cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Wietnam, Junnan i Syczuan - Zaginiona Shangri-La, Wietnam
 • Wycieczka objazdowa Wietnam, Junnan i Syczuan - Zaginiona Shangri-La, Wietnam
 • Wycieczka objazdowa Wietnam, Junnan i Syczuan - Zaginiona Shangri-La, Wietnam
 • Wycieczka objazdowa Wietnam, Junnan i Syczuan - Zaginiona Shangri-La, Wietnam
 • Wycieczka objazdowa Wietnam, Junnan i Syczuan - Zaginiona Shangri-La, Wietnam
 • Wycieczka objazdowa Wietnam, Junnan i Syczuan - Zaginiona Shangri-La, Wietnam
 • Wycieczka objazdowa Wietnam, Junnan i Syczuan - Zaginiona Shangri-La, Wietnam
 • Wycieczka objazdowa Wietnam, Junnan i Syczuan - Zaginiona Shangri-La, Wietnam
1 / 8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Wietnam, Junnan i Syczuan - Zaginiona Shangri-La
star 3

Wietnam
Ocena wycieczki objazdowej Wietnam, Junnan i Syczuan - Zaginiona Shangri-La:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Wietnam, Junnan i Syczuan - Zaginiona Shangri-La w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Wietnamu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele klasy *** - należy jednak pamiętać, że w Wietnamie standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich. Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
Do dyspozycji gości:
w hotelach recepcja, restauracja, bar

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Hanoi samolotem rejsowym z przesiadką w jednym z miast europejskich lub Płw. Arabskiego.
Dzień 2
Przylot do Hanoi. Odprawa paszportowo-wizowa i przejazd do Ha Long. Kolacja powitalna i nocleg w hotelu w Ha Long. (Trasa ok. 150 km)
Dzień 3
Po śniadaniu ok. czterogodzinny rejs po zatoce Ha Long. Ten wyjątkowy akwen, wpisany na listę UNESCO, pełen jest niesamowitych formacji skalnych, wysepek, jaskiń. Na pokładzie serwowany będzie lunch z owoców morza. W czasie rejsu odwiedzimy jedną z jaskiń. Późnym popołudniem przejazd do Hanoi. Trasa prowadzi przez deltę Rzeki Czerwonej, wśród poletek ryżowych przez "czarne miasta". Wieczorem pokaz słynnych "kukiełek wodnych" będących specjalnością północnego Wietnamu. Zakwaterowanie w hotelu w Hanoi i nocleg. (Trasa ok. 150 km)
Dzień 4
Uwaga! Na wyjazd do doliny Sa Pa (dzień 4, 5 i 6) należy spakować torbę podręczną. Dostęp do bagażu głównego będzie możliwy dopiero po powrocie do Lao Cai. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie stolicy: Mauzoleum Ho Chi Minha (jeżeli będzie otwarte), pałac prezydencki (z zewnątrz), "Domek na Palach" - rezydencja Ho Chi Minha, Świątynia na Jednej Kolumnie oraz Świątynia Literatury. Następnie przejazd rikszami rowerowymi przez dzielnicę kolonialną. Zobaczymy również XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na malowniczej wyspie na jeziorze Hoan Kiem. W czasie zwiedzania lunch. Po południu przejazd do doliny Sa Pa, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 300 km)
Dzień 5
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie doliny Sa Pa, zamieszkanej przez mniejszości etniczne - wizyta w wioskach Cat Cat, gdzie mieszkają Czarni Hmongowie i w Ta Phin, zamieszkanej przez Czerwonych Dao. Będziemy mieli tu możliwość obejrzenia kolorowych strojów ludowych i poznania życia mieszkańców trudniących się uprawą ryżu na położonych na górskich zboczach tarasowych polach, z których rozciąga się piękny widok na Fan Si Pan (3143 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Wietnamu i całych Indochin. W czasie zwiedzania lunch. Po południu powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 20 km)
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad Wodospad Miłości - jeden z najpiękniejszych wodospadów Wietnamu, po drodze zatrzymamy się nad przełęczą O Quy Ho, skąd rozpościera się wspaniały widok okoliczne szczyty. Następnie powrót do Sa Pa, gdzie odwiedzimy park Ham Rong (Paszcza Smoka), górujący nad doliną. Lunch. Po południu przejazd do Lao Cai - malowniczej wioski położonej nad Rzeką Czerwoną. Zakwaterowanie w hotelu w Lao Cai, nocleg. (Trasa ok. 60 km)
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na przejście graniczne pomiędzy Wietnamem i Chinami, odprawa wizowo-paszportowa, a następnie dalsza podróż do Kamiennego Lasu, jednej z głównych atrakcji Junnanu, gdzie zobaczymy najciekawszy na świecie przykład krasu wieżowego. Formacje skalne tworzą tu prawdziwy labirynt wapiennych iglic, łuków i mostów. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Kunming, zakwaterowanie i kolacja, nocleg. (Trasa ok. 420 km)
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Złotej Świątyni z czasów dynastii Ming, położonej malowniczo wśród wzgórz porośniętych sosnowym lasem. Lunch. Po południu przejazd na lotnisko i przelot do Shangri-La, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 20 km + przelot wewnętrzny)
Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do klasztoru Ganden Sumtseling, największego ośrodka buddyzmu tybetańskiego w prowincji Junnan. Klasztor jest nazywany małym Pałacem Potala ze względu na swoje podobieństwo do oryginału w Lhasie. Lunch. Następnie przerwa nad jeziorem Nepa i przejazd do Wąwozu Skaczącego Tygrysa, którego dnem płynie rzeka Jangcy. Po drodze wizyta w wiosce tybetańskiej. Po południu przyjazd do Lijiang, dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu "Impresje Lijiang" przedstawiającego tańce i śpiewy rdzennej ludności doliny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 190 km)
Dzień 10
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie starego miasta Lijiang, słynącego z tradycyjnej zabudowy i zamieszkanego przez ludność Naxi, która do dziś zachowała wywodzące się z Tybetu tradycje. Niepowtarzalną atmosferę miasta tworzą kręte kanały przecinające wąskie ulice i małe mostki rozpięte malowniczo nad wodą. Przejdziemy nad Staw Czarnego Smoka, gdzie przespacerujemy się po XVIII-wiecznym parku zbudowanym w okresie dynastii Qing. Po lunchu czas wolny na samodzielne spacery. Wieczorem powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 10 km)
Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do malowniczej rezydencji Mu, której budowę rozpoczęto w XIV wieku. Następnie spacer na Wzgórze Lwa z przepięknym widokiem na stare miasto Lijiang oraz na masyw Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka, która jest przedsionkiem Himalajów. Lunch. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Chengdu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 10 km + przelot wewnętrzny)
Dzień 12
Po śniadaniu odwiedzimy Instytut Hodowli Pandy Wielkiej na obrzeżach Chengdu. Jest to jedyny w swoim rodzaju ośrodek, gdzie można obserwować ten zagrożony gatunek zwierząt, jeden z symboli Chin, na przestronnych wybiegach zbliżonych do środowiska naturalnego. Przejazd do Leshan, gdzie będziemy podziwiać posąg Wielkiego Buddy - Da Fo. Ponad 70-metrowa figura wyrzeźbiona została 1300 lat temu w skale nadrzecznego zbocza i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu lunch. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 320 km)
Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie stolicy prowincji Syczuan, zwanej niegdyś Brokatowym Miastem. Odwiedzimy tu popularną ulicę Jinli na starym mieście, pełną barów, tętniących życiem klubów i restauracji oraz klimatycznych sklepów z antykami. Czas wolny do momentu transferu na lotnisko. Wylot do Polski z przesiadką w jednym z miast europejskich lub Płw. Arabskiego.
Dzień 14
Przylot na lotnisko w Warszawie zgodnie z aktualnym rozkładem. Aktualne rozkłady na stronie R.pl/rozklady.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Na trasach wewnętrznych Kunming - Shangri La i Lijiang - Chengdu limit bagażu wynosi 15 kg.
Wizy
Wiza
-
W celu uzyskania kompletu wiz (wizy chińskiej i wietnamskiej) należy najpóźniej na 25 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie) następujące dokumenty: * p
aszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy i
musi posiadać co najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron - 3 kartki!)
* kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta, * wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży).
Uwaga!
Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu). * 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. Dodatkowe dwa zdjęcia należy wziąć ze sobą do wizy wietnamskiej. Przy zakładaniu rezerwacji należy poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu. W razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny: 22 290 43 87 lub mailowy: wizy@R.pl Dział Wiz pracuje: pn. - pt. w godzinach 10.00 - 18.00 - W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. - Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.
Świadczenia
Cena podstwowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Hanoi i Chengdu - Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Płw. Arabskiego lub Stambule), przeloty wewnętrzne (Kunming - Shangri-La i Lijiang - Chengdu), zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych (łącznie ok. 247 USD płatne na miejscu u pilota jako obowiązkowy pakiet), wycieczek opisanych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wiz: wietnamskiej i chińskiej- procedura wizowa opisana jest poniżej, obowiązkowe opłaty za pośrednictwo wizowe zostały doliczone do rezerwacji (opłata za wizę wietnamską - 280 zł, opłata za wizę chińską - 340 zł).
Inne
Waluty
- Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. - Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach. - W Wietnamie nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów, wydane przed 1996 r.).

Świadczenia

Cena podstwowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Hanoi i Chengdu - Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Płw. Arabskiego lub Stambule), przeloty wewnętrzne (Kunming - Shangri-La i Lijiang - Chengdu), zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych (łącznie ok. 247 USD płatne na miejscu u pilota jako obowiązkowy pakiet), wycieczek opisanych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wiz: wietnamskiej i chińskiej- procedura wizowa opisana jest poniżej, obowiązkowe opłaty za pośrednictwo wizowe zostały doliczone do rezerwacji (opłata za wizę wietnamską - 280 zł, opłata za wizę chińską - 340 zł).

Inne

Waluty
- Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. - Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach. - W Wietnamie nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów, wydane przed 1996 r.).

Wizy

Wiza
-
W celu uzyskania kompletu wiz (wizy chińskiej i wietnamskiej) należy najpóźniej na 25 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie) następujące dokumenty: * p
aszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy i
musi posiadać co najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron - 3 kartki!)
* kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta, * wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży).
Uwaga!
Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu). * 1 zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. Dodatkowe dwa zdjęcia należy wziąć ze sobą do wizy wietnamskiej. Przy zakładaniu rezerwacji należy poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu. W razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny: 22 290 43 87 lub mailowy: wizy@R.pl Dział Wiz pracuje: pn. - pt. w godzinach 10.00 - 18.00 - W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. - Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.


Opis hotelu Wietnam, Junnan i Syczuan - Zaginiona Shangri-La według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele klasy *** - należy jednak pamiętać, że w Wietnamie standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich. Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy). Do dyspozycji gości: w hotelach recepcja, restauracja, bar

Program

Hanoi i niesamowita zatoka Ha Long • tarasowe pola doliny Sa Pa • krasowe formacje Kamiennego Lasu • mityczna Shangri-La • Instytut Badawczy Pandy Wielkiej w Chengdu • Wielki Budda z Leshan Dzień 1 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Hanoi samolotem rejsowym z przesiadką w jednym z miast europejskich lub Płw. Arabskiego. Dzień 2 Przylot do Hanoi. Odprawa paszportowo-wizowa i przejazd do Ha Long. Kolacja powitalna i nocleg w hotelu w Ha Long. (Trasa ok. 150 km) Dzień 3 Po śniadaniu ok. czterogodzinny rejs po zatoce Ha Long. Ten wyjątkowy akwen, wpisany na listę UNESCO, pełen jest niesamowitych formacji skalnych, wysepek, jaskiń. Na pokładzie serwowany będzie lunch z owoców morza. W czasie rejsu odwiedzimy jedną z jaskiń. Późnym popołudniem przejazd do Hanoi. Trasa prowadzi przez deltę Rzeki Czerwonej, wśród poletek ryżowych przez "czarne miasta". Wieczorem pokaz słynnych "kukiełek wodnych" będących specjalnością północnego Wietnamu. Zakwaterowanie w hotelu w Hanoi i nocleg. (Trasa ok. 150 km) Dzień 4 Uwaga! Na wyjazd do doliny Sa Pa (dzień 4, 5 i 6) należy spakować torbę podręczną. Dostęp do bagażu głównego będzie możliwy dopiero po powrocie do Lao Cai. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie stolicy: Mauzoleum Ho Chi Minha (jeżeli będzie otwarte), pałac prezydencki (z zewnątrz), "Domek na Palach" - rezydencja Ho Chi Minha, Świątynia na Jednej Kolumnie oraz Świątynia Literatury. Następnie przejazd rikszami rowerowymi przez dzielnicę kolonialną. Zobaczymy również XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na malowniczej wyspie na jeziorze Hoan Kiem. W czasie zwiedzania lunch. Po południu przejazd do doliny Sa Pa, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 300 km) Dzień 5 Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie doliny Sa Pa, zamieszkanej przez mniejszości etniczne - wizyta w wioskach Cat Cat, gdzie mieszkają Czarni Hmongowie i w Ta Phin, zamieszkanej przez Czerwonych Dao. Będziemy mieli tu możliwość obejrzenia kolorowych strojów ludowych i poznania życia mieszkańców trudniących się uprawą ryżu na położonych na górskich zboczach tarasowych polach, z których rozciąga się piękny widok na Fan Si Pan (3143 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Wietnamu i całych Indochin. W czasie zwiedzania lunch. Po południu powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 20 km) Dzień 6 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad Wodospad Miłości - jeden z najpiękniejszych wodospadów Wietnamu, po drodze zatrzymamy się nad przełęczą O Quy Ho, skąd rozpościera się wspaniały widok okoliczne szczyty. Następnie powrót do Sa Pa, gdzie odwiedzimy park Ham Rong (Paszcza Smoka), górujący nad doliną. Lunch. Po południu przejazd do Lao Cai - malowniczej wioski położonej nad Rzeką Czerwoną. Zakwaterowanie w hotelu w Lao Cai, nocleg. (Trasa ok. 60 km) Dzień 7 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na przejście graniczne pomiędzy Wietnamem i Chinami, odprawa wizowo-paszportowa, a następnie dalsza podróż do Kamiennego Lasu, jednej z głównych atrakcji Junnanu, gdzie zobaczymy najciekawszy na świecie przykład krasu wieżowego. Formacje skalne tworzą tu prawdziwy labirynt wapiennych iglic, łuków i mostów. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Kunming, zakwaterowanie i kolacja, nocleg. (Trasa ok. 420 km) Dzień 8 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Złotej Świątyni z czasów dynastii Ming, położonej malowniczo wśród wzgórz porośniętych sosnowym lasem. Lunch. Po południu przejazd na lotnisko i przelot do Shangri-La, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 20 km + przelot wewnętrzny) Dzień 9 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do klasztoru Ganden Sumtseling, największego ośrodka buddyzmu tybetańskiego w prowincji Junnan. Klasztor jest nazywany małym Pałacem Potala ze względu na swoje podobieństwo do oryginału w Lhasie. Lunch. Następnie przerwa nad jeziorem Nepa i przejazd do Wąwozu Skaczącego Tygrysa, którego dnem płynie rzeka Jangcy. Po drodze wizyta w wiosce tybetańskiej. Po południu przyjazd do Lijiang, dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu "Impresje Lijiang" przedstawiającego tańce i śpiewy rdzennej ludności doliny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 190 km) Dzień 10 Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie starego miasta Lijiang, słynącego z tradycyjnej zabudowy i zamieszkanego przez ludność Naxi, która do dziś zachowała wywodzące się z Tybetu tradycje. Niepowtarzalną atmosferę miasta tworzą kręte kanały przecinające wąskie ulice i małe mostki rozpięte malowniczo nad wodą. Przejdziemy nad Staw Czarnego Smoka, gdzie przespacerujemy się po XVIII-wiecznym parku zbudowanym w okresie dynastii Qing. Po lunchu czas wolny na samodzielne spacery. Wieczorem powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 10 km) Dzień 11 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do malowniczej rezydencji Mu, której budowę rozpoczęto w XIV wieku. Następnie spacer na Wzgórze Lwa z przepięknym widokiem na stare miasto Lijiang oraz na masyw Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka, która jest przedsionkiem Himalajów. Lunch. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Chengdu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 10 km + przelot wewnętrzny) Dzień 12 Po śniadaniu odwiedzimy Instytut Hodowli Pandy Wielkiej na obrzeżach Chengdu. Jest to jedyny w swoim rodzaju ośrodek, gdzie można obserwować ten zagrożony gatunek zwierząt, jeden z symboli Chin, na przestronnych wybiegach zbliżonych do środowiska naturalnego. Przejazd do Leshan, gdzie będziemy podziwiać posąg Wielkiego Buddy - Da Fo. Ponad 70-metrowa figura wyrzeźbiona została 1300 lat temu w skale nadrzecznego zbocza i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu lunch. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 320 km) Dzień 13 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie stolicy prowincji Syczuan, zwanej niegdyś Brokatowym Miastem. Odwiedzimy tu popularną ulicę Jinli na starym mieście, pełną barów, tętniących życiem klubów i restauracji oraz klimatycznych sklepów z antykami. Czas wolny do momentu transferu na lotnisko. Wylot do Polski z przesiadką w jednym z miast europejskich lub Płw. Arabskiego. Dzień 14 Przylot na lotnisko w Warszawie zgodnie z aktualnym rozkładem. Aktualne rozkłady na stronie R.pl/rozklady. Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Na trasach wewnętrznych Kunming - Shangri La i Lijiang - Chengdu limit bagażu wynosi 15 kg.

Świadczenia

Cena podstwowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Hanoi i Chengdu - Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Płw. Arabskiego lub Stambule), przeloty wewnętrzne (Kunming - Shangri-La i Lijiang - Chengdu), zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych (łącznie ok. 247 USD płatne na miejscu u pilota jako obowiązkowy pakiet), wycieczek opisanych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wiz: wietnamskiej i chińskiej- procedura wizowa opisana jest poniżej, obowiązkowe opłaty za pośrednictwo wizowe zostały doliczone do rezerwacji (opłata za wizę wietnamską - 280 zł, opłata za wizę chińską - 340 zł).

Inne

Waluty - Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. - Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach. - W Wietnamie nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów, wydane przed 1996 r.).

Wizy

Wiza - W celu uzyskania kompletu wiz (wizy chińskiej i wietnamskiej) należy najpóźniej na25 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 w Warszawie) następujące dokumenty:   *paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy imusi posiadaćco najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron - 3 kartki!)   * kserokopię (może być czarno-biała) strony paszportu zawierającej dane Klienta,   * wypełniony RĘCZNIE wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży). Uwaga! Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie!!! Jeżeli dziecko nie ma podpisu w paszporcie - pkt. 6 wypełnia rodzic/opiekun i podpisuje się swoim podpisem w imieniu dziecka (w takim przypadku prosimy pozostawić pkt. 7 bez podpisu).   *1zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu), przyklejone do wniosku. Dodatkowe dwa zdjęcia należy wziąć ze sobą do wizy wietnamskiej. Przy zakładaniu rezerwacji należy poprawnie wpisać narodowość, numer idatę ważności paszportu. W razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny: 22 290 43 87 lub mailowy: wizy@R.pl Dział Wiz pracuje: pn. - pt. w godzinach 10.00 - 18.00 - W terminie poniżej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. - Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.