cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Nowa Zelandia, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia
 • Wycieczka objazdowa Nowa Zelandia, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia
 • Wycieczka objazdowa Nowa Zelandia, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia
 • Wycieczka objazdowa Nowa Zelandia, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia
 • Wycieczka objazdowa Nowa Zelandia, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia
 • Wycieczka objazdowa Nowa Zelandia, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia
 • Wycieczka objazdowa Nowa Zelandia, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia
 • Wycieczka objazdowa Nowa Zelandia, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia
1 / 8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
13.11 - 03.12
już od 21311 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
13.11 - 03.12
już od 21311 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Nowa Zelandia, Polinezja Francuska

Nowa Zelandia
Ocena wycieczki objazdowej Nowa Zelandia, Polinezja Francuska:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 13 listopada 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 13 listopada 2019

Wycieczka objazdowa Nowa Zelandia, Polinezja Francuska w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Nowej Zelandii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

Nowa Zelandia

Szlak

NOWA ZELANDIA POLINEZJA FRANCUSKA - 21 dni

Główne atrakcje

Wyspa Południowa (Mt.Cook, Queenstown, fiordy) Wyspa Północna (Auckland, geotermalne zjawiska Rotorua) Moorea i Bora Bora - piękno w czystej postaci Święta Raiatea - ślady polinezyjskiej kultury Tahiti - utracony raj żeglarzy

O wycieczce

Wycieczka jest propozycją ujrzenia najdalej położonych od Polski obszarów świata. Najpierw zwiedzamy piękną pod względem przyrodniczym Nową Zelandię. Będziemy w najciekawszych miejscach obu największych wysp tego kraju. Ze stosunkowo chłodnej Nowej Zelandii przenosimy się w tropik Polinezji Francuskiej. Odwiedzamy tam cztery najciekawsze wyspy. Polinezja Francuska to nie tylko idylliczne krajobrazy i bajecznie ciepłe laguny. Poznamy wiele zagadnień dotyczących kultury Polinezji. Jak można domyślić się, loty na antypody będą bardzo długie, a pory dnia i nocy na miejscu zupełnie odwrócone. Po okresie adaptacji, szybko złapiemy rytm, a na miejscu program nie jest już zbyt męczący. Na Polinezji przewidujemy nieco czasu na relaks, kąpiele i naśladowanie pogodnego i nieśpiesznego życia wyspiarzy. Na wszystkie wyspy jeździmy już od wielu lat, zdążyliśmy je pokochać i poznać, a naszym doświadczeniem chętnie podzielimy się z Państwem.

Dzień 1 - 2

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadkami do Nowej Zelandii.

Dzień 3

Przylot do Christchurch, największego miasta pięknej i słabo zaludnionej Południowej Wyspy Nowej Zelandii. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Opuszczamy zamieszkane tereny i wjeżdżamy w górskie okolice. Ruszamy jedną z najpiękniejszych dróg Nowej Zelandii w kierunku przełęczy Arthur's Pass. Przecinamy Wyspę Południową przejeżdżając przez obszary objęte parkiem narodowym. Dojazd na wybrzeże Morza Tasmana i postój w miasteczku Greymouth. Po dalszej podróży otwiera się widok na Mt. Cook, najwyższy szczyt Alp Nowozelandzkich i całego kraju. Obszar ten jest objęty Parkiem Narodowym Mt. Cook wpisanym na listę UNESCO. Nocleg po drodze. [dystans drogowy dnia ok. 340 km].

Dzień 5

Dojazd pod lodowiec Franza Josefa. Spacer do punktu widokowego na czoło lodowca w pięknej scenerii przyniesie nam świetne samopoczucie. Lodowiec Franza Josefa i pobliski Fox spływają bardzo nisko między lasy. Następnie podróż przebiega przez kolejny park narodowy, Mount Aspiring National Park, gdzie przystajemy w punktach widokowych. Wieczorem przyjazd do Queenstown, turystycznej stolicy Wyspy Południowej. Nocleg w hotelu. [dystans drogowy dnia ok. 410 km]

Dzień 6

Pobyt w Queenstown, urokliwym miasteczku nad jeziorem Wakatipu. Jest to też nowozelandzkie centrum sportów ekstremalnych. Jedziemy na wycieczkę do miasteczka Arrowtown. Zbudowali je poszukiwacze złota i jeszcze dzisiaj przypomina ono bardziej dekorację filmową do westernu, niż współczesną miejscowość. Znajdziemy się też nad kanionem obok mostu Kawarau, kolebki ekstremalnego sportu "bungee jumping". Ci, którzy pragną mocnych przeżyć mogą osobiście spróbować bungee i skoczyć z tego kultowego już miejsca. Niemal w każdej naszej grupie od wielu lat zawsze znalazł się śmiałek, który zdecydował się na skok i ratował honor grupy. Liczymy, że tradycja będzie utrzymana. Po południu mamy czas w położonym nad jeziorem centrum miasteczka. Nocleg w Queenstown. [dystans drogowy dnia ok. 60 km]

Dzień 7

Rano wyjazd jeszcze dalej na południe w kierunku nowozelandzkich fiordów. Droga wiedzie przez coraz piękniejsze i dziksze tereny Wyspy Południowej. Naszym celem jest Milford Sound, najsłynniejszy nowozelandzki fiord. Przejazd z postojami przez niesamowite, endemiczne lasy aż do Parku Narodowego Fiordland. Droga śmiałymi serpentynami przebiega przez wysokie góry. Tunelem przedostajemy się na zachodnie wybrzeże, które jest niemal pozbawione jakiejkolwiek ludzkiej działalności. Atrakcją tego dnia jest rejs małym statkiem po Milford Sound między górami o "tolkienowskich" kształtach. Statek podpływa pod wodospady, z jego pokładu można czasem dostrzec ciekawe ptaki i foki. Podróż powrotna i nocleg po drodze w niewielkiej miejscowości położonej nad jeziorem. [dystans drogowy dnia ok. 400 km]

Dzień 8

Rano zajmujemy miejsce w naszym busie i przez góry dostajemy się nad oceaniczne wybrzeże do leżącego nad Pacyfikiem miasteczka Dunedin. W XIX w było to największe miasto Nowej Zelandii, co widać w postaci pięknych gmachów pochodzących z tamtej epoki. Szczególnie wyróżnia się zabytkowy budynek dworca i ratusz. Miasto zasiedlili głównie przybysze ze Szkocji. Po południu przelot na wyspę północną do Auckland, a stamtąd podróż do Rotorua. Dojazd późno wieczorem i odpoczynek po tym długim dniu w hotelu. [dystans drogowy dnia ok. 495 km].

Dzień 9

Zwiedzanie Rotorua i okolic. Znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc i zjawisk, w samym mieście w powietrzu wciąż unosi się diabelski zapach siarkowodoru. Zwiedzamy rezerwat ,,geotermalny'' Te Puio z gejzerem Pohutu i innymi ciekawymi zjawiskami. Poczekamy cierpliwie na wybuch najsłynniejszego gejzeru. Zobaczymy tu też ptaszki kiwi, które utrzymuje się w "kiwarium", gdzie dzień zamieniony jest na noc, aby ptaki były aktywne. Następnie zwiedzamy okolice Rotorua z jeziorami i lasami drzewiastych paproci, niczym z czasów dinozaurów. Wybieramy jedno z miejsc, gdzie wszystko kipi, bulgocze, paruje, a ziemia mieni się różnymi kolorami. Widać tutaj, że nasza planeta we wnętrzu wciąż jest bardzo gorąca. Wieczorem spacer po centrum Rotorua z kolonialnymi budynkami dawnego uzdrowiska. Wioska, w której mieszkają Maorysi z pięknie ozdobionym domem zebrań i kościołem z elementami maoryskiego zdobnictwa. Wieczorem dla chętnych, (po wcześniejszym zamówieniu, dodatkowo płatne wg aktualnych cen ok. 120 NZD), możliwość obejrzenia spektaklu Maorysów występujących w tradycyjnych strojach w rodzaju skansenu. Spektakl połączony jest z kolacją. Nocleg w Rotorua. [dystans drogowy dnia ok. 50 km].

Dzień 10

Wyjazd do Auckland. Po drodze udamy się na zwiedzanie jaskiń Waitomo. Sklepienia jaskiń pokryte są świecącymi larwami, co do złudzenia przypomina rozgwieżdżone niebo. Tę atrakcję ogląda się spacerując i pływając łódkami (jeśli pozwala na to stan wody). Dojazd do Auckland, największego miasta Nowej Zelandii. Będziemy mieć okazję do wjazdu na Sky Tower, najwyższą budowlę półkuli południowej (wstęp na wieżę poza ceną wycieczki) i zobaczenie przepięknego widoku Auckland z góry. Nocleg w hotelu. [dystans drogowy dnia ok. 290 km]

Dzień 11

Zwiedzanie Auckland, pięknie położonego miasta żeglarzy. Wizyta w znakomitym Auckland Museum, gdzie ukazany jest udział Polaków w walce o Monte Cassino. Zgromadzono tu też wiele cennych eksponatów z wysp Pacyfiku. Udajemy się na Queen Street i dochodzimy do portu jachtowego. Dla Nowozelandczyków żeglarstwo to prawdziwa pasja i sport narodowy. W porcie oglądamy najsłynniejsze jednostki. Krótki rejs do historycznej dzielnicy Devenport. Z wody znakomita okazja do fotografowania wieżowców i łączącego brzegi zatoki Harbour Bridge. Spacer po Devenport, zachowały się tu znakomicie stare, XIX wieczne budynki. W pobliżu widzimy wygasłe, niewielkie wulkany. Nocleg w Auckland.

Dzień 12

Czas wolny. Przejazd na lotnisko i wylot na Polinezję Francuską. Lecimy przez bezmiar Pacyfiku w kierunku tropikalnych, pięknych wysp, które od czasów pierwszych odkrywców uchodziły za synonim raju. Po drodze przekraczamy linię zmiany daty i w ciągu chwili zmienia nam się dzień tygodnia przylatujemy dnia poprzedniego wieczorem. Przylot na Tahiti w archipelagu Wysp Towarzystwa. Nocleg w hotelu w Papeete.

DZIEŃ 13

Kilkugodzinna wycieczka samochodami terenowymi w głąb wyspy, którą zachwyciło się tylu artystów i podróżników. Podziwianie egzotycznej, bujnej przyrody i niezwykłych krajobrazów Tahiti. Piknik i kąpiel w jeziorku przy wodospadzie. W tym dniu zaczynają się spełniać nasze sny o Polinezji. Nie dziwimy się buntownikom ze statku "Bounty", sami też nabieramy ochoty, by na zawsze pozostać na wyspach Południowego Pacyfiku. Możliwość kolacji w "roulottes", stosunkowo tanich i smacznych restauracjach "na kółkach". Nocleg w hotelu w Papeete.

Dzień 14

Wcześnie rano okazja do wizyty na najsłynniejszym targu w Papeete, na który zjeżdżają się Polinezyjczycy z całej Tahiti i innych Wysp Towarzystwa. Przejazd na lotnisko i przelot na świętą i najważniejszą dla kultury Polinezji wyspę Raiatea. Dla chętnych fakultatywna wycieczka po Raiatea (dodatkowo płatne ok. 60 EUR); wpłynięcie w głąb wyspy świętą rzeką wszystkich ludów polinezyjskich (jedyną żeglowną rzeką Wysp Towarzystwa), z której m.in. przed wiekami wypłynęli żeglarze, aby zasiedlić Hawaje, wizyta na najważniejszym królewskim maarae Taputapuatea. Raiatea nie posiada plaż, ale rafa koralowa podchodzi do samego brzegu, łatwo więc można podziwiać życie morskie. Nocleg w hotelu na Raiatea.

Dzień 15

Dla chętnych fakultatywna wycieczka morska (cena ok. 70 EUR) na słynącą z upraw, zieloną wyspę Tahaa połączoną z Raiatea wspólną laguną lub leniuchowanie i rozkoszowanie się pięknem przyrody. Możliwe jest też zorganizowanie nurkowania z butlą i poznawania w ten sposób podmorskich uroków, bogatej w faunę i florę laguny. Nocleg w hotelu na Raiatea.

Dzień 16

Rano przelot na rozsławioną przez Amerykanów i posiadającą niezwykły kształt serca wyspę Bora Bora. Wyspa uchodzi za ideał piękna, choć naszym skromnym zdaniem są inne, jeszcze piękniejsze. Plażowanie i relaks oraz wizyta na farmie pereł. Nocleg na Bora Bora.

Dzień 17

Wypoczynek na Bora Bora, a dla chętnych (dodatkowo płatna - ok. 75 EUR) morska wycieczka po lagunie połączona z podziwianiem pięknej rafy koralowej i karmieniem płaszczek i rekinów, na szczęście tych niegroźnych. Nocleg na Bora Bora.

Dzień 18

Przelot na uroczą wyspę Moorea. Wnętrze wyspy tworzą pokryte zieloną dżunglą góry o niezwykłych kształtach schodzące wprost do turkusowego morza, nie brakuje tu też miejsc związanych z kulturą polinezyjską. Czas na samodzielne spacery lub dla chętnych wycieczka (dodatkowo płatna - ok. 40 EUR) na najsłynniejszy punkt widokowy na wyspie, podziwianie niezwykłej panoramy i zwiedzanie miejsc dawnego kultu. Wypoczynek, plażowanie i nocleg na Moorea.

Dzień 19

Przejazd do portu i rejs promem na pobliską wyspę Tahiti. Pożegnanie z Polinezją Francuską, wylot w drogę powrotną do Polski.

Dzień 20

Nocleg tranzytowy.

Dzień 20-21

Kontynuowanie podróży i przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe (oprócz ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych), minimum 20 kg bagażu nadawanego/os., wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, noclegi w hotelach, motelach i bungalowach 3* lub 4* - pokoje 2 -osobowe), śniadania w hotelach na Nowej Zelandii, opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NWW, bagaż, opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 900 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych,, pozostałego wyżywienia, napojów do posiłków wymienionych w programie, zwyczajowych napiwków, aktywności dodatkowo płatnych (wyszczególnionych w programie), dopłaty do pok. 1-os - 1490 USD/os.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 16. Wymagany paszport ważny min, 9 miesięcy (nie jest planowany lot przez USA i wiza nie jest potrzebna). Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Kolejności zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

dostępne na naszej stronie www


Opis hotelu Nowa Zelandia, Polinezja Francuska według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

Nowa Zelandia

Szlak

NOWA ZELANDIA POLINEZJA FRANCUSKA - 21 dni

Główne atrakcje

Wyspa Południowa (Mt.Cook, Queenstown, fiordy) Wyspa Północna (Auckland, geotermalne zjawiska Rotorua) Moorea i Bora Bora - piękno w czystej postaci Święta Raiatea - ślady polinezyjskiej kultury Tahiti - utracony raj żeglarzy

O wycieczce

Wycieczka jest propozycją ujrzenia najdalej położonych od Polski obszarów świata. Najpierw zwiedzamy piękną pod względem przyrodniczym Nową Zelandię. Będziemy w najciekawszych miejscach obu największych wysp tego kraju. Ze stosunkowo chłodnej Nowej Zelandii przenosimy się w tropik Polinezji Francuskiej. Odwiedzamy tam cztery najciekawsze wyspy. Polinezja Francuska to nie tylko idylliczne krajobrazy i bajecznie ciepłe laguny. Poznamy wiele zagadnień dotyczących kultury Polinezji. Jak można domyślić się, loty na antypody będą bardzo długie, a pory dnia i nocy na miejscu zupełnie odwrócone. Po okresie adaptacji, szybko złapiemy rytm, a na miejscu program nie jest już zbyt męczący. Na Polinezji przewidujemy nieco czasu na relaks, kąpiele i naśladowanie pogodnego i nieśpiesznego życia wyspiarzy. Na wszystkie wyspy jeździmy już od wielu lat, zdążyliśmy je pokochać i poznać, a naszym doświadczeniem chętnie podzielimy się z Państwem.

Dzień 1 - 2

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadkami do Nowej Zelandii.

Dzień 3

Przylot do Christchurch, największego miasta pięknej i słabo zaludnionej Południowej Wyspy Nowej Zelandii. Odpoczynek po bardzo bardzo długim locie. Spacer po centrum miasta, które przypomina nieco miasta w Anglii lub Szkocji. Nocleg w hotelu w Christchurch.

Dzień 4

Opuszczamy zamieszkane tereny i wjeżdżamy w górskie okolice. Postój nad jeziorem Tekapo przy kościółku Dobrego Pasterza. Obok zobaczymy pomnik psa pasterskiego. Dojazd do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Mt. Cook. Krótka piesza wycieczka w parku narodowym. Łatwa ścieżka wyprowadzi nas do punktu widokowego nad lodowcem, skąd przy ładnej pogodzie doskonale widać Mt. Cook, najwyższy szczyt Alp Nowozelandzkich i całego kraju. Późno wieczorem przyjazd do Queenstown, turystycznej stolicy Wyspy Południowej. Nocleg w hotelu. [dystans drogowy dnia ok. 590 km]

Dzień 5

Pobyt w Queenstown, urokliwym miasteczku nad jeziorem Wakatipu. Jest to też nowozelandzkie centrum sportów ekstremalnych. Jedziemy na wycieczkę do miasteczka Arrowtown. Zbudowali je poszukiwacze złota i jeszcze dzisiaj przypomina ono bardziej dekorację filmową do westernu, niż współczesną miejscowość. Znajdziemy się też nad kanionem obok mostu Kawarau, kolebki ekstremalnego sportu "bungee jumping". Ci, którzy pragną mocnych przeżyć mogą osobiście spróbować bungee i skoczyć z tego kultowego już miejsca. Niemal w każdej naszej grupie od wielu lat zawsze znalazł się śmiałek, który zdecydował się na skok i ratował honor grupy. Liczymy, że tradycja będzie utrzymana. Po południu mamy czas w położonym nad jeziorem centrum miasteczka. Nocleg w Queenstown. [dystans drogowy dnia ok. 60 km]

Dzień 6

Rano wyjazd jeszcze dalej na południe w kierunku nowozelandzkich fiordów. Droga wiedzie przez coraz piękniejsze i dziksze tereny Wyspy Południowej. Naszym celem jest Milford Sound, najsłynniejszy nowozelandzki fiord. Przejazd z postojami przez niesamowite, endemiczne lasy aż do Parku Narodowego Fiordland. Droga śmiałymi serpentynami przebiega przez wysokie góry. Tunelem przedostajemy się na zachodnie wybrzeże, które jest niemal pozbawione jakiejkolwiek ludzkiej działalności. Atrakcją tego dnia jest rejs małym statkiem po Milford Sound między górami o "tolkienowskich" kształtach. Statek podpływa pod wodospady, z jego pokładu można czasem dostrzec ciekawe ptaki i foki. Podróż powrotna i nocleg po drodze w niewielkiej miejscowości położonej nad jeziorem. [dystans drogowy dnia ok. 400 km]

Dzień 7

Przejazd przez Wyspę Południową. Przez góry dostajemy się nad oceaniczne wybrzeże do leżącego nad Pacyfikiem miasteczka Dunedin. W XIX w było to największe miasto Nowej Zelandii, co widać w postaci pięknych gmachów pochodzących z tamtej epoki. Szczególnie wyróżnia się zabytkowy budynek dworca i ratusz. Po południu przelot na Wyspę Północną do Auckland, największego miasta Nowej Zelandii. Spacer do portu jachtowego, dla Nowozelandczyków żeglarstwo to prawdziwa pasja i sport narodowy. Będziemy mieć okazję do wjazdu na Sky Tower, najwyższą budowlę półkuli południowej (opłata własna 28NZD) i zobaczenie przepięknego widoku Auckland z góry. Nocleg w hotelu. [dystans drogowy dnia ok. 290 km]

Dzień 8

Dzień przynosi nam okazję do spotkania z cudną, nowozelandzką przyrodą. Przejazd do miejscowości Piha. Tutejsze wybrzeże zachwyca klifami i dzikimi krajobrazami. Odważni mogą wykąpać się w chłodnym morzu. W Piha nad plażą góruje piękna Lwia Skała. Namawiamy też na spacer po pięknym, składającym się z endemicznych drzew i paproci lesie. Przejazd do Muriwari, kolejnej miejscowości na wybrzeżu. Oglądamy tu spektakularną kolonię głuptaków, które gniazdują na nadmorskich skałach. Jest to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Powrót do Auckland. Przez zatokę płyniemy do dzielnicy Devonport z historycznymi, drewnianymi domami. Udajemy się też na Queen Street, główną ulicę miasta. Nocleg w hotelu w Auckland. [dystans drogowy dnia ok. 140 km]

Dzień 9

Przejazd do Rotorua, "stolicy" zjawisk geotermalnych, gdzie w powietrzu wciąż unosi się diabelski zapach siarkowodoru. Po drodze udamy się na zwiedzanie jaskiń Waitomo. Sklepienia jaskiń pokryte są świecącymi larwami, co do złudzenia przypomina rozgwieżdżone niebo. Tę jedną z największych atrakcji Nowej Zelandii ogląda się spacerując i pływając łódkami (jeśli pozwala na to stan wody). Wieczorem spacer po centrum Rotorua z kolonialnymi budynkami dawnego uzdrowiska. Wioska, w której mieszkają Maorysi z pięknie ozdobionym domem zebrań i kościołem z elementami maoryskiego zdobnictwa. Nocleg w Rotorua. [dystans drogowy dnia ok. 330 km]

Zwiedzanie okolic Rotorua

rezerwat ,,geotermalny'' z gejzerem Pohutu i innymi ciekawymi zjawiskami. Poczekamy cierpliwie na wybuch gejzeru. Zobaczymy tu też ptaszki kiwi, które utrzymuje się w "kiwarium". Zwiedzanie okolic Rotoruaz jeziorami i lasami drzewiastych paproci, niczym z czasów dinozaurów. Wycieczka do jednej z "geotermalnych" dolin z gorącymi jeziorami mieniącymi się różnymi kolorami. Wszystko tu kipi, bulgocze i paruje, Widać, że nasza planetawe wnętrzu wciąż jest bardzo gorąca. Wieczorem dla chętnych, (po wcześniejszym zamówieniu, dodatkowo płatne wg aktualnych cen ok. 110 NZD), możliwość obejrzenia spektaklu Maorysów występujących w tradycyjnych strojach w rodzaju skansenu. Spektakl połączony jest z kolacją. Nocleg w Rotorua. [dystans drogowy dnia ok. 50 km]

Dzień 11

Rano wyjazd na lotnisko w Auckland. Wylot na Polinezję Francuską. Lecimy przez bezmiar Pacyfiku w kierunku tropikalnych, pięknych wysp, które od czasów pierwszych odkrywców uchodziły za synonim raju. Po drodze przekraczamy linię zmiany daty i wciągu chwili zmienia nam się dzień tygodnia. Przylot na Tahiti w archipelagu Wysp Towarzystwa. Nocleg w hotelu w Papeete. [dystans drogowy dnia ok. 225 km]

Dzień 12

Kilkugodzinna wycieczka samochodami terenowymi w głąb wyspy, którą zachwyciło się tylu artystów i podróżników. Podziwianie egzotycznej, bujnej przyrody i niezwykłych krajobrazów Tahiti. Piknik i kąpiel w jeziorku przy wodospadzie. W tym dniu zaczynają się spełniać nasze sny o Polinezji. Nie dziwimy się buntownikom ze statku "Bounty", sami też nabieramy ochoty, by na zawsze pozostać na wyspach Południowego Pacyfiku. Możliwość kolacji w "roulottes", stosunkowo tanich i smacznych restauracjach "na kółkach". Nocleg w hotelu w Papeete.

Dzień 13

Wcześnie rano okazja do wizyty na najsłynniejszym targu w Papeete, na który zjeżdżają się Polinezyjczycy z całej Tahiti i innych Wysp Towarzystwa. Przejazd na lotnisko i przelot na świętą i najważniejszą dla kultury Polinezji wyspę Raiatea. Dla chętnych fakultatywna wycieczka po Raiatea (dodatkowo płatne ok. 60 EUR); wpłynięcie w głąb wyspy świętą rzeką wszystkich ludów polinezyjskich (jedyną żeglowną rzeką Wysp Towarzystwa), z której m.in. przed wiekami wypłynęli żeglarze, aby zasiedlić Hawaje, wizyta na najważniejszym królewskim maarae Taputapuatea. Raiatea nie posiada plaż, ale rafa koralowa podchodzi do samego brzegu, łatwo więc można podziwiać życie morskie. Nocleg w hotelu na Raiatea.

Dzień 14

Dla chętnych fakultatywna wycieczka morska (cena ok. 70 EUR) na słynącą z upraw, zieloną wyspę Tahaa połączoną z Raiatea wspólną laguną lub leniuchowanie i rozkoszowanie się pięknem przyrody. Możliwe jest też zorganizowanie nurkowania z butlą i poznawania w ten sposób podmorskich uroków, bogatej w faunę i florę laguny. Nocleg w hotelu na Raiatea.

Dzień 15

Rano przelot na rozsławioną przez Amerykanów i posiadającą niezwykły kształt serca wyspę Bora Bora. Wyspa uchodzi za ideał piękna, choć naszym skromnym zdaniem są inne, jeszcze piękniejsze. Plażowanie i relaks oraz wizyta na farmie pereł. Nocleg na Bora Bora.

Dzień 16

Wypoczynek na Bora Bora, a dla chętnych (dodatkowo płatna - ok. 75 EUR) morska wycieczka po lagunie połączona z podziwianiem pięknej rafy koralowej i karmieniem płaszczek i rekinów, na szczęście tych niegroźnych. Nocleg na Bora Bora.

Dzień 17

Przelot na uroczą wyspę Moorea. Wnętrze wyspy tworzą pokryte zieloną dżunglą góry o niezwykłych kształtach schodzące wprost do turkusowego morza, nie brakuje tu też miejsc związanych z kulturą polinezyjską. Czas na samodzielne spacery lub dla chętnych wycieczka (dodatkowo płatna - ok. 40 EUR) na najsłynniejszy punkt widokowy na wyspie, podziwianie niezwykłej panoramy i zwiedzanie miejsc dawnego kultu. Wypoczynek, plażowanie i nocleg na Moorea.

Dzień 18

Przejazd do portu i rejs promem na pobliską wyspę Tahiti. Pożegnanie z Polinezją Francuską, wylot w drogę powrotną do Polski.

Dzień 19

Nocleg tranzytowy.

Dzień 20 -21

Kontynuowanie podróży i przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe (oprócz ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych), minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, noclegi w hotelach, motelach i bungalowach 3* lub 4* - pokoje 2 -osobowe) opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NWW, bagaż, opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 900 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych,, pozostałego wyżywienia, napojów do posiłków wymienionych w programie, zwyczajowych napiwków, aktywności dodatkowo płatnych (wyszczególnionych w programie), dopłaty do pok. 1-os - 1120 USD/os.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 16. Wymagany paszport ważny min, 9 miesięcy (nie jest planowany lot przez USA i wiza nie jest potrzebna). Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Kolejności zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

dostępne na naszej stronie wwwOpinie o wycieczce objazdowej Nowa Zelandia, Polinezja Francuska

Nowa Zelandia, Polinezja Francuska - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2-osobowy
dokwaterowanie w pokoju 2-os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Nowa Zelandia, Polinezja Francuska? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00