cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm, USA
 • Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm, USA
 • Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm, USA
 • Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm, USA
 • Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm, USA
 • Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm, USA
 • Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm, USA
 • Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm, USA
 • Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm, USA
 • Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm, USA
 • Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm, USA
 • Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm, USA
1 / 12
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm
star 3

USA
Ocena wycieczki objazdowej Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji w kraju USA?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) zwykle położone poza centrami miast (10 rozpoczętych dób hotelowych: w Miami - 4, Orlando - 2, San Juan - 4).
Do dyspozycji gości:
Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar.
Pokoje:
Pokoje: 2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen") , wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie:
Wyżywienie: śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot z Warszawy i przelot do USA (możliwa przesiadka). Przylot do Miami, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu w okolicy Miami, odpoczynek i nocleg. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 2
Po śniadaniu, zwiedzanie Miami, które rozpoczniemy od wizyty w Downtown, gdzie przespacerujemy się promenadą Bayside. Następnie wybierzemy się na przejażdżkę na pokładzie Duck Boat, czyli amfibii, umożliwiającej zwiedzanie miasta z lądu i z wody, która zabierze nas do najciekawszych zakątków miasta: South Beach - ze słynnymi budynkami w stylu Art Deco czy do Star Island, z rezydencjami gwiazd jak Gloria Estefan, Jennifer Lopez lub Enrique Iglesias. Następnie czas wolny przy Ocean Drive i możliwość zobaczenia z zewnątrz willi Gianniego Versace "Casa Casuarina", przed którą kreator mody został zastrzelony. Po południu (dla chętnych za dodatkową opłatą) wycieczka na bagna Everglades, gdzie będzie można przekonać się na własne oczy jak wygląda "prawdziwa" Floryda, a także stanąć oko w oko z rdzennymi mieszkańcami Everglades - aligatorami. Nocleg w okolicy Miami. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 3 - 4
Odpoczynek w hotelu w Miami lub okolicy, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.
Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Cape Canaveral na zwiedzanie centrum kosmicznego Kennedy Space Center, które jest rdzeniem amerykańskich operacji kosmicznych NASA. Podczas wizyty w Centrum Lotów Kosmicznych, wycieczka autobusem po ośrodku NASA. W oryginalnej sali dowodzenia z czasów programu Apollo, zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na księżyc, a nawet "poczujemy" start rakiety. W specjalnej hali obejrzymy najpotężniejszą rakietę nośną świata "Saturn V", dotkniemy próbki księżycowego gruntu, a także zobaczymy oryginalny pojazd kosmiczny Atlantis oraz jego wyposażenie. Poznamy elementy pracy i życia kosmonautów na orbicie - dowiemy się m.in. jak jeść i pić w stanie nieważkości. Na koniec będziemy uczestniczyli w symulowanym starcie wahadłowca jako członkowie misji kosmicznej, a na zewnątrz zobaczymy ekspozycję rakiet ukazującą historię postępu w budowie pojazdów kosmicznych. Będzie też można zająć miejsce w kapsule lądownika i przejść po pochylni łączącej wieżę startów z rakietami misji Gemmini i Apollo. Następnie przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Orlando. (Trasa ok. 420 km).
Dzień 6
Po śniadaniu udamy się do największego parku kompanii Walt Disney - Epcot Center lub studia Universal (decyzję o tym, który park Klienci chcą odwiedzić, podejmują na miejscu). W Epcot Center będziemy mogli doświadczyć symulacji lotu nad Kalifornią, lotu na Marsa albo szalonej przejażdżki po torze testowym samochodów wyścigowych. Następnie spacer wzdłuż jeziora wokół którego są położone pawilony ekspozycyjne wielu krajów, w których można skosztować lokalnej kuchni, zapoznać się z kulturą i historią, a także zakupić wiele pamiątek. Zobaczymy pawilony m.in. Meksyku, Norwegii, Chin, Maroka, Niemiec, Francji, Kanady i USA. Dzień zakończymy pokazem sztucznych ogni i laserowych iluminacji, a to wszystko z piękną muzyką w tle. W Universal Studios będzie okazja aby przyjrzeć się bliżej "fabryce snów" i zdobyć informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. W programie różnorodne atrakcje i pokazy, które sprawią, że można poczuć się prawdziwym aktorem. "Odwiedzimy" Shreka, bohaterów filmu Transformers, Harrego Pottera, Minionki i wiele innych. Przejazd do hotelu w okolicy Orlando lub Miami. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Wylot do San Juan. Po przylocie, przejazd do hotelu i zakwaterowanie w hotelu w okolicach San Juan. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 8
Po śniadaniu, przejazd na zwiedzanie stolicy Portoryko - San Juan. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Casa Bacardi, czyli w fabryce jednej z najbardziej znanych marek rumu - Bacardi, gdzie zapoznamy się z historią produkcji rumu, a na koniec spróbujemy produkowanego na miejscu wybornego trunku. Następnie zatrzymamy się pod Kapitolem, który przypomni nam o silnych związkach Portoryko ze Stanami Zjednoczonymi. Poznamy dzieje tej niewielkiej wyspy, a także dowiemy się jak to się stało, że Portryko uznawane jest za część USA i czy stanie się 51 stanem kraju. Niegdyś wyspa była przyczółkiem Hiszpanów na Karaibach, ale 1898 r. przeszła pod administrację USA i nadal jest w strefie wpływów Stanów Zjednoczonych. Pomimo silnych wpływów "większego brata", odznacza się wyjątkowym, karaibskim charakterem. Wstąpimy do Katedry Św. Jana, położonej na kolonialnym starym mieście, gdzie jest pochowany odkrywca Portoryko i Florydy - Juan Ponce de Leon. Odwiedzimy także 2 imponujące fortece pochodzące z połowy XVI wieku - San Cristobal i San Jeronimo, będące pozostałościami z czasów świetności miasta za panowania Hiszpanów. Dzień zakończymy wizytą na wzgórzu, położonym niedaleko starego miasta, ze strzegącym dostępu do miasta fortem El Morro, skąd rozpościera się niezapomniana panorama miasta i zatoki. Powrót do hotelu, nocleg w okolicy San Juan. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 9 - 10
Pobyt na Portoryko, odpoczynek w hotelu przy plaży w okolicy San Juan, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych, np: - Wyprawa katamaranem na wyspę Cayo - całodzienna wycieczka na rajską, niezamieszkaną wyspę Cayo (możliwość kąpieli morskich i słonecznych, piknik na wyspie), a także wizyta na jednej z lokalnych raf, aby móc podziwiać niezwykłą faunę i florę Karaibów. Cena ok. 90 USD/os -Wycieczka do Parku Narodowego El Yunque - półdniowa wycieczka do parku narodowego, chroniącego typowy las deszczowy tego regionu, jeden z nielicznych pozostałych na Karaibach. Park wyróżnia się dużą różnorodnością roślinności - znajduje się tutaj ponad 50 gatunków storczyków, a w parku znajduje się wiele wodospadów. Cena ok. 75 USD/os -Nocna wyprawa kajakami po Zatoce Fajardo - niesamowita wycieczka kajakami podczas której obejrzymy fantastyczny, podwodny spektakl! Bioluminescencja, bo o niej mowa, w wydaniu morskich stworzeń (np. planktonu) pod rozgwieżdżonym niebem - to trzeba zobaczyć! Cena ok. 95 USD/os -Wizyta na plantacji kawy - od ziarna do filiżanki kawy! Całodzienna wycieczka na plantację kawy, gdzie poznamy szczegóły uprawy kawowca, a także historię lokalnych plantacji działających od XIX wieku. Będziemy mieli okazję zebrać ziarna, a także prześledzić drogę jaką przebywają z krzaka kawowca zanim trafią do naszych kuchni. Oczywiście wszystko to w towarzystwie wielu filiżanek kawy. Cena ok. 120 USD/os W tych dniach nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów, którzy dokupili opcję obiadokolacji).
Dzień 11
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski (możliwe międzylądowanie/przesiadka).
Dzień 12
Przylot do Warszawy, Lotnisko Okęcie.
Uwagi!
- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady. - Program jest ramowy. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera (dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepach, ok. 5 USD). - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Wizy
Wizy
Wiza do Stanów Zjednoczonych Ameryki
- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html - W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - Lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: esta.cbp.dhs.gov/esta/ Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).
- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Miami i zPortoryko do Warszawy (możliwe przesiadki) przeloty wewnętrzne z Miami do San Juan, opłaty lotniskowe, zakwaterowaniew hotelach 3* - razem 10 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp) - ok. 275 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Miami i zPortoryko do Warszawy (możliwe przesiadki) przeloty wewnętrzne z Miami do San Juan, opłaty lotniskowe, zakwaterowaniew hotelach 3* - razem 10 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp) - ok. 275 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wizy

Wiza do Stanów Zjednoczonych Ameryki
- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html - W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - Lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: esta.cbp.dhs.gov/esta/ Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).
- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Wizy

Wizy

Wiza do Stanów Zjednoczonych Ameryki
- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html - W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - Lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: esta.cbp.dhs.gov/esta/ Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).
- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.


Opis hotelu Florida & Puerto Rico - Latynoski rytm według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) zwykle położone poza centrami miast (10 rozpoczętych dób hotelowych: w Miami - 4, Orlando - 2, San Juan - 4). Do dyspozycji gości: Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar. Pokoje: Pokoje: 2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen") , wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat. Wyżywienie: Wyżywienie: śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1 Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot z Warszawy i przelot do USA (możliwa przesiadka). Przylot do Miami, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu w okolicy Miami, odpoczynek i nocleg. (Trasa ok. 50 km) Dzień 2 Po śniadaniu, zwiedzanie Miami, które rozpoczniemy od wizyty w Downtown, gdzie przespacerujemy się promenadą Bayside. Następnie wybierzemy się na przejażdżkę na pokładzie Duck Boat, czyli amfibii, umożliwiającej zwiedzanie miasta z lądu i z wody, która zabierze nas do najciekawszych zakątków miasta: South Beach - ze słynnymi budynkami w stylu Art Deco czy do Star Island, z rezydencjami gwiazd jak Gloria Estefan, Jennifer Lopez lub Enrique Iglesias. Następnie czas wolny przy Ocean Drive i możliwość zobaczenia z zewnątrz willi Gianniego Versace "Casa Casuarina", przed którą kreator mody został zastrzelony. Po południu (dla chętnych za dodatkową opłatą) wycieczka na bagna Everglades, gdzie będzie można przekonać się na własne oczy jak wygląda "prawdziwa" Floryda, a także stanąć oko w oko z rdzennymi mieszkańcami Everglades - aligatorami. Nocleg w okolicy Miami. (Trasa ok. 50 km) Dzień 3 - 4 Odpoczynek w hotelu w Miami lub okolicy, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych. Dzień 5 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Cape Canaveral na zwiedzanie centrum kosmicznego Kennedy Space Center, które jest rdzeniem amerykańskich operacji kosmicznych NASA. Podczas wizyty w Centrum Lotów Kosmicznych, wycieczka autobusem po ośrodku NASA. W oryginalnej sali dowodzenia z czasów programu Apollo, zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na księżyc, a nawet "poczujemy" start rakiety. W specjalnej hali obejrzymy najpotężniejszą rakietę nośną świata "Saturn V", dotkniemy próbki księżycowego gruntu, a także zobaczymy oryginalny pojazd kosmiczny Atlantis oraz jego wyposażenie. Poznamy elementy pracy i życia kosmonautów na orbicie - dowiemy się m.in. jak jeść i pić w stanie nieważkości. Na koniec będziemy uczestniczyli w symulowanym starcie wahadłowca jako członkowie misji kosmicznej, a na zewnątrz zobaczymy ekspozycję rakiet ukazującą historię postępu w budowie pojazdów kosmicznych. Będzie też można zająć miejsce w kapsule lądownika i przejść po pochylni łączącej wieżę startów z rakietami misji Gemmini i Apollo. Następnie przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Orlando. (Trasa ok. 420 km). Dzień 6 Po śniadaniu udamy się do największego parku kompanii Walt Disney - Epcot Center lub studia Universal (decyzję o tym, który park Klienci chcą odwiedzić, podejmują na miejscu). W Epcot Center będziemy mogli doświadczyć symulacji lotu nad Kalifornią, lotu na Marsa albo szalonej przejażdżki po torze testowym samochodów wyścigowych. Następnie spacer wzdłuż jeziora wokół którego są położone pawilony ekspozycyjne wielu krajów, w których można skosztować lokalnej kuchni, zapoznać się z kulturą i historią, a także zakupić wiele pamiątek. Zobaczymy pawilony m.in. Meksyku, Norwegii, Chin, Maroka, Niemiec, Francji, Kanady i USA. Dzień zakończymy pokazem sztucznych ogni i laserowych iluminacji, a to wszystko z piękną muzyką w tle. W Universal Studios będzie okazja aby przyjrzeć się bliżej "fabryce snów" i zdobyć informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. W programie różnorodne atrakcje i pokazy, które sprawią, że można poczuć się prawdziwym aktorem. "Odwiedzimy" Shreka, bohaterów filmu Transformers, Harrego Pottera, Minionki i wiele innych. Przejazd do hotelu w okolicy Orlando lub Miami. (Trasa ok. 50 km). Dzień 7 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Wylot do San Juan. Po przylocie, przejazd do hotelu i zakwaterowanie w hotelu w okolicach San Juan. (Trasa ok. 350 km) Dzień 8 Po śniadaniu, przejazd na zwiedzanie stolicy Portoryko - San Juan. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Casa Bacardi, czyli w fabryce jednej z najbardziej znanych marek rumu - Bacardi, gdzie zapoznamy się z historią produkcji rumu, a na koniec spróbujemy produkowanego na miejscu wybornego trunku. Następnie zatrzymamy się pod Kapitolem, który przypomni nam o silnych związkach Portoryko ze Stanami Zjednoczonymi. Poznamy dzieje tej niewielkiej wyspy, a także dowiemy się jak to się stało, że Portryko uznawane jest za część USA i czy stanie się 51 stanem kraju. Niegdyś wyspa była przyczółkiem Hiszpanów na Karaibach, ale 1898 r. przeszła pod administrację USA i nadal jest w strefie wpływów Stanów Zjednoczonych. Pomimo silnych wpływów "większego brata", odznacza się wyjątkowym, karaibskim charakterem. Wstąpimy do Katedry Św. Jana, położonej na kolonialnym starym mieście, gdzie jest pochowany odkrywca Portoryko i Florydy - Juan Ponce de Leon. Odwiedzimy także 2 imponujące fortece pochodzące z połowy XVI wieku - San Cristobal i San Jeronimo, będące pozostałościami z czasów świetności miasta za panowania Hiszpanów. Dzień zakończymy wizytą na wzgórzu, położonym niedaleko starego miasta, ze strzegącym dostępu do miasta fortem El Morro, skąd rozpościera się niezapomniana panorama miasta i zatoki. Powrót do hotelu, nocleg w okolicy San Juan. (Trasa ok. 50 km) Dzień 9 - 10 Pobyt na Portoryko, odpoczynek w hotelu przy plaży w okolicy San Juan, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych, np: - Wyprawa katamaranem na wyspę Cayo - całodzienna wycieczka na rajską, niezamieszkaną wyspę Cayo (możliwość kąpieli morskich i słonecznych, piknik na wyspie), a także wizyta na jednej z lokalnych raf, aby móc podziwiać niezwykłą faunę i florę Karaibów. Cena ok. 90 USD/os -Wycieczka do Parku Narodowego El Yunque - półdniowa wycieczka do parku narodowego, chroniącego typowy las deszczowy tego regionu, jeden z nielicznych pozostałych na Karaibach. Park wyróżnia się dużą różnorodnością roślinności - znajduje się tutaj ponad 50 gatunków storczyków, a w parku znajduje się wiele wodospadów. Cena ok. 75 USD/os -Nocna wyprawa kajakami po Zatoce Fajardo - niesamowita wycieczka kajakami podczas której obejrzymy fantastyczny, podwodny spektakl! Bioluminescencja, bo o niej mowa, w wydaniu morskich stworzeń (np. planktonu) pod rozgwieżdżonym niebem - to trzeba zobaczyć! Cena ok. 95 USD/os -Wizyta na plantacji kawy - od ziarna do filiżanki kawy! Całodzienna wycieczka na plantację kawy, gdzie poznamy szczegóły uprawy kawowca, a także historię lokalnych plantacji działających od XIX wieku. Będziemy mieli okazję zebrać ziarna, a także prześledzić drogę jaką przebywają z krzaka kawowca zanim trafią do naszych kuchni. Oczywiście wszystko to w towarzystwie wielu filiżanek kawy. Cena ok. 120 USD/os W tych dniach nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów, którzy dokupili opcję obiadokolacji). Dzień 11 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski (możliwe międzylądowanie/przesiadka). Dzień 12 Przylot do Warszawy, Lotnisko Okęcie. Uwagi! - Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady. - Program jest ramowy. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera (dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepach, ok. 5 USD). - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Wizy Wizy Wiza do Stanów Zjednoczonych Ameryki - Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html - W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - Lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: esta.cbp.dhs.gov/esta/ Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). - Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Miami i zPortoryko do Warszawy (możliwe przesiadki) przeloty wewnętrzne z Miami do San Juan, opłaty lotniskowe, zakwaterowaniew hotelach 3* - razem 10 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp) - ok. 275 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Miami i zPortoryko do Warszawy (możliwe przesiadki) przeloty wewnętrzne z Miami do San Juan, opłaty lotniskowe, zakwaterowaniew hotelach 3* - razem 10 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp) - ok. 275 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Wizy

Wizy Wiza do Stanów Zjednoczonych Ameryki - Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html - W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - Lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: esta.cbp.dhs.gov/esta/ Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). - Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.