cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie, Nepal
 • Wycieczka objazdowa Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie, Nepal
 • Wycieczka objazdowa Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie, Nepal
 • Wycieczka objazdowa Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie, Nepal
 • Wycieczka objazdowa Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie, Nepal
 • Wycieczka objazdowa Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie, Nepal
 • Wycieczka objazdowa Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie, Nepal
 • Wycieczka objazdowa Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie, Nepal
 • Wycieczka objazdowa Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie, Nepal
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie

Nepal
Ocena wycieczki objazdowej Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Nepalu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

NEPAL

Szlak

NEPAL BHUTAN ANDAMANY z postojem w Kalkucie - 15 DNI

Główne atrakcje

Bhutan - pięć dni w baśniowym buddyjskim królestwie Starożytne miasta - państwa Doliny Katmandu Wspaniałe widoki Himalajów Kalkuta - dawna "Perła w koronie" Imperium Brytyjskiego Andamany - archipelag tropikalnych wysp

O wycieczce

Można śmiało powiedzieć, że jest to wycieczka dla koneserów. Docieramy do Bhutanu, towarzyszy nam wspaniała kultura krajów himalajskich i piękne, górskie krajobrazy. Na końcu spędzamy kilka dni na rzadko odwiedzanym przez Polaków tropikalnym archipelagu Andamanów. Nie jest to wycieczka trudna - warunki noclegowe na wycieczce są bardzo dobre, kraje są ciekawe, a ich mieszkańcy gościnni i szczęśliwi. To właśnie Bhutan według wszystkich badań zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o poczucie szczęścia obywateli. W planie mamy dwie łatwe wycieczki piesze. Podczas wyjazdu nie przebywamy na dużych wysokościach poza krótkim przekroczeniem przełęczy powyżej 3000 m n.p.m., nie występują zatem dolegliwości spowodowane dużymi wysokościami.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką do Katmandu.

Dzień 2

Przylot do stolicy Nepalu, Katmandu (1335 m n.p.m.), przejazd do hotelu. Spacer po centrum starego Katmandu, Durbar Square - stare pagody i dawny pałac królewski. W tym miejscu mieszka też Kumari - ostatnia żywa bogini na świecie. Niestety centrum miasta zostało mocno uszkodzone po trzęsieniu ziemi w 2015 roku. Poznawanie szczególnej atmosfery miasta z barwnymi uliczkami i małymi restauracjami. Nocleg w Katmandu.

Dzień 3

Wycieczka po Dolinie Katmandu. Znajdziemy tu królewskie miasta wpisane na listę UNESCO. Dolina to serce kraju przesycone historią i tradycją. Wyjazd do Patan, "miasta piękna" jak brzmi jego druga nazwa. Pospacerujemy tu starymi uliczkami, które zachowały się z czasów średniowiecznych, będziemy podziwiać stupy buddyjskie, budowle królewskie i "złoty klasztor". W tym dniu przewidziane jest też wyjazd do pobliskiego Bhaktapur i zwiedzanie tego dawnego średniowiecznego, królewskiego miasta-państwa (miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Katmandu.

Dzień 4

Dla chętnych (dodatkowo płatny ok. 220 USD/os) widokowy przelot nad Himalajami. Lot odbywa się tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych i wymaga wcześniejszego zarezerwowania. Podczas dobrej pogody z samolotu znakomicie widać Mt. Everest, Lhotse i inne himalajskie kolosy. Osoby, które nie decydują się na lot wyjeżdżają przed świtem na punkt widokowy w Nagarkot, skąd przy dobrej widoczności widać pasmo wielkich Himalajów. Dalsze zwiedzanie miasta i okolic. Postój przy hinduistycznej świątyni Paśupatinath nad rzeką Bagmati. Można tutaj spotkać się z ciekawymi obrzędami. Na zakończenie znajdziemy się przy słynnej buddyjskiej stupie Swayambhunath, skąd roztacza się widok na Dolinę Katmandu i otaczające ją góry. Po południu czas wolny na zakupy w licznych, atrakcyjnych sklepikach oraz odwiedziny kafejek i restauracji. Nocleg w Katmandu.

Dzień 5

Jedziemy na lotnisko i lecimy samolotem bhutańskich linii lotniczych do Paro (2200 m n.p.m.) w zachodnim Bhutanie. Po wylądowaniu jedziemy do Thimphu, stolicy kraju. To prawda, rzeczywiście jesteśmy w królestwie najszczęśliwszych ludzi świata! Zwiedzamy miasto - rzut oka na siedzibę rządu bhutańskiego, wizyta w szkole artystycznej. Spacerujemy po schludnych ulicach zaglądając do wytwórni kadzideł i sklepów. Kolacja. Nocleg w hotelu w Thimphu (ok. 2300 m n.p.m.).

Dzień 6

Wyjazd z hotelu. Zajdziemy na plac, na którym Bhutańczycy często strzelają z łuku - to narodowy sport i pasja mieszkańców kraju. Łucznicy nie zważając na niebezpieczeństwo stoją przy tarczach, do których strzelają przeciwnicy. Zwiedzamy stary klasztor buddyjski Changhangka, a także miejsce, gdzie utrzymuje się w niewoli takina, endemicznego ssaka będącego symbolem kraju. Podróż do Punakha, niewielkiej miejscowości zagubionej w himalajskiej dolinie. Po drodze zatrzymujemy się na chwilę na przełęczy Dochu La (3140 m n.p.m.). Widzimy liczne flagi modlitewne umieszczane tu przez Bhutańczyków i 108 czortenów. W oddali przy dobrej widoczności można dostrzec Gangkar Punsum (7570 m n.p.m.), najwyższy szczyt kraju. Zjazd do Punakha (1250 m n.p.m.). Obiad. Spacer po wiejskich okolicach, mamy okazję do poznawania rzadko odwiedzanych przez turystów wsi, a lokalny przewodnik opowie nam o miejscowych zwyczajach. Kolacja. Nocleg w Punakha w hotelu.

Dzień 7

Pobyt w Punakha. Zwiedzanie największej atrakcji okolicy - wspaniałego królewskiego dzongu (fortecy, klasztoru i budynku administracyjnego w jednym) w Punakha. Położona nad rzeką budowla robi wielkie wrażenie. Dzong jest pełen życia, zobaczymy mnichów i dowiemy się o jego funkcjonowaniu. Krótki spacer po okolicy, przez wiszący most przedostaniemy się na drugą stroną rzeki. Następnie podróż do Paro, miasta położonego w dolinie o tej samej nazwie. Obiad. Zwiedzanie pełnego pięknych domów centrum, wszędzie panuje spokój, a od Bhutańczyków możemy spodziewać się łagodnych uśmiechów i przyjaznych gestów. Kolacja. Nocleg w Paro.

Dzień 8

Kilkugodzinna piesza wycieczka (możliwość wyjechania na grzbiecie muła za ok. 10 USD/os) do legendarnego klasztoru-pustelni Taktsang, czyli “Tygrysiego Gniazda" zawieszonego na urwisku nad doliną. Już w VIII w. medytował tu tybetański mistrz, Guru Padmasambhawa, a po nim wielu innych słynnych joginów i mistrzów. Obiad. Późnym popołudniem zwiedzanie twierdzy - klasztoru Paro Dzong (tu kręcono film "Mały Budda" Bertolucciego). Kolacja. Powrót do Paro i nocleg.

Dzień 9

Jedziemy na lotnisko i z prawdziwym żalem żegnamy się z Bhutanem, krajem najszczęśliwszych ludzi świata. Przelot z Paro do Kalkuty. Zwiedzanie tego wielkiego miasta - m.in. katedra Św. Pawła i słynny dom opieki Matki Teresy, gdzie została pochowana. Obejrzymy też potężny Victoria Memorial - spadek po panowaniu brytyjskim, a także zobaczymy najważniejsze ulice miasta, które są też miejscem noclegu dla setek tysięcy bezdomnych. Nocleg w hotelu w Kalkucie.

Dzień 10

Przelot nad Zatoką Bengalską do Port Blair - wyspiarskiej stolicy Andamanów na wyspie Południowy Andaman. Ten odległy od Indii archipelag staje się coraz bardziej popularny wśród podróżników. Niestety kolonizacja hinduska sprawiła, że miejscowe plemiona dosłownie giną na naszych oczach. Są one zresztą zupełnie odizolowane od zwiedzających. Rejs lokalnym promem (21 mil morskich) na Havelock Island, jedną z sąsiednich, "idyllicznych" wysp i tam nocleg w hotelu nad oceanem.

Dzień 11 - 12

Dni przeznaczone na pobyt na wyspie i odwiedziny Radhanagar Beach, najpiękniejszej plaży na Oceanie Indyjskim (wg rankingu "Time"). Możliwość kąpieli, nurkowania i wycieczek morskich. Noclegi w hotelu położonym nad oceanem.

Dzień 13

Rejs powrotny promem do Port Blair i zwiedzanie tego tropikalnego miasta. Port Blair jest położony nad błękitną zatoką i otoczony zielonymi wzgórzami. Barwnymi i jakże ciekawymi dla nas, chaotycznymi ulicami poruszają się mieszkający tu Bengalczycy, Tamilowie, Nikobarczycy, Birmańczycy i wiele innych nacji. Nocleg w hotelu w Port Blair.

Dzień 14

Wylot z Port Blair w drogę powrotną. Możliwy nocleg tranzytowy w jednym z miast azjatyckich. W przypadku wolnego czasu, możliwość dodatkowego zwiedzania.

Dzień 15

Przylot do Warszawy. Na Andamanach nie są dostępne pokoje typu twin, jedynie pokoje z 1 łóżkiem podwójnym, w związku z tym osoby zdecydowane na opcję dokwaterowania zobowiązane są dopłacić do pokoju 1 osobowego za 4 noce - 480 USD.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., opłaty i podatki lotniskowe wszelkie inne koszty transportu (wynajęte klimatyzowane mikrobusy, promy), codzienne śniadania, kolacje i obiady wg programu (łącznie 7 posiłków), noclegi - hotele 4* i 3*, Andamany - hotel Silver Sand Havelock 4* lub podobny, opłaty za wstępy do obiektów i inne opłaty administracyjne, zezwolenia, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 700 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, kosztów wiz i pośrednictwa wizowego (łącznie ok. 165 USD), napojów do posiłków, ewentualnego przelotu nad Himalajami małym samolotem wg aktualnych cen (ok. 220 USD/os), ewentualnych dodatkowych wstępów, wycieczek (na Andamanach) i wieczornych wyjść, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego 784 USD/os.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 16, dalsze szczegóły i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 4 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Około 30 dni przed wyjazdem należy w biurze złożyć dokumentację dotyczącą wiz przygotowaną wg instrukcji biura. Nie ma konieczności składania w biurze paszportu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

NEPAL

Szlak

NEPAL BHUTAN ANDAMANY z postojem w Kalkucie - 15 DNI

Główne atrakcje

Bhutan - pięć dni w baśniowym buddyjskim królestwie Starożytne miasta - państwa Doliny Katmandu Wspaniałe widoki Himalajów Kalkuta - dawna "Perła w koronie" Imperium Brytyjskiego Andamany - archipelag tropikalnych wysp

O wycieczce

Można śmiało powiedzieć, że jest to wycieczka dla koneserów. Docieramy do Bhutanu, towarzyszy nam wspaniała kultura krajów himalajskich i piękne, górskie krajobrazy. Na końcu spędzamy kilka dni na rzadko odwiedzanym przez Polaków tropikalnym archipelagu Andamanów. Nie jest to wycieczka trudna - warunki noclegowe na wycieczce są bardzo dobre, kraje są ciekawe, a ich mieszkańcy gościnni i szczęśliwi. To właśnie Bhutan według wszystkich badań zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o poczucie szczęścia obywateli. W planie mamy dwie łatwe wycieczki piesze. Podczas wyjazdu nie przebywamy na dużych wysokościach poza krótkim przekroczeniem przełęczy powyżej 3000 m n.p.m., nie występują zatem dolegliwości spowodowane dużymi wysokościami.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką do Katmandu.

Dzień 2

Przylot do stolicy Nepalu, Katmandu (1335 m n.p.m.), przejazd do hotelu. Spacer po centrum starego Katmandu, Durbar Square - stare pagody i dawny pałac królewski. W tym miejscu mieszka też Kumari - ostatnia żywa bogini na świecie. Niestety centrum miasta zostało mocno uszkodzone po trzęsieniu ziemi w 2015 roku. Poznawanie szczególnej atmosfery miasta z barwnymi uliczkami i małymi restauracjami. Nocleg w Katmandu.

Dzień 3

Wycieczka po Dolinie Katmandu. Znajdziemy tu królewskie miasta wpisane na listę UNESCO. Dolina to serce kraju przesycone historią i tradycją. Wyjazd do Patan, "miasta piękna" jak brzmi jego druga nazwa. Pospacerujemy tu starymi uliczkami, które zachowały się z czasów średniowiecznych, będziemy podziwiać stupy buddyjskie, budowle królewskie i "złoty klasztor". W tym dniu przewidziane jest też wyjazd do pobliskiego Bhaktapur i zwiedzanie tego dawnego średniowiecznego, królewskiego miasta-państwa (miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Katmandu.

Dzień 4

Dla chętnych (dodatkowo płatny ok. 190 USD) widokowy przelot nad Himalajami. Lot odbywa się tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych i wymaga wcześniejszego zarezerwowania. Podczas dobrej pogody z samolotu znakomicie widać Mt. Everest, Lhotse i inne himalajskie kolosy. Osoby, które nie decydują się na lot wyjeżdżają przed świtem na punkt widokowy w Nagarkot, skąd przy dobrej widoczności widać pasmo wielkich Himalajów. Dalsze zwiedzanie miasta i okolic. Postój przy hinduistycznej świątyni Paśupatinath nad rzeką Bagmati. Można tutaj spotkać się z ciekawymi obrzędami. Na zakończenie znajdziemy się przy słynnej buddyjskiej stupie Swayambhunath, skąd roztacza się widok na Dolinę Katmandu i otaczające ją góry. Po południu czas wolny na zakupy w licznych, atrakcyjnych sklepikach oraz odwiedziny kafejek i restauracji. Nocleg w Katmandu.

Dzień 5

Jedziemy na lotnisko i lecimy samolotem bhutańskich linii lotniczych do Paro (2200 m n.p.m.) w zachodnim Bhutanie. Po wylądowaniu jedziemy do Thimphu, stolicy kraju. To prawda, rzeczywiście jesteśmy w królestwie najszczęśliwszych ludzi świata! Zwiedzamy miasto - rzut oka na siedzibę rządu bhutańskiego, wizyta w szkole artystycznej. Spacerujemy po schludnych ulicach zaglądając do wytwórni kadzideł i sklepów. Kolacja. Nocleg w hotelu w Thimphu (ok. 2300 m n.p.m.).

Dzień 6

Wyjazd z hotelu. Zajdziemy na plac, na którym Bhutańczycy często strzelają z łuku - to narodowy sport i pasja mieszkańców kraju. Łucznicy nie zważając na niebezpieczeństwo stoją przy tarczach, do których strzelają przeciwnicy. Zwiedzamy stary klasztor buddyjski Changhangka, a także miejsce, gdzie utrzymuje się w niewoli takina, endemicznego ssaka będącego symbolem kraju. Podróż do Punakha, niewielkiej miejscowości zagubionej w himalajskiej dolinie. Po drodze zatrzymujemy się na chwilę na przełęczy Dochu La (3140 m n.p.m.). Widzimy liczne flagi modlitewne umieszczane tu przez Bhutańczyków i 108 czortenów. W oddali przy dobrej widoczności można dostrzec Gangkar Punsum (7570 m n.p.m.), najwyższy szczyt kraju. Zjazd do Punakha (1250 m n.p.m.). Obiad. Spacer po wiejskich okolicach, mamy okazję do poznawania rzadko odwiedzanych przez turystów wsi, a lokalny przewodnik opowie nam o miejscowych zwyczajach. Kolacja. Nocleg w Punakha w hotelu.

Dzień 7

Pobyt w Punakha. Zwiedzanie największej atrakcji okolicy - wspaniałego królewskiego dzongu (fortecy, klasztoru i budynku administracyjnego w jednym) w Punakha. Położona nad rzeką budowla robi wielkie wrażenie. Dzong jest pełen życia, zobaczymy mnichów i dowiemy się o jego funkcjonowaniu. Krótki spacer po okolicy, przez wiszący most przedostaniemy się na drugą stroną rzeki. Następnie podróż do Paro, miasta położonego w dolinie o tej samej nazwie. Obiad. Zwiedzanie pełnego pięknych domów centrum, wszędzie panuje spokój, a od Bhutańczyków możemy spodziewać się łagodnych uśmiechów i przyjaznych gestów. Kolacja. Nocleg w Paro.

Dzień 8

Kilkugodzinna piesza wycieczka (możliwość wyjechania na grzbiecie muła za ok. 10 USD/os) do legendarnego klasztoru-pustelni Taktsang, czyli "Tygrysiego Gniazda" zawieszonego na urwisku nad doliną. Już w VIII w. medytował tu tybetański mistrz, Guru Padmasambhawa, a po nim wielu innych słynnych joginów i mistrzów. Obiad. Późnym popołudniem zwiedzanie twierdzy - klasztoru Paro Dzong (tu kręcono film "Mały Budda" Bertolucciego). Kolacja. Powrót do Paro i nocleg.

Dzień 9

Jedziemy na lotnisko i z prawdziwym żalem żegnamy się z Bhutanem, krajem najszczęśliwszych ludzi świata. Przelot z Paro do Kalkuty. Zwiedzanie tego wielkiego miasta - m.in. katedra Św. Pawła i słynny dom opieki Matki Teresy, gdzie została pochowana. Obejrzymy też potężny Victoria Memorial - spadek po panowaniu brytyjskim, a także zobaczymy najważniejsze ulice miasta, które są też miejscem noclegu dla setek tysięcy bezdomnych. Nocleg w hotelu w Kalkucie.

Dzień 10

Przelot nad Zatoką Bengalską do Port Blair - wyspiarskiej stolicy Andamanów na wyspie Południowy Andaman. Ten odległy od Indii archipelag staje się coraz bardziej popularny wśród podróżników. Niestety kolonizacja hinduska sprawiła, że miejscowe plemiona dosłownie giną na naszych oczach. Są one zresztą zupełnie odizolowane od zwiedzających. Rejs lokalnym promem (21 mil morskich) na Havelock Island, jedną z sąsiednich, "idyllicznych" wysp i tam nocleg w hotelu nad oceanem.

Dzień 11 - 12

Dni przeznaczone na pobyt na wyspie i odwiedziny Radhanagar Beach, najpiękniejszej plaży na Oceanie Indyjskim (wg rankingu "Time"). Możliwość kąpieli, nurkowania i wycieczek morskich. Noclegi w hotelu położonym nad oceanem.

Dzień 13

Rejs powrotny promem do Port Blair i zwiedzanie tego tropikalnego miasta. Port Blair jest położony nad błękitną zatoką i otoczony zielonymi wzgórzami. Barwnymi i jakże ciekawymi dla nas, chaotycznymi ulicami poruszają się mieszkający tu Bengalczycy, Tamilowie, Nikobarczycy, Birmańczycy i wiele innych nacji. Nocleg w hotelu w Port Blair.

Dzień 14

Wylot z Port Blair w drogę powrotną. Możliwy nocleg tranzytowy w jednym z miast azjatyckich. W przypadku wolnego czasu, możliwość dodatkowego zwiedzania.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., opłaty i podatki lotniskowe wszelkie inne koszty transportu (wynajęte klimatyzowane mikrobusy, promy), codzienne śniadania, kolacje i obiady wg programu (łącznie 7 posiłków), noclegi - hotele 4* i 3*, Andamany - hotel Silver Sand Havelock 4* lub podobny, opłaty za wstępy do obiektów i inne opłaty administracyjne, zezwolenia, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 700 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, kosztów wiz i pośrednictwa wizowego (łącznie ok. 165 USD), napojów do posiłków, ewentualnego przelotu nad Himalajami małym samolotem wg aktualnych cen (ok. 180 USD), ewentualnych dodatkowych wstępów, wycieczek (na Andamanach) i wieczornych wyjść, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego 784 USD/os.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 16, dalsze szczegóły i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 4 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Najpóźniej 30 dni przed wyjazdem należy w biurze złożyć paszport wraz z odpowiednią dokumentacją przygotowaną wg instrukcji biura. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.