cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Wilno - Troki - Kowno, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Wilno - Troki - Kowno, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Wilno - Troki - Kowno, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Wilno - Troki - Kowno, Litwa
 • Wycieczka objazdowa Wilno - Troki - Kowno, Litwa
1 / 5

Wycieczka objazdowa Wilno - Troki - Kowno
star 3

Litwa
Ocena wycieczki objazdowej Wilno - Troki - Kowno:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Ocena hotelu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 27 września 2018
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 27 września 2018

Wycieczka objazdowa Wilno - Troki - Kowno w ofercie Biura podróży:

PBP Olsztyn

Szukasz wakacji na Litwę?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

KRAJE NADBALTYCKIE

Trasa zagraniczna

Kowno - Wilno (3) - Troki

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Przyjazd do Kowna, zwiedzanie miasta z pilotem, m.in.: Stare Miasto z Ratuszem, ruiny zamku kowieńskiego, katedra św. Piotra i Pawła, Dom Perkuna. Wyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Trasa: ok. 530 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem, m.in: kościół św. Piotra i Pawła, przed którym znajduje się Plac Jana Pawła II, cmentarz na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli podczas wojny 1920-21, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce, kościół św. Anny oraz kościół Bernardyński, pomnik i muzeum Adama Mickiewicza. Zwiedzanie Muzeum Narodowego - Pałacu Wielkich Książąt Litewskich otwartego w po wieloletniej rekonstrukcji. Czas wolny. Wjazd na wieżę telewizyjną z obrotową kawiarnią. To najwyższy budynek na Litwie. Jej wysokość to 326,5 metra i zdecydowanie przewyższa Wieżę Eiffla. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa: ok. 30 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy: Plac Katedralny, Bazylika archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą oraz pomnik Giedymina - założyciela Wilna. Góra Trzech Krzyży ze wspaniałą panoramą Wilna. Stare Miasto: Pałac Prezydencki (z zewnątrz), budynek Uniwersytetu Wileńskiego z kościołem św. Janów, Ratusz (z zewnątrz), cerkiew św. Ducha, cela Konrada, Ostra Brama. Czas wolny na starówce. Republika Zarzecza - słynna wileńska republika artystów. Dzielnica, oddzielona od Starówki rzeką Wilejką, charakteryzuje się urokliwą zabudową i niepowtarzalnym, artystycznym klimatem stwarzanym między innymi przez przepiękne rzeźby - symbole. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa: ok. 20 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Trok. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Na początku XV wieku został wzniesiony potężny zamek obronny, który był jedną z rezydencji władców litewskich i królów polskich. Ściany niektórych komnat przyozdobione są mapami i obrazami, które ukazują potęgę Wielkiego Księstwa Litewskiego. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Degustacja kuchni karaimskiej w lokalnej restauracji. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 500 km. Całość trasy: ok. 1080 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

28.04 - 01.05 899 01.05 - 04.05 899 31.05 - 03.06 899 28.06 - 01.07 869 12.07 - 15.07 869 26.07 - 29.07 869 02.08 - 05.08 869 15.08 - 18.08 899 30.08 - 02.09 869 13.09 - 16.09 869 27.09 - 30.09 869 11.10 - 14.10 869 01.11 - 04.11 869

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd) - 3 noclegi w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 3 śniadania i 3 obiadokolacje - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu 60 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, wjazd na wieżę telewizyjną, degustacja dań karaimskich, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

- dopłata do pokoju 1-osobowego: 330 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1-osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.


Opis hotelu Wilno - Troki - Kowno według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

KRAJE NADBALTYCKIE

Trasa zagraniczna

Kowno - Wilno (3) - Troki

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Przyjazd do Kowna, zwiedzanie miasta z pilotem, m.in.: Starego Miasta z Ratuszem, ruin zamku kowieńskiego, Katedry św. Piotra i Pawła, Domu Perkuna. Wyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem, m.in: kościół św. Piotra i Pawła, przed którym znajduje się Plac Jana Pawła II, cmentarz na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli podczas wojny 1920-21, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce, kościół św. Anny, kościół Bernardynów, pomnik i muzeum Adama Mickiewicza. Zwiedzanie Muzeum Narodowego - Pałacu Wielkich Książąt Litewskich otwartego w po wieloletniej rekonstrukcji. Czas wolny na jednej z najdroższych ulic świata - Aleje Gedymina. W światowym rankingu ulica ta zajmuje 25-te miejsce. Wjazd na wieżę telewizyjną z obrotową kawiarnią na wysokości 165 m. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy: przejazd na Plac Katedralny, Bazylika Archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą, góra Trzech Krzyży. Stare Miasto: Pałac Prezydencki (z zewnątrz), budynek Uniwersytetu Wileńskiego, kościół św. Janów, cerkiew św. Ducha, Ratusz (z zewnątrz), Ostra Brama. Czas wolny na starówce. Republika Zarzecza - słynna wileńska republika artystów. Dzielnica, oddzielona od Starówki rzeką Wilejką, charakteryzuje się urokliwą zabudową i niepowtarzalnym, artystycznym klimatem stwarzanym między innymi przez przepiękne rzeźby - symbole. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Trok. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich nad jeziorem Galve zbudowanego na początku XV wieku przez księcia Witolda. Degustacja kuchni karaimskiej w lokalnej restauracji - kibiny (duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa). Wyjazd w kierunku granicy polsko-litewskiej. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

30.04 - 03.05 899 15.06 - 18.06 899 06.07 - 09.07 859 03.08 - 06.08 859 12.08 - 15.08 899 07.09 - 10.09 859 21.09 - 24.09 859 12.10 - 15.10 859

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd) - 3 noclegi w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 3 śniadania i 3 obiadokolacje - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu 50 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, wjazd na wieżę telewizyjną, degustacja dań karaimskich, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1-osobowego: 300 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.


Exim Tours

Szukasz wakacji na Litwę?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

2*/3* Litwa/Objazd - Litwa

PROGRAM WYCIECZKI

Litwa młoda i radosna, tętniąca życiem a jednocześnie przesycona tradycją, zachwyca na wiele sposobów. Wspólna historia z Polską, wspólni bohaterowie, władcy i powiązanie losów dwóch narodów sprawiają, że są tu bliskie naszym sercom miejsca. 1 DZIEŃ Zbiórka i wyjazd z Polski zgodnie z wybraną opcją (miejsca i godziny wyjazdów zawarte są na stronie www.eximtours.pl). Przejazd do Kowna - niegdyś stolicy Litwy - dziś dość bogatego i nowoczesnego miasta. Zwiedzanie miasta zaczniemy od starówki przepięknie położonej nad Niemnem, która może się poszczycić wieloma wspaniałymi świątyniami m.in. Zespół Klasztorny w Pożajściu. Następnie zobaczymy ratusz zwany Białym Łabędziem" i Dom Perkuna. Po tej części zwiedzania proponujemy chwilę wytchnienia i zadumy podczas podziwiania uroków nostalgicznego Niemna. Przyjazd do Wilna w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg. 2 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie miasta

wileńskie kościoły, które są prawdziwymi perłami architektury sakralnej, jak i świadectwem chrystianizacji Litwy w epoce Rzeczpospolitej Obojga Narodów - katedra św. Stanisława (w której podziemiach znajdują się grobowce króla Aleksandra Jagiellończyka, żon Zygmunta Augusta - Elżbiety oraz Barbary Radziwiłłówny a także króla Władysława IV), kościół św. Teresy z kaplicą Matki Boskiej Ostrobramskiej. Następnie perła baroku wileńskiego - Kościół Piotra i Pawła oraz Kościół św. Anny, którego architektura zachwyciła Napoleona Bonaparte, najwspanialszy na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej zabytek późnego gotyku francusko-flamandzkiego, zwanego gotykiem płomienistym". Kolejnym punktem dnia jest Uniwersytet Wileński, którego studentem był m.in. Czesław Miłosz, a wykładowcą - Feliks Konieczny. Na zakończenie zwiedzania proponujemy Zamek Wileński - obowiązkowy punkt programu dla zwiedzających Wilno. Wieczorem, dla chętnych atrakcyjny litewski wieczór taneczny z muzyką na żywo i mnóstwem tradycyjnych dań kuchni litewskiej. Dla pozostałych czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg. 3 DZIEŃ Po śniadaniu wizyta na Cmentarzu na Rossie, który jest jednym z czterech polskich nekropolii narodowych - miejsce pochówku polskich żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej. Następnie Muzeum Adama Mickiewicza, cerkiew św. Ducha - jedna z najpiękniejszych cerkwi w Wilnie, utrzymana w stylu klasycystycznym, posiada liczne cechy wczesnego stylu barokowego. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Wzgórze Trzech Krzyży zwaną Górą Trzykrzyską, które obok góry Giedymina, jest najpiękniejszym punktem widokowym w mieście. Będzie to ostatnie spojrzenie na panoramę starówki wileńskiej. Obiadokolacja w stylowej restauracji. Przejazd do Trok - dawnej stolicy Litwy, uroczego miasteczka położonego w otoczeniu lasów i jezior, w którym panuje atmosfera minionej epoki, nasyconego tradycją i kulturą żyjących tu Karaimów i Litwinów. Zwiedzanie Zamku na Wyspie, ulubionej rezydencji Wielkiego Księcia Witolda. Spacer po trockiej Starówce, kenesa - świątynia Karaimów (mniejszości narodowej zamieszkującej Troki). Następnie możliwość wypłynięcia w rejs statkiem po jeziorze Galve, podczas którego serwowana będzie tradycyjna potrawa kuchni karaimskiej - kibin. Ten pierożek z drożdżowego ciasta w formie półksiężyca, nadziewany baraniną lub wołowiną podkreśli smak sentymentalnej Podróży. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski (przyjazd nocny). 4 DZIEŃ Przyjazd do Polski w wczesnych godzinach rannych.

TRASA WYCIECZKI

Trasa wycieczki ok. 966 km WARSZAWA - KOWNO - WILNO - TROKI - WARSZAWA

CENA WYCIECZKI ZAWIERA

2 noclegi w hotelu 2/3 gwiazdkowym w Wilnie (pokoje 1 lub 2-osobowe z możliwością dostawki) 2 śniadania przejazd klimatyzowanym autokarem ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu opiekę pilota

DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO

pakiet za wstępy do zwiedzanych obiektów oraz opłatę za przewodnika lokalnego ok. 130 LTL (przy minimalnej liczbie osób 35)

DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE

wieczór litewski ok. 33 EUR/os. rejs statkiem ok. 19 EUR/os. (w cenie rejs oraz poczęstunek składający się z tradycyjnego karaimskiego dania - kibina i rosołu) istnieje możliwość dokupienia w biurze 2 obiadokolacji realizowanych w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie), cena 110 PLN/os.

UWAGI

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania oraz pora posiłków mogą ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.


Opis hotelu Wilno - Troki - Kowno według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

KRAJE NADBALTYCKIE

Trasa zagraniczna

Kowno - Wilno (3) - Troki

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Przyjazd do Kowna, zwiedzanie miasta z pilotem, m.in.: Starego Miasta z Ratuszem, ruin zamku kowieńskiego, Katedry św. Piotra i Pawła, Domu Perkuna. Wyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem, m.in: kościół św. Piotra i Pawła, przed którym znajduje się Plac Jana Pawła II, cmentarz na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli podczas wojny 1920-21, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce, kościół św. Anny, kościół Bernardynów, pomnik i muzeum Adama Mickiewicza. Zwiedzanie Muzeum Narodowego - Pałacu Wielkich Książąt Litewskich otwartego w po wieloletniej rekonstrukcji. Czas wolny na jednej z najdroższych ulic świata - Aleje Gedymina. W światowym rankingu ulica ta zajmuje 25-te miejsce. Wjazd na wieżę telewizyjną z obrotową kawiarnią na wysokości 165 m. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy: przejazd na Plac Katedralny, Bazylika Archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą, góra Trzech Krzyży. Stare Miasto: Pałac Prezydencki (z zewnątrz), budynek Uniwersytetu Wileńskiego, kościół św. Janów, cerkiew św. Ducha, Ratusz (z zewnątrz), Ostra Brama. Czas wolny na starówce. Republika Zarzecza - słynna wileńska republika artystów. Dzielnica, oddzielona od Starówki rzeką Wilejką, charakteryzuje się urokliwą zabudową i niepowtarzalnym, artystycznym klimatem stwarzanym między innymi przez przepiękne rzeźby - symbole. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Trok. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich nad jeziorem Galve zbudowanego na początku XV wieku przez księcia Witolda. Degustacja kuchni karaimskiej w lokalnej restauracji - kibiny (duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa). Wyjazd w kierunku granicy polsko-litewskiej. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

30.04 - 03.05 899 15.06 - 18.06 899 06.07 - 09.07 859 03.08 - 06.08 859 12.08 - 15.08 899 07.09 - 10.09 859 21.09 - 24.09 859 12.10 - 15.10 859

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd) - 3 noclegi w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 3 śniadania i 3 obiadokolacje - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu 50 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, wjazd na wieżę telewizyjną, degustacja dań karaimskich, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1-osobowego: 300 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Exim Tours, które działa na rynku turystycznym od 1993 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wykwalifikowanym pracownikom i pasji do podróży, zajmuje jedno z czołowych miejsc wśród polskich touroperatorów. Długa obecność na rynku zagwarantowały stworzenie oferty dostosowanej do potrzeb i zainteresowań każdego polskiego turysty.

Wśród proponowanych przez Exim Tours kierunków znajdziemy zarówno te najchętniej wybierane przez polskich turystów, takie jak Egipt, Grecja, Turcja, Tunezja, czy Hiszpania, jak i dalsze destynacje: Indie, Wenezuelę, Sri Lankę, czy Mauritius. Całkowitą nowością są propozycje hoteli all inclusive i apartamentów na dojazd własny w Austrii, Włoszech, Chorwacji oraz Grecji.

Turyści mogą wybierać spośród setek wycieczek samolotowych oraz coraz popularniejszego w ostatnich latach dojazdu własnego. Szeroka jest również oferta wycieczek objazdowych a wśród nich najchętniej wybierany "Rejs po Nilu".

Wysoka jakość oferowanych usług, atrakcyjne ceny wakacji last minute, posiadający dużą wiedzę rezydenci i piloci oraz dobre relacje z zagranicznymi kontrahentami Exim Tours, zapewniają udany wypoczynek wszystkim turystom.