cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda, Argentyna
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Antarktyda

Argentyna
Ocena wycieczki objazdowej Antarktyda:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Antarktyda w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Argentyny?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

ARGENTYNA

Szlak

ANTARKTYDA - 15 dni

Główne atrakcje

- dotarcie do Półwyspu Antarktycznego - liczne zejścia na właściwy ląd Antarktydy - lądowanie na Szetlandach Południowych - kolonie pingwinów i inne spotkania z fauną Antarktydy - zwiedzanie stacji antarktycznej - Ziemia Ognista (Ushuaia) - boskie Buenos Aires

O wycieczce

Rejs antarktyczny to jedno z najniezwyklejszych przeżyć podróżniczych, a także okazja do postawienia stopy na siódmym kontynencie. Podczas rejsu są organizowane zejścia na ląd przy pomocy specjalnie przystosowanych pontonów - zodiaków. Na Antarktydzie znajdziemy się w bajkowej scenerii skalno - lodowej, pośród tysięcy pingwinów i wielu morskich ssaków. Przeprawa przez Cieśninę Dreake'a powoduje, że dotarcie na Antarktydę staje się prawdziwą morską przygodą. Po wpłynięciu na antarktyczne wody morze jest zupełnie spokojne, poruszamy się między wyspami, fiordami i górami lodowymi. Statek oferuje wygodne kabiny, świetną restaurację, miejsca relaksu i gabinet lekarski. Rejs to okazja do odwiedzenia po drodze Buenos Aires i południowych krańców Ameryki. Na Antarktydę trafiło już wiele naszych grup i potrafimy udzielić osobom podróżującym z nami wielu cennych rad.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z polskim opiekunem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Buenos Aires.

Dzień 2

Przylot do Buenos Aires. Chwila relaksu przy kawie i spacer po okolicy. Zakwaterowanie w pokoju i odpoczynek. Po południu zwiedzanie pięknego Buenos Aires - spacer po centrum z ulicą Florida pełną sklepów i barów. Oglądamy też piękne gmachy w okolicy Placu Majowego świadczące o dawnej świetności miasta. Znajduje się tu m.in. Casa Rosada - siedziba prezydentów Argentyny. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 3

Kilkugodzinny objazd Buenos Aires. Zwiedzamy La Boca, niegdyś zapyziałą dzielnicę portową, a dzisiaj modne miejsce artystów, pełne kolorytu, życia i muzyki. Zaglądamy też na niezwykły cmentarz Recoletta. Po południu nieco czasu wolnego. Wieczorem wyjście na pokaz tańca i muzyki tango połączony z kolacją i degustacją wina (poza ceną wycieczki, szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 4

Wylot do Ushuaia. Czas na poznanie tego najdalej wysuniętego na południe miasta świata. Miasto określa się końcem świata (el fin del Mundo), choć stanowi właściwie początek naszej antarktycznej wyprawy. Czas wolny i ostatnie zakupy przed antarktycznym rejsem. Zaokrętowanie na statek i początek rejsu, obieramy kurs na południe. Droga wiedzie początkowo przez spokojne wody Kanału Beagle. Prowadzone są zajęcia i ćwiczenia związane z bezpieczeństwem uczestników wyprawy. Przygotowujemy się na spotkanie z siódmym kontynentem. Pierwsza noc na statku.

Dzień 5 - 6

Rejs przez wody Cieśniny Drake'a, które od wieków były wyzwaniem dla żeglarzy. Cieśnina oddzielająca wyspy antarktyczne od Ameryki Południowej ma szerokość około dziewięciuset kilometrów. Na prawej burcie zostaje za nami Przylądek Horn. Osoby, które dobrze znoszą morskie podróże z pewnością będą korzystać ze świetnego jedzenia i dobrze zaopatrzonego baru. Z pokładu można obserwować albatrosy i inne ptaki, a także dostrzec wieloryby. Wiele osób bierze udział w zajęciach organizowanych przez załogę, która prowadzi ciekawe wykłady i prezentuje filmy. W końcu przekraczamy tzw. Linię Konwergencji i wpływamy na wody antarktyczne. Pojawiają się oznaki zbliżającego się lądu i pierwsze góry lodowe. Wielkim wydarzeniem jest dostrzeżenie przez kogoś nas lądU.

Dzień 7 - 8 - 9 - 10

Wyprawa dociera do jednej z wysp antarktycznych Szetlandów Południowych, być może będzie to Deception Island. Tu znajduje się największy aktywny wulkan w regionie. W zatoce utworzonej w wygasłym kraterze znajdują się zabudowania dawnych baz wielorybniczych. Po nieobecności spowodowanej polowaniami na wyspę powróciły już foki. Korzystając z faktu, że woda w zatoce jest o dwa stopni wyższa, niektórzy decydują się w tym miejscu na morską kąpiel! O bezpieczeństwo kąpiących dbają liderzy ekspedycji. Wody otaczających Antarktydę, między wyspami, są zwykle bardzo spokojne i dolegliwości związane z chorobą morską już nie występują. Ewentualne złe samopoczucie mija błyskawicznie. Wyprawa dociera na Półwysep Antarktyczny i następuje największe wydarzenie na wyprawie - postawienie stopy na siódmym kontynencie. Zejścia na ląd odbywają się zodiakami - specjalnymi pontonami motorowymi. Przewidziane są dziennie dwa zejścia na ląd lub rejsy zodiakiem. Zejście może być jednak zawsze odwołane przez kapitana w wyniku złych warunków pogodowych lub lodowych. Statek zwykle płynie dość daleko na południe w rejon Półwyspu Arctowskiego (tutaj dotarł nasz polarnik na statku "Belgica"), kanałów Neumayer, Lemaire i jeśli warunki lodowe pozwolą, jeszcze dalej. Na lądzie obserwujemy kolonie pingwinów, dosłownie wchodząc między te ciekawskie i fotogeniczne ptaki. Tropimy pontonami lamparty morskie i inne fokowate, szukamy też wielorybów. Mamy też okazję zwiedzić jedną lub kilka baz naukowych i poznać jak mieszkają polarnicy. Czas spędzony na Antarktydzie nie da się z niczym porównać, pozostawi piękne wspomnienie do końca życia.

Dzień 11 - 12

Rejs powrotny do Argentyny przez Cieśninę Drake'a i Kanał Beagle'a. Załoga ekspedycji w drodze powrotnej również organizuje zajęcia, dochodzi do podsumowania wyprawy oraz pożegnalnej kolacji. Dni na morzu zbliżają i niełatwo będzie pożegnać nowych przyjaciół.

Dzień 13

Do południa przybycie do Ushuaia i opuszczenie statku. Ciesząc się z faktu posiadania stałego gruntu pod nogami, mamy nieco wolnego czasu w Ushuaia. Wylot do Buenos Aires. Nocleg w hotelu.

Dzień 14

Wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Warunki płatności

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 50% ceny wycieczki płatne do 180 dni przed wyjazdem III rata - do 100% ceny wycieczki płatne do 120 dni przed wyjazdem Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI

2% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., koszty rejsu antarktycznego, pełne wyżywienie podczas rejsu (3x dziennie), wybór napojów bezalkoholowych, noclegi w kabinie na statku, zejścia na ląd zodiakami (pontonami z silnikiem), wycieczki, zajęcia na statku, grupa wykwalifikowanych przewodników, wszelkie zezwolenia i koszty administracyjne, przejazdy między lotniskami i hotelami, wszelkie inne koszty transportu, bilety wstępu, noclegi w pokojach 2-osobowych w Buenos Aires - hotele 4*,śniadania w hotelach, rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku, Informator Przedwyjazdowy w jęz. polskim, polski opiekun na lądzie i podczas rejsu.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków na statku, pozostałych posiłków, napojów zamawianych w barze na statku (w tym napojów alkoholowych), na życzenie dopłaty do pokojów lub kabin 1-osobowych (cena na zapytanie).

Uwagi

Do osób podróżujących samodzielnie do kabiny i pokoju zostaje dokwaterowana osoba tej samej płci. Nie ma obowiązku wykupywania kabin i pokoi jednoosobowych. Informator Przedwyjazdowy wraz ze szczegółowym spisem rzeczy do zabrania każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Dokładna trasa rejsu leży wyłącznie w gestii kapitana i zależy od warunków lodowych i pogodowych. Zgodę na lądowanie w poszczególnych miejscach na Antarktydzie wydaje wyłącznie kapitan w porozumieniu z szefem ekspedycji. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Antarktyda według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

ARGENTYNA

Szlak

ANTARKTYDA - 15 dni

Główne atrakcje

- dotarcie do Półwyspu Antarktycznego - liczne zejścia na właściwy ląd Antarktydy - lądowanie na Szetlandach Południowych - kolonie pingwinów i inne spotkania z fauną Antarktydy - zwiedzanie stacji antarktycznej - Ziemia Ognista (Ushuaia) - boskie Buenos Aires

O wycieczce

Rejs antarktyczny to jedno z najniezwyklejszych przeżyć podróżniczych, a także okazja do postawienia stopy na siódmym kontynencie. Podczas rejsu są organizowane zejścia na ląd przy pomocy specjalnie przystosowanych pontonów - zodiaków. Na Antarktydzie znajdziemy się w bajkowej scenerii skalno - lodowej, pośród tysięcy pingwinów i wielu morskich ssaków. Przeprawa przez Cieśninę Dreake'a powoduje, że dotarcie na Antarktydę staje się prawdziwą morską przygodą. Po wpłynięciu na antarktyczne wody morze jest zupełnie spokojne, poruszamy się między wyspami, fiordami i górami lodowymi. Statek oferuje wygodne kabiny, świetną restaurację, miejsca relaksu i gabinet lekarski. Rejs to okazja do odwiedzenia po drodze Buenos Aires i południowych krańców Ameryki. Na Antarktydę trafiło już wiele naszych grup i potrafimy udzielić osobom podróżującym z nami wielu cennych rad.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z polskim opiekunem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Buenos Aires.

Dzień 2

Przylot do Buenos Aires. Chwila relaksu przy kawie i spacer po okolicy. Zakwaterowanie w pokoju i odpoczynek. Po południu zwiedzanie pięknego Buenos Aires - dzielnica La Boca, San Telmo i okolice Placu Republiki. Wieczorem możliwość wyjścia na pokaz tańca i muzyki tango połączony z kolacją i degustacją wina (poza ceną wycieczki, szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 3

Wylot do Ushuaia. Czas na poznanie tego najdalej wysuniętego na południe miasta świata. Miasto określa się końcem świata (el fin del Mundo), choć stanowi właściwie początek naszej antarktycznej wyprawy. Zwiedzanie Muzeum Końca Świata i spacer po okolicy. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 4

Czas na ostatnie zakupy przed antarktycznym rejsem. Po południu zaokrętowanie na statek i początek rejsu, obieramy kurs na południe. Droga wiedzie początkowo przez spokojne wody kanału Beagle. Prowadzone są zajęcia i ćwiczenia związane z bezpieczeństwem uczestników wyprawy. Przygotowujemy się na spotkanie z siódmym kontynentem. Pierwsza noc na statku.

Dzień 5 - 6

Rejs przez wody Cieśniny Drake'a, które od wieków były wyzwaniem dla żeglarzy. Cieśnina oddzielająca wyspy antarktyczne od Ameryki Południowej ma szerokość około dziewięciuset kilometrów. Na prawej burcie zostaje za nami Przylądek Horn. Osoby, które dobrze znoszą morskie podróże z pewnością będą korzystać ze świetnego jedzenia i dobrze zaopatrzonego baru. Z pokładu można obserwować albatrosy i inne ptaki, a także dostrzec wieloryby. Wiele osób bierze udział w zajęciach organizowanych przez załogę, która prowadzi ciekawe wykłady i prezentuje filmy. W końcu przekraczamy tzw. Linię Konwergencji i wpływamy na wody antarktyczne. Pojawiają się oznaki zbliżającego się lądu i pierwsze góry lodowe. Wielkim wydarzeniem jest dostrzeżenie przez kogoś nas lądU.

Dzień 7 - 8 - 9 - 10

Wyprawa dociera do jednej z wysp antarktycznych Szetlandów Południowych, być może będzie to Deception Island. Tu znajduje się największy aktywny wulkan w regionie. W zatoce utworzonej w wygasłym kraterze znajdują się zabudowania dawnych baz wielorybniczych. Po nieobecności spowodowanej polowaniami na wyspę powróciły już foki. Korzystając z faktu, że woda w zatoce jest o dwa stopni wyższa, niektórzy decydują się w tym miejscu na morską kąpiel! O bezpieczeństwo kąpiących dbają liderzy ekspedycji. Wody otaczających Antarktydę, między wyspami, są zwykle bardzo spokojne i dolegliwości związane z chorobą morską już nie występują. Ewentualne złe samopoczucie mija błyskawicznie. Wyprawa dociera na Półwysep Antarktyczny i następuje największe wydarzenie na wyprawie - postawienie stopy na siódmym kontynencie. Zejścia na ląd odbywają się zodiakami - specjalnymi pontonami motorowymi. Przewidziane są dziennie dwa zejścia na ląd lub rejsy zodiakiem. Zejście może być jednak zawsze odwołane przez kapitana w wyniku złych warunków pogodowych lub lodowych. Statek zwykle płynie dość daleko na południe w rejon Półwyspu Arctowskiego (tutaj dotarł nasz polarnik na statku "Belgica"), kanałów Neumayer, Lemaire i jeśli warunki lodowe pozwolą, jeszcze dalej. Na lądzie obserwujemy kolonie pingwinów, dosłownie wchodząc między te ciekawskie i fotogeniczne ptaki. Tropimy pontonami lamparty morskie i inne fokowate, szukamy też wielorybów. Mamy też okazję zwiedzić jedną lub kilka baz naukowych i poznać jak mieszkają polarnicy. Czas spędzony na Antarktydzie nie da się z niczym porównać, pozostawi piękne wspomnienie do końca życia.

Dzień 11 - 12

Rejs powrotny do Argentyny przez Cieśninę Drake'a i Kanał Beagle'a. Załoga ekspedycji w drodze powrotnej również organizuje zajęcia, dochodzi do podsumowania wyprawy oraz pożegnalnej kolacji. Dni na morzu zbliżają i niełatwo będzie pożegnać nowych przyjaciół.

Dzień 13

Do południa przybycie do Ushuaia i opuszczenie statku. Ciesząc się z faktu posiadania stałego gruntu pod nogami, mamy nieco wolnego czasu w Ushuaia. Wylot do Buenos Aires. Nocleg w hotelu.

Dzień 14

Wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Termin

26.02 - 12.03.2018

Warunki płatności

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 50% ceny wycieczki płatne do 180 dni przed wyjazdem III rata - do 100% ceny wycieczki płatne do 120 dni przed wyjazdem Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI

2% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., koszty rejsu antarktycznego, pełne wyżywienie podczas rejsu (3x dziennie), wybór napojów bezalkoholowych, noclegi w kabinie na statku, zejścia na ląd zodiakami (pontonami z silnikiem), wycieczki, zajęcia na statku, grupa wykwalifikowanych przewodników, wszelkie zezwolenia i koszty administracyjne, przejazdy między lotniskami i hotelami, wszelkie inne koszty transportu, bilety wstępu, noclegi w pokojach 2-osobowych w Buenos Aires - hotele 4*,śniadania w hotelach, rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku, Informator Przedwyjazdowy w jęz. polskim, polski opiekun na lądzie i podczas rejsu.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków na statku, pozostałych posiłków, napojów zamawianych w barze na statku (w tym napojów alkoholowych i wina do posiłków), na życzenie dopłaty do pokojów lub kabin 1-osobowych (cena na zapytanie).

Uwagi

Do osób podróżujących samodzielnie do kabiny i pokoju zostaje dokwaterowana osoba tej samej płci. Nie ma obowiązku wykupywania kabin i pokoi jednoosobowych. Informator Przedwyjazdowy wraz ze szczegółowym spisem rzeczy do zabrania każdy uczestnik otrzymuje ok. sześć tygodni przed wyjazdem. Dokładna trasa rejsu leży wyłącznie w gestii kapitana i zależy od warunków lodowych i pogodowych. Zgodę na lądowanie w poszczególnych miejscach na Antarktydzie wydaje wyłącznie kapitan w porozumieniu z szefem ekspedycji. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.