cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
 • Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan, Uzbekistan
1 / 16
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
29.03 - 10.04
już od 7483 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
12.04 - 24.04
już od 7362 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan
star 2

Uzbekistan
Ocena wycieczki objazdowej Uzbekistan i Kirgistan:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 29 marca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 12 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa Uzbekistan i Kirgistan w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Uzbeskistanu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Uzbekistan / Uzbekistan

Opis oferty:

Taszkent • Chiwa • Buchara • Szahrisabz • Samarkanda • Fergana • Kokand • Park Narodowy Ała-Arcza • Biszkek • Tokmok • Jezioro Issyk-Kul • Czołpon-AtaNa trasie prowadzącej przez Uzbekistan i Kirgistan jest wiele fascynujących miejsc związanych z Jedwabnym Szlakiem. W programie są bajkowe miasta Uzbekistanu: Samarkanda, która za czasów panowania średniowiecznego władcy Timura stała się napiękniejszym architektonicznie miastem Azji, Buchara z dziesiątkami madras i meczetów, Chiwa - muzeum na wolnym powietrzu z labiryntem uliczek i zaułków, a także kolorowe bazary - kwintesencja Jedwabnego Szlaku. Kirgistan nazywany jest Szwajcarią Azji środkowej, ze względu na malownicze górskie pejzaże, doliny górskie, ośnieżone szczyty, górskie jeziora, zielone łąki i pastwiska przypominajace alpejskie scenerie. Ciekawy program fakultatywny: popisy jedździeckie, pokazy folklorystyczne i rejs po malowniczym jeziorze Issyk-Kul, gdzie ponoć ma się znajdować zatopiony pałac Timura. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 2050 km plus 2 przeloty wewnętrzne.

1. DZIEń.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Taszkentu. Transfer do hotelu, nocleg.

2. DZIEń.

śniadanie. Zwiedzanie TASZKENTU, stolicy Uzbekistanu, ponad dwumilionowego miasta leżącego u stóp Tien-Szanu: madrasa Kukeldasz; mauzoleum Kaffal Szaszi; madrasa Barak Chan; plac Chast Imam - religijne centrum miasta; uznawany za najlepszy w mieście bazar Chorsu; Muzeum Sztuk Pięknych z ciekawymi eksponatami uzbeckiej sztuki użytkowej; plac Aliszer Nawoi; plac Amira Timura; plac Niepodległości, na którym do 1992 r. wznosił się największy w ZSRR pomnik Lenina. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEń.

śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Urgencz. Przejazd do CHIWY, w przeszłości ważnego przystanku dla karawan przemierzających pustynne piaski, według legendy założonej przez syna Noego. Chiwa jako pierwsze z uzbeckich miast w 1990 r. trafiła na listę UNESCO. Miasto, jedno z najlepiej zachowanych na Jedwabnym Szlaku, nazywane jest muzeum pod gołym niebem. Zwiedzanie: Kunja Ark - cytadela licząca niespełna półtora wieku, zachwycająca architekturą i kolorami; madrasa Amin-Chana - największa w mieście; 45-metrowy minaret Islam Chodża; mauzoleum Pahlawona Mahmuda - patrona miasta; kompleksy pałacowe Palvan Kari i Abd Al Bobo; madrasa Rafanek; madrasa Muhammada Rahima Chana; meczet Piątkowy, który słynie z pięknie rzeźbionych drewnianych kolumn; bajecznie zdobiony zespół pałacowy Tasz Chauli, czyli Kamienny Pałac; madrasa Ala Kuli Chan. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEń.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd w kierunku Buchary obrzeżami pustyni Kyzył-kum, którą w przeszłości pokonywały karawany przemierzające Jedwabny Szlak. Po drodze zwiedzanie stanowisk archeologicznych Ayaz-Kala i Tuprak Kala. Są to pozostałości łańcucha fortec obronnych. Postój w punkcie widokowym na rzekę Amu Daria. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEń.

śniadanie. Zwiedzanie BUCHARY - Kopuły Islamu, jednego z najstarszych miast w Azji Środkowej, wpisanego na listę UNESCO: mauzoleum Ismaila Samaniego - architektoniczna perełka z X w.; budynek bramny Chor Minor; mauzoleum Czaszma Ajub; minaret Kaljan - najokazalsza budowla miasta przy meczecie o tej samej nazwie; madrasa Mir-i Arab; madrasa Emira Alim Chana; lokalny bazar, których w przeszłości Buchara posiadała aż 40; madrasa Kukeldasz - największa w Azji Środkowej; plac Lab-i Hauz czyli Wokół Sadzawki - najładniejsza część miasta, gdzie niegdyś wokół źródła wody w okolicznych karawanserajach zatrzymywali się kupcy i pielgrzymi, a dziś jest miejscem spotkań towarzyskich mieszkańców; madrasa Divanbegi; meczet Magoki Attari; madrasa Uług Bega; madrasa Abdula Aziz; twierdza Ark, licząca 2 tysiące lat, wokół której powstało miasto. Wieczorem kolacja połączona z udziałem w występach folklorystycznych, które odbywają się w okresie letnim w madrasie Divanbegi. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEń.

śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SZAHRISABZ - Zielonego Miasta, w którym urodził się Timur. Zwiedzanie Ak Saraj - Białego Pałacu Timura. Ten główny zabytek miasta, którego budowa trwała 20 lat, miał służyć wodzowi za letnią rezydencję. Pośrodku imponującego zespołu pałacowego wznosi się pomnik Timura. Następnie: meczet Kok Gumbaz, wzniesiony przez Uług Bega, z wielką błękitną kopułą; Mauzoleum Dżahangira - pozostałość Dorut Siadat - pomnika Timurydów, gdzie pochowani zostali członkowie rodu. Historyczne centrum miasta zostało objęte patronatem UNESCO. Przejazd w kierunku Samarkandy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEń.

śniadanie. Zwiedzanie SAMARKANDY, Klejnotu Wschodu, miasta wpisanego na listę UNESCO, którym zachwycał się sam Marco Polo: nekropolia Szah-i Zinda, będąca jednym z najcenniejszych zabytków miasta, zaliczana do cudów sztuki timurydzkiej. Na rozległej nekropolii można zobaczyć piękne, bogato zdobione mauzolea ważnych osobistości z najbliższego otoczenia Timura. Następnie: obserwatorium Uług Bega, które słynęło z wysokiego poziomu wiedzy astrologicznej; muzeum Afrasiab, znajdujące się przy stanowisku archeologicznym o tej samej nazwie; znane z malowideł ściennych odnalezionych podczas wykopalisk prowadzonych na terenie starożytnego miasta. Zwiedzanie Mauzoleum Gur-i Mir, miejsca spoczynku Timura. Mauzoleum z 34-metrową kopułą jest repliką kopuły meczetu Umajjadów w Damaszku. Kopuła pokryta jest dachówkami w kolorze błękitu i turkusu, kolorach dominujących w zabudowie starego miasta. Spacer po placu Registan, który jest perłą uzbeckiej architektury. Plac uważany jest za najwspanialszy zespół architektoniczny Azji środkowej. Otaczają go turkusowe budynki pokryte mozaikami, które są symbolem nie tylko samego miasta, ale całego Jedwabnego Szlaku. Przy placu można podziwiać wspaniałe budowle: madrasy, świątynie i pałace m.in.: imponujące Mauzoleum Timura; madrasę Szir Dar; meczet Bibi Chanum, gdzie spoczywa żona Timura; madrasę Tillja Kari. Obiad. Wizyta na tradycyjnym bazarze, który słynie z lokalnego rzemiosła. Wspaniała okazja nie tylko do zrobienia zakupów, ale i do obserwacji codziennego życia i poznania tradycji handlowych, które w Uzbekistanie mają długą historię. Przejazd pociągiem do Taszkientu Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEń.

śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd samochodami osobowymi malowniczą trasą górską do FERGANY. Wspaniałe widoki, nieliczne wioski i miasteczka mijane po drodze to jedna z nielicznych okazji to poznania codziennego życia prowincji Uzbekistanu. Postój w w KOKAND nazywanym wietrznym miastem. Zwiedzanie: Pałac Kudojar Chana, meczet Djami oraz medresy Norbatubi. Czas wolny. Przejazd do granicy z Kirgistanem. Po przejściu formalności wizowych przejazd na lotnisko w Osz. Przelot do Biszkek. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEń.

śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO AłA-ARCZA, popularnego miejsca górskich wycieczek. Malowniczo położony wśród dziewiczej przyrody, zachwyca widokami na lesiste doliny, wodospady, górskie rzeki, ośnieżone szczyty górskie. Krótki trekking. Powrót do BISZKEK i zwiedzanie Państwowego Muzeum Historycznego. Spacer po mieście: plac Ala-Too; budynki rządowe, parlament, pomnik Lenina. Kolacja w lokalnej restauracji. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): występ folklorystyczny - interpretacja narodowego poematu narodowego przez pieśniarzy zwanych Manaszi. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEń.

śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TOKMOK i zwiedzanie wieży Burana, pozostałości po mieście Balasagun, które w przeszłości było ważnym ośrodkiem handlowym na Jedwabnym Szlaku. Wokół dawnego minaretu wznoszą się liczące ponad 1500 lat balbale - kamienie nagrobne przypominające postacie ludzkie. Przejazd nad jezioro ISSYK-KUL, które jest drugim co do wielkości jeziorem wysokogórskim na świecie, położonym w malowniczym otoczeniu ośnieżonych szczytów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po jeziorze. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

11. DZIEń.

śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie liczących ponad 2000 lat naskalnych malowideł w CZOłPON ATA. Zwiedzanie muzem etnograficznego Czołpon Ata. Przejazd do Biszkek. Czas wolny na zakupy na lokalnym bazarze. Kolacja w restauracji. W zależności od godziny wylotu: czas wolny i transfer na lotnisko lub zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

12. DZIEń.

Przelot do Polski. 

śWIADCZENIA:

10 noclegów w hotelach***/**** w miastach lub okolicy miast: 3 w Taszkencie, 1 w Chiwie, 2 w Bucharze, 1 w Samarkandzie, 2 w Biszkek, 1 w regionie jeziora Issyk-Kul; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 1 obiad, 9 kolacji (w tym jedna połączona z występem folklorystycznym) • przelot: Warszawa-Taszkent, Biszkek-Warszawa • przejazdy minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób), przejazd samochodami osobowymi do Fergany • przeloty wewnętrzne: Taszkent-Urgencz, Osz-Biszkek • przejazd pociągiem NASAF 2 klasa na trasie Samarkanda-Taszkent • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Uzbekistanu. Potrzebne dokumenty należy dostarczyć pocztą kurierską na adres: B.P. Itaka, ul. Garibaldiego, 4, lok. 18, 04-078 Warszawa, tel. 22 448 68 88, z dopiskiem WIZY, najpóźniej 21 dni przed wylotem, lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na stronie www.itaka.pl Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo: 300 PLN.Opłaty fakultatywne: program folklorystyczny w Biszkek: ok. 18 USD, rejs po jeziorze: ok. 20 USD; wymagane min. 10 osób.


Opis hotelu Uzbekistan i Kirgistan według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Położenie: Hotele ***/ ****. 13 rozpoczętych dób hotelowych: Biszkek (4), ok. Jeziora Issyk-Kul (1), Cholpon Ata (1), Taszkent (2), Chiwa (1), Bukchara (2), Samarkanda (2). Do dyspozycji gości: restauracja, bar oraz zazwyczaj: bezprzewodowy dostęp do Internetu i sklep z pamiątkami i podstawowymi produktami spożywczymi. Pokoje: dostępne tylko 2-osobowe, brak pokoi 3-osobowych lub 2-osobowych z dostawką. Wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV. Wyżywienie: śniadania formie bufetu. Obiadokolacje najczęściej serwowane do stolika z bufetem sałatkowym. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Kategoria lokalna: ***/ ****

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl. Przelot do Biszkek liniami rejsowymi z przesiadką w Stambule. 14:55 Wylot z Warszawy. 18:35 Przylot do Stambułu. Dzień 2 00:35 Wylot ze Stambułu 08:45 Przylot do Biszkek. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podroży. Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie stolicy Kirgistanu malowniczo położonej u stóp Gór Tienszan. W programie: centralny Plac Ala Too, gdzie być może uda nam się nam być świadkami ceremonii zmiany warty, pomnik Kurmanjan Datka - działaczki społecznej, budynek parlamentu, kończąc spacer przy rynku głównym, na którym znajdował się ostatni pomnik Lenina w centralnej Azji (obecnie przeniesiony na tyły Muzeum Historii). Obiadokolacja i nocleg w Biszkek. (Trasa ok. 50 km). Dzień 3 Śniadanie, następnie przejazd do Parku Narodowego Ala Archa, który ochrania malownicze tereny górskie z najwyższymi szczytami dochodzącymi do 4000 m n.p.m. Po drodze zobaczymy Park Manasa, który jest symbolicznym miejscem spoczynku przywódcy lokalnego plemienia nomadycznego, który zjednoczył lokalne plemiona, dzięki czemu uważany jest za twórcę narodu kirgiskiego. Następnie spacer po górskich terenach parku, z widokiem na ośnieżone szczyty górskie, w trakcie którego być może uda się nam wypatrzeć lokalną faunę. Lunch na łonie natury w postaci pakietów. Powrót do Biszkek, dalsze zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in.: Plac Zwycięstwa z pomnikiem w kształcie namiotu przypominającego jurtę (przenośny namiot nomadów). Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu. (Trasa ok. 100 km). Dzień 4 Po śniadaniu przejazd do jednej z największych atrakcji kraju - Jeziora Issyk-Kul. To położone na wysokości ok. 1600 m n.p.m. górskie jezioro otoczone jest ośnieżonymi szczytami, a także piaszczystymi plażami. Wody jeziora nigdy nie zamarzają, stąd jego nazwa, w języku kirgiskim oznaczająca ciepłą wodę. Po drodze zatrzymamy się w mieście Balasagun, które ocalało po najazdach Mongołów, zobaczymy tutaj wieżę Burana, służącą jako minaret. Następnie lunch w lokalnym gospodarstwie w ok. miasta Tokmok, który będzie okazją do zapoznania się z obyczajami lokalnej ludności. Nocleg w ok. Cholpon Ata nad Jeziorem Issyk-Kul. (Trasa ok. 240 km). Dzień 5 Po śniadaniu przejazd do miasta Karakoł (Przewalsk) położonego zaledwie ok. 150 km od granicy z Chinami. W mieście przeplatają się wpływy kultury rosyjskiej i chińskiej. Zwiedzanie: meczetu Dungan o silnych wpływach architektury chińskiej, prawosławnej typowej dla Rosji cerkwi zbudowanej bez użycia gwoździ, muzeum Przewalskiego - słynnego rosyjskiego badacza centralnej Azji i Gór Tienszan. Następnie przejazd do doliny Djety Oguz, która nazwę zawdzięcza tzw. siedmiu bykom, czyli fantazyjnie uformowanym skałom z piaskowca. Spacer po dolinie. Powrót na obiadokolację do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 160 km). Dzień 6 Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Cholpon Ata, następnie przejazd do Biszkek. Po drodze lunch (płatny dodatkowo). W Biszkek ostatni spacer po mieście: lokalny bazar, cerkiew, meczet. Następnie kolacja pożegnalna w regionalnej restauracji przy lokalnej muzyce, śpiewach i z pokazem tańców charakterystycznych dla tych regionów. Nocleg w hotelu w Biszkek. (Trasa ok. 380 km). Dzień 7 Wczesne śniadanie i transfer na lotnisko w Biszkek (śniadanie możliwe w formie pakietów podróżnych). Przelot do Taszkentu, formalności wizowo-paszportowe. Następnie wyruszymy na zwiedzanie Taszkentu - stolicy Uzbekistanu oraz jednego z największych miast Azji Środkowej. Zobaczymy m.in. nową część miasta: Plac Niepodległości - największy plac miejski w byłym Związku Radzieckim, na którym znajdował się niegdyś najwyższy pomnik Lenina (30 m wysokości), pomnik został w 1992 r. zastąpiony wielkim globusem prezentującym mapę Uzbekistanu. Następnie przejedziemy do starej części miasta, gdzie zobaczymy: kompleks Khazrati Imam z meczetem, medresę Kukeldesz z XVI w. - największą szkołę koraniczną w Azji Środkowej, ponadto wizyta na bazarze Chorsu. Wieczorem tradycyjna kolacja folklorystyczna z pokazami. Nocleg w hotelu w Taszkencie. (Trasa ok. 100 km). Dzień 8 Wczesne śniadanie i transfer na lotnisko w Taszkencie. Przelot wewnętrzny do Urgenczu w ok. Chiwy. Zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in.: pałac Tash Hauli, niegdyś siedzibę Chana i jego czterech legalnych żon, Meczet Dzhuma z IX w., który posiada przepiękne drewniane sklepienie oraz 115 rzeźbionych kolumn, Kunya Ark - starą fortecę z V w., która była zbudowana przez Chana jako oryginalna rezydencja, a także wieżę Kalandar Bobo. Podczas zwiedzania możliwość obejrzenia pokazu akrobatów w medresie (płatny dodatkowo). Będzie także okazja do podziwiania wspaniałej panoramy miasta z tarasu widokowego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Chiwie. (Trasa ok. 80 km). Dzień 9 Po śniadaniu przejazd do Buchary. Po drodze mijać będziemy czerwone piaski pustyni Kyzył-Kum, którą setki lat temu przemierzały wielbłądzie karawany podróżujące po Wielkim Jedwabnym Szlaku. Będzie okazja do podziwiania piaszczystych wydm, odległych pasm górskich oraz rzeki Amu Daria, która jest naturalną granicą pomiędzy Uzbekistanem i Turkmenistanem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Bucharze. (Trasa ok. 470 km). Dzień 10 Po śniadaniu zwiedzanie Buchary, która ze względu na 25-wiekową historię nazywana jest "miastem - muzeum". To magiczne miasto było niegdyś stolicą potężnego Emiratu Buchary. Historia Buchary sięga 2300 lat wstecz, co daje się zauważyć oglądając przeszło 140 zabytków znajdujących się na jego terenie. Miasto było niegdyś ważnym centrum handlowym na Jedwabnym Szlaku. Zwiedzanie rozpoczniemy od Mauzoleum Ismaela Samaniego - założyciela perskiej dynastii Samanidów. Następnie zobaczymy: Cytadelę Ark, Chashma - mauzoleum z XII w., zespół Kalon z XII w., w skład którego wchodzą meczet Kalon oraz minaret Mir-i Arab i meczet Magoki-Attori, gdzie zobaczymy kolekcje cennych dywanów z różnych regionów Azji Centralnej. Obiad w trakcie zwiedzania. A wieczorem zapraszamy na kolację z pokazem folklorystycznym i pokazem mody w zabytkowej medresie (płatna dodatkowo). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 60 km). Dzień 11 Po śniadaniu wyjazd w kierunku Samarkandy - "stolicy nad stolicami" - jednego z najstarszych miast świata, którego początki sięgają VIII w. p.n.e., a uznawane jest za jedno z piękniejszych w Azji Środkowej. Po drodze zwiedzanie Shakhrisabz - miasta narodzin Tamerlana i krypty jego syna Temura - Jehangira. Miasto wpisane zostało w 2002 r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego nazwa oznacza dokładnie "zielone miasto". Zachowały się tu wspaniałe zabytki z czasów panowania Tamerlana. Zobaczymy m.in.: Kompleks Dorut Tivalat z meczetem piątkowym Kok Gumbaz i Hazrat-i Imam z grobem Jehangira i pustym grobem Timura oraz ruiny pałacu AK - Saray. Na koniec zobaczymy cmentarz polski, który jest jedną z nekropolii, świadczącej o obecności Polaków w czasie wojny na tych terenach w ramach tworzonej Armii Andersa. Przejazd do Samarkandy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Samarkandzie. (Trasa ok. 450 km). Dzień 12 Po śniadaniu zwiedzanie Samarkandy. Rozpoczniemy od mauzoleum Gur-e Amir, które uważane jest za jedno z najpiękniejszych na świecie i zostało zbudowane przez Tamerlana w 1404 r. W mauzoleum tym został pochowany władca oraz wszyscy członkowie jego rodziny. Następnie muzeum Afrasiab, którego nazwa wywodzi się od imienia legendarnego króla, krótki przejazd do mauzoleum Timurydów w kompleksie cmentarnym Szah-i Zinda (dosł. żyjący król) z XIV-XV w., po którego zwiedzaniu rozpoczniemy spacer po centrum starożytnej Marakandy. Zobaczymy meczet Bibi Khanum zbudowany również przez Tamerlana jako największy meczet w świecie islamu a także położony nieopodal, starożytny bazar Siab - największy bazar w mieście. Podsumowaniem naszego zwiedzania będzie Plac Registan - najważniejszy plac w mieście, z doskonale zachowanymi medresami. Dla chętnych odwiedzimy także wytwórnię lokalnych win i nalewek, degustacja połączona z możliwością zakupu (płatne dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Samarkandzie. (Trasa ok. 60 km). Dzień 13 Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Samarkandy. Odwiedzimy obserwatorium Ulug Bek króla-astronoma, który zafascynowany gwiazdami i kosmosem zbudował jedno z najwspanialszych obserwatoriów w starożytnym świecie. Możliwość zwiedzania wytwórni papieru "jedwabnego" (płatne dodatkowo). Następnie przejazd do Taszkentu. Po południu dalsze zwiedzanie stolicy kraju. Zatrzymamy się aby zobaczyć Prokatedrę Najświętszego Serca Pana Jezusa i pomnik upamiętniający Polaków poległych na ziemiach uzbeckich. Na zagospodarowanie popołudnia proponujemy kolację pożegnalną, przejazd przez miasto i spacer po bulwarze (płatne dodatkowo). Nocleg w hotelu w Taszkencie. (Trasa ok. 350 km). Dzień 14 Wczesne wykwaterowanie z hotelu, śniadanie w formie pakietów podróżnych. Wylot z Taszkentu do Warszawy z przesiadką. 08:15 Wylot z Taszkentu 11:35 Przylot do Stambułu 12:35 Wylot ze Stambułu 14:00 Przylot do Warszawy. Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wizy Wiza - Przy wjeździe do Uzbekistanu wymagana jest wiza turystyczna. - Wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty uzyskania wizy). - Do wizy należy złożyć: • 2 aktualne zdjęcia (3,5x4,5), • zaświadczenie o zatrudnieniu w języku angielskim (ważne przez pół roku od daty zakończenia imprezy), • paszport oraz ankietę wizową, która dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella, • ankietę wizową należy wypełnić w dwóch egzemplarzach, czytelnie, drukowanymi literami, bez poprawek i skreśleń. Komplet dokumentów (2 x ankieta, 2 x zdjęcie, paszport, zaświadczenie o zatrudnieniu) należy dostarczyć najpóźniej na 15 dni roboczych przed wylotem do Biura Rainbow, al. Jana Pawła II 52/54 00-152 Warszawa, z dopiskiem "Dział Wiz". Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Ponadto wymagane jest dostarczenie skanów dokumentów na adres wizy@R.pl: kolorowy skan paszportu, kolorowy skan zaświadczenia o zatrudnieniu oraz wypełniony kwestionariusz osobowy (zapisany w formacie .doc) najpóźniej na 21 dni roboczych przed wyjazdem. Komunikat dotyczący szczegółów wizowania dostępny są w systemie rezerwacyjnym Travella. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Biszkek - Warszawa z przesiadką, przeloty wewnętrzne: Biszkek - Taszkent i Taszkent - Urgencz (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4**** (13 rozpoczętych dób hotelowych), 13 śniadań, 11 obiadokolacji, 1 lunch, transfery klimatyzowanym autokarem w Uzbekistanie i autokarem w Kirgistanie, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i napiwków. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 220 USD - płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje: opłat za filmowanie i fotografowanie, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych, wycieczek lokalnych oraz opłat za procedurę wizową. Wycieczki lokalne: pokaz akrobatów w medresie ok. 10 USD, kolacja z pokazem folklorystycznym i pokazem mody w medresie ok. 30 USD, wizyta w pracowni jedwabnego papieru ok. 5 USD, degustacja win i nalewek ok. 20 USD, kolacja pożegnalna ok. 20 USD. Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 16.09.2016 r. i mogą ulec zmianie. Inne Waluty zalecane do wymiany to USD (tylko nowe banknoty wydane po 2006 roku i EUR).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Biszkek - Warszawa z przesiadką, przeloty wewnętrzne: Biszkek - Taszkent i Taszkent - Urgencz (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4**** (13 rozpoczętych dób hotelowych), 13 śniadań, 11 obiadokolacji, 1 lunch, transfery klimatyzowanym autokarem w Uzbekistanie i autokarem w Kirgistanie, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i napiwków. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 220 USD - płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje: opłat za filmowanie i fotografowanie, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych, wycieczek lokalnych oraz opłat za procedurę wizową. Wycieczki lokalne: pokaz akrobatów w medresie ok. 10 USD, kolacja z pokazem folklorystycznym i pokazem mody w medresie ok. 30 USD, wizyta w pracowni jedwabnego papieru ok. 5 USD, degustacja win i nalewek ok. 20 USD, kolacja pożegnalna ok. 20 USD. Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 16.09.2016 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Waluty zalecane do wymiany to USD (tylko nowe banknoty wydane po 2006 roku i EUR).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/uzbekistan-i-kirgistan/zakwaterowanie-uzk

Wizy

Wiza - Przy wjeździe do Uzbekistanu wymagana jest wiza turystyczna. - Wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty uzyskania wizy). - Do wizy należy złożyć: • 2 aktualne zdjęcia (3,5x4,5), • zaświadczenie o zatrudnieniu w języku angielskim (ważne przez pół roku od daty zakończenia imprezy), • paszport oraz ankietę wizową, która dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella, • ankietę wizową należy wypełnić w dwóch egzemplarzach, czytelnie, drukowanymi literami, bez poprawek i skreśleń. Komplet dokumentów (2 x ankieta, 2 x zdjęcie, paszport, zaświadczenie o zatrudnieniu) należy dostarczyć najpóźniej na 15 dni roboczych przed wylotem do Biura Rainbow, al. Jana Pawła II 52/54 00-152 Warszawa, z dopiskiem "Dział Wiz". Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Ponadto wymagane jest dostarczenie skanów dokumentów na adres wizy@R.pl: kolorowy skan paszportu, kolorowy skan zaświadczenia o zatrudnieniu oraz wypełniony kwestionariusz osobowy (zapisany w formacie .doc) najpóźniej na 21 dni roboczych przed wyjazdem. Komunikat dotyczący szczegółów wizowania dostępny są w systemie rezerwacyjnym Travella. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Rainbow

Szukasz wakacji do Uzbeskistanu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Położenie:

Hotele ***/****. 11 rozpoczętych dób hotelowych: Issyk Kuł (2), Bishkek (2), Samarkanda (2), Bukchara (2), Chiwa (1), Taszkent (2).
Do dyspozycji gości:

restauracja, bar oraz zazwyczaj: bezprzewodowy dostęp do Internetu i sklep z pamiątkami i podstawowymi produktami spożywczymi.
Pokoje:

dostępne tylko 2-osobowe, brak pokoi 3-osobowych lub 2-osobowych z dostawką. Wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV.
Wyżywienie:

śniadania formie bufetu. Obiadokolacje najczęściej serwowane do stolika z bufetem sałatkowym. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Kategoria lokalna:

***/****
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl. Przelot do Biszkek liniami rejsowymi z przesiadką.
Dzień 2
Po przylocie śniadanie w restauracji i przejazd do jednej z największych atrakcji kraju - Jeziora Issyk-Kul. To położone na wysokości ok. 1600 m n.p.m. górskie jezioro otoczone jest ośnieżonymi szczytami, a także piaszczystymi plażami. Wody jeziora nigdy nie zamarzają, stąd jego nazwa, w języku kirgiskim oznaczająca ciepłą wodę. Po drodze zatrzymamy się w mieście Balasagun, które ocalało po najazdach Mongołów, zobaczymy tutaj wieżę Burana, służącą jako minaret. Następnie lunch w lokalnym gospodarstwie w ok. miasta Tokmok, który będzie okazją do zapoznania się z obyczajami lokalnej ludności. Nocleg w ok. Cholpon Ata nad Jeziorem Issyk-Kul. (Trasa ok. 240 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do miasta Karakoł (Przewalsk) położonego zaledwie ok. 150 km od granicy z Chinami. W mieście przeplatają się wpływy kultury rosyjskiej i chińskiej. Zwiedzanie: meczetu Dungan o silnych wpływach architektury chińskiej, prawosławnej typowej dla Rosji cerkwi zbudowanej bez użycia gwoździ, muzeum Przewalskiego - słynnego rosyjskiego badacza centralnej Azji i Gór Tienszan. Następnie przejazd do doliny Djety Oguz, która nazwę zawdzięcza tzw. siedmiu bykom, czyli fantazyjnie uformowanym skałom z piaskowca. Spacer po dolinie. Powrót na obiadokolację do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 160 km).
Dzień 4
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Cholpon Ata gdzie zobaczymy rysunki naskalne. Następnie przejazd do stolicy Kirgistanu - Biszkeku - zobaczymy m.in.: Plac Zwycięstwa z pomnikiem w kształcie namiotu przypominającego jurtę (przenośny namiot nomadów), centralny Plac Ala Too, gdzie być może uda nam się być świadkami ceremonii zmiany warty, pomnik Kurmanjan Datka - działaczki społecznej, budynek parlamentu, kończąc spacer przy rynku głównym, na którym znajdował się ostatni pomnik Lenina w centralnej Azji (obecnie przeniesiony na tyły Muzeum Historii) lokalną Cerkiew i Meczet.. (Trasa ok. 240 km).
Dzień 5
Śniadanie, następnie przejazd do Parku Narodowego Ala Archa, który ochrania malownicze tereny górskie z najwyższymi szczytami dochodzącymi do 4000 m n.p.m. Spacer po górskich terenach parku, z widokiem na ośnieżone szczyty górskie, w trakcie którego być może uda się nam wypatrzeć lokalną faunę. Popołudnie wolne na ostatnie zakupy, następnie kolacja pożegnalna w regionalnej restauracji przy lokalnej muzyce, śpiewach i z pokazem tańców charakterystycznych dla tych regionów. Nocleg w hotelu w Biszkek.
Dzień 6
Wczesne śniadanie i transfer na lotnisko w Biszkek (śniadanie możliwe w formie pakietów podróżnych lub po przylocie do Taszkentu). Przelot do Taszkentu, formalności wizowo-paszportowe. Transfer na śniadanie i przejazd do Samarkandy. Po dojeździe zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podroży. Późnym popołudniem wyjazd na zwiedzanie wytwórni papieru "jedwabnego" (płatne dodatkowo). Wieczorem kolacja w Samarkandzie.
Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Samarkandy - stolicy nad stolicami" - jednego z najstarszych miast świata, którego początki sięgają VIII w. p.n.e., a uznawane jest za jedno z piękniejszych w Azji Środkowej. Rozpoczniemy od obserwatorium Ulug Bek króla-astronoma, który zafascynowany gwiazdami i kosmosem zbudował jedno z najwspanialszych obserwatoriów w starożytnym świecie. Następnie muzeum Afrasiab, którego nazwa wywodzi się od imienia legendarnego króla, krótki przejazd do mauzoleum Timurydów w kompleksie cmentarnym Szah-i Zinda (dosł. żyjący król) z XIV-XV w., po którego zwiedzaniu rozpoczniemy spacer po centrum starożytnej Marakandy. Zobaczymy meczet Bibi Khanum zbudowany również przez Tamerlana jako największy meczet w świecie islamu a także położony nieopodal, starożytny bazar Siab - największy bazar w mieście. Podsumowaniem naszego zwiedzania będzie Plac Registan - najważniejszy plac w mieście, z doskonale zachowanymi medresami oraz mauzoleum Gur-e Amir, które uważane jest za jedno z najpiękniejszych na świecie i zostało zbudowane przez Tamerlana w 1404 r. W mauzoleum tym został pochowany władca oraz wszyscy członkowie jego rodziny. Dla chętnych odwiedzimy także wytwórnię lokalnych win i nalewek, degustacja połączona z możliwością zakupu (płatne dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Samarkandzie. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Buchary. Po drodze zatrzymamy się koło Navoi, gdzie zobaczymy cmentarz polski, który jest jedną z nekropolii, świadczących o obecności Polaków w czasie wojny na tych terenach w ramach tworzonej Armii Andersa. Kolejny przystanek w Gizhduvan, mieście, które od starożytności uważane jest za centrum handlu i wyrobu ceramiki. Odwiedzimy pracownię rodziny Narzullaevs, która wytwarza ceramikę od 7 pokoleń i jest jedną z najbardziej uznanych w tym regionie. Następnie przejazd do Vabkent, gdzie zobaczymy 40 metrowy minaret z końca XII w. po dojeździe do Buchary odwiedzimy letnią rezydencję ostatniego Emira Bukhary, Sitorai Khosy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Bucharze. (Trasa ok. 470 km).
Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Buchary, która ze względu na 25-wiekową historię nazywana jest "miastem - muzeum". To magiczne miasto było niegdyś stolicą potężnego Emiratu Buchary. Historia Buchary sięga 2300 lat wstecz, co daje się zauważyć oglądając przeszło 140 zabytków znajdujących się na jego terenie. Miasto było niegdyś ważnym centrum handlowym na Jedwabnym Szlaku. Zwiedzanie rozpoczniemy od Mauzoleum Ismaela Samaniego - założyciela perskiej dynastii Samanidów. Następnie zobaczymy: Cytadelę Ark, Chashma - mauzoleum z XII w., zespół Kalon z XII w., w skład którego wchodzą meczet Kalon oraz minaret Mir-i Arab i meczet Magoki-Attori, gdzie zobaczymy kolekcje cennych dywanów z różnych regionów Azji Centralnej. Obiad w trakcie zwiedzania. A wieczorem zapraszamy na kolację z pokazem folklorystycznym i pokazem mody w zabytkowej medresie (płatna dodatkowo). Powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 10
Po śniadaniu przejazd do Chiwy. Po drodze mijać będziemy czerwone piaski pustyni Kyzył-Kum, którą setki lat temu przemierzały wielbłądzie karawany podróżujące po Wielkim Jedwabnym Szlaku. Będzie okazja do podziwiania piaszczystych wydm, odległych pasm górskich oraz rzeki Amu Daria, która jest naturalną granicą pomiędzy Uzbekistanem i Turkmenistanem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Chiwie. (Trasa ok. 470 km).
Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie Chiwy - zobaczymy m.in.: pałac Tash Hauli, niegdyś siedzibę Chana i jego czterech legalnych żon, Meczet Dzhuma z IX w., który posiada przepiękne drewniane sklepienie oraz 115 rzeźbionych kolumn, Kunya Ark - starą fortecę z V w., która była zbudowana przez Chana jako oryginalna rezydencja, a także wieżę Kalandar Bobo. Będzie także okazja do podziwiania wspaniałej panoramy miasta z tarasu widokowego. Późnym popołudniem wczesna kolacja i wieczorem przejazd na lotnisko do Urgenczu - miasta urodzenia Anny German. Przelot do Taszkentu, po przylocie nocleg w hotelu w Taszkencie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Taszkencie. (Trasa ok. 80 km + przelot).
Dzień 12
Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Taszkentu - stolicy Uzbekistanu oraz jednego z największych miast Azji Środkowej. Zobaczymy m.in. nową część miasta: Plac Niepodległości - największy plac miejski w byłym Związku Radzieckim, na którym znajdował się niegdyś najwyższy pomnik Lenina (30 m wysokości), pomnik został w 1992 r. zastąpiony wielkim globusem prezentującym mapę Uzbekistanu. Następnie przejedziemy do starej części miasta, gdzie zobaczymy: kompleks Khazrati Imam z meczetem, medresę Kukeldesz z XVI w. - największą szkołę koraniczną w Azji Środkowej, ponadto wizyta na bazarze Chorsu. Po południu zobaczymy Muzeum Sztuki Użytkowej, prezentujące ornamenty uzbeckie w przedmiotach codziennego użytku, następnie Prokatedrę Najświętszego Serca Pana Jezusa i pomnik upamiętniający Polaków poległych na ziemiach uzbeckich. Wieczorem tradycyjna kolacja folklorystyczna z pokazami. Nocleg w hotelu w Taszkencie. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 13
Wczesne wykwaterowanie z hotelu, śniadanie w formie pakietów podróżnych. Wylot z Taszkentu do Warszawy z przesiadką.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa-Biszkek/Taszkent-Warszawa z przesiadką, przeloty wewnętrzne Biszkek-Taszkent oraz Urgencz-Taszkent (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4**** (11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu, transfery klimatyzowanym autokarem, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za fotografowanie i napiwków. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 230 USD/os. - płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje: dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych, wycieczek lokalnych oraz opłat za procedurę wizową.
Wycieczki lokalne: kolacja z pokazem folklorystycznym i pokazem mody w medresie ok. 30 USD/os, wizyta w pracowni jedwabnego papieru ok. 5 USD/os., degustacja win i nalewek ok. 20 USD/os.
Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 10.09.2018 r. i mogą ulec zmianie.
Inne

Waluty zalecane do wymiany to USD (tylko nowe banknoty wydane po 2006 roku i EUR).
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie:
Wizy

Wiza - Przy wjeździe do Uzbekistanu wymagana jest wiza turystyczna. -
Wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty uzyskania wizy). Do wizy należy złożyć: • 2 aktualne zdjęcia (3,5x4,5), • zaświadczenie o zatrudnieniu w języku angielskim (ważne przez pół roku od daty zakończenia imprezy), • paszport oraz ankietę wizową, która dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella, • ankietę wizową należy wypełnić w dwóch egzemplarzach, czytelnie, drukowanymi literami, bez poprawek i skreśleń.
Komplet dokumentów (2 x ankieta, 2 x zdjęcie, paszport, zaświadczenie o zatrudnieniu) należy dostarczyć najpóźniej na10 dni roboczych przed wylotem do Biura Rainbow, al. Jana Pawła II 52/54 00-152 Warszawa, z dopiskiem Dział Wiz".
Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Komunikat dotyczący szczegółów wizowania dostępny są w systemie rezerwacyjnym Travella. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Do Kirgistanu Obywatele RP wjeżdżają do 60 dni bez wizy
"
META Description

Uzbekistan i Kirgistan - 13 dni • Biszkek - z fototapetą gór" w tle • malownicze Jezioro Issyk-Kul • ośnieżone górskie szczyty Parku Narodowego Ala Archa • Taszkent - cudowna stolica • Samarkanda - najstarsze miasto świata • Buchara - "miasto muzeum" • czerwone piaski pustyni Kyzył-Kum • Shakhrisabz - miasto narodzin Tamerlana • Chiwa i pałac Tash Hauli"
Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza - Przy wjeździe do Uzbekistanu wymagana jest wiza turystyczna. -
Wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty uzyskania wizy). Do wizy należy złożyć: • 2 aktualne zdjęcia (3,5x4,5), • zaświadczenie o zatrudnieniu w języku angielskim (ważne przez pół roku od daty zakończenia imprezy), • paszport oraz ankietę wizową, która dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella, • ankietę wizową należy wypełnić w dwóch egzemplarzach, czytelnie, drukowanymi literami, bez poprawek i skreśleń.
Komplet dokumentów (2 x ankieta, 2 x zdjęcie, paszport, zaświadczenie o zatrudnieniu) należy dostarczyć najpóźniej na 10 dni roboczych przed wylotem do Biura Rainbow, al. Jana Pawła II 52/54 00-152 Warszawa, z dopiskiem Dział Wiz".
Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Komunikat dotyczący szczegółów wizowania dostępny są w systemie rezerwacyjnym Travella. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Do Kirgistanu Obywatele RP wjeżdżają do 60 dni bez wizy
"


Opis hotelu Uzbekistan i Kirgistan według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Położenie: Hotele ***/ ****. 13 rozpoczętych dób hotelowych: Biszkek (4), ok. Jeziora Issyk-Kul (1), Cholpon Ata (1), Taszkent (2), Chiwa (1), Bukchara (2), Samarkanda (2). Do dyspozycji gości: restauracja, bar oraz zazwyczaj: bezprzewodowy dostęp do Internetu i sklep z pamiątkami i podstawowymi produktami spożywczymi. Pokoje: dostępne tylko 2-osobowe, brak pokoi 3-osobowych lub 2-osobowych z dostawką. Wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV. Wyżywienie: śniadania formie bufetu. Obiadokolacje najczęściej serwowane do stolika z bufetem sałatkowym. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Kategoria lokalna: ***/ ****

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl. Przelot do Biszkek liniami rejsowymi z przesiadką w Stambule. 14:55 Wylot z Warszawy. 18:35 Przylot do Stambułu. Dzień 2 00:35 Wylot ze Stambułu 08:45 Przylot do Biszkek. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podroży. Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie stolicy Kirgistanu malowniczo położonej u stóp Gór Tienszan. W programie: centralny Plac Ala Too, gdzie być może uda nam się nam być świadkami ceremonii zmiany warty, pomnik Kurmanjan Datka - działaczki społecznej, budynek parlamentu, kończąc spacer przy rynku głównym, na którym znajdował się ostatni pomnik Lenina w centralnej Azji (obecnie przeniesiony na tyły Muzeum Historii). Obiadokolacja i nocleg w Biszkek. (Trasa ok. 50 km). Dzień 3 Śniadanie, następnie przejazd do Parku Narodowego Ala Archa, który ochrania malownicze tereny górskie z najwyższymi szczytami dochodzącymi do 4000 m n.p.m. Po drodze zobaczymy Park Manasa, który jest symbolicznym miejscem spoczynku przywódcy lokalnego plemienia nomadycznego, który zjednoczył lokalne plemiona, dzięki czemu uważany jest za twórcę narodu kirgiskiego. Następnie spacer po górskich terenach parku, z widokiem na ośnieżone szczyty górskie, w trakcie którego być może uda się nam wypatrzeć lokalną faunę. Lunch na łonie natury w postaci pakietów. Powrót do Biszkek, dalsze zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in.: Plac Zwycięstwa z pomnikiem w kształcie namiotu przypominającego jurtę (przenośny namiot nomadów). Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu. (Trasa ok. 100 km). Dzień 4 Po śniadaniu przejazd do jednej z największych atrakcji kraju - Jeziora Issyk-Kul. To położone na wysokości ok. 1600 m n.p.m. górskie jezioro otoczone jest ośnieżonymi szczytami, a także piaszczystymi plażami. Wody jeziora nigdy nie zamarzają, stąd jego nazwa, w języku kirgiskim oznaczająca ciepłą wodę. Po drodze zatrzymamy się w mieście Balasagun, które ocalało po najazdach Mongołów, zobaczymy tutaj wieżę Burana, służącą jako minaret. Następnie lunch w lokalnym gospodarstwie w ok. miasta Tokmok, który będzie okazją do zapoznania się z obyczajami lokalnej ludności. Nocleg w ok. Cholpon Ata nad Jeziorem Issyk-Kul. (Trasa ok. 240 km). Dzień 5 Po śniadaniu przejazd do miasta Karakoł (Przewalsk) położonego zaledwie ok. 150 km od granicy z Chinami. W mieście przeplatają się wpływy kultury rosyjskiej i chińskiej. Zwiedzanie: meczetu Dungan o silnych wpływach architektury chińskiej, prawosławnej typowej dla Rosji cerkwi zbudowanej bez użycia gwoździ, muzeum Przewalskiego - słynnego rosyjskiego badacza centralnej Azji i Gór Tienszan. Następnie przejazd do doliny Djety Oguz, która nazwę zawdzięcza tzw. siedmiu bykom, czyli fantazyjnie uformowanym skałom z piaskowca. Spacer po dolinie. Powrót na obiadokolację do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 160 km). Dzień 6 Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Cholpon Ata, następnie przejazd do Biszkek. Po drodze lunch (płatny dodatkowo). W Biszkek ostatni spacer po mieście: lokalny bazar, cerkiew, meczet. Następnie kolacja pożegnalna w regionalnej restauracji przy lokalnej muzyce, śpiewach i z pokazem tańców charakterystycznych dla tych regionów. Nocleg w hotelu w Biszkek. (Trasa ok. 380 km). Dzień 7 Wczesne śniadanie i transfer na lotnisko w Biszkek (śniadanie możliwe w formie pakietów podróżnych). Przelot do Taszkentu, formalności wizowo-paszportowe. Następnie wyruszymy na zwiedzanie Taszkentu - stolicy Uzbekistanu oraz jednego z największych miast Azji Środkowej. Zobaczymy m.in. nową część miasta: Plac Niepodległości - największy plac miejski w byłym Związku Radzieckim, na którym znajdował się niegdyś najwyższy pomnik Lenina (30 m wysokości), pomnik został w 1992 r. zastąpiony wielkim globusem prezentującym mapę Uzbekistanu. Następnie przejedziemy do starej części miasta, gdzie zobaczymy: kompleks Khazrati Imam z meczetem, medresę Kukeldesz z XVI w. - największą szkołę koraniczną w Azji Środkowej, ponadto wizyta na bazarze Chorsu. Wieczorem tradycyjna kolacja folklorystyczna z pokazami. Nocleg w hotelu w Taszkencie. (Trasa ok. 100 km). Dzień 8 Wczesne śniadanie i transfer na lotnisko w Taszkencie. Przelot wewnętrzny do Urgenczu w ok. Chiwy. Zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in.: pałac Tash Hauli, niegdyś siedzibę Chana i jego czterech legalnych żon, Meczet Dzhuma z IX w., który posiada przepiękne drewniane sklepienie oraz 115 rzeźbionych kolumn, Kunya Ark - starą fortecę z V w., która była zbudowana przez Chana jako oryginalna rezydencja, a także wieżę Kalandar Bobo. Podczas zwiedzania możliwość obejrzenia pokazu akrobatów w medresie (płatny dodatkowo). Będzie także okazja do podziwiania wspaniałej panoramy miasta z tarasu widokowego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Chiwie. (Trasa ok. 80 km). Dzień 9 Po śniadaniu przejazd do Buchary. Po drodze mijać będziemy czerwone piaski pustyni Kyzył-Kum, którą setki lat temu przemierzały wielbłądzie karawany podróżujące po Wielkim Jedwabnym Szlaku. Będzie okazja do podziwiania piaszczystych wydm, odległych pasm górskich oraz rzeki Amu Daria, która jest naturalną granicą pomiędzy Uzbekistanem i Turkmenistanem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Bucharze. (Trasa ok. 470 km). Dzień 10 Po śniadaniu zwiedzanie Buchary, która ze względu na 25-wiekową historię nazywana jest "miastem - muzeum". To magiczne miasto było niegdyś stolicą potężnego Emiratu Buchary. Historia Buchary sięga 2300 lat wstecz, co daje się zauważyć oglądając przeszło 140 zabytków znajdujących się na jego terenie. Miasto było niegdyś ważnym centrum handlowym na Jedwabnym Szlaku. Zwiedzanie rozpoczniemy od Mauzoleum Ismaela Samaniego - założyciela perskiej dynastii Samanidów. Następnie zobaczymy: Cytadelę Ark, Chashma - mauzoleum z XII w., zespół Kalon z XII w., w skład którego wchodzą meczet Kalon oraz minaret Mir-i Arab i meczet Magoki-Attori, gdzie zobaczymy kolekcje cennych dywanów z różnych regionów Azji Centralnej. Obiad w trakcie zwiedzania. A wieczorem zapraszamy na kolację z pokazem folklorystycznym i pokazem mody w zabytkowej medresie (płatna dodatkowo). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 60 km). Dzień 11 Po śniadaniu wyjazd w kierunku Samarkandy - "stolicy nad stolicami" - jednego z najstarszych miast świata, którego początki sięgają VIII w. p.n.e., a uznawane jest za jedno z piękniejszych w Azji Środkowej. Po drodze zwiedzanie Shakhrisabz - miasta narodzin Tamerlana i krypty jego syna Temura - Jehangira. Miasto wpisane zostało w 2002 r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego nazwa oznacza dokładnie "zielone miasto". Zachowały się tu wspaniałe zabytki z czasów panowania Tamerlana. Zobaczymy m.in.: Kompleks Dorut Tivalat z meczetem piątkowym Kok Gumbaz i Hazrat-i Imam z grobem Jehangira i pustym grobem Timura oraz ruiny pałacu AK - Saray. Na koniec zobaczymy cmentarz polski, który jest jedną z nekropolii, świadczącej o obecności Polaków w czasie wojny na tych terenach w ramach tworzonej Armii Andersa. Przejazd do Samarkandy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Samarkandzie. (Trasa ok. 450 km). Dzień 12 Po śniadaniu zwiedzanie Samarkandy. Rozpoczniemy od mauzoleum Gur-e Amir, które uważane jest za jedno z najpiękniejszych na świecie i zostało zbudowane przez Tamerlana w 1404 r. W mauzoleum tym został pochowany władca oraz wszyscy członkowie jego rodziny. Następnie muzeum Afrasiab, którego nazwa wywodzi się od imienia legendarnego króla, krótki przejazd do mauzoleum Timurydów w kompleksie cmentarnym Szah-i Zinda (dosł. żyjący król) z XIV-XV w., po którego zwiedzaniu rozpoczniemy spacer po centrum starożytnej Marakandy. Zobaczymy meczet Bibi Khanum zbudowany również przez Tamerlana jako największy meczet w świecie islamu a także położony nieopodal, starożytny bazar Siab - największy bazar w mieście. Podsumowaniem naszego zwiedzania będzie Plac Registan - najważniejszy plac w mieście, z doskonale zachowanymi medresami. Dla chętnych odwiedzimy także wytwórnię lokalnych win i nalewek, degustacja połączona z możliwością zakupu (płatne dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Samarkandzie. (Trasa ok. 60 km). Dzień 13 Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Samarkandy. Odwiedzimy obserwatorium Ulug Bek króla-astronoma, który zafascynowany gwiazdami i kosmosem zbudował jedno z najwspanialszych obserwatoriów w starożytnym świecie. Możliwość zwiedzania wytwórni papieru "jedwabnego" (płatne dodatkowo). Następnie przejazd do Taszkentu. Po południu dalsze zwiedzanie stolicy kraju. Zatrzymamy się aby zobaczyć Prokatedrę Najświętszego Serca Pana Jezusa i pomnik upamiętniający Polaków poległych na ziemiach uzbeckich. Na zagospodarowanie popołudnia proponujemy kolację pożegnalną, przejazd przez miasto i spacer po bulwarze (płatne dodatkowo). Nocleg w hotelu w Taszkencie. (Trasa ok. 350 km). Dzień 14 Wczesne wykwaterowanie z hotelu, śniadanie w formie pakietów podróżnych. Wylot z Taszkentu do Warszawy z przesiadką. 08:15 Wylot z Taszkentu 11:35 Przylot do Stambułu 12:35 Wylot ze Stambułu 14:00 Przylot do Warszawy. Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wizy Wiza - Przy wjeździe do Uzbekistanu wymagana jest wiza turystyczna. - Wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty uzyskania wizy). - Do wizy należy złożyć: • 2 aktualne zdjęcia (3,5x4,5), • zaświadczenie o zatrudnieniu w języku angielskim (ważne przez pół roku od daty zakończenia imprezy), • paszport oraz ankietę wizową, która dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella, • ankietę wizową należy wypełnić w dwóch egzemplarzach, czytelnie, drukowanymi literami, bez poprawek i skreśleń. Komplet dokumentów (2 x ankieta, 2 x zdjęcie, paszport, zaświadczenie o zatrudnieniu) należy dostarczyć najpóźniej na 15 dni roboczych przed wylotem do Biura Rainbow, al. Jana Pawła II 52/54 00-152 Warszawa, z dopiskiem "Dział Wiz". Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Ponadto wymagane jest dostarczenie skanów dokumentów na adres wizy@R.pl: kolorowy skan paszportu, kolorowy skan zaświadczenia o zatrudnieniu oraz wypełniony kwestionariusz osobowy (zapisany w formacie .doc) najpóźniej na 21 dni roboczych przed wyjazdem. Komunikat dotyczący szczegółów wizowania dostępny są w systemie rezerwacyjnym Travella. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Biszkek - Warszawa z przesiadką, przeloty wewnętrzne: Biszkek - Taszkent i Taszkent - Urgencz (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4**** (13 rozpoczętych dób hotelowych), 13 śniadań, 11 obiadokolacji, 1 lunch, transfery klimatyzowanym autokarem w Uzbekistanie i autokarem w Kirgistanie, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i napiwków. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 220 USD - płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje: opłat za filmowanie i fotografowanie, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych, wycieczek lokalnych oraz opłat za procedurę wizową. Wycieczki lokalne: pokaz akrobatów w medresie ok. 10 USD, kolacja z pokazem folklorystycznym i pokazem mody w medresie ok. 30 USD, wizyta w pracowni jedwabnego papieru ok. 5 USD, degustacja win i nalewek ok. 20 USD, kolacja pożegnalna ok. 20 USD. Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 16.09.2016 r. i mogą ulec zmianie. Inne Waluty zalecane do wymiany to USD (tylko nowe banknoty wydane po 2006 roku i EUR).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Biszkek - Warszawa z przesiadką, przeloty wewnętrzne: Biszkek - Taszkent i Taszkent - Urgencz (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4**** (13 rozpoczętych dób hotelowych), 13 śniadań, 11 obiadokolacji, 1 lunch, transfery klimatyzowanym autokarem w Uzbekistanie i autokarem w Kirgistanie, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i napiwków. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 220 USD - płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje: opłat za filmowanie i fotografowanie, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych, wycieczek lokalnych oraz opłat za procedurę wizową. Wycieczki lokalne: pokaz akrobatów w medresie ok. 10 USD, kolacja z pokazem folklorystycznym i pokazem mody w medresie ok. 30 USD, wizyta w pracowni jedwabnego papieru ok. 5 USD, degustacja win i nalewek ok. 20 USD, kolacja pożegnalna ok. 20 USD. Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 16.09.2016 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Waluty zalecane do wymiany to USD (tylko nowe banknoty wydane po 2006 roku i EUR).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/uzbekistan-i-kirgistan/zakwaterowanie-uzk

Wizy

Wiza - Przy wjeździe do Uzbekistanu wymagana jest wiza turystyczna. - Wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty uzyskania wizy). - Do wizy należy złożyć: • 2 aktualne zdjęcia (3,5x4,5), • zaświadczenie o zatrudnieniu w języku angielskim (ważne przez pół roku od daty zakończenia imprezy), • paszport oraz ankietę wizową, która dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella, • ankietę wizową należy wypełnić w dwóch egzemplarzach, czytelnie, drukowanymi literami, bez poprawek i skreśleń. Komplet dokumentów (2 x ankieta, 2 x zdjęcie, paszport, zaświadczenie o zatrudnieniu) należy dostarczyć najpóźniej na 15 dni roboczych przed wylotem do Biura Rainbow, al. Jana Pawła II 52/54 00-152 Warszawa, z dopiskiem "Dział Wiz". Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Ponadto wymagane jest dostarczenie skanów dokumentów na adres wizy@R.pl: kolorowy skan paszportu, kolorowy skan zaświadczenia o zatrudnieniu oraz wypełniony kwestionariusz osobowy (zapisany w formacie .doc) najpóźniej na 21 dni roboczych przed wyjazdem. Komunikat dotyczący szczegółów wizowania dostępny są w systemie rezerwacyjnym Travella. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Uzbekistan i Kirgistan

Uzbekistan i Kirgistan - możliwości zakwaterowania:

1 os. pokoj standardowy
2 os. pokoj standardowy

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Uzbekistan i Kirgistan? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00