmentach pierwotnej dżungli, piknik na bezludnej wyspie. Wypoczynek na tropikalnej plaży i kąpiele w ciepłym oceanie znakomicie regenerują organizm po wysiłku podczas trekkingu. Noclegi w hotelu położonym przy plaży.

Dzień 14

Przejazd na lotnisko do miasta Zanzibar (ewentualnie przeprawa do portowego miasta Dar es Salaam). Wylot z przesiadką do Warszawy lub Krakowa.

Dzień 15

Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina lub do Krakowa.

ZNIŻKI

2% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona. I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie koszty transportu (podczas safari - samochody przystosowane do obserwacji zwierząt z otwieranym dachem, każdemu gwarantujemy miejsce przy oknie), codzienne śniadania, kolacja w Nairobi, obiady i kolacje podczas trekkingu (łącznie 11 posiłków), kawa i herbata podczas trekkingu, noclegi (pokoje 2 -osobowe) w hotelach minimum 3*, Amboseli - 1 noc w namiotach, Zanzibar - hotel minimum 3* przy plaży, opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów, inne opłaty administracyjne, zezwolenie na wejście na Kilimandżaro, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy górscy, tragarze, kucharze, polski pilot na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 700 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz wg aktualnej stawki płatnych na granicach (łącznie 100 USD), zwyczajowych napiwków (łącznie ok. 120 USD), dopłaty do pok.1-os. poza schroniskami (445 USD).

Uwagi

Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 18 osób. Wyprawa jest przeznaczona wyłącznie dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających minimalną sprawność i kondycję, aby pokonywać dziennie kilkugodzinne odcinki. Podczas noclegów w schroniskach przewidziane są noclegi w salach 4 lub więcej osobowych. Posiłki przygotowywane są przez kucharzy podążających za grupą. Każdy z uczestników niesie tylko swoje rzeczy osobiste, główny bagaż jest niesiony przez tragarzy. Uczestnikom wysyłamy szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania się do wyprawy wraz z listą niezbędnego ekwipunku. Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze wpisane do żółtej książeczki (lub wpis o braku możliwości zaszczepienia), zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem (Zanzibar). Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

TANZANIA

Szlak

KILIMANDŻARO Z SERENGETI I ZANZIBAREM - 16 dni

Główne atrakcje

Wejście na Kilimandżaro drogą Marangu z noclegami w schroniskach Safari w pięknym Parku Narodowym Serengeti Zjazd do krateru Ngorongoro Spotkania z Masajami Białe plaże i kultura Zanzibaru O wycieczce Choć droga na Kilimandżaro nie jest wyzwaniem, jeśli chodzi o trudności techniczne, wejście na niemal sześć tysięcy metrów wymaga nie lada wysiłku i zależy od indywidualnej podatności organizmu na dolegliwości związane z wysokością. Co ciekawe na szczyt czasem docierają łatwiej osoby starsze, a często muszą zawrócić młodsi. Najstarszy nasz uczestnik na tej wyprawie miał 79 lat, najmłodszy 11. Statystyka mówi, że na najwyższy szczyt masywu (Uhuru, 5895 m n.p.m.) dochodzi średnio zaledwie 25% chętnych, jednak dzień aklimatyzacyjny, który dodajemy zwiększa tę szansę. Na naszych wyprawach na sam szczyt dociera większość osób i od lat szczycimy się ponad 70 procentowym współczynnikiem udanych wejść. O próbę wejścia na górę może pokusić się każdy, kto od czasu do czasu spaceruje po szlakach Tatr lub Sudetów, a nawet osoba spędzająca większość czasu za biurkiem. Nawet bez dotarcia na sam szczyt wyprawa sprawia ogromną radość. Proponujemy wejście na Kili łatwą drogą z noclegami w schroniskach, co zapewnia najwyższy możliwy komfort i warunki do wypoczynku podczas wejścia. Przy okazji zdobywania Kilimandżaro proponujemy safari w Serengeti i Ngorongoro, których sceneria mnogość dzikiej zwierzyny wprawia każdego w zachwyt. Po safari i trekkingu nie mogło zabraknąć krótkiego wypoczynku na białych plażach Zanzibaru w gustownym 4* hotelu położonym nad samym oceanem. Wyprawę prowadzą znakomici i doświadczeni piloci - przewodnicy górscy, którzy mają już za sobą już wiele wejść na szczyt.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką na lotnisko Kilimanjaro Airport, port lotniczy wybudowany koło miasta Moshi u stóp Kilimandżaro, głównego celu naszej wyprawy.

Dzień 2

Przylot pod Kilimandżaro (możliwy przylot poprzedniego dnia i dodatkowy nocleg w hoteu). Przejazd do pobliskiej Aruszy, tanzańskiego miasta leżącego u podnóża wulkanu Mt. Meru (4565 m n.p.m.). Jest punktem wypadowym do safari w najpiękniejszych parkach narodowych. Czas na zaopatrzenie i ostatnie zakupy przed safari. Podróż samochodami terenowymi w kierunku Parku Narodowego Serengeti. Mijamy piękne, masajskie tereny, przekraczamy wąwóz rzeki Olduvai. To właśnie tutaj dokonano niezwykłych znalezisk związanych z praczłowiekiem, które zmieniły pogląd nauki na nasze pochodzenie. Kontynuowanie drogi i wjazd na olbrzymie, bezkresny równiny Serengeti. Tu i ówdzie dostrzegamy pierwsze dzikie zwierzęta. Po powrocie kolacja i wymiana wrażeń przy butelce miejscowego konyagi. Nocleg w stałych namiotach (namioty wyposażone m.in. w łóżka) w Serengeti. Nocleg w bezpośrednim sąsiedztwie natury pozostaje na zawsze w pamięci i jest pięknym przeżyciem.

Dzień 3

Rano wyruszamy na prawdziwe safari. Podglądanie scen znanych z przyrodniczych filmów. Widzimy wiele gatunków antylop, słonie, żyrafy i zebry. Jednak naszym głównym celem jest wypatrzenie i fotografowanie drapieżników - lwów i gepardów. Dostrzeżenie tych pięknych zwierząt w naturalnym środowisku to niezapomniane przeżycie. Lunch i kolejne popołudniowe safari. Objeżdżamy skałki okolic Seronera, nigdy nie wiadomo jakie sceny dziejące się w przyrodzie uda nam się zobaczyć. Czym dłuższe safari, tym bardziej zwiększamy szansę sukcesu. Dzień spędzony w Serengeti będzie należał do najpiękniejszych w życiu. Przed zachodem słońca powrót na nocleg i kolacja.

Dzień 4

Wyjazd do krateru Ngorongoro, na którego dnie, 600 metrów poniżej krawędzi, niczym w gigantycznej Arce Noego żyją niemal wszystkie gatunki zwierząt występujących w tej części Afryki. Ngorongoro jest wpisany na listę UNESCO i zaliczany do jednego z cudów natury. Po drodze przystajemy w jednej z masajskich wiosek (opłata dla wodza za wejście i fotografowanie ok. 20 USD nie jest ujęta w cenie wycieczki). Choć turyści są częstymi gośćmi w tych wioskach, Masajowie w zadziwiający sposób potrafili utrzymać tradycyjny styl życia. Mieszkają w skromnych domach przenosząc się co kilka lat, a ich bogactwo i pasję stanowi bydło. Safari na dnie Ngorongoro przynosi kolejne niezapomniane wrażenia. Obiad w formie suchego prowiantu w kraterze. Widzimy wiele gatunków ssaków, w tym piękne bawoły afrykańskie. W niewielkim jeziorze podziwiamy liczne stado hipopotamów. W Ngorongoro dostrzegamy też strusie i inne ptaki, szczególny zachwyt wzbudzają barwne żurawie koroniaste. Następnie podarujemy sobie nieco luksusu kwaterując się w pięknym "lodge". Poznajemy luksusową wersję safari z kolonialnym, brytyjskim posmakiem. Kolacja w "lodge" i nocleg.

Dzień 5

Piękny poranek i poranna kawa towarzyszy nam, gdy zaczynamy już myśleć o kolejnym etapie podróży - wejściu na Kilimandżaro. Opuszczamy chronione obszary podążając w kierunku cywilizacji. Dojazd do Aruszy, a następnie krótka wycieczka do wsi Tengeru, gdzie znajduje się zadziwiające miejsce świadczące o naszej skomplikowanej historii - największy polski cmentarz w Afryce. Właśnie tutaj Anglicy ewakuowali polskich zesłańców, którym udało się uciec z Syberii z armią Andersa. Nocleg w Aruszy.

Dzień 6

Wcześnie rano przejazd pod masyw Kilimandżaro do wsi Marangu (ok. 2 godz.). Od tego miejsca zaczyna się część trekkingowa. Tylko przy drodze Marangu zwanej popularnie "Coca Cola Route" zbudowano schroniska, co pozwala wchodzącym dobrze wypocząć, ogrzać się i zwiększyć szanse zdobycia szczytu. W tym dniu pokonamy różnicę wzniesień 800 m na trasie 7 km z Marangu do Mandara. Jest to zaledwie 4-5 godzin łatwego marszu wygodną ścieżką przez gęsty, wiecznie zielony las. Obiad. Kolacja i nocleg w schronisku Mandara na wysokości 2700 m n.p.m.

Dzień 7

Przejście z Mandara do Horombo. W tym dniu jest przewidziana do pokonania różnica wzniesień 1020 m na trasie o długości 11 km (ok. 5-7 godzin marszu). Ścieżka biegnie już powyżej lasu przez zmieniające się piętra roślinne, a w oddali zaczyna się pojawiać wierzchołek Kilimandżaro. Rozkoszujemy się piękną przyrodą, mając czas na liczne postoje na odpoczynek i fotografowanie. Obiad i kolacja. Nocleg w schronisku Horombo na wysokości 3720 m n.p.m.

Dzień 8

Dzień przeznaczony na aklimatyzację. Zalecany odpoczynek, krótkie spacery, a dla osób posiadających dość siły wycieczka piesza na stoki pobliskiego, skalistego wulkanu Mawenzi, bocznego wierzchołka masywu. Okazja do pięknych fotografii i przebywania w górskiej scenerii. Dzień na tej wysokości znacznie zwiększa nasze szanse wejścia na szczyt. Obiad i kolacja. Nocleg w schronisku.

Dzień 9

Przejście z Horombo do Kibo. Przewidziana do pokonania różnica wzniesień to ok. 1000 m na trasie 10 km (ok. 6 godzin marszu). Ścieżka przebiega przez tereny pokryte skąpą roślinnością, a po minięciu ostatniego źródła wody wchodzi w niemal pozbawione roślinności piętro wysokogórskie. Obiad i kolacja serwowana jest jak zwykle przez naszych wspaniałych kucharzy. Odpoczynek w schronisku Kibo na wysokości 4800 m n.p.m.

Dzień 10

Zwyczajowo w nocy rozpoczyna się podejście na szczyt. Ścieżka prowadzi piargami i stromym stokiem pokrytym wulkanicznym pyłem. O świcie powinniśmy się znaleźć na krawędzi krateru na tzw. Gilman's Point, skąd rozpościera się genialny widok na krater i pola lodowe. Już za samo zdobycie Gilman's Point też zostaniemy uhonorowani dyplomem. Dalej ścieżka biegnie krawędzią krateru na Uhuru, najwyższy punkt masywu Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) i całej Afryki. Przy wejściu nie ma trudności technicznych, ale wysokość daje o sobie znać. Każdy kto straci siły lub będzie się gorzej czuł i postanowi zawrócić, może zejść z przewodnikiem do schroniska. Jeszcze tego samego dnia następuje zejście do Horombo. Szybka utrata wysokości powoduje coraz lepsze samopoczucie. Obiad i kolacja. Nocleg w schronisku.

Dzień 11

Dalsze zejście do Mandara i dalej do wsi Marangu. Z powrotem szybko mijamy strefy roślinne. Trekking kończy się uroczystym wręczeniem dyplomów zdobycia wierzchołka lub Gilman's Point. Dojazd do Moshi. Nocleg w Moshi, mieście położonym u podnóża Dachu Afryki. Rozkoszujemy się prawdziwą łazienką, ciepłą wodą i przyjemnym klimatem.

Dzień 12

Przejazd na lotnisko i przelot na Zanzibar, cieszącą się pewną autonomią wyspę na Oceanie Indyjskim, słynną z upraw przypraw, rafy koralowej i bogatej historii. Plaże Zanzibaru z białym, niczym śnieg koralowym piaskiem nie mają sobie równych. Przejazd na przeciwległy, wschodni kraniec wyspy. Kolacja. Nocleg w bungalowach przy plaży.

Dzień 13 - 14

Wypoczynek na Zanzibarze - plażowanie, kąpiele w lagunie, podglądanie leniwego życia mieszkańców nadbrzeżnych wiosek, smakowanie kuchni - wspaniałe owoce morza. Słuchanie dobiegających z oddali odgłosów fal rozbijających się o barierę raf. Dla osób nie potrafiących usiedzieć na miejscu możliwość jednej lub dwóch wycieczek fakultatywnych - zwiedzanie zabytkowego, unikatowego starego miasta Zanzibar, zwiedzanie plantacji przypraw, spacer po ostatnich zachowanych fragmentach pierwotnej dżungli, piknik na bezludnej wyspie. Wypoczynek na tropikalnej plaży i kąpiele w ciepłym oceanie znakomicie regenerują organizm po wysiłku trekkingu. Kolacje i noclegi w gustownym hotelu 4* położonym przy plaży.

Dzień 15

Przejazd na lotnisko do miasta Zanzibar lub przeprawa do portowego miasta Dar es Salaam. Wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 16

Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona. I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Wszystkie przeloty, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., noclegi w hotelach lub "lodge" (minimum 3*, pokoje 2-osobowe), noclegi w schroniskach podczas wyprawy na Kilimandżaro (sale wieloosobowe), 2 noclegi w Serengeti w dużych namiotach, urządzonych wyposażonych w łóżka i materace, nocleg w luksusowych "lodge" w rejonie Ngorongoro, noclegi w hotelu 4* podczas wypoczynku na Zanzibarze, śniadania w hotelach lub obozach, kolacje i obiady wg programu (łącznie 18 posiłków, posiłki w Serengeti i podczas wejścia na Kilimandżaro przygotowuje kucharz wyprawy), napoje (woda, herbata, kawa) podczas wejścia na Kilimandżaro oraz podczas pobytu w Parku Serengeti, wszelkie opłaty administracyjne, wstępy do parków narodowych, opłaty za pozwolenie wejścia na Kilimandżaro, przewodnicy, kierowcy, tragarze, kucharze, wszelkie przejazdy i wycieczki wymienione w programie, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż; polski pilot/przewodnik na całej trasie wraz z wejściem szczytowym.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 1050 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu) , kosztów wiz (płatne na granicy, aktualnie 50 USD), pozostałych napojów do posiłków, ewentualnej indywidualnej opłaty wylotowej z Tanzanii, obowiązkowych zwyczajowych napiwków (szczegóły w informatorze przedwyjazdowym), dopłata do pokoju 1-os 490 USD (poza schroniskami).

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 16 osób. Wycieczka jest przeznaczona wyłącznie dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających minimalną sprawność i kondycję, aby pokonywać dziennie kilkugodzinne odcinki. Nie są wymagane żadne umiejętności wspinaczkowe lub wyjątkowa sprawność. Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze wpisane do żółtej książeczki (lub wpis o braku możliwości zaszczepienia), zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Na specjalne zamówienie istnieje możliwość indywidualnego przedłużenia pobytu na Zanzibarze lub wzięcia udziału jedynie w części wycieczki (np. bez safari w Serengeti). Uczestnikom wysyłamy szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania się do wyprawy wraz z listą niezbędnego ekwipunku. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.Opinie o wycieczce objazdowej Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem

Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2-osobowy
dokwaterowanie w pokoju 2-os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Kilimandżaro z Serengeti i Zanzibarem? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00