cellphone519195695

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
1/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
2/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
3/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
4/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
5/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
6/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
7/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
8/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
9/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
10/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
11/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
12/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
13/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
14/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
15/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
16/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
17/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
18/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
19/20
Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan, Włochy
20/20
Ocena
hotelu:
5.0 / 5
Najbliższy termin
07.12 - 10.12
już od 2399 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
11.01 - 14.01
już od 2299 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan
star 4

Włochy
Ocena wycieczki objazdowej Rzym i Watykan:
5.0 / 5
Średnia z 1 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 07 grudnia 2022
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 11 stycznia 2023

Wycieczka objazdowa Rzym i Watykan w ofercie Biura podróży:

Ecco Travel

Szukasz wakacji do Włoch?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

****

Region

Włochy/Rzym

Opis

​Dzień 1. Polska - Rzym. Przelot z Polski na lotnisko w Rzymie. Transfer do hotelu. Czas wolny. Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 2. Śniadanie w formie bufetu. Spotkanie z polskim przedstawicielem i rozpoczęcie zwiedzania Watykanu. Kilkugodzinne zwiedzanie: Muzea Watykańskie; siedziby Instytucji Watykanu: Dworzec Kolejowy, Radio Watykańskie, Pałac Rządowy z herbem papieskim; Pinakoteka Watykańska; papieska kolekcja powozów, m. in. "papamobile", w którym znajdował się Jan Paweł II podczas zamachu na Placu św. Piotra; Dziedziniec Szyszki i Belwederski; Galeria Kandelabrów, Arrasów i map kartograficznych; Sala Sobieskiego z obrazem Jana Matejki; komnaty papieża Juliusza II della Rovere zdobione przez Rafaela Santi; apartamenty Borgiów ozdobione freskami renesansowego malarza Pinturicchio; Kaplica Sykstyńska, imponujący Plac św. Piotra i symbol chrześcijaństwa - Bazylika Św. Piotra (wjazd na kopułę dodatkowo płatny ok. 10 EUR/os.); liczne ślady pobytu Jana Pawła II: replika groty Matki Boskiej z Lourdes - ulubione miejsce spacerów i modlitwy Jana Pawła II, posąg Matki Boskiej Fatimskiej - wzniesiony w drugą rocznicę ocalenia Jana Pawła II, posąg Matki Boskiej Jasnogórskiej podarowany Janowi Pawłowi II przez klasztor na Jasnej Górze, klasztor Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich założony z inicjatywy Jana Pawła II, grób św. Jana Pawła II. Następnie czas wolny, nocleg.

Dzień 3. Śniadanie w formie bufetu. Spotkanie z polskim przedstawicielem i przejazd komunikacją miejską na zwiedzanie Rzymu. Trzygodzinne zwiedzanie starożytnej części miasta: Koloseum; łuk upamiętniający cesarza Konstantyna Wielkiego; Palatyn - miejsce osiedlenia się Romulusa, legendarnego założyciela Rzymu; Forum Romanum - reprezentacyjny plac miejski starożytnych Rzymian; Kapitol - najważniejsze wzgórze Rzymu, w którym obecnie rezyduje burmistrz miasta; Teatr Marcellusa - zbudowany przez cesarza Augusta w I wieku p.n.e; Panteon - jedna z najbardziej znanych i najlepiej zachowanych budowli z czasów starożytności. Następnie słynne place i fontanny Rzymu: Plac Rotundy, na którym w licznych kafejkach można delektować się cappuccino i wspaniałym widokiem na Panteon; Fontanna Di Trevi - największa w Rzymie i najsłynniejsza fontanna świata; Plac Hiszpański - najbardziej widowiskowy plac w Rzymie; Schody Hiszpańskie - wiosną dekorowane azaliami, a na Boże Narodzenie piękną szopką; ulica Condotti - jedna z najbardziej ekskluzywnych ulic miasta, z eleganckimi wystawami sklepów Prada, Gucci, Valentino; Plac Navona - kiedyś starożytny stadion, dziś plac o barokowej scenerii, jedno z najbardziej romantycznych miejsc. Czas wolny, nocleg.

Dzień 4. Śniadanie w formie bufetu, spotkanie z przewodnikiem. Przejazd na zwiedzanie bazylik papieskich. Bazyliki papieskie w Rzymie, nazywane są patriarchalnymi lub większymi, nad którymi bezpośrednie zwierzchnictwo sprawuje papież. Wewnątrz znajduje się tron i ołtarz zarezerwowany specjalnie dla papieża lub upoważnionego prałata. Podczas dzisiejszego dnia zwiedzimy cztery bazyliki papieskie: Bazylika św Pawła za Murami, Bazylika Matki Boskiej Większej, Papieska Arcybazylika Najświętszego Zbawiciela, św Jana Chrzciciela i św Jana Ewangelisty, Świątynia memorialna św Piotra Apostoła.

Dzień 5. Śniadanie w formie bufetu (dla Klientów z wylotem we wczesnych godzinach porannych brak śniadania, wówczas istnieje możliwość zamówienia dzień wcześniej do godz. 20:00 w recepcji hotelowej pakietu śniadaniowego). Czas wolny. Spotkanie z kierowcą i transfer autem lub busem na lotnisko w Rzymie na 3 godz. przed wylotem. Powrót do Polski.

UWAGA! Przy rezerwacji prosimy o podanie przez uczestników imprezy numerów telefonu oraz dat urodzenia. Są one konieczne do rezerwacji hoteli w Rzymie. W zależności od dostępności biletów wstępu do Watykanu i Koloseum kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Ogrody Watykańskie można zobaczyć wyłącznie z kopuły Bazyliki św. Piotra (płatne dodatkowo 10 EUR/os.).

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W przypadku pytań prosimy o kontakt.

Świadczenia

 • przelot Polska - Rzym - Polska
 • mały bagaż podręczny o max. wymiarach: 40 x 20 x 25 cm
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelu 4* w bliskiej odległości od przystanku komunikacji miejskiej (4 noce), w pokojach dwuosobowych z możliwością jednej dostawki
 • wyżywienie: śniadania w formie bufetu
 • transfer lotnisko - hotel - lotnisko
 • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
 • serwis wykwalifikowanego polskiego przedstawiciela
 • ubezpieczenie KL i NNW

Dodatkowo płatne

 • drugi bagaż podręczny do 10 kg (max. wymiary: 55 x 40 x 20 cm) - 250 zł/os.
 • bagaż rejestrowany 20 kg:
  Ryanair: 20kg - 400 zł/os.
  Wizzair: 20 kg - 550 zł/os.
 • miejsca obok siebie w samolocie:
  Ryanair: 100 zł/os.
  Wizzair: 180 zł/os.
 • zakwaterowanie w pokoju pojedynczym
 • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, opłatę klimatyczną (uzależnioną od kategorii zakwaterowania) i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 104 EUR na osobę (dzieci do 10 lat ok. 84 EUR na osobę) jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (polskiemu przedstawicielowi) na miejscu wycieczki (płatność wyłącznie gotówką),
 • ewentualne wycieczki i wstępy fakultatywne, zwyczajowe napiwki dla bagażowych, kierowców, przewodników


Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

Po potwierdzeniu rezerwacji dokupienie miejsc w samolocie i dodatkowego bagażu możliwe wyłącznie za pośrednictwem infolinii, wówczas cena może być wyższa.

Obsługa na miejscu

Obsługa w języku polskim.

Informacje wizowe

Włochy są członkiem Unii Europejskiej, do wjazdu uprawnia dowód osobisty.


Opis hotelu Rzym i Watykan według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

****

Region

Włochy/Rzym

Dzień 1

Polska - Rzym. Przelot z Polski na lotnisko Rzym Ciampino. Spotkanie z polskim przedstawicielem i transfer do hotelu 4* w ścisłym centrum Rzymu. Czas wolny. Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie standardowe w formie bufetu. Spotkanie z polskim przedstawicielem i przejazd komunikacją miejską do Watykanu. Kilkugodzinne zwiedzanie (wejście bez kolejki) - Muzea Watykańskie z wejściem poza kolejką; Ogrody Watykańskie - najsłynniejsze ogrody świata, pełne labiryntów, fontann, egzotycznych drzew, krzewów oraz rzadkich roślin; siedziby Instytucji Watykanu - Dworzec Kolejowy, Radio Watykańskie, Pałac Rządowy z herbem papieskim; Pinakoteka Watykańska; papieska kolekcja powozów, m. in. "papamobile", w którym znajdował się Jan Paweł II podczas zamachu na Placu św. Piotra; Dziedziniec Szyszki i Belwederski; Galeria Kandelabrów, Arrasów i map kartograficznych; Sala Sobieskiego z obrazem Jana Matejki; komnaty papieża Juliusza II della Rovere zdobione przez Rafaela Santi; apartamenty Borgiów ozdobione freskami renesansowego malarza Pinturicchio; Kaplica Sykstyńska, imponujący Plac św. Piotra i symbol chrześcijaństwa - Bazylika Św. Piotra; liczne ślady pobytu Jana Pawła II - replika groty Matki Boskiej z Lourdes - ulubione miejsce spacerów i modlitwy Jana Pawła II, posąg Matki Boskiej Fatimskiej - wzniesiony w drugą rocznicę ocalenia Jana Pawła II, posąg Matki Boskiej Jasnogórskiej podarowany Janowi Pawłowi II przez klasztor na Jasnej Górze, klasztor Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich założony z inicjatywy Jana Pawła II, grób św. Jana Pawła II.

Dzień 3

Śniadanie standardowe w formie bufetu. Spotkanie z polskim przedstawicielem i przejazd komunikacją miejską na zwiedzanie Rzymu. Trzygodzinne zwiedzanie starożytnej części miasta - Koloseum (z wejściem bez kolejki); łuk upamiętniający cesarza Konstantyna Wielkiego; Palatyn - miejsce osiedlenia się Romulusa, legendarnego założyciela Rzymu; Forum Romanum - reprezentacyjny plac miejski starożytnych Rzymian; Kapitol - najważniejsze wzgórze Rzymu, w którym obecnie rezyduje burmistrz miasta; Teatr Marcellusa - zbudowany przez cesarza Augusta w I wieku p.n.e; Panteon - jedna z najbardziej znanych i najlepiej zachowanych budowli z czasów starożytności. Następnie słynne place i fontanny Rzymu - Plac Rotundy, na którym w licznych kafejkach można delektować się cappuccino i wspaniałym widokiem na Panteon; Fontanna Di Trevi - największa w Rzymie i najsłynniejsza fontanna świata; Plac Hiszpański - najbardziej widowiskowy plac w Rzymie; Schody Hiszpańskie - wiosną dekorowane azaliami, a na Boże Narodzenie piękną szopką; ulica Condotti - jedna z najbardziej ekskluzywnych ulic miasta, z eleganckimi wystawami sklepów Prada, Gucci, Valentino; Plac Navona - kiedyś starożytny stadion, dziś plac o barokowej scenerii, jedno z najbardziej romantycznych miejsc; Campo de' Fiori - plac, na którym codziennie można podziwiać malowniczy rynek warzywno-owocowo-kwiatowy

Dzień 4

Śniadanie standardowe w formie bufetu (dla Klientów z wylotem we wczesnych godzinach porannych brak śniadania, wówczas istnieje możliwość zamówienia dzień wcześniej do godz. 20.00 w recepcji hotelowej pakietu śniadaniowego). Czas wolny. Spotkanie z kierowcą i transfer autem lub busem na lotnisko Rzym Ciampino na 3 godz. przed wylotem (na transferze powrotnym kontakt telefoniczny z polskim przedstawicielem). Powrót do Polski. Istnieje również możliwość zakwaterowania w hotelach o wyższej kategorii. UWAGA Przy rezerwacji prosimy o podanie przez uczestników imprezy numerów telefonu oraz dat urodzenia. Są one konieczne do rezerwacji hoteli w Rzymie.W okresie zimowym Ogrody Watykańskie można zobaczyć wyłącznie z kopuły Bazyliki św. Piotra (bez dodatkowych opłat). Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Rzymie w kwocie 480zł/os./dobę ( zakwaterowanie w hotelu 4* ze śniadaniem i opłatę klimatyczną).Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Ecco Travel, które jest jednym z największych w Polsce organizatorów egzotycznych wakacji. Wraz z Biurem Podróży Ecco Holiday od kilku lat spełnia turystyczne marzenia swoich klientów.

Biuro Podróży Ecco Travel specjalizuje się w szczególności w organizacji wycieczek objazdowych do Chin, Japonii, Tajlandii, Indonezji, Emiratów Arabskich, Meksyku i na Kubę. Ich programy zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Profesjonalni piloci, doskonała obsługa klienta zarówno przed wylotem jak i w trakcie wyjazdu, a także doskonale skonstruowane wycieczki objazdowe sprawiły, że dziś biuro ma mnóstwo świetnych opinii. Wszystkie oferty oparte są wyłacznie na przelotach rejsowych by zapewnić komfort transportu i doskonałe wspomnienia z podróży.

Możliwe jest także przygotowanie wyjazdu wypoczynkowego w popularnej formule all inclusive. Biuro Podrózy Ecco Travel jest w stanie spełnić wszystkie marzenia klientów, nawet w zakresie organizacji malowniczych ślubów i innych nietypowych imprez.


Opinie o wycieczce objazdowej Rzym i Watykan

5.0
zdecydowanie polecam

Bardzo wysoka jakość tej wycieczki skłoniła mnie do napisania recenzji: Mieliśmy dwóch przewodników jeden po Rzymie i drugi po Watykanie - panie przewodniczki super i bardzo ciekawie opowiadały z dużą wiedzą, aż chciało się słuchać, hotel w którym spaliśmy znajdował się przy samym Watykanie, miło byliśmy tym zaskoczeni. Wycieczka przerosła nasze oczekiwania bo w 2 dni zwiedzania bardzo dużo zobaczyliśmy.

POLECAM:
na romantyczne wakacje, osobom ceniącym spokój, wymagającym klientom
Podsumowanie: zdecydowanie polecam
5.0

Rzym i Watykan - możliwości zakwaterowania:

Pokój jednoosobowy
Pokój dwuosobowy

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Rzym i Watykan? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00