cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Stany Nadzwyczajne, USA
  • Wycieczka objazdowa Stany Nadzwyczajne, USA
  • Wycieczka objazdowa Stany Nadzwyczajne, USA
  • Wycieczka objazdowa Stany Nadzwyczajne, USA
  • Wycieczka objazdowa Stany Nadzwyczajne, USA
  • Wycieczka objazdowa Stany Nadzwyczajne, USA
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Stany Nadzwyczajne
star 3

USA
Ocena wycieczki objazdowej Stany Nadzwyczajne:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Stany Nadzwyczajne w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji w kraju USA?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele ***wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) zwykle położone poza centrami miast (12 rozpoczętych dób hotelowych: Niagara Falls - 2, Kingston/Gananoque - 1, Montreal - 1, Derby Line - 1, Boston - 1, Nowy Jork - 1, Nowy Orlean - 2, w Orlando - 1, w Miami - 2). Pokoje: 2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen") .
Do dyspozycji gości:
W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.
Wyżywienie:
Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Toronto, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w okolicy Niagara Falls.
Dzień 2
Śniadanie i przejazd nad wodospad Niagara, który liczy sobie 10 tys. lat i powstał u schyłku ostatniej epoki lodowcowej. Spacer nad wodospadem, a następnie statkiem wycieczkowym dotrzemy pod najszerszą częścią wodospadu, zwaną Końską Podkową. Zaobserwujemy jak miliony ton wody przelewają się nad urwistymi ścianami skalnymi w miejscu, gdzie rzeka Niagara wypływa z jeziora Erie do jeziora Ontario, a ogłuszający huk usłyszymy z odległości wielu kilometrów. Następnie (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 15 USD) wyjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się przepiękny widok na cały poziom rzeki po stronie amerykańskiej. Spacer na kolejne punkty widokowe wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Następnie wizyta w historycznym miasteczku Niagara on the Lake. Miasto to jest położone przy granicy Kanady i USA. Podczas I Wojny Światowej pod miasteczkiem funkcjonował Tadeusz Kościuszko Camp - ośrodek szkoleniowy dla polskich ochotników do Armii Polskiej organizowanej przez państwa Ententy, która później była znana jako Armia Błękitna pod dowództwem generała Hallera. Po epidemii grypy 1918 r. kilkudziesięciu żołnierzy polskich zostało pochowanych w pobliżu centrum szkoleniowego. Tak powstał najprawdopodobniej jedyny polski cmentarz wojskowy na terenie Ameryki Północnej. W miasteczku pospacerujemy także pomiędzy pięknymi wiktoriańskimi domami. Powrót na nocleg do hotelu w okolicy Niagara Falls. (Trasa ok. 150 km)
Dzień 3
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie, a następnie zwiedzanie Toronto, kanadyjskiej stolicy biznesu i największej metropolii Kanady. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, drugiej co do wielkości konstrukcji świata (553 m). W górę wieży jeżdżą cztery windy, z prędkością 6 m/sek. W ciągu godziny mogą przewieźć ok. 1200 osób. Jazda do głowicy wieży trwa 40 sekund w tempie startującego odrzutowca. Rozciąga się stąd widok na całe miasto i jezioro Ontario. Znajduje się tu także klub nocny i obrotowa restauracja, które mieszczą się na wysokości 351 m. Zachęcamy do przechadzki po szklanej podłodze, która zapewni niesamowite i niepowtarzalne doznania. Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej z historycznym ratuszem. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario, który położony jest tuż obok największego w Kanadzie uniwersytetu. Zwiedzanie zakończymy przejazdem przez dzielnicę chińską. Przejazd na nocleg w hotelu w regionie 1000 wysp (Kingston/Gananoque). (Trasa ok. 420 km)
Dzień 4
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd do jednego z portów krainy 1000 wysp, gdzie będzie okazja podziwiać z pokładu statku malownicze pogranicze USA i Kanady a także dowiedzieć się czy to z tego regionu pochodzi słynny na całym świecie sos do sałatek. Następnie przejazd do stolicy Kanady - Ottawy, a w niej zobaczymy lokalny targ - Byward Market, ekskluzywny hotel sieci Fairmont oraz piękny parlament Kanady. Następnie przejazd do największego miasta francuskiej Kanady - Montrealu, zwanego Paryżem Północy. Zakwaterowanie i nocleg w Montrealu. (Trasa ok. 370 km)
Dzień 5
Śniadanie i wykwaterowanie, a dalej zwiedzanie parku olimpijskiego z 1978 roku. Wyjazd na punkt widokowy położony na najwyższej na świecie krzywej wieży, skąd zobaczymy widok na obiekty olimpijskie oraz panoramę centrum miasta. Następnie przejazd na wzgórze królewskie Mont Royal z kościołem św. Józefa. Ogromna miedziana kopuła oddaje cześć patronowi Kanady i jest to największe sanktuarium ku czci Opiekuna św. Rodziny. To także najwyższy kościół Kanady, gdyż jego kopuła wznosi się na wysokość 97 m. Dzięki położeniu i imponującej architekturze przyciąga ludzi ze wszystkich wyznań religijnych i jest odwiedzany corocznie przez ponad 2 miliony turystów i pielgrzymów. Następnie przejazd na stare miasto ze słynną bazyliką Notre Dame, zbudowaną w 1829 roku w stylu gotyckim. Jest to największy kościół w Ameryce Północnej, budowany przez prawie cały XIX w. Jej architekt James O'Donnel był protestantem, ale przeszedł na katolicyzm zachwycony jej pięknem, gdyż swoim ogromem i wystrojem zapiera dech w piersiach. Może pomieścić aż 5 tys. osób. Neogotyckie wnętrze zdobią drewniane rzeźby i wspaniałe polichromie autorstwa Victora Bourgeau. Następnie udamy się na nadbrzeżną promenadę Starego Portu do kościoła żeglarzy oraz ratusza. Po południu przejazd w kierunku granicy amerykańskiej. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Derby Line. (Trasa ok. 170 km)
Dzień 6
Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie jednego z symboli przyjaźni kanadyjsko-amerykańskiej - Haskell Free Library, biblioteki ze sceną operową podzieloną na pół granicą państwa. Następnie przejazd do stolicy stanu Massachusetts - Bostonu. Po dojeździe zwiedzanie miasta ważnego na szlaku początków państwa amerykańskiego - odwiedzimy City Hall, Old State House, Old South Meeting House, a także dowiemy się co kryje się za terminem "Herbatka Bostońska". Odwiedzimy dawną dzielnicę stoczni Charlestown z USS Constitution. Na koniec dnia zajrzymy do Cambridge, gdzie znajduje się walczący o prym pośród uczelni wyższych - Uniwersytet Harvarda. Nocleg w Bostonie. (Trasa ok. 360 km)
Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Nowego Jorku. Trasa będzie prowadzić malowniczymi terenami przez stany Massachusetts i Connecticut. Po przyjeździe do NYC zobaczymy Lincoln Center, w którym znajdują się budynki Metropolitan Opera, filharmonii i baletu. Kolejno zobaczymy budynek Dacota, w którym zamieszkiwał John Lennon wraz ze swoją żona Yoko Ono, a następnie zawitamy do Central Parku, położonego w samym sercu Manhattanu. Central Park to miejsce spotkań, różnych aktywności i odpoczynku od zgiełku miasta dla tysięcy nowojorczyków i przyjezdnych. Krótki spacer , m.in. do Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką Imagine. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 8
Po śniadaniu rejs statkiem i spacer na wyspie Liberty Island, gdzie znajduje się symbol Nowego Jorku - Statua Wolności. W drodze powrotnej na Manhattan przepłyniemy obok wyspy Ellis Island, która dla milionów emigrantów (w tym 1,5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem na amerykańskiej ziemi. Zobaczymy słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie. Odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie, znaną z wielu filmów, z gmachem Giełdy Nowojorskiej przy Wall Street w "roli głównej". Zobaczymy historyczny kościół św. Trójcy, odwiedzimy Memorial 9/11, który powstał w tzw. strefie Ground Zero ku czci osób poległych w zamachach terrorystycznych na World Trade Center w 2001 r. Następnie przejedziemy przez tętniące życiem SoHo, elegancką dzielnicę zabytkowych budynków z żeliwnymi schodami. Wjedziemy na 86 piętro Empire State Building, z którego rozpościera się przepiękna panorama miasta, zarówno dzielnicy Manhattan, jak i Queens, Brooklyn, Bronx i Staten Island. Następnie odwiedzimy Bibliotekę Nowojorską, dworzec Grand Central, Katedrę św. Patryka, Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Zobaczymy znaną dzielnicę teatralną Broadway i staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Przejazd na lotnisko i przelot do Nowego Orleanu. Po przylocie, transfer i nocleg w hotelu w okolicy Nowego Orleanu. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Nowego Orleanu. Odwiedzimy cmentarz Metairie, na którym znajduje się imponująca liczba grobowców z marmuru oraz pseudo-egipskie piramidy. Cmentarz Metairie zajmuje powierzchnię 50 ha. Upodobała go sobie śmietanka Nowego Orleanu. Spoczywają tu gubernatorzy i burmistrze Luizjany oraz członkowie najlepszych nowoorleańskich rodzin. Następnie wyprawa na mokradła. Podczas pobytu na bagnach przepłyniemy łodzią z pokładu której będziemy mogli oglądać z bliska aligatory w ich naturalnym środowisku. Po południu zawitamy na Jackson Square, gdzie przyjrzymy się pracy ulicznych malarzy, muzyków i żonglerów. Wieczorem wizyta na Bourbon Street z niezwykłą atmosferą Nowego Orleanu i wyjątkową muzyką ulicznych grajków i licznych klubów jazzowych. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km)
Dzień 10
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko, przelot do Orlando. Po przylocie przejazd do centrum kosmicznego Kennedy Space Center, które jest rdzeniem amerykańskich operacji kosmicznych NASA. Podczas wizyty w Centrum Lotów Kosmicznych, wycieczka autobusem po ośrodku NASA. Uczestniczyć będziemy w starcie rakiety kosmicznej programu Apollo bezpośrednio z sali sterowania lotami kosmicznymi (pokaz filmu). Zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na księżyc. W specjalnej hali obejrzymy najpotężniejszą rakietę nośną świata "Saturn" oraz dotkniemy próbki księżycowego gruntu. Z autobusu zobaczymy też miejsca startu rakiet kosmicznych i wahadłowców oraz potężny budynek montowni rakiet i największą ruchomą platformę transportującą pojazdy kosmiczne na miejsce startu. Będzie też możliwość uczestnictwa w symulowanym starcie wahadłowca w towarzystwie jednego z kapitanów misji kosmicznych, a na zewnątrz zobaczymy ekspozycję rakiet ukazującą historię postępu w budowie pojazdów kosmicznych. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Orlando. (Trasa ok. 100 km)
Dzień 11
Rano śniadanie w hotelu i wykwaterowanie, Następnie udamy się w drogę do Miami. Po południu zwiedzanie Miami na pokładzie "Duck boat", czyli wojskowej amfibii, umożliwiającej zwiedzanie z lądu i z wody, która zabierze nas do najciekawszych zakątków miasta: South Beach - ze słynnymi budynkami Art Deco, Star Island, z rezydencjami gwiazd jak Gloria Estefan, Jennifer Lopez lub Enrique Inglesias oraz Downtown z Bayside i promenadą pełną sklepów i różnorodnych restauracji. Miejsca te zobaczymy z pokładu statku, ale również odwiedzimy na lądzie. Następnie czas wolny przy Ocean Drive i możliwość zobaczenia z zewnątrz willi Gianniego Versace "Casuarinę", przed którą słynny kreator mody został zastrzelony, a także wielu innych budynków w stylu Art Deco. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Miami. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 12
Śniadanie i czas wolny na wypoczynek na plaży lub samodzielne zwiedzanie miasta lub zakupy w sklepach wielu znanych marek. Można również udać się do dzielnicy kubańskiej - Little Havana poczuć rytm latino na South Beach i nasycić się smakami tętniącego życiem i pachnącego cygarami miasta. Możliwość wycieczki na Key West (dodatkowo płatna ok. 120 USD). Jest to miasto - wyspa położona w archipelagu Florida Keys, ok. 200 km w głąb Zatoki Meksykańskiej. Zgodnie z obowiązującą indiańską legendą, kto raz znajdzie się na wyspie, ten do końca życia będzie chciał na nią powrócić. Zwiedzanie Key West m.in.: Dom Ernesta Hemingwaya i letniej rezydencji prezydenta Thrumana - Mały Biały Dom (wszystko dodatkowo płatne). Trasa przejazdowa dostarcza przepięknych widoków i jako jedyna na Florydzie została uznana prestiżowym tytułem All American Road. Droga prowadzi przez 42 mosty, które rozdzielają Zatokę Meksykańską i Ocean Atlantycki. Postój w restauracji Margaritasville, serwującej jeden z ulubionych drinków Hemingwaya "Margarite" (dodatkowo płatne). Czas wolny na kąpiel w turkusowych wodach zatoki, której temperatura często osiąga nawet 30 st. C. Przed powrotem postój i pamiątkowe zdjęcie przed najbardziej na południe wysuniętym przylądkiem USA, skąd do Hawany już tylko 150 km często pokonywane przez emigrantów na własnej konstrukcji tratwach i łodziach. Powrót na nocleg do hotelu w Miami.
Dzień 13
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Miami. Wylot do Polski (możliwa przesiadka). Uwaga! Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich.
Dzień 14
Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Do gniazdek elektrycznych niezbędne są adaptery.
Wizy
Wiza
Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp W przypadku osób, podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2. ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Electronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania potwierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Toronto i z Miami do Warszawy (możliwe przesiadki), przeloty wewnętrzne: Nowy Jork-Nowy Orlean i Nowy Orlean-Orlando, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, kierowców, systemu TGS, itp) - ok. 430 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Toronto i z Miami do Warszawy (możliwe przesiadki), przeloty wewnętrzne: Nowy Jork-Nowy Orlean i Nowy Orlean-Orlando, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, kierowców, systemu TGS, itp) - ok. 430 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/stany-nadzwyczajne/zakwaterowanie-usm

Wizy

Wiza
Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp W przypadku osób, podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2. ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Electronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania potwierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.


Opis hotelu Stany Nadzwyczajne według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele ***wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) zwykle położone poza centrami miast (12 rozpoczętych dób hotelowych: Niagara Falls - 2, Kingston/Gananoque - 1, Montreal - 1, Derby Line - 1, Boston - 1, Nowy Jork - 1, Nowy Orlean - 2, w Orlando - 1, w Miami - 2). Pokoje: 2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen") . Do dyspozycji gości: W hotelu najczęściej restauracja oraz bar. Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Toronto, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w okolicy Niagara Falls. Dzień 2 Śniadanie i przejazd nad wodospad Niagara, który liczy sobie 10 tys. lat i powstał u schyłku ostatniej epoki lodowcowej. Spacer nad wodospadem, a następnie statkiem wycieczkowym dotrzemy pod najszerszą częścią wodospadu, zwaną Końską Podkową. Zaobserwujemy jak miliony ton wody przelewają się nad urwistymi ścianami skalnymi w miejscu, gdzie rzeka Niagara wypływa z jeziora Erie do jeziora Ontario, a ogłuszający huk usłyszymy z odległości wielu kilometrów. Następnie (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 15 USD) wyjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się przepiękny widok na cały poziom rzeki po stronie amerykańskiej. Spacer na kolejne punkty widokowe wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Następnie wizyta w historycznym miasteczku Niagara on the Lake. Miasto to jest położone przy granicy Kanady i USA. Podczas I Wojny Światowej pod miasteczkiem funkcjonował Tadeusz Kościuszko Camp - ośrodek szkoleniowy dla polskich ochotników do Armii Polskiej organizowanej przez państwa Ententy, która później była znana jako Armia Błękitna pod dowództwem generała Hallera. Po epidemii grypy 1918 r. kilkudziesięciu żołnierzy polskich zostało pochowanych w pobliżu centrum szkoleniowego. Tak powstał najprawdopodobniej jedyny polski cmentarz wojskowy na terenie Ameryki Północnej. W miasteczku pospacerujemy także pomiędzy pięknymi wiktoriańskimi domami. Powrót na nocleg do hotelu w okolicy Niagara Falls. (Trasa ok. 150 km) Dzień 3 Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie, a następnie zwiedzanie Toronto, kanadyjskiej stolicy biznesu i największej metropolii Kanady. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, drugiej co do wielkości konstrukcji świata (553 m). W górę wieży jeżdżą cztery windy, z prędkością 6 m/sek. W ciągu godziny mogą przewieźć ok. 1200 osób. Jazda do głowicy wieży trwa 40 sekund w tempie startującego odrzutowca. Rozciąga się stąd widok na całe miasto i jezioro Ontario. Znajduje się tu także klub nocny i obrotowa restauracja, które mieszczą się na wysokości 351 m. Zachęcamy do przechadzki po szklanej podłodze, która zapewni niesamowite i niepowtarzalne doznania. Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej z historycznym ratuszem. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario, który położony jest tuż obok największego w Kanadzie uniwersytetu. Zwiedzanie zakończymy przejazdem przez dzielnicę chińską. Przejazd na nocleg w hotelu w regionie 1000 wysp (Kingston/Gananoque). (Trasa ok. 420 km) Dzień 4 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd do jednego z portów krainy 1000 wysp, gdzie będzie okazja podziwiać z pokładu statku malownicze pogranicze USA i Kanady a także dowiedzieć się czy to z tego regionu pochodzi słynny na całym świecie sos do sałatek. Następnie przejazd do stolicy Kanady - Ottawy, a w niej zobaczymy lokalny targ - Byward Market, ekskluzywny hotel sieci Fairmont oraz piękny parlament Kanady. Następnie przejazd do największego miasta francuskiej Kanady - Montrealu, zwanego Paryżem Północy. Zakwaterowanie i nocleg w Montrealu. (Trasa ok. 370 km) Dzień 5 Śniadanie i wykwaterowanie, a dalej zwiedzanie parku olimpijskiego z 1978 roku. Wyjazd na punkt widokowy położony na najwyższej na świecie krzywej wieży, skąd zobaczymy widok na obiekty olimpijskie oraz panoramę centrum miasta. Następnie przejazd na wzgórze królewskie Mont Royal z kościołem św. Józefa. Ogromna miedziana kopuła oddaje cześć patronowi Kanady i jest to największe sanktuarium ku czci Opiekuna św. Rodziny. To także najwyższy kościół Kanady, gdyż jego kopuła wznosi się na wysokość 97 m. Dzięki położeniu i imponującej architekturze przyciąga ludzi ze wszystkich wyznań religijnych i jest odwiedzany corocznie przez ponad 2 miliony turystów i pielgrzymów. Następnie przejazd na stare miasto ze słynną bazyliką Notre Dame, zbudowaną w 1829 roku w stylu gotyckim. Jest to największy kościół w Ameryce Północnej, budowany przez prawie cały XIX w. Jej architekt James O'Donnel był protestantem, ale przeszedł na katolicyzm zachwycony jej pięknem, gdyż swoim ogromem i wystrojem zapiera dech w piersiach. Może pomieścić aż 5 tys. osób. Neogotyckie wnętrze zdobią drewniane rzeźby i wspaniałe polichromie autorstwa Victora Bourgeau. Następnie udamy się na nadbrzeżną promenadę Starego Portu do kościoła żeglarzy oraz ratusza. Po południu przejazd w kierunku granicy amerykańskiej. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Derby Line. (Trasa ok. 170 km) Dzień 6 Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie jednego z symboli przyjaźni kanadyjsko-amerykańskiej - Haskell Free Library, biblioteki ze sceną operową podzieloną na pół granicą państwa. Następnie przejazd do stolicy stanu Massachusetts - Bostonu. Po dojeździe zwiedzanie miasta ważnego na szlaku początków państwa amerykańskiego - odwiedzimy City Hall, Old State House, Old South Meeting House, a także dowiemy się co kryje się za terminem "Herbatka Bostońska". Odwiedzimy dawną dzielnicę stoczni Charlestown z USS Constitution. Na koniec dnia zajrzymy do Cambridge, gdzie znajduje się walczący o prym pośród uczelni wyższych - Uniwersytet Harvarda. Nocleg w Bostonie. (Trasa ok. 360 km) Dzień 7 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Nowego Jorku. Trasa będzie prowadzić malowniczymi terenami przez stany Massachusetts i Connecticut. Po przyjeździe do NYC zobaczymy Lincoln Center, w którym znajdują się budynki Metropolitan Opera, filharmonii i baletu. Kolejno zobaczymy budynek Dacota, w którym zamieszkiwał John Lennon wraz ze swoją żona Yoko Ono, a następnie zawitamy do Central Parku, położonego w samym sercu Manhattanu. Central Park to miejsce spotkań, różnych aktywności i odpoczynku od zgiełku miasta dla tysięcy nowojorczyków i przyjezdnych. Krótki spacer , m.in. do Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką Imagine. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. (Trasa ok. 350 km) Dzień 8 Po śniadaniu rejs statkiem i spacer na wyspie Liberty Island, gdzie znajduje się symbol Nowego Jorku - Statua Wolności. W drodze powrotnej na Manhattan przepłyniemy obok wyspy Ellis Island, która dla milionów emigrantów (w tym 1,5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem na amerykańskiej ziemi. Zobaczymy słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie. Odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie, znaną z wielu filmów, z gmachem Giełdy Nowojorskiej przy Wall Street w "roli głównej". Zobaczymy historyczny kościół św. Trójcy, odwiedzimy Memorial 9/11, który powstał w tzw. strefie Ground Zero ku czci osób poległych w zamachach terrorystycznych na World Trade Center w 2001 r. Następnie przejedziemy przez tętniące życiem SoHo, elegancką dzielnicę zabytkowych budynków z żeliwnymi schodami. Wjedziemy na 86 piętro Empire State Building, z którego rozpościera się przepiękna panorama miasta, zarówno dzielnicy Manhattan, jak i Queens, Brooklyn, Bronx i Staten Island. Następnie odwiedzimy Bibliotekę Nowojorską, dworzec Grand Central, Katedrę św. Patryka, Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Zobaczymy znaną dzielnicę teatralną Broadway i staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Przejazd na lotnisko i przelot do Nowego Orleanu. Po przylocie, transfer i nocleg w hotelu w okolicy Nowego Orleanu. (Trasa ok. 50 km) Dzień 9 Po śniadaniu zwiedzanie Nowego Orleanu. Odwiedzimy cmentarz Metairie, na którym znajduje się imponująca liczba grobowców z marmuru oraz pseudo-egipskie piramidy. Cmentarz Metairie zajmuje powierzchnię 50 ha. Upodobała go sobie śmietanka Nowego Orleanu. Spoczywają tu gubernatorzy i burmistrze Luizjany oraz członkowie najlepszych nowoorleańskich rodzin. Następnie wyprawa na mokradła. Podczas pobytu na bagnach przepłyniemy łodzią z pokładu której będziemy mogli oglądać z bliska aligatory w ich naturalnym środowisku. Po południu zawitamy na Jackson Square, gdzie przyjrzymy się pracy ulicznych malarzy, muzyków i żonglerów. Wieczorem wizyta na Bourbon Street z niezwykłą atmosferą Nowego Orleanu i wyjątkową muzyką ulicznych grajków i licznych klubów jazzowych. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km) Dzień 10 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko, przelot do Orlando. Po przylocie przejazd do centrum kosmicznego Kennedy Space Center, które jest rdzeniem amerykańskich operacji kosmicznych NASA. Podczas wizyty w Centrum Lotów Kosmicznych, wycieczka autobusem po ośrodku NASA. Uczestniczyć będziemy w starcie rakiety kosmicznej programu Apollo bezpośrednio z sali sterowania lotami kosmicznymi (pokaz filmu). Zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na księżyc. W specjalnej hali obejrzymy najpotężniejszą rakietę nośną świata "Saturn" oraz dotkniemy próbki księżycowego gruntu. Z autobusu zobaczymy też miejsca startu rakiet kosmicznych i wahadłowców oraz potężny budynek montowni rakiet i największą ruchomą platformę transportującą pojazdy kosmiczne na miejsce startu. Będzie też możliwość uczestnictwa w symulowanym starcie wahadłowca w towarzystwie jednego z kapitanów misji kosmicznych, a na zewnątrz zobaczymy ekspozycję rakiet ukazującą historię postępu w budowie pojazdów kosmicznych. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Orlando. (Trasa ok. 100 km) Dzień 11 Rano śniadanie w hotelu i wykwaterowanie, Następnie udamy się w drogę do Miami. Po południu zwiedzanie Miami na pokładzie "Duck boat", czyli wojskowej amfibii, umożliwiającej zwiedzanie z lądu i z wody, która zabierze nas do najciekawszych zakątków miasta: South Beach - ze słynnymi budynkami Art Deco, Star Island, z rezydencjami gwiazd jak Gloria Estefan, Jennifer Lopez lub Enrique Inglesias oraz Downtown z Bayside i promenadą pełną sklepów i różnorodnych restauracji. Miejsca te zobaczymy z pokładu statku, ale również odwiedzimy na lądzie. Następnie czas wolny przy Ocean Drive i możliwość zobaczenia z zewnątrz willi Gianniego Versace "Casuarinę", przed którą słynny kreator mody został zastrzelony, a także wielu innych budynków w stylu Art Deco. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Miami. (Trasa ok. 350 km) Dzień 12 Śniadanie i czas wolny na wypoczynek na plaży lub samodzielne zwiedzanie miasta lub zakupy w sklepach wielu znanych marek. Można również udać się do dzielnicy kubańskiej - Little Havana poczuć rytm latino na South Beach i nasycić się smakami tętniącego życiem i pachnącego cygarami miasta. Możliwość wycieczki na Key West (dodatkowo płatna ok. 120 USD). Jest to miasto - wyspa położona w archipelagu Florida Keys, ok. 200 km w głąb Zatoki Meksykańskiej. Zgodnie z obowiązującą indiańską legendą, kto raz znajdzie się na wyspie, ten do końca życia będzie chciał na nią powrócić. Zwiedzanie Key West m.in.: Dom Ernesta Hemingwaya i letniej rezydencji prezydenta Thrumana - Mały Biały Dom (wszystko dodatkowo płatne). Trasa przejazdowa dostarcza przepięknych widoków i jako jedyna na Florydzie została uznana prestiżowym tytułem All American Road. Droga prowadzi przez 42 mosty, które rozdzielają Zatokę Meksykańską i Ocean Atlantycki. Postój w restauracji Margaritasville, serwującej jeden z ulubionych drinków Hemingwaya "Margarite" (dodatkowo płatne). Czas wolny na kąpiel w turkusowych wodach zatoki, której temperatura często osiąga nawet 30 st. C. Przed powrotem postój i pamiątkowe zdjęcie przed najbardziej na południe wysuniętym przylądkiem USA, skąd do Hawany już tylko 150 km często pokonywane przez emigrantów na własnej konstrukcji tratwach i łodziach. Powrót na nocleg do hotelu w Miami. Dzień 13 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Miami. Wylot do Polski (możliwa przesiadka). Uwaga! Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich. Dzień 14 Przylot do Warszawy. Uwagi do programu Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Do gniazdek elektrycznych niezbędne są adaptery. Wizy Wiza Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp W przypadku osób, podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2. ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Electronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania potwierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Toronto i z Miami do Warszawy (możliwe przesiadki), przeloty wewnętrzne: Nowy Jork-Nowy Orlean i Nowy Orlean-Orlando, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, kierowców, systemu TGS, itp) - ok. 430 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Toronto i z Miami do Warszawy (możliwe przesiadki), przeloty wewnętrzne: Nowy Jork-Nowy Orlean i Nowy Orlean-Orlando, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, kierowców, systemu TGS, itp) - ok. 430 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.6/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/stany-nadzwyczajne/zakwaterowanie-usm

Wizy

Wiza Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp W przypadku osób, podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2. ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Electronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania potwierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.