cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Buongiorno pepperoncino!, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Buongiorno pepperoncino!, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Buongiorno pepperoncino!, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Buongiorno pepperoncino!, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Buongiorno pepperoncino!, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Buongiorno pepperoncino!, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Buongiorno pepperoncino!, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Buongiorno pepperoncino!, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Buongiorno pepperoncino!, Włochy
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
26.05 - 02.06
już od 2559 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
26.05 - 02.06
już od 2559 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Buongiorno pepperoncino!

Włochy
Ocena wycieczki objazdowej Buongiorno pepperoncino!:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 26 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 26 maja 2019

Wycieczka objazdowa Buongiorno pepperoncino! w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Włoch?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Tropea • Wyspy Liparyjskie • Lipari • Vulcano • Stromboli • Taormina • Scilla • Reggio di CalabriaWspaniały klimat, śródziemnomorska przyroda, przepiękne krajobrazy, ciepłe morze, zabytki, kuchnia i radość życia mieszkańców włoskiego "mezzogiorna" sprawiają, że jest to kraina, którą warto odwiedzić. Kalabria - nazywana ziemią do odkrycia. W programie jest przepiękna Tropea jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Kalabrii, Reggio di Calabria, ze wspaniałą promenadą Lungomare Falcona z widokiem na Sycylię i tajemniczymi posągami z brązu - Bronzi di Riace, które są symbolem regionu Kalabria oraz urocza maleńka Scilla. Jeżeli jeszcze mało wrażeń, to warto wybrać się na wycieczki fakultatywne na Sycylię i Wyspy Liparyjskie. Warto także przedłużyć włoskie wakacje o tydzień w wybranym hotelu z oferty ITAKI na wybrzeżu Kalabrii. Trasa we Włoszech: ok. 800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Przelot do Lamezia Terme. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. TROPEA

Czas wolny - wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. TROPEA

Śniadanie. Przejazd do TROPEI - najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie, gdzie można podziwiać zabytkowe budynki z majestatycznymi portalami i emblematami, które identyfikują dawne rodziny miejscowej arystokracji. Zwiedzanie najważniejszego zabytku miasta - pięknej katedry z przełomu XI/XII wieku. Spacer po Corso Vittorio Emanuele, tętniącej życiem głównej arterii miasta, pełnej sklepów i restauracji, którą wieńczy Largo Migliarese - punkt widokowy z malowniczą panoramą na morze. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą. Przejazd w kierunku Ricadi. Wizyta w gospodarstwie rolnym, poznanie procesu powstawania lokalnych produktów, typowych dla Kalabrii, wytwarzanych ręcznie zgodnie z tradycyjnymi technikami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Degustacja lokalnych produktów, w tym unikalnej na skalę światową - cebuli, z której między innymi są wytwarzane: lody, dżemy. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. WYSPY LIPARYJSKIE - LIPARI - VULCANO - STROMBOLI

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka na WYSPY LIPARYJSKIE, raj dla turystów, z piękną, nieskazitelną przyrodą i czystymi plażami. Trasa rejsu wiedzie przez LIPARI - największą wyspę i stolicę archipelagu. Miasteczko Lipari tętni życiem, są tu setki kolorowych sklepików. Krótkie zwiedzanie z przewodnikiem i czas wolny. Następnie przepłynięcie na wyspę VULCANO z charakterystyczną chmurą gazów nad wyspą. Godna polecenia jest wspaniała plaża z czarnym wulkanicznym piaskiem i interesujące tereny spacerowe. Kąpiel w leczniczych błotach siarkowych. Rejs po wyspach kończy STROMBOLI, wyspa znana z wulkanu o tej samej nazwie, najbardziej aktywnego w Europie, z regularnymi erupcjami co 10-20 minut, wyrzucającymi gazy i popioły. Rejs powrotny, powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Czas wolny - wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. TAORMINA

Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na Sycylię do TAORMINY, starożytnego Taurominum. Miasto leży na wzniesieniu, ze wspaniałym widokiem na morze, dominuje nad nim majestatyczna Etna. W czasie wolnym możliwość zobaczenia słynnego grecko-rzymskiego teatru, Villa Comunale - ogrodów publicznych z wieloma odmianami kwiatów i krzewów, corso Umberto. Wycieczka całodzienna. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SCILLA - REGGIO DI CALABRIA

Śniadanie. Przejazd do SCILLA. Malownicza i niezwykła sceneria Fioletowego Wybrzeża sprawiają, że jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek południowych Włoch. Wizyta w najstarszej dzielnicy Scilli, rybackiej wioski, której urokliwe domki, zbudowane na wybrzeżu, sprawiają wrażenie zanurzonych w morzu. Zwiedzanie zamku Ruffo, który majestatycznie góruje nad miastem. Spacer do dzielnicy Marina Grande, bogatej w monumentalne fontanny, zwiedzanie XVIII-wiecznego Kościoła Ducha Świętego. Przejazd do miasta - REGGIO DI CALABRIA. Spacer nadmorską promenadą, która zdobyła uznanie Gabriele D'Annunzio - włoskiego pisarza, odzwierciedlające się w słowach: najpiękniejszy kilometr Włoch. Zwiedzanie: greckie mury, rzymskie łaźnie, katedra - największa religijna budowla w Kalabrii, zachwycająca pietyzmem wykonania, słynny zamek Aragonese. Spacer promenadą po Corso Garibaldi, sercu miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie można podziwiać słynnych Wojowników z Brązu - dwa greckie posągi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelu***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane; wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji; przelot; przejazdy i transfery autokarem zgodnie z programem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: taksa klimatyczna: ok. 1-3 EUR/nocleg/os.; bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 15 EUR;Opłaty fakultatywne: wycieczka na Wyspy Liparyjskie: ok. 66 EUR (wymagane min. 20 osób.); wycieczka do Taorminy: ok. 70 EUR.


Opis hotelu Buongiorno pepperoncino! według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Tropea • Wyspy Liparyjskie • Lipari • Vulcano • Stromboli • Scilla • Reggio di Calabria • Taormina • Mesyna Wspaniały klimat, śródziemnomorska przyroda, przepiękne krajobrazy, ciepłe morze, zabytki, kuchnia i radość życia mieszkańców włoskiego "mezzogiorna" sprawiają, że jest to kraina, którą warto odwiedzić. Kalabria - nazywana ziemią do odkrycia. W programie jest przepiękna Tropea jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Kalabrii, Reggio di Calabria, ze wspaniałą promenadą Lungomare Falcona z widokiem na Sycylię i tajemniczymi posągami z brązu - Bronzi di Riace, które są symbolem regionu Kalabria oraz urocza maleńka Scilla. Jeżeli jeszcze mało wrażeń, to warto wybrać się na wycieczki fakultatywne na Sycylię i Wyspy Liparyjskie. Warto także przedłużyć włoskie wakacje o tydzień w wybranym hotelu z oferty ITAKI na wybrzeżu Kalabrii. Trasa we Włoszech: ok. 800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Przelot do Lamezia Terme. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do TROPEI - najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie, gdzie można podziwiać zabytkowe budynki z majestatycznymi portalami i emblematami, które identyfikują dawne rodziny miejscowej arystokracji. Zwiedzanie najważniejszego zabytku miasta - pięknej katedry z przełomu XI/XII wieku. Spacer po Corso Vittorio Emanuele, tętniącej życiem głównej arterii miasta, pełnej sklepów i restauracji, którą wieńczy Largo Migliarese - punkt widokowy z malowniczą panoramą na morze. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, Przejazd w kierunku Ricadi. Wizyta w gospodarstwie rolnym, poznanie procesu powstawania lokalnych produktów, typowych dla Kalabrii, wytwarzanych ręcznie zgodnie z tradycyjnymi technikami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Degustacja lokalnych produktów, w tym unikalnej na skalę światową - cebuli, z której między innymi są wytwarzane: lody, dżemy. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka na WYSPY LIPARYJSKIE, raj dla turystów, z piękną, nieskazitelną przyrodą i czystymi plażami. Trasa rejsu wiedzie przez Lipari - największą wyspę i stolicę archipelagu. Miasteczko Lipari tętni życiem, są tu setki kolorowych sklepików. Krótkie zwiedzanie z przewodnikiem i czas wolny. Następnie przepłynięcie na wyspę Vulcano z charakterystyczną chmurą gazów nad wyspą. Godna polecenia jest wspaniała plaża z czarnym wulkanicznym piaskiem i interesujące tereny spacerowe. Kąpiel w leczniczych błotach siarkowych. Rejs po wyspach kończy Stromboli, wyspa znana z wulkanu o tej samej nazwie, najbardziej aktywnego w Europie, z regularnymi erupcjami co 10-20 minut, wyrzucającymi gazy i popioły. Rejs powrotny, powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do SCILLA. Malownicza i niezwykła sceneria Fioletowego Wybrzeża sprawiają, że jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek południowych Włoch. Wizyta w najstarszej dzielnicy Scilli, rybackiej wioski, której urokliwe domki, zbudowane na wybrzeżu, sprawiają wrażenie zanurzonych w morzu. Zwiedzanie zamku Ruffo, który majestatycznie góruje nad miastem. Spacer do dzielnicy Marina Grande, bogatej w monumentalne fontanny, zwiedzanie XVIII-wiecznego Kościoła Ducha Świętego. Przejazd do miasta - REGGIO DI CALABRIA. Spacer nadmorską promenadą, która zdobyła uznanie Gabriele D'Annunzio - włoskiego pisarza, odzwierciedlające się w słowach: najpiękniejszy kilometr Włoch. Zwiedzanie: greckie mury, rzymskie łaźnie, katedra - największa religijna budowla w Kalabrii, zachwycająca pietyzmem wykonania, słynny zamek Aragonese. Spacer promenadą po Corso Garibaldi, sercu miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie można podziwiać słynnych Wojowników z Brązu - dwa greckie posągi. Powrót do hotelu, kolacja nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na Sycylię do TAORMINY, starożytnego Taurominum. Miasto leży na wzniesieniu, ze wspaniałym widokiem na morze, dominuje nad nim majestatyczna Etna. W czasie wolnym możliwość zobaczenia słynnego grecko-rzymskiego teatru, Villa Comunale - ogrodów publicznych z wieloma odmianami kwiatów i krzewów, corso Umberto. Przejazd do MESYNY, nazywanej "Bramą Sycylii". Najważniejsze zabytki miasta to kościół San Francesco, fontanna Neptuna, ratusz, kościół Annunziata dei Catalani i Piazza Duomo. Wycieczka całodzienna. Kolacja, nocleg.

6.-7. DZIEŃ.

Czas wolny - wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelu***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji • przelot; przejazdy autokarem zgodnie z programem • opieka pilota • lokalny przewodnik • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: ok. 1-3 EUR/nocleg/os. Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, promy: ok. 15 EUR.Opłaty fakultatywne: wycieczka na Wyspy Liparyjskie: ok. 68 EUR (wymagane min. 20 osób.); wycieczka do Taorminy i Mesyny: ok. 67 EUR.Cena za 1. dziecko do 12 lat: 1099 PLN.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji do Włoch?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Tropea • Wyspy Liparyjskie • Lipari • Vulcano • Stromboli • Taormina • Scilla • Reggio di CalabriaWspaniały klimat, śródziemnomorska przyroda, przepiękne krajobrazy, ciepłe morze, zabytki, kuchnia i radość życia mieszkańców włoskiego "mezzogiorna" sprawiają, że jest to kraina, którą warto odwiedzić. Kalabria - nazywana ziemią do odkrycia. W programie jest przepiękna Tropea jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Kalabrii, Reggio di Calabria, ze wspaniałą promenadą Lungomare Falcona z widokiem na Sycylię i tajemniczymi posągami z brązu - Bronzi di Riace, które są symbolem regionu Kalabria oraz urocza maleńka Scilla. Jeżeli jeszcze mało wrażeń, to warto wybrać się na wycieczki fakultatywne na Sycylię i Wyspy Liparyjskie. Warto także przedłużyć włoskie wakacje o tydzień w wybranym hotelu z oferty ITAKI na wybrzeżu Kalabrii. Trasa we Włoszech: ok. 800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Przelot do Lamezia Terme. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. TROPEA

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. TROPEA

Śniadanie. Przejazd do TROPEI - najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie, gdzie można podziwiać zabytkowe budynki z majestatycznymi portalami i emblematami, które identyfikują dawne rodziny miejscowej arystokracji. Zwiedzanie najważniejszego zabytku miasta - pięknej katedry z przełomu XI/XII wieku. Spacer po Corso Vittorio Emanuele, tętniącej życiem głównej arterii miasta, pełnej sklepów i restauracji, którą wieńczy Largo Migliarese - punkt widokowy z malowniczą panoramą na morze. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą. Przejazd w kierunku Ricadi. Wizyta w gospodarstwie rolnym, poznanie procesu powstawania lokalnych produktów, typowych dla Kalabrii, wytwarzanych ręcznie zgodnie z tradycyjnymi technikami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Degustacja lokalnych produktów, w tym unikalnej na skalę światową - cebuli, z której między innymi są wytwarzane: lody, dżemy. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. WYSPY LIPARYJSKIE - LIPARI - VULCANO - STROMBOLI

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka na WYSPY LIPARYJSKIE, raj dla turystów, z piękną, nieskazitelną przyrodą i czystymi plażami. Trasa rejsu wiedzie przez LIPARI - największą wyspę i stolicę archipelagu. Miasteczko Lipari tętni życiem, są tu setki kolorowych sklepików. Krótkie zwiedzanie z przewodnikiem i czas wolny. Następnie przepłynięcie na wyspę VULCANO z charakterystyczną chmurą gazów nad wyspą. Godna polecenia jest wspaniała plaża z czarnym wulkanicznym piaskiem i interesujące tereny spacerowe. Kąpiel w leczniczych błotach siarkowych. Rejs po wyspach kończy STROMBOLI, wyspa znana z wulkanu o tej samej nazwie, najbardziej aktywnego w Europie, z regularnymi erupcjami co 10-20 minut, wyrzucającymi gazy i popioły. Rejs powrotny, powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. WYPOCZYNEK

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. TAORMINA

Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na Sycylię do TAORMINY, starożytnego Taurominum. Miasto leży na wzniesieniu, ze wspaniałym widokiem na morze, dominuje nad nim majestatyczna Etna. W czasie wolnym możliwość zobaczenia słynnego grecko-rzymskiego teatru, Villa Comunale - ogrodów publicznych z wieloma odmianami kwiatów i krzewów, corso Umberto. Wycieczka całodzienna. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SCILLA - REGGIO DI CALABRIA

Śniadanie. Przejazd do SCILLA. Malownicza i niezwykła sceneria Fioletowego Wybrzeża sprawiają, że jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek południowych Włoch. Wizyta w najstarszej dzielnicy Scilli, rybackiej wioski, której urokliwe domki, zbudowane na wybrzeżu, sprawiają wrażenie zanurzonych w morzu. Zwiedzanie zamku Ruffo, który majestatycznie góruje nad miastem. Spacer do dzielnicy Marina Grande, bogatej w monumentalne fontanny, zwiedzanie XVIII-wiecznego Kościoła Ducha Świętego. Przejazd do miasta - REGGIO DI CALABRIA. Spacer nadmorską promenadą, która zdobyła uznanie Gabriele D'Annunzio - włoskiego pisarza, odzwierciedlające się w słowach: najpiękniejszy kilometr Włoch. Zwiedzanie: greckie mury, rzymskie łaźnie, katedra - największa religijna budowla w Kalabrii, zachwycająca pietyzmem wykonania, słynny zamek Aragonese. Spacer promenadą po Corso Garibaldi, sercu miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie można podziwiać słynnych Wojowników z Brązu - dwa greckie posągi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelu***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane; wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji; przelot; przejazdy i transfery autokarem zgodnie z programem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: taksa klimatyczna: ok. 1-3 EUR/nocleg/os.; bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 15 EUR.Opłaty fakultatywne: wycieczka na Wyspy Liparyjskie: ok. 66 EUR (wymagane min. 20 osób.); wycieczka do Taorminy: ok. 70 EUR.


Opis hotelu Buongiorno pepperoncino! według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Tropea • Wyspy Liparyjskie • Lipari • Vulcano • Stromboli • Scilla • Reggio di Calabria • Taormina • Mesyna Wspaniały klimat, śródziemnomorska przyroda, przepiękne krajobrazy, ciepłe morze, zabytki, kuchnia i radość życia mieszkańców włoskiego "mezzogiorna" sprawiają, że jest to kraina, którą warto odwiedzić. Kalabria - nazywana ziemią do odkrycia. W programie jest przepiękna Tropea jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Kalabrii, Reggio di Calabria, ze wspaniałą promenadą Lungomare Falcona z widokiem na Sycylię i tajemniczymi posągami z brązu - Bronzi di Riace, które są symbolem regionu Kalabria oraz urocza maleńka Scilla. Jeżeli jeszcze mało wrażeń, to warto wybrać się na wycieczki fakultatywne na Sycylię i Wyspy Liparyjskie. Warto także przedłużyć włoskie wakacje o tydzień w wybranym hotelu z oferty ITAKI na wybrzeżu Kalabrii. Trasa we Włoszech: ok. 800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Przelot do Lamezia Terme. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do TROPEI - najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie, gdzie można podziwiać zabytkowe budynki z majestatycznymi portalami i emblematami, które identyfikują dawne rodziny miejscowej arystokracji. Zwiedzanie najważniejszego zabytku miasta - pięknej katedry z przełomu XI/XII wieku. Spacer po Corso Vittorio Emanuele, tętniącej życiem głównej arterii miasta, pełnej sklepów i restauracji, którą wieńczy Largo Migliarese - punkt widokowy z malowniczą panoramą na morze. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, Przejazd w kierunku Ricadi. Wizyta w gospodarstwie rolnym, poznanie procesu powstawania lokalnych produktów, typowych dla Kalabrii, wytwarzanych ręcznie zgodnie z tradycyjnymi technikami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Degustacja lokalnych produktów, w tym unikalnej na skalę światową - cebuli, z której między innymi są wytwarzane: lody, dżemy. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka na WYSPY LIPARYJSKIE, raj dla turystów, z piękną, nieskazitelną przyrodą i czystymi plażami. Trasa rejsu wiedzie przez Lipari - największą wyspę i stolicę archipelagu. Miasteczko Lipari tętni życiem, są tu setki kolorowych sklepików. Krótkie zwiedzanie z przewodnikiem i czas wolny. Następnie przepłynięcie na wyspę Vulcano z charakterystyczną chmurą gazów nad wyspą. Godna polecenia jest wspaniała plaża z czarnym wulkanicznym piaskiem i interesujące tereny spacerowe. Kąpiel w leczniczych błotach siarkowych. Rejs po wyspach kończy Stromboli, wyspa znana z wulkanu o tej samej nazwie, najbardziej aktywnego w Europie, z regularnymi erupcjami co 10-20 minut, wyrzucającymi gazy i popioły. Rejs powrotny, powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do SCILLA. Malownicza i niezwykła sceneria Fioletowego Wybrzeża sprawiają, że jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek południowych Włoch. Wizyta w najstarszej dzielnicy Scilli, rybackiej wioski, której urokliwe domki, zbudowane na wybrzeżu, sprawiają wrażenie zanurzonych w morzu. Zwiedzanie zamku Ruffo, który majestatycznie góruje nad miastem. Spacer do dzielnicy Marina Grande, bogatej w monumentalne fontanny, zwiedzanie XVIII-wiecznego Kościoła Ducha Świętego. Przejazd do miasta - REGGIO DI CALABRIA. Spacer nadmorską promenadą, która zdobyła uznanie Gabriele D'Annunzio - włoskiego pisarza, odzwierciedlające się w słowach: najpiękniejszy kilometr Włoch. Zwiedzanie: greckie mury, rzymskie łaźnie, katedra - największa religijna budowla w Kalabrii, zachwycająca pietyzmem wykonania, słynny zamek Aragonese. Spacer promenadą po Corso Garibaldi, sercu miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie można podziwiać słynnych Wojowników z Brązu - dwa greckie posągi. Powrót do hotelu, kolacja nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na Sycylię do TAORMINY, starożytnego Taurominum. Miasto leży na wzniesieniu, ze wspaniałym widokiem na morze, dominuje nad nim majestatyczna Etna. W czasie wolnym możliwość zobaczenia słynnego grecko-rzymskiego teatru, Villa Comunale - ogrodów publicznych z wieloma odmianami kwiatów i krzewów, corso Umberto. Przejazd do MESYNY, nazywanej "Bramą Sycylii". Najważniejsze zabytki miasta to kościół San Francesco, fontanna Neptuna, ratusz, kościół Annunziata dei Catalani i Piazza Duomo. Wycieczka całodzienna. Kolacja, nocleg.

6.-7. DZIEŃ.

Czas wolny - wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelu***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji • przelot; przejazdy autokarem zgodnie z programem • opieka pilota • lokalny przewodnik • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: ok. 1-3 EUR/nocleg/os. Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, promy: ok. 15 EUR.Opłaty fakultatywne: wycieczka na Wyspy Liparyjskie: ok. 68 EUR (wymagane min. 20 osób.); wycieczka do Taorminy i Mesyny: ok. 67 EUR.Cena za 1. dziecko do 12 lat: 1099 PLN.Opinie o wycieczce objazdowej Buongiorno pepperoncino!

Buongiorno pepperoncino! - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Buongiorno pepperoncino!? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00