cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Cudowne Wilno, Litwa
  • Wycieczka objazdowa Cudowne Wilno, Litwa
  • Wycieczka objazdowa Cudowne Wilno, Litwa
  • Wycieczka objazdowa Cudowne Wilno, Litwa
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Cudowne Wilno
star 2

Litwa
Ocena wycieczki objazdowej Cudowne Wilno:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Cudowne Wilno w ofercie Biura podróży:

Almatur

Szukasz wakacji na Litwę?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Opis

Kowno - Rumszyszki - Troki - Wilno - Stare Miasto w Kownie - Skansen nad Kowieńskim Morzem - Nostalgiczny litewski krajobraz - Malowniczy zamek w Trokach - Barokowe zabytki Wilna - Ostra Brama z obrazem NMP

Program

1 dzień Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd na Litwę, do Kowna, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. 2 dzień Po śniadaniu spacer z przewodnikiem po Kownie Aleja Wolności, pomnik Witolda, gmach dawnej prezydentury, katedra, Plac Ratuszowy z "Białym Łabędziem", kolegium jezuickie, w którym nauczał Adam Mickiewicz, panorama Starego Miasta i rzeki Niemen, czas wolny. Przejazd na zwiedzanie położonego nad tzw. Morzem Kowieńskim, najstarszego na Litwie Skansenu w Rumszyszkach (XVIII - XX wiek). Ekspozycje zgrupowane są tutaj w kompleksy miasta, wsie, zagrody. Zobaczymy domy, zabudowania gospodarcze, meble, ikonografię, naczynia, narzędzia pracy, ubrania z regionów etnograficznych Litwy Dzukii, Auksztoty, Żmudzi i Suwalszczyzny. Przejazd do Trok - możliwość degustacji tzw. kibinów - przysmaków kuchni karaimskiej oraz rejsu po jeziorze Galve. Zwiedzanie malowniczo położonego na wysepce zamku, mającego opinię najbardziej fotogenicznego w krajach bałtyckich. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po wileńskiej starówce. 3 dzień Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Wilna barokowy kościół św. Piotra i Pawła z piękną fasadą, a przede wszystkim sztukateriami przedstawiającymi sceny rodzajowe z ponad 2 tysiącami postaci, cmentarz na Antokolu, cmentarz na Rossie, klasztor sióstr Bożego Miłosierdzia. Powrót do centrum i piesze zwiedzanie Ostra Brama - symbol miasta - jedyna zachowana brama miejska ze średniowiecznych murów obronnych (w kaplicy znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej - najważniejsze miejsce kultu religijnego Litwy), cerkiew św. Ducha, Muzeum Bursztynu, Uniwersytet Wileński z kościołem św. Jana. Odwiedzimy także podwórko klasztoru Bazylianów z Celą Konrada - bohatera "Dziadów" Mickiewicza, Zaułek Gotycki - z kościołem św. Anny będącym perełką architektoniczną, o której Napoleon powiedział "Ten kościół mógłbym na rękach zanieść do Paryża", pomnik Adama Mickiewicza, plac katedralny z dzwonnicą i katedrą św. Stanisława i Władysława. Czas wolny - dla chętnych możliwość zwiedzenia Muzeum Adama Mickiewicza oraz degustacja trunków litewskich. Spacer uliczkami dawnej dzielnicy żydowskiej. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. 4 dzień Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski w godzinach porannych.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach o standardzie*** 1 nocleg w Kownie w pobliżu centrum, 2 w Wilnie w pobliżu Starówki. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje serwowane. Transport: Autokar z klimatyzacją, DVD, video i barkiem. Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Przejazd Białystok - Kowno (ok. 250 km) - ok. 5 godz.

Uwagi

Cena podstawowa nie zawiera - kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, system Alma Tour Guide) - orientacyjny koszt ok. 35 EUR, - programu fakultatywnego lunch karaimski w Trokach - 10 EUR, rejs po jeziorze Galve w Trokach (tylko przy ładnej pogodzie, grupa minimum 10 osób) - ok. 7 EUR, degustacja trunków litewskich - ok. 15 EUR, - dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Białegostoku. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.


Opis hotelu Cudowne Wilno według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

LITWA

Opis

Kowno - Zatrocze - Troki - Wilno - Stare Miasto w Kownie - Biały Pałac w Zatroczu - Nostalgiczny litewski krajobraz - Malowniczy zamek w Trokach - Barokowe zabytki Wilna - Ostra Brama z obrazem NMP

Program

1 dzień: Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd na Litwę, do Kowna, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. 2 dzień: Po śniadaniu spacer z przewodnikiem po Kownie: Aleja Wolności, pomnik Witolda, gmach dawnej prezydentury, katedra, Plac Ratuszowy z „Białym Łabędziem”, kolegium jezuickie, w którym nauczał Adam Mickiewicz, panorama Starego Miasta i rzeki Niemen, czas wolny. Przejazd do Zatrocza, gdzie znajduje się neoklasycystyczny pałac arystokratycznego rodu Tyszkiewiczów. Zabudowania pałacowe otacza park zajmujący wierzchołek półwyspu pomiędzy jeziorami Galwe i Skajście, skąd rozpościera się rozległy widok na jezioro i zamek w Trokach.Przejazd do Trok - możliwość degustacji tzw. kibinów - przysmaków kuchni karaimskiej oraz rejsu po jeziorze Galve. Zwiedzanie malowniczo położonego na wysepce zamku, mającego opinię najbardziej fotogenicznego w krajach bałtyckich. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po wileńskiej starówce. 3 dzień: Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Wilna: barokowy kościół św. Piotra i Pawła z piękną fasadą, a przede wszystkim sztukateriami przedstawiającymi sceny rodzajowe z ponad 2 tysiącami postaci, cmentarz na Antokolu, cmentarz na Rossie, klasztor sióstr Bożego Miłosierdzia. Powrót do centrum i piesze zwiedzanie: Ostra Brama - symbol miasta - jedyna zachowana brama miejska ze średniowiecznych murów obronnych (w kaplicy znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej - najważniejsze miejsce kultu religijnego Litwy), cerkiew św. Ducha, Muzeum Bursztynu, Uniwersytet Wileński z kościołem św. Jana. Odwiedzimy także podwórko klasztoru Bazylianów z Celą Konrada - bohatera „Dziadów” Mickiewicza, Zaułek Gotycki – z kościołem św. Anny będącym perełką architektoniczną, o której Napoleon powiedział: „Ten kościół mógłbym na rękach zanieść do Paryża”, pomnik Adama Mickiewicza, plac katedralny z dzwonnicą i katedrą św. Stanisława i Władysława. Czas wolny – dla chętnych możliwość zwiedzenia Muzeum Adama Mickiewicza oraz degustacja trunków litewskich. Spacer uliczkami dawnej dzielnicy żydowskiej. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. 4 dzień: Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Program fakultatywny

- lunch karaimski w Trokach ok. 10 EUR - rejs po jeziorze Galve w Trokach (tylko przy ładnej pogodzie, grupa min. 10 os.) ok. 10 EUR - degustacja trunków litewskich ok. 15 EUR - muzeum A. Mickiewicza w Wilnie ok. 1,50 EUR

Zakwaterowanie

3 noclegi w hotelach o standardzie***: 1 nocleg w Kownie w pobliżu centrum, 2 w Wilnie w pobliżu Starówki. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

3 śniadania, 3 obiadokolacje serwowane.

Transport

Autokar z klimatyzacją, DVD, video i barkiem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota

Uwagi praktyczne

Cena podstawowa nie zawiera: - kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, system Alma Tour Guide) - orientacyjny koszt: ok. 30 EUR, - programu fakultatywnego: lunch karaimski w Trokach ok. 10 EUR, rejs po jeziorze Galve w Trokach (tylko przy ładnej pogodzie, grupa min. 10 os.) ok. 10 EUR, degustacja trunków litewskich ok. 15 EUR, muzeum A. Mickiewicza w Wilnie ok. 1,50 EUR, - dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Białegostoku. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Przejazd: Białystok - Kowno (ok. 250 km) - ok. 5 godz. Filmy: