cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
 • Wycieczka objazdowa Perski Szach, Iran
1 / 19
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
18.04 - 25.04
już od 6070 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
23.10 - 30.10
już od 5481 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Perski Szach
star 3

Iran
Ocena wycieczki objazdowej Perski Szach:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 18 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 23 października 2019

Wycieczka objazdowa Perski Szach w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Iranu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), klimatyzację, często TV.
Wyżywienie: Śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych) napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady . Przelot do Iranu (możliwe międzylądowania). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Szirazie (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg. W tym dniu nie ma fakultatywnej obiadokolacji w hotelu.
Dzień 2
Po śniadaniu wyruszymy do Persepolis - ceremonialnego serca imperium, zbudowanego przez Dariusza Wielkiego i jego potomków, uważanego swego czasu za najbogatsze miasto pod słońcem". Obejrzymy m.in. pozostałości porażających przepychem sal audiencyjnych, zaskakujące detalami płaskorzeźby orszaku 23 narodów świata i armii "nieśmiertelnych", podejdziemy także pod grobowiec Artakserksesa III, skąd roztacza się wspaniały widok na ruiny. Kolejnym przystankiem będzie Naksz-e Rostam, niezwykły kompleks grobowców władców starożytnego Iranu (m.in. Dariusza, Kserksesa) wykutych w pionowej skale. Po powrocie do Szirazu odwiedzimy jeszcze wpisane na listę UNESCO ogrody Eram, doskonale oddające idee ogrodu perskiego. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 130 km)
Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu dalsze zwiedzanie Szirazu, który w Iranie kojarzony jest z poezją i ogrodami. Zaczniemy od znanego z zacisznej atmosfery i lustrzanych dekoracji mauzoleum Ali Ebn-e Hamze, następnie mijając górującą ponad centrum twierdzę Arg-e Karim Chan dojedziemy do meczetu Nasr ol-Molk - przykładu doskonałego połączenia pięknej architektury i gry światła. Zobaczymy też położoną tuż obok w przytulnym ogrodzie rezydencję Narandżestan oraz przejdziemy na znany z wyrobów rękodzielniczych i słodyczy bazar. Po czasie wolnym wyjazd z Szirazu śladem dawnej Perskiej Drogi Królewskiej przez spektakularne przełęcze gór Zagros do Biszapuru. Obejrzymy pozostałości potężnego kiedyś miasta, w tym wspaniałej świątyni Anahity i płaskorzeźb. Dojazd do Jasudżu, miasta znanego z położenia w okolicy przełęczy Perskie Wrota - miejsca bitwy rozstrzygającej o wygranej wojsk Aleksandra Macedońskiego i podboju przez niego Persji. Zakwaterowanie w hotelu w Jasudżu, nocleg. (Trasa ok. 280 km).
Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w dalszą drogę przez góry Zagros. Przejedziemy przez okolice porośnięte bujnymi dębami, pistacjami, czy klonami, w tle natomiast będzie widoczna góra Dena (4409 m), uchodząca za jeden z najbardziej niedostępnych szczytów Iranu. Po kilku godzinach jazdy dotrzemy do pięknych wodospadów Semirom, jednego z chętniej odwiedzanych tego typu miejsc w kraju. Po chwili relaksu na łonie przyrody ruszymy w dalszą podróż do Isfahanu, najważniejszego w kraju skupiska zabytków i miasta będącego magnesem dla nieprzeliczonych rzeszy podróżnych. Wielkość miasta najlepiej widać właśnie od południowego wjazdu, z góry Sofeh. W mieście zobaczymy bogato zdobioną ormiańską katedrę Wank - dowód tolerancji religijnej Islamskiej Republiki Iranu oraz przykładnie utrzymany park nad rzeką Zajande, gdzie będzie okazja do spaceru jednym z isfahańskich mostów. Dojazd w hotelu w Isfahanie, nocleg. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Isfahanu rozpoczniemy od Meczetu Piątkowego, który dzięki mieszance stylów budowy mógłby uchodzić za encyklopedię architektury muzułmańskiej. Dotrzemy do słynnego placu Imama (jednego z największych na świecie), zwanego do niedawna Naksz-e Dżahan, czyli "Obraz Świata", co ma odzwierciedlać rangę i piękno zgromadzonych przy nim zabytków. Zobaczymy dominującą nad okolicą bryłę meczetu Imama i zwiedzimy uchodzący za najpiękniejszy w Iranie meczet Lotfollah, słynący z subtelnych dekoracji i gry światła. Odwiedzimy także otoczony wspaniałym ogrodem, służący rozrywkom i wytwornym przyjęciom pawilon Czehel Sotun. Czas wolny na spacery i zakup pamiątek. Za dodatkową opłatą po południu możliwość kontynuacji zwiedzania miasta w zupełnie nietypowy sposób: propozycja obejmuje np. tradycyjny obiad irański, zwiedzanie miejsc spoza programu, degustację rozmaitych herbat w typowej perskiej herbaciarni itd. Cena i realizacja zależna od ilości chętnych. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjedziemy autostradą w kierunku stolicy Iranu. Po drodze odwiedzimy wieś Abjane znaną w Iranie z labiryntu uliczek i charakterystycznej czerwonej barwy budynków. Można tu zobaczyć tradycyjne stroje kobiet - długie białe szale i kolorowe, wzorzyste spódnice. Dalej przejedziemy przez region słynący z pól różanych do Kaszanu, miasta-oazy na szlaku łączącym Teheran z Kermanem. Zobaczymy najciekawsze zabytki: domy zamożnych rodzin kupieckich, z których zwiedzimy najlepiej reprezentującą założenie perskiego pałacu miejskiego - rezydencję Tabatabaich. Zwiedzimy także położone tuż obok, fantastycznie zachowane łaźnie Sułtana Amira Ahmada. Przyjazd do hotelu w Teheranie lub okolicy, nocleg. Obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa: ok. 500 km)
Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Iranu, leżącej na zboczach masywu górskiego Elburs. Teheran z kilkunastoma milionami mieszkańców jest największym miastem Bliskiego Wschodu i najbardziej kosmopolitycznym miastem kraju. Rozpoczniemy od polskiego akcentu - wizyty na Cmentarzu Katolickim, którego dużą część stanowią miejsca pochówku Polaków przybyłych do Iranu wraz z wojskami gen. Andersa. Zwiedzimy główną atrakcję stolicy - kompleks pałacowy Golestan, wpisany na listę UNESCO, w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina szacha. Zobaczymy też jedno z doskonałych muzeów teherańskich: Muzeum Klejnotów lub Narodowe. Zatrzymamy się przy Wieży Wolności - jednej z najbardziej charakterystycznych ikon miasta, zobaczymy także wszechobecne murale prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. Wjedziemyna platformę widokową na wieży Milad, skąd doskonale widać, jak rozległym miastem jest Teheran. Powrót do hotelu na nocleg. Obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 100 km).
Dzień 8
Po wczesnym wykwaterowaniu z hotelu przejazd na lotnisko w Teheranie. Odprawa celno-paszportowa, wylot do Polski. Uwaga! W tym dniu nie ma śniadania.
Uwagi do programu
· Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. · Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). W Iranie nie ma możliwości dokonywania jakichkolwiek płatności monetami EUR - akceptowane są wyłącznie banknoty podobnie nie można płacić USD starego typu, tj. z małymi podobiznami prezydentów · Nie ma możliwości pobierania gotówki z irańskich bankomatów. Iran jest państwem bezwzględnie przestrzegającym zasad religii muzułmańskiej, toteż nie ma możliwości wwożenia na jego teren żadnego alkoholu. · W Iranie kobiety muszą mieć włosy osłonięte chustkami oraz nosić spodnie lub spódnice a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kolan. Mężczyźni muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie (szorty, bermudy, rybaczki - niedozwolone). Powyższe zasady dotyczą również turystów. · Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość). · Iran z punktu widzenia turysty jest krajem całkowicie bezpiecznym. Rozpowszechnione stereotypy wynikają wyłącznie z relacji politycznych pomiędzy Iranem a innymi krajami. W rzeczywistości Irańczycy słyną z gościnności i życzliwego stosunku do turystów. · Klienci posiadający stemple izraelskie w paszportach nie mogą uczestniczyć w wycieczce. Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia. Ze względu na prawo Islamskiej Republiki Iranu, kobiety nie mogą zajmować pierwszego rzędu w autobusie poruszającym się po terytorium kraju. Dotyczy to również osób które zakupiły opcję "dopłata do pierwszych miejsc w autokarze". Możliwość zajmowania miejsc od rzędu drugiego autobusu
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: opłaty lotniskowe, przelot samolotem, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, a za dopłatą obiadokolacje (6), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi, Tour Guide System (razem ok. 270 EUR/os.), płatne obligatoryjnie na miejscu), napojów do obiadkolacji i innych wydatków osobistych.WEmiratach taksa klimatyczna płatna na miejscu w hotelach 3* ok 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4* ok 15 AED za pokój za dobę. w hotelach 5* ok 20 AED za pokój za dobę.
META Description

Persepolis - najbogatsze miasto pod słońcem • Naqsz-e-Rostam - starożytne grobowce • Sziraz - miasto poetów i ogrodów • Biszapur - olśniewające ruiny pośród gór Zagros • góra Dena i wodospad Semirom • Isfahan - połowa świata • Kaszan - rezydencje kupców • Teheran - pałace szachów w alpejskiej scenerii
Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie:
Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza irańska

Na
21 dni kalendarzowych
przed rozpoczęciem imprezy przesyłamy na adres wizy@r.pl następujące dokumenty:
1. Wyraźny, kolorowy skan paszportu klienta.
2. Wyraźny, kolorowy skan zdjęcia paszportowego klienta.
3. Wypełniony elektronicznie w języku angielskim kwestionariusz osobowy w wordzie.
Najpóźniej na
15 dni kalendarzowych
przed rozpoczęciem imprezy przesyłamy paszporty klientów w wersji fizycznej do biura na adres Działu Wiz (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 Warszawa).
Prosimy nie wypełniać ani nie przesyłać wniosków wizowych oraz zdjęć klientów.
Powyższe zmiany wchodzą w życie od dnia 23.02.2018 r.
Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.
Jednocześnie Rainbow zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.


Opis hotelu Perski Szach według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), klimatyzację, często TV. Wyżywienie: Śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych) napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Program

Dzień 1 Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, lub lub Katowice - Pyrzowice, stanowisko odpraw Rainbow Tours. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać nawww.rainbowtours.pl/rozklady . Przelot do Fudżajry lub Dubaj Al. Maktoum po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer na nocleg do hotelu w Dubaju lub okolicy (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji). (Trasa ok. 130 km). Dzień 2 Po śniadaniu transfer na lotnisko w Dubaju/Szardży i przelot do Szirazu. Po odprawie celno-paszportowej zwiedzanie miasta, które w Iranie kojarzone jest z poezją i ogrodami. Podjedziemy pod twierdzę Karim Chana, skąd przespacerujemy się na znany z wyrobów rękodzielniczych i słodyczy bazar, po drodze zwiedzając meczet Wakil. Na bazarze czas wolny na zakupy. Następnie przejdziemy do mauzoleum Ali Ebn Hamze, będącego przykładem tradycyjnej irańskiej szkoły dekoracji lustrzanych. Dzień zakończymy w reprezentujących perską sztukę kompozycji ogrodów - kompleksie Eram (lub podobnym). Przejazd na nocleg do hotelu w Szirazie lub okolicy. (Trasa ok. 50 km). Dzień 3 Po śniadaniu wyruszymy do Persepolis - ceremonialnego serca imperium, zbudowanego przez Dariusza Wielkiego i jego potomków, uważanego swego czasu za "najbogatsze miasto pod słońcem". Obejrzymy m.in. pozostałości sal audiencyjnych, zaskakujące detalami płaskorzeźby orszaku 23 narodów świata i armii "nieśmiertelnych", podejdziemy także pod grobowiec Artakserksesa III, skąd roztacza się wspaniały widok na ruiny. Kolejnym przystankiem będzie Naksz-e Rostam, kompleks grobowców władców starożytnego Iranu (m.in. Dariusza, Kserksesa) wykutych w pionowej skale. Trasa do Isfahanu prowadzi przez pasma gór Zagros, przeplatające się gdzieniegdzie z terenami półpustynnymi. Po drodze zatrzymamy się na chwilę w położonej na skarpie wiosce Izadchast, znanej z ruin starożytnego zamku i karawanseraju z pierwszych wieków panowania islamu. Wieczorem przyjazd do hotelu w Isfahanie lub okolicach, nocleg. (Trasa ok. 500 km). Dzień 4 Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Isfahanu, które rozpoczniemy od przejazdu do dzielnicy Nowa Dżolfa, w której zobaczymy ormiańską katedrę Wank - dowód tolerancji religijnej Islamskiej Republiki Iranu. W drodze do centrum zwiedzimy jeszcze Meczet Piątkowy, który dzięki mieszance stylów budowy mógłby uchodzić za encyklopedię architektury muzułmańskiej. Dotrzemy wreszcie do placu Imama (jednego z największych na świecie), zwanego do niedawna Naksz-e Dżahan, czyli "Obraz Świata", co ma odzwierciedlać rangę i piękno zgromadzonych przy nim zabytków. Zobaczymy dominującą nad okolicą bryłę meczetu Imama, zwiedzimy uchodzący za najpiękniejszy w Iranie meczet Lotfollah, słynący z kafelkowych dekoracji i gry światła oraz pałac Ali Kapu - reprezentacyjną część kompleksu królewskiego. Odwiedzimy także otoczony wspaniałym ogrodem, służący dawniej rozrywkom i wytwornym przyjęciom pawilon Czehel Sotun. Czas wolny na zakupy na isfahańskim bazarze. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 50 km). Dzień 5 Po śniadaniu udamy się nad rzekę Zajande, gdzie przespacerujemy się jednym z isfahańskich mostów, podglądając styl życia mieszkańców miasta. Po drodze do Kaszanu odwiedzimy wieś Abjane, znaną w Iranie z labiryntu uliczek i charakterystycznej czerwonej barwy budynków, ponad którą dominują ruiny twierdzy z czasów przedislamskich. Zobaczymy tam m.in. mauzoleum lokalnego świętego, czy pozostałości starożytnych cystern na wodę. Dalej przejedziemy przez region znany z upraw róż i granatów do Kaszanu, miasta-oazy na szlaku łączącym Teheran z Kermanem. Poznamy najciekawsze zabytki miasta: domy zamożnych rodzin kupieckich, z których zwiedzimy najlepiej reprezentującą założenie perskiego pałacu miejskiego - rezydencję Tabatabaich, a także świetnie zachowane łaźnie Sułtana Amira Ahmada. Przed wyjazdem do Teheranu odwiedzimy jeszcze nietypowy, bo dwupoziomowy meczet Aga Bozorg. Dojazd do hotelu w Teheranie lub okolicy, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 500 km) Dzień 6 Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Teheranu. Leżące na zboczach masywu górskiego Elburs kilkunastomilionowe miasto jest największym na Bliskim Wschodzie i najbardziej kosmopolitycznym ośrodkiem w kraju. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od Pałacu Białego i Zielonego w kompleksie Saadabad, rezydencji ostatnich szachów Iranu - rodziny Pahlawich. Przejedziemy do wysokogórskiej dzielnicy Darband, gdzie wzdłuż rzeki rozłożyły się modne restauracje i stragany z lokalnymi przysmakami. Odwiedzimy także Park Ab-o-Atisz, ze słynnym mostem Tabijat, z którego widać teherańskie dzielnice apartamentowców. Zobaczymy Muzeum Klejnotów, skupiające największą w świecie tego typu kolekcję, a następnie przejedziemy na cmentarz katolicki, na którym znajdują się groby Polaków przybyłych do Iranu z armią Andersa. Przyjazd do hotelu, nocleg. (Trasa: ok. 280 km) Dzień 7 Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzimy główną atrakcję miasta - pałac Golestan, wpisany na listę UNESCO, w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina królewska. Zobaczymy tu m.in. marmurowy pawi tron, salę koronacyjną Pałacu Głównego, czy bogato zdobione wnętrza Pałacu Badgir. Przejedziemy przez reprezentacyjny plac Baharestan, jak również podejdziemy pod świątynię zoroastryjską. Zatrzymamy się przy Wieży Wolności - jednej z najbardziej charakterystycznych ikon miasta, zobaczymy także wszechobecne murale prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. Przejazd na lotnisko w Teheranie, przelot do Dubaju/Szardży. Po odprawie paszportowo-celnej zakwaterowanie w hotelu w Dubaju lub okolicy. (Trasa: ok. 100 km). Dzień 8 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W zależności od godzin przelotu możliwość skorzystania z pół dniowej wycieczki fakultatywnej po nowym Dubaju (cena ok. 40 USD). Następnie przejazd na lotnisko Fudżajra lub Dubaj Al. Maktoum a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Warszawy na lotnisko Okęcie lub Katowice - Pyrzowice. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o tygodniowy pobyt w hotelach w Emiratach Arabskich. Opisy hoteli w sekcji "Wypoczynek ZEA" i w systemie rezerwacyjnym. Uwagi do programu - Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady. - Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). - Nie ma możliwości pobierania pieniędzy/gotówki z irańskich bankomatów. - Iran jest państwem bezwzględnie przestrzegającym zasad religii muzułmańskiej, toteż nie ma możliwości wwożenia na jego teren żadnego alkoholu. - W Iranie kobiety muszą mieć włosy osłonięte chustkami oraz nosić spodnie lub spódnice a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kolan. Mężczyźni muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie (szorty, bermudy, rybaczki - niedozwolone). Powyższe zasady dotyczą również turystów. - Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość). - Iran z punktu widzenia turysty jest krajem całkowicie bezpiecznym. Rozpowszechnione stereotypy wynikają wyłącznie z relacji politycznych pomiędzy Iranem, a innymi krajami. W rzeczywistości Irańczycy słyną z gościnności i życzliwego stosunku do turystów. - Klienci posiadający stemple izraelskie w paszportach nie mogą uczestniczyć w wycieczce. - Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. - W Iranie nie ma możliwości dokonywania jakichkolwiek płatności monetami EUR - akceptowane są wyłącznie banknoty podobnie nie są przyjmowane USD starego typu, tj. z małymi podobiznami prezydentów. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Wizy Wiza irańska Rainbow Tours pośredniczy w jej otrzymaniu. W tym celu na 4 tygodnie przed wylotem należy dostarczyć na adres: Działy Wiz, Al. Jana Pawła II 52/54, 00-152 Warszawa następujące dokumenty: - paszport ważny co najmniej 6 miesięcy, - wypełniony komputerowo wniosek wizowy podpisany przez osobę aplikującą, - aktualne kolorowe zdjęcie (3,5 x 4,5 cm) zrobione "na wprost" (bez okularów) - prosimy nie przyklejać zdjęcia do formularza wizowego jedynie zabezpieczyć, aby nie zostało ono zgubione w czasie transportu, - wypełniony kwestionariusz osobowy. Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika. - Jednocześnie Rainbow Tours zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok. 265 EUR/os., płatne obligatoryjnie na miejscu), taksy turystycznej w Dubaju (ok. 9 USD/pokój/objazd) oraz przy wyborze drugiego tygodnia pobytu (taksa i depozyt) - wysokość taksy i depozytu uzależniona od hotelu i innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo). Inne Depozyty w hotelach (dot. części pobytowej) Wiele hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu. Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu: 1 Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu. 2 Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej. 3 Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok. 265 EUR/os., płatne obligatoryjnie na miejscu), taksy turystycznej w Dubaju (ok. 9 USD/pokój/objazd) oraz przy wyborze drugiego tygodnia pobytu (taksa i depozyt) - wysokość taksy i depozytu uzależniona od hotelu i innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

Inne

Depozyty w hotelach (dot. części pobytowej) Wiele hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu. Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu: 1 Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu. 2 Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej. 3 Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/perski-szach/zakwaterowanie-ira

Wizy

Wiza irańska Rainbow Tours pośredniczy w jej otrzymaniu. W tym celu na 4 tygodnie przed wylotem należy dostarczyć na adres: Działy Wiz, Al. Jana Pawła II 52/54, 00-152 Warszawa następujące dokumenty: - paszport ważny co najmniej 6 miesięcy, - wypełniony komputerowo wniosek wizowy podpisany przez osobę aplikującą, - aktualne kolorowe zdjęcie (3,5 x 4,5 cm) zrobione "na wprost" (bez okularów) - prosimy nie przyklejać zdjęcia do formularza wizowego jedynie zabezpieczyć, aby nie zostało ono zgubione w czasie transportu, - wypełniony kwestionariusz osobowy. Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika. - Jednocześnie Rainbow Tours zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Perski Szach

Perski Szach - możliwości zakwaterowania:

1 os. standard
2 os. standard

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Perski Szach? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00