cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Namibia - Botswana- Zimbabwe - Zambia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia - Botswana- Zimbabwe - Zambia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia - Botswana- Zimbabwe - Zambia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia - Botswana- Zimbabwe - Zambia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia - Botswana- Zimbabwe - Zambia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia - Botswana- Zimbabwe - Zambia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia - Botswana- Zimbabwe - Zambia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia - Botswana- Zimbabwe - Zambia, Namibia
1 / 8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
09.08 - 26.08
już od 17664 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
02.11 - 19.11
już od 17664 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Namibia - Botswana- Zimbabwe - Zambia

Namibia
Ocena wycieczki objazdowej Namibia - Botswana- Zimbabwe - Zambia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 09 sierpnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 02 listopada 2019

Wycieczka objazdowa Namibia - Botswana- Zimbabwe - Zambia w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Namibii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

NAMIBIA

Szlak

NAMIBIA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA - 18 dni

Główne atrakcje

Niesamowite Wodospady Wiktorii Cud przyrodniczy Delty Okavango Malownicze wydmy Pustyni Namib Rysunki naskalne w Namibii Rafting na Zambezi - opcja dla odważnych Piękne parki narodowe - Chobe i Etosza

O wycieczce

Podczas tej wycieczki odwiedzamy cztery kraje czarnego lądu. Pierwszy z nich to Namibia. Ten słoneczny kraj był niegdyś niemiecką kolonią, może dlatego sprawia wrażenie bardzo dobrze zorganizowanego i czystego. Następnie kierujemy się do Botswany, gdzie zwiedzamy Deltę Okavango. To niezwykły fenomen - duża rzeka znika w piaskach pustyni tworząc deltę - oazę życia dla afrykańskich zwierząt. Naszym ulubionym miejscem w Botswanie jest też Park Narodowy Chobe. Mnóstwo tu słoni, a safari rzeczne pozostaje długo w pamięci. Z kolei Zimbabwe i Zambia to "prawdziwa" Afryka, a Wodospady Wiktorii na granicy tych krajów trudno wprost opisać.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do stolicy Namibii - Windhoek.

Dzień 2

Przylot do Windhoek, stolicy Namibii. Wprost z lotniska ruszamy w głąb kraju. Tuż za miastem za oknami roztacza się suchy i dziki krajobraz. Celem jest osada Sesriem leżąca w sercu pustyni Namib. To jedno z najsuchszych miejsc na ziemi, a krajobrazy należą do najstarszych na naszej planecie. Wycieczka do Sossuvlei na pustynię Namib. Wjeżdżamy w piękną scenerię najwyższych wydm świata. Spacerując po wydmach fotografujemy otoczenie. Zdjęcia z Sossuvlei znajdują się na wielu folderach promujących Namibię. Gdy wdrapiemy się na jedną z wydm, naszym oczom odsłoni się pustynia w pięknej krasie. Oglądamy też niewielki, ale malowniczy kanion. W tym dniu mamy szansę zobaczyć żyjące tu antylopy springbok i strusie. Nocleg w Sesriem lub okolicy.

Dzień 3

Kontynuujemy podróż zmierzając malowniczą drogą w stronę wybrzeża Atlantyku. Wjazd na obszar Parku Narodowego Namib-Nakluft. Mijajamy rzekę Kuiseb, która wyrzeźbiła kanion, dojeżdżamy do portu Walvis Bay. Ten naturalny port od wieków przyciągał żeglarzy. Na pobliskich płytkich wodach okresowo żerują flamingi i pelikany. Na twarzach czujemy zimny powiew. Ocean na skutek prądu płynącego wzdłuż wybrzeży Namibii jest zimny i wybrzeże często jest spowite mgłami. Celem dzisiejszego dnia jest miasto Swakopmund i tam przewidziany jest nocleg.

Dzień 4

Pobyt w Swakopmund. Niemiecka architektura i zwyczaje na tych niegościnnych, afrykańskich wybrzeżach sprawiają nieco surrealistyczne wrażenie. W miejscowości można pospacerować po rozległych plażach, a odporni na zimną wodę mogą zanurzyć się w wodach oceanu. Dla chętnych całodzienna wycieczka lotnicza (poza ceną, cena zależy od rodzaju wycieczki i liczby Uczestników) małymi samolotami na północ Namibii w stronę granicy z Angolą. W północnej części kraju mieszka plemię Himba. Plemię niestety uległo komercjalizacji, niemniej niektórzy z nich wciąż mieszkają w małych chatkach, chodzą niemal nago, a swe ciała pokrywają ochrą. Na miejscu przewidziany jest dobry lunch. Osoby, które nie biorą udziału w wycieczce lotniczej dysponują wolnym czasem w Swakopmund lub mają inne możliwości wycieczek - wycieczka z przewodnikiem na pustynię, rajd na quadach (szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Nocleg w Swakopmund.

Dzień 5

Rano wyjazd z miasta. Przejazd do regionu Damaraland, północno - zachodniej części Pustyni Namib. Podróż do Brandberg Mountain (2573 m n.p.m.), najwyższej góry kraju. Przejeżdżamy przez obszary zamieszkane przez lud Herero, którzy jako niepokornii padli ofiarą niemieckiego ludobójstwa, stało się to już w XIX wieku, gdy Niemcy intensywnie kolonizowali kraj. Okolica jest słynna z prehistorycznych rysunków naskalnych. Nocleg w lodży w regionie Damarland.

Dzień 6

Podziwianie rysunków naskalnych sprzed tysięcy lat. Wzruszające jest podziwianie prac artystycznych naszych przodków. Najsłynniejsze z rysunków znajdują się w Twyfelfontein i są wpisane na listę UNESCO. Znajdują się też tutaj święte miejsca Buszmenów, pierwotnych gospodarzy tych ziem. W okolicy żyją słonie i bardzo rzadkie czarne nosorożce, które jednak trudno spotkać. Przejazd na północ do Parku Narodowego Etosza. Kolacja i nocleg w okolicach parku.

Dzień 7

Safari i okazja do fotografowania dzikiej zwierzyny w Parku Narodowym Etosza. To najsłynniejszy park Namibii, choć naszym zdaniem nie może się równać z najsłynniejszymi parkami Tanzanii lub Kenii. Niemniej mamy wspaniałą okazję do obserwacji zwierzyny. Występują w nim wszystkie zwierzęta tzw. "Wielkiej Piątki". Centralną część parku stanowi rozległe solnisko, które w porze deszczowej zmienia się w jezioro opanowane przez flamingi. Fotografowanie i "pogoń" za różnymi gatunkami zwierząt. Kolacja i nocleg w okolicach Etoszy.

Dzień 8

Żegnamy się z Etoszą. Dalsza podróż przebiega przez wielkie równiny. Podczas postojów zorganizujemy sobie piknik na świeżym powietrzu. Po dojeździe do Windhoek zaczynamy zwiedzanie. Uporządkowane centrum i schludne budynki nie sprawiają wrażenia typowego, afrykańskiego miasta. Ciekawostką są eksponowane tu meteoryty, które niegdyś spadły w okolicy. Mamy czas, by nieco zrelaksować się i przygotować do dalszej drogi. Wieczorem kolacja w jednej z najsłynniejszych restauracji w kraju. Będziemy mieć możliwość spróbowania mięsa z krokodyla, strusia i w miarę możliwości z antylop. Nocleg w hotelu w Windhoek.

Dzień 9

Podróż do Botswany. To będzie długi przejazd, który przeniesie nas do innego świata. Dotarcie do granicy z Botswaną, krainy słoni i wielkich przestrzeni. Podróż do miasta Maun, w miarę możliwości postoje na trasie. Mijana kraina należała do Buszmenów, którzy niestety już porzucili swój wędrowny tryb życia. Pod wieczór dojazd do Maun. Jest to bardzo dziwne miasto, które powstało na granicy znikającej w pustyni Delty Okawango. Maun jest bazą wypadową w rejon Delty i spotkamy tu podróżników z całego świata. Nocleg w Maun.

Dzień 10

Rozpoczyna się piękny dzień obcowania ze wspaniałą afrykańską przyrodą. Lot widokowy nad Deltą Okavango. Wielką atrakcją jest obserwowanie Delty z powietrza. Dopiero wtedy widzimy jej ogrom i mnogość dzikiej zwierzyny. Następnie udajemy się w głąb Delty, której wody biorą początek na wyżynach Angoli. To jedyna na świecie delta kończąca się nie w oceanie ale na pustyni. Płyniemy przez rozlewiska łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa o nazwie mokoro. Brzegi porasta bogata roślinność, a z wody wystawiają swe łby hipopotamy, a słonie zaglądają nam prawie do naszych łodzi. Docieramy do obozowiska i udajemy się na popołudniowy spacer wśród pięknych krajobrazów i obserwujemy zwierzęta - żyrafy, antylopy. Podziwiamy bogactwo natury, widzimy mnóstwo ptaków, często udaje się podejść do większych zwierząt. Po dniach spędzonych na bardzo suchych obszarach nasze oczy raduje bujna zieleń i bogactwo fauny. Nocleg w namiotach w obozowisku w sercu Delty.

Dzień 11

Kolejny dzień w Delcie Okavango przyniesie nam spokój i czas na cieszenie się fantastyczną przyrodą. Jeszcze przed śniadaniem wraz z lokalnym przewodnikiem ponownie próbujemy wytropić ciekawe zwierzęta, które licznie zamieszkują ten obszar. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to ogród zoologiczny i nigdy nie wiemy, jak będzie wyglądać nasze safari. Podróż samochodami terenowymi przystosowanymi do safari w kierunku Parku Narodowego Chobe. Nocleg w namiotach po drodze.

Dzień 12

Dalsza podróż do Parku Narodowego Chobe. To teren pełen afrykańskich ssaków - żyją tu lwy, hieny, lamparty, słonie, zebry, likaony, różne gatunki antylop, gepardy. Jadąc wypatrujemy zwierzyny na równinach usianych akacjami. Po południu przejazd do miejscowości Kasane. To dziwne miasteczko - jego ulicami przechadzają się czasami słonie… Nocleg w Kasane lub w okolicy.

Dzień 13

Poranny rejs na rzece Chobe i ponowna okazja do zobaczenia niektórych z występujących tu zwierząt - hipopotamów, krokodyli, bawołów i kilkuset gatunków ptaków. Wyjazd w kierunku bliskiej granicy Zimbabwe i jej przekroczenie. Dojazd do miasta Victoria Falls, gdzie spotkamy się z typową, biedną Afryką. Nocleg w okolicy Victoria Falls.

Dzień 14

Podziwianie Wodospadów Wiktorii, które tworzy spadająca w strumetrową szczelinę rzeka Zambezi na szerokości 1700m. Wodospady Wiktorii, to niewątpliwie obok Iguazu najpiękniejsze wodospady świata. Podchodzimy do samej krawędzi spoglądając w potężną czeluść. To nie koniec atrakcji przewidzianych na ten dzień. Po odwiedzeniu bazaru z atrakcyjnymi pamiątkami przewidujemy rejs po rzece Zambezi. Z drinkiem w dłoni o zachodzie słońca będziemy podziwiać życie tej pięknej, afrykańskiej rzeki. Powrót na nocleg.

Dzień 15

W tym dniu chętni mogą wziąć udział w emocjonującym raftingu na rzece Zambezi (tylko dla ludzi o mocnych nerwach i na własną odpowiedzialność - koszt raftingu podajemy w liście przedwyjazdowym). Udział w raftingu na Zambezi to mocne przeżycie w pięknej scenerii i polecamy je dzielnym mężczyznom i odważnym kobietom. Piszący te słowa szef biura z nostalgią wspomina emocjonujące wywrotki na rzece i dużą dawkę adrenaliny z tym związaną. Pozostali mogą kupować pamiątki lub wziąć udział w specyficznym safari (dodatkowo płatnym) na słoniach lub spacerze po buszu z lwami, co jest lokalną specjalnością. Pod wieczór przejazd do pobliskiej Zambii i tam nocleg.

Dzień 16

Dzień spędzamy w Zambii. Oglądanie Wodospadów Wiktorii od strony Zambii, stąd widzimy je z jeszcze innej, ciekawej pespektywy. Czas na poznanie miasta Livingstone, nazwanego tak na cześć wielkiego szkockiego podróżnika. Mamy ostatnią możliwość zakupu pamiątek. Kolacja pożegnalna i nocleg.

Dzień 17

Przejazd na lotnisko. Wylot z przesiadkami do Europy.

Dzień 18

Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze wg programu, przelot małymi samolotami w rejonie Okavango, wszelkie koszty transportu (minibusy lub samochody terenowe), wyżywienie (śniadania w hotelach; 6 pozostałych posiłków), noclegi (pokoje 2 - osobowe) hotele i "lodge" (ok. 3* - 4*), 2 noclegi w namiotach wyposażonych w materace, prześcieradła i koce (polowe toalety i prysznice do wspólnej dyspozycji), opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 760 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz i ich uzyskania wg aktualnych cen (łącznie ok. 185 USD/os), wycieczek fakultatywnych wg programu, napojów do posiłków, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego 830 USD/os.

Uwagi

Liczebności grupy od 8 do 17 osób. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty wyjazdu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura musi być złożony najpóźniej 35 dni przed wyjazdem. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych (po konsultacji z lekarzem). Konieczne jest posiadanie żółtej książeczki z aktualnym wpisem szczepienia p. żółtej febrze lub o niemożności zaszczepienia się. Pozostałe informacje zostaną przekazane bezpośrednio uczestnikom wyprawy ok. 2 tygodni przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www


Opis hotelu Namibia - Botswana- Zimbabwe - Zambia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

NAMIBIA

Szlak

NAMIBIA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA z deltą Okavango - 17 dni

Główne atrakcje

Niesamowite Wodospady Wiktorii Cud przyrodniczy Delty Okavango Malownicze wydmy Pustyni Namib Rysunki naskalne w Namibii Rafting na Zambezi - opcja dla odważnych Ciekawe parki narodowe - Chobe i Etosza

O wycieczce

Podczas tej wycieczki odwiedzamy cztery kraje czarnego lądu. Pierwszy z nich to Namibia. Ten słoneczny kraj był niegdyś niemiecką kolonią, może dlatego sprawia wrażenie bardzo dobrze zorganizowanego i czystego. Następnie kierujemy się do Botswany, gdzie zwiedzamy Deltę Okavango. To niezwykły fenomen - duża rzeka znika w piaskach pustyni tworząc deltę - oazę życia dla afrykańskich zwierząt. Naszym ulubionym miejscem w Botswanie jest też Park Narodowy Chobe. Mnóstwo tu słoni, a safari rzeczne pozostaje długo w pamięci. Z kolei Zimbabwe i Zambia to "prawdziwa" Afryka, a Wodospady Wiktorii na granicy tych krajów trudno wprost opisać. Podczas wyprawy podróżujemy wygodnie wynajętymi, dobrymi pojazdami. Nocujemy w miejscach o bardzo zróżnicowanym, choć zawsze dobrym standardzie. Dwie noce w ciekawej (ale też bardzo drogiej) Botswanie spędzamy w namiotach, co zbliża nas do pięknej przyrody. Po wyjeździe każdy przyzna, że były to piękne noclegi. Wyjazd do południowej części Afryki jest przeznaczony dla każdego niezależnie od wieku, każdego, kto pragnie poznać fascynujący Czarny Ląd. Choć Afryka często irytuje, to wiele osób dosłownie zakochuje się w tych rejonach świata.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do stolicy Namibii - Windhoek.

Dzień 2

Przylot do Windhoek, stolicy Namibii. Wprost z lotniska ruszamy w głąb kraju. Tuż za miastem za oknami roztacza się suchy i dziki krajobraz. Celem jest osada Sesriem leżąca w sercu pustyni Namib. To jedno z najsuchszych miejsc na ziemi, a krajobrazy należą do najstarszych na naszej planecie. Wycieczka do Sossuvlei na pustynię Namib. Wjeżdżamy w piękną scenerię najwyższych wydm świata. Spacerując po wydmach fotografujemy otoczenie. Zdjęcia z Sossuvlei znajdują się na wielu folderach promujących Namibię. Gdy wdrapiemy się na jedną z wydm, naszym oczom odsłoni się pustynia w pięknej krasie. Oglądamy też niewielki, ale malowniczy kanion. W tym dniu mamy szansę zobaczyć żyjące tu antylopy springbok i strusie. Nocleg w Sesriem lub okolicy.

Dzień 3

Kontynuujemy podróż zmierzając malowniczą drogą w stronę wybrzeża Atlantyku. Wjazd na obszar Parku Narodowego Namib-Nakluft. Mijajamy rzekę Kuiseb, która wyrzeźbiła kanion, dojeżdżamy do portu Walvis Bay. Ten naturalny port od wieków przyciągał żeglarzy. Na pobliskich płytkich wodach okresowo żerują flamingi i pelikany. Na twarzach czujemy zimny powiew. Ocean na skutek prądu płynącego wzdłuż wybrzeży Namibii jest zimny i wybrzeże często jest spowite mgłami. Celem dzisiejszego dnia jest miasto Swakopmund i tam przewidziany jest nocleg.

Dzień 4

Pobyt w Swakopmund. Niemiecka architektura i zwyczaje na tych niegościnnych, afrykańskich wybrzeżach sprawiają nieco surrealistyczne wrażenie. W miejscowości można pospacerować po rozległych plażach, a odporni na zimną wodę mogą zanurzyć się w wodach oceanu. Dla chętnych całodzienna wycieczka lotnicza (poza ceną, cena zależy od rodzaju wycieczki i liczby Uczestników) małymi samolotami na północ Namibii w stronę granicy z Angolą. W północnej części kraju mieszka plemię Himba. Plemię niestety uległo komercjalizacji, niemniej niektórzy z nich wciąż mieszkają w małych chatkach, chodzą niemal nago, a swe ciała pokrywają ochrą. Na miejscu przewidziany jest dobry lunch. Osoby, które nie biorą udziału w wycieczce lotniczej dysponują wolnym czasem w Swakopmund lub mają inne możliwości wycieczek - wycieczka z przewodnikiem na pustynię, rajd na quadach (szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Nocleg w Swakopmund.

Dzień 5

Rano wyjazd z miasta. Przejazd do regionu Damaraland, północno - zachodniej części Pustyni Namib. Podróż do Brandberg Mountain (2573 m n.p.m.), najwyższej góry kraju. Przejeżdżamy przez obszary zamieszkane przez lud Herero, którzy jako niepokornii padli ofiarą niemieckiego ludobójstwa, stało się to już w XIX wieku, gdy Niemcy intensywnie kolonizowali kraj. Okolica jest słynna z prehistorycznych rysunków naskalnych. Nocleg w lodży w regionie Damarland.

Dzień 6

Podziwianie rysunków naskalnych sprzed tysięcy lat. Wzruszające jest podziwianie prac artystycznych naszych przodków. Najsłynniejsze z rysunków znajdują się w Twyfelfontein i są wpisane na listę UNESCO. Znajdują się też tutaj święte miejsca Buszmenów, pierwotnych gospodarzy tych ziem. W okolicy żyją słonie i bardzo rzadkie czarne nosorożce, które jednak trudno spotkać. Przejazd na północ Parku Narodowego Etosza. Kolacja i nocleg w okolicach parku.

Dzień 7

Safari i okazja do fotografowania dzikiej zwierzyny w Parku Narodowym Etosza. Etosza to najsłynniejszy park Namibii, choć naszym zdaniem nie może się równać z najsłynniejszymi parkami Tanzanii lub Kenii. Niemniej mamy wspaniałą okazję do obserwacji zwierzyny. Występują w nim wszystkie zwierzęta tzw. "Wielkiej Piątki". Centralną część parku stanowi rozległe solnisko, które w porze deszczowej zmienia się w jezioro opanowane przez flamingi. Fotografowanie i "pogoń" za różnymi gatunkami zwierząt. Kolacja i nocleg w okolicach Etoszy.

Dzień 8

Żegnamy się z Etoszą. Dalsza podróż przebiega przez wielkie równiny. Podczas postojów zorganizujemy sobie piknik na świeżym powietrzu. Po dojeździe do Windhoek zaczynamy zwiedzanie. Uporządkowane centrum i schludne budynki nie sprawiają wrażenia typowego, afrykańskiego miasta. Ciekawostką są eksponowane tu meteoryty, które niegdyś spadły w okolicy. Mamy czas, by nieco zrelaksować się po locie i przygotować do czekającej na nas afrykańskiej przygody. Wieczorem kolacja w jednej z najsłynniejszych restauracji w kraju. Będziemy mieć możliwość spróbowania mięsa z krokodyla, strusia i w miarę możliwości z antylop. Nocleg w hotelu w Windhoek.

Dzień 9

Podróż do Botswany. To będzie długi przejazd, który przeniesie nas do innego świata. Dotarcie do granicy z Botswaną, krainy słoni i wielkich przestrzeni. Podróż do miasta Maun, w miarę możliwości postoje na trasie. Mijana kraina należała do Buszmenów, którzy niestety już porzucili swój wędrowny tryb życia. Pod wieczór dojazd do Maun. Jest to bardzo dziwne miasto, które powstało na granicy znikającej w pustyni Delty Okawango. Maun jest bazą wypadową w rejon Delty i spotkamy tu podróżników z całego świata. Nocleg w Maun.

Dzień 10

Rozpoczyna się piękny dzień obcowania ze wspaniałą afrykańską przyrodą. Lot widokowy nad Deltą Okavango. Wielką atrakcją jest obserwowanie Delty z powietrza. Dopiero wtedy widzimy jej ogrom i mnogość dzikiej zwierzyny. Następnie udajemy się w głąb Delty, której wody biorą początek na wyżynach Angoli. To jedyna na świecie delta kończąca się nie w oceanie ale na pustyni. Płyniemy przez rozlewiska łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa o nazwie mokoro. Brzegi porasta bogata roślinność, a z wody wystawiają swe łby hipopotamy, a słonie zaglądają nam prawie do naszych łodzi. Docieramy do obozowiska i udajemy się na popołudniowy spacer wśród pięknych krajobrazów i obserwujemy zwierzęta - żyrafy, antylopy. Podziwiamy bogactwo natury, widzimy mnóstwo ptaków, często udaje się podejść do większych zwierząt. Po dniach spędzonych na bardzo suchych obszarach nasze oczy raduje bujna zieleń i bogactwo fauny. Kolacja. Okazja do wysłuchania opowieści lokalnego przewodnika przy szklance ginu. Nocleg w namiotach w obozowisku.

Dzień 11

Kolejny dzień w Delcie Okavango przyniesie nam spokój i czas na cieszenie się fantastyczną przyrodą. Jeszcze przed śniadaniem wraz z lokalnym przewodnikiem ponownie próbujemy wytropić ciekawe zwierzęta, które licznie zamieszkują ten obszar. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to ogród zoologiczny i nigdy nie wiemy, jak będzie wyglądać nasze safari. Podróż samochodami terenowymi przystosowanymi do safari w kierunku Parku Narodowego Chobe. Lunch. Dojazd do obozowiska. Kolacja. Nocleg w namiotach w obozowisku.

Dzień 12

Udajemy się na poranne safari. Park Narodowy Chobe to doskonały obszar dla wielkich drapieżników, żyją tu lwy, hieny, lamparty, słonie, zebry, likaony, różne gatunki antylop, gepardy. Spędzamy czas na obserwacji zwierzyny na równinach usianych akacjami. Lunch. Po południu przejazd do miejscowości Kasane. To dziwne miasteczko - jego ulicami przechadzają się czasami słonie… Nocleg w Kasane lub w okolicach.

Dzień 13

Poranny rejs na rzece Chobe i ponowna okazja do zobaczenia niektórych z występujących tu zwierząt - hipopotamów, krokodyli, bawołów i kilkuset gatunków ptaków. Wyjazd w kierunku bliskiej granicy Zimbabwe i jej przekroczenie. Dojazd do miasta Victoria Falls, gdzie spotkamy się z typową, biedną Afryką. Do zachodu słońca podziwianie Wodospadów Wiktorii, które tworzy spadająca w stumetrową szczelinę rzeka Zambezi na szerokości 1700m. Wodospady Wiktorii, to niewątpliwie obok Iguazu najpiękniejsze wodospady świata. Podchodzimy do samej krawędzi spoglądając w potężną czeluść. Nocleg w rejonie wodospadów.

Dzień 14

W tym dniu chętni mogą wziąć udział w emocjonującym raftingu na rzece Zambezi (tylko dla ludzi o mocnych nerwach i na własną odpowiedzialność - koszt raftingu podajemy w liście przedwyjazdowym). Udział w raftingu na Zambezi to mocne przeżycie w pięknej scenerii. Pozostali mogą kupować pamiątki lub podziwiać z brzegu tych, którzy zdecydowali się na rafting w spienionych wodach Zambezi. Można też ewentualnie wziąć udział w specyficznym safari (dodatkowo płatnym) na słoniach lub spacerze po buszu z lwami, co jest lokalną specjalnością. Nocleg w rejonie wodospadów.

Dzień 15

Dzień spędzamy w Zambii. Oglądanie Wodospadów Wiktorii od strony Zambii, stąd widzimy je z jeszcze innej, ciekawej pespektywy. Czas na poznanie miasta Livingstone, nazwanego tak na cześć wielkiego szkockiego podróżnika. Mamy ostatnią możliwość zakupu pamiątek. Kolacja. Nocleg w rejonie wodospadów.

Dzień 16

Przejazd na lotnisko. Wylot z przesiadkami do Europy.

Dzień 17

Powrót do Warszawy

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze wg programu, przelot małym samolotami w rejonie Okavango, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi), wszelkie koszty transportu (minibusy lub samochody terenowe), wyżywienie (śniadania w hotelach; obiady i kolacje wymienione w programie - łącznie 8 posiłków), noclegi (pokoje 2 - osobowe) hotele i "lodge" (ok. 3* - 4*), w Delcie Okavango noclegi w namiotach wyposażonych w materace i pościel (polowe toalety i prysznice do wspólnej dyspozycji), opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 760 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz i ich uzyskania wg aktualnych cen (łącznie ok. 185 USD/os), wycieczek fakultatywnych wg programu, napojów do posiłków, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego 830 USD/os.

Uwagi

Liczebności grupy od 8 do 17 osób. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty wyjazdu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura musi być złożony najpóźniej 35 dni przed wyjazdem. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych (po konsultacji z lekarzem). Konieczne jest posiadanie żółtej książeczki z aktualnym wpisem szczepienia p. żółtej febrze lub o niemożności zaszczepienia się. Pozostałe informacje zostaną przekazane bezpośrednio uczestnikom wyprawy ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie wwwLogos Travel

Szukasz wakacji do Namibii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Namibia, Botswana, Zimbabwe, RPA

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie.Wylot do Kapsztadu przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2 (450km)

W godzinach porannych przylot do Kapsztadu - zwanego też Matką Miast. Powitanie przez polskojęzycznego pilota - przewodnika. Czas wolny na odświeżenie po podróży w strefie lotniska. Następnie panoramiczne zwiedzanie miasta, przejazd do centrum. Wjazd na Górę Sygnałową, z której rozpościera się niesamowity widok na słynną Górę Stołową oraz zatokę. Wizyta na plaży, spacer deptakiem, przy którym zlokalizowane są rozliczne restauracje, kawiarnie i puby. Wczesny lunch ( na koszt własny) w lokalnej restauracji rybnej serwującej znakomite dania z owocami morza. Wczesnym popołudniem przejazd na północ przez region winiarni i plantacji owoców cytrusowych i słynnej herbaty rooibos. Krótki postój przy plantacji. Dojazd do miejsca noclegowego w górach. Nocleg w lodge.( Kolacja)

Dzień 3 (400km)

Przebudzenie w scenerii rześkiego górskiego poranka, śniadanie. Wyjazd w kierunku Namibii. Po drodze przejazd przez region Namaqualand. Możliwość spotkania przedstawicieli pasterskiej społeczności lokalnej ludzi z plemienia Nama (pierwszych mieszkańców południowo-wschodniej Afryk) dla chętnych, fakultatywnie możliwość raftingu - spływu pontonowego po rzece Orania. Nocleg w luksusowych namiotach przy rzece Orania. (śniadanie, kolacja)

Dzień 4 (490km)

Po śniadaniu przejazd przez rzekę oraz przekroczenie granicy z Namibią. Przejazd w kierunku Gondwana Canyon i jego największej atrakcji - Fish River Canyon. Drugiego co do wielkości kanionu na świecie. Postój przy tym cudzie przyrody liczącym około 180 km długości. Spacer wzdłuż północnej krawędzi kanionu. Dalszy przejazd do lodge. Nocleg.( śniadanie, kolacja)

Dzień 5 (360km)

Śniadanie a następnie przejazd w region gór Tiras będących granicą z pustynią Namib. Przesiadka na pojazdy terenowe i trzygodzinna eksploracja pustyni Namib. Przemierzanie pustynnego krajobrazu z widokiem malowniczego pasma gór. W drodze wypatrywanie antylop Klip Springer, odłamków narzędzi pozostawionych przez Buszmenów, fotografowanie drzew z setkami ptasich gniazd, sesje zdjęciowe na tle Litops - roślin wyglądających jak… kamienie…! Dalszy przejazd na nocleg. Po drodze wykład mieszkańca tego terenu o roślinach pustyni. Nocleg w lodge przy Duwisib Castle. (śniadanie, Kolacja)

Dzień 6 (339km)

śniadanie a później zwiedzanie Duwisib Castle, zamku zbudowanego przez niemieckiego arystokratę w czasach wojen kolonialnych. Dzisiaj jest to pomnik narodowy. Pamiątkowe zdjęcie i dalszy przejazd do Sesriem, gdzie znajdują się najwyższe na świecie(375m) tak zwane Diuny - jedyne w swoim rodzaju kolory o niezwykle harmonijnych, geometrycznych kształtach i wyostrzonych jak brzytwa krawędziach, usypane z czerwonego piasku, zmieniające barwę w zależności od oświetlenia, ale też zmieniające kształt w zależności od siły wiatru... Pięciokilometrowy spacer po wydmach z rozległym widokiem na resztę pustyni do Sossusvlei oraz Deadvlei. (Obszar uschniętego jeziora pełnego minerałów i skamieniałych drzew), który co kilka lat zamienia się w tętniące życiem turkusowy wodopój. Przejazd do Kanionu Sesriem. W zależności od pory roku możliwość spaceru w kanionie, który w porze deszczowej zwykle jest niedostępny i tętni burzliwym życiem. Nocleg w Lodge ·w okolicach Sesriem. (Śniadanie, kolacja)

Dzień 7 (405km)

Wczesna pobudka, oglądanie wschodu słońca nad pustynią, po czym przejazd w stronę Swakopmund, po drodze przystanek w Solitarie, degustacja najlepszego w Namibii jabłecznika -, którego cynamonowy zapach wyczuwa się już z odległości kilkuset metrów. Uczta jabłecznikowa przy parzonej, miejscowej kawie lub znakomicie schłodzonym oryginalnym, bawarskim piwie. Dalszy przejazd do Swakopmund - nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej ze wspaniałą zabudową kolonialną z czasów dominacji niemieckiej. Po drodze wizyta w Kuiseb Kanyon - jedynym w swym rodzaju kanionie z łupka. Przyjazd do Swakopmund około godziny 15 - 16.00. Zakwaterowanie i czas na plażowanie, kąpiele lub spacery wzdłuż ukwieconego nabrzeża. Pełna rekreacja i relaks. Nocleg w hotelu w Swakopmund. (śniadanie, kolacja)

Dzień 8 (km)

Dzień wolny w Swkopmund. Czas na dalszy wypoczynek, nabieranie sił, zajęcia plażowe, odrabianie zaległej lektury lub spacery albo bieganie albo też nic leniuchowanie. Fakultatywnie dla chętnych możliwość jazdy po wydmach kładami - czterokołowcami (2 godz-50USD). Można też wynająć motorówkę wypływającą w morze w poszukiwaniu fok, delfinów oraz wielorybów (80USD). Jest też możliwość zwiedzenia muzeum z ciekawym zbiorem minerałów i kamieni szlachetnych z namibijskich pustyn. Nocleg w hotelu. (śniadanie, kolacja)

Dzień 9 (351km)

Śniadanie, wyjazd z Swakopmund solną autostradą w kierunku kolonii fok. Przystanek przy kolonii tysięcy fok - Cape Cross, krzyży postawionych przez europejskich zdobywców afrykańskiego kontynentu. Później przejazd w region Twyfelontein. To tu znajdują się skały z tajemniczymi rysunkami oraz rzeźbami naskalnymi pozostawionymi przez pierwszych mieszkańców Afryki - Buszmenów. W drodze odwiedzimy miejsce, gdzie znajduje się skamieniały las, oraz najstarsze z kwiatów pustyni 1500 letnie - Welwitschia Mirabilis. Nocleg w lodge w okolicy Twyfelontein. ( śniadanie, kolacja)

Dzień 10 (221km)

Po śniadaniu wyjazd do Kamanjab.. Wypatrywanie pustynnych słoni, nie zawsze skuteczne.... Popołudniu odwiedziny w wiosce ludu Himba, podpatrywanie obyczajów i codziennych czynności jednego z najbardziej fascynujących plemion Afryki. Woda używana jest tu tylko do picia a nie do jakichkolwiek czynności higienicznych. Nocleg w lodge w pustynnej miejscowości, w której można spotkać kobiety Himba, ale także z plemienia Herero w swoich tradycyjnych strojach. (śniadanie, kolacja)

Dzień 11 (184km)

Przejazd do Parku Narodowego Etosha. Wizyta w Kamp Okaukuejo z wieżą obserwacyjną z czasów kolonialnych oraz z wodopojem, przy którym o każdej porze roku można spotkać stada zwierząt. Kilkugodzinne safari po parku. Podglądanie życia dzikich zwierząt oraz ptactwo regionu. Wieczorem zasadzka z aparatami fotograficznymi w pobliżu wodopoju. Nocleg w lodge Halali w Parku Etosha. (śniadanie, kolacja)

Dzień 12 (560km)

Poranne foto safari po ,wizyta przy nielicznym wodopoju w Parku, przy którym gromadzą się niezliczone stada dzikich zwierząt. Obserwacja na żywo scen rodzajowych rozgrywających się przy wodopoju. Następnie przejazd do najbardziej wysuniętej na północ części Namibii - Pas Kaprivi w pobliżu tajemniczego jeziora Otjikoto, z pamiątkową tablicą dla polskiego podróżnika - rowerzysty "Jana Nowaka". Przejazd, w okolicę Grootfontein, gdzie przed około 80'000 lat temu spadł największy na świecie (60 - tonowy) meteoryt. Po pozytywnym "doładowaniu" dalszy przejazd do rzeki Kovango. Wieczór i nocleg w lodge na brzegu rzeki skąd widoczny jest drugi brzeg, czyli Angola. Nocleg lodge w Rundu. (śniadanie, kolacja)

Dzień 13 (210km)

Kontynuacja podróży przez zupełnie inną Namibię od tej już poznanej. Znikają tereny pustynne, pojawia się bujna, soczysta zieleń. Dojazd do miejsca noclegu, zakwaterowanie i sen przy akompaniamencie pomrukujących lubieżnie hipopotamów…

Dzień 14

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Ngepi. Relaks nad rzeką, próba samodzielnej eksploracji okolicy, Fakultatywnie łowienia ryb (25USD za godzinę) lub wyprawa łodzią z płaskim dnem lub Mokoro (20usd) (dłubanka) w celu bliższego podejrzenia tego skomplikowanego ekosystemu lub też wyjazd pojazdem terenowym do Parku Mahango Game Reserve (55USD). Wieczorem ognisko i dzielenie się przeżyciami intensywnego dnia. Nocleg w lodge.

Dzień 15 (460km)

Po śniadaniu przejazd , po drodze kolejne wioski. Cała droga prowadzi przez Caprivi - wąski pasek terytorium Namibii pomiędzy Angolą a Botswaną. Trasa przejazdu pełna jest znaków "Uwaga Słonie", gdyż jest to szlak największej populacji słoni migrującej od Chobe do Zambezi. Przejazd przez Park Narodowy Bwabata. Mijane regiony Chobe i Lynianti to jedne z ostatnich regionów, gdzie życie zwierząt zostało uszanowane przez człowieka. Przyjazd do Kasane - Botswana, Nocleg.(śniadanie, kolacja)

Dzień 16 (85km)

Wczesnym rankiem safari wodne, czyli kilkugodzinna wyprawa łodziami motorowymi po rozlewiskach rzeki rezerwatu Chobe. Szansa zobaczenia bawołów, kąpiących się słoni, hipopotamów, krokodyli oraz afrykańskiego orła bielika - jest to najlepsze wodne safari Afryki. Następnie przejazd z Kasane do Victoria Falls w Zimbabwe. Przyjazd około południa. Zwiedzanie uznawanych za najpiękniejsze na świecie - Wodospadów Victorii na różne sposoby od strony Zimbabwe. Długa sesja fotograficzna. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, możliwość wyjścia do miasteczka na zakupy pamiątek lub odpoczynek przy hotelowym basenie albo też fakultatywnie (45USD) wyjazd na niezwykle spektakularny zachód słońca na Zambezi. Powrót do hotelu w całkowitych ciemnościach, kolacja przy muzyce i występie zespołu folklorystycznego. Nocleg w hotelu.(śniadanie, kolacja)

Dzień 17

Dzień na zakupy na miejscowym targowisku pełnym niezliczonej ilości wyrobów rzemiosła artystycznego (największe tego rodzaju targowisko wyrobów artystycznych i pamiątek w całej Afryce - lub też fakultatywnie - przejście na stronę Zambii, aby zobaczyć wodospady Victorii od strony Zambii (20USD + 30USD wiza do Zambii), tylko dla zuchwałych, mrożący krew w żyłach rafting po Zambezi między hipopotamami (130USD)... Albo też Safari na słoniach (125USD). Nocleg w hotelu w Victoria Falls. Kolacja z muzyką na żywo i występami. (śniadanie, kolacja)

Dzień 18 (378km)

Po śniadaniu przejazd do Bulowayo, drugiego co do wielkości miasta w Zimbabwe. Krótki objazd miasta. Popołudniu wizyta w Parku Narodowym Matopos. Oglądanie malowideł Buszmenów, wielkich granitowych głazów na wzgórzu Matopos z grobem założyciela Rodezji - Cecyla Rhodeza - kiedyś najbogatszego mieszkańca Afryki. Nocleg w bungalowach. Wieczorem ognisko przy zachodzie słońca i kolacja w formie grilla. (śniadanie, kolacja)

Dzień 19 (337km)

Po śniadaniu przejazd przez złotodajne tereny (funkcjonujące kopalnie złota) w kierunku Masvingo a tam rzecz niezwykła - Ruiny Wielkiego Zimbabwe - nierozwikłanej do końca zagadki Afryki - miasta z XI wieku, największej kamiennej konstrukcji na południe od Sahary. Nocleg w bungalowach lub hotelu, nieopodal ruin, wśród których wyczuwa się duchy przeszłości zarówno budowniczych jak i mieszkańców tego tajemniczego miasta.(śniadanie, kolacja)

Dzień 20 (338km)

Po śniadaniu dalsza jazda na południe w kierunku Johannesburga. Po przekroczeniu granicy RPA jeszcze jedna okazja do obserwacji setek baobabów. Przyjazd do Tshipis, miejscowości uzdrowiskowej znanej z termalnych źródeł. Zakwaterowanie w bungalowach nieopodal ciepłych źródeł i niekończący się relaks w basenach z uzdrawiającą wodą. Kolacja. Nocleg. Dla chętnych możliwość termalnych kąpieli aż do rana…(śniadanie, kolacja)

Dzień 21 (495km)

Po śniadaniu przejazd na lotnisko do Johannesburga. Po drodze przystanek na zwrotniku Koziorożca, ostatnie pamiątkowe zdjęcia. Odprawa i wylot z magicznej Afryki do Europy.

Dzień 22

Przylot do Europy, przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.

TERMINY

02.02-23.02.2018 15.03-05.04.2018* 15.04-06.05.2018 05.06-26.06.2018 18.09-09.10.2018 04.10-25.10.2018 05.11-26.11.2018 * termin Wielkanocny dopłata - 390 PLN

Cena

6760pln+ 3450USD

1 rata

800pln

2 rata

6760 pln(minus 1 rata)

3 rata

3450usd klient płaci na miejscu

CENA ZAWIERA

- Przelot Warszawa- Kapsztad Johannesburg- Warszawa zakwaterowanie; hotele i lodge na poziomie 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami, - wyżywienie - śniadania i kolacje - transport - mikrobus, łódź - opiekę lokalnego polskojęzycznego pilota, przewodnika, który pełni także funkcję kierowcy na całej trasie - Ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR) - opłaty za przewodników lokalnych CENA NIE ZAWIERA - opłat za wstępy według programu, 520 USD - opłaty za wizy Zimbabwe 45 USD, - napiwków 20 USD - opłat za imprezy fakultatywne - dopłaty do pokoju 1-osobowego 960 USD

Uwaga

potrzebne są 4 wolne strony w paszporcie na wizy! Rezerwacja najpóźniej na 60 dni przed terminem!


Opis hotelu Namibia - Botswana- Zimbabwe - Zambia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

NAMIBIA

Szlak

NAMIBIA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA z deltą Okavango - 17 dni

Główne atrakcje

Niesamowite Wodospady Wiktorii Cud przyrodniczy Delty Okavango Malownicze wydmy Pustyni Namib Rysunki naskalne w Namibii Rafting na Zambezi - opcja dla odważnych Ciekawe parki narodowe - Chobe i Etosza

O wycieczce

Podczas tej wycieczki odwiedzamy cztery kraje czarnego lądu. Pierwszy z nich to Namibia. Ten słoneczny kraj był niegdyś niemiecką kolonią, może dlatego sprawia wrażenie bardzo dobrze zorganizowanego i czystego. Następnie kierujemy się do Botswany, gdzie zwiedzamy Deltę Okavango. To niezwykły fenomen - duża rzeka znika w piaskach pustyni tworząc deltę - oazę życia dla afrykańskich zwierząt. Naszym ulubionym miejscem w Botswanie jest też Park Narodowy Chobe. Mnóstwo tu słoni, a safari rzeczne pozostaje długo w pamięci. Z kolei Zimbabwe i Zambia to "prawdziwa" Afryka, a Wodospady Wiktorii na granicy tych krajów trudno wprost opisać. Podczas wyprawy podróżujemy wygodnie wynajętymi, dobrymi pojazdami. Nocujemy w miejscach o bardzo zróżnicowanym, choć zawsze dobrym standardzie. Dwie noce w ciekawej (ale też bardzo drogiej) Botswanie spędzamy w namiotach, co zbliża nas do pięknej przyrody. Po wyjeździe każdy przyzna, że były to piękne noclegi. Wyjazd do południowej części Afryki jest przeznaczony dla każdego niezależnie od wieku, każdego, kto pragnie poznać fascynujący Czarny Ląd. Choć Afryka często irytuje, to wiele osób dosłownie zakochuje się w tych rejonach świata.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do stolicy Namibii - Windhoek.

Dzień 2

Przylot do Windhoek, stolicy Namibii. Wprost z lotniska ruszamy w głąb kraju. Tuż za miastem za oknami roztacza się suchy i dziki krajobraz. Celem jest osada Sesriem leżąca w sercu pustyni Namib. To jedno z najsuchszych miejsc na ziemi, a krajobrazy należą do najstarszych na naszej planecie. Wycieczka do Sossuvlei na pustynię Namib. Wjeżdżamy w piękną scenerię najwyższych wydm świata. Spacerując po wydmach fotografujemy otoczenie. Zdjęcia z Sossuvlei znajdują się na wielu folderach promujących Namibię. Gdy wdrapiemy się na jedną z wydm, naszym oczom odsłoni się pustynia w pięknej krasie. Oglądamy też niewielki, ale malowniczy kanion. W tym dniu mamy szansę zobaczyć żyjące tu antylopy springbok i strusie. Nocleg w Sesriem lub okolicy.

Dzień 3

Kontynuujemy podróż zmierzając malowniczą drogą w stronę wybrzeża Atlantyku. Wjazd na obszar Parku Narodowego Namib-Nakluft. Mijajamy rzekę Kuiseb, która wyrzeźbiła kanion, dojeżdżamy do portu Walvis Bay. Ten naturalny port od wieków przyciągał żeglarzy. Na pobliskich płytkich wodach okresowo żerują flamingi i pelikany. Na twarzach czujemy zimny powiew. Ocean na skutek prądu płynącego wzdłuż wybrzeży Namibii jest zimny i wybrzeże często jest spowite mgłami. Celem dzisiejszego dnia jest miasto Swakopmund i tam przewidziany jest nocleg.

Dzień 4

Pobyt w Swakopmund. Niemiecka architektura i zwyczaje na tych niegościnnych, afrykańskich wybrzeżach sprawiają nieco surrealistyczne wrażenie. W miejscowości można pospacerować po rozległych plażach, a odporni na zimną wodę mogą zanurzyć się w wodach oceanu. Dla chętnych całodzienna wycieczka lotnicza (poza ceną, cena zależy od rodzaju wycieczki i liczby Uczestników) małymi samolotami na północ Namibii w stronę granicy z Angolą. W północnej części kraju mieszka plemię Himba. Plemię niestety uległo komercjalizacji, niemniej niektórzy z nich wciąż mieszkają w małych chatkach, chodzą niemal nago, a swe ciała pokrywają ochrą. Na miejscu przewidziany jest dobry lunch. Osoby, które nie biorą udziału w wycieczce lotniczej dysponują wolnym czasem w Swakopmund lub mają inne możliwości wycieczek - wycieczka z przewodnikiem na pustynię, rajd na quadach (szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Nocleg w Swakopmund.

Dzień 5

Rano wyjazd z miasta. Przejazd do regionu Damaraland, północno - zachodniej części Pustyni Namib. Podróż do Brandberg Mountain (2573 m n.p.m.), najwyższej góry kraju. Przejeżdżamy przez obszary zamieszkane przez lud Herero, którzy jako niepokornii padli ofiarą niemieckiego ludobójstwa, stało się to już w XIX wieku, gdy Niemcy intensywnie kolonizowali kraj. Okolica jest słynna z prehistorycznych rysunków naskalnych. Nocleg w lodży w regionie Damarland.

Dzień 6

Podziwianie rysunków naskalnych sprzed tysięcy lat. Wzruszające jest podziwianie prac artystycznych naszych przodków. Najsłynniejsze z rysunków znajdują się w Twyfelfontein i są wpisane na listę UNESCO. Znajdują się też tutaj święte miejsca Buszmenów, pierwotnych gospodarzy tych ziem. W okolicy żyją słonie i bardzo rzadkie czarne nosorożce, które jednak trudno spotkać. Przejazd na północ Parku Narodowego Etosza. Kolacja i nocleg w okolicach parku.

Dzień 7

Safari i okazja do fotografowania dzikiej zwierzyny w Parku Narodowym Etosza. Etosza to najsłynniejszy park Namibii, choć naszym zdaniem nie może się równać z najsłynniejszymi parkami Tanzanii lub Kenii. Niemniej mamy wspaniałą okazję do obserwacji zwierzyny. Występują w nim wszystkie zwierzęta tzw. "Wielkiej Piątki". Centralną część parku stanowi rozległe solnisko, które w porze deszczowej zmienia się w jezioro opanowane przez flamingi. Fotografowanie i "pogoń" za różnymi gatunkami zwierząt. Kolacja i nocleg w okolicach Etoszy.

Dzień 8

Żegnamy się z Etoszą. Dalsza podróż przebiega przez wielkie równiny. Podczas postojów zorganizujemy sobie piknik na świeżym powietrzu. Po dojeździe do Windhoek zaczynamy zwiedzanie. Uporządkowane centrum i schludne budynki nie sprawiają wrażenia typowego, afrykańskiego miasta. Ciekawostką są eksponowane tu meteoryty, które niegdyś spadły w okolicy. Mamy czas, by nieco zrelaksować się po locie i przygotować do czekającej na nas afrykańskiej przygody. Wieczorem kolacja w jednej z najsłynniejszych restauracji w kraju. Będziemy mieć możliwość spróbowania mięsa z krokodyla, strusia i w miarę możliwości z antylop. Nocleg w hotelu w Windhoek.

Dzień 9

Podróż do Botswany. To będzie długi przejazd, który przeniesie nas do innego świata. Dotarcie do granicy z Botswaną, krainy słoni i wielkich przestrzeni. Podróż do miasta Maun, w miarę możliwości postoje na trasie. Mijana kraina należała do Buszmenów, którzy niestety już porzucili swój wędrowny tryb życia. Pod wieczór dojazd do Maun. Jest to bardzo dziwne miasto, które powstało na granicy znikającej w pustyni Delty Okawango. Maun jest bazą wypadową w rejon Delty i spotkamy tu podróżników z całego świata. Nocleg w Maun.

Dzień 10

Rozpoczyna się piękny dzień obcowania ze wspaniałą afrykańską przyrodą. Lot widokowy nad Deltą Okavango. Wielką atrakcją jest obserwowanie Delty z powietrza. Dopiero wtedy widzimy jej ogrom i mnogość dzikiej zwierzyny. Następnie udajemy się w głąb Delty, której wody biorą początek na wyżynach Angoli. To jedyna na świecie delta kończąca się nie w oceanie ale na pustyni. Płyniemy przez rozlewiska łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa o nazwie mokoro. Brzegi porasta bogata roślinność, a z wody wystawiają swe łby hipopotamy, a słonie zaglądają nam prawie do naszych łodzi. Docieramy do obozowiska i udajemy się na popołudniowy spacer wśród pięknych krajobrazów i obserwujemy zwierzęta - żyrafy, antylopy. Podziwiamy bogactwo natury, widzimy mnóstwo ptaków, często udaje się podejść do większych zwierząt. Po dniach spędzonych na bardzo suchych obszarach nasze oczy raduje bujna zieleń i bogactwo fauny. Kolacja. Okazja do wysłuchania opowieści lokalnego przewodnika przy szklance ginu. Nocleg w namiotach w obozowisku.

Dzień 11

Kolejny dzień w Delcie Okavango przyniesie nam spokój i czas na cieszenie się fantastyczną przyrodą. Jeszcze przed śniadaniem wraz z lokalnym przewodnikiem ponownie próbujemy wytropić ciekawe zwierzęta, które licznie zamieszkują ten obszar. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to ogród zoologiczny i nigdy nie wiemy, jak będzie wyglądać nasze safari. Podróż samochodami terenowymi przystosowanymi do safari w kierunku Parku Narodowego Chobe. Lunch. Dojazd do obozowiska. Kolacja. Nocleg w namiotach w obozowisku.

Dzień 12

Udajemy się na poranne safari. Park Narodowy Chobe to doskonały obszar dla wielkich drapieżników, żyją tu lwy, hieny, lamparty, słonie, zebry, likaony, różne gatunki antylop, gepardy. Spędzamy czas na obserwacji zwierzyny na równinach usianych akacjami. Lunch. Po południu przejazd do miejscowości Kasane. To dziwne miasteczko - jego ulicami przechadzają się czasami słonie… Nocleg w Kasane lub w okolicach.

Dzień 13

Poranny rejs na rzece Chobe i ponowna okazja do zobaczenia niektórych z występujących tu zwierząt - hipopotamów, krokodyli, bawołów i kilkuset gatunków ptaków. Wyjazd w kierunku bliskiej granicy Zimbabwe i jej przekroczenie. Dojazd do miasta Victoria Falls, gdzie spotkamy się z typową, biedną Afryką. Do zachodu słońca podziwianie Wodospadów Wiktorii, które tworzy spadająca w stumetrową szczelinę rzeka Zambezi na szerokości 1700m. Wodospady Wiktorii, to niewątpliwie obok Iguazu najpiękniejsze wodospady świata. Podchodzimy do samej krawędzi spoglądając w potężną czeluść. Nocleg w rejonie wodospadów.

Dzień 14

W tym dniu chętni mogą wziąć udział w emocjonującym raftingu na rzece Zambezi (tylko dla ludzi o mocnych nerwach i na własną odpowiedzialność - koszt raftingu podajemy w liście przedwyjazdowym). Udział w raftingu na Zambezi to mocne przeżycie w pięknej scenerii. Pozostali mogą kupować pamiątki lub podziwiać z brzegu tych, którzy zdecydowali się na rafting w spienionych wodach Zambezi. Można też ewentualnie wziąć udział w specyficznym safari (dodatkowo płatnym) na słoniach lub spacerze po buszu z lwami, co jest lokalną specjalnością. Nocleg w rejonie wodospadów.

Dzień 15

Dzień spędzamy w Zambii. Oglądanie Wodospadów Wiktorii od strony Zambii, stąd widzimy je z jeszcze innej, ciekawej pespektywy. Czas na poznanie miasta Livingstone, nazwanego tak na cześć wielkiego szkockiego podróżnika. Mamy ostatnią możliwość zakupu pamiątek. Kolacja. Nocleg w rejonie wodospadów.

Dzień 16

Przejazd na lotnisko. Wylot z przesiadkami do Europy.

Dzień 17

Powrót do Warszawy

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze wg programu, przelot małym samolotami w rejonie Okavango, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi), wszelkie koszty transportu (minibusy lub samochody terenowe), wyżywienie (śniadania w hotelach; obiady i kolacje wymienione w programie - łącznie 8 posiłków), noclegi (pokoje 2 - osobowe) hotele i "lodge" (ok. 3* - 4*), w Delcie Okavango noclegi w namiotach wyposażonych w materace i pościel (polowe toalety i prysznice do wspólnej dyspozycji), opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 760 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz i ich uzyskania wg aktualnych cen (łącznie ok. 185 USD/os), wycieczek fakultatywnych wg programu, napojów do posiłków, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego 830 USD/os.

Uwagi

Liczebności grupy od 8 do 17 osób. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty wyjazdu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura musi być złożony najpóźniej 35 dni przed wyjazdem. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych (po konsultacji z lekarzem). Konieczne jest posiadanie żółtej książeczki z aktualnym wpisem szczepienia p. żółtej febrze lub o niemożności zaszczepienia się. Pozostałe informacje zostaną przekazane bezpośrednio uczestnikom wyprawy ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www