cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
  • Wycieczka objazdowa Iran, Iran
1 / 17
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Iran

Iran
Ocena wycieczki objazdowej Iran:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Iran w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji do Iranu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

IRAN Podróż przez dawną Persję - krainę legend, wielkich władców, wspaniałych skarbów kultury starożytnej i muzułmańskiej, ziemię zamieszkaną przez gościnnych i życzliwych Irańczyków. Teheran - Hamadan - Kermanszah - Ahwaz - Sziraz - Jazd - Isfahan - Kaszan - Teheran

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Teheranu przez jeden z portów tranzytowych.

DZIEŃ 2

Przylot do Teheranu, transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie Teheranu rozpoczniemy od chwili zadumy na cmentarzu, gdzie spoczęli polscy pielgrzymi i żołnierze armii gen. Andersa przyjęci przez gościnny Iran w czasie 2 wojny światowej. Wizyta w Skarbcu Klejnotów Narodowych, gdzie wśród wspaniałości zgromadzonych przez władców Persji można obejrzeć m.in. największy różowy diament świata Darya-ye Nur („Morze Światła") oraz klejnoty koronne dynastii Pahlawi. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Hamadanu, po drodze wizyta w Ali Sadr - wspaniałej jaskini wodnej z okresu jurajskiego, położonej na wysokości 2 100 m n.p.m. Po przyjeździe do Hamadanu zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych obiektów miasta, o którym pisał już Herodot w 5 w. p.n.e., zbudowanego według dawnych założeń z czasów Medów, zwanego Hegmatane - mauzoleum "Księcia Uczonych" z 10/11 w. - Awicenny, który wywarł wielki wpływ na naukę europejską, szczególnie medycynę; świętego dla żydów miejsca - mauzoleum Estery i Mordechaja, których historię związaną z historią Persji opowiada biblijna Księga Estery. Chwila oddechu pod wodospadem w pięknej dolinie Abbas Abad, gdzie po raz pierwszy spotkamy się z pismem klinowym starożytnej Persji, inskrypcjami królów z VI/V w p.n.e., umieszczonymi w miejscu zwanym Gandż Nameh („Księga Skarbów"). Po drodze do miasta Kermanszah wizyta na terenie dawnej świątyni bogini słodkich wód - Anahity w Kangavar, przystanek przy skale Behistun, ważnym miejscu z historii Persji, gdzie obejrzymy Heraklesa Partyjskiego (II w.) oraz wyrytą w skale autobiografię największego króla starożytnej Persji - Dariusza. Zwiedzanie Tak-e Bustan, reliefów wykonanych w skalnych grotach za panowania dynastii Sasanidów (3-6 w.). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Ahwazu, podziwianie różnorodnych krajobrazów, od pokrytych roślinnością wzgórz poprzez wspaniałą dolinę rzeki Karche oraz księżycowy krajobraz pocięty kanionami po wjeździe do prowincji Chuzestan. Zwiedzanie miasta Szusz, znanego w starożytności jako Suza, stolica Elamu, a następnie dynastii Achemenidów. Oglądanie pozostałości Apadany, sali tronowej króla Dariusza, a następnie dla chętnych spacer wkoło zamku z pilotem, który pokaże miejsce znalezienia tzw. Kodeksu Hammurabiego oraz wbudowane w mury z 19 w. cegły z napisami klinowymi pochodzące ze starożytnej Suzy. Wizyta na dziedzińcu mauzoleum biblijnego proroka Daniela (wejście do środka w zależności od udostępnienia). Przejazd do Czogha Zambil, zwiedzanie największej atrakcji w regionie - elamickiego zigguratu z 13 w. p.n.e. Przyjazd do Ahwazu, miasta położonego nad największą rzeką Iranu - Karunem, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6

Wczesna pobudka, śniadanie i wyjazd do Szirazu. Przejazd wzdłuż pól naftowych, gdzie zobaczymy płonące "świeczki" (zakaz fotografowania instalacji naftowych). Następnie zatrzymamy się w Biszapur, gdzie po zwycięstwie nad Rzymianami król Szapur 1 wybudował miasto (3 w.) i więził tam cesarza Waleriana oraz utrwalił swoje sukcesy na skalnych reliefach wzdłuż brzegu rzeki. Przejazd przez wspaniałe góry Zagros, przystanek przy znaczącym w historii Persji miejscu zwanym Abu'l-Hayat. Zakwaterowanie w hotelu w Szirazie, nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do jednej z największych atrakcji Iranu - Persepolis, do którego Europejczycy dotarli już w 17 w. Zwiedzanie pozostałości dawnej stolicy ceremonialnej największego imperium świata starożytnego, m.in. Bramy Wszystkich Narodów, Sali 100 Kolumn, Apadany, pałaców Dariusza i Kserksesa. Zwiedzanie reliefów skalnych w Naksz-e Radżab oraz przejazd do perskiej Doliny Królów - Naksz-e Rustam, gdzie znajdują się groby skalne wielkich władców starożytnej Persji, a także wspaniałe reliefy z okresu Sasanidów. Przejazd do Pasargade, pierwszej stolicy Achemenidów, założonej przez Cyrusa II Wielkiego, twórcę potęgi perskiej, gdzie zobaczymy grobowiec władcy oraz pozostałości pałaców i świątyń. Powrót do Szirazu na nocleg..

DZIEŃ 8

Po śniadaniu oglądanie Bramy Koranu, pod którą przejdziemy, aby sprzyjało nam szczęście jak dawnym podróżnym. Następnie wizyta w Ogrodzie Eram, spacer alejkami i podziwianie oryginalnych roślin pochodzących z różnych zakątków świata. Wizyta w mauzoleum Hafeza - poety z 14 w., którego utwory do dziś wzruszają i inspirują Irańczyków. Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie kompleksu Vakila (cytadela, meczet). Czas wolny. Dla chętnych wizyta na bazarze Vakila w celu zakupu pamiątek. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9

Wczesne śniadanie i wyjazd do Jazdu. Przejazd przez góry Zagros, których szczyty wznoszą się na ponad 4 000 m n.p.m. oraz przez obszary pustynne, wśród których położone jest owiane legendami miasto Abarkuh, gdzie zatrzymamy się, aby zobaczyć najstarsze drzewo Iranu, liczący sobie kilka tysięcy lat cyprys. Zwiedzanie Jazdu, gdzie od wieków mieszka najwięcej wyznawców Zaratusztry - Świątynia Ognia, takije - miejsce uroczystości żałobnych na śmierć Husejna - syna Alego, pięknie zdobiony meczet z 14 w. oraz Stare Miasto, gdzie można zagubić się w plątaninie wąskich uliczek. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu przejazd do "dachme" - wież milczenia, gdzie dawniej zostawiano ciała, aby oczyściły je drapieżne ptaki. Następnie wyjazd do Isfahanu, najpiękniejszego miasta Iranu, słynnego z błękitnych kopuł i wspaniałych zabytków. Po drodze postój w mieście Nain, gdzie znajduje się geograficzny środek Iranu. Po przyjeździe do Isfahanu zwiedzanie mostów - od najstarszego Szahrestan poprzez most 33 łuków do najpiękniejszego Chadżu na rzece Zajand-e Rud. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer do dawnego karawanseraju z XVII w. zaadaptowanego na pięciogwiazdkowy hotel.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Zwiedzanie miasta - Pałacu 40 Kolumn, pięknego przykładu architektury pałacowo-ogrodowej z 17 w., następnie spacer na ogromny Plac Imama ze wspaniałymi siedemnastowiecznymi budowlami. Wizyta w Meczecie Imama, stanowiącym najwspanialsze dzieło z czasów panowania szacha Abbasa Wielkiego (17 w.) oraz w meczecie Lotfollaha, znanego ze wspaniałych zdobień oraz fantastycznej gry świateł. Zapoznanie się z perskimi dywanami oraz miniaturami. Wizyta w Pałacu Ali Kapu. Czas wolny na zabytkowym bazarze w celu zakupu pamiątek. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Isfahanu - przejazd do dzielnicy Dżulfa i zwiedzanie katedry ormiańskiej Vank (17 w.) dekorowanej malowidłami scen biblijnych oraz muzeum z bezcennymi zbiorami kultury Ormian. Przejazd do starej muzułmańskiej dzielnicy i zwiedzanie najwspanialszego dzieła z okresu seldżuckiego - Meczetu Piątkowego z 9/12 w., a następnie przejazd do najsłynniejszych Trzęsących Się Minaretów z okresu mongolskiego (14 w.). Czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 13

Śniadanie. Wyjazd do Kaszanu. Po drodze przystanek w mieście Natanz, gdzie znajduje się meczet z 14 w. stojący w sąsiedztwie równie starych platanów oraz we wsi Abijane zbudowanej z czerwonej gliny, dawniej obronnej wsi ukrytej na zboczach góry Karkas. Przyjazd do Kaszanu, miasta o charakterystycznych wieżyczkach "łapiących wiatr". Zwiedzanie miasta - zabytkowego domu kupieckiego rodziny Borudżerdi (lub Tabatabai). Zakwaterowanie w hotelu. Następnie wizyta na wzgórzu Sialk - prehistorycznym stanowisku archeologicznym, gdzie cywilizacja kwitła już w 6-5 tysiącleciu p.n.e. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 14

Po śniadaniu wizyta w ogrodzie historycznym Fin, omywanym przez potok spływający z gór, a następnie wyjazd do Teheranu. Przyjazd. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg w Teheranie.

DZIEŃ 15

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Teheranu - kompleks pałacowo-parkowy Saad Abad - zwiedzanie jednego z pałaców szacha z dynastii Pahlawi. Wizyta w Muzeum Iranu Starożytnego, która będzie podsumowaniem naszej podróży; obejrzymy eksponaty pochodzące ze znanych już nam miejsc poczynając od czasów prehistorycznych poprzez dynastie starożytne. Czas wolny na przygotowanie się do podróży powrotnej do kraju.

DZIEŃ 16

Wylot do Polski przez jeden z portów tranzytowych. Przylot do Warszawy.

TERMINY

21.03 - 05.04.2018 21.04 - 06.05.2018 23.06 - 08.07.2018 04.08 - 19.08.2018 15.09 - 30.09.2018 06.10 - 21.10.2018

CENA

5 450 PLN + 1 620 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

5 450 PLN na 35 dni przed terminem imprezy (minus 1 rata)

3 rata

1 620 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- przelot na trasie Warszawa - Teheran - Warszawa - zakwaterowanie - hotele 3* i 4*, pokoje 2-osobowe z łazienkami - wyżywienie - śniadania - transport klimatyzowanym busem - opiekę pilota - przewodnika oraz pilota miejscowego - wizę irańską - ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- bilety wstępu 240 USD - zwyczajowe napiwki 70 USD - dopłata do pokoju 1-osobowego 420 USD


Opis hotelu Iran według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KRAJ

IRAN

OPIS

IRAN 2017Dzień 1Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Iranu.TEHERANDzień 2Przylot do Teheranu po północy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Iranu. Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym eksponowane są przedmioty znalezione w czasie wykopalisk na terenie całej Persji. Najcenniejsze pochodzą z Persepolis, lecz można także podziwiać wiele innych eksponatów świadczących o bogatej historii imperium perskiego. Następnie przejazd do pałacu Golestan z XIX w., będącego kiedyś rezydencją królewską i miejscem, w którym odbyła się Konferencja Teherańska. W miarę możliwości krótka wizyta w skarbcu, gdzie przechowuje się najcenniejsze regalia perskie (skarbiec mieści się na terenach administracji rządowej i nie zawsze jest udostępniany do zwiedzania).TEHERAN - SZIRAZDzień 3Transfer na lotnisko i wylot do Szirazu. Zwiedzanie miasta – otoczone wielką czcią mauzolea średniowiecznych poetów Hafiza i Sa’adiego, których poezja jest wciąż uwielbiana przez Irańczyków. Wizyta w zabytkowej medresie, tradycyjnej, muzułmańskiej szkole wyższej. Spacer po bazarze Vakil mieszczącym się w labiryncie zadaszonych korytarzy. Chwila odpoczynku w tradycyjnej herbaciarni.PERSEPOLIS - SZIRAZDzień 4Wycieczka do starożytnego miasta Persepolis. Zwiedzanie pozostałości stolicy wielkich królów Persji, zbudowanej ok. 2500 lat temu. W zachowanych kamiennych kolumnach, płaskorzeźbach i posągach widać resztki dawnej świetności pałaców, sal audiencyjnych, skarbca. Następnie przejazd do nekropolii Naqsh-e Rostam i postój przy wykutych wysoko w skale grobowcach królów perskich. Powrót do Szirazu. Postój przy Bramie Koranu, która przed wiekami witała wszystkich przybywających do miasta. Zwiedzanie meczetu Nasir-ol-Molk (Różowy Meczet) z pięknymi, kolorowymi witrażami. Czas wolny w malowniczym ogrodzie Eram. Okazja do spaceru.JAZDDzień 5Przejazd do leżącego w samym środku Iranu – Jazdu, jednego z najstarszych miast na świecie. Po drodze pustynne krajobrazy i spacer po terenie wykopalisk archeologicznych Pasargadów z grobowcem Cyrusa II Wielkiego. Po przybyciu do Jazdu przejazd do Świątyni Ognia, wzniesionej przez wyznawców zaratusztrianizmu (inaczej zoroastryzm) – od prawie 1600 lat pali się w niej płomień ognia pilnowany przez kapłanów. Wyznawcy tej religii przedchrześcijańskiej mają wciąż tysiące zwolenników w Iranie i innych krajach. Postój przed meczetem piątkowym.JAZD - ISFAHANDzień 6Zwiedzanie najciekawszych zabytków miasta Jazd. Przejazd pod dwie Wieże Milczenia, niegdyś służące zaratusztrianom do ceremonii pogrzebowych, w czasie których zwłoki zmarłych zostawiano na pastwę sępów. Następnie przejazd do centrum i przejście zadaszoną ulicą kompleksu Amir Chakhmakh. Czas na spacer nastrojowymi uliczkami starego miasta, zbudowanego z jasnobrązowej gliny. Okazja do kupna lokalnych słodyczy, jak baklava i chałwa. Po południu przejazd do miasta Isfahan, największego skupiska islamskich zabytków w Iranie. Panuje w nim niemal sielankowa atmosfera, którą tworzy nie tylko wspaniała architektura, ale i łagodny klimat, ogrody pełne kwiatów oraz liczne bazary. Zakwaterowanie w hotelu.ISFAHANDzień 7Zwiedzanie Isfahanu, trzeciego co do wielkości miasta Iranu. Spacer po ogromnym placu Meidune Emam. Wizyta we wspaniale zdobionym delikatnymi mozaikami meczecie imama Chomeiniego (Masjed-e EmÄOpinie o wycieczce objazdowej Iran

Iran - możliwości zakwaterowania:

Pokój 2 osobowy
Pokój 2 osobowy - na zapytanie

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Iran? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00