cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
 • Wycieczka objazdowa Namibia, Namibia
1 / 20
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Namibia
star 4

Namibia
Ocena wycieczki objazdowej Namibia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Namibia w ofercie Biura podróży:

Air Tours Club

Szukasz wakacji do Namibii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Trasa

WARSZAWA/FRANKFURT - WINDHOEK - PUSTYNIA NAMIB - SOUSSUSVLEI - SWAKOPMUND - OPUWO - MOUNT ETJO - WINDHOEK - FRANKFURT/WARSZAWA

Opis kraju / atrakcji

Pustynia Namib - to najstarsza pustynia świata. Wbrew pozorom to nie saharyjskie, ale tutejsze diuny są najwyższe na świecie (ponad 300 metrów). Na pustyni Namib i w Parku Narodowym Chobe szacuje się, że suche drzewa camelthorn stoją już od ponad 70 lat. Namib w języku nama oznacza "olbrzymi", a w innym tłumaczeniu "miejsce gdzie nic nie ma". Od tego słowa pochodzi nazwa Namibii.

Program ramowy

MAŁA GRUPA

1 dzień

WARSZAWA -  FRANKFURT - WINDHOEK Odprawa biletowo - bagażowa na lotnisku Okęcie w Warszawie; Wylot z Warszawy do Frankfurtu; Przylot do Frankfurtu; Wylot z Frankfurtu do Windhoek.

2 dzień

WINDHOEK -  PUSTYNIA NAMIB - SOUSSUSVLEI Przylot do Windhoek; Powitanie na lotnisku przez anglojęzycznego kierowcę-przewodnika lokalnego. Przejazd do centrum Windhoek, panoramiczne zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wyjazd z Windhoek i przejazd na pustynię Namib, przyjazd ok. południa, zakwaterowanie na 2 noce ze śniadaniami i kolacjami w lodgu na pustyni Sossusvlei Lodge, po południu czas wolny, kolacja w lodgu, nocleg.   Windhoek - stolica Namibii w środkowej części kraju na wysokości 1650 m n.p.m. Jest to także stolica okręgu Windhuk. Miasto zostało założone 18 października 1890 przez kapitana Kurta von Françoisa na miejscu kwatery afrykańskich wodzów plemiennych. Od 1892 było stolicą Niemieckiej Afryki Południowo-Zachodniej, a od 1915 - Afryki Południowo-Zachodniej. Od 1990 stolica Namibii. Rozwinął się przemysł wełniany, mięsny, metalowy i chemiczny. Ośrodek regionu hodowli owiec karakułowych. W pobliżu miasta znajdują się duże złoża rud miedzi.

3 dzień

SOSSUSVLEI Śniadanie; Wcześnie rano wyprawa do Parku Namib-Naukluft, podróż przez największe masy piasku pustyni, wzdłuż głębokich czerwonych wydm i niekończących się równin przeplatanych krzewami, które są jedyną formą jaka przetrwała i zdołała się przystosować do panujących tutaj warunków. Podczas wyprawy mamy możliwość zobaczenia i poznania niezwykłej fauny i flory, która przetrwała w tym pustynnym środowisku przez tysiące lat.  Znajdują się tutaj najwyższe wydmy świata (275 m n.p.m.) - podziwianie wschodu słońca, które jest  tutaj niezwykłe. Głębokie czerwienie, pomarańcze i złoto jakimi charakteryzują się pierwsze promienie słoneczne idealnie kontrastują z turkusem nieba. W Sossusvlei (Martwa Dolina), gdzie kończy się rzeka Tsauchab odbędziemy pieszą wędrówkę pośród majestatycznych wydm, aby móc w pełni podziwiać uroki pustynnych krajobrazów. W drodze powrotnej przystanek przy kanionie Sesriem Canyon. Powrót do hotelu, kolacja-grill, degustacja dziczyzny, nocleg.

4 dzień

SOSSUSVLEI - SWAKOPMUND Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, przejazd przez malownicze kaniony i tereny o księżycowych formacjach Kuiseb Moon, a także Namib Naukluft Park, gdzie rośnie niezwykły, endemiczny gatunek rośliny Welwitschia mirabilis. Czas przejazdu ok. 5 godzin. Przyjazd do Swakopmund i zakwaterowanie w hotelu Zum Kaiser 4*. Wieczorem czas wolny na spacer po miasteczku nadmorskim. Kolacja we własnym zakresie w jednej z licznych restauracji w mieście lub hotelu,nocleg.

5 dzień

SWAKOPMUND Śniadanie; Przejazd do portu, wypłynięcie w rejs katamaranem po zatoce Walvis Bay, płytkiej laguny, jednej z najważniejszych podmokłych obszarów Afrykańskiego kontynentu. Karmionych jest tu ponad 80% afrykańskich flamingów, przy brzegach zatoki zamieszkują liczne kolonie uchatek. Podczas rejsu podziwianie pelikanów, które szybują nad łodzią i lądują na pokładzie, a także uchatek, które wskakują na pokład na karmienie. W trakcie rejsu  degustacja słynnych lokalnych ostryg, serwowany jest szampan i lokalny rum, przekąski, kawa i herbata. Po południu zwiedzanie z przewodnikiem Swakopmund,  wieczorem czas wolny, nocleg.   Swakopmund - miejscowość wypoczynkowa, przykład niemieckiej architektury kolonialnej. Usytuowana wzdłuż wybrzeża Atlantyku, oferuje nam szeroki wybór aktywnego spędzenia wolnego czasu (rejsy morskie, loty widokowe, jazda na kładach, odkrywanie pustyń, skoki ze spadochronem, paragliding, kite surfing jazda na desce po wydmach i wiele więcej). W tym mieście 25 maja 2006 na świat przyszła Shiloh Jolie-Pitt, córka znanej aktorskiej pary Angeliny Jolie i Brada Pitta.

6 dzień

SWAKOPMUND - OPUWO - SWAKOPMUND Śniadanie, dzień wolny możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej do Himba. W programie fakultatywnej wycieczki: przelot samolotem ze Swakopmund do Opuwo. Zwiedzanie wioski zamieszkałej przez plemię Himba, obiad w lokalnej restauracji w Opuwo. W drodze powrotnej przelot nad Wybrzeżem Szkieletowym, będącym cmentarzyskiem setek wraków statków. Powrót do hotelu, nocleg.

7 dzień

SWAKOPMUND - MOUNT ETJO              Śniadanie, wykwaterowanie wizyta w Township, zapoznanie się z życiem mieszkańców, ich kulturą, wizyta w jednym z domów i degustacja lokalnych potraw oraz napojów,, przejazd do Omaruru, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejazd do Mount Etjo, zakwaterowanie w Mount Etjo Safari Lodge. Wyjazd na oglądanie nocnego karmienia lwów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8 dzień

MOUNT ETJO            W ciągu dnia 2 x safari: poranne i popołudniowe. Kolacja w hotelu, nocleg.

9 dzień

MOUNT ETJO - WINDHOEK - FRANKFURT Śniadanie; Wykwaterowanie z hotelu około południa, przejazd do Windhoek, po drodze wizyta na targu rzemiosła ludowego, możliwość zakupu pamiątek między innymi drewnianych rzeźb. Przejazd do stolicy, panoramiczne zwiedzanie miasta z przewodnikiem w programie m.in.: przejazd przez dzielnicę Township (uboga dzielnica slumsów). Transfer na lotnisko; Odprawa biletowo-bagażowa na lotnisku w Windhoek; Wylot z Windhoek do Frankfurtu.

10 dzień

FRANKFURT - WARSZAWA Przylot do Frankfurtu; Wylot z Frankfurtu do Warszawy; Przylot do Warszawy.

Cena zawiera

* Przelot na trasie : Warszawa - Frankfurt - Windhoek - Frankfurt - Warszawa liniami LUFTHANSA i  Air Namibia w klasie ekonomicznej; * Program turystyczny zgodnie z programem; * Przejazdy  klimatyzowanym samochodem Toyota Quantum lub podobnym do wyłącznej dyspozycji; * Zakwaterowanie w hotelach 4 *; * Wyżywienie według programu (w Sossusvlei 2 posiłki dziennie, w Swakopmund śniadania, w Etjo Lodge 2 posiłki dziennie); * Pakiet ubezpieczeniowy (koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana, bagaż podróżny) podczas pobytu za granicą; * Opiekę przewodnika-kierowcy w  j. angielskim.

Cena nie zawiera

* Wycieczki fakultatywnej : wycieczka samolotowa do Himba:  3 340 PLN (min 4 osoby); * Wiza do Namibii: 240 PLN + koszty pośrednictwa 300 PLN (wiza wyrabiana jest w Ambasadzie w Berlinie);. * Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

Uwagi

* Dozwolony limit bagażu podróżnego wynosi maksymalnie na osobę - 1 sztuka bagażu głównego o wadze do 23 kilogramów oraz 1 sztuka bagażu podręcznego o wadze do 7 kilogramów. * Aktualne przepisy dotyczące wymagań paszportowych i zdrowotnych znajdują się na stronach www.msz.gov.pl;


Opis hotelu Namibia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Trasa

KRAKÓW/AMSTERDAM - WINDHOEK - PUSTYNIA NAMIB - SOUSSUSVLEI - SWAKOPMUND - ERINDI - WINDHOEK - AMSTERDAM/KRAKÓW

Opis kraju / atrakcji

Pustynia Namib - to najstarsza pustynia świata. Wbrew pozorom to nie saharyjskie, ale tutejsze diuny są najwyższe na świecie (ponad 300 metrów). Na pustyni Namib i w Parku Narodowym Chobe szacuje się, że suche drzewa camelthorn stoją już od ponad 70 lat. Namib w języku nama oznacza "olbrzymi", a w innym tłumaczeniu "miejsce gdzie nic nie ma". Od tego słowa pochodzi nazwa Namibii. Swakopmund - miejscowość wypoczynkowa, przykład niemieckiej architektury kolonialnej. Usytuowana wzdłuż wybrzeża Atlantyku, oferuje nam szeroki wybór aktywnego spędzenia wolnego czasu (rejsy morskie, loty widokowe, jazda na kładach, odkrywanie pustyń, skoki ze spadochronem, paragliding, kite surfing jazda na desce po wydmach i wiele więcej). W tym mieście 25 maja 2006 na świat przyszła Shiloh Jolie-Pitt, córka znanej aktorskiej pary Angeliny Jolie i Brada Pitta. Nazwa Erindi" pochodzi z języka ludu Herero i oznacza miejsce wody". Teren prywatnego rezerwatu zamieszkuje ponad 10000 zwierząt, oraz około 310 gatunków ptaków. Nie jest to największy prywatny rezerwat w Afryce, jednak jest on domem dla wielu różnych gatunków zwierząt i ptaków, m.in.: hipopotamy, szakale, słonie, żyrafy oraz impale. Windhoek - stolica Namibii w środkowej części kraju na wysokości 1650 m n.p.m. Jest to także stolica okręgu Windhuk. Miasto zostało założone 18 października 1890 przez kapitana Kurta von Françoisa na miejscu kwatery afrykańskich wodzów plemiennych. Od 1892 było stolicą Niemieckiej Afryki Południowo-Zachodniej, a od 1915 - Afryki Południowo-Zachodniej. Od 1990 stolica Namibii. Rozwinął się przemysł wełniany, mięsny, metalowy i chemiczny. Ośrodek regionu hodowli owiec karakułowych. W pobliżu miasta znajdują się duże złoża rud miedzi. 

Program ramowy

Oferta indywidualna dla min. 2 osób

1 dzień

KRAKÓW - AMSTERDAM -  WINDHOEK Odprawa biletowo - bagażowa na Okęcie lotnisku w Krakowie; Wylot do Amsterdamu; Przylot do Amsterdamu; Wylot do Windhoek. 

2 dzień

WINDHOEK -  PUSTYNIA NAMIB - SOUSSUSVLEI Przylot do Windhoek; powitanie na lotnisku przez anglojęzycznego kierowcę-przewodnika. Przejazd do do hotelu Country Club Resort po odbiór lunchu w formie suchego prowiantu, wyjazd w stronę pustyni Namib, podróż przez największe masy piasku pustyni, wzdłuż  głębokich czerwonych  wydm i niekończących się  równin przeplatanych  krzewami, które są jedyną formą jaka przetrwała i zdołała się przystosować do panujących tutaj warunków. Podczas wyprawy mamy możliwość zobaczenia i poznania niezwykłej fauny i flory, która przetrwała w tym pustynnym środowisku przez tysiące lat. Przejazd do miejsca gdzie  znajduje się brama do kanionu Sesriem i Sossusvlei, gdzie znajdziemy największe na świecie wydmy górujące nad białymi pustynnymi równinami. Zakwaterowanie w Sossusvlei Lodge 4* na 2 noclegi ze śniadaniami i kolacjami w pobliżu słynnych wydm, kolacja, nocleg.

3 dzień

SOSSUSVLEI Po śniadaniu wycieczka do Martwej Doliny, gdzie kończy się rzeka Tsauchab,odbędziemy tu pieszą wędrówkę pośród majestatycznych wydm, aby móc w pełni podziwiać uroki pustynnych krajobrazów, wspinaczka na szczyt  jednej z wydm, przejście szczytem wydmy. Powrót do hotelu. Obiad w hotelu.  Po obiedzie czas wolny na odpoczynek przy basenie lub możliwość udziału w fakultatywnych atrakcjach takich jak : -  wycieczka do kanionu Sesriem w samym sercu pustyni Namib -  piesze safari z  wyszkolonym lokalnym przewodnikiem, z którym szukać będziemy pustynna zwierzęcą piątkę Small Five. -   popołudniowe pustynne safari jeepami, podczas którego kierowca   serwować będzie w plenerze drinki przy zachodzie słońca.Wieczorem - podziwianie wschodu słońca, które jest  tutaj niezwykłe. Głębokie czerwienie, pomarańcze i złoto jakimi charakteryzują się pierwsze promienie słoneczne idealnie kontrastują z turkusem nieba. Kolacja serwowana będzie również w plenerze pod gwiaździstym niebem.

4 dzień

SWAKOPMUND Po śniadaniu wyjazd w kierunku wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, przejazd przez malownicze tereny o księżycowych formacjach Kuiseb Moon. Czas przejazdu ok. 5 godzin. Po drodze obiad w restauracji w hotelu Protea Walvis Bay. Uwaga: wcześnie rano możliwość udziału w przelocie balonem nad pustynią połączonym z szampańskim śniadaniem w cenie ok. 400 EUR od osoby. Przyjazd do Swakopmund , zakwaterowanie w hotelu The Delight Swakopmund 4* na 3 noclegi ze śniadaniami. Zwiedzanie Swakopmund  z kierowcą-przewodnikiem. Nocleg w Swakopmund.

5 dzień

SWAKOPMUND Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do zatoki Walvis Bay, płytkiej laguny, jednej z najważniejszych podmokłych obszarów Afrykańskiego kontynentu. Karmionych jest tu ponad 80 % afrykańskich flamingów. Przejazd jeepami przez deltę rzeki Kuiseb następnie wzdłuż plaży, aż do portu Sandwich Harbour Lagoon. Przystanek na degustacje słynnych lokalnych ostryg, podczas lunchu serwowany szampan, przekąski, kawa i herbata. Po lunchu przejazd jeepami przez wydmy, wjazd na jedną z wydm, by podziwiać panoramę wybrzeża i portu Swakopmund. Powrót do Swakopmund. Po południu czas wolny na odkrywanie atrakcji nadmorskiego kurortu z licznymi restauracjami i  barami. Kolacja w stylu bawarskiej biesiady w pubie Brau Haus -  w stylu bawarskim, degustacja kuchni niemieckiej i namibijskiej oraz namibijskiego i niemieckiego piwa.  

6 dzień

SWAKOPMUND Śniadanie, wizyta na lokalnym targu rękodzieł, obiad w Farmhouse, po południu czas wolny na wypoczynek w Swakopmund.

7 dzień

SWAKOPMUND - ERINDI Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Erindi Private Game Reserve, zakwaterowanie na 2 noclegi z 3 posiłkami dziennie w Old Traders Lodge 4*.

8 dzień

ERINDI  Wcześnie rano wyjazd na poranne safari, powrót do hotelu na śniadanie, czas wolny na wypoczynek perzy basenie, obiad, po południu wyjazd na popołudniowe safari. Powrót do Lodge na kolację. 

9 dzień

ERINDI - WINDHOEK - AMSTERDAM Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Windhoek - po drodze obiad w lokalnej restauracji; Panoramiczne zwiedzanie miasta; Transfer na lotnisko; Odprawa paszportowo-biletowa; Odlot do Amsterdamu.

10 dzień

AMSTERDAM -  KRAKÓW  Przylot do Amsterdamu; Wylot do Krakowa; Przylot do Krakowa.

Cena zawiera

* Przelot na trasie : Kraków - Amsterdam - Windheok -w.w. liniami KLM w klasie ekonomicznej; * Program turystyczny wraz z atrakcjami sportowymi zgodnie z programem; * Program i transfery - servis prywatny; * Zakwaterowanie w hotelach 4*; * Wyżywienie według programu; * Pakiet ubezpieczeniowy (koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana, bagaż podróżny) podczas pobytu za granicą w TU Signal Iduna; * Opiekę kierowcy-pilota i przedstawiciela lokalnego biura podróży w  j. angielskim.

Cena nie zawiera

* Wiza do Namibii (55 EUR) + koszt wizowania 100 PLN; * Wycieczek fakultatywnych; * Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji: 3, 9 % łącznej wartości umowy.

Uwagi

Przelot liniami KLM w klasie ekonomicznej : 4 000 PLN od osoby*. Świadczenia w Namibii: 12 630 PLN od osoby dorosłej w pokoju 2-osobowym - grupa min. 2 osoby   9 170 PLN od osoby dorosłej w pokoju 2-osobowym - grupa min. 4 osoby   8 950 PLN od osoby dorosłej w pokoju 2-osobowym - grupa min. 6 osoby * Dozwolony limit bagażu podróżnego wynosi maksymalnie na osobę: 1 sztuka bagażu głównego o wadze do 20 kilogramów oraz 1 sztuka bagażu podręcznego o wadze do 7 kg. * Aktualne przepisy dotyczące wymagań paszportowych i zdrowotnych znajdują się na stronach www.msz.gov.pl *Cena skalkulowana w oparciu o bilet lotniczy w  najniższej taryfie w powyższym terminie, w przypadku wzrostu ceny biletu cena wycieczki może ulec podwyższeniu.