cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Wyspy Południowego Pacyfiku, Fidżi
 • Wycieczka objazdowa Wyspy Południowego Pacyfiku, Fidżi
 • Wycieczka objazdowa Wyspy Południowego Pacyfiku, Fidżi
 • Wycieczka objazdowa Wyspy Południowego Pacyfiku, Fidżi
 • Wycieczka objazdowa Wyspy Południowego Pacyfiku, Fidżi
 • Wycieczka objazdowa Wyspy Południowego Pacyfiku, Fidżi
 • Wycieczka objazdowa Wyspy Południowego Pacyfiku, Fidżi
 • Wycieczka objazdowa Wyspy Południowego Pacyfiku, Fidżi
 • Wycieczka objazdowa Wyspy Południowego Pacyfiku, Fidżi
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
15.09 - 06.10
już od 27024 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
15.09 - 06.10
już od 27024 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Wyspy Południowego Pacyfiku

Fidżi
Ocena wycieczki objazdowej Wyspy Południowego Pacyfiku:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 15 września 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 15 września 2019

Wycieczka objazdowa Wyspy Południowego Pacyfiku w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji na na Fidżi?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

FIDŻI

Szlak

WYSPY POŁUDNIOWEGO PACYFIKU VANUATU NOWA KALEDONIA WYSPY SALOMONA TONGA FIDŻI SAMOA SAMOA AMERYKAŃSKIE - 22 dni

Główne atrakcje

Wyspa Tanna - wulkan Yasur i wioski Vanuatu Samoa - esencja kultury polinezyjskiej Fidżi - kraina "bula" Tonga - ostatnie królestwo Polinezji Najpiękniejsze plaże i rafy koralowe Nowa Kaledonia - Francja w tropikach i plemię Kanaków Wyspy Salomona - pełna egzotyka i ślady wojny

O wycieczce

Wycieczka wymaga od nas bardzo długich podróży samolotami oraz licznych przelotów lokalnych między wyspami. Jeśli ktoś nie lubi latać, powinien poważnie zastanowić się nad udziałem w wyprawie. Ale dzięki tym licznym lotom czeka nas poznawanie miejsc bardzo dalekich, czasem pięknych, czasem dziwnych, będziemy mieć wrażenie znalezienia się na końcu świata. Wybraliśmy najpiękniejsze wyspy Melanezji i Polinezji, na które już od lat wyjeżdżały nasze grupy. W oparciu o dostępne przeloty i duże doświadczenie stworzyliśmy bez wątpienia najlepszy program zwiedzania Południowego Pacyfiku. Łagodny klimat, idylliczne krajobrazy, białe plaże, koralowe atole, ludzie pozbawieni jakiejkolwiek agresji, egzotyka - to obraz południowych wysp, który nosimy od dzieciństwa i który oglądamy na własne oczy. Nie jest to wycieczka trudna, nie gonimy od zabytku do zabytku (których na wyspach prawie nie ma), mamy czas na dobrego drinka, atrakcje kulinarne i zaprzyjaźnienie się. Będąc na tropikalnych wyspach znajdziemy się też oczywiście na pięknych plażach i warto korzystać z możliwości kąpieli i nurkowania w ciepłych wodach Pacyfiku.

Dzień 1 - 2

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Długa podróż lotnicza z przesiadkami na Południowy Pacyfik. Nocleg tranzytowy.

Dzień 3

Przelot na wyspy Vanuatu, naszym zdaniem jeden z najciekawszych archipelagów Pacyfiku. Wyspy są bardzo atrakcyjne i pełne licznych ciekawostek przyrodniczych i kulturowych. Nocleg w Port Vila.

Dzień 4

Przelot na wyspę Tanna. Trafiamy na niesamowitą wyspę, jedną z najciekawszych na Pacyfiku. Zachowały się tu wioski, gdzie można podziwiać ciekawe zwyczaje, tańce i fotografować tubylców. Ku radości turystów Melanezyjczycy chodzą czasem niemal nago. Życie nie zmieniło się wiele od czasu odkrycia wyspy przez Jamesa Cooka. Mieszkańcy Tanny żyją bardzo biednie w domach zbudowanych z palmowych plecionek. W niektórych wioskach buduje się jeszcze domy na drzewach. Wyspiarze zachowali szereg tradycji, na szczęście tradycja ludożercza już zaginęła. Po południu podróż do wschodniej, malowniczej części wyspy, gdzie jest położony wulkan Yasur, niezwykła osobliwość przyrodnicza. Po drodze będziemy oglądać ogromne drzewa banianu, ponoć jeśli chodzi o masę, większe od amerykańskich sekwoi. Wjazd autami terenowymi na zbocza wulkanu Yasur i obserwowanie niezwykłych wybuchów gorącej, rozświetlonej lawy. Spektakl, przy którym bledną wszelkie pokazy sztucznych ogni. Wybuchom lawy towarzyszą wstrząsy, czujemy podmuchy gorącego powietrza i drżenie ziemi. Późno wieczorem powrót na nocleg.

Dzień 5

Przejazd na lotnisko i powrót na wyspę Efate. Zwiedzanie Port Vila, stolicy Vanuatu, lokalny targ i główna ulica z najważniejszymi budynkami administracji państwowej, muzeum kultury wysp Vanuatu (jeśli jest czynne), wizyta w palarni kawy i degustacja jednej z najlepszych kaw w Oceanii. Port Vila jest też popularnym portem jachtowym i można spotkać tu żeglarzy z całego świata.

Dzień 6

Wylot do Honiary na wyspie Guadalcanal, stolicy wulkanicznego archipelagu rzadko odwiedzanych Wysp Salomona, liczącego ponad dziewięćset wysp. Wyspy Salomona należą do kultury melanezyjskiej, mieszkańcy o ciemnych twarzach są podobni do swych braci z wysp należących do Papui Nowej Gwinei. Przejazd do hotelu. Nocleg w okolicach miasta Honiara.

Dzień 7

Wycieczka po wyspie Guadalcanal - poznawanie kultury Wysp Salomona, wizyta w jednej z wiosek i obserwacja życia mieszkańców, pokaz wzniecania ognia i gotowania przy użyciu gorących kamieni. Poznawanie historii związanych z II Wojną Światową. To tutaj toczyły się najbardziej zażarte walki z Japończykami, dlatego na wyspach i w okolicznych wodach jest wiele wojennych wraków, niektóre z nich zobaczymy w małym muzeum na otwartym powietrzu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8

Zwiedzanie Honiary, dosyć chaotycznego i biednego miasta. Wylot z Wysp Salomona. Nocleg tranzytowy.

Dzień 9

Przelot na Nową Kaledonię, należącą do Francji kolejną z wysp Południowego Pacyfiku. Pod wieczór oglądanie centrum Noumea z katedrą i urzędowymi, kolonialnymi budynkami Jak zobaczymy na własne oczy, mieszkają tu też ciemnoskórzy rdzenni Kanakowie, których część opowiada się za niepodległością kraju. Nocleg w Noumea.

Dzień 10

Rano wyjazd z Noumea na zwiedzanie Nowej Kaledonii. Koncentrujemy się na południowej części tej wielkiej wyspy. Podziwianie pięknej scenerii rezerwatu Błękitnej Rzeki. Wokół rozciąga się zieleń wzgórz pokrytych tropikalną dżunglą, a czysta rzeka zachęca do orzeźwiającej kąpieli. Smaczny lunch w formie barbeque nad rzeką. Powrót na nocleg.

Dzień 11

Czas wolny. Przejazd na lotnisko i wylot na Wyspy Samoa. Nocleg tranzytowy na Fidżi.

Dzień 12

Przejazd na lotnisko i lot na piękną wyspę Upolu w archipelagu Samoa, wyspiarskiego kraju ze stolicą w Apii. Samoa jest dla wielu najpiękniejszym archipelagiem na Pacyfiku. Na wyspach zachowano dawny tryb życia, społeczeństwo jest zorganizowane według tradycyjnej struktury, mieszkańcy w znacznej części żyją w owalnych, otwartych domach (fale) i ubierają się w kolorowe suknie (lavalava). Nocleg na wyspie Upolu.

Dzień 13

Wycieczka po wyspie Upolu. Postój w Apii, niewielkiej stolicy niewielkiego kraju. Wjazd do wnętrza wyspy i zwiedzanie ładnie usytuowanej świątyni bahaitów, jednej z najważniejszych na świecie dla tej religii. Dojazd do południowo - wschodnich rejonów wyspy z pięknymi widokami i idyllicznymi plażami. Plażowanie, a dla chętnych łatwy snorkeling przy brzegu. Zobaczymy też jeden z wodospadów i niesamowite oczko wodne w skalnej niszy z lazurową wodą. Po południu odwiedzimy prawdziwą samoańską wieś, gdzie zjemy typowy i smaczny posiłek składający się z lokalnych potraw, z pewnością nie zabraknie owocu drzewa chlebowego, podstawy diety tubylców. Spędzenie czasu w samoańskiej wsi daje okazję do poznania Polinezyjczyków i zaobserwowania ich stylu życia. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 14

Dla chętnych fakultatywna jednodniowa wycieczka lotnicza na Samoa Amerykańskie (dodatkowo płatna - szczegółowe informacje ok. 2 miesiące przed wyjazdem, dokładna cena zależy od liczby chętnych). Osoby nieuczestniczące w wycieczce dysponują czasem wolnym. Przelot na wyspę Tutuila. Dojazd do Parku Narodowego Amerykańskiego Samoa, z przepięknym wybrzeżem porośniętym lasem deszczowym. Park otwarto w 1997 roku i od tej pory odwiedza go tylko kilkuset turystów rocznie. Krótkie zwiedzanie malowniczo położonej stolicy Pago Pago, fantazyjnie pomalowanym typowym amerykańskim "school-busem". Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i powrót samolotem na Upolu. Nocleg w hotelu.

Dzień 15

Podróż do zachodniej części wyspy Upolu. Rejs lokalnym promem na wyspę Savaii, największą po Hawaii wyspę Polinezji. Na Savaii spotkamy się z dziewiczą przyrodą i z Samoańczykami, którzy zachowali swój tradycyjny styl życia. Nigdzie na Polinezji nie zachowały się tak wspaniale pradawne tradycje, jak na tej wyspie. Przejazd do wodospadów Olemoe, gdzie w miłym otoczeniu będzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli. Obiad w formie pikniku. Otaczają nas idylliczne krajobrazy - pokryte bujną zielenią wygasłe wulkaniczne góry schodzą wprost do oceanu. Widzimy też nadmorskie tzw. pseudogejzery oraz kościółek zalany kiedyś przez lawę. Nocleg na Savaii.

Dzień 16

Przejazd do portu i powrotna przeprawa promem na wyspę Upolu. Przejazd na lotnisko i lot na wyspy Tonga, do tysiącletniego królestwa, które jako jedyne na Pacyfiku nie zostało skolonizowane. To jedno z nielicznych miejsc na Pacyfiku, gdzie zachowały się doskonale zwyczaje polinezyjskie, a wiele osób wciąż nie ubiera się po europejsku. Namawiamy wszystkich uczestników (łącznie z mężczyznami), by wzorem Tongijczyków ubrać lokalne plecione spódnice. Nocleg w pensjonacie lub hotelu na Tonga.

Dzień 17

Objazd wyspy Tongatapu, skaliste wybrzeże gdzie możemy zaobserwować tzw. pseudogejzery, gdzie w wietrzne dni woda morska wystrzeliwuje na wysokość do trzydziestu metrów, widzimy też miejsca lądowań Jamesa Cooka i Abela Tasmana pierwszego Europejczyka, który dopłynął na Tonga w 1616 roku. Wizyta w lokalnym kościółku i dojazd do jedynego zabytku z dawnej epoki - mającej ponad osiemset lat kamiennej bramy Ha'amonga Maui. Na Tonga zobaczymy kościoły wielu wyznań i najbardziej kolorowe cmentarze na świecie. Ciekawostką ze świata zwierząt, którą często można zaobserwować na Tongatapu są świnie gustujące w… owocach morza i szukające przysmaków w płytkiej wodzie oceanicznej. Zwiedzanie Nuku'alofa, małej stolicy królestwa. Zza kutej bramy oglądamy pałac królewski. Nocleg na Tonga.

Dzień 18

Wylot na Fidżi, kolejny z odwiedzanych archipelagów zamieszkany przez ciemnoskórą ludność melanezyjską oraz Hindusów, którzy trafili tu podczas kolonizacji brytyjskiej. Fidżi nazywane jest "krajem bula", od słowa "bula" oznaczającego powitanie. Nocleg w hotelu w pobliżu Nadi w zachodniej części wyspy Viti Levu.

Dzień 19

Piękny rejs na tzw. Wyspę Toma Hanksa. Właśnie w tym rejonie kręcono słynny film "Cast away" o współczesnym Robinsonie. Wypoczynek i opalanie na pokładzie statku. Możliwość kąpieli, snorkelingu oraz znakomity lunch. Powrót do hotelu.

Dzień 20

Dzień do własnej dyspozycji. Wieczorem następuje pożegnanie Wysp Pacyfiku i długi powrót z przesiadkami do Polski.

Dzień 21

Dzień w podróży.

Dzień 22

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, min. 20 kg bagażu nadawanego, podatki i opłaty lotniskowe (oprócz ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych), wszelkie koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, wycieczki, śniadania w hotelach, 5 innych posiłków, noclegi - hotele, pensjonaty i bungalowy (pokoje 2-osobowe) 3* lub 4* (wg oceny biura), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, koszty pozwoleń i wszelkie koszty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia (organizuje na bieżąco pilot), napojów, zwyczajowych napiwków, ewentualnych indywidualnych opłat granicznych lub wylotowych, ewentualnej lotniczej wycieczki na Samoa Amerykańskie (szczegóły przed wyjazdem), dopłaty do pok. 1-os 1330 USD/os.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 15 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. W przypadku chęci skorzystania z opcji wycieczki lotniczej na Samoa Amerykańskie niezbędne jest posiadanie ważnej wizy do USA. Biuro nie pośredniczy w uzyskaniu wizy do USA. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Wyspy Południowego Pacyfiku według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

FIDŻI

Szlak

WYSPY POŁUDNIOWEGO PACYFIKU VANUATU WYSPY SALOMONA TONGA FIDŻI SAMOA opcja: KIRIBATI - 19 lub 23 dni

Główne atrakcje

Wyspa Tanna - wulkan Yasur i melanezyjskie wioski Samoa - esencja kultury polinezyjskiej Fidżi - kraina "bula" Tonga - ostatnie królestwo Polinezji Najpiękniejsze plaże i rafy koralowe Wyspy Salomona - egzotyka i echa II Wojny Światowej Kiribati - znikająca republika

O wycieczce

Wycieczka wymaga od nas bardzo długich podróży samolotami oraz licznych przelotów lokalnych między wyspami. Jeśli ktoś nie lubi latać, powinien poważnie zastanowić się nad udziałem w wyprawie. Po przylocie czeka nas poznawanie miejsc dalekich, czasem pięknych, czasem dziwnych, będziemy mieć wrażenie znalezienia się na końcu świata. Wybraliśmy najpiękniejsze wyspy Melanezji i Polinezji, na które już od lat wyjeżdżały nasze grupy. W oparciu o dostępne przeloty i duże doświadczenie stworzyliśmy bez wątpienia najlepszy program zwiedzania Południowego Pacyfiku. Łagodny klimat, idylliczne krajobrazy, białe plaże, koralowe atole, ludzie pozbawieni jakiejkolwiek agresji, egzotyka - to obraz południowych wysp, który nosimy od dzieciństwa i który oglądamy na własne oczy. Nie jest to wycieczka trudna, nie gonimy od zabytku do zabytku (których na wyspach prawie nie ma), mamy czas na dobrego drinka, atrakcje kulinarne i zaprzyjaźnienie się. Będąc na tropikalnych wyspach znajdziemy się też oczywiście na pięknych plażach i warto korzystać z możliwości kąpieli i nurkowania w ciepłych wodach Pacyfiku. Opcja odwiedzenia podczas tej wyprawy leżącego poza turystycznymi szlakami państwa Kiribati jest skierowana wyłącznie do osób, które mają świadomość, gdzie jadą… No i należy się pośpieszyć, istnieją prognozy, że Kiribati zniknie z powierzchni Ziemi już w roku 2050.

Dzień 1 - 2

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Długa podróż lotnicza z przesiadkami na Południowy Pacyfik. Możliwość noclegu tranzytowego (w cenie wycieczki).

Dzień 3

Przylot na wyspy Vanuatu, naszym zdaniem jeden z najciekawszych archipelagów Pacyfiku. Wyspy są bardzo atrakcyjne i pełne licznych ciekawostek przyrodniczych i kulturowych. Zwiedzanie Port Vila, stolicy Vanuatu, lokalny targ i główna ulica z najważniejszymi budynkami administracji państwowej, muzeum kultury wysp Vanuatu (jeśli jest czynne), wizyta w palarni kawy i degustacja jednej z najlepszych kaw w Oceanii. Port Vila jest też popularnym portem jachtowym i można spotkać tu żeglarzy z całego świata. Nocleg w Port Vila.

Dzień 4

Przelot na wyspę Tanna. Trafiamy na niesamowitą wyspę, jedną z najciekawszych wysp Pacyfiku. Wycieczka po wyspie. Trafimy do jednej z wiosek lokalnego plemienia, gdzie będzie można podziwiać ciekawe zwyczaje, tańce i fotografować tubylców. Ku radości turystów Melanezyjczycy chodzą tu niemal nago. Życie nie zmieniło się wiele od czasu odkrycia wyspy przez Jamesa Cooka. Mieszkańcy Tanny żyją bardzo biednie w domach zbudowanych z palmowych plecionek. W niektórych wioskach buduje się jeszcze domy na drzewach, które zobaczymy. Wyspiarze zachowali szereg tradycji, na szczęście tradycja ludożercza już zaginęła. Po południu podróż do wschodniej, malowniczej części wyspy, gdzie jest położony wulkan Yasur, niezwykła osobliwość przyrodnicza. Po drodze będziemy oglądać ogromne drzewa banianu, ponoć jeśli chodzi o masę, większe od amerykańskich sekwoi. Wjazd autami terenowymi na zbocza wulkanu Yasur i obserwowanie niezwykłych wybuchów gorącej, rozświetlonej lawy. Spektakl, przy którym bledną wszelkie pokazy sztucznych ogni. Wybuchom lawy towarzyszą wstrząsy, czujemy podmuchy gorącego powietrza i drżenie ziemi. Kolacja. Późno wieczorem powrót do bungalowów na nocleg.

Dzień 5

Przejazd na lotnisko i wylot do Honiary na wyspie Guadalcanal, stolicy wulkanicznego archipelagu rzadko odwiedzanych Wysp Salomona, liczącego ponad dziewięćset wysp. Wyspy Salomona należą do kultury melanezyjskiej, mieszkańcy o ciemnych twarzach są podobni do swych braci z wysp należących do Papui Nowej Gwinei. Przejazd do hotelu. Nocleg w okolicach miasta Honiara.

Dzień 6

Zwiedzanie Honiary i wycieczka po wyspie Guadalcanal - poznawanie kultury Wysp Salomona, wizyta w jednej z wiosek i obserwacja życia mieszkańców, pokaz wzniecania ognia i gotowania przy użyciu gorących kamieni. Poznawanie historii związanych z II Wojną Światową. To tutaj toczyły się najbardziej zażarte walki z Japończykami, dlatego na wyspach i w okolicznych wodach jest wiele wojennych wraków, niektóre z nich zobaczymy w małym muzeum na otwartym powietrzu. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7

Przejazd na lotnisko i lot na Fidżi, kolejny z odwiedzanych archipelagów zamieszkany przez ciemnoskórą ludność melanezyjską oraz Hindusów, którzy trafili tu podczas kolonizacji brytyjskiej. Przejazd do hotelu i nocleg w hotelu położonym blisko plaży w pobliżu Nadi w zachodniej części wyspy Viti Levu.

Dzień 8

Wypoczynek nad ciepłym morzem w "kraju bula", jak nazywane są wyspy od słowa "bula" oznaczającego powitanie. Dzień odpoczynku jest wskazany podczas tak długiej podróży, jednak dla chętnych proponujemy fakultatywną wycieczkę (poza ceną wyprawy) i zwiedzanie zachodniej części wyspy z górskim parkiem Koroyanitu. Jest to wspaniałą okazja do poznania wnętrza wyspy, zobaczenia fidżyjskich wsi i spotkań z mieszkańcami. Chętni znajdą tu wspaniałe możliwości górskich, stosunkowo łatwych trekkingów. Orientacyjny koszt wycieczki będzie podany przed wyjazdem. Nocleg w hotelu na Fidżi.

Dzień 9

Kolejny dzień pobytu na Fidżi i okazja do relaksu nad morzem. W tym dniu istnieje możliwość wycieczki na rafę koralową (snorkeling). Inną możliwością jest piękny rejs na jedną z wysp. Właśnie w tym rejonie kręcono słynny film "Cast away" o współczesnym Robinsonie. Orientacyjne koszty wycieczek będą podane przed wyjazdem. Osoby, które nie jadą na wycieczki mają czas na wypoczynek, relaks i kąpiele. Nocleg na Fidżi w hotelu przy plaży.

Dzień 10

Przejazd na lotnisko i lot z przesiadką na piękną wyspę Upolu w archipelagu Samoa, wyspiarskiego kraju ze stolicą w Apii. Samoa jest dla wielu najpiękniejszym archipelagiem na Pacyfiku. Na wyspach zachowano dawny tryb życia, społeczeństwo jest zorganizowane według tradycyjnej struktury, mieszkańcy w znacznej części żyją w owalnych, otwartych domach (fale) i ubierają się w kolorowe suknie (lavalava). Nocleg na wyspie Upolu.

Dzień 11

Wycieczka po wyspie Upolu. Postój w Apii, niewielkiej stolicy niewielkiego kraju. Wjazd do wnętrza wyspy i zwiedzanie ładnie usytuowanej świątyni bahaitów, jednej z najważniejszych na świecie dla tej religii. Dojazd do południowo - wschodnich rejonów wyspy z pięknymi widokami i idyllicznymi plażami. Dla chętnych łatwy snorkeling przy brzegu. Zobaczymy też jeden z wodospadów i niesamowite oczko wodne w skalnej niszy z lazurową wodą. Lunch w formie pikniku. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 12

Dla chętnych fakultatywna wycieczka lotnicza na Samoa Amerykańskie (dodatkowo płatna - szczegółowe informacje ok. 2 miesiące przed wyjazdem, dokładna cena zależy od liczby chętnych). Pozostałe osoby dysponują dodatkowym czasem wolnym na wyspie Upolu. Przelot na wyspę Tutuila. Dojazd do Parku Narodowego Amerykańskiego Samoa, z przepięknym wybrzeżem porośniętym lasem deszczowym. Park otwarto w 1997 roku i od tej pory odwiedza go tylko kilkuset turystów rocznie. Krótkie zwiedzanie malowniczo położonej stolicy Pago Pago, fantazyjnie pomalowanym typowym amerykańskim "school-busem". Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i powrót samolotem na Upolu. Nocleg w hotelu.

Dzień 13

Podróż do zachodniej części wyspy Upolu. Rejs lokalnym promem na wyspę Savaii, największą po Hawaii wyspę Polinezji. Na Savaii spotkamy się z dziewiczą przyrodą i z Samoańczykami, którzy zachowali swój tradycyjny styl życia. Nigdzie na Polinezji nie zachowały się tak wspaniale pradawne tradycje, jak na tej wyspie. Przejazd do wodospadów Olemoe, gdzie w idyllicznym otoczeniu będzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli. Obiad w formie pikniku. Otaczają nas idylliczne krajobrazy - pokryte bujną zielenią wygasłe wulkaniczne góry schodzą wprost do oceanu. Nocleg na Savaii.

Dzień 14

Przejazd do portu i powrotna przeprawa promem na wyspę Upolu. Po południu odwiedzimy prawdziwą samoańską wieś, gdzie zjemy typowy i smaczny posiłek składający się z lokalnych potraw, z pewnością nie zabraknie owocu drzewa chlebowego, podstawy diety tubylców. Spędzenie czasu w samoańskiej wsi daje okazję do poznania Polinezyjczyków i zaobserwowania ich stylu życia. Będziemy starali się zbliżyć do bardzo gościnnych, uśmiechniętych i zazwyczaj otyłych mieszkańców. Zobaczymy jak żyją, czym zajmują się na co dzień i przekonamy się, czy rzeczywiście żyją w raju. Nocleg na wyspie Upolu.

Dzień 15

Wylot na wyspy Tonga, do tysiącletniego królestwa, które jako jedyne na Pacyfiku nie zostało skolonizowane. To jedno z nielicznych miejsc na Pacyfiku, gdzie zachowały się doskonale zwyczaje polinezyjskie, a wiele osób wciąż nie ubiera się po europejsku. Namawiamy wszystkich uczestników (łącznie z mężczyznami), by wzorem Tongijczyków ubrać lokalne plecione spódnice. Nocleg w pensjonacie lub hotelu na Tonga.

Dzień 16

Objazd wyspy Tongatapu, skaliste wybrzeże gdzie możemy zaobserwować tzw. pseudogejzery, gdzie w wietrzne dni woda morska wystrzeliwuje na wysokość do trzydziestu metrów, widzimy też miejsca lądowań Jamesa Cooka i Abela Tasmana pierwszego Europejczyka, który dopłynął na Tonga w 1616 roku. Wizyta w lokalnym kościółku i dojazd do jedynego zabytku z dawnej epoki - mającej ponad osiemset lat kamiennej bramy Ha'amonga Maui. Na Tonga zobaczymy kościoły wielu wyznań i najbardziej kolorowe cmentarze na świecie. Ciekawostką ze świata zwierząt, którą często można zaobserwować na Tongatapu są świnie gustujące w… owocach morza i szukające przysmaków w płytkiej wodzie oceanicznej. Zwiedzanie Nuku'alofa, małej stolicy królestwa. Zza kutej bramy oglądamy pałac królewski. Kolacja. Nocleg na Tonga.

Dzień 17

Ostatnie chwile na szczęśliwych wyspach będzie niestety zakłócać myśl o bliskim powrocie. Przelot na Fidżi i nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 18

W tym dniu następuje pożegnanie Wysp Pacyfiku i długi powrót z przesiadkami do Polski. W drodze powrotnej możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 19

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

OPCJONANALNE PRZEDŁUŻENIE WYCIECZKI

WYSPY KIRIBATI

Dzień 18

Przejazd na lotnisko. Wylot na wyspę Tarawa należącą do Republiki Kiribati, jednego z najdziwniejszych państw świata. Na Kiribati składają się jedynie 33 wyspy i tylko część z nich jest zamieszkanych. Państwo zajmuje jedynie 800 km kwadratowych lądu, ale odległość między skrajnymi wyspami sięga niemal czterech tysięcy kilometrów. Przejazd do małej stolicy Bairiki z miniaturami siedzibami ministerstw i siedzibą prezydenta. Nocleg na Tarawie.

Dzień 19 - 20

Zwiedzanie wyspy Tarawa, stołecznej wyspy Kiribati leżącej w archipelagu Wysp Gilberta. Uwaga, opcja Kiribati jest przeznaczona wyłącznie dla osób zdających sobie sprawę z charakteru miejsca. Państwo niemal nie jest odwiedzane przez turystów, a usługi i hotele stoją na bardzo niskim poziomie. Często w hotelach brakuje nawet wody i prądu. Tarawa pozbawiona jest też szczególnych atrakcji turystycznych, ciekawy jest sam fakt przebywania w tym dziwnym i odległym kraju. Objeżdżamy wyspę, zwiedzamy miejsca związane z II Wojną Światową, miejsce hodowli małż. Po lagunie pływamy lokalną łodzią z miejscowym rybakiem. Dysponujemy czasem do spokojnego życia polinezyjskim rytmem wraz z łagodnymi tubylcami. Noclegi na Tarawie.

Dzień 21

Przelot na lotnisko i lot na Fidżi. Nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 22

Przejazd na lotnisko i długi powrót z przesiadkami do Polski. W drodze powrotnej możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 23

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

OPCJA

NA ŻYCZENIE MOŻLIWOŚĆ PRZEDŁUŻENIA WYCIECZKI O POBYT WYPOCZYNKOWY NA WYSPACH FIDŻI (ZAMIAST OPCJI KIRIBATI)

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 9 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, podatki i opłaty lotniskowe (oprócz ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych), wszelkie koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, wycieczki, śniadania w hotelach, pozostałe posiłki wymienione w programie (łącznie 5 posiłków), noclegi - hotele, pensjonaty i bungalowy 4* i 3* (pokoje 2-osobowe), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, koszty pozwoleń i wszelkie koszty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 950 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), opcji przedłużenia wycieczki o Kiribati 1319 USD, opcji przedłużenia wycieczki o wypoczynek na Fidżi (ceny w zależności od hotelu i rodzaju pokoju), ewentualnych kosztów wizy amerykańskiej, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia (organizuje na bieżąco pilot), napojów, zwyczajowych napiwków, ewentualnych indywidualnych opłat granicznych lub wylotowych (ok. 45 USD), ewentualnej lotniczej wycieczki na Samoa Amerykańskie i innych aktywności poza programem (szczegóły przed wyjazdem), dopłaty do pok. 1-os. 988 USD/os (poza opcją przedłużenia wycieczki).

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 14 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. W przypadku chęci skorzystania z opcji wycieczki lotniczej na Samoa Amerykańskie niezbędne jest posiadanie ważnej wizy do USA. Biuro nie pośredniczy w uzyskaniu wizy do USA. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.Opinie o wycieczce objazdowej Wyspy Południowego Pacyfiku

Wyspy Południowego Pacyfiku - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2-osobowy
dokwaterowanie w pokoju 2-os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Wyspy Południowego Pacyfiku? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00