cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-18:00; sob. 10:00-16:00

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Birma, Birma
1 / 23
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Birma

Birma
Ocena wycieczki objazdowej Birma:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Birma w ofercie Biura podróży:

Logos Tour

Szukasz wakacji do Birmy?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KRAJ

BIRMA

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Azji.

Dzień 2

RANGUN Przylot do Rangunu. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie miasta z kolonialną architekturą oraz pozłacanymi pagodami. Spacer po ogrodach Maha Bandula położonych w samym sercu miasta, otoczonych budynkami z czasów wiktoriańskich. Przejazd do świątyni Chaukhtatgyi z posągiem 70-metrowego leżącego Buddy, którego stopy są pokryte rzeźbionymi symbolami. Podziwianie jeziora królewskiego Kandawgyi oraz pozłacanej królewskiej barki Karaweik. Przejazd do liczącej 2500 lat pagody Szwe Dagon, najważniejszej świątyni w Birmie, pokrytej złotem oraz diamentami; można tu zobaczyć mnichów w tradycyjnych czerwonych szatach oraz miejscowych pielgrzymów polewających wodą 8 posągów Buddy, które symbolizują 8 birmańskich dni tygodnia. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 3

RANGUN - JEZIORO INLE Poranny przelot do Hèho. Przejazd do Nyaungshwe, tętniącego życiem miasteczka na brzegu jeziora Inle. Rozpoczęcie całodziennego zwiedzania łódką długiego na 22 km i szerokiego na 11 km jeziora, które jest centrum kultury Intha, ludu, który do perfekcji opanował niezwykłą technikę wiosłowania nogami. Podziwianie zbudowanych na jeziorze wiosek na palach, pływających ogrodów i farm przytwierdzonych do dna bambusowymi tyczkami. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, najświętszego miejsca kultu religijnego w stanie Szan, z pięcioma pokrytymi złotem wizerunkami Buddy, które co roku są obwożone w pozłacanej barce po wszystkich wioskach wokół jeziora. Wizyta w osadach, w których można spotkać ludzi trudniących się rzemiosłem i przyjrzeć się tradycyjnym metodom tkania jedwabiu, żłobieniu łodzi czy produkcji tutejszych cygar. Zwiedzanie położonego na jeziorze klasztoru Nga Phe Kyaung, znanego z tresowanych kotów skaczących przez obręcze oraz antycznych rzeźb Buddy. Malowniczy zachód słońca na środku jeziora. Kolacja.

Dzień 4

JEZIORO INLE - INDEIN Poranna wizyta na wędrownym targu, odbywającym się każdego dnia w innej wiosce na brzegach jeziora. Poranny targ przyciąga nie tylko mieszkańców wiosek na palach, ale także tubylców z okolicznych terenów i jest doskonałą okazją do spotkania ubranych w tradycyjne stroje ludów zamieszkujących pobliskie wzgórza. Przepłynięcie łódką na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się sanktuarium Indein z tysiącami stup wtulonymi w pobliskie wzgórza, otoczone przez okoliczne wioski ludu Pa-O. Po południu przejazd do położonej na wzgórzu winiarni Red Mountain, skąd można podziwiać zachód słońca na tle jeziora Inle oraz pobliskich gór, delektując się czterema lokalnie produkowanymi rodzajami wina. Kolacja.

Dzień 5

JEZIORO INLE - MANDALAJ - INWA - AMARAPURA Poranny przelot do Mandalaj – dawnej królewskiej stolicy państwa oraz kulturalnego i religijnego centrum Birmy. W Mandalaj i jego okolicach mieszka ponad połowa wszystkich mnichów w kraju. Przejazd do świątyni Mahamuni, w której znajduje się najbardziej czczony wizerunek Buddy w Birmie, pokrywany codziennie przez wiernych wieloma warstwami listków złota. Wizyta w klasztorze Mahagandayon, gdzie kilkuset bosych mnichów zbiera jałmużnę. Ostatni posiłek w ciągu dnia spożywają oni o 11 rano, ponieważ wszystkich birmańskich mnichów obowiązuje codzienny post od południa do poranka następnego dnia. Przejazd do Inwy, stolicy królestwa od XIV do XVIII w. Po krótkiej przeprawie łódką przez rzekę przejazd tradycyjną bryczką konną do imponującego, zbudowanego w całości z drewna tekowego klasztoru Bagaya oraz zwiedzanie ruin fortu i pałacu królewskiego. Przejazd do Amarapury, gdzie znajduje się najdłuższy i najstarszy most tekowy na świecie, wsparty na ponad tysiącu drewnianych pali. Podziwianie majestatycznego zachodu słońca na tle mostu U Bein z pokładu tradycyjnej podłużnej łódki. Kolacja.

Dzień 6

MANDALAJ - PYIN U LWIN Poranny przejazd wśród malowniczych gór do leżącej dwie godziny drogi od Mandalaj górskiej miejscowości Pyin U Lwin. Usytuowane wśród wzgórz, kameralne Pyin U Lwin, znane z umiarkowanych temperatur i bujnej roślinności, zostało założone przez Brytyjczyków jako miejscowość letniskowa, w której chronili się przed upałami panującymi na niżej położonych równinach. Wizyta na lokalnym targu ze świeżymi rybami oraz mnóstwem różnorodnych gatunków kwiatów. Zwiedzanie przepięknych ogrodów botanicznych. Liczne, wzorowane na brytyjskich, drewniano-ceglane domy oraz konne bryczki snujące się po mieście tworzą wrażenie, jakby czas zatrzymał się w Pyin U Lwin w XIX wieku. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 7

PYIN U LWIN - THIBAW Przejazd na dworzec kolejowy oraz sześciogodzinna podróż pociągiem do Thibaw. Malownicza trasa przecina słynny wiadukt Goteik, który jest rozpięty ponad głębokim na 300 metrów wąwozem na wyżynie Szan. Podczas podróży można podziwiać malownicze góry, wioski, lasy, lokalne ludy uprawiające pola ryżowe oraz pasące się na farmach bawoły. Posiłek (lunch box) serwowany w pociągu. Po południu przyjazd do Thibaw, uroczego miasteczka położnego na brzegu rzeki Myitnge.

Dzień 8

THIBAW Poranna wędrówka z lokalnym przewodnikiem po wioskach wokół Thibaw. Wizyta w osadach położonych wśród malowniczych, łagodnych wzgórz i pól ryżowych, w których można poznać kulturę i zwyczaje lokalnych ludów Palaung i Pedung. Obiad w formie pikniku. Powrót do Thibaw tradycyjną łodzią wzdłuż rzeki Myitnge. Wieczorem podziwianie zachodu słońca ze Wzgórza Buddy oddalonego od centrum Thibaw o 2 km, z majestatycznym widokiem na miasto oraz rzekę Myitnge.

Dzień 9

THIBAW - MANDALAJ - MINGWAN Przejazd do Mandalaj. Po drodze przystanek w punkcie widokowym z panoramą na wiadukt Goteik. Malownicza droga biegnie w dół pętlami wokół gór aż do wąwozu, po czym ponownie wspina się do góry. Po dotarciu do Mandalaj przejazd do przystani. 45-minutowy rejs łódką wzdłuż rzeki Irawadi do Mingwan, gdzie znajduje się największa na świecie, choć niedokończona stupa, która miała być wyższa niż egipskie piramidy. Zwiedzanie pagody Hsinbyume, białej świątyni wybudowanej na wzór mistycznej góry Meru, oraz 90-tonowego, największego na świecie dzwonu z brązu. Powrót łódką do Mandalaj. Kolacja.

Dzień 10

MANDALAJ - PAGAN Przejazd wczesnym rankiem do przystani w Mandalaj. Całodzienny rejs statkiem do Paganu (ang. Bagan) wzdłuż majestatycznej rzeki Irawadi – wyjątkowa możliwość poznania Birmy z innej perspektywy. Podziwianie malowniczego wschodu słońca i śniadanie na pokładzie. Od wieków Irawadi odgrywa ważną rolę jako główny szlak komunikacyjny, wzdłuż niej ulokowane są najważniejsze miasta i zabytki w kraju. Zwiedzanie położonych na brzegu rzeki wiosek, gdzie można poznać kulturę i zwyczaje ich mieszkańców. Obiad na pokładzie. Podczas spływu pokazy lokalnych zwyczajów, tradycyjnych birmańskich strojów oraz makijażu. Podziwianie malowniczych krajobrazów, ulokowanych wzdłuż rzeki starożytnych świątyń i pagód, bujnej dżungli oraz licznych wiosek, których mieszkańcy żyją w pełnej symbiozie z rzeką. Po południu przybicie do Paganu.

Dzień 11

PAGAN Poranna wizyta na gwarnym rynku w Paganie, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby rzemieślnicze oraz produkty spożywcze. Zwiedzanie arcydzieł architektonicznych starożytnego miasta oraz najważniejszych pagód i świątyń. Wizyta w pagodzie Shwezigon, zbudowanej ponad tysiąc lat temu przez króla Anawrahtę. Zwiedzanie Anandy – najbardziej okazałej świątyni w Paganie, oraz pagody Htilominlo. Po południu wizyta w warsztacie laki, żywicy używanej w tutejszej sztuce zdobniczej, poznanie tradycyjnych metod tworzenia przedmiotów artystycznych. Zwiedzanie świątyni Manuha i przejazd do pagody Shwesandaw, skąd podziwiać można zachód słońca ponad setkami otaczających ją pagód. Kolacja połączona z tradycyjnym birmańskim przedstawieniem kukiełkowym.

Dzień 12

PAGAN O wschodzie słońca przelot balonem nad tysiącami pagód starożytnego miasta Pagan (opcja fakultatywna, 275 USD/osoba – wymagane wcześniejsze zgłoszenia w biurze, najpóźniej 35 dni przed wyjazdem). Trwający 45 minut lot jest niezapomnianym przeżyciem – widok z lotu ptaka na rozległą, wypełnioną starożytnymi świątyniami równinę Paganu, rzekę Irawadi oraz pasmo Gór Arakańskich. Powrót do hotelu na śniadanie ok. godziny 800 rano. Zwiedzanie wiosek wokół Paganu, w których można zaobserwować codziennie życie mieszkańców Birmy. Spacer wśród skromnych gospodarstw daje możliwość poznania lokalnych zwyczajów, a przyjaźni i ciekawi świata Birmańczycy często zapraszają turystów do swoich domów i chętnie rozmawiają o swojej kulturze i sposobie życia. Wizyta w pagodach Dhammayazika oraz Dhammayangyi. Po południu przejazd bryczką konną po polnych drogach wśród starożytnych świątyń i pagód do przystani na rzece Irawadi. Rejs o zachodzie słońca tradycyjną, drewnianą łodzią wzdłuż Irawadi z malowniczymi krajobrazami pagód w świetle zachodzącego słońca. Kolacja.

Dzień 13

RANGUN Poranny przelot do Rangunu, miasta, w którym zaobserwować można wpływy różnych kultur i religii. Wizyta w katedrze św. Maryi z 1899 r., w buddyjskiej świątyni Sule Paya oraz ponad 100-letniej synagodze. W tej ostatniej spotkanie z powiernikiem synagogi, który przybliży historię birmańskich Żydów. Przejazd na sławny targ Bogyoke, gdzie można znaleźć szeroką gamę lokalnych pamiątek z Birmy, od laki po kamienie szlachetne i biżuterię. Kolacja w lokalnej restauracji. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.

Dzień 14

Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

I RATA

1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA

płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

* przeloty międzynarodowe, * przeloty wewnętrzne, * transfery klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem, * przejazd pociągiem Pyin U Lwin - Thibaw, * rejs łódką z Mandalaj do Paganu, * zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 1600 PLN, * śniadania; oraz obiady lub kolacje wg programu, * bryczki konne w Paganie oraz Inwa, * łodzie na jeziorze Inle, w Indein, Inwa, Thibaw, Mingwan, Paganie, * łódkę w Amarapurze (most U Bein), * przedstawienie kukiełkowe w Paganie, * opiekę pilota, * usługi lokalnych przewodników, * ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA !

* Zalecana profilaktyka antymalaryczna. * Przy wpłacie II raty należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face, 3,8 cm x 4,6 cm w formacie JPG) oraz opłatę za wizę do Birmy 175 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne. * Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 165 USD. * Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.

Terminy

05.11 - 18.11.2017, 10300.00 PLN09.11 - 22.11.2017, 10300.00 PLN19.11 - 02.12.2017, 10300.00 PLN


Opis hotelu Birma według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KRAJ

BIRMA

BIRMA 2017Dzień 1Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Azji.RANGUNDzień 2Przylot do Rangunu. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie miasta z kolonialną architekturą oraz pozłacanymi pagodami. Spacer po ogrodach Maha Bandula położonych w samym sercu miasta, otoczonych budynkami z czasów wiktoriańskich. Przejazd do świątyni Chaukhtatgyi z posągiem 70-metrowego leżącego Buddy, którego stopy są pokryte rzeźbionymi symbolami. Podziwianie jeziora królewskiego Kandawgyi oraz pozłacanej królewskiej barki Karaweik. Przejazd do liczącej 2500 lat pagody Szwe Dagon, najważniejszej świątyni w Birmie, pokrytej złotem oraz diamentami; można tu zobaczyć mnichów w tradycyjnych czerwonych szatach oraz miejscowych pielgrzymów polewających wodą 8 posągów Buddy, które symbolizują 8 birmańskich dni tygodnia. Kolacja w lokalnej restauracji.RANGUN - JEZIORO INLEDzień 3Poranny przelot do Hèho. Przejazd do Nyaungshwe, tętniącego życiem miasteczka na brzegu jeziora Inle. Rozpoczęcie całodziennego zwiedzania łódką długiego na 22 km i szerokiego na 11 km jeziora, które jest centrum kultury Intha, ludu, który do perfekcji opanował niezwykłą technikę wiosłowania nogami. Podziwianie zbudowanych na jeziorze wiosek na palach, pływających ogrodów i farm przytwierdzonych do dna bambusowymi tyczkami. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, najświętszego miejsca kultu religijnego w stanie Szan, z pięcioma pokrytymi złotem wizerunkami Buddy, które co roku są obwożone w pozłacanej barce po wszystkich wioskach wokół jeziora. Wizyta w osadach, w których można spotkać ludzi trudniących się rzemiosłem i przyjrzeć się tradycyjnym metodom tkania jedwabiu, żłobieniu łodzi czy produkcji tutejszych cygar. Zwiedzanie położonego na jeziorze klasztoru Nga Phe Kyaung, znanego z tresowanych kotów skaczących przez obręcze oraz antycznych rzeźb Buddy. Malowniczy zachód słońca na środku jeziora. Kolacja.JEZIORO INLE - INDEINDzień 4Poranna wizyta na wędrownym targu, odbywającym się każdego dnia w innej wiosce na brzegach jeziora. Poranny targ przyciąga nie tylko mieszkańców wiosek na palach, ale także tubylców z okolicznych terenów i jest doskonałą okazją do spotkania ubranych w tradycyjne stroje ludów zamieszkujących pobliskie wzgórza. Przepłynięcie łódką na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się sanktuarium Indein z tysiącami stup wtulonymi w pobliskie wzgórza, otoczone przez okoliczne wioski ludu Pa-O. Po południu przejazd do położonej na wzgórzu winiarni Red Mountain, skąd można podziwiać zachód słońca na tle jeziora Inle oraz pobliskich gór, delektując się czterema lokalnie produkowanymi rodzajami wina. Kolacja.JEZIORO INLE - MANDALAJ - INWA - AMARAPURADzień 5Poranny przelot do Mandalaj – dawnej królewskiej stolicy państwa oraz kulturalnego i religijnego centrum Birmy. W Mandalaj i jego okolicach mieszka ponad połowa wszystkich mnichów w kraju. Przejazd do świątyni Mahamuni, w której znajduje się najbardziej czczony wizerunek Buddy w Birmie, pokrywany codziennie przez wiernych wieloma warstwami listków złota. Wizyta w klasztorze Mahagandayon, gdzie kilkuset bosych mnichów zbiera jałmużnę. Ostatni posiłek w ciągu dnia spożywają oni o 11 rano, ponieważ wszystkich birmańskich mnichów obowiązuje codzienny post od południa do poranka następnego dnia. Przejazd do Inwy, stolicy królestwa od XIV do XVIII w. Po krótkiej przeprawie łódką przez rzekę przejazd tradycyjną bryczką konną do imponującego, zbudowanego w całości z drewna tekowego klasztoru Bagaya oraz zwiedzanie ruin fortu i pałacu królewskiego. Przejazd do Amarapury, gdzie znajduje się najdłuższy i najstarszy most tekowy na świecie, wsparty na ponad tysiącu drewnianych pali. Podziwianie majestatycznego zachodu słońca na tle mostu U Bein z pokładu tradycyjnej podłużnej łódki. Kolacja.MANDALAJ - PYIN U LWINDzień 6Poranny przejazd wśród malowniczych gór do leżącej dwie godziny drogi od Mandalaj górskiej miejscowości Pyin U Lwin. Usytuowane wśród wzgórz, kameralne Pyin U Lwin, znane z umiarkowanych temperatur i bujnej roślinności, zostało założone przez Brytyjczyków jako miejscowość letniskowa, w której chronili się przed upałami panującymi na niżej położonych równinach. Wizyta na lokalnym targu ze świeżymi rybami oraz mnóstwem różnorodnych gatunków kwiatów. Zwiedzanie przepięknych ogrodów botanicznych. Liczne, wzorowane na brytyjskich, drewniano-ceglane domy oraz konne bryczki snujące się po mieście tworzą wrażenie, jakby czas zatrzymał się w Pyin U Lwin w XIX wieku. Kolacja w lokalnej restauracji.PYIN U LWIN - THIBAWDzień 7Przejazd na dworzec kolejowy oraz sześciogodzinna podróż pociągiem do Thibaw. Malownicza trasa przecina słynny wiadukt Goteik, który jest rozpięty ponad głębokim na 300 metrów wąwozem na wyżynie Szan. Podczas podróży można podziwiać malownicze góry, wioski, lasy, lokalne ludy uprawiające pola ryżowe oraz pasące się na farmach bawoły. Posiłek (lunch box) serwowany w pociągu. Po południu przyjazd do Thibaw, uroczego miasteczka położnego na brzegu rzeki Myitnge.THIBAWDzień 8Poranna wędrówka z lokalnym przewodnikiem po wioskach wokół Thibaw. Wizyta w osadach położonych wśród malowniczych, łagodnych wzgórz i pól ryżowych, w których można poznać kulturę i zwyczaje lokalnych ludów Palaung i Pedung. Obiad w formie pikniku. Powrót do Thibaw tradycyjną łodzią wzdłuż rzeki Myitnge. Wieczorem podziwianie zachodu słońca ze Wzgórza Buddy oddalonego od centrum Thibaw o 2 km, z majestatycznym widokiem na miasto oraz rzekę Myitnge.THIBAW - MANDALAJ - MINGWANDzień 9Przejazd do Mandalaj. Po drodze przystanek w punkcie widokowym z panoramą na wiadukt Goteik. Malownicza droga biegnie w dół pętlami wokół gór aż do wąwozu, po czym ponownie wspina się do góry. Po dotarciu do Mandalaj przejazd do przystani. 45-minutowy rejs łódką wzdłuż rzeki Irawadi do Mingwan, gdzie znajduje się największa na świecie, choć niedokończona stupa, która miała być wyższa niż egipskie piramidy. Zwiedzanie pagody Hsinbyume, białej świątyni wybudowanej na wzór mistycznej góry Meru, oraz 90-tonowego, największego na świecie dzwonu z brązu. Powrót łódką do Mandalaj. Kolacja.MANDALAJ - PAGANDzień 10Przejazd wczesnym rankiem do przystani w Mandalaj. Całodzienny rejs statkiem do Paganu (ang. Bagan) wzdłuż majestatycznej rzeki Irawadi – wyjątkowa możliwość poznania Birmy z innej perspektywy. Podziwianie malowniczego wschodu słońca i śniadanie na pokładzie. Od wieków Irawadi odgrywa ważną rolę jako główny szlak komunikacyjny, wzdłuż niej ulokowane są najważniejsze miasta i zabytki w kraju. Zwiedzanie położonych na brzegu rzeki wiosek, gdzie można poznać kulturę i zwyczaje ich mieszkańców. Obiad na pokładzie. Podczas spływu pokazy lokalnych zwyczajów, tradycyjnych birmańskich strojów oraz makijażu. Podziwianie malowniczych krajobrazów, ulokowanych wzdłuż rzeki starożytnych świątyń i pagód, bujnej dżungli oraz licznych wiosek, których mieszkańcy żyją w pełnej symbiozie z rzeką. Po południu przybicie do Paganu.PAGANDzień 11Poranna wizyta na gwarnym rynku w Paganie, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby rzemieślnicze oraz produkty spożywcze. Zwiedzanie arcydzieł architektonicznych starożytnego miasta oraz najważniejszych pagód i świątyń. Wizyta w pagodzie Shwezigon, zbudowanej ponad tysiąc lat temu przez króla Anawrahtę. Zwiedzanie Anandy – najbardziej okazałej świątyni w Paganie, oraz pagody Htilominlo. Po południu wizyta w warsztacie laki, żywicy używanej w tutejszej sztuce zdobniczej, poznanie tradycyjnych metod tworzenia przedmiotów artystycznych. Zwiedzanie świątyni Manuha i przejazd do pagody Shwesandaw, skąd podziwiać można zachód słońca ponad setkami otaczających ją pagód. Kolacja połączona z tradycyjnym birmańskim przedstawieniem kukiełkowym.PAGANDzień 12O wschodzie słońca przelot balonem nad tysiącami pagód starożytnego miasta Pagan (opcja fakultatywna, 275 USD/osoba – wymagane wcześniejsze zgłoszenia w biurze, najpóźniej 35 dni przed wyjazdem). Trwający 45 minut lot jest niezapomnianym przeżyciem – widok z lotu ptaka na rozległą, wypełnioną starożytnymi świątyniami równinę Paganu, rzekę Irawadi oraz pasmo Gór Arakańskich. Powrót do hotelu na śniadanie ok. godziny 800 rano. Zwiedzanie wiosek wokół Paganu, w których można zaobserwować codziennie życie mieszkańców Birmy. Spacer wśród skromnych gospodarstw daje możliwość poznania lokalnych zwyczajów, a przyjaźni i ciekawi świata Birmańczycy często zapraszają turystów do swoich domów i chętnie rozmawiają o swojej kulturze i sposobie życia. Wizyta w pagodach Dhammayazika oraz Dhammayangyi. Po południu przejazd bryczką konną po polnych drogach wśród starożytnych świątyń i pagód do przystani na rzece Irawadi. Rejs o zachodzie słońca tradycyjną, drewnianą łodzią wzdłuż Irawadi z malowniczymi krajobrazami pagód w świetle zachodzącego słońca. Kolacja.RANGUNDzień 13Poranny przelot do Rangunu, miasta, w którym zaobserwować można wpływy różnych kultur i religii. Wizyta w katedrze św. Maryi z 1899 r., w buddyjskiej świątyni Sule Paya oraz ponad 100-letniej synagodze. W tej ostatniej spotkanie z powiernikiem synagogi, który przybliży historię birmańskich Żydów. Przejazd na sławny targ Bogyoke, gdzie można znaleźć szeroką gamę lokalnych pamiątek z Birmy, od laki po kamienie szlachetne i biżuterię. Kolacja w lokalnej restauracji. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.Dzień 14Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.I RATA1000 PLN płatna przy zapisieII RATApłatna na 35 dni przed wyjazdemCena obejmuje* przeloty międzynarodowe, * przeloty wewnętrzne, * transfery klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem, * przejazd pociągiem Pyin U Lwin - Thibaw, * rejs łódką z Mandalaj do Paganu, * zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 1600 PLN, * śniadania; oraz obiady lub kolacje wg programu, * bryczki konne w Paganie oraz Inwa, * łodzie na jeziorze Inle, w Indein, Inwa, Thibaw, Mingwan, Paganie, * łódkę w Amarapurze (most U Bein), * przedstawienie kukiełkowe w Paganie, * opiekę pilota, * usługi lokalnych przewodników, * ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).UWAGA !* Zalecana profilaktyka antymalaryczna.* Przy wpłacie II raty należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face, 3,8 cm x 4,6 cm w formacie JPG) oraz opłatę za wizę do Birmy 175 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.* Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 165 USD.* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.Terminy

05.11 - 18.11.2017, 10300.00 PLN09.11 - 22.11.2017, 10300.00 PLNWycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Logos Tour, które w ciągu ponad 30 lat swojej działalności zdobylo mnóstwo doświadczenia w organizacji podrózy i wypraw w najodleglejsze zakątki świata. Biuro Podróży Logos Tour oferuje interesujące programy wycieczek objazdowych po wszystkich kontynentach dla klientów oczekujących indywidualnego podejścia, szukających unikalnych atrakcji i wyjątkowej jakości usług.

Każdy program zwiedzania przygotowywany jest w oparciu o dotychczasowe doświadczenie i opinie turystów, a jego realizacja przebiega na najwyższym poziomie i z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Indywidualne podejście do klienta, niewielkie grupy, programy szyte na miarę i stawianie bezpieczeństwa i dobre klientów na pierwszym miejscu gwarantuje wypoczynek na najwyższym poziomie.

Wykwalifikowani piloci i przewodnicy czuwają nad realizacją każdej wycieczki. Wszystkie programy są bardzo urozmaicone i pokazują wszystko co najlepsze w danym regionie – od atrakcji przyrodniczych, wspaniałych zabytków historycznych, spotkań z egzotyczną miejscową ludnością, uczestnictwo w wyjątkowych festiwalach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych, po poznawanie lokalnych obrzędów i tradycji.


Logos Travel

Szukasz wakacji do Birmy?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Birma zwiedzanie + opcja wypoczynek w Ngapali

Dzień1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Yangon, stolicy Birmy, przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 2

Przylot do Yangon. Zwiedzanie miasta, w którym miesza się wiele kultur, wypełnionego 19-wieczną architekturą kolonialną oraz starożytnymi pozłacanymi pagodami. Spacer po ogrodach Mahabandoola położonych w samym sercu miasta, otoczonych historycznymi budynkami z czasów wiktoriańskich. Wizyta w świątyni Chaukhtatgyi z 70-metrowym posągiem leżącego Buddy, którego stopy pokryte są 108 świętymi symbolami. Podziwianie malowniczego jeziora królewskiego Kandawgyi oraz pływającej, pozłacanej królewskiej barki Karaweik, którą starożytni królowie Baganu podróżowali wzdłuż rzeki Irawadi. Przejazd do liczącej 2500 lat pagody Shwedagon, najważniejszej i najbardziej majestatycznej świątyni w Birmie, pokrytej kilkudziesięcioma tonami złota oraz tysiącami diamentów, gdzie można podziwiać mnichów w tradycyjnych szkarłatnych szatach oraz miejscowych pielgrzymów oddających hołd oraz polewających wodą 8 posągów Buddy, symbolizujących 8 birmańskich dni tygodnia.

Dzień 3

Poranny przelot do Heho. Przejazd do Nyaung Shwe, tętniącego życiem miasteczka na brzegu Jeziora Inle. Rozpoczęcie całodziennego zwiedzania łódką długiego na 22 km i szerokiego na 11 km malowniczego jeziora, które jest centrum kultury Intha, ludu który do perfekcji opanował jedyną w swoim rodzaju technikę wiosłowania nogami. Podziwianie zbudowanych na jeziorze wiosek na palach, pływających ogrodów i farm, przytwierdzonych do dna bambusowymi tyczkami. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, najświętszego miejsca kultu religijnego w stanie Shan, w której znajduje się pięć pokrytych złotem wizerunków Buddy, obwożonych corocznie podczas procesji po wszystkich wioskach wokół jeziora, w pozłacanej barce. Wizyta w wioskach trudniących się lokalnym rzemiosłem, gdzie dowiesz się o tradycyjnych metodach tkactwa jedwabiu, żłobieniu łodzi, produkcji tutejszych cygar oraz spotkasz lokalnych kowali i złotników. Zwiedzanie położonego na jeziorze klasztoru Nga Phe Kyaung, znanego z przeszkolonych przez lokalnych mnichów, skaczących przez obręcze kotów, oraz antycznych rzeźb Buddy. Malowniczy zachód słońca na środku jeziora.

Dzień 4

Poranna wizyta na słynnym, rotującym targu, przemieszczającym się co 5 dni do innej wioski na brzegach jeziora. Poranny targ przyciąga nie tylko mieszkańców jeziora, ale także tubylców z okolicznych terenów i jest doskonałą okazją do spotkania ubranych w tradycyjne stroje ludów zamieszkujących pobliskie wzgórza. Przepłyniecie łódką na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się sanktuarium Indein z tysiącami stup wtulonymi w pobliskie wzgórza i otoczonych przez okoliczne wioski ludu Pa-O. Po południu przejazd do położonej na wzgórzu winiarni Red Mountain, skąd można podziwiać malowniczy zachód słońca na tle Jeziora Inle oraz pobliskich gór, delektując się czterema lokalnie produkowanymi rodzajami wina.

Dzień 5

Poranny przejazd do Kalaw, kolonialnego, górskiego miasteczka oraz rozpoczęcie malowniczej wędrówki przez wzgórza, pola uprawne i ryżowe z pięknymi krajobrazami na rozciągające się, wypełnione lokalnymi wioskami wzgórza. Zwiedzanie wiosek zamieszkałych przez plemiona Pa-O oraz Shan i zapoznanie się z ich lokalnymi tradycjami, kulturą oraz wierzeniami. jej mieszkańców. Obiad w formie pikniku w jednej z wiosek. Podczas wędrówki napotkasz różnorodne plemiona i mniejszości etniczne oraz zaobserwujesz ich tradycyjny tryb życia, który niewiele zmienił się od pokoleń..

Dzień 6

Poranny przelot do Mandalay. Mandalay to dawna królewska stolica państwa oraz kulturalne i religijne centrum Birmy. W Mandalay i jego okolicach mieszka ponad połowa wszystkich mnichów w kraju. Przejazd do świątyni Mahamuni, w której znajduje się najbardziej czczony wizerunek Buddy w Birmie, pokrywany codziennie przez wiernych wieloma warstwami listków złota. Wizyta w klasztorze Mahagandayon, gdzie można obserwować kilkuset bosych mnichów zbierających jałmużnę i spożywających swój ostatni posiłek w ciągu dnia o godzinie 11 rano. Wszystkich birmańskich mnichów obowiązuje codzienny post od południa do poranka następnego dnia. Zwiedzanie klasztoru Shwenandaw, jedynej pozostałości z 19-wiecznego Pałacu Królewskiego oraz pagody Kuthodaw, która ze względu na znajdujące się tam 729 marmurowych płyt z wygrawerowanymi pismami buddyjskimi, znana jest jako największa książka na świecie. Przejazd do Amarapura, gdzie znajduje się najdłuższy i najstarszy most tekowy na świecie, wsparty na ponad tysiącu drewnianych pali. Podziwianie majestatycznego zachodu słońca na tle mostu U Bein z pokładu tradycyjnej podłużnej drewnianej łódki.

Dzień 7

Poranny rejs łódką wzdłuż rzeki Irawadi do Mingun, gdzie znajduje się największa na świecie, choć niedokończona stupa, która po ukończeniu byłaby wyższa niż egipskie piramidy w Gizie. Zwiedzanie pagody Hsinbyume, białej świątyni wybudowanej na wzór mistycznej góry Meru oraz 90-tonowego, największego na świecie dzwonu z brązu. Przejazd do Inwa, stolicy królestwa od 14 do 18 wieku. Po krótkiej przeprawie łódką przez rzekę przejazd tradycyjną bryczką konną do imponującego, wykonanego w całości z drewna tekowego klasztoru Bagaya oraz zwiedzanie ruin fortu i pałacu królewskiego. Przejazd do Sagaing, kolejnej dawnej stolicy, usianej setkami białych pogód i klasztorów w których mieszka ponad 3000 mnichów. Zwiedzanie pagody Kaunghmudaw z ogromną złotą kopulą. Przejazd na Sagaing Hill skąd można podziwiać malowniczy zachód słońca nad otaczającymi wzgórze białymi pagodami.

Dzień 8

Poranny przejazd do przystani na całodniowy, malowniczy rejs statkiem do Baganu wzdłuż rzeki Irawadi. Od czasów starożytnych, rzeka Irawadi była najważniejszym szlakiem komunikacyjnym Birmy, służącym do transportu ludzi i towarów. Najważniejsze historyczne miasta Birmy, zabytki archeologiczne, bujne dżungle oraz liczne lokalne wioski usytuowane są wzdłuż rzeki. Podczas rejsu przystanek i zwiedzanie jednej z lokalnych wiosek, gdzie można zaobserwować tradycyjny styl życia lokalnych plemion żyjących w pełnej symbiozie z rzeką. Obiad na pokładzie. Po południu dotarcie do Baganu.

Dzień

Poranna wizyta na gwarnym rynku, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby rzemieślnicze oraz produkty spożywcze, dająca wgląd w lokalne życie w Baganie. Zwiedzanie arcydzieł architektonicznych starożytnego miasta oraz najważniejszych pagód i świątyń. Wizyta w pagodzie Shwezigon, zbudowanej ponad tysiąc lat temu przez króla Anawrahta jako sanktuarium religijne. Wizyta w słynnej świątyni Ananda, najbardziej okazałej świątyni w Bagnie oraz w pagodzie Htilominlo. Po południu wizyta w warsztacie laki, żywicy używanejw tutejszej sztuce zdobniczej, aby dowiedzieć się więcej o tradycyjnych metodach tworzenia przedmiotów artystycznych, praktykowanych w Birmie od stuleci. Zwiedzanie świątyni Manuha oraz przejazd do pagody Shwesandaw, skąd podziwiać można widowiskowy zachód słońca ponad setkami otaczających pagód. Wieczorem pokaz tradycyjnego birmańskiego przedstawienia kukiełkowego.

Dzień 10

Zwiedzanie wiosek wokół Baganu, gdzie można zaobserwować codziennie życie większości mieszkańców Birmy. Spacer wśród skromnych gospodarstw daje możliwość poznania lokalnych zwyczajów, a przyjaźni i ciekawi świata Birmańczycy często zapraszają turystów do swoich domów oraz chętnie wdają się w rozmowę, chcąc podzielić się swoja kulturą i sposobem życia. Wizyta w pagodach Dhammayazika oraz Dhammayangyi. Po południu przejazd bryczką konną po polnych drogach wśród starożytnych świątyń i pagód do przystani na rzece Irawadi. Rejs o zachodzie słońca tradycyjną, drewnianą łodzią wzdłuż rzeki Irawadi obfity w malownicze krajobrazy pagód w świetle zachodzącego słońca. Fakultatywnie wcześnie rano dla chętnych - Przelot balonem o wschodzie słońca nad tysiącami pogód starożytnego miasta Bagan. Lot rozpoczyna się o wcześnie nad ranem od napełniania gigantycznych balonów gorącym powietrzem przez załogę. Trwający 45 minut lot jest niezapomnianym doświadczeniem, które oferuje widok z lotu ptaka na rozległą, wypełnioną niekończącymi się starożytnymi świątyniami równinę Baganu, rzekę Irawadi oraz pasmo Gór Arakańskich. Powrót do hotelu na śniadanie około godziny 8.00 rano.

Dzień 11

Poranny przelot do Yangon, miasta w którym zaobserwować można wpływy różnych kultur i religii. Wizyta w Katedrze Św. Maryi wybudowanej w 1899, w buddyjskiej świątyni Sule Paya oraz ponad 100-letniej synagodze. W synagodze spotkanie z powiernikiem synagogi, aby dowiedzieć się więcej o historii birmańskich Żydów. Przejazd na sławny rynek Bogyoke, gdzie można znaleźć szeroką gamę lokalnych pamiątek z Birmy, od laki po kamienie szlachetne i biżuterię. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 12

Transfer na lotnisko, wylot do Europy przez port tranzytowy. Przylot w godzinach popołudniowych. Przerwa tranzytowa. Wylot do Polski. Przylot w godzinach wieczornych.

TERMINY

21.01 - 01.02.2018 14.02 - 25.02.2018 17.03 - 28.03.2018 29.03 - 09.04.2018 22.09 - 03.10.2018 17.10 - 28.10.2018 07.11 - 09.12.2018 28.12.2018 - 08.01.2019

CENA

6 280 PLN + 960 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie.

2 rata

6 280 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1I rata)

3 rata

960 USD uczestnik zabiera ze sobą.

CENA ZAWIERA

-przelot na trasie Warszawa- Yangon - Warszawa -przeloty wewnętrzne (Yangon-Heho, Heho-Mandalay, Bagan-Yangon) - zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje dwuosobowe - Śniadania w hotelach, 2 obiady (dzień 5 i 7 ) -Opieka polsko języcznego pilota-przewodnika - Transfery klimatyzowanym mikrobusem - Rejs łódką z Mandalay do Bagan - Lokalni przewodnicy (codziennie oprócz dnia 7) -Bryczki konne w Bagnie oraz Inwa -Łodzie w Inle Lake, Indein, Inwa, Hsipaw, Mingun, Bagan -Łódka w Amarapura (most U Bein) -Przedstawienie kukiełkowe w Baganie -Codzienna woda mineralna oraz jednorazowe ręczniki odświeżające -ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

-Dopłaty do pok. 1-osob - 230 USD -Bilety wstępu i opłaty lokalne - 150 USD -Dopłata za opcjonalny przelot balonem w Baganie - 280 USD - zwyczajowe napiwki - 40 USD -pozostałe posiłki (aranżuje pilot)

OPCJA WYPOCZYNKU W NGAPALI

Cena opcji 1270 PLN + 330 USD

Dzień 11

Poranny przelot do Thandwe. Zakwaterowanie i wypoczynek na plaży. Ngapali jest doskonałym miejscem do kilkudniowego odpoczynku po zakończeniu objazdu głównych atrakcji Birmy. Dziewicze, usiane palmami wybrzeże i turkusowe wody Oceanu Indyjskiego powodują, że Ngapali określana jest zarówno przez ekspertów jak i turystów jako jedna z najbardziej dziewiczych i najlepszych plaż na świecie. Ngapali ukryte jest w odległej zachodniej części kraju odizolowanej od reszty lądu górami. Ngapali oferuje odwiedzającym kameralną atmosferę niewielkiej osady, której bliżej jest do rybackiej wioski niż kurortu.

Dzień 12

Wypoczynek na plaży. Ngapali to miejsce z jednym z najbardziej spektakularnych zachodów słońca na świecie. Przed zmrokiem, zarówno turyści jak i lokalni mieszkańcy ciągną na plażę, aby doświadczyć tego malowniczego spektaklu, a następnie przenieść się do jednej z restauracji serwujących owoce morza lub zrelaksować się przy masażu.

Dzień 13

Wypoczynek na plaży. Możliwość wykupienia na miejscu wycieczki łódką po okolicznych wysepkach oraz nurkowania z rurką (snorkeling) w krystalicznie czystej wodzie.

Dzień 14

Wypoczynek na plaży. Możliwość wykupienia na miejscu wycieczki do okolicznych wiosek rybackich, obejrzeć kolorowe łódki i doświadczyć tętniącej życiem atmosfery rybackiej osady.

Dzień 15

Poranny przelot do Yangon, miasta w którym zaobserwować można wpływy różnych kultur i religii. Wizyta w Katedrze Św. Maryi wybudowanej w 1899, w buddyjskiej świątyni Sule Paya oraz ponad 100-letniej synagodze. W synagodze spotkanie z powiernikiem synagogi, aby dowiedzieć się więcej o historii birmańskich Żydów. Przejazd na sławny rynek Bogyoke, gdzie można znaleźć szeroką gamę lokalnych pamiątek z Birmy, od laki po kamienie szlachetne i biżuterię. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko i wylot z Yangon

CENA ROZSZERZENIA OBEJMUJE

- Przeloty wewnętrzne (Heho-Thandwe, Thandwe-Yangon) - Zakwaterowanie w hotelach 3/4*, pokoje dwuosobowe - Śniadania w hotelach - Pilot wycieczki z Polski towarzyszący grupie podróżuje bezpłatnie (+ pilot) - Transfer z i na lotnisko w Thandwe

CENA ROZSZERZONA NIE OBEJMUJE

Napiwkow ok. 15 usd


Opis hotelu Birma według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KRAJ

BIRMA

BIRMA 2017Dzień 1Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Azji.RANGUNDzień 2Przylot do Rangunu. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie miasta z kolonialną architekturą oraz pozłacanymi pagodami. Spacer po ogrodach Maha Bandula położonych w samym sercu miasta, otoczonych budynkami z czasów wiktoriańskich. Przejazd do świątyni Chaukhtatgyi z posągiem 70-metrowego leżącego Buddy, którego stopy są pokryte rzeźbionymi symbolami. Podziwianie jeziora królewskiego Kandawgyi oraz pozłacanej królewskiej barki Karaweik. Przejazd do liczącej 2500 lat pagody Szwe Dagon, najważniejszej świątyni w Birmie, pokrytej złotem oraz diamentami; można tu zobaczyć mnichów w tradycyjnych czerwonych szatach oraz miejscowych pielgrzymów polewających wodą 8 posągów Buddy, które symbolizują 8 birmańskich dni tygodnia. Kolacja w lokalnej restauracji.RANGUN - JEZIORO INLEDzień 3Poranny przelot do Hèho. Przejazd do Nyaungshwe, tętniącego życiem miasteczka na brzegu jeziora Inle. Rozpoczęcie całodziennego zwiedzania łódką długiego na 22 km i szerokiego na 11 km jeziora, które jest centrum kultury Intha, ludu, który do perfekcji opanował niezwykłą technikę wiosłowania nogami. Podziwianie zbudowanych na jeziorze wiosek na palach, pływających ogrodów i farm przytwierdzonych do dna bambusowymi tyczkami. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, najświętszego miejsca kultu religijnego w stanie Szan, z pięcioma pokrytymi złotem wizerunkami Buddy, które co roku są obwożone w pozłacanej barce po wszystkich wioskach wokół jeziora. Wizyta w osadach, w których można spotkać ludzi trudniących się rzemiosłem i przyjrzeć się tradycyjnym metodom tkania jedwabiu, żłobieniu łodzi czy produkcji tutejszych cygar. Zwiedzanie położonego na jeziorze klasztoru Nga Phe Kyaung, znanego z tresowanych kotów skaczących przez obręcze oraz antycznych rzeźb Buddy. Malowniczy zachód słońca na środku jeziora. Kolacja.JEZIORO INLE - INDEINDzień 4Poranna wizyta na wędrownym targu, odbywającym się każdego dnia w innej wiosce na brzegach jeziora. Poranny targ przyciąga nie tylko mieszkańców wiosek na palach, ale także tubylców z okolicznych terenów i jest doskonałą okazją do spotkania ubranych w tradycyjne stroje ludów zamieszkujących pobliskie wzgórza. Przepłynięcie łódką na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się sanktuarium Indein z tysiącami stup wtulonymi w pobliskie wzgórza, otoczone przez okoliczne wioski ludu Pa-O. Po południu przejazd do położonej na wzgórzu winiarni Red Mountain, skąd można podziwiać zachód słońca na tle jeziora Inle oraz pobliskich gór, delektując się czterema lokalnie produkowanymi rodzajami wina. Kolacja.JEZIORO INLE - MANDALAJ - INWA - AMARAPURADzień 5Poranny przelot do Mandalaj – dawnej królewskiej stolicy państwa oraz kulturalnego i religijnego centrum Birmy. W Mandalaj i jego okolicach mieszka ponad połowa wszystkich mnichów w kraju. Przejazd do świątyni Mahamuni, w której znajduje się najbardziej czczony wizerunek Buddy w Birmie, pokrywany codziennie przez wiernych wieloma warstwami listków złota. Wizyta w klasztorze Mahagandayon, gdzie kilkuset bosych mnichów zbiera jałmużnę. Ostatni posiłek w ciągu dnia spożywają oni o 11 rano, ponieważ wszystkich birmańskich mnichów obowiązuje codzienny post od południa do poranka następnego dnia. Przejazd do Inwy, stolicy królestwa od XIV do XVIII w. Po krótkiej przeprawie łódką przez rzekę przejazd tradycyjną bryczką konną do imponującego, zbudowanego w całości z drewna tekowego klasztoru Bagaya oraz zwiedzanie ruin fortu i pałacu królewskiego. Przejazd do Amarapury, gdzie znajduje się najdłuższy i najstarszy most tekowy na świecie, wsparty na ponad tysiącu drewnianych pali. Podziwianie majestatycznego zachodu słońca na tle mostu U Bein z pokładu tradycyjnej podłużnej łódki. Kolacja.MANDALAJ - PYIN U LWINDzień 6Poranny przejazd wśród malowniczych gór do leżącej dwie godziny drogi od Mandalaj górskiej miejscowości Pyin U Lwin. Usytuowane wśród wzgórz, kameralne Pyin U Lwin, znane z umiarkowanych temperatur i bujnej roślinności, zostało założone przez Brytyjczyków jako miejscowość letniskowa, w której chronili się przed upałami panującymi na niżej położonych równinach. Wizyta na lokalnym targu ze świeżymi rybami oraz mnóstwem różnorodnych gatunków kwiatów. Zwiedzanie przepięknych ogrodów botanicznych. Liczne, wzorowane na brytyjskich, drewniano-ceglane domy oraz konne bryczki snujące się po mieście tworzą wrażenie, jakby czas zatrzymał się w Pyin U Lwin w XIX wieku. Kolacja w lokalnej restauracji.PYIN U LWIN - THIBAWDzień 7Przejazd na dworzec kolejowy oraz sześciogodzinna podróż pociągiem do Thibaw. Malownicza trasa przecina słynny wiadukt Goteik, który jest rozpięty ponad głębokim na 300 metrów wąwozem na wyżynie Szan. Podczas podróży można podziwiać malownicze góry, wioski, lasy, lokalne ludy uprawiające pola ryżowe oraz pasące się na farmach bawoły. Posiłek (lunch box) serwowany w pociągu. Po południu przyjazd do Thibaw, uroczego miasteczka położnego na brzegu rzeki Myitnge.THIBAWDzień 8Poranna wędrówka z lokalnym przewodnikiem po wioskach wokół Thibaw. Wizyta w osadach położonych wśród malowniczych, łagodnych wzgórz i pól ryżowych, w których można poznać kulturę i zwyczaje lokalnych ludów Palaung i Pedung. Obiad w formie pikniku. Powrót do Thibaw tradycyjną łodzią wzdłuż rzeki Myitnge. Wieczorem podziwianie zachodu słońca ze Wzgórza Buddy oddalonego od centrum Thibaw o 2 km, z majestatycznym widokiem na miasto oraz rzekę Myitnge.THIBAW - MANDALAJ - MINGWANDzień 9Przejazd do Mandalaj. Po drodze przystanek w punkcie widokowym z panoramą na wiadukt Goteik. Malownicza droga biegnie w dół pętlami wokół gór aż do wąwozu, po czym ponownie wspina się do góry. Po dotarciu do Mandalaj przejazd do przystani. 45-minutowy rejs łódką wzdłuż rzeki Irawadi do Mingwan, gdzie znajduje się największa na świecie, choć niedokończona stupa, która miała być wyższa niż egipskie piramidy. Zwiedzanie pagody Hsinbyume, białej świątyni wybudowanej na wzór mistycznej góry Meru, oraz 90-tonowego, największego na świecie dzwonu z brązu. Powrót łódką do Mandalaj. Kolacja.MANDALAJ - PAGANDzień 10Przejazd wczesnym rankiem do przystani w Mandalaj. Całodzienny rejs statkiem do Paganu (ang. Bagan) wzdłuż majestatycznej rzeki Irawadi – wyjątkowa możliwość poznania Birmy z innej perspektywy. Podziwianie malowniczego wschodu słońca i śniadanie na pokładzie. Od wieków Irawadi odgrywa ważną rolę jako główny szlak komunikacyjny, wzdłuż niej ulokowane są najważniejsze miasta i zabytki w kraju. Zwiedzanie położonych na brzegu rzeki wiosek, gdzie można poznać kulturę i zwyczaje ich mieszkańców. Obiad na pokładzie. Podczas spływu pokazy lokalnych zwyczajów, tradycyjnych birmańskich strojów oraz makijażu. Podziwianie malowniczych krajobrazów, ulokowanych wzdłuż rzeki starożytnych świątyń i pagód, bujnej dżungli oraz licznych wiosek, których mieszkańcy żyją w pełnej symbiozie z rzeką. Po południu przybicie do Paganu.PAGANDzień 11Poranna wizyta na gwarnym rynku w Paganie, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby rzemieślnicze oraz produkty spożywcze. Zwiedzanie arcydzieł architektonicznych starożytnego miasta oraz najważniejszych pagód i świątyń. Wizyta w pagodzie Shwezigon, zbudowanej ponad tysiąc lat temu przez króla Anawrahtę. Zwiedzanie Anandy – najbardziej okazałej świątyni w Paganie, oraz pagody Htilominlo. Po południu wizyta w warsztacie laki, żywicy używanej w tutejszej sztuce zdobniczej, poznanie tradycyjnych metod tworzenia przedmiotów artystycznych. Zwiedzanie świątyni Manuha i przejazd do pagody Shwesandaw, skąd podziwiać można zachód słońca ponad setkami otaczających ją pagód. Kolacja połączona z tradycyjnym birmańskim przedstawieniem kukiełkowym.PAGANDzień 12O wschodzie słońca przelot balonem nad tysiącami pagód starożytnego miasta Pagan (opcja fakultatywna, 275 USD/osoba – wymagane wcześniejsze zgłoszenia w biurze, najpóźniej 35 dni przed wyjazdem). Trwający 45 minut lot jest niezapomnianym przeżyciem – widok z lotu ptaka na rozległą, wypełnioną starożytnymi świątyniami równinę Paganu, rzekę Irawadi oraz pasmo Gór Arakańskich. Powrót do hotelu na śniadanie ok. godziny 800 rano. Zwiedzanie wiosek wokół Paganu, w których można zaobserwować codziennie życie mieszkańców Birmy. Spacer wśród skromnych gospodarstw daje możliwość poznania lokalnych zwyczajów, a przyjaźni i ciekawi świata Birmańczycy często zapraszają turystów do swoich domów i chętnie rozmawiają o swojej kulturze i sposobie życia. Wizyta w pagodach Dhammayazika oraz Dhammayangyi. Po południu przejazd bryczką konną po polnych drogach wśród starożytnych świątyń i pagód do przystani na rzece Irawadi. Rejs o zachodzie słońca tradycyjną, drewnianą łodzią wzdłuż Irawadi z malowniczymi krajobrazami pagód w świetle zachodzącego słońca. Kolacja.RANGUNDzień 13Poranny przelot do Rangunu, miasta, w którym zaobserwować można wpływy różnych kultur i religii. Wizyta w katedrze św. Maryi z 1899 r., w buddyjskiej świątyni Sule Paya oraz ponad 100-letniej synagodze. W tej ostatniej spotkanie z powiernikiem synagogi, który przybliży historię birmańskich Żydów. Przejazd na sławny targ Bogyoke, gdzie można znaleźć szeroką gamę lokalnych pamiątek z Birmy, od laki po kamienie szlachetne i biżuterię. Kolacja w lokalnej restauracji. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.Dzień 14Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.I RATA1000 PLN płatna przy zapisieII RATApłatna na 35 dni przed wyjazdemCena obejmuje* przeloty międzynarodowe, * przeloty wewnętrzne, * transfery klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem, * przejazd pociągiem Pyin U Lwin - Thibaw, * rejs łódką z Mandalaj do Paganu, * zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 1600 PLN, * śniadania; oraz obiady lub kolacje wg programu, * bryczki konne w Paganie oraz Inwa, * łodzie na jeziorze Inle, w Indein, Inwa, Thibaw, Mingwan, Paganie, * łódkę w Amarapurze (most U Bein), * przedstawienie kukiełkowe w Paganie, * opiekę pilota, * usługi lokalnych przewodników, * ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).UWAGA !* Zalecana profilaktyka antymalaryczna.* Przy wpłacie II raty należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face, 3,8 cm x 4,6 cm w formacie JPG) oraz opłatę za wizę do Birmy 175 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.* Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 165 USD.* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.Terminy

05.11 - 18.11.2017, 10300.00 PLN09.11 - 22.11.2017, 10300.00 PLN